Tijssen Textiel IBERTUS PRUIS Dr. Pauling voor subcommissie van de Senaat gedaagd „De vrolijke vrouwen van Windsor" zeer geestdriftig ontvangen Havenberichten Fa Jac. Stel O L L A N A j |n e|k huis f RADIO EN TELEVISIE van PRUIS Men wil weten of er organisaties achter staan Sublieme vertolking van Guus Hoekman Vanmorgen in de vishal en op zee Trouwfoto's Radio- en Televisie toestellen 15 Koninklijke onderscheiding bij waterleidingbedrijf Hoofdprijzen Staatsloterij KUNSTMAAND AMSTERDAM Medische verzorging tijdens weekeinde Fotobureau CHR. PIETERSE Wij hebben de tulpenserie! finnvE] Prins Bernhard te Cannes Amerikaan staat voorlopig niet terecht in Japan Burgerlijke stand van Beverwijk gracie uit Hollands tuin.... I Snelliusstraat 23 - Telefoon 5653 Zo juist ontvangen de nieuwe modellen PHILIPS TELEVISIE-TOESTELLEN W'rj leveren uit voorraad elk gewenst type BLAUPUNKT - PHILIPS ERRES - GRAETZ RADIO'S VANAF F 88.- Voorts: RADIO- en TELEVISIETAFELS STOF ZUIGERS (alle bekende merken) reeds v.a. ƒ109. WASMACHINES vanaf ƒ168.— EL. STRIJKBOUTEN - MELKKOKERS HOOGTEZON 158.- f 76.50 RADIO- EN TELEVISIE-EXPERT Alleen: KENNEMERLAAN 106 - TEL. 5726 KOELHUIS ,.FRIGO" te IJMUIDEN a. manneüike en jeugdig mannelijke werkkrachten b. dames en meisjes V R I.J D A G 7 JUNI 1957 WASHINGTON (Reuter) Dr. Pauling, Nobelprijswinnaar en een van de geleer den, die gewaarschuwd heeft voor de ge varen, die door de radio-actieve bfjpro- dukten, welke bjj de proeven met de wa terstofbom vry komen, ontstaan, heeft van de subcommissie voor binnenlandse veilig heid van de Amerikaanse Senaat opdracht gekregen te getuigen over de campagne om de proeven met de waterstofbom te doen beëindigen. Hij heeft een dagvaarding gekregen om vragen te beantwoorden op een openbare zitting, die op 18 juni in Washington zal worden gehouden. Robert Morris, die het onderzoek namens de subcommissie leidt, verklaarde dat de subcommissie geïnteres seerd is bij de pogingen om te ontdekker^ of er organisaties staan achter de cam pagne om de kernproeven te doen beëin digen. (AFP) Woordvoerders van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben donderdag verklaard, dat radio- Moskou „vooraanstaande Amerikanen" heeft uitgenodigd hun standpunt uiteen te zetten met betrekking tot de kwestie der kernproeven. De woordvoerders weigerden de namen der Amerikanen te noemen, maar zij maakten de tekst bekend van een tele gram, dat door Igor Bestoezjev van radio- Moskou aan de directeur van het te Balti more verschijnende blad „The Sun" is ge zonden. Deze wordt om zijn mening over een verbod van de kernproeven gevraagd voor een in juni te houden forum. De uit eenzetting, schriftelijk of op band opge nomen, zou ongeveer twee minuten moeten duren. Philip Wagner, de directeur van „The Sun", verklaarde, dat een dergelijk forum onder auspiciën van de Russische re gering „geen enkel praktisch doel zou kun nen dienen". Wij beschikken voor het uit eenzetten van ons standpunt over de ko lommen van onze krant", aldus Wagner. DURHAM Dr. Paul M. Gross, leider van het instituut voor kernstudie te Oak Ridge, in de Verenigde Staten, is van oor deel dat proeven met kernwapens moeten worden voortgezet. „Hoewel de bijkomen de naast de door natuurlijke bronnen veroorzaakte straling, met het oog op de gezondheid van toekomstige generaties ongewenst is, verdient het voorkeur onze defensie tegen een aanval met geleide atoomprojectielen op volle sterkte te hou den", zo zeide hij. Oproep van Bevan LONDEN (AFP) Aneurin Bevan, de linkse Labourleider, heeft donderdag op een vakverenigingsbijeenkomst in Londen bijzonder felle critiek op de Britse kern proeven geleverd en opgeroepen tot een grootscheepse campagne tegen de proef nemingen. „WÜ zijn zogenaamd een chris telijke natie", zo zei hij, „maar wü geven ons geld uit om in de loop van de ko mende twintig of dertig jaar veel ons vol slagen onbekende mensen te laten over lijden aan een vreselijke ziekte. „Wij moeten onszelf afvragen of we daartoe wel het recht hebben", zo meende hij: „Als wij onze levenswijze willen ver dedigen moeten wij ook ernstig nagaan of die levenswijze het wel waard is ver dedigd te worden". Volgens Bevan bezitten de Amerikanen reeds voldoende waterstofbommen om de mensheid in twee weken uit te roeien, maar zetten zij hun proeven voort om in staat te zijn hetzelfde resultaat in drie da gen of zelfs in drie uur te bereiken. DORKING (Reuter) Vertegenwoor digers van socialistische partijen uit 22 landen en koloniale gebieden van het Brit se rijk hebben zich op een bijeenkomst te Dorking, in het Engelse graafschap Sur rey, met algemene stemmen uitgesproken tegen de „waanzinnige en tot zelfmoord leidende wedloop in het vervaardigen van waterstofbommen". Ongelijke metingen NEW YORK (UP) De wetenschappe lijke commissie van de UNO inzake de invloed van atoomstraling heeft donder dag gepleit voor een wereldomvattende inspanning om de meting van strontium 90, het meest gevreesde element van radio activiteit, verspreid door kernproeven, te standaardiseren. De commissie vroeg de steun van de In ternational Labor Organisation, de Food and Agricultural Organisation, de UNES CO, World Health Organisation en World Meteorological Organisation en van hun leden om aan dit program deel te nemen. In een brief van de commissie werd medegedeeld, dat monsters met sr-90 zul len worden samengesteld op Amerikaanse laboratoria voor levering aan alle organen van de UNO en ledenlanden van de UNO. Goud en zilver In het bjjzjjn van de wethouder voor Gaszaken, de heer H. de Boer en de direc teur van het bedrijf voor Gas en Water, de heer P. J. de Klerk, heeft burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen vanmorgen in de raadzaal twee koninklijke onder scheidingen uitgereikt aan veteranen van het dit jaar zijn veertigste verjaardag vie rende waterleidingbedrijf. Met een korte toespraak en felicitaties speldde burgemeester Kwint de heer A. Rolloos, die 36 jaren bij het Velsense wa terleidingbedrijf gewerkt heeft, de ere medaille in goud, behorende bij de orde van Oranje Nassau op en de heer J. Borst, die 37 jaar aan het bedrijf verbonden was en bovendien vele verdiensten had voor I de brandweer, mocht de zilveren medaille ontvangen. Ds. A. A. Leenhouts bedankt voor beroep Naar wij vernemen heeft ds. A. A. Leen houts van Castricum, besloten voor het op hem door de gereformeerde kerkeraad te Heerlen (Limburg) uitgebrachte beroep te bedanken, 4e klasse 13e lijst) f 5.000: 8064 16283 f 1.500: 14233 19631 f 1.000: 1800 7037 7062 9847 10893 12554 15557 21893 f400: 1351 2803 4666 6474 9542 9790 12326 12716 14098 14305 16222. f200: 2218 2247 4388 5019 6207 6577 6750 8182 8254 9763 10049 11274 12251 12341 12909 13356 13603 13637 15472 16568 16806 17032 17459 18101 18208 18277 20131 20272 21648 21717 21919 21935 IJMUIDEN Dokters P. van der Toorn, Naereboutstraat 70, tel. 4084 en H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675 (Voor noodzakelijke gevallen spreekuur tweede Pinksterdag tussen 1 en 2 uur). Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, telefoon 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en maandagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter. Evertsen- straat 3, telefoon 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot eerste Pinksterdag 9 uur: K. K. Visser, Zeestraat no. 96, telefoon 3450, Van eerste Pinkster dag 's morgens tot tweede Pinksterdag 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-noord, telefoon 3745. Van tweede Pinksterdag 's morgens tot 's avonds 12 u.: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Beide Pinksterdagen Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, telefoon 3388. HEEMSKERK—UITGEEST: Dokters Beide Pinksterdagen: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, telefoon 02512 266. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is zondag de arts M. Trooster, W. Dandëlslaan 14, tel. 8410 en maandag de arts J. Stoffel, Hoofdstr. 165, telefoon 8310, te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 - 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2560 - 8284. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden en IJmulden-oost: zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383; voor Vel sen-noord, Velgen en IJmuiden-oost: zus ter Gomes, Leeuweriklaan 39; voor Sant poort en Driehuis: zuster Y. de Jong, Brederoodseweg 45, tel. K 2560 - 8756. De organisators van de Kunstmaand Am sterdam hebben aan de sinds jaren in Nederland gevestigde dirigent en specia list op het gebied der opera, Hans Lichten- stein, een kans gegeven, die donderdag avond in de Stadsschouwburg te Amster dam tot een succesrijk resultaat heeft ge leid. Volgens hoofdstedelijke begrippen in zake de opera was het een hachelijke on derneming om met een gelegenheidsensem ble, waarvan de meeste krachten voorheen nauwelijks op de planken gestaan hadden, de lang niet geringe eisen stellende ko- misch-fantastische opera „De vrolijke vrouwen van Windsor" van Otto Nicolai voor het publiek te brengen. Idealisme en zin voor realiteit, gevoegd bij een niet te onderschatten praktische ervaring van de leider, hebben hier de basis gevormd voor een uitvoering, waarvan een goed gevulde schouwburg intens genoten heeft. Lichten- stein heeft als dirigent en regisseur, teza men met zijn muzikale assistent Hans van den Homberg bergen weten te verzetten om het meesterwerk van Otto Nicolai, op tekst van Mosenthal, naar het blijspel van Shakespeare, zijn leefbaarheid en aantrek kelijkheid te bewijzen. Ruim honderd jaar geleden werd het gecreëerd en overscha duwde het, door zijn fijnere karakteristiek, de komische opera's van Lortzing en door een spiritualiteit, die tot de grenzen van het burleske reikt, welke een Offenbach ten voorbeeld kan hebben gediend. Het geniale werk „Falstaff", dat Verdi op hoge leeftijd schreef en dat gedeeltelijk hetzelfde onderwerp behandelt, moge het dan op zijn beurt overtroefd hebben, het werk van Nicolai is echter niet van het repertoire der Duitse operagezelschappen verdrongen. De vloeiende cantabiliteit, die de coloratuur niet versmaadt, heeft zelfs weerstand kun nen bieden aan de tijdgeest die door Wag ner's theorieën beïnvloed werd. En zo heb ben we dan dit sprankelend muzikale blij spel weer eens kunnen zien en horen en er waarachtig ook van genoten. Een hoge troef inzake de montering was, dat men voor het vertolken van de hoofd figuur, Sir John Falstaff, niemand minder dan Guus Hoekman van de Nederlandse Opera bereid gevonden had. Dat was voor deze grote opera-kunstenaar, wiens gelijke men in Nederland tevergeefs zal zoeken, een rol die hem als het ware op het lijf geschreven is. Het was waarachtig niet al leen door zijn corpulentie, dat hij het toneel vulde, dat deed ook de expressiviteit van het geringste detail van stem en gebaar. Zijn eerste optreden in het tweede tafereel, vergezeld van een zware bekkenslag in het orkest, wekte al direct een burlesk effect van beheerste humor. En deze incarnatie van Shakespeare's meest karikaturale to neelfiguur heeft Hoekman levensecht vol gehouden tot het einde toe, een hoogtepunt bereikend in de herberg-scène, met zijn loslippige confidenties aan de gewaande heer Bach. En dan was er als mevrouw Fluth de sopraan Erna Spoorenberg, die met levendig spel haar vocale prestaties - opmerkelijke coloratuur - kracht bijzette. Als mevrouw Reich fungeerde Laura Cor- monte, een debutante, die zich vlot van haar niet geringe taak wist te kwijten. Annette de la Bije zong en speelde aller liefst de partij van Anna en oogstte terecht een ovationeel applaus na haar grote aria in het zesde tafereel. De bariton Hans Wil brink ontpopte zich in de rol van Fluth als een temperamentrijke operafiguur met markant geluid en goede theaterdictie. De bas Hans van der Leeuw, als Reich, ver vulde zijn taak vrij gemoedelijk en Arjam Blanken bewees, dat hij als lyrisch tenor op de planken zijn weg wel zal vinden. Bert van 't Hoff vertolkte de suffige jon ker Sparlich naar behoren en Piet Tra was een aanvaardbare Dr. Cajus. Een speciaal complimentje verdiende Harmine Donker sloot met haar spreekrolletje en zelfs de „stomme knechts", die niets anders te doen hadden dan de wasmand versjouwen, ble ken te begrijpen hoe men op het toneel van niets wat maken kan. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Frieda van Goole, Argos van Wismar, Marco Polo van Norresundepp, Barok van Kristiansand, Odylle R van Parr, Bembridge Hill van Baltimore, Pere Green van Londen, Martenshoek van Udevalla, Adriatic Coast van Swansea, Loke van Antwerpen, Hyka- mia van Londen, Heemskerk van Köbmans- holmen, Sancta Margaretha van Fowey, Hast V van Swansea, Reggeborg van Col chester, Westerdok van Londen, Rijnstroom van Londen, Banika van Lissabon, Stentor van Paramaribo, Westland van Buenos Aires, Vechtstroom van Hull, Spreewald van Ant werpen, Greenfinch van Londen, Resaut van Antwerpen, Ittersum van Rotterdam, Normandia van Rotterdam. Vertrokken zijn Languaau naar Rotter dam, Ystroom naar Portsmouth, Onosaga naar Hampton Roads, Granö naar Helsing- borg, Trajanus naar Hamburg, Rudolf naar Antwerpen, Seeteufel naar Goole, Traute naar Treversborg, Willemstad naar Dover, John Holt naar Londen, Emmy Ottens naar Korsö, Bolbec naar Swansea, Huba naar Holmsend, Pere Green naar Hamburg, Roelf Buisman naar Oslo, Atlantik naar Hamburg, Ponza naar Lübck. Noordzee naar Abö, Ba tavier naar Mantyluoto, Hoop op Zegen naar Oskarshamn, Barok naar Antwerpen, Mantho naar Hamburg, Ciudad de Cucuta naar Le Havre, Master Culucundis naar Vlissingen, Arion naar Hampton, Roads, Rokin naar Galayoki. jk Raadhuis en kerk HOOFDSTRAAT 179 Santpoort Tel. K 2500—13049 nieuwe, charmante serie In Jeantilette Jeantileuse Jeantilon ER IS EEN HARTOG voor elke beurs, naar ieders wens. En., tientallen guldens goedkoper dan elk ander klasse-rijwiel. HARTOG tourrijwiel v.a. f144.— HARTOG sportrijwiel v.a. f 158.— 'n HARTOG WINT TOCH! RIJWIELEN Uw leven lang de lichtste gang Velserduinweg 330 Tel. 5191 Prins Bernhard is donderdagavond in Cannes aangekomen, waar hij vandaag de bijeenkomst van de Europees-Amerikaan se Associatie openen zal. Deze associatie houdt zijn zevende congres in Cannes en Prins Bernhard is uitgenodigd het voor zitterschap van het congres op zich te nemen. Prins Bernhard werd op het vlieg veld van Cannes welkom geheten door een delegatie, die werd geleid door André Mau- rois, lid van de Académie Frangaise. Ook een aantal Nederlandse autoriteiten was ter begroeting aanwezig. Eerder op de dag had de Prins een be zoek gebracht aan de luchtvaartschool te Salon de Provence, waarbij hij verge zeld werd door de Franse luchtvaart attaché in Nederland. Prins Bernhard heeft een vlucht gemaakt in een van de 45 Fouga „Magister" opleidingsvliegtuigen van de luchtvaartschool en verklaarde zeer tevreden te zijn met de vliegeigen- schappen van dit type toestel, dat eerder op de dag door een Nederlandse commissie van luchtvaartdeskundigen geïnspecteerd was. (UP). WASHINGTON (Reuter) Een Ameri kaanse federale rechter heeft een bevel ondertekend, volgens hetwelk de Ameri kaanse sergeant Girard, die ervan wordt beschuldigd dat hij in Japan een Japanse vrouw heeft doodgeschoten toen hij bij een militair terrein op wacht stond, niet aan de Japanse autoriteiten zal worden uitge leverd voordat de rechter nieuwe argu- j menten heeft onderzocht. Uit naam van de broer van Girard heb ben twee advocaten een verzoekschrift in gediend met de bedoeling een proces door een Japans gerechtshof te voorkomen. Gi rard zal dinsdag verhoord worden door Amerikaanse autoriteiten. Hij zou op 21 juni voor een Japanse rechtbank te recht moeten staan. Een Republikeinse afgevaardigde heeft bij het Huis van Afgevaardigden een reso lutie ingediend, welke beoogt te verhin deren, dat vreemde landen jurisdictie heb ben over Amerikaanse strijdkrachten die op hun grondgebied zijn gelegerd. Het werk eindigt met een echt Shake- speariaanse nachtscène met ejfjes, bosgees ten, kortom een hele maskarade. Daarin hebben koor, ballet en zélfs "kinderballet, plus de hoofdfiguren van het spel een taak, die tot een burleske apotheose moet samen werken. Een opgave voor een regisseur om zijn uiterste kracht te tonen. Het mocht dan ook met de voorhanden zijnde elemen ten wel wat onbesuisd aandoen, het spon tane en grappige van het geval wekte ech ter een sfeer van opgewekte toegeeflijk heid. Decors en costuums van Noni Licht- v ld werkten over 't geheel niet weinig mee om het toneelbeeld het burleske ka rakter te geven, dat ook de regisseur be oogde. En dan was er nog het Kunstmaand Orkest, dat onder de veilige directie van Hans Lichtenstein zijn taak vlot vervulde. Als geheel was deze uitvoering een aan gename verrassing, die, naar wij willen hopen, bij de nog volgende herhalingen in Carré, op 11 en 12 juni de verdiende be langstelling zal vinden. GEBOREN: Johannes J., z. v. J. A. Ahuis en C. M. van Kruistum; Ewout, z. v. D. J. Nonhebei en W. van der Hoek; Arie J., z. v. J. Kuiper en M. Algra; René K., z. v. J. J. Dijkstra en N. Oldeburg; Alida S., d. v. H. J. D. Buds en W. A. de Haas; Izaak, z. v. P. de Moei en A. W. Wester; Jacob S., z. v. J. S. van Hattem en T. M. Broek; Christianus J., z. v. C. J. Schoo en S. H. Ulehake; Atze J., z. v. J. A. Mengelder en C. C. Bruinzeel; Lex, z. v. J. Bennink en D. Massee; Pieter, z. v. C. Molenaar en G. M. de Priester; Hen- drikus J. L„ z. v. J. H. A. Smit en A. C. M. de Mol; Mark G., z. v. M. L. Goossens en M. M. A. Nijdeken; Leonardos H. M., z. v. H. F. van der Wijst en M. Lubbers; Marijke, d. v. W. C. van de Weerthof en Y. Bouma; Alex E., z. v. J. Limburg en A. M. C. Lubke; In- grid, d. v. F. Algra en B. Bulteel. ONDERTROUWD: L. J. van de Velde en J. Davidson; H. Wolterman en H. C. Nolten; C. G. Böhm en T. Pauw; J. A. van Tilburg en W. Bruinenberg; C. Molenaar en A. I. S. de Kraker. GEHUWD: P. D. Schenk en M. T. van den Heuvel; C. J. H. Teeling en A. van Keulen; J. Groen en G. A. Koedijk; C. Versteeg en J. J. Vring. OVERLEDEN: M. L. van Paemele, oud 75 jaren wed. v. L. M. Noordzij; J. van 't Veer, oud 62 jaren; M. Borgerhoff van den Bergh, oud 88 jaren. Aanvoer van vrijdag De aanvoer te IJmuiden verzorgd door 32 schepen bestond vandaag uit 2300 kisten, waarbij 770 schelvis, 525 makreel, 65 haring, 145 kleine kisten, 45 wijting, 120 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 300 stuks stijve kabeljauwen, 55 varia en van de kleine vaart 10.000 kg tong en 200 kisten schol. De „Postboy" voerde vandaag aan 800 kisten vis, waarbij 360 schelvis, 100 kabel jauw, gul en koolvis, 160 dichte makreel, 110 gestripte makreel, 65 haring, 145 kleine kisten haring en 150 stuks stijve kabeljau wen en de HD 79 430 kisten, waarbij 230 makreel, 170 schelvis, 30 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen. Voor de export De export nam vandaag tong en kabel jauw af. De regels grote kabeljauw noteer den f 68f 58, kleine f 42f 39. De grote tong leverde per kg op f 3.50f 3,70, groot middel f 3,50—f 3.70, kleinmiddel f 2,80- f 3.10, tong I f 2.65—f 2.90 en tong 2 f 2.10 f 2.40. Het binnenland in De binnenlandse handel nam de kisten kabeljauw af voor f 77f 64, grote gul voor f 28f 22, middel voor f 20f 18, tor gullen voor f 10f 8. Zwarte koolvis maak te f 56f 60, witte f 68 en leng f 51. Grote schelvis noteerde f 21f 16, grootmiddel f 18f 12, kleinmiddel f 18f 11, pennen f 18f 9 en braadschelvis f 13f 10. De makreel maakte vanmorgen f 12f 20, de wijting f 16f 14, schol 3 f 17f 38 en schol 2 f 46f 50. Haring ging van de hand voor f 26f 31 en kleine kisten van 20 kg voor f 12.50f 13. Van de trawler Postboy werd vanmorgen veel schelvis opgehouden. Ze was van slechte kwaliteit. Wat er komt Voor de zaterdagmarkt komt de Claesje met 400 kisten vis, waarbij 180 schelvis, 100 makreel, 40 gul, 20 koolvis, 30 wijting, 30 diversen en 160 stuks stijve kabeljauwen. De Shamrock zal present zijn met 375 kis ten vis, waarbij 120 schelvis, 240 makreel, 15 wijting, 220 ijskabeljauwen en 20 stuks stijve kabeljauwen. De VL. 121 zou voor zaterdag komen met 560 kisten vis. En op zee Om de Noord meldden de trawlers en loggers een betere visserij: 120200 man den vis, meest makreel, haring, koolvis en schelvis. De SCH. 171 meldde een trek van 40 manden grote makreel en 20 haring. Op 't Zand was het niet zo goed: 5060 manden hoops met 2025 stuks kabelj au wen. Er visten daar nog drie loggers. Op de kust vingen de loggers en kotters 50—60 kg tong en 1012 manden vis. Wat U met de ELNA naai- t machine kunt bereiken, grenst aan het ongelooflijke. Laat U deze machine eens j bij thuis demonstreren. Tempeliersstraat 68, Haarlem Tel. K 2500—21164. Boodschappendienst J. TIP. Ook voor kleine verhuizin gen. Enschedéstraat 28, tel 7064, IJmuiden. TELEVISIE: Onze Keizer- lijke service is uw korting. Onze extra service-polis, bij aankoop van een televisie toestel, geldt ook nog na af loop van de fabrieksgaran tie. Op onze antenne-instal- latie krijgt u 3 jaar schrift garantie Keizer, Trompstr. I 30, Tei. 4516, naast de dames hoedenwinkel. ONZE COLLECTIE PHILIPS AUTORADIO v.a. f 170. Inbouw-service Nat Goneila, Trompstraat 121 Tel. 4475. LEDEKEN KLEDING. Uitsl le kwaliteit. Ook naar maat. Repareren en verven Event termijnbet. Kerbeco, Ane- gang 21, Hrl tel 13438 LUXE VERHUUR z. chauf feur. Adres: D. v. d. Oever, Rambonnetlaan 4, IJm. SPOED. Jong echtp. zoekt 2 kamers met gebruik van keuken liefst ongemeubi leerd. Br. L 906. Haringvangsten In de nacht van donderdag op vrijdag hadden de loggers de volgende vangsten KW 16—17 k., 19—17, 54—1, 140—40 nog 30 n. 168—50, 5—4, 7—2, 9—2, 23—3, 138— 3, 147—2, IJM 75—1, IJM. 283—1, KW 45— 1, 127—1, 175—2, 163—14, 48—2, 67—6, 86 1, 37—2, 95—3, 20—15, 29—10, 39—10, 15—10, 43—12, 110—5, 50—25, 85—58 nog 30 n. De gemiddelde vangst was 10 k. De visserij was vannacht op 58 N.B. Aanvoer op Urk Door 53 vaartuigen werd donderdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 5097 pond aal en paling, prijs van f 1,231,29 per pond; 6 pond snoekbaars, f 1.14 per pond; 118 pond baars, f 0,98 per pond; 548 manden nest f2.75 3,00 per mand van 75 pond. Besommingen van donderdag RO 2 f4330, SCH 117 f 10.690, KW 81 f15.300, KW 159 f 10.000. KW 89 f5160, IJM 54 f 5860, KW 65 f870, KW 61 f620, KW 12 f7540, KW 128 f490, TX 33 f 2790. MEISJE gevr, voor halve dagen of werkster. Drogis terij De Ceder, Cederstr. 31 IJmuiden. WERKSTER gevr. voor don derdags van 8.30 tot 12.30 u. Velserduinweg 183. ELEKTRICIEN met veel vrije tijd vraagt werk. Aan biedingen onder L 909. WINTER, Agent Marion, Na Vijven, Maandblad v. hand werken, van Broekhuijsen- straat 2, IJm.-O. AF TE HALEN: hondje en jong poesje. Adres te vern. bur. van dit blad. Aangeb. voor 14 dagen va- cantie op de Veluwe KA MER, keuken en slaapkam. Adres te bevr. bur. v. d. bl. HUWELIJK. Flinke jonge man oud 32 jaar, zoekt een net degelijk meisje, liefst ook flink van postuur. Brie ven L 921. Gestoff. of gemeub. KAMER en slp.k. te huur voor h. of d., b. b. h. h. event, met ontb. aan de Hagelingerweg te Santpoort. Brieven L 919. VOOR DE FEESTDAGEN: enorme keuze in sigaren en senoritas. Sigaretten in grote dozen, (50 stuks). Voor Va derdag luxe verpakking in sigaren. Aanstekers, asbak jes, pijpen, enz. E. Kort- Koster, Casembrootstraat 29 IJmuiden-O. De originele suèdine DA MESJACKS in alle maten f 45. Kledingmagazijn A. L, C., Zeeweg 236. REGENVERZEKERING. Keurcollectie regenjassen en mantels. Komt u eens kij ken bij Kledingmagazijn A. L. C. Zeeweg 236. SPORTCOMBINATIES voor vader en zoon in alle maten voorradig. Kledingmagazijn A. L. C. Zeeweg 236. Aangeb. gemeub. of event, ongem. KAMERS met evt. gebr. v. keuken. Br. L 911. Pracht ROOKFAUTEUIL met dubb. verende kussens, 15 jaar gar. compleet f 52.50 Zaanenstraat 63, H.-N. Enorme sortering ROOK- STOELKUSSENS, dubbel verend, 15 j. gar. v.a. f 22.50 p. stel. Zaanenstraat 63, H.N. Door uw auto te laten WAS SEN en CLEANEN ts hij weer tegen alle weersomstandig heden bestand. Neemt eens proef voor slechts f 3.50 Ook voor uw chroomwerk J Rol, Geleenstr 1, IJm tel 5565 Jong echtpaar zonder kinde- ren zoekt WOONRUIMTE. Br. L 908 Wij hebben voor uw vakan tie nog enkele grote 6 a 7 pers. AUTO'S TE HUUR. Ook vier pers. Auto-ver huur, J. Rol, Geleenstraat 1, IJmuiden. W.A. PARTICULIEREN 750 Uw kind kan grote ongeluk ken veroorzaken. Vraag in lichtingen Mak. Visser Hz„ Maasstraatl, tel. 4830. BIJ DOLF: Salera's 20 en 30 ct. Cornutaviolen, Soen- dapl. 31, tel. 19903. LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER, worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk industriestraat 2, tel 5852 GELEGENHEIDSKOOPJE. Enkele demonstratie-machi nes te koop en 2 stuks was machines met elektrische wringer (houten kuipen). Fi liaal Velo Mij. Trompstraat 68, IJmuiden. Tel. 5198. Te koop DAMESRIJWIEL met weinig gebruikte VAP- motor, ook zeer geschikt voor invalidewagen, prijs billijk. Rambonnetlaan 36. Te koop aangeboden KANO 2 pers. Eemstraat 27. Te koop FORD ZEPHIR 1952-1953 in zeer goede^taat Fiat 500 1948 (Cabriolet). Eventueel financieren van 7-8 uur, Julianakade 18 tel. 4733. is groter dan ooit Onze deskundigheid is niet te evenaren. Onze service werkt perfect. Betaling is steeds soepel te regelen. El Te koop VOLKSWAGEN de Luxe 1950. In goéde staat Papenburghlaan 20, Sant poort, tel. 7104. OPEL OLYMPIA te koop in prima staat, daarvan zijn be wijzen te overleggen. Uiter ste prijs f 2000. Te zien na 7 uur. Kerkerinklaan 70, Sant poort-dorp. Te koop: C. Z. 150 c.c. Prins Hendrikstraat 65 R. IJmui den. Na 5 uur. Te koop agb. BRUIDSJAPON met sl. kant en tule m. 38. Genestetlaan 36, Driehuis. vraagt: voor diverse werkzaamheden voor inpakwerkzaamheden. Aanmelden: Trawlerkade C 16, IJmuiden, tussen 9 en 12 uur en 2 en 4 uur. Te koop: VAUXHALL '53 pr. st. rijklaar f 2150. Bik en Arnoldkade 32. IJmuiden Tel. 02550—4329. Te koop aangeb. AUSTIN A 40 in goede staat. G. Ra- merman, Merwedestr. 82. TE KOOP: z. g. a. n. kast met ingebouwde pick-up en Radio met tafel. Trompstr. no. 162. Te koop: STUDIE-PIANO Fazantenlaan 16. OPEL OLYMPIA 1952 in pr. staat, f 1400, zeer geschikt voor bedrijf en luxe. Tel. K 25406034, Kruisweg 1199 Hoofddorp. BARKER'S AUTOHANDEL, K. Herenstraat 8, tel. 21275 biedt aan: Standard Van guard '52, Vauxhall '50, Ford Prefect '47, Renault 4 '54, Fi- nanc. mogelijk. FORD VEDETTE 1949 loopt prima, banden en carrosserie gaaf, bekleding niet mooi f 475, met kenteken, rijklaar Vergierde weg 30, tel. 24439 Haarlem.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11