Veertig jaren drinkt Velsen gemeentelijk leidingwater Sturka kleding THALIA Eerste uitgifte van tuindersgrond aan de Kapelweg te Santpoort Voor de sloop bestemd hoekhuis sparen wegens zalennood De toren is volgende week te beklimmen en wordt verlicht Drogisterij Johs. v. REEUWIJK Definitief wijkgebouw komt echter nu op de lange baan 15 VOOR MOEDER Rooswijk-honkbal komt weer op toeren IN VELSEN-NOORD OORBELLEN voor MOEDER? KEERSEM AKER Ds. Van Wijngaarden neemt zondag afscheid Bouwfonds heeft plannen IJ mond-handbal „Kunst en Vriendschap" met „Boemerang" Bloemen voor moederdag dit keer duur Oliestook voor Ossendor pschool Agenda voor Beverwijk - taiiors to the Man-about-Town „Goed Wonen" wil grond voor huizenbouw In Duinwijk 8000 m2 aangevraagd Burgerliike Stand Velsen wiir hui.; KINDERWAGENS Fa. G. BERENDSEN Burgerlijke Stand van Castricum JONDERDAG 9 MEI 1957 ER IS EEN GOEDE REDEN AAN TE WIJZEN voor het feit, dat de trouwe water kranen in Velsen op de eerste maart van dit jaar geen ranja hebben gegeven, al zou zulks namens de toen veertigjarige Velsense Waterleiding wel een mooi gebaar zijn geweest. Ten eerste werd het jubileum opzettelijk voorbijgezien, omdat men het jaargetijde voor enig feest nog wat te pril achtte en ten tweede zou de mee- jubilerende watertoren aan de Wijk aan Zeeërweg de vraag naar dat feestelijk leidingwater misschien niet hebben kunnen bijhouden. Bovendien viel de eerste maart op een vrijdag en dan gaat er nogal eens een Velsenaar in bad Niettemin jubileerde het gemeentelijk waterbedrijf, want het was op die dag precies veertig jaar geleden, dat Gerrit van Rhoden zijn eerste kleine duizend aan sluitingen bij elkaar gepraat had en de eerste Velsenaren van de zegeningen der waterpomp en regenput overstapten op het nog maar tegenstribbelend aanvaarde gemeentewater. Dat zou volgens degenen, die er niet aan wilden geloven, maar een slechte ruil zijn, want de moeder van hun moeder was óók oud geworden bij dat regenwater en bovendien wist men leidingwater was zo „arm". En je moest er nog voor betalen ook. Dergelijke argumenten heeft Gerrit van Rhoden, toen een der pioniers onder de watermetercontroleurs, wiens bezigheden zich zelfs uitstrekten tot het colporteren met aansluitingen, moeten opruimen en het was bij al dat verzet nog een wonder, dat het jonge bedrijf het eerste boekjaar kon afsluiten met 90.000 kubieke meter ge leverd water. Nu is dan anderhalf miljoen meter. Toren en voetbal Men heeft de viering van het feest een poosje willen uitstellen met het oog op het jaargetij en al hebben de IJsheiligen de afgelopen dagen dan ook stilletjes ge- grinnil over dit besluit, de kleinigheden, waarmee het jarige bedrijf zijn verjaardag luister bij gaat zetten, zijn er niet minder goed bedoeld om. IJmuidens watertoren, die zich sinds die oer jaren van de gemeentelijke waterleiding 42 meter boven de grond verheft, zal na melijk niet alleen van 11 tot en met 18 mei in schijnwerperlicht baden, maar tevens en wel van 13 tot en met 18 mei voor twintig centen te beklimmen zijn (aan de binnenkant). De opbrengst van dit Alpinisme naar een punt, waar het uit zicht verrukkelijk is en zich uitstrekt van Alkmaar naar Den Haag, komt ten goede aan een liefdadig doel. Het personeel van het bedrijf gaat even eens delen in de niet al te luidruchtige festiviteiten: er is voor zaterdagmiddag aanstaande op de bijvelden van Schoonen- berg een watervoetballet georganiseerd, waaraan de elftallen van de bedrijven te Amsterdam, Den Helder, Haarlem, het PWN en Hilversum meedoen. Daarna komt men nog even bijeen in Royal, maar de werkelijke feestavond volgt pas op de zevende juni, als er in het Hervormd Jeugdhuis een festijn wordt aangericht ter interne viering van het jubileum. Bakbeest De watertoren van IJmuiden is al sinds 1917 de wachter boven IJmuiden in het begin in alle eenzaamheid, wat het grote ding stond daar toen maar wat onwennig op -de vlakte en men heeft zich in die dagen wel eens afgevraagd, wat dat kleine Velsen toch aam ailde met zulk een bak beest. Dat de uitgroei van 10.000 naar 60.000 en meer zielen toen al voorzien werd door de ontwerper van het nieuwe water leidingnet en de bijbehorende waterputten bij het bedrijf, ir. Drost, pleit voor diens vooruitziende blik, want die grote water toren komt nu best van pas. Al is het „watertorenwezen" inmiddels alweer verder geschreden, want moderne torens hebben enige tanks onder elkaar, waardoor men des nachts kan overschakelen op een lager gelegen reservoir, dat een lager druk afgeeft dan tijdens de spitsuren overdag, die door hogere tanks worden bediend. Velsen heeft maar één tank de hoge, maar daar kan dan ook 500 kubieke meter water in. Men wordt bij een bezoek aan de toren dan ook dringend verzocht niet in deze tank te prikken. In den beginne was Velsens» Waterlei dingbedrijf nog niet zo nauw aan „Gas" gelieerd als thans, al werd de administratie wel gezamenlijk gevoerd. Bij het overlijden van de eerste directeur, de heer J. Bos, werden beide bedriiven geconcentreerd onder leiding van de gasdirecteur, de heer A. de Wit, een situatie, die bij het optreden van diens opvolger de heer M. Kampman en zijn „nazaat" de heer P. J. de Klerk, de huidige directeur, uiteraard is ge continueerd. Huis en zand Uit de allereerste tijd is niet zo heel veel bewaard gebleven, of het moesten de woningen zijn, die vroeger aan de Kalk zandsteenfabriek aan de IJmuiderstraatweg hebben toebehoord en die werden overge nomen toen deze fabriek moest plaats maken voor „Gas en Water" het witte huis dient thans nog een employé van het bedrijf als onderdak. Van de eerste dagen is niemand meer in dienst de oudsten zijn thans de heren A. F. v. d. Boogaard en A. Rolloos en J. Borst zelfs Gerrit van Rhoden is het pad der pensionering opgetrokken. Wat wel bleef, \,„s de gestage uit- breidingsdrang van dit ^edrijf. Lagen er in die allereerste jaren over niet meer dan een afstandje van Velsen tot even ADVERTENTIE Grote keuze luxe dozen zeep, Eau de Cologne, Par fums - lippenstiften - make-up arti kelen enz. enz. WILLEMSBEEKWEG 92 TELEF. 5327 Na een algemene ledenvergadering, waarin wegens vertrek en vooral om zijn grote verdiensten voor de „Rooswijk"- zaak de heer D. Honig tot erelid werd be noemd en het geslaagde softbaltoernooi van de dames, komt het verenigingsleven van de „Rooswijk" honk- en softbalclub in Velsen weer op toeren. Ingedeeld in de overgangsklasse met HFC Haarlem, Scho ten 2, Haarlem, Snarta 2. Rotterdam, WVHEDW, Thor, DWV en The Catchers, alle Amsterdam, zal het eerste Rooswijk- herennegental na de eerste verloren strijd tegen Sparta het zaterdagmiddag opnemen tegen The Catchers I. In het begin van een nieuwe competitie zijn voorspellingen altijd gewaagd, maar nu Rooswijk ge legenheid kreeg om zich in te spelen, mag verwacht worden, dat de Amsterdamse gasten op „Watervliet" geen gemakkelijke tegenstanders zullen aantreffen en aan het kortste eind zullen trekken. Voor de Rooswijk 2-heren, die naar het Haarlemse TYBB gaan, ziet het er tegen de sterke Haarlemmers minder gunstig uit, hoewel een verrassing niet uitgesloten De heren van Rooswijk 3, die alvast te gen HHC 3 een gevoelige nederlaag incas seerden (6-38) kunnen van EHS 3 op „Wa tervliet" winnen. Op 17 mei spelen de Rooswijk I-dames hun eerste competitie- softbalwedstrij d tegen SC Haarlem. De opstellingen zijn: Heren: Rooswijk I: werper E. Sauer; vanger K. Heinen; le honk G. Plooy; 2e honk F. Kooimans; 3e honk K. Klesser; korte stop A. Wedemeyer; hvelder C. Klesser; midvelder H. Hatsma; r.velder A. Blok. Rooswijk 2: werper C. Honig; vanger H. v d Wek le honk A. Jordaan, 2e honk J. Pleyt; 3e honk H. Gravemaker; korte stop J. Mulder; l.velder C. Plooy; midvelder K. Schik; r.velder D. Demmers. IJmuidens hoogste punt op één na: de watertoren. De Duitsers hebben het ding nooit als uitkijkpost willen ge bruiken - IJmuiden mag het volgende week proberen, er voeren 130 treden naar de top. voorbij Leiden aan buizen in de grond, thans zou men met het aan elkaar leggen van Velsens waterbuizennet tot bij het Duitse Essen komen op ongeveer 170 kilo meter van hier hemelsbreed dan. En wat óók bleef was het produkt: het leidingwater, dat in al die jaren slechts één dubbeltje in prijs verhoogd werd en van f 0,30 op f 0.40 kwam. De kosten per jaar gingen wel wat omhoog: van f 40,000 in het stichtingsjaar 1917 tot een half mil joen nu. Waarbij het verbazingwekkend mag heten, dat een ton zuiver water tot op de hoogste Velsense verdieping wordt thuisbezorgd tegen het luttele bedrag van die veertig centen. Wat zou een ton zand op een zolderkamer moeten kosten? Het pand Wijkerstraatweg no. 81 en Smidt van Gelderstraat no. 1 rd. in Velsen- Noord, dat krachtens raadsbesluit van 2 juni 1955, door de gemeente in verband met de realisering van het wederopbouwplan A is aangekocht en te zijner tijd zal moeten worden gesloopt, kon (en kan nog) in afwachting van de volledige verwezenlijking van dat plan, voor een zekere duur worden gehandhaafd. Het is aanvankelijk ver huurd geweest aan de Velser Manufacturenhandel en zal thans nog een taak kunnen vervullen met betrekking tot de voorziening in zaalruimte en andere nuttige gebruiks ruimte in Velsen-Noord. Zo is het gebouw van de tegenover het pand gevestigde openbare kleuterschool des avonds in gebruik als vergaderruimte, hetgeen uit hygiënisch zowel als organisa torisch oogpunt ongewenst is en bepaalde nadelen meebrengt. Door het eerstbedoelde pand voor deze doeleinden gedeeltelijk ter beschikking te stellen, kan dit bezwaar worden opgeheven. Bondsbureau Als gegadigde voor het betrokken pand heeft zich voorts aangemeld de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Electrotechnische Indu strie te 's Gravenhage. In de raad van 2 april 1957 werd al be sloten de bovenverdieping aan deze bond te verhuren, waarbij tevens is bepaald, dat de aan de inrichting van de bovenverdieping verbonden kosten ad 5500 door de huur der zullen worden betaald. Bovendien zal het pand tijdelijk kunnen worden gebruikt voor de doeleinden, waar voor de stichting van een gemeentelijk wijkgebouw in Velsen-Noord noodzakelijk wordt geacht. Er zijn plannen voor de stichting van een definitief gebouw aan de Geelvinckstraat; de bouw daarvan kan dan enkele jaren worden opgeschort, waardoor, althans voorlopig, voor de gemeente een aanmer kelijke besparing van kosten kan worden verkregen. G.G.D. en Sociale Zaken Tenslotte kan tevens een gedeelte van ADVERTENTIE ZOEKT U EEN PAAR Bij ons vindt u beslist een paar naar haar zin. Keuze uit meer dan 800 soorten. Ook voor PARFUMERIEëN en TOILETARTIKELEN LJrLJ® MO „otootsTtMnUsocunr- KENNEMERLAAN 83 IJMUIDEN Zondagmiddag om vier uur neemt ds. D. C. van Wijngaarden afscheid van zijn parochie, in de Nieuwe Kerk aan de Ka naalstraat wegens zijn aanstaande vertrek naar Hoofddorp. De predikant, die sinds 25 april 1948 in IJmuiden stond en diverse functies in het maatschappelijk leven vervulde, zoals het voorzitterschap van de plaatselijke afde ling van de Vereniging Voor Christelijk Volksonderwijs, en het lidmaatschap van de Centrale Kerkeraad in de IJmond, neemt afscheid in een dienst, waarin onder meer ook het kerkkoor zal zingen. Na af loop van de dienst zal er gelegenheid zijn de predikant en zijn echtgenote de hand te drukken. het pand geschikt worden gemaakt als kantoor c.q. werkruimte voor de Gemeen telijke Geneeskundige en Gezondheids dienst en de Gemeentelijke dienst voor So ciale Zaken, waardoor in zekere mate kan worden tegemoetgekomen aan de bezwaren welke het bezoeken van deze, ten zuiden van het Noordzeekanaal gevestigde dien sten, meebrengt voor de bewoners van Velsen-Noord. Om het pand voor al deze doeleinden ge schikt te maken, zal echter tot een vrij omvangrijke verbouwing moeten worden overgegaan. De kosten daarvan worden, blijkens een bij de stukken gevoegde spe cificatie, geraamd op 37.600. B. en W. zijn van oordeel, dat de door deze verbouwing ontstaande mogelijkheden tot nuttig gebruik van het gebouw van zulk een groot belang zijn, dat de kosten als aanvaardbaar kunnen worden be schouwd. De n.v. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten (de vroegere n.v. Bouwkas Ne derlandse Gemeenten) heeft de gemeente Velsen verzocht aan haar te verkopen ten behoeve van de bouw van woningen voor de bij haar aangesloten bouwspaarders: de twee terreinen aan de Adelaarstraat en aan de Lierstraat te IJmuiden, samen groot 3770 m2, en bij en aan de Biallosterskilaan te Santpoort, groot ongeveer 1500 m2 en 1100 m2. De prijzen voor deze gronden zijn vast gesteld op: 9.50 per m2 voor de terreinen in IJmuiden en 16.50 en 15 voor de Santpoortse percelen.De gegadigde heeft met deze prijzen ingestemd. Voor de handbalvereniging „IJmond" gaat het competitieprogramma naar het einde en nu zowel de eerste dames- als herenteams zijn uitgespeeld, resten nog enkele wedstrijden voor lagere elftallen. Voor zondag vermeldt het programma twee thuiswedstrijden op „Watervliet", waarbij de IJmond 2-heren bezoek krijgen van Rapiditas 2 uit Haarlem en IJmond 3 de strijd moet aanbinden met AHV, de adel- borstenploeg uit Den Helder. Voor het derde IJmond-herenelftal zal tegen de adelborsten weinig hoop zijn op een over winning, maar IJmond 2 kan tegen de Haarlemmers nog wel kans zien om de beide punten te veroveren. De IJmond 2-leden verschijnen met: D. Honig; P. Siebers en E. Tabak; H. v. Otter- loo, W. Siebers en E. Jonker; J. Burghoorn, C. Hoek, G. Kramer, C. de Vries en L. Hagenaar. De toneelvereniging „Kunst en Vriend schap" geeft op zaterdag 11 mei in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een to neeluitvoering van het toneelstuk „Boeme rang". Gevolg van nachtvorst Met moederdag in zicht waren woensdag een groot aantal kopers naar de Bever- wijkse bloemenveiling gekomen. Er waren voor deze veiling meer kopers dan bloe men, wilde men althans met een „beetje handel" huiswaarts keren. Ook dit waren de naweeën van de stren ge nachtvorst. De kwekers konden de bloe men niet oogsten. De bloemen, die aange voerd werden, waren of de avond te voren klaar gemaakt of kwamen uit de kassen. Het gevolg laat zich eenvoudig raden. Er werden vrij hoge prijzen betaald en reeds nu kan worden vastgesteld dat een bloe metje voor moederdag duur zal zijn. De bloemen gingen alle richtingen uit: naar Groningen, Leeuwarden, Twente en vooral ook naar Amsterdam. In de begroting voor 1957 is onder meer een bedrag ad 4490 uitgetrokken voor het vernieuwen van negen versleten gas kachels in de F. L. Ossendorpschool te IJmuiden. Bij nadere overweging achten B. en W. het echter minder gewenst, mede in ver band met een eventuele noodzakelijke ver vanging in de naaste toekomst van nog 15 stuks gasojars, over te gaan tot deze vernieuwing en zij hebben daarom een plan doen optsellen voor het aanbrengen van een oliestook-installatie in de school. De lokalen zullen door de aanwezeigheid van dag- en nacht-thermostaten, bij de aanvang van de lessen voldoende verwarmd zijn; de gangen kunnen ook worden ver warmd, waardoor het ieder jaar voorko mende euvel van bevroren leidingen ach terwege zal blijven, terwijl voorts het dro gen van de natte kleding wordt bevorderd en de aan gasverwarming verbonden ge varen (ontsnappen van gas e.d.) zijn bij oliestook niet aanwezig. Ook bij strenge winters zal nu een vol doende verwarming gewaarborgd zijn, zo dat niet, zoals in het stookseizoen 1955/56, de school in verband met de moeilijkhe den op het terrein van de gasvoorziening behoeft te worden gesloten. De mogelijkheid is voorts aanwezig de verwarmingsketel met betrekkelijk ge ringe kosten om te bouwen en over te gaan. op gebruik van kooks in plaats van olie, indien dit door prijsstijging van de olie of door andere omstandigheden noodzakelijk of gewenst is. De kosten voor het installeren van een volledige oliestookverwarming worden ge raamd op 64.460, welk bedrag kan wor den verminderd met 4100 als restwaarde van de in het gebouw aanwezige verwar mingselementen. DONDERDAG 9 MEI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De macht van het noodlot". R.k. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur: lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulf- straat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 10 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The man with the golden arm". Luxor Theater, geen opgave ontvangen. W. B. Theater, 20 uur, „Commanche". Deken Waarestraat 50a, „Alcoholics Anony mous" Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19 ge opend van 15-17 en 19-21 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30- 20.30 uur; jeugdleeszaal van 18.30-20 uur. R.k. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur, lees- en studieclub ge opend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulf- straat 12, geopend van 10-11 en!7-18 uur. ADVERTENTIE ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur John Wayne - Susan Hayward in het machtige film-epos D3ENGHIS KHAN DE VEROVERAAR in Cinemascope en Technicolor Een spectaculaire film, die alles over treft.... Wilde hartstochten, i Indrukwekkende pracht vol actie en spanning. 18 j. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur O D O N G O in Cinemascope en kleuren met Rhonda Fleming en Macdonald Carey. Een nieuw boeiend avontuur in Afrika's wildernis!14 j. ZONDAGMIDDAG 3 uur B E N G A Z I Een spannend verhaal in Superscope met Victor McLaglen. DONDERDAG 16 MEI - 8 uur speciale voorstelling LADY CHATTERLEY'S MINNAAR naar de beroemde roman van D. H. Lawrence.18 j. HEDENAVOND 8 uur HELDEN IN HET WIT 18 j. Bedankt Italiaanse meesters In dessin en kleur bedankt voor de geraffineerde stof van Sturka's nieuwe sportcolberts. Ze zijn er, Man-about-Town, met vloeiende schouders, ingezette klep-zak en weer éven korter. En Sturka's maat- opvatting garandeert perfecte pasvorm t En hier is nieuws van Sturka's elegante, zo goed-vailende en correcte broeken: Weer iets slanker op de voet en ook de héle pijp wat afgeslankt. En in de fijnste kamgaren mattings, flannels, multi-colours. MAN-ABOUT-TOWN colberts - pantalons De Woningstichting „Goed Wonen" in Velsen heeft verzocht aan haar te verko pen, ten behoeve van de bouw van wonin gen voor de leden van deze stichting: twee terreinen, ter grootte van ongeveer 5310 m2 in totaal aan de Andromedastraat en aan de Pegasusstraat en een terrein, ter grootte van ongeveer 2620 m2, aan de Her culesstraat. De eerstgenoemde terreinen zijn bestemd voor de bouw van in totaal 36 eengezins woningen en de overige voor de bouw van 18 eengezinswoningen. Het verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De prijs van de terreinen is respectieve lijk 10,50 per m2 en 11,50 per m2. ADVERTENTIE IN IJMUIDEN Verkrijgbaar bü: Kledingbedrijf sedert 1899 KENNEMERLAAN 100 In de raadsvergadering van 26 november 1956 heeft de Velsense raad besloten een krediet beschikbaar te stellen voor het cultuurrijp maken van een terrein, ter oppervlakte van ongeveer 4.59.00 ha aan de Kapelweg te Driehuis. Het was de bedoe ling, om deze grond ter beschikking te stel len van tuinders, die elders in de gemeente door de realisering van uitbreidingsplan nen van hun grond zijn of worden ver dreven. De voorbereidende werkzaamheden zijn thans zover gevorderd, dat tot uitgifte van deze nieuwe tuingrond kan worden over gegaan. Twee gegadigden, de heren G. Chr. Wigchert en L. J. Breetveld te Santpoort, hebben thans verzocht hun een gedeelte van de beschikbaar gekomen tuingrond te verpachten. Beide tuinders wensen voor een tuin ter oppervlakte van 1.30 ha in aanmerking te komen. De pachtprijs bedraagt gedurende de eerste drie jaren 350 per ha per jaar en daarna 490 per ha per jaar. De pachter betaalt aan de gemeente, wanneer tot het plaatsen van een pompinstallatie is' over gegaan, een vergoeding van 7 °/o per jaar van de aan deze installatie verbonden kos ten (geraamd op 6000) in evenredigheid van de oppervlakte van de te verpachten grond. De kosten van stroomlevering zijn voor rekening van de pachters; de ver deling van deze kosten dient tussen de pachters onderling te worden geregeld. Robin Douglas Home, de Britse aan komende reclameagent, wiens aanzoek om de hand van prinses Margaretha van Zweden door het Zweedse hof sceptisch is ontvangen, wordt in Lon den belegerd door journalisten en pers fotografen. Hier ziet men hem in ge sprek met enkele verslaggevers in het Berkeley hotel, waar hij piano heeft gespeeld, Robin is een zoon van Henry Montagu Douglas Home, wiens broer, de Earl of Home, voorzitter is van het Hogerhuis. Voorts zal aan de pachters een vergoe ding van 1500 per ha worden uitbetaald als tegemoetkoming in de kosten van kabel- ploegen, bemesten, fraizen, ploegen, grep- pelen enz. Deze tegemoetkoming in de kos ten, zowel als de kosten van de pompinstal latie worden bestreden uit het krediet, dat al eerder verleend is. MARKTBERICHT. Beverwijk, 8 mei: spinazie 26>56 cent, bloemkool 4392 cent, sla 826 cent, rabar ber 1836 cent, radijs 914 cent, prei 12 23 cent, postelein 5472 cent, bospeen 67 87 cent, uien 1233 cent. GEBOREN: A. J. VrenegoorSurges, d., Jupiterstraat 18, IJmuiden; M. H. J. Gerrit senVan den Berg, z., Duin en Kruidber- gerweg 16, Santpoort; C. L. Kostermans Vink, d., Beukenstraat 7, IJmuiden-oost; C. J M. BijwaardPepping, d., Ir. Krijgerstr. 4, Velsen-noord; M. J. WeberWittebrood, z., Zoutmanstraat 6, IJmuiden-oost; E. van den BrinkDe Groot, z., Fahrenheitstraat 24, IJmuiden; A. KossenDonker, z., Hoofd straat 122, Santpoort; C. M. van Bennekom Boon, z, Zoutmanstraat 7, IJmuiden-oost; C. M. GroenDe Boer, z., IJsselstraat 31, IJmuiden; C. J. van KeulenWebbe, d., Kon. Wilhelminakade 89, IJmuiden; C. A. KoeneDe Groot, z., Hagelingerweg 132, Santpoort; A R. FrisDekker, z., Berglaan no. 11, Santpoort; A. LempersTen Wolde, d., Wardenaarstraat 3, Velsen-noord; J. M. BeumreVinju, z., Stratingplantsoen 41, Velsen-noord; J. GrootBakker, d., Warde naarstraat 1, Velsen-noord; J. Jongsma Waterkamp, d., Lange Nieuwstraat no. 400, IJmuiden; A. FennemaHerder, d., Ladder beekstraat 74, Velsen-noord; R. Prinsen Dragstra, d., Reggestraat 9, IJmuiden; P. A. A. RozemeijerOorthuijsen, z., Strating plantsoen 42, Velsen-noord; A. de Hoog— Kuitwaard, z.. Daltonstraat 21, IJmuiden. OVERLEDEN: F. Huisman, 79 j., weduw naar van M. de Boer, Groeneweg 47, IJmui- den-oost; C. Zwart, 63 j„ weduwe van P. Wijker, Bothastraat 10, IJmuiden; D. van Maanen, 75 j., Schotersingel 109, Haarlem. ADVERTENTIE in onze showroom keuze uit meer dan 40 modellen Trompstraat 9II - Telefoon 4211 GEBOREN, 1 mei: Jacobus Johannes Ru dolf, z. v. J. J. R. Karssen en J. Wielenga, Poelvenstraat 47 b; 2 mei: Annika, d. v. P. Luijken en N. T. Launis, Pr. Hendrikstr. 22; 3 mei: Judith Catharina Margaretha, d. v. A. Schmidt en C. A. van der Weiden, Pr. Beatrixstraat 6; 5 mei: Andreas Antonius Franciscus, z. v. Th. A. Weda en A. A. Schermer, Brakenburgstraat 5. ONDERTROUWD, 2 mei: Jacobus Johan nes Josephus Lighthart, wonende te Castri cum en Clasina Elizabeth Maria Nijssen, wonende te Castricum, Stetweg 33; Gerardus Bijl, wonende te Oudorp (N.H.) en Maria Cornelia de Vries, wonende te Castricum, Eerste Groenelaan 36. OVERLEDEN, 30 april: Johannes Schuit, 71 jaren, geh. met M. Hourik, wonende te Castricum.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 17