TUSSEN TEXTIEL Aquarellen, schilderijen, tekeningen en emailtableau Het kinderhoek je van tante Els SCO" fémHem Agenda voor Velsen SOLEX Visserij- varia Der kweekschool zoete wrake lopend van de Heek naar huis 0^ LATEX Fa. J. Hooyberg IVSooie twisted w.c.-mat f 1.69 Tentoonstelling bij Hoogovens WIJ tegen VRG voor zeer lastige taak Lichtf%\s'n veertje grote veerkracht onbeperkte levensduur x L Interessante lezing voor leden aquarium verenigingen Geslaagden voor het diploma viskunde Eerste Pinksterdag is iedereen tussen 2 en 5 u r welkom NIEUWE RAADSELS Goede start van „De Jump" tegen „De Kennemers" Gaat u met vakantie? Agenda voor Beverwijk JL^G 7 J U N I 195 7 „ALS JE AAN de school komt, kom je aan ons" moet Bert van Boven (20), leerling van de Helderse kweekschool gezegd heb ben, toen hij vorig jaar in de herfst door een collega student uit Den Haag lich telijk gehoond werd met het feit, dat de Hagenaren wel van Hoek van Holland naar Den Helder waren komen lopen, maar dat geen zinnig mens zoiets zou durven verwachten van die uit Den Helder. Samen met Max Spetter, eveneens een toekomstig onderwijzer, die zich blijk baar de kaas niet van het brood zal laten eten, is hij dan ook prompt gistermor gen om een uur of zeven het strand van Hoek van Holland opgestapt, heeft de neus naar het noorden gewend en de pas er in ge zet. Men zou dat die Hage naars wel eens even af leren dat waren maar slappelingen, die voor dat kippeneindje tussen De Hoek en Den Helder drie dagen nodig hadden: de Heldenaren gingen dat wandelingetje rustig in twee etappes doen. TOEN DE inspecteur van het onderwijs der ge meente Velsen, de heer J. Algera van dit koene plan hoorde, herinnerde hij zich zijn plezierige tijd aan die zelfde kweekschool in Den Helder en hij kon er hele maal inkomen, dat Bert en Max de (hand)schoen had den opgenomen en als oud- 'eraar van de school nood de hij de jongens voor de overnachting naar zijn hui£ aan de dr. Kuyper- laan. Waar het tweetal dan ook gisteren tegen half acht met gejuich van de kleine Algeraatjes en met een zucht van bewondering van de kant van mevrouw werden binnengehaald en Max en Bert met een diepe zucht in de eerste de beste luie stoel zakten schoe nen uit en voetjes van de vloer, want de blaren sta ken wel een beetje. VANMORGEN zijn zij na een diepe nachtrust in alle vroegte verdergelopen: eerst naar Wijk aan Zee, om de laatste en gelukkig kleinste helft naar „Nieu- wediep" over het strand te aanvaarden en gesterkt door de ervaringen van de tweede dag, die leerde, dat de rustpauzes \frat vaker moeten voorkomen tijdens zulk een ongewoon „blokje om". Ze zagen gisteren wel wat tegen de Hondsbosse Zeewering op, waar nu eenmaal geen zacht strand voor ligt, maar aan de an dere kant waren er ook op de éerste dag minder ple zierige ervaringen beleefd, zoals de om weggetjes langs de Scheveningse haven en het Katwijkse spuikanaal en Bert vergeet het niet zo gauw de hakenkruis vlaggetjes, die Duitse bad gasten vol overtuiging op de top van opgetrokken zandforten hadden ge plaatst. Voor het overige: een prima wandeling en lekker rustig langs die zee. De Hagenaren hadden vorige herfst dan wel als één hunner ervaringen verteld, dat „alsmaar-die- zee" een mens tenslotte mentaal kapot krijgt, maar de beide mannen, die de eer van Den Helder hoog liepen houden, dachten daar anders ovej: „Ver rukkelijk". „Maar laten we die Ha genezen niet te veel afval len" zeggen ze. Ook; hun wandeling in drieën was een hele prestatie, want toen was het bitter koud en het regende af en toe, zodat de tocht in wezen vermoeiender was dan de onze wij konden ons luchtiger kleden en hoef den geen jassen mee te sjouwen". Deze twee hebben zelfs niets meegesjouwd, maar na het ontbijt van de vroe ge ochtend in De Hoek de hele dag geteerd op een eenzaam kopje koffie in Noordwijk. Zodat de maal tijd bij mevrouw Algera er in liep als dubbelgesneden koek. En het etentje in Den Helder, waar van avond de hele kweekschool op het strand van Nieuwe- diep zal staan bijwijze van commissie van ontvangst, ook wel weer glad naar binnen zal gaan. En dan zal de wraak tóch zoet zijn. Want nu zal Den Haag misschien proberen in één etmaal de afstand lopend te doen, maar aangezien de hoogste snelheid, die Max en Bert ontwikkelden 1% kilometer per uur be droeg, moet dat niet mee vallen en kunnen de Hel denaren voorlopig rustig verklaren, dat die aspi rant-onderwijzers van hen echt geen doetjes genoemd mogen worden. Om de KNVB-beker Door de grote overwinning op Blauw Wit vorige week zaterdag is IJmuiden weer een stapje dichter bij de finale van de KNVB-be- ker gekomen. Eer het zover is zullen er nog heel wat moeilijkheden overwonnen moe ten worden. Een groot struikelblok zal onge twijfeld de tegenstander van zaterdag, VRC zijn. Deze ploeg heeft namelijk kans gezien het sterke Zuidvogels met drie-één te ver slaan en dat is geen kleinigheid. Zuidvogels speelt altijd een belangrijke rol in de hoog ste afdeling van het zaterdagvoetbal %n een zeer moeilijk te overwinnen tegenstander_ Dat het VRC uit Veenendaal is gelukt be wijst wel dat de WIJ'ers zaterdag zich tot het uiterste moeten inspannen willen zij de de volgende ronde bereiken. Doordat het „Waterloo"-terrein niet meer 'beschikbaar is, zal de wedstrijd op het hoofdveld plaats vinden. ADVERTENTIE De „droommatras" voor de meest verwende slapers, die een donzig zacht bed wensen Vervaardigd van de beste schuim rubber en overtrokken met sterke moderne damast 1 -persoons 135. 2-persoons 197.50 PRIMAVERA-LATEX komt uit de keurkollektie van WONINGINRICHTING BEVERWIJK - .- Breestr. 74-84 250 modelkamers Geopend; 8JI2.30en 14-18u. Dinsdag 8-13 u. VRIJDAG 7 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Fhalia, 20 uur, „The High and the Mighty", ".ex, geen opgave. Velser Orkest Vereniging, 20 uur, Patro naatsgebouw, concert. '•■'ison, expositie van werken van G. J. de Geus, Heidestraat, open van 19 tot 21 uur. ZATERDAG 8 JUNI elison, als 2, geopend van 14 tot 17 uur. ipenbare leeszaal en bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Thalia, 19 en 21.15 uur, als vrijdag, ïex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, als vrijdag. Garantie voor lening Bouwfonds gemeenten In de raad van 2 april is besloten te garanderen de betaling van de rente en aflossing van door de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten aan een 26-tal kandidaat-bouwers te verstrekken hypo thecaire geldleningen. Twee kandidaat-bouwers zouden de te hunnen behoeve te bouwen woningen zelf financieren. Een hunner is het echter niet gelukt de nodige kredieten aan te trekken en heeft de genoemde n.v. verzocht hem alsnog een geldlening te verstrekken. De plaatselijke commissie van het Bouw fonds heeft B. en W. ingelicht omtrent de financiële en morele betrouwbaarheid van deze kandidaat. Mede in aanmerking nemende de door hem beklede functie zijn B. en W. van oordeel, dat hij in staat kan worden geacht de hem op te leggen verplichtingen terzake van de betaling van rente en aflossing na te komen en de raad bereikt nu het voor stel het besluit te nemen deze garantie ook over hem uit te strekken, ADVERTENTIE rustig, betrouwbaar en een ongeëvenaarde service. v/h G. Berendsen en Zn. TROMPSTRAAT 9-11 - IJMUIDEN-O. Telefoon 4214 In de grote zaal van het Cultureel Cen trum te IJmuiden kwamen maandagavond de leden van de aquariumverenigingen uit Beverwijk en Velsen bijeen in een ge zamenlijke filmavond. Voor deze speciale gelegenheid was de heer J. de Jong uit Amsterdam met zijn natuurfilm „Het Riet land" uitgenodigd. Het enthousiaste applaus aan het eind van de avond bewees dat de keus der bei de besturen een juiste is geweest. De heer De Jong gaf voor de pauze aan de hand van kleurendia's uit de film de aanwezi gen een interessant lesje in het maken van vogelfoto's. Het vereist ongetwijfeld een ongewone liefde voot het fotograferen en tevens een bijzondere kennis van het leven der vogels om dergelijke prachtige resultaten te kunnen behalen. „Het Rietland" is over een tijdsverloop van zeven seizoenen opgenomen, vertelde de heer De Jong. De aanwezigen hebben onder andere zeldzame opnamen gezien van de broedactiviteiten van de kieviet, de meeuw, het sterntje en de roerdomp. Vooral deze laatste geheimzinnige vogel, die zich voor leken onvindbaar in het plas- sengebied ophoudt, sprak tot de verbeel ding van velen. De voorzitter van de aquariumvereniging „Velsen", de heer J. Bolland, bedankte met een hartelijk speechje de heer De Jong voor deze leerzame avond. Voor het examen „Viskunde en vis- bewerking", diploma A, zijn aan de ge meentelijke Visserijschool te IJmuiden ge slaagd: mej. K. T. A. de Graaff, Zandvoort; P. A. van Galen, H. J. de Mon, D. Bout, J. Ramp, W. Diemer, C. F. Korving, A. Kor ving, allen te Haarlem; J. G. Broek, B. J. Bakker, N. Boonstra, P. van Leeuwen, A. van der Plas, allen te IJmuiden; K. de Groot, Santpoort en P. J. A. Kramer, Drie huis. ADVERTENTIE ALLEEN ZATERDAG Snelliusstraaf 23 - Telefoon 5653 Het Nederlands Ballet is in de studio te 's-Gravenhage druk bezig met de voorbereiding van het experimentele programma, dat in een groot aantal steden gedurende het Holland Festi val zal worden vertoond. Onze foto graaf maakte tijdens de repetities enige opnamen: men ziet Linda Ma- nez en Aart Verstegen in „De Hoed" op de Eerste Symfonie van Serge Prokovjev, een choreografie van Paul Grinvis, een in België geboren Neder landse danser, die in Australië be kend werd en thans deel van het Bal let van de Markies de Cuevas uit maakt. Op de foto links ziet men hem zijn instructies geven. -fe "V BOXEN GARAGE „HEERENDUIN'' C.E. POST, HEERENDUINWEG 56 Thans ook SHELL superbenzine N Prijzen van donderdag Per 1 kg: heilbot f 2.702.30, gr. tonig f3.803.50, grm. tong f3.903.50, kim. tong f3.40—3.20, kl. tong I f3.10—2.60, kl. tong II f2.40—2.15, tarbot I f2—1.60, zalm f9—6. Per 50 kg: tarbot II f 120—108, tarbot IV f 87 51, tongschar f96, kim. schol f36, kl. schol I f39—37, kl. schol II f49—19, schar f29— 15, v. haring f3020, makreel f 19.2012.40, gr. schelvis f2617, grm. schelvis f2617, kilm. schelvis f 3117, kl. schelvis I f 3516, kl. schelvis II f2011, wijting f238, gr. gul f38—23, mid. gul f28—21, kl. gul f 12.50 —8, kl. gul f 12.50—8, kl. haai f23—16, kl. wolf f43, poontjes f 1916. horsmafcreel f 8, kl. koolvis zw. f 2720, kl. koolvis wit f3129. Per 125 kg: gr. kabeljauw f21682, gr. koolvis zw. f 6048, gr. koolvis wit f 70, gr. leng f 6856, gr. wolf f 8772. Aanvoer van donderdag 201 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 2 tong schar en schartong, 495 schol, 60 schar, 130 haring, 780 makreel, 980 schelvis, 125 wijting, 325 kabeljauw en gul, 15 leng, 14 haai, 30 wolf, 20 poon, 175 koolvis, 35 diversen. In totaal 3390 kisten. De jonge mens, die de begaving en de intentie heeft om de moeilijke loopbaan van beoefenaar der beeldende kunsten te volgen moet bij voorkeur een grote stad met traditie tot het eerste terrein zijner studie- en werktijd maken. De Amster dammer heeft daarin reeds een streepje voor. Van jongs af aan drinkt hij als het ware de sfeer in van de hoofdstad met zijn historische architectuur, zijn grachten en het water in het noorden, waar de grote schepen een indrukwekkend beeld geven van handel en nijverheid, aktiviteit en schoonheid. Daarnaast heeft de tot de kunst geroepene vele mogelijkheden om technische kennis en kunde te verzamelen: de Rijksakademie voor Beeldende Kunsten, de Normaalschool voor tekenonderwijs, het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs en andere instellingen op dit gebied. Het Rijksmuseum, de Stedelijke Musea en de exposities van de kunsthandel zijn oorden van leerrijke beschouwing, waar het werk van oude en nieuwe kunst getoetst en be studeerd kan worden. Leo Collard de man, die bij Hoogovens exposeert is Amsterdammer in hart en nieren, met een grote liefde en bewonde ring voor zijn stad, hetgeen in zijn werk duidelijk tot uiting komt, daar zij bijna alle een gedeelte, buurt of wijk van Am sterdam tot onderwerp hebben. Deze 26- jarige kunstschilder kent de techniek en het materiaal door en door. Zijn aquarel len geven blijk van zeer grote technische vaardigheid; zij zijn breed van opzet en de h©t .gegeygp, is ..uitstekend getrof fen. Kenmerkend voor zijn vakmanschap is,<dat-hij de kunst.van.het weglaten ver staat: de witte, onberoerde partijen op het blad nemen een belangrijke plaats in Beste kinderen, VERLEDEN WEEK heb ik jullie in een tekenvoorbeeld laten zien, hoe een kievit er ongeveer uitziet en vandaag ga ik jullie eens vertellen hoe die kievit nu wel aan dat grappige kuifje komt, dat zijn trotse kopje siert. Welnu, heel veel jaren geleden woon den de vogels, die toen nog niet zo talrijk waren als nu, gezellig bij elkaar in een groot bos. Eenmaal per jaar hielden ze vergadering op een open plek in het woud, waar een heel oude kale den in het midden stond, die dan diende als zitplaats voor de koning der vogels: de koningsadelaar. Ook werd er dan meestal een grote zang wedstrijd gehouden, waar bijna alle vogels aan deel namen en waar zelfs de kraaien eens een vierde prijs bemachtigd hadden. Eens op een dag nu, vlogen de zwaluwen, die de boden van de koning waren door het hele bos, over de hei en langs de rivier om de vogels te berichten, dat er weer een vergadering zou zijn, waarop de koning hun iets heel ernstigs te zeggen had. Nu, de volgende avond waren alle vo gels present en het was me een gesjilp en gekwetter en gefluit, dat horen en zien je verging op die open plek in het woud. Al len waren nieuwsgierig om te weten te ko men wat de koning hun wel te zeggen zou hebben en toen er dan ook een grote zwarte schaduw over hen streek en de koningsadelaar op zijn „troon" gezeten was, waren alle vogels ogenblikkelijk stil en luisterden eerbiedig naar wat hun vorst te vertellen had. De meeste vogels keken zo ingespannen naar de grote machtige vogel, die er zo indrukwekkend uitzag, dat het hun niet eens opviel, dat de adelaar ditmaal niet, zoals anders, zijn kroontje droeg. Doch de mussen zagen het wel en zij fluisterden zacht tegen de anderen: „De koning heeft geen kroontje op!" „Ik zie dat gij allen gehoor gegeven hebt aan mijn verzoek", zo begon de adelaar, „en ik merk ook, dat er onder u zijn, die reeds gezien hebben, dat ik ditmaal geen kroontje draag. Vrienden, dat is juist de oorzaak dat ik u hier heb laten komen. Gisteren heb ik een hevige strijd gevoerd met de zeearenden. Weliswaar heb ik daar bij de overwinning behaald, doch ten koste van mijn kroontje, dat op de aarde of in de zee gevallen is. Degene van u die het mij terug brengt, zal goed beloond wor den". Na deze woorden verhief de adelaar zich hoog in de lucht en vloog terug naar zijn nest, de vogels opgewonden achterlaten de. Iedere vogel was van plan om zijn uiterste best te doen om het kostbare kroontje te vinden en zo verlieten ze de vergaderplaats en gingen elk een andere kant uit om te zoeken. De meeuwen en de aalscholvers zochten boven de zee en het strand.de eenden doken onder water, om te zien of het kroontje wellicht op de bo dem van vijvers of slootjes zou liggen. De leeuwerik daarentegen steeg jubelend ho ger en hoger. Misschien dathet kroontje als een schitterend sterretje aan de. hemel stond! De uilen zochten 's avonds in oude bouwvallige ruïnen en torens, terwijl de kauwtjes in alle boomhólt'en speürden. Vinken en mezen, de specht, de koekoek, de spotvogel, zij vlogen de bossen door of zochten op het mos, onder de bladeren en varens; het winterkoninkje en het rood borstje keken in het kreupelhout en in de hagen. DE MUSSEN en de spreeuwen echter waagden zich bij de mensen, en de sper wer cirkelde boven de kleine dennenbos jes, die aan de rand van het woud dichtbij de duinen stonden. De koeten en de stern tjes rachten dat het gouden kleinood mis schien wel in de meren en waterplassen kon zijn en de rietgors en de karkiet zoch ten overal tussen het riet; maar de roeken meenden dat het op de akker zou liggen. Ooievaars, reigers en zwaluwen vlogen ver naar het zuiden, want het was niet on mogelijk, dat de zee het kroontje had mee gevoerd en het nu aanspoelde, ver weg. Maar geen van hen allen vond de kroon. Zo gingen weken en maanden voorbij. Ook de kievit had naarstig gezocht op de wei en langs de slootkant, trouw bijge staan door de fuut, maar ze hadden einde lijk het zoeken opgegeven. Langzaam stap pend liep de kievit door het gras, toen zijn aandacht getrokken werd door een kraai- enkolonio die wat verderop in een aantal hoge bomen huisde. Het was hem al meer opgevallen, dat steeds de hele troep er op uit vloog, met uitzondering van één, die op het nest achterbleef. Kijk, daar zat hij weer! De kievit vloog een eindje die kant uit en vroeg toen; „Waarom vlieg je niet met de anderen mee om het kroontje te zoeken?" „Sliep uit!" antwoordde de kraai. De kievit liep boos weg, maar sinds die tijd lette hij telkens op de kraaien en het viel hem op, dat het grootste nest nooit alleen gelaten werd. Als hij vroeg waarom de thuisblijver niet met de anderen mee ging, kreeg hij steeds een brutaal antwoord en dat ging hem erg vervelen. OP EEN KEER, toen de hele kolonie nog thuis was, vloog hij naar hen toe en riep: „Hebben jullie het grote nieuws al ge hoord?" „Wat voor groot nieuws zou jij dan wel weten?" vroeg de oudste kraai spottend. „Nu, als jullie het geen groot nieuws vinden, dat de koekoek het kroon tje gevonden heeft, dan zal ik maar niets meer vertellen", zei de kievit en wandelde bedaard naar de kant van de sloot. Doch nu kwam de hele kraaienfamilie naar hem toe en de kievit zag, dat er geen een op het nest was achtergebleven! „Waar is het gevonden?" riepen ze alle maal door elkaar. „In het hertenbos achter de grote vijver Alle vogels zijn er naar toe". De kievit bood zelf aan met hen mee te vliegen, dus ze verloren de laatste twijfel aan de waarheid van diens woorden en maakten zich allemaal gereed voor de tocht. Maar boven het sparrenbos kwam de kievit in botsing met twee Jcraaien, be zeerde zijn linkervleugel en kon niet ver der vliegen. Hij raadde de anderen aan snel door te vliegen en toen de kraaien za gen dat de vogel ook werkelijk niet verder kon, zetten zij zonder de kievit hun reis voort. „Jullie kieviten kunnen niet eens lerlei rommel vond hij in het grootste nest het gouden koningskroontje! Twee dagen later was er opnieuw verga dering in het bos. Weer streek de konings adelaar neer op de oude den, maar nu droeg hij de mooie schitterende kroon op de kop. Rechts stond de kievit en voor hem stonden de kraaien en durfden niet op te kijken. De adelaar sprak: „Ge weet natuurlijk allemaal al, wat er gebeurd is, hoe de kraaien het kroontje vonden en het meena men naar hun nest en hoe de kievit door zijn listig en moedig gedrag het terug wist te krijgen. De kraaien hebben een strenge straf verdiend en opdat het voor altijd be kend zal zijn, hoe diefachtig zij zijn, zullen ze voortaan niet meer zingen, maar kras sen. Wat de kievit betreft, hij zal voortaan als onderscheiding een kuifje op de kop mogen dragen". EN ZO geschiedde. De kraaien hebben nooit meer mee kunnen doen aan de jaar lijkse zangwedstrijd en de kievit is nog steeds heel trots op zijn kuifje. De oplossing van de raadsels van ver leden week zijn: Verborgen plaatsnamen: Breda, Dieren. Gouda en Alkmaar. Verborgen wateren: Amstel, Merwede, Linge. Vandaag moeten jullie eens een eigen aardig woord van elf letters zoeken, dat zowel van rechts naar links als van links naar rechts gelezen kan worden. Ik zal je een beetje helpen. Je kunt het namelijk sa menstellen uit drie woorden, die ieder ook in alle twee richtingen gelezen kunnen worden. 12345654321 5 4 3 3 4 5 1 2 6 6 2 1 5 2 112 5 behoorlijk vliegen", voegden ze hem nog toe, „blijf daar maar liggen wachten tot een racefiel;s zlJn snelheid toont, we terug komen". het hoofdwoord. verlosser uit ge vaar visgerei iemand, die op OP DEZE SLIMME manier wist de kievit echter achter te blijven en zo gauw de kraaien uit het gezicht verdwenen waren, haastte de vogel zich naar de kraaiennes ten en zoals hij al vermode had: tussen al- Vandaag heb ik voor jullie weer een grappig tekenvoorbeeld. Probeer „Scotty" maar eens op het papier te zetten volgens deze aanloopjes. Het zal je best lukken. en maken een voornaam deel uit van de compositie. Zijn onderwerpen, zoals de brugconstruc- ties en de gasfabrieken, lenen er zich uit stekend voor om, naast de speelse licht effecten, donkere, maar toch doorzichtige partijen op te zetten, waardoor het massie. ve, het krachtige van de brugpeilers en gashouders goed tot uiting komt en de suggestiviteit van het onderwerp geaccen tueerd wordt. In olieverf Zijn olieverfschilderijen wijzen uit, dat hij de schoolse lessen der akademie min of meer overwonnen heeft; de jeugdige kun stenaar groeit in een eigen stijl, die in de moderne richting gaat, doch waar het fi guratieve, sfeer en tijdloosheid geenszins zijn verwaarloosd. Deze ontwikkeling is duidelijk waar te nemen bij „Stilleven met tulpen" en het „Tuinhekje Rijsoord". Opleiding Leo Collard werd in 1930 te Amsterdam geboren. Hij voltooide de drie-jarige dag cursus aan de Amsterdamse Grafische School, waar hij in het bijzonder de lessen volgde in natuurtekenen en reclame-ont werpen, welk laatste leervak hij gedurende een jaar op een reclame-bureau in prak tijk bracht. In de avonduren studeerde hij aan het Instituut voor Kunstnijverheidson derwijs; daarbuiten mocht hij privé-lessen ontvangen van de kunstschilder Hendrik van der Wal, de kundige discipel van de Haagse School. Van 19511955 bezocht Leo Collard de Akademie voor Beelden de Kunsten te Rotterdam, .waar hij oncJg£* leiding van de directeur de vrije teken- en schilderkunst beoefende. Het feit, dat voor de tijd van twee jaar een Rijksstudie beurs kreeg toegewezen, pleit voor de aan leg van deze veelbelovende jonge schilder. Emaille-tableau van Maaike Braat Bij deze tentoonstelling zijn zoals ge meld ook geëxposeerd de studies, werk tekeningen en schabionen, die de schilde res vervaardigde voor haar compositie van het hoogovenbedrijf. Het emaille-tableau is opgesteld op het gazon vóór het restaurant van Walserij-Oost, waar de tentoonstelling die Zondag, eerste Pinksterdag tussen 25 uur voor het publiek geopend is, wordt gehouden. Voor het district „Kennemerland" speelde de bridgeclub .,De Jump" de eerste wedstrijd in de twaalftallencompetitie tegen de brid geclub „De Kennemers" uit Santpoort. Met de fraaie score van 134-84 speelde „De Jump" zich in de volgende ronde. De voornaamste uitslagen waren: 1 v. d. Burgv. d. Berg 100% p., 2 PolWarmerdam 93 p. 3 KoudijsDe Haas 86% p, 1 Dms. HamersKoningstein 113 p. 2 dms. De HaasOoms 109% p. 3 echtp. De Groot 105 p. Indien uw dagblad opgezonden moet worden naar uw vakantie-adres, be richt het ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek en wel als volgt: Naam vast adres van t/m naar De abonnees die per week betalen wordt verzocht bet abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezorger te willen voldoen. DF ADMINISTRATIE VRIJDAG 7 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De strijd tegen de vliegende schotels". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het ge heim van de zwarte tent". YV.B. Theater, 20 uur: „De vuurdoop van een lafaard" Deken Waarestraat 50 a, „Alcoholics Anonymous", 20 uur. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Puck", voor kleuter Amabilisschool. Breeslraat, 20 uur: Luilakmarkt. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15—17 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—17 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10—13, 15—18 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. ZATERDAG 8 JUNI Bioscopen: als vrijdag. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10—12 en 15—17 uur; jeugdleeszaal geopend van 14.30—16.30 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10—12 en 15—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. Leeszaal, St. Ddulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17Ij uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3