Golden Fiction DE BUIT BINNEN Aambeien? De avonturen van Wang en Li Agenda voor Haarlem Mevrouw Bouman eredoctor van Groningse universiteit NAAIMACHINES A „Erkenning van de hartverwarmende moed, waarmee zij voor het recht heeft gestreden" Kort en bondig ENGEL. Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Jongelui stalen auto en reden ermee tegen boom ,Met gebogen hoofd' Schijn handhaven Kamerlid stelt vragen over Valkenswaard Zomertentoonstelling in het Rijksmuseum Examens ZESENTWINTIG - bij Dante en bij Golden Fiction /OLGVERHAAL DOOR MARK CROSS Dichter Jan van Nijlen krijgt prijs van Ukkel Gemiddelde Nederlai sr at in 1956 40 kilo vlees"" TRANSROID INNEMEN DINSDAG 7 MEI 1957 MEVROUW M. S: BOUMAN-VAN DEN BERG, dikwijls gemeenzaam Mieke Bouman genoemd, is maandagmiddag door de rijksuniversiteit van Groningen met de hoogste academische onderscheiding geëerd. Aan haar, die hoewel zij geen juriste is, op een verlaten post zo dapper de verdediging heeft gevoerd in de Indonesische schijnprocessen tegen Jungschlager en Schmidt, verleende de academische senaat het eredoctoraat in de rechtsgeleerdheid. De promotor, prof. mr. B. V. A. Röling zei, dat de senaat met het verlenen van deze hoogste waardigheid de hartverwarmende moed, waarmee mevrouw Bouman heeft gestreden voor het recht, heeft willen erkennen en eren. Een bovenmenselijke taak noemde de promotor de verdediging in het soort politieke processen als dat waarmee mevrouw Bouman in aanraking was gekomen, processen wegens samenspanning tegen de staat, waarin de politieke hartstocht van de in beweging gekomen volken van Azië tot uiting komt. Het gaat bij zulk een verdediging niet zo zeer om de juridische kennis, maar om de per soonlijke moed. Dan blijkt dat het recht niet in de eerste plaats is gediend en wordt gesteund door het intellect, maar door het karakter, aldus prof. Röling. De plechtige bij eenkomst werd met een korte toespraak geopend door de rec- tor-magnificus, prof. dr. J. Ariëns Kap pers. Daarna sprak prof. Röling de pro motierede uit, waarin hij ook de echtgenoot van mevrouw Bou man, mr. H. A. Bou man, eerde voor het werk dat deze gedu rende de eerste helft van de processen in Indonesië verricht had. De verlening van het eredoctoraat noemde de promotor de uitdrukking van de overtuiging van de senaat, dat in de hui dige tijd meer dan ooit het recht niet alleen de diensten van het intellect be hoeft, maar ook van de moed. „In dat laatste zijt gij ons al len ten voorbeeld ge weest", aldus prof. Röling. Nadat de promotor de promotie-formule had uitgesproken om hing de secretaris van de senaat, prof. dr. F. H. L. van Os, de jonge eredoctor met de tekenen van haar nieuwe waardigheid. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze gedeelte van de wereld bent u de verdedig ster geweest van de mens in nood, maar ook van het recht." De plechtigheid werd onder andere bij gewoond door de minister van Justitie, prof. dr. I. Samkalden, die tevens de mi nister van O., K. en W. vertegenwoordigde, prof. mr. P. S. Gerbrandy, de deken van de Nederlandse Orde van Advocaten, mr. P. W. van Doorne, de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak, mr. D. J. van Gilse, vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken en vele juristen. Twee jeugdige personen hebben het Bar- neveldse politieapparaat in beweging ge zet door er met een personenauto vandoor te gaan, iemand aan te rijden en de auto totaal te vernielen. Omstreeks half twaalf maandagmiddag stapten de jongelieden in een auto, die in de Langstraat geparkeerd stond. Zij start ten de motor, gaven vol gas en verdwenen voor de verbouwereerde ogen van de eige naar. Deze waarschuwde de rijkspolitie te Barneveld, die de gehele dag met de zaak bezig is geweest. De daders zijn echter nog steeds spoorloos. De personenauto is 's avonds zeer zwaar beschadigd teruggevonden op de doodlo pende zijweg van de Achterveldseweg, en kele kilometers buiten Barneveld. Men neemt aan, dat de auto met zeer hoge snel heid door deze zandweg is gereden, over de kop is geslagen en vervolgens tegen een boom tot stilstand is gekomen. De politie te Amersfoort zou de jonge lieden gesignaleerd hebben. Zij zouden een onderofficier hebben aangereden, waar door deze zwaar werd gewond. De Amers- foortse politie is nog karig met inlichtin gen. „De mij geschonken eer aanvaard ik met gebogen hoofd", zei mevrouw dr. M. S. Bouman-Van den Berg, „want wel zelden zal zoveel lof gegeven zijn bij zo weinig succes. Het spreekt vanzelf dat ik mij heb afgevraagd of een ander meer succes zou hebben gehad of een andere aanpak van de zaak tot betere resultaten zou hebben geleid. Het is geen onbescheidenheid of zelfoverschatting die mij er toe brengt om deze vraag met neen te beantwoorden. De overtuiging, dat het onder de gegeven om- stadigheden zo moest aflopen, put ik uit wat ik van de aard en opzet van deze processen te weten ben gekomen". Mevrouw Bouman sprak van een schijn proces, een volledig propaganda-proces ter oproeping van bepaalde massale emoties, een propaganda-proces als de rijksdag brand of de zaak tegen de joodse doctoren in de Sovjet-Unie. Zij gaf een uitvoerig overzicht van de gang van zaken in beide processen en zette uiteen, in welke bochten men zich heeft gewrongen om tot de ge dane uitspraken te komen. Weliswaar moesten bij het handhaven van de schijn zo nu en dan concessies wor den gedaan en moest van twee kwaden het minste worden gekozen, aldus ging mevrouw Bouman verder. Zo vond men blijkbaar de aanwezigheid van een be kwaam verdediger bij nader inzien gevaar lijker dan de eliminering van de door de beklaagden gekozen raadslieden en het verhinderen van een behoorlijke vervan ging. Ook prefereerde men tenslotte toe te geven dat sommige der getuigen tijdens hun aanhouding geestesstoornissen hadden opgelopen boven een herhaling van wat zich afspeelde, toen een paar andere ge tuigen voor de rechter hun onder dwang afgelegde verklaringen introkken en ver telden hoe zij mishandeld waren. Mevrouw Bouman zei, er mee doorge gaan te zijn, omdat zij meende dat het toch beter was te proberen zoveel mogelijk van de achtergrond van deze zaken aan het licht te brengen. Onderkenning van de aard van deze processen leek haar van be lang, van een algemener belang zelfs dan dat van de beklaagden zelf, voor wie zij in een vrij vroeg stadium eigenlijk de hoop al had opgegeven nog iets te kunnen doen, tenzij er in Indonesië grote veranderingen zouden plaats vinden. Het blijkt, aldus mevrouw Bouman, dat het vaststellen van de schuld der beklaagden geheel onder geschikt was aan het vaststellen van het bestaan van een Nederlands-Engels-Ameri kaans complot, gericht tegen Indonesië, waarbij ook nog herhaaldelijk eigenlijk de P.N.I.-regering van Ali Sastroamidjojo moet worden gelezen. Het geloof aan dat complot moest dienen om de verflauwde strijdgeest nieuw leven in te blazen. De bedreiging van buiten moest naar men hoopte de zoekgeraakte eenheid uit de revolutiedagen vernieuwen. Tevens moest de verantwoordelijkheid voor de slechte gang van zaken afgewend worden van de regering en op de schouders gelegd van complotterende buitenlanders. Zelfs het corruptiekwaad moest een onderdeel zijn van een listig buitenlands plan op lange termijn ter vernietiging van Indonesië. Nederland, niet Schmidt of Jungschlager, was de werkelijke beklaagde. Mevrouw Bouman was van oordeel dat de zaken lang en zorgvuldig waren voor bereid. Er zijn aanwijzingen dat er reeds in 1952 mee is begonnen. Allerlei trekken van de bekende propagandaprocessen wa ren aanwezig: het aanwakkeren van te flauw geachte emoties, het afwenden van grieven tegen de eigen regering en het richten van de ergernis over misstanden op het buitenland, en het zich richten over de hoofden der beklaagden heen op een andere grotere vijand. Pro/, mr. P. S. Gerbrandy biedt mevrouw Bouman zijn gelukwensen aan. Men kan menen, dat als deze dingen zich afspelen in landen die zich in de rij der totalitairen hebben geschaard, men maar berusten moet. Mevr. Bouman deel de deze mening niet. In een land als Indo nesië, waar dat niet of nog niet het geval is en waar, naar gebleken is, tallozen zijn, die anders willen, zal men stellig niet moe ten berusten, ook niet uit toegeeflijkheid voor-wat men misschien ziet als de fouten van de jeugd. Mevrouw Bouman geloofde in een oplossing, die onlangs nog op het internationaal juridisch congres te Wenen is besproken, van een supranationale recht spraak in het bijzonder bij politieke delic ten, althans de mogelijkheid van een be roep op een supranationale instantie. Landen die men als volwassen kan be schouwen en die terecht trots zijn op een behoorlijke rechtspraak, moeten hierin het voorbeeld geven van vrijwillige opoffering van een stukje souvereiniteit aan hun jongere broeders in de kring der naties. Een uitspraak van een onverdacht onpar tijdige instantie of de mogelijkheid daar van kan een heilzame rem zijn en een weldadige invloed uitoefenen. De jonge eredoctor besloot met een drin gend beroep op allen, gebeurtenissen als die waarvan zij getuige is geweest, voor de toekomst onmogelijk te maken. Namens de gehele Nederlandse balie bood daarna de deken van de Nederlandse Orde van Advocaten, mr. P. W. van Doorne uit Amsterdam, zijn gelukwensen aan. „Met grote bewondering heeft de Nederlandse advocatuur gadegeslagen hoe u het werk, dat uw man moest neerleggen, op u hebt genomen", zei hij. „U hebt het geheel vrij willig gedaan en dat heeft u gestempeld tot kampioen der gerechtigheid. Voor de ogen van het gehele volk en van een groot Het Tweede-Kamerlid mr. Berkhouwer (V.V.D.) heeft aan de minister van Justitie vragen gesteld over het gebeurde in een notariskantoor te Valkenswaard, waar bij een geënsceneerde inbraak een 70-jarige Amsterdamse inbreker gedood is door een schot uit een politierevolver. De heer Berkhouwer vraagt onder meer of de minister het juist vindt, dat door leden van het Openbaar Ministerie, teza men met politieambtenaren en iemand, die het notarisambt uitoefent, plannen worden beraamd, waardoor iemand ertoe wordt gebracht een misdrijf te plegen. Is het juist, dat ook een lid van het Openbaar Ministerie er ternauwernood aan ontkomen is, dat een vermomde politieman in de gang van het politiebureau een schot op hem loste? In welke gevaarlijke situatie hebben de politieambtenaren zich bevonden, dat zij van hun vuurwapenen hebben gebruik ge maakt?, vraagt de heer Berkhouwer ten slotte. De geschorste notaris J. J. S. te Valkens waard, in wiens kantoor de geënsceneerde inbraak plaats had, heeft verklaard, dat hij niets met deze zaak te maken heeft. Hij is op 23 april door de chef van politie te Valkenswaard ervan op de hoogte ge steld, dat in de avond van 25 april door een berucht inbreker een inbraak in zijn kantoor gepleegd zou worden. De politie had hem geadviseerd dan met zijn gezin afwezig te zijn. Dit advies was door notaris S. opgevolgd. Notaris S. komt ertegen op, dat zijn plaatsvervanger zijn naam heeft gebruikt bij de afspraken met de inbreker. „Zijn be doelingen met die afspraken kunnen niet goedmaken, dat hij het deed voorkomen alsof ik bereid was aan het voorgestelde misdrijf deel te nemen en de geldelijke voordelen ervan te genieten", aldus heeft notaris S. verklaard. Notaris S. is wegens een tegen hem lo pende strafzaak sinds geruime tijd ge schorst. Wat zag de mandarijn?Een jongen, die met 'n vaart uit de lucht kwam vallen! „Hai wing tai tau ming mong!", zei de mandarijn„Dat betekende zoveel als: wat heb ik nou aan m'n draagkoets hangen?!" Ja... dat was onze Wang, die daar met 'n geweldige snelheid naar beneden kwam suizen. Die dacht niet anders, of hij zou op de grond tot appelmoes vallen. Maar nee... hij had toch nog geluk. Hij schoot met 'n plons de vijver in! 27-28 Tussen de directies van het Museum voor Decoratieve Kunsten in Parijs en 't Rijks museum in Amsterdam zijn besprekingen gaande over een grote zomertentoonstel ling in het Rijksmuseum. Uit de zeer om vangrijke collecties van het Parijse mu seum zal een keuze worden gedaan zodat een overzicht wordt verkregen van de Franse kunstnijverheid van de late mid deleeuwen tot het begin van de negentien de eeuw. De tentoonstelling wordt met Franse beeldhouwkunst aangevuld. AMSTERDAM (Vrije Universiteit): Ge slaagd voor het propeadeutisch examen theo logie: A M. de Hoogh, Winterswijk; kandi daatsexamen theologie: J. Kuiper, Den Haag en A. van der Woude, Jitlum (Fr.). ADVERTENTIE In het middeleeuws Italië doorbrak Dante de traditie van denkers en dichters, in het Latijn te schrijven. Uit de zesen twintig letters van het dialect van zijn geboortestreek schiep hij de Divina Commedia, zijn onsterfelijk levenswerk en legde daarmee de grondslag voor het moderne Italiaans. Honderden tabakken, de samensteller van Golden Fiction zoekt, keurt, verwerpt. Zesentwintig houdt hij over. Zesentwintig uitgelezen tabakken, door ervaring, vakmanschap en toewijding gebundeld tot een uitzonderlijke sigaret. Uw Golden Fiction! EEN GULDEN GENIETING VOOR 90 CENT „En aangezien je niet kon zien hoe die kast precies aan die muur vastzat, lag het voor de hand, dat er inderdaad iets achter zat, een kast bijvoorbeeld, die smaller was dan de boekenruimte. Begrijp je wat ik bedoel?" Everest lachte verheugd. „Ja, we zijn er, meisje. Het treft me telkens opnieuw hoe jij dergelijke zaken volstrekt logisch dóórdenkt!", zei hij. „Vertel Martin nu ook nog even over dat adresboekje", voegde Williamson eraan toe, „en vertel mij dan tege lijkertijd wat die aantekeningen te betekenen hadden. Er zijn nog een paar dingen, die ik niet helemaal be grijp". Daphne haalde een papiertje uit haar handtasje. „Om te beginnen", zei ze, „hier is de notitie over Heal. Hier is zijn adres. En dan volgt er „G.C.B. 7 j. V. pl.m. 15-6-54. Zie J.P. en G.R.". „Ik snap er niets van", gaf de advocaat grif toe. „En waarom is dat allemaal in rode inkt geschreven", viel de ontdekkingsreiziger bij, „want de meeste notities zijn in zwarte inkt". „Ia geef toe, dat ik er ook maar naar gissen kan", antwoordde Daphne. „Toch zul je met me eens zijn, dat G.C.B. een afkorting is voor Great Central Bank. Akkoord?" „Ah, dat maakt het al veel begrijpelijker". „Nu, dan kan „7 j" alleen maar betekenen, dat ieder van hen zeven jaar gevangenisstraf voor die bankover val kreeg. Bij goed gedrag zouden zij echter al half juni van het vorig jaar op vrije voeten komen. J. P. en G. R. zijn twee medeplichtigen, die gedurende dezelfde tijd moesten brommen. En nu die rode inkt, waar jullie naar vroegen. Zoals ik al zei, moet ik daar naar gissen, al zal ik het morgen, als ik Frensham spreek, wel zeker te weten kunnen komen. Er zijn namelijk maar twee andere aantekeningen in rode inkt en nu denk ik, dat die niet al leen betrekking hebben op lieden, die op het ogenblik in de bajes zitten, maar ook op roofovervallen, waarvan de politie nooit de buit heeft kunnen vinden. Hij heeft dus rode inkt gebruikt, als wèl de daders zijn gepakt, maar het geld nog ergens verborgen is. De zaak is voor Too- good derhalve nog niet „rond". Lijkt dat niet waar schijnlijk?" De advocaat was het er volstrekt mee eens. „Bij Jupiter, Daphne, zó is het natuurlijk. Als jij dus van Scotland Yard te horen krijgt, dat het met die andere zaken er inderdaad zo bijstaat, is daarmee bewe zen, dat Toogood ook in die overvallen de hand heeft gehad". „Vertel me eens", vroeg Martin, „Staan er veel namen in dat interessante aantekenboekje?" „Tot mijn spijt kon ik het niet tot in bijzonderheden bestuderen, Martin", antwoordde Daphne, „maar er ston den er heel wat in. En er waren er zeker een paar, die met de politie te maken hebben gehad. Die waren in zwarte inkt geschreven". „Ik zou er heel wat voor willen geven, als ik meneer Toogood aans aan de tand kon voelen over dat boekje. A propos, wanneer denk je de vijand zover te hebben gebracht, dat hij een aanval op het Witte Huis doet?" „Ja, dat is een punt, dat we ook nog eens moeten be spreken. Je begrijpt: hoe eerder het daarvan komt, hoe beter. Als je morgen eens instructies aan Saunders en Masterson gaf? Die zie je immers toch dagelijks?" „Zo is het. Dat was immers je eigen opdracht". Daphne scheen even na te denken. „Kijk, jongens", zei ze na enkele ogenblikken. „Ik vermoed, dat vriend Toogood nog steeds terdege de wacht houdt over het Witte Huis. Ziet hij nu plotseling een telegrambesteller aanbellen en een telegram afgeven, dan zal hij zich afvragen wat er aan de hand is. En als dan betrekkelijk kort daarna Saunders en Masterson met hun koffertjes naar buiten komen en in de auto stappen, dan zal hij toch, dunkt me, twee dingen kunnen opperen: ten eerste, dat ik het me niet kan veroorloven hen daar maar steeds in het Witte Huis te houden of, in de tweede plaats, dat ik belangrijker werk voor hen te doen heb. Ik heb over een telegram gedacht, omdat zo iets er nogal voor de hand liggend uitziet". „Volkomen juist, Daphne", merkte Martin op, „een telegram wekt de indruk van belangrijkheid". „Mooi. Ik vind het prettig dat we het daarover eens zijn. Je begrijpt verder, dat ik Sheila 's ochtends zal opbellen om haar te vertellen hoe de zaken eigenlijk liggen. Overdag zijn de beide vrouwen volkomen veilig. Jullie beiden kunt het huis in de gaten houden, terwijl Toogood dat ook doet, van zijn nieuwe standplaats uit. Op het ogenblik, dat de duisternis invalt, sluipen Saun ders en Masterson weer naar binnen zonder gezien te worden". „En moeten ze daar dan ten eeuwigen dage blijven?", informeerde de advocaat, die het denkbeeld niet erg ge lukkig scheen te vinden. „Maar dat ligt toch voor de hand, Martin", zei Daphne. „Alleen.dan moeten ze binnenshuis blijven en op geen enkele manier van hun aanwezigheid laten blijken. Toogood zal weliswaar een val vermoeden, maar daar Sheila en haar tante in de daarop volgende dagen ge regeld in de tuin zitten en er verder niets van de man nelijke beschermers te ontdekken valt „Juist, ik snap wat je wil. En na een week of zo ga je tot de beslissende stap over, niet?" „En of! Eerst ga ik dan naar Scotland Yard om ze te vertellen wat wij voornemens zijn". En je vraagt dus om hun mannetjes en hun verdere medewerking gedurende een paar dagen?" Ze lachte. „Conduit Street heeft niet het alleen-bezit van ge duld", antwoordde ze. „Als de Yerd ervan overtuigd is, dat de zaak prima geregeld is en dat er een goede vangst op til is, dan zullen ze zeker toehappen en hun geduld is dan zo groot, dat wijlen Job er maar een doodgewone amateur bij is". „Wij van onze kant zullen genoodzaakt zijn onze con- trole belangrijk te verscherpen" mompelde de ontdek kingsreiziger. „Dat zullen we zeker, Hugh", zei Daphne, „maar be denk, dat we dan de beschikking hebben over Maynard, Rayte en mijzelf". „Nog eens wat: denk jij, dat Toogood op zijn oude plaatsje zal blijven terwijl zijn helpers het Witte Huis binnendringen?" „Ik zou niet weten waarom hij dat niet zou doen. Al v/as het alleen maar hierom, dat hij jullie voortdurend in het oog zal blijven houden. Wanneer hij dan ziet, dat jullie plotseling vertrokken zijn, dan zal dat zijn vertrou wen in de juistheid van zijn aanvalsplan zonder twijfel versterken". „H'm, geen gek idee. Bovendien zal hij het waarschijn lijk verstandiger vinden om de buit bij zich in de tent te bewaren dan er ergens mee gepakt te worden". „Volkomen juist, Hugh. Nog meer vragen, jongens?" (Wordt vervolgd). Provinciale Staten. In de Provinciale Staten van Noordholland zijn in de vacatu res ontstaan, doordat mr. F. H. J. ten Kroode zijn ontslag heeft genomen en die heer J. A. Oudheusden is overleden, benoemd respec tievelijk de heren J. F. M. Homulle (K.V.P.) uit Beverwijk, en J. H. Mulder (Arbeid) uit Amstelveen. Audiologisch centrum. Op „Heien- daal", het centrum der medische faculteit van de r.-k. universiteit te Nijmegen is door mgr. prof. dr. R. R. Post, voorzitter van de raad van bestuur der St. Radboutstichting, het audiologisch centrum voor wetenschap pelijke behandeling van doofstommen, offi cieel geopend en aan het bestuur der stich ting St. Radbout akademisch ziekenhuis overgedragen. Woning afgebrand. Door het omvallen van een petroleumstel is brand ontstaan in de woning van de familie E. Nieboer te Stadskanaal. De brandweer kon door de felle wind niets uitrichten, zodat de woning met de gehele inboedel verging. De familie is tegen brand verzekerd. Zilveren feest. De inzet van het fees telijke congres ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen was een bij eenkomst in „Den Hout" te Den Haag. Daar voerde mr. M. H. S. van Oers, waarnemend directeur voor de Middenstand en Toerisme, het woord over „Middenstand, Benelux en Europese Integratie". De gemeente Ukkel in Vlaanderen heeft besloten de Prijs der Nederlandse Letter kunde dit keer toe te kennen aan de Vlaamse dichter Jan van Nijlen. Iedere twee jaar wordt deze prijs door de ge meente Ukkel aan een Belgische artiest of auteur verleend. De Nederlandse bevolking heeft vórig jaar gemiddeld per hoofd ongeveer veertig kilo vlees gegeten. Dat is ongeveer even veel als in 1955 en twee kilo meer dan in 1954. Dit wordt meegedeeld in het jaar verslag van het bedrijfschap voor het sla- gersbedrijf over 1956. Of de, overigens geringe, stijging van het vleesverbruik in de naaste toekomst zal kunnen worden gehandhaafd is niet te voorzien door de huidige koopkracht-be perkende maatregelen der regering, aldus dit verslag. Het bedrijfschap is tot de con clusie gekomen, dat 1956 voor de slagers geen ongunstig jaar is geweest. ADVERTENTIE is het antwoord op het probleem om lijders aan aambeien op HYGIëNISCHE manier van klachten te bevrijden. Tenzij uw arts anders voorschrijft: Eenvoudig één tablet met een slokje water voor elke maaltijd, gedurende vier dagen en de onaangename klachten verdwijnen LAAT TRANSROID OOK U HELPEN Hygiënisch.Gemakkelijk.Snelwerkend Verkrijgbaar bij uw apotheker of drogist in kuurverpakking van twaalf tabletten. Transchemie N.V., Keizersgracht 702, A'dam DINSDAG 7 MEI Minerva: Derde concert Tsjaikofsky- cyclus met het NPh.O. o.l.v. Henri Arends, 8.15 uur. Grote Markt: Piet Kee bespeelt het orgel, 8 uur. Parklaan 34: Maranatha-confe- rentie over: „Als de natiën ontwaken", 8 u. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek, 8.3010.30 uur. Rembrandt: „Oorlog en Vrede", 14 jaar, 7.30 uur. Cinema Palace: „Opoff-ring", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Misdaad op bestelling", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido; „Paris Palace Hotel", 7 en 9.15 uur. Studio: „Are de Triomphe", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „En.schiep de vrouw", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Vrouwen op avontuur", 18 jaar, 8 uur. WOENSDAG 8 MEI Minerva: „Onsterfelijke Mozart", alle leeftijden, 8.15 uur. Grote Kerk: Hendrik Lasschuit bespeelt het orgel, 11.30 uur. Leeuwerik: Eurythmie. Openbare uitvoering op muziek van Bach, Handel, Chopin e.a., 8 uur. Concertgebouw: Gewestelijk Arbeids bureau houdt een emigratie-voorlichtings avond over Nieuw-Zeeland, 8 uur. Stads schouwburg: Nieuw Nederlands Toneelge zelschap met „Lieve schim", 8 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met kaars licht en oude muziek. 8.3010.30 uur. Rem brandt: „Oorlog en Vrede", 14 jaar, 2 en 7.30 uur. Cinema Palace: „Opoffering", 14 j., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Misdaad op be stelling", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Paris Palace Hotel", 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Studio: „Are de Triomphe", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 u. Luxor: „Enschiep de vrouw", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „IJsco- toeristen", alle leeftijden, 2.30 uur. „Vrou wen op avontuur", 18 jaar, 7 en 9.15 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9