Autorijschool „IJmond" „Arend Reijm" Kerkdiensten Telefoon 4551 Visserij-varia Uw bril klaar terwijl u wacht 9 Romantiek Spanning Knappe satire Aardige fantasie Fivoy-jeugd wandelde Veel fictie Schieten en moorden 9. BOER - Mr. Opticien LUXE VERHUUR Actie „Toverbal" bracht ongeveer drie ton op Watertoren beklommen door 2500 personen Eerste prijs voor „IJmuidens Roem" Eric de Bischopp probeert het met ander vlot Raad op 18 juni Apeldoorn won VGZ- voetbaltoernooi Kredietverstrekking aan IJ selmeervissers Agenda voor Beverwijk Leerlingen tonen hun werk Kinderkerkdiensten ZATERDAG 1 JUNI 1957 Thalia (tot en met zondag). De ro mantiek viert hoogtij in „Zarak", waarin men zich kan laten meevoeren naar het exotische oosten, ten einde bekoord te wor den door de schoon heid ener danseres, die een roverhoofd man tot haar trouw ste vazallen mag rekenen. De hoofd man heeft inmiddels nog een appeltje te schillen met zijn di recte belagers, de Britten. Strijd en lief desavontuur verenigt hij dusdoende op een wijze, waarvan men in Hollywood het re cept kent. Wie houdt van fantaseren en niet opziet tegen krijgsrumoer wende zich doek in Thalia. Van maandag tot en met woensdag kan men Virginia May, Robert Stack en Ruth Roman zien in „Ik vecht voor geld", een „western" van het zuiverste water met in dianen, oorlogen tussen het noorden en het zuiden en een vrij gelukkig einde. Het draait allemaal om goud en daardoor krijgt men natuurlijk jalouzie, haat en verraad te zien. naar het witte Kennemer Theater (tot en met zondag). Prachtige technicolor-opnamen van de natuur, de wilde dieren en de neger-folklore in donker Afrika vormen de achtergrond van „Voorbij Mombasa dreigt de dood", een ietwat mager verhaaltje over de strijd en het bezit van een uraniummijn in Kenya. Het scenario is verre van origi neel en zeker niet vrij te pleiten van on waarschijnlijkheden en denkfouten. Dat er nochtans vaart en spanning te over is, komt voornamelijk op het conto van de bezet ting, van wie Cornel Wilde als de spijker harde prospector en Ron Randell als de sinistere zendeling gave vertolkingen te zien geven. Dorma Reed detoneert met haar nylon nachthemden wel enigszins in dit ruige oerwoudmilieu, maar de gevech ten met krokodillen, neushoorns, luipaard mannen en negerstammen daarentegen laten aan authenticiteit niets te wensen over. (Kennemer Theater, tot en met woensdag) De uitbundigheid waarmee „The solid gold Cadillac" in de advertentie wordt aangekondigd heeft maar betrekke lijk te maken met het karakter van de film, meer met het succes, dat deze had in Amsterdam en Den Haag. Het is de ver filming van een gelijknamig Amerikaans toneelstuk, dat het vorig seizoen door het Rotterdams Toneel werd opgevoerd. Een knappe, wat wrange satire op de Ameri kaanse zakelijkheid, uitgespeeld tegen een achtergrond van wolkenkrabbers. De fan tasieloze ernst waarmee wederzijds de be langen worden verdedigd krijgt door de nuchtere „kijk" van de maker een koude sfeer. Men krijgt een reeks malle situaties te zien, waarin het lachwekkende is ge accentueerd, maar waarachter voortdurend de werkelijkheid zichtbaar blijft. Een film waaraan men een bijzonder genoegen kan beleven. Dinsdag, woensdag en donderdag draait in het Luxor Theater „De liefdes roman van een koningin", een aardige fantasie en een lichte comedie van het leven van een koningin. De hoofdpersoon is een Duitse prinses, die verwant is aan het Engelse koningshuis. Als de Engelse koning komt te overlijden wordt zij uit geroepen tot koningin van Engeland. De film toont op vermakelijke wijze de vele lessen, die zij moet nemen om volkomen op de hoogte te geraken met de etiquette aan het Engelse hof. Als zij de troon be stegen heeft wordt er in de gezaghebben de hofkringen gedacht aan een passende echtgenoot. Dies worden er op haar ver jaardag verscheidene prinsen uitgenodigd om eens nader mee kennis te kunnen ma ken. De jonge koningin wil echter vóór een huwelijk nog eens in vrijheid genieten en gaat daartoe in het geheim met haar gouvernante naar Parijs. In een herberg bij de Franse hoofdstad raakt zij bekend met een gezelschap vrolijke studenten. Vooral één trekt haar erg aan en er ont staat een kortstondige romance. Als de koningin later haar verjaardag aan het hof viert blijkt de bewuste student één der Ook dit jaar is op Hemelvaartsdag door de FIVOIJ (Federatie van Industrie-Volks ontwikkeling in de IJmond), waarbij de buurthuizen van Velsen-Noord en Bever wijk zijn aangesloten, de jaarlijkse wandel dag gehouden. Wegens ziekte van de hoofd organisator, moest de tocht in de laatste dagen worden voorbereid, waardoor de buurthuizen uit Zaandam en Alkmaar niet meer konden deelnemen. Donderdagmorgen verzamelden zich bij na honderd jeugdige deelnemers aan de start bij het „Groene huis" in Beverwijk om de tochten van 10, 15, 20 en 25 km te beginnen. Deze leidden voor de jongsten over Tussenwijk en Wijk aan Zee naar het punt van uitgang en voor de ouderen, bij na allen jongens, over het Noordzeekanaal, via Velserbeek, Driehuis en Santpoort naar Beverwijk. Om ongeveer één uur kwamen de eerste groepen binnen, waarna met ruim tijds verschil de overige groepen van zeven tot tien wandelaars arriveerden; de laatste om ongeveer vier uur. Alle kinderen kregen een diploma voor de beide eerste keren van deelnemen. De derdejaarswandelaars ontvingen een me daille als herinnering. Bovendien waren vaantjes als groeps lijzen beschikbaar voor de groepen, die de meest verzorgde indruk maakten tijdens de wandeling. Voor de 10 km-tocht gingen drie prijzen naar de SSH-jeugd van 8 tot 10 jaar; voor de 15 km (11 tot 12 jaar) werd de uitslag: 1. SSH; 2. buurthuis Beverwijk; 3. buurthuis Velsen-Noord; 20 km (13, 14 en 15 jaar): 1. SSH; 2. buurthuis Beverwijk; 25 km (16 jaar): 1. buurthuis Beverwijk; 2. buurthuis Velsen-Noord. voor haar gedachte prinsen te zijn en zo kan het verhaal dan zijn gelukkige einde nemen in een vorstelijk huwelijk. Een aardige comedie, waarin mer» boven dien nog kan genieten van enige oude Weense walsen van Johann Strauss. In de middagvoorstelling draait de „Ivoor jagers". Het Luxor Theater vertoont deze week tot en met maandag de film „Battle Hymn" gebaseerd op de levensgeschiedenis van de Amerikaanse oorlogsvlieger en do minee Dean Hess. Bij een bombardement in Duitsland liet Hess door hapering van het mechanisme een bom vallen op een kindertehuis. Zevenendertig kinderen kwamen daarbij om. Dit ongelukkig ge beuren bleef hem steeds bij. Hij had zich als vliegende dominee een reputatie in de States verworven, maar terug uit de oor log kon hij de mensen niet meer „pakken". Het was of hij onder de last gebukt ging van het door hem in Duitsland gestichte onheil. Hij meldde zich weer bij de lucht macht, toen de oorlog in Korea uitbrak. Men vertrouwde hem daar de opleiding van de Koreaanse piloten toe. Hess werd zo getroffen door het leed van de Koreaan se weesjes, die hij onder de ellendigste omstandigheden ontmoette, dat hij zelf een organisatie op touw zette om de kinderen op te vangen en een veilig onderkomen te verschaffen. Hij slaagde er zelfs in ze, bij de evacuatie van Seoel, te doen verhuizen naar een eilandje voor de kust van Korea. Op dat eilandje stichtte hij een tehuis, dat thans reeds over de zeshonderd kin deren telt. In grote trekken houdt de film zich aan de hier opgesomde feiten. Dat ze rijkelijk sentimenteel is zal men voor een groot deel moeten verklaren uit het Amerikaan se levensgevoel, dat veel minder beheer sing aan de dag legt dan de Nederlander gezond acht. Ook de romance, welke in de film is verwerkt, schijnt ten enemale voorschrift. Ze steunt nergens op feften. Men kan daartegen zijn bezwaren laten gelden en er mededoor vaststellen, dat „Battle Hymn" omdat ze een documentaire basis mist al te duidelijk speelfilm is ge worden, waarin de fictie minder effect heeft dan werd verondersteld. Op zich zelf is het levensverhaal van kolonel Hess de moeite waard om er kennis van te nemen. Dat strekt de film tot voordeel. Tot en met zaterdag loopt Jeff Chandler in het W.B.-Theater rond als hoofdrol speler in „De verkenner der verloren bergen". Men raadt het al. Juist, schieten, moorden en plunderen. Dit keer gaat het over indianenreservaten die de bloed dorstige Amerikanen niet naast zich dul den. Al met al weinig opwekkend. „Volmaakt alibi", de film die tot en met zaterdag in de Peperstraat speelt, kan met recht een echte thriller genoemd worden. Het begint met een normaal verhoor van een enigszins vrolijke burger en eindigt met een reeks moorden. Sterling Hayden en Gloria Grahame ver vullen de hoofdrollen. In de middagvoorstellingen gaat men „Dwars door de vuurlinies". ADVERTENTIE ALLEEN BIJ lange Nieuwstraat 789 PRISMA-KIJKER 7x35 ƒ96.— ADVERTENTIE M. VISSER - Celsiusstraat 52 - IJmniden De voorzitter van de Nederlandse Jeugd gemeenschap, ds. N. O. Steenbeek, heeft in een gemeenschappelijk radioprogramma de geheimen prijs gegeven van de actie „To verbal", die door de N.J.G. is gevoerd ten bate van de jonge Hongaren, die hier of in kampen in Oostenrijk vertoeven en finnaciële hulp behoeven voor studie of omscholing. De op de doosjes voorkomende nummers waren geldig voor de loterij, waarvan de trekking inmiddels is geschied. Er zijn drie woningen verloot. Deze vie len op de nummers 135.246, 382.034 en 516.640. De houders van de doosjes met de nummers 30.406, 498.393 en 549.530 komen in het bezit van een auto. Voorts zijn zes televisietoestellen, drie bromfietsen en vele andere prijzen verloot. In de doosjes, bleek een nieuwe prijs vraag ten bate van het Rode Kruis te zijn verwerkt. Oplossingen moeten aan de actie „Toverbal", Amstel 1 te Amsterdam, wor den gezonden. Men heeft niet het volle miljoen doosjes van een gulden verkocht. De overblijvende zijn bij de politie gedeponeerd. Niettemin mag men het batig slot van deze actie wel op driehonderdduizend gulden ramen. De gelegenheid, die bij het veertigjarig bestaan van het Velsense waterbedrijf werd opengesteld om de watertoren te be zichtigen, heeft tot resultaat gehad, dat ongeveer 2500 personen de watertoren hebben beklommen, waardoor een bedrag van ongeveer f 500 aan entree-gelden werd verkregen. Het gemeentebestuur heeft de directeur voor Gas en Water gemachtigd, van dit geld een bedrag van f 345,64 over te .ma ken aan de Stichting „Hulp aan Gebrek- kigen" te IJmuiden, en een bedrag van f 172,83 aan de K.N.Z.H. Redding Maat schappij. De entree-gelden, welke vrijwel geheel door de bevolking van IJmuiden zijn op gebracht, komen zodoende ook ten goede aan nuttig werk, dat ten behoeve van IJmuiden wordt verricht. Op het Bondsconcours van Noordhol landse accordeonorkesten, dat op Hemel vaartsdag in Zaandam werd gehouden, heeft het jeugdorkest van IJmuidens Roem de eerste prijs, tevens het hoogste aantal punten behaald. In de jeugdklasse behaalde IJmuidens Roem namelijk 354 punten,waarbij „dan nog eer) e^tra-pluim van de jury kwam vanwege hét moeilijke vrije nummer, Dirigent D. Wijker had na melijk Offenbach's Melodieën Ten gehore laten brengen, hetgeen volgens de jury een zeer zware opgave was. Het verplichte nummer, Hochzeitsparade van Van Or- souw-Kerkhoff, werd op de juiste wijze vertolkt. IJmuidens Roem werd op de voet gevolgd door „Crescendo" uit Zaandam, dat 350 punten behaalde. De Franse navigator Eric de Bisschopp (65 jaar) heeft gisteren aangekondigd, dat hij binnen drie of vier maanden een nieu we poging zal wagen om op een vlot de Stille Oceaan over te steken naar Tahiti. De Bischopp en zijn bemanning van vier van het vlot Tahiti Noei-I, dat na een odyssee op zee van 200 dagen zonk, kwamen gisteren te Valparaiso (Chili) aan met het fregat „Baquedano" van de Chileense marine. De „Baquedano" snelde hen te hulp, toen een zware storm hun „scheepje" uit elkaar had geslagen. De Franse avonturen-zoeker zei, dat hij van plan is naar Peru en Ecuador te gaan om geschikt balsa-hout te krijgen voor zijn nieuwe vlot. Zijn nieuwe expeditie zal uit Callao in Peru wegvaren met dezelfde bemanning: Michel en Alin Brun, Francis Cowan en Juan Bugeno. Zij zullen dan eerst de Humboldt-stroming in de Stille Zuidzee volgen. De expeditie van de Tahiti Noei-I ver trok op 8 nov. 1956. Niettegenstaande het koude weer, dat hier heerst, wachtte een grote menigte De Bischopp en zijn kame raden bij de haven op en verscheidene bootjes voeren uit om hen te begroeten. De Bischopp wilde aan de journalisten niets zeggen over de wetenschappelijke theorieën, die hij zich wellicht naar aan leiding van zijn ervaringen eigen heeft ge maakt op deze gedeeltelijk mislukte tocht, maar wel verklaarde hij, dat zijns inziens de expeditie geen mislukking is geweest. De initiatiefnemer van het jaarlijkse Grevenbichtse vrijgezellencongres, de heer G. Greyn uit Grevenbicht is op Hemelvaartsdag in het huwelijk ge treden met mejuffrouw M. J. Benders. Het bruidspaar bij het verlaten van de kerk. De gemeenteraad van Velsen zal op dinsdag 18 juni voor een raadsvergadering bijeenkomen. De vergaderingen van 4 en 25 juni vinden geen doorgang. Prijzen van vrijdag Per 1 kg: heilbot f32.30, gr. tang f3.40 2.90, grm. tong f 3.403, kim. tong f 3.40 2.80, kl. tong I f2.75—2.50, kl. tang II f2.20— 2, tarbot I fl.901.60. Per 50 kg: tarbot II f 90, tarbot III 70, tarbot IV f 62, tongschar f 80—72, kim. schol f 4543, kl. schol I f 45 33, kl. schol II f 468, schar f 198, v. ha ring f30—11, makreel f2510, gr. schelvis f 2213, grm. schelvis f 1810, kim. schel vis f 1610, kl. schelvis I f 15—9, kl. schel vis II f 128, wijting f 168, gr. gul f 2516, mid. gul f20—12.50, kl. gul f 13—8, kl. leng f20—19, kl. haai f 23—18, kl. wolf f32—30, poontjes f 128, kl. koolvis zw. f 1510, kl. koolvis wit f2017. Per 125 kg: gr. kabel jauw f120—57, gr. koolvis zw. f4135, gr. koolvis wit f 54—50, gr. leng f 4937, gr. wolf f 62—60. Aanvoer van vrijdag 386 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 3 tongschar en schartong, 990 schol, 120 schar, 300 haring, 925 makreel, 1170 schelvis, 130 wijting, 565 kabeljauw en gul, 70 leng, 20 haai, 40 wolf, 33 poon, 370 koolvis, 25 diver sen. In totaal 5150 kisten. Besommingen van vrijdag Beatrice f13.500, Deining f 11.500, Thorina f 10.500, KW 122 f9720, KW 51 f1830, KW 124 f 3200, WR 67 f2770, IJM 4 f4530, IJM 17 f 2250, IJM 11 f2710, KW 60 f 700, KW 46 f3990, KW 61 f 14.80. KW 21 f940. KW 65 f960, KW 71 f990, KW 31 f4200, KW 77 f890. ADVERTENTIE voor alle rijbewijzen BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort -. Tel. K 2560 8930 Het jaarlijks door de verschillende af delingen van de Koninklijke Papierfabrie ken Van Gelder Zonen n.v. op Hemel vaartsdag gehouden voetbaltoernooi, waar voor donderdag het hoofdkantoor van de onderneming in Amsterdam op het AMVJ- terrein de zorg had, is na grote spanning gewonnen door het elftal van de fabriek te Apeldoorn. De voetbalploegen en hun aanhangers van Amsterdam, Apeldoorn, Renkum, Vel sen en Wormer werden begroet door de heer P. Smidt van Gelder, hoofddirecteur, die het prettig vond te mogen vaststellen, dat naast de plichtsbetrachting in het werk een aangename ontspanning in de sport beoefening kon worden gevonden, hetgeeh bovendien meewerkt tot een betere onder linge verstandhouding in het concern. Met de wens van dit toernooi een spor tief gebeuren te zullen maken, waarbij de sterkste als titelhouder de beker zou ver overen, verrichtte de heer Smidt van Gel der de aftrap in de eerste wedstrijd Am sterdamApeldoorn. De Velsense voetbalploeg, die in de eer ste wedstrijd van de halve competitie tegen Wormer een uitstekend figuur sloeg en met 2-0 won, was er in de ontmoeting tegen Apeldoorn geheel uit. Het wilde niet meer vlotten tegen de snelle, vechtlustige Apel- doorners en deze terugslag liet zich in de volgende wedstrijden tegen Renkum en de toch heus niet sterkere Amsterdamse ploeg evenzeer gelden. Aangezien de laatste ontmoeting Renkum Apeldoorn de winnaar moest aanwijzen was hier veel spanning. Apeldoorn werd tenslotte winnaar en de Wormers die de fraaie wisselbeker tweemaal achtereen hadden gewonnen en nu onderaan eindig den, moesten de trofee afstaan. De uitslagen waren: AmsterdamApel doorn 1-3; RenkumWormer 1-1; Velsen Wormer 2-0; RenkumAmsterdam 4-0; AmsterdamWormer 0-0; Apeldoorn Velsen 1-0; RenkumVelsen 1-0; Apel doornWormer 2-0; RenkumApeldoorn 0-0; VelsenAmsterdam 1-2. De eindstand werd: Apeldoorn 4 3 1 0 7 61 Renkum 4 2 2 0 6 61 Amsterdam 4 1 1 2 3 38 Velsen 4 1 0 3 2 3—4 Wormer 4 0 2 2 2 15 Na afloop reikte mr. F.H.A. de Graaff, hoofddirecteur, de wisselprijs uit en dank te daarbij de organisatoren en deelnemers voor de medewerking, waarna alle bezoe kers de avonduren in gezellige stemming doorbrachten. Sans-Atout in de zomercompetitie In de eerste ronde van de zomercom petitie van de bridgeclub „Sans Atout" werden de volgende resultaten behaald. Groep I: 1. A. v. Balen-T. Tervoort 52'/2 m.p.; 2. heer en mevrouw Tand 48>/2 m.p.; 3. heer en mevrouw Vollaerts 47 m.p.; 4. J. Hamers-J. v. Zutphen 46'/2 m.p.; 5. C. Sprint-Th. Bakker 44 m.p.; 6. J. Bos-J. Bloemendaal 37 m.p.; 7. B. Groot-K. v. d. Zon 33 m.p.; 8. J. Berlee-C. Hoogeboom 27'/2 m.p. Groep II: 1. Mevr. Belterman-mej. Jan sen 49'/2 m.p.; 2. R. Hoen-D. Biben 48'/2 m.p.; 3. L. Kleyn-C. Geldermans 47 m.p.; 4. E. Luttik-D. Hoogeboom 46'/2 m.p.; 5. heer en mevr. Luyendijk 43 m.p.; 6. G. de Boer-J. Groot 38 m.p.; 7. J. Stals-R. Oos terhout 37 m.p.; 8. N. Hendriks-J. Koop manschap 37 m.p.; 9. dames Kok-Rey- mers 34 m.p. Wie verloor zijn zwemvlies? Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende voorwerpen: kinderjack, windjack, para- pluiehoes, dameshandschoen, schuimrub ber stoelzitting, actetas, kinderfiets, zwarte ceintuur met gesp, zwarte zwemvlies, da meshoedje, schroevendraaier, kinder schoen, gebreid kinderborstrokje, zilveren gulden, postduif, kinderbril, dubbele fiets tas inh. regenjas, zilveren rozenkrans, por temonnee inh. rijbewijs, vulpen, autoped op luchtbanden, driewielige step, bank biljet, wit kinderschoentje, herenhoed, speelgoedauto, gouden ring met steen, een paar glacé herenhandschoenen. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Vermooten (P. v. d. A.) over de kre dietverstrekking aan Urker IJselmeervis- sers, heeft de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening geantwoord, dat door Urker IJselmeervissers tot nu elf vragen zijn ingediend voor financiering van een Noordzeekotter. De elf aanvragen zijn niet alle afgewe zen. Een viertal werd door betrokkenen zelf ingetrokken, drie aanvragen werden goedgekeurd en vier zijn nog in behande ling. Van de vier laatstgenoemde gevallen kan één aanvrager zelf de middelen fourneren voor de aankoop van het netwerk. Aan hem is medegedeeld, dat hij een plan kan indienen voor de financiering van de bouw van een Noordzeekotter met een motorver mogen van 150 pk. en dat hij dan in prin cipe een krediet zal kunnen verkrijgen voor de totale bouwkosten. Aan de drie overige aanvragers, die zelf geen eigen middelen hebben, is medegedeeld, dat zij een voorstel kunnen indienen voor de fi nanciering van een tweedehands Noordzee kotter met een motorvermogen van 120 pk., en dat zij in principe voor de koopsom en de visserijuirtusting dan een krediet zullen kunnen verkrijgen. De minister voegt hieraan toe, dat het beleid van de adviescommissie voor bijzon dere visserij-financiering, dat hij geheel onderschrijft, erop gericht is de IJselmeer vissers, die zelf in het geheel niet over middelen beschikken, te helpen met een krediet, dat niet verder gaat dan nodig is voor de aankoop van een volledig uitgerus te tweedehands Noordzeekotter met een motor van 120 pk. Het komt de minister voor, dat de nor men, welke de adviescommissie in acht neemt, juist zijn, omdat daaraan ten grond slag ligt IJselmeervissers aan een rendabel schip te helpen, echter met een zo klein mogelijke schuldenlast. De minister ziet geen aanleiding de richtlijnen voor de kre dietverstrekking aan deze vissers nog eens te bezien. Winkels gehele week geopend Burgemeester en Wethouders van Be verwijk hebben ontheffing verleend van het verbod om slagerswinkels op maandag 3 juni en alle overige winkels op dinsdag 4 juni 1957 na 13 uur voor het publiek geopend te hebben. De eerste sperziebonen Aan de veiling Kennemerland werden vrijdag de eerste sperciebonen aangevoerd waarvoor f 3,75 per kilo werd betaald. ADVERTENTIE Marktplein 30 Telefoon 4273 VEILINGBERICHT. Beverwijk, 31 mei: aardbeien 56112 (doosje), asperge 110300 (kilo), bloemkool 3473, spinazie 946, sperziebonen 380 375, peulen 290315, sla 8—21, rabarber 35 59, bospeen 4764, waspeen 6372, andijvie 58-74, radijs 814, prei 1121, soepgroen ten 822, bosuien 9—12. ZATERDAG 1 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Voor bij Mombassa dreigt de dood". Luxor Tehater, 19 en 21.15 uur: „Battle Hymn". W.B. Theater, 20 uur: „De verkenner der verloren bergen". Speeltuingebouw „Grapy", 19.30 u.: Fees telijke prijsuitreiking Speeltuinvoetbal toernooi. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10-12 en 15-17 uur; Jeugd leeszaal geopend van 14.3016.30 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10- 12 en 1517.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1518 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10-13 en 1518.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 u. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17-18 uur. ZONDAG 2 JUNI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Voorbij Mombasa dreigt de dood". Luxor Theater, 14.30 uur: „Ivoorjagers", 16.30, 19 en 21.15 uur: „Battle Hymn". W.B. Theater, 14.30 uur: „Dwars door de vuurlinies", 16.30 en 20 uur: „Volmaakt alibi". MAANDAG 3 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The solid gold Cadillac". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Battle Hymn". W.B. Theate*, 20 uur: „Volmaakt alibi". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 en 19-20 uur; lees- en studiezaal geopend van 15-17 en 18.30 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 19- 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 uur; lees- en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. De leerlingen van de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool te Beverwijk zullen donderdag 6 juni in een modeshow de belangstellenden tonen hoever zij het in het maken van kleding hebben gebracht. De show is van 1920 en van 20.3021.30 uur in een der lokalen van de huishoud school. Tevens is er dan gelegenheid om zich op te geven voor: primaire opleiding, opleiding kostuumnaaister, assistente in de huishouding, confectienaaister volgens het leerlingenstelsel, vooropleiding voor kin derverzorgster in koloniehuizen. Burgerlijke Stand van Heemskerk GEBOREN: Maria A dv. A. J. W. Kalkho- ven en A. Beentjes. Janette dv. D. P. Hoof- werf en C. Maenhout. Maria Jv. J. Veldhuys en M. J. Baars. Joseph M. zv. J. M. v. d. Velde en T. G. M. v. d. Wall. Antonia 'W. M. dv. T. Dubbers en M. T. Klever. Engelberi tus J. L zv. P. Beentjes en M. T. Liefting. Yvonne dv. A. M. Niesten en E. M. Nieuw- land. Alida M. M. dv. A. Twisk en M. C. Lute ONDERTROUWD: W. Gaasbeek en M. H. v. d. Kolk. S. H. Welp en M. C. Peekei. GETROUWD: A. Koper en A. Mulder. Zondag 2 juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. P. v. d. Berg van Den Haag 17 uur: ds. Joh. Dickhout. Gebouw v. Chr. Be langen, 10 uur: de heer C. de Jong (jon- gerendienst). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. v, d. Berg; 19 uur: ds. L. Brink van Velsen. Jeugdkapel Radarstraat, 10.15 uur: de heer A. den Jong. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 16.30 uur:*ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst, leider majoor J. de Bree. Baptistengemeente IJmuiden, Cult. Ge bouw, Moerbergplantsoen, 10 uur: ds. J. van Dam, 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest, H. Doop; 19 uur: ds. D. ter Steege van Santpoort, jeugddienst. Jeugdkerk, Ned. Herv. Jeugdgebouw, 10 uur: de heer Bierling. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. H. Visser van Loosduinen. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat 10 en 19.30 uur: J. A. Vis ser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: prof. dr. G. C. v. Niftrik (open deur- dienst). v M V VELSEN-NOORD: i Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (H. Doop); 19 uur: ds. H. P. Huis man. Vr(je Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Van Gent van Doorn; woensdag 20 uur: de heer Kloos van Gouda. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: Jeugddienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Groeneveld. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 17 uur: ds. C. Meyer. Leger de^ Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: dr. F. A. J. Klein. Ger. Badgastenkerk, 10 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof van Wijk aan Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, „Dorpskerk", 10.30 uur: ds. D. ter Steege (H. Doop); 19 uur: dr. H. van der Loos Haarlem-Noord. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 10.30 uur: jongejeugdkerk, de heer W. Doedevans te Santpoort. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. D. Biesma. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, geen opgave. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12 15 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school 10 uur; Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburch, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw. Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. Jeugdhuis, 10.30 uur: jeugddienst; spre ker de heer G. J. Kwakkel van IJmuiden

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3