Einde K.V.P.-mede werking aan het kabinet verdient overweging" Opperste Sovjet doet beroep op Engeland en Amerika d Complot tegen regering van Indonesië gemeld Actie start in september met inenting van 200.000 tweejarigen Bezitsvorming nog steeds twistappel HET WEER Haarlems Dagblad Dreigement van profRomme Westduitse Bondsdag nam motie van regering tegen kernproeven aan Volgens afspraak met Bantengraad? Polio-vaccinatieprogram gereed Controverse-Leeuwarden bijgelegd EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Verkiezingen? Verkeersongelukken DIT JAAR: 385 DODEN j Vier doden in het verkeer üiiRRiiW Damesblazers in kleuren ƒ39.50 Veranderlijke bewolking Vredestaak Huurverhoging Geen akkoord over de looncompensatie Belgische vaccin in ere hersteld Amsterdams Nieuwe Kerk gesloten Wegens ernstige bouwvalligheid HET JUISTE ADRES COR OLY 1 Het woord is aan HAZENBERG's Ie klas Banketbakkerij 71e JAARGANG No 256 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 11 MEI 1957 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 104 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. UTRECHT, 11 mei, (ANP) Naar gevoelen van prof. Romme verdient beëindiging van de medewerking der K.V.P. aan het huidige kabinet ernstige overweging wanneer dit „in zijn intern beraad niet tijdig tot oplossingen zal weten te komen, zodat het bij de normale duur van de lopende parlementaire periode toch niets wordt", liever dan een „ongewijzigd voortglijden naar 1960". De voorzitter van de fractie van de Katholieke Volkspartij m de Tweede Kamer deed deze uitspraak vandaag tilB ens de in Utrecht gehouden vergadering van de partijraad van de K.V.P. Als een van de voornaamste kwesties van intern beraad had professor Romme aangemerkt.de kwestie van de bezitsvorming, die naar zijn gevoel een onbehaaglijke situatie heeft geschapen, doordat het kabinet er nog niet in is geslaagd een praktische oplossing hiervoor te vinden. Prof. Romme geloofde, dat de noodzaak voor de bestedingsbeperking bij velen nu wel de ogen zal hebben doen opengaan voor het grote actuele belang van duurza me bezitsvorming onder alle lagen van de bevolking. Wanneer de kern van de moei lijkheden van vandaag, zo ging de spreker voort, zit in een te veel aan consumptieve besteding, dan moet men daaruit de les trekken, dat verschuiving van de inko mens-verhoudingen ten gunste van de „kleine man" op den duur onhoudbaar is als die niet gepaard gaat met de omvor ming van een deel van het inkomen tot ka pitaal,'tot duurzaam in binnen- of buiten land aan te wenden bezit. Prof. Romme vermocht niet te overzien of eventueel uittreden van de K.V.P.-mi- nisters uit het huidige kabinet zou uitlo pen op vervroegde verkiezingen dan wel op een ander kabinet met of zonder K.V.P. Als een tweede, maar zuiver theoretische mogelijkheid om uit de onbehaaglijke si tuatie met dit „nood-kabinet" te raken, zag spreker de vorming van een meerder heidskabinet. Als derde mogelijkheid zag prof. Romme de „kwaal van het nood-ka- binet-Drees te vervangen door een ande re kwaal: „een zaken-kabinet". „Al is er", zo vervolgde hij, „vandaag de dag geen alternatief van een meerder heidskabinet voorhanden, dit kan niet leiden tot het laten voortbestaan van het huidige kabinet tot elke prijs. Alleen zal Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 385 personen, j van wie 78 kinderen. De 79-jarige heer A. Bonneveld die, toen hij te Amsterdam in de Hembrugstraat fietste, door een autobus werd aangereden en daarbij ernstig aan het hoofd werd ge wond, is in het Wilhelminagasthuis aan de gevolgen overleden. Een botsing tussen een personenauto en een bestelauto op het kruispunt Bas Jun- geriusstraat-Polslandstraat te Rotterdam is een wielrijder, de 68-jarige C. de Leede, noodlottig geworden. Na de botsing draai de de bestelauto een halve slag en reed de wielrijder aan. Deze kwam onder de auto. In zeer ernstige toestand werd hij naar het Westerziekenhuis vervoerd, waar hij in de loop van de avond is overleden. Op de met knipperlichten en een belsig- naal beveiligde spoorwegovergang in de Maanderbuurtweg te Ede zijn twee jon gens, de 17-jarige J. Tamis en de 9-jarige E. Jansen, door een elektrische trein van de lijn Utrecht-Arnhem aangereden en op slag gedood. De slachtoffers, waarvan de jongste bij de oudste achterop de fiets zat, bemerkten niet dat twee elektrische trei nen in tegenovergestelde richting vrijwel gelijktijdig de overweg naderden. Eén lie ten zij passeren maar door de andere wer den zij aangereden. ADVERTENTIE BARTELI0RIS5TR HAARLEM IEL 1 3439 FERO BOLSTR. 48 ADAM TEL /17I62 XXXXXXXX)OCOOOOCOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXX «ooooooco VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien. Iets lagere middag- temperaturen. Overwegend ma tige wind in hoofdzaak tussen zuid en zuidwest. Volledige weerrapporten op pagina twee. x X KXXXXXX KXXAXXXXKXJOOOOOOOCCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC dit nummer bestaat uit ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ men zich bij elke beslissing moeten afvra gen wat in 's lands belang beter is: voort zetting van de huidige ongezonde en on behaaglijke situatie, of vervanging door een situatie, waarop in beginsel dezelfde toevoegingen van toepassing kunnen zijn. Vervolgens stond de fractieleider van de K.V.P. stil bij de vraag over de huidige invloedsmogelijkheid van het parlement op het kabinet en omgekeerd. Hij meende, dat het met de invloed van het parlement op het ogenblik zo is, dat de regering besluit het parlem it te trotseren, waar zij dat in een gegeven geval noodzakelijk acht in 's lands belang, maar dat trotsering van de Kamers wordt vermeden als het gaat om zaken, die de regering wel wenselijk maar niet noodzakelijk voorkomen. Wel wordt, zo meende prof. Romme, op het ogenblik afbreuk gedaan aan het deel van de parle mentaire taak, dat bestaat in het meetrek ken van de algemene beleidslijnen. Prof. Romme signaleerde voorts de me ning, dat alles wat de overheid tot stand brengt naar de socialisten wordt toegere kend. Spreker zeide, dat de socialisten on getwijfeld invloed hebben, mogelijk meer invloed dan hun toekomt wegens het ge heel der zetels, die zij bezetten in het ka binet, maar dat deze invloed niet overdre ven moet worden voorgesteld. Prof. Romme was zijn toespraak begon nen met opmerkingen over de be wapening. „Wat de ontwapening betreft: daadwer kelijke universele ontwapening is primair een taak van de groten. Maar, zo vervolg de prof. Romme, op het gebied van een van de noodzakelijkste voorwaarden voor uni versele ontwapening, het dringen en drij ven erheen door de macht van de publie ke opinie, ligt er voor een land als Neder land wel een eigen en grootse taak, zowel nationaal als internationaal. De wil der volken naar universele ontwapening moet worden gemobiliseerd niet in parate divi sies, maar in een ongedeelde parate een heid, die haar macht doet gelden tot het breken van wat in wezen een mens-on waardige toestand is". De werkgevers en de werknemers hebben vrijdag in de Stichting van de Arbeid geen overeenstemming kunnen bereiken over de looncompensatie voor de komende huur verhoging. Van drie uur 's middags tot half negen 's avonds hebben de werkgevers- en werk nemersdelegaties in de Stichting van de Arbeid vergaderd zonder een akkoord te kunnen bereiken. Beide groepen hebben besloten hun standpunt ter kennis van de regering te brengen. Hard wordt er gewerkt aan de verbin dingen van de drooggevallen gedeelten in de nieuwe polder Oostelijk Flevo land met het omliggende oude land. Deze foto laat zien hoe de verbinding van Elburg met Flevoland, een nieuwe brug over de ringvaart, zijn voltooiing nadert. Op de achtergrond het torentje van Elburg. ADVERTENTIE Gr. Houtstr. hoek Raamvest Zweedse wandrekken in div. houtsoorten MOSKOU (UP) De Opperste Sovjet, het parlement van de Sovjet-Unie, heeft vrijdag besloten een beroep te doen op het Amerikaanse Congres en het Britse parle ment voor een onmiddellijke staking der kernproeven. (Reuter) Ook deed de Opperste Sovjet een beroep op Engeland en de V. S. om te komen tot de oprichting van een interpar lementaire commissie, van de drie mogend heden met kernwapens, welke zou moeten beraadslagen over de wijze, waarop men het beste kan komen tot een verbod van atoom- en waterstofbommen en het doen van proeven met dergelijke wapens. Gromyko legde zijn verklaring af op ver zoek van een aantal afgevaardigden, die wilden weten wat tot dusver het resultaat was van de Sovjet-oproepen om de proe ven met kernwapens te staken. Gromyko zei, dat het nog te vroeg was om over de ontwapeningsonderhandelingen te Londen te spreken. Wel zei hij, dat de Sovjet-Unie verwacht, dat de V. S. en Engeland hun politiek zullen wijzigen en met een over eenkomst over kernwapens zullen instem men. Deze landen moesten echter niet den ken, dat de concessies alleen maar van één kant konden komen. Bij afwezigheid van een internationale overeenkomst over wa pens voor massale vernietiging, was Rus land wel gedwongen de produktie van kernwapens voort te zetten, waaraan een steeds groter deel van de nationale hulp bronnen werden besteed LONDEN (UP) Radio-Moskou heeft eeen oproep van een groep Russische kern- fisici omgeroepen, gericht aan de landen van de hele wereld, de proefnemingen met atoom, en waterstofbommen op te geven als een eerste stap naar de wereld-ontwa pening. BONN (UP) De Westduitse Bondsdag heeft vrijdagavond een regeringsmotie aan genomen, waarin de staking van alle nucleaire proefnemingen gedurende een beperkte periode wordt gevraagd en de wens wordt uitgesproken, dat er een ver drag komt voor wereldontwapening onder toezicht, met een verbod van wapens, die massale verwoestingen aanrichten. Alleen de socialisten en vrije democraten stemden tegen. Zij hadden in hun moties verder willen gaan. De Bondsdag verklaarde, dat de tijd nog niet rijp is, te beslissen of de Bundeswehr kernwapens zal krijgen. Een resolutie van de socialistische oppo sitie tegen de bewapening der Amerikaanse troepen in West-Duitsland met kernwapens werd verworpen. Voor diplomatieke waarnemers was de regeringsmotie, die aangenomen is, een vol slagen verrassing. Dit te meer, daar Ade nauer deze week tijdens zijn besprekingen met de Britse premier, MacMillan, niet de wens uitgesproken schijnt te hebben dat de kernproeven tijdelijk opgeschort worden (Engeland zal binnenkort een eerste water stofbom in de Stille Oceaan beproeven). Het debat was voortgekomen uit een schriftelijke vraag van de socialisten over de kernwapens. Elders wordt over dit debat nader bericht. BELGRADO (UP) De Joegoslavische regeringswoordvoerder Branko Draskovic heeft te Belgrado verklaard dat, wanneer de Duitse strijdkrachten met kernwapens worden uitgerust, de legers van de Oost- europese landen automatisch eveneens kernwapens zullen krijgen. Het besluit om Duitsland kernwapens te geven, zou een ernstige schadepost zijn voor de hoop, die thans bestaat op een ontwapenings-verge- lijk tussen Oost en West, aldus verklaarde de Joegoslavische regeringswoordvoerder. TOKIO (UP) De Japanse Raad tegen atoom- en waterstofbommen heeft van de Japanse premier geëist, dat deze zijn ver klaring in het parlement, als zou Japan misschien kernwapens voor verdedigings doeleinden krijgen, terugtrekt. De raad verklaart dat deze houding niet te rijmen is met de vroegere Japanse hou ding inzake de kernproeven. DJAKARTA, (UP). Het mili taire opperbevel van Djakarta heeft bekend gemaakt, dat een aantal per sonen is gearresteerd, die bewapend waren met wapens van het leger. De arrestaties werden verricht onder verdenking van het smeden van een complot ter omverwerping van de regering. Luitenant Sudewo, persofficier van het hoofdkwartier, zeide voorts dat een aantal (Van een onzer redacteuren) Maandagmiddag zal de regering eindelijk opening van zaken doen ten aan zien van de lang-verbeide nationale vaccinatiecampagne tegen de kinderver lamming. Een woordvoerder van Volksgezondheid zal de Nederlandse pers bij die gelegenheid het volgende meedelen: 1. Omstreeks september wordt begonnen met de inenting van alle tweehon derdduizend kinderen van de lichting 1955. Van de graad van belangstelling der ouders en van de beschikbare hoeveelheid vaccin zal het afhangen of dit najaar ook nog de kinderen, geboren in 1954, 1953 en 1952 ingeënt zullen worden. 2. De keus van de regering is gevallen op het Salk-vaccin en de vaccinaties (kosten voor het rijk plm. acht gulden per serie van drie „prikken") zullen gratis zijn voor het publiek. 3. De voor de aanloop van de campagne benodigde hoeveelheid Salk-vaccin wil men uit de V.S. importeren. Binnen afzienbare tijd echter zal het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid in Utrecht de fabricage van het vaccin in eigen beheer ter hand nemen. medische autoriteiten en Leeuwarden, zo vernemen wij, is nu bijgelegd. De genees kundige hoofdinspecteur voor de Volksge zondheid, dr. c. Banning, die zich aan vankelijk verzet heeft tegen de plannen van de Friese hoofdstad, is thans overtuigd, dat er medisch geen bezwaren zijn tegen deze plaatselijke actie. Het Belgische R.I.T.- vaccin, dat de Leeuwarders voor hun in- Nog niet bekend is, hoeveel artsen indi vidueel bereid zullen zijn aan deze in entingen mee te werken. Men heeft even wel de indruk, dat de aanvankelijke reser- se van vele medici nu wel goeddeels over wonnen is. Het initiatief van Leeuwarden, waar de artsen in samenwerking met de kruisverenigingen en de G.G. en G.d. op eigen houtje een vaccinatiecampagne be gonnen zijn, heeft in dit opzicht naar men aanneemt wel stimulerend gewerkt, zowel op het grote publiek als op de nog aarze lende geneesheren elders in den lande. Ook de controverse tussen de hoogste Met dat al zou het, in verband met het gevaar van een versnippering der krachten, zeer ongewenst zijn als 'andere gemeenten (zoals Eindhoven en Rotterdam) ook op eigen houtje een vaccinatiecampagne gin gen beginnen. Om dit te voorkomen, zal Volksgezondheid reeds maandag haar lan delijke inentingsprogramma ontvouwen, hoewel het aanvankelijk in de bedoeling lag, dit pas tegen het einde van deze maand te doen. In overleg met deskundigen heeft de kerkvoogdij van de Nedèrlands Hervormde Gemeente te Amsterdam besloten de Nieuwe Kerk» op de Dam in Amsterdam met ingang van vandaag te sluiten van wege de bouwvallige toestand, waarin dit historische bouwwerk is komen te ver keren. Dit besluit komt voor velen geheel on verwacht, morgen zou er normaal een dienst in de kerk worden gehouden door de predikant dr. H. Jonker. Het uit de vijftiende eeuw daterende kerkgebouw zal ingrijpend moeten worden entingscampagne van de Haarlemse im- gerestaureerd. Men hoopt op korte termijn porteur Pharmachemie betrokken hebben, is dan ook volledig in ere hersteld: Over leg dat in de afgelopen dagen in Leeuwar den is gevoerd tussen vertegenwoordigers van de regering en de Friese initiatief nemers, heeft Den Haag de overtuiging ge schonken, dat wat er in Leeuwarden ge beurt, goed is en dat op het R.I.T.-vaccin in feite niets is af te dingen. enkele steunpunten te kunnen aanbrengen op de geconstateerde zwakke plekken, met name bij de vier middenpilaren, opdat de kerk zo gauw mogelijk weer voorlopig kan worden opengesteld. De huwelijksinzegeningen in de bij de kerk behorende kapel en de vergaderingen in de bijgebouwen zullen normaal door gaan. officieren bij de bewapening van deze per sonen de helpende hand had geboden. Su dewo verklaarde dat Indonesische burgers op geheime bijeenkomsten waren gearres teerd. Hij zeide, dat uit geconfiskeerde docu- mensen en uit inlichtingen was gebleken dat er een illegale beweging bestond, welke ten doel had op onparlementaire wijze de structuur van de staat te veranderen. Deze illegale beweging werkte samen met de Darul Islam-opstandelingen en met de gebieden in Sumatra en Oost-Indonesië, waar de militaire commandanten het ge zag aan de centrale regering hebben ont nomen. Sudewo zeide tenslotte, dat Ramawi Iz- har, de vertegenwoordiger van de Suma- traanse Banteng-raad, die te Djakarta werd gearresteerd, ondervraagd was daar men documenten had aangetroffen bij de arres taties, waarin gegevens voorkwamen over de opstand, welke aan de vertegenwoordi ger Izhar waren geadresseerd. Vrijdagavond werden ?1 officieren in Djakarta gearresteerd. De omvang van het complot is nog steeds niet bekend, maar betrouwbare kringen verklaarden gister avond, dat deze officieren uit de kringen van het hoofdkwartier zelf, het ministerie van defensie en het militaire hoofdkwar tier te Bandung afkomstig waren. Reeds een week geleden, aldus deze kringen, werd met de arrestaties een aanvang ge maakt. Men speculeerde er in Djakarta op, dat dit nieuwe complot een vervolg was op de pogingen van kolonel Lubis die in november trachtte de regering omver te werpen. Tevens waren deze zegslieden ervan overtuigd, dat deze nieuwe staatsgreep samenhing met de houding van het Soen- danese jeugdfront, welke beweging reeds jaren tegen de Javaanse regering agitatie voert. Zij verklaarde dat de Soendanese radicale organisaties zeer onder de indruk waren geweest van de militaire coups op Sumatra en Celebes. De leider van het complot zou luitenant-kolonel Akil Prawi- radiredja zijn, die in 1955 militaire con- mandant van Djakarta was. De bladen in de hoofdstad durfden vrij dag uit vrees voor maatregelen van mili taire zijde, het bericht van de arrestatie niet te publiceren. Men wachtte op de hedenmorgen openbaar gemaakte zeer summiere aankondiging. Terwijl Djakarta door de ontwikkeling in grote spanning wordt gehouden, is president Sukarno in tussen met zijn hoge gast, president Voros- jilov op reis gegaan naar Bandung. ADVERTENTIE voor uw MOTOR, BROMFIETS of SCOOTER is Breestraat 108 - Beverwijk - Tel. 4627 59SE23QR Turks spreekwoord: Wie de waarheid zegt, moet één voet reeds in de stijgbeugel hebben. ADVERTENTIE Zie vooral de advertentie van t.b.v. de „GOED ZO-actie" op pagina 6. Het communiqué, dat de Vereniging van Gebruikers van het Suezkanaal (SCUA) gisteren heeft gepubliceerd, is een meester stuk van onlogische redeneerkunst. Het Egyptische standpunt wordt er in verwor pen, maar tegelijk wordt de deur zo wijd mogelijk geopend voor onmiddellijke her vatting van de scheepvaart door het ka naal op de Egyptische voorwaarden. Om dit gebrek aan logica enigszins te verbloemen, zegt het communiqué dat dit gebruik van het kanaal door schepen van leden-staten niet betekent, dat deze leden de Egyptische verklaring aanvaarden als een regeling van de kanaalkwestie. De leden behouden zich dan ook de bestaande rechten voor „zoals die voortvloeien uit de Conventie van Constantinopel van 1888" (welke conventie door Egypte wordt geïn terpreteerd op een hoogst originele en door geen van de SCUA-leden gedeelde manier). Nuchtere lieden zullen geneigd zijn, te vragen: wat „kopen" de leden-staten voor deze reserves, voor dit verwijzen naar de conventie van 1888 en voor de dwaze poging om te ontkennen dat hervatting van de scheepvaart door het kanaal in de prak tijk niets anders is dan aanvaarding van het Egyptische standpunt? En het antwoord op die vraag moet luiden: ze kopen er niets voor dan enig zakelijk profijt, en ze geven er tegelijk heel veel mee weg, namelijk het recht van de kanaalgebruikers, nakoming van internationale verdragen te eisen, óók door dictatoriaal geregeerde landen die zich vroegar, onder een andere regering, door zulk een verdrag hebben gebonden. Het is een heel oud liedje, dat de wereld, als er moet worden gekozen tussen het aanvaarden van onrecht en het aan vaarden van financieel verlies, gewoon lijk liever het onrecht accepteert. Men zou kunnen menen dat de rechtsstaten hierbij een uitzondering vormen, althans zouden moeten vormen, maar het tegenovergestel de is waar: zij geven doorgaans het voor beeld. De regeringen van die landen be schikken immers over veel minder machts middelen dan dictators om hun bedrijven te dwingen, zakelijk profijt op te offeren aan nationale belangen van minder direct- converteerbare aard. En van die bedrijven mag men nauwelijks verwachten dat zij rekening houden met onprofijtelijke poli tieke overwegingen als hun niet van hoger hand aandacht daarvoor wordt gevraagd. Hoe weinig aandacht vrijwillig aan zulke overwegingen wordt geschonken, bleek gisteren uit de mededeling van de kant der Nederlandse reders dat het „zonneklaar" is dat de Nederlandse rederijen binnenkort weer door het Suezkanaal zullen varen, en uit de daaraan toegevoegde opmerking: „Langer uitstel is slechts schadelijk." Het zou naïef zijn, te vragen: schadelijk voor wie? En schadelijk voor hoe lang? Want het ligt voor de hand, dat het hier gaat om het onmiddellijke financiële na deel dat onze reders zouden Ifjden als hun buitenlandse concurrenten (die er om de zelfde motleven op zitten te springen, de vaart door het Suezkanaal te hervatten) die waterweg wèl gebruiken en zijzelf niet. En dat dit nadeel mogelijk van korte duur zal zijn omdat Nasser deze Westelijke capi tulatie voor zijn afpersingsmethodes allicht zal zien als een invitatie tot nieuwe afper singen, dat is een kwestie die gewoonlijk wordt afgedaan met een „dat zien we dan wel". Helaas vergeet men daarbij, dat we het al zo lang en zo dikwijls gezien hébben. We hebben het gezien bij Mussolini, bij Hitier, bij Perón, dat aanvaarding van rechtsschen- dingen, zelfs „onder voorbehoud van en „hoewel dit niet wil zeggen dat....", door dictators altijd weer wordt beschouwd als een uitnodiging tot nieuwe rechtsschen- dingen. We hebben ook telkens weer ge zien, dat zaken-doen met dictators, hoe profijtelijk het in 't begin ook scheen, tel kens uiteindelijk weer leidde tot ontzag lijke schade van nationale omvang, omdat iedere cent in de schatkist van een dictator tenslotte zijn weg wel vindt naar een wapenproducent. Wij beseffen heel goed, dat het niet de Nederlandse reders alléén zijn, die deze lessen van het verleden ni voor de zoveel ste keer in de wind slaan, maar ook hun buitenlandse concurrenten. En wij beseffen ook, dat het moeilijk voor hen is, zich financiële voordelen te laten ontgaan en die geïncasseerd te zien door rederijen van landen, die kwasi „niet bij het conflict betrokken" zijn. Maar toch is het onbegrijpelijk, dat de SCUA de moed en de kracht heeft gemist, een voortgezette boycot van het Suezkanaal te proclameren. En is het jammer, dat de Nederlandse regering zich niet aan de zijde heeft geschaard van Frankrijk, dat nu, eenzaam en alleen, de juiste koers vaart, namelijk: de kcers rondom de Kaap. Simon Koster

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1