Gaul verloor in bergetappe de rose trui aan Nencini Beslissingswedstrijden in strijd om Haarlemse schaaktitels Schamele vertegenwoordiging van Nederlandse tennis in Noordwijk Jan Derksen voor de zevende maal sprintkampioen van Nederland Hans van de Weg in straight sets verslagen door Garrido: 6-16-4 Jeugdiger SchotmanHijzelendoorn Mahn hadden geen schijn van kans 9 DE RONDE VAN ITALIË Spanjaard Poblet bereikte als eerste de eindstreep BUITENSPORT ARTIKELEN GRETHA DE BRUI3N Voor Pinksterraces Scls^rpe keuring van al het wedstrijdmateriaal Gemeente Groningen wil Be Quick gaan heigen Geen buitenlandse voet ballers meer naar Italië Nederl&nds amateurteam tegen Niederrhein Record van 21 jaar eindelijk gebroken Franse ploegen voor de Tour de France Boksen Robinson verdedigt titel, tegen Basilio Uit zonnig Italië VERMOUTH Van der Vorm won zeilrace Hoek van Holland-Harwich Paardensport Gelinotte in Grote Prijs der Lage Landen Coronation Cup voor het Franse paard „Fric" Sport in het kort Dubbel twee De Maas gaat naar Henley Archie Moore moet zijn wereldtitel verdedigen Op spannende dagen VRIJDAG 7 JUNI 1957 Na de achttiende etappe van de Ronde van Italië van Como naar Trento Alta is de rose trui om de schouders van Nen cini gegleden. Gaul is het kledingstuk dus kwijt geraakt en dit gebeurde op een wel zeer merkwaardige wjjze. In Rovato (96 km) moest de Luxemburger van zijn fiets stap pen en toen zün rivalen dit zagen demar reerden zjj onder leiding van Louison Bo- bet en Nencini. Wagtmans, Voorting en Van Est behoorden tot deze groep. Er werd een hoog tempo ingezet met de bedoeling Gaul een flinke achterstand te laten oplopen. De opzet lukte en bij de beklimming van Bon- done een 1300 meter hoge pas, ongeveer 13 km voor de Finish lag de leider in het algemeen klassement ondanks een felle jacht op de koplopers 5 min. achter. Poblet Tijdens de bestijging maakte de Spaanse klimmer Poblet zich van de groep be staande uit 24 man los. Hij had na 3 km een voorsprong van 20 sec. op Bobet, Nen cini, Baldini en Grassi, 30 sec. op Austrua, 40j sec. op Wagtmans, Fornara, Fabbri e.a. In de "laatste kilometers verloor Gaul nog meer terrein en met 10 min. achterstand op de winnaar, Poblet, bereikte hij de eind streep. Wagtmans, Van Est en Voorting kwa men met ongeveer 4 tot 5 min. achterstand op Poblet in Trento Alta binnen. De klassementen De officiële uitslag was: 1. Poblet (Sp.) 6 uur 15 min. 8 sec., gem. snel heid 38.705 km/uur; 2. Baldini (It.) 6.16.34; 3. Louison Bobet (Fr.) z.t.; 4. Nencini (It.) 6-16.36; 5. Grassi (It.) 6.16.58; 6. Astrua (It.) 6.17.50; 7. Moser (It.) 6.18.05; 8. Fornara (It.) 6.18.14; 9. ADVERTENTIE ALLES voor KAMPEREN ALLES voor TENNIS ALLES voor HONKBAL ALLES voor bad en strand Zéér grote keuze SPORTMAGAZIJN Twijnderslaan 7 - Haarlem Telefoon 15116 100 °/o SERVICE Vanavond zal een van de hangars van het vliegveld Schiphol worden gevuld met een ander motorgeluid dan het sonore uitlaat- geronk van de Convairs en Constellations dat men er meestal kan beluisteren. Dan komen namelijk alle deelnemers van de op 9 juni, eerste Pinksterdag, op Zandvoort te houden races op Schiphol bijeen om hun sport- en renwagens aan een technische keuring te onderwerpen. Ieder jaar wordt het wedstrijdmateriaal sneller maar ieder jaar worden de niets ontziende ogen van de technische keurings commissie ook scherper. Dat moet ook wel. De autoracesport wordt door vele mensen als een gevaarlijke sport beschouwd. Maar de organisatoren van de Pinksterraces doen alles voor een maximale veiligheid. De technische keuring van de wagens is hier van een voorbeeld. In het algemeen bevindt zich het wed strijdmateriaal in Nederland in een uitste kende conditie, maar een heel enkele maal komt men bij zo'n keuring toch dingen tegen, die in het normale ver-keer al tot gevaarlijke incidenten aanleiding kunnen geven en in een wedstrijd een catastrofe ten gevolge kunnen hebben: een band met een scheur tje, een veerblad met het begin van een breuk, een stuurinrichting met net iets te veel speling of remvoeringen die bijna zijn versleten, zodat de remmen niet gelijkmatig pakken. Doch niet alleen de veiligheid van de wagens is belangrijk, ook de mentaliteit en de rijstijl van de mensen die deze pk-ver- zamelingen over de baan sturen. De orga nisatoren zijn zich ook dit bewust en daarom slaat een speciale rijd-erscomnaissie tijdens de training voor deze nationale sportwagen- races op zaterdag de verrichtingen van de talloze nieuwelingen en oude rotten in het vak met arendsogen gade. Een coureur die gevaarlijk rijdt, wordt door het NAV-be- stu-ur, dat bestaat uit mensen die allen zelf ervaring hebben achter het stuur van een ren- of sportwagen, zonder pardon op zijn fouten gewezen. Burgemeester en wethouders van Gronin gen hebben aan de raad voorgesteld om aan de voetbalvereniging Be Quick, onder ver band van een tweede hypotheek op haar sportvelden en kleedkamers, een geldlening te verstrekken groot 75.000 tegen een rente van 5 percent per jaar. Bij de bespreking is namelijk gebleken, dat voor de vereniging financiële moeilijk heden dreigen, die er toe zouden kunnen leiden dat zij tot liquidatie en daarmede tot de verkoop van het sportcomplex zou moe ten overgaan. B. en W. motiveren het voorstel door er op te wijzen, dat het voor de gemeente van veel belang is dat bedoelde velden voor de sport en in het bijzonder voor de voetbal sport behouden blijven. Het bestuur van de Italiaanse Voetbalbond heeft een verbod aangekondigd om buiten landse spelers te contracteren. Dit is een van de veertien punten van een plan, waar mee men hoopt de crisis in het Italiaanse voetbal (de drie achtereenvolgende neder lagen van het nationale team....) te over winnen. De bondsvergadering, die bijeen was ge roepen, gaf het bestuur de volmachten om alle noodzakelijke beslissingen te nemen, die een verbetering van de prestaties in in terlandwedstrijden beogen. Verwacht wordt, dat het verbod spoedig in werking treedt. Verenigingen, die reeds onderhandelingen voeren met buitenlandse spelers, zullen uit stel van het verbod voor 15 dagen krijgen. Het „crisis-plan" verbiedt ook transfer van buitenlandse spelers tussen twee Italiaanse clubs. Volgens de huidige bepalingen mogen Italiaanse verenigingen een buitenlandse speler contracteren, alsmede een buiten landse speler wiens voor-ouders de Italiaan se nationaliteit hebben gehad. Voorts werd besloten, dat het amateur voetbal zal worden aangemoedigd, dat de training van veelbelovende jeugdspelers nauwlettender zal worden gevolgd en dat de voorlichting zal worden uitgebreid. Voor de wedstrijd tussen de bondselftal- len van Niederrhein en Nederl. (amateurs) op zaterag 15 juni te Emmerich te houden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het „Landesverband Niederrhein" is het Nederlandse team als volgt samengesteld: Doel: Mouw (Rapiditas); achter: Van Bruggen (DFC) en Sjerp (Quick); midden: Paule (WVC), Blom (WW) en Ten Braak (HRC); voor: Van der Berg (De Spechten), Waasdorp (VIOS), J. de Nooyer (Vlissingen), Van Ham (Zeeburgia) en Den Tenter (DWV) Reserves: De Rijk (MOC), Walburge (Veendam) en J. Dekleermaeker (Blauw Zwart). Een student van de universiteit van Waseda, Tadahiko Fujili, heeft het reeds 21 jaren bestaande record voor de 5000 meter hardlopen verbeterd. Het record stond sinds de Olympische Spelen van Ber lijn, in 1936, op naam van Kohei Murakoso met 14 minuten en 30 seconden. De stu- De „International Boxing Club heeft be- die uitkwam tijdens een atletiek- kend gemaakt, dat Sugar Ray Robinson zijn ontrnoptjn„ tussen Amerikaans militair wereldtitel middengewichtsklasse zal ver- ontmoeting tussen Amerikaans militair dedigen tegen Carmen Basilio. Het gevecht personeel en studenten van de Japanse zal in september in New York worden ge- universiteiten, bracht het terug tot 14 mi- houden. nuten 25,8 seconden. Sabbadin (It.) 6.18.28; 10. Fallarini (It.) 6.18.40; 11. Defilippis (It.) 6.18.54; 12. Wagtmans (Ned.) 6.19.02; 13. Van Est (Ned.) 6.19.45; 14. Fabbri (It.) 6.19.47; 15. Giudici (It.) 6.20.01; 16. Favero (It.) 6.20.26; 17. Voorting (Ned.) z.t. 18. Rolland (Fr.) 6.20.42; 19. Cestari (It) 6.20.49; 20. Carlesi (It.) 6.21.02; 23. Kersten (Ned.) 6.21.32; 40. De Groot (Ned.) 6.27.39; 44. Nolten (Ned.) 6.28.08; 49. Donker (Ned.) 6.28.46.. De drager van de rose trui, de Luxemburger Charlie Gaul, bereikte de eindstreep als dertig ste. Zijn tijd was 6.25.10. Het algemeen klassement na de achttiende etappe is. 1. Nencini (It.) 86.43.34; 2. Louison Bobet (Fr.) 86.43.53 3. Baldini (It.) 86.49.33; 4. Gaul (Lux.) 86.51.12: 5. Fornara (It.) 86.52.18; 6. Poblet (Sp.) 86.55.12; 7. Fabbri (It.) 86.56.25; 8. Defilippis (It.) 86.57.10; 9. Wagtmans (Ned.) 86.59.55; 10. Gé- miniani (Fr.) 87.01.04; 11. Van Est (Ned.) 87.02.34: 14. Fallarini (It.) 87.04.38; 15. Impanis (Belg.) z.t.; 12 Rolland (Fr.) 87.02.52; 13. Moser (It.) 87.04.08; 16. Astrua (It.) 87.06.36; 17. Bont (It.) 87.07.55; 18. Sabbadin (It.) 87.09.57; 19. Maule (It.) 87.11.09; 20 Voorting (Ned.) 87.16.40; 31. Nolten (Ned.) 87.40.57; 32. De Groot (Ned.) z.t.; 42. Donker (Ned.) 87.54.57; 43. Kersten (Ned.) 87.56.14. In het algemeen ploegenklassement staat Ne derland met 988 punten als derde geklasseerd, achter de Italiaanse ploegen met kopmannen Fabbri en Carlesi, die met 855 punten de eerste plaats delen. Alle Franse ploegen voor de Tour de France zijn nu in grote lijnen samengesteld. Nadat Marcel Bidot reeds acht van de tien renners voor de nationale ploeg had aange wezen, hebben nu ook de ploegleiders van de regionale équipes acht renners geselec teerd. De overige namen zullen worden be kend gemaakt na de Dauphine Libéré (16 juni) en de wedstrijd om het Franse weg- kampioenschap (23 juni). Drie renners die vorig jaar voor de Franse nationale ploeg reden, zijn ditmaal opgenomen in een der regionale ploegen: Geminiani, Rolland en Bergaud. De ploegen zijn tot dusverre samengesteld: Frankrjjk nationaal: Anquetil, Bauvin, Bouvet, Darrigade, Forestier, Privat, Mahé en de winnaar van 1956, Walkowiak. Ploeg leider is Marcel Bidot. Ile de France: Barone, Bellay, Jean Bobet, Fournier, Hoorelbeke, de debutanten Gou- get, Plaza en Wasko. Ploegleider: Jean Pru- nier. Frankrijk Noord-Oost-Centraal: Cohen. Ge miniani, Hassenforder, Ruby, Stablinski, de debutanten Annaert, Graczyk en Rohrbach. Ploegleider: S. Ducazeau. Frankrijk West: Le Ber, Morvan, Picot, Thomin, de debutanten Carpentan, Grous- sard, Pipelin en Poulinque. Ploegleider: Paul le Drogo. Frankrijk Zuid-Oost: Dotto, Elena, Gau- thier, Lauredi, Meyzenq, Rolland, de debu tanten Anastasi en Angelade. Ploegleider: Marius Guiramand. Frankrijk Zuid-West: Bergaud, Colette, Dupont, Bibanel, Huot, Lampré, Subbadini en de debutant Bianco. Ploegleider: Paul Maye. ADVERTENTIE TORINO sinds 1835 IMPORTEURS: JACOBUS BOELEN - AMSTERDAM. De strijd in de hoofdklasse om de per soonlijke schaaktitel van Haarlem is nog steeds niet beslist. Was het eerst de Ha.SG- er B. V. Bekker die in zijn partij tegen S. Bonkenburg (Heemstede) nog net remise wist te houden, daarna bereikte S. Bonken burg een zelfde resultaat in zijn onfor tuinlijke partij tegen C. Koster (Haarlem). Het gevolg hiervan is, zoals gemeld, dat B. V Bekker en S. Bonkenburg gelijk zijn ge ëindigd en opnieuw achter het bord zullen moeten plaats nemen om uit te maken wie van hen zich met de kampioenskrans mag tooien. Er zal een tweetal beslissingswedstrijden worden gespeeld. Is daarna de beslissing niet gevallen dan zal er worden doorgespeeld tot één der heren er in slaagt een partij in zijn voordeel te beslissen. De afgebroken partij van Koster tegen zijn clubgenoot J. v. d. Berg ging voor hem ver loren. J. v. d. Berg kwam hierdoor op ge lijke hoogte met R. Faase (Ha. SG). Aange zien vermoedelijk slechts de drie hoogst ge- klasseerden aan de strijd om het persoon lijk kampioenschap van Noordholland kun nen deelnemen, zullen ook hier beslissings wedstrijden moeten uitmaken wie de derde Haarlemse vertegenwoordiger in deze wed- stijden wordt. Alle beslissingswedstrijden zullen na de Pinksteren worden gespeeld. De laatste partij in de hoofdklasse tussen de gebroeders Herfst is nog niet tot een be slissing gekomen. De afgebroken partij biedt A. Herfst ('t Oosten) de beste kansen. De stand in de hoofdklasse luidt nu: In de eerste klasse vielen enkele belang rijke uitslagen te noteren. De meest be langrijke was de overwinning van N. Huy- boom (HWP) op zijn grote concurrent L. Kerfsen ('t Oosten). Een grote verrassing was de nederlaag die J. v. Emmerik (HWP) te gen J. Vlug ('t Oosten) kreeg te incasseren. Hij verspeelde hierdoor vrijwel zeker zijn kans op de titel. Deze zal nu waarschijn lijk terecht komen bij N. Huyboom. Hij zal hiertoe in de laatste ronde van B. Hage naar (Ha.SG) moeten winnen. Ook W. Kievit (Haarlem) verspeelde zijn laatste kans. Zijn afgebroken partij tegen J. v. Emmerik ging volgens verwachting verloren. Zijn partij tegen L. Kensen werd afgebroken in een moeilijk te beoordeleft stelling. P. Pancras (HWP) klopte in zijn laatste ontmoeting de Ha.SG-er J. Jonck- bloedt. De afgebroken partij L. Kensen W. J. Saeys zal vermoedelijk door L. Kensen worden gewonnen. De stand luidt nu: B. V. Bekker (Ha. SG) 9 5 S. Bonkenburg (H'stede) 9 5 J. v. d. Berg (Haarlem) 9 5 R. Faase (Ha. SG) 9 4 T Slagt (Halfweg) 9 3 A'. Herfst ('t Oosten) 8 I Tj. de Jong (Haarlem) 9 1 C. Koster (Haarlem) 9 2 S. Herfst (Rolland) 8 3 J. Wolff ('t Oosten) 9 2 6'A 6A 5 5 VA 3 a 3A 3'/a 3 3 N. Huyboom (HWP) 7 J. v. Emmerik (HWP) 8 L. Kensen ('t Oosten) 6 W. Kievit (Haarlem) 6 P. Pancras (HWP) 8 J. Vlug ('t Oosten) 7 J Jonckbloedt (Ha. SG) 7 IA). J. Saeys (Ha. SG) 7 34 B. Hagenaar (Ha. SG) 6 2 4 De nog te beslissen partijen in deze af deling zijn: L. KensenW. J. Saeys, J. Vlug B. Hagenaar, W. Kievit—J. Jonckbloedt, B. HagenaarN Huyboom, L. KensenW. W. Kievit. 5 2 5 2 1 4 1 1 4 2 2 3 3 3 4 1 1 5 6 6 4A 4 3Ye 3 IA IA 1 ADVERTENTIE NORRKöPING. Door een 40 overwin» ninig op Halmstad is IFK Norrköping voet balkampioen van Zweden geworden. Het is de tweede achtereenvolgende maal dat Norr köping de titel behaalde. Zowel in het dames- als heren enkelspel zijn voor de internationale tenniskampioen schappen van Nederland, die donderdag in Noordwijk zijn voortgezet de laatste acht bekend geworden. De Nederlandse ver tegenwoordiging daarbij is maar schamel. Bij de heren is er geen enkele Nederlandse speler meer bij en bij de dames alleen nog mevrouw Thung. Waaraan het feit, dat zij door de loting tegen een Nederlandse speel ster uitkwam wei niet geheel vreemd zal zün. De laatste acht bü de heren zijn van boven naar beneden: Rose (Austr.), Schwartz (V.S.), Ayala (Chili), Argon (Uruguay), Drohny (Egypte), R. Garrido (Venezuela), Stewart (V.S.) en Candy (Austr.). Dehnert heeft Schwartz uitstekend partij gegeven. Hij verloor de eerste set met 75 en kwam in de tweede set met 41 voor. Voor een grotere vaart en meer spreiding moest onze landgenoot capituleren. Met zijn spel meer op variatie dan op vaart geba seerd, had Drobny weinig moeite met de Chileen Rodriguez. Hij zegevierde met 6—3, 6—2. Hans van de Weg zwakker spelend dan woensdag tegen de Italiaan Bergamo ver loor in straight sets van R Garrido: 61, 6—4. De laatste acht bij de dames zijn: Do rothy Knode (V.S.), mejuffrouw De Cham- bure (Fr.), de Mexicaanse speelsters Rami rez en Reyes, mejuffrouw Laz Arino (Tt.), Dariene Hard (V.S.) mejuffrouw Mercelis (Belg.) en mevrouw Thung (Ned.). Laatstgenoemde bereikte de kwart finales door een zege op Joyce Marinkelle (64, 7—5). In het gemengd dubbelspel is nog een Nederlandse combinatie in de striid, name lijk mevrouw Van der StormDehnert, die met 6—3, 6—4 van Frc'ie Marinkelle en de Amerikaan Schwartz won, In het heren dubbelspel hebben Wim Ma ris eh Hans van de Weg zich bijzonder goed geweerd. De combinatie klopte en met 62. 64 werden Argort en R. Garrido uitgescha keld. Drie sets hadden Van Dalsum en Deh- mort nodig om het toch bepaald niet zo sterke Chileense paar Agujrre—Rodriguez terug te wijzen. In het dames-dubbelspel zijn nog vier Nederlandse combinaties in de strijd, namelijk mevrouw De Soetmevrouw Van der Storm, mejuffrouw Wienese—mejuf frouw Wilmink, mevrouw Bladssemevrouw Reus en mevrouw Petersmevrouw Thung. De resultaten De resultaten waren: Heren enkelspel eerste ronde: L. Ayala (Chili) versl. Bitter (Ned.) 6-0 6—1: Y. Pimentel (V.S.) versl. Kuipers (Ned.) 6—1 6—0. Tweede ronde: Mervyn (Austr.) versl. Goris (Ned.) 6—2 61; S. Schwartz (V.S.) versl. Dehnert (Ned.) 75 75: E. Argon (Uruguay) versl. G. Fachini (It.) 62 64; R. Garrido (Venezuela) versl. Van de Weg (Ned.) 6—1 64; H. Stewart (V.S.) versl. W. Alvarez (Columbia) 63 63: Ayala (Chili) versl. O. Garrido (Venezuela) 64 61; Drobny (Egypte) versl. Rodriguez (Chili) 63 62; Can dy (Austr.) versl. Pimentel (Venezuela) 6—1 62. Dames enkelspel, tweede ronde: mevr. D. Knode (V.S.) versl. Fredy Marinkelle (Ned.) 6—4 60; mej. B. de Chambure (Fr.) versl. mevr. N. van der Storm (Ned.) 63 62; mej. S. Laz Arino (It.) versl. mevr. Reus (Ned.) 6—2 63: mej. D. Hard (V.S.) versl. mej. K. Newcombe (Austr.) 6—2 64; mej. C. Mercelis (Belg.) versl. mevr. F. de Soet (Ned.) 6 2 75; mej. Y. Ra mirez (Mexico) versl. mevr. Z. Peters .(Ned.) 62 1—6 6—3; mej. R. M. Reyes (Mexico) versl. mej. C. Liguori (V.S.) 62 63. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. E. Scholten en Biesheuvel (Ned.) versl. mej. J. Ferir en Vekemans (Ned.) 16 61 63; mej. J. Wienese (Ned.) en Pimentel (Venezuela) versl. mej. Van Rijn en Aquirre (Chili) 6—3 62, Tweede ronde: mej. D. Hard en Rose (V.S./ Austr.) versl. mej. K. Newcombe en Alvarez (Austr./Columbia) 26 61 6—3; mej. Y. Rami rez en R. Garrido (Mex./Venez.) versl. mevr. Blaisse en Karamoy (Ned.) 6—2 46 97; mej. S. Laz Arino en Fachini (It.) versl. Joyce Ma- rinkele en Maris (Ned.) 64 6—2; mevr. N. van der Storm en Dehnert (Ned.) versl. Fredy Marinkelle en Schwartz (Ned./V.S.) 6—3 64; mej. D. Knode en Stewart (V.S.) versl. mej. J. Wienese en Pimentel (Ned./Venez.) 63 64; De zogenaamde aanbrengwedstrijd van Hoek va-n Holland naar Harwich over 105 mijl is gewonnen door „Zwerver" met als gezagvoerder W. N. H. van der Vorm. Precies om 12 uur middernacht van woensdag op donderdag arriveerde de „Zwerver" als eerste in Harwich. De omgerekende tijd be droeg 22 uur 35 min. 6 sec. De „Anne" van A. J. T. Conijn werd tweede met een om gerekende tijd van 22 uur 42 min. 24 sec. Dit jacht kwam om 2.56 uur te Harwich binnen. De uitslag luidde verder: 3. „Zee slang", gezagvoerder C. Bruynzeel jr., om gerekende tijd: 23 uur 40 min. 6 sec.; 4. „Tulia", S de Wit, 23.43.39; 5. „Corabia", J. Kaïrs, 24.20.59; 6. „Olivier van Noort", A. W. Goudriaan 25.55.32. Twee jachten staakten de strijd en keer den naar Hoek van Holland terug. Het waren „Fortuyn II" van de K.M.J.C. en de „Bataaf" met W. A. Fop Smit als gezag voerder. mej. C. Mercelis en Bergamo (Belg./It.) versl. mevr. Scholten en Biesheuvel (Ned.) 6—2 6—0; mej. R. M. Reyes en Argo (Mex./Uruguay) versl. mevr. B. Thung en Van Dalsum (Ned.) 60 63. Heren dubbelspel, voorronden; Urlus en Veke mans (Ned.) versl. Kuypers en Saarberg (Ned.) 911 62 9—7. Eerste ronde: Candy en Rose (Austr.) versl. Bouwer en Krijt (Ned.) 62 60; Maris en Van de Weg (Ned.) versl. Argon en R. Garrido (Uruguay/Venez.) 6—2 64; Bergamo en Fachini (It.) versl. Van Swol en Kloezen (Ned.) 63 63; Van Dalsum en Dehnert (Ned.) versl. Aguirre en Rodriguez (Chili) 7—5 6—3; Garrido en Pimentel (Venez.) versl. Goris en Van Meegeren (Ned.) 63 3—6 6—2; Ayala en Schwartz (Chili/V.V.) versl. Urlus en Vekemans (Ned.) 6—3 6—0. Dames dubbelspel, eerste ronde: mevr. F. de Soet en mevr. N. van der Storm (Ned.) versl. mej. Crowet en mej. K. Newcombe (Belg./Austr.) 64 61 mej. B. de Chambure (Fr.) en mej. C. Mercelis (Belg.) verslaan Fredy en Joyce Marin kelle (Ned.) 6—2 6—2; mej. J. Wienese en mej. C. Wilmink (Ned.) versl. mej. C. Riguori (V.S.) en mej. M. Rollin Couquerque (Ned.) 61 86; mevr. Blaisse en mevr. Reus (Ned.) versl. mevr. Rouwenhorst en mej. C. Grosveld (Ned.) 7—5 6—2; mej. D. Hard (V.S.) en mej. S. Laz Arino (It.) versl. mevr. Scholten en mej. Van Rijn (Ned.) 6—2 60; mevr. Peters en mevr. B. Thung (Ned.) versl. mej. J. Ferrir en mej. Rinkel (Ned.) 6—2 6—0. Er zijn 31 dravers ingeschreven voor de Internationale draverij om de Grote Prijs der Lage Landen, die zondag 7 juli op duin- digt, Wassenaar wordt gehouden. De dravérij gaat over 2540 meter en is begiftigd met een totaal bedrag van 20.000 aan prijzen, waar van 12.000 voor de winnaar. Bij de inschrijvingen zijn drie Franse paarden, o.a. de bekende 7-jarige merrie van mevr. Suzanne Karle, „Gelinotte", die in de afgelopen weken in Scandinavië drie grote draverijen won. De merrie zal gereden wor den door de befaamde Ierse pikeur Charlie Mills. Voor Frankrijk komen voorts uit „Hypogriffe" en Gaine de Laine" van stal Vercruysse. Italië schreef in met „Jariolain", die ge reden zal worden door O. Zamboni. Voor Duitsland zijn aangekondigd „Windhuk" met als rijder Waitner, „Io d'Amour" met E. Freund en „Foudji Volo" met de bekende pikeur Fromming. De Belgen verschijnen met „Mary Frisco" en Jaboune". Zweden komt met zeven paarden, te weten „Tampi- ko", „Marta Rappson", „Smaragd", „Skymas- ter", „Cornet", „Annatol Scott" en de Rus sische schimmel „Pichta" die kort geleden door Zweden is aangekocht. In het Neder landse veld zullen vijftien paarden uitkomen onder meer „Roland", winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen 1955, „Peterhof", „Emden" en een pas in Zweden aangekochte 5-jarige hengst, „Enterprise". De „Coronation Cup", een ren in Epsom over 2400 meter, begiftigd met een prijs van 25.920 gulden, is gewonnen door het Franse paard Fric met anderhalve lengte voorsprong op Donald en twee lengten op High Veldt Het Franse paard, dat behoort tot M. Cal- mann, werd bereden door J. Deforge. De jockey van Donald was Mercer en L. R. D. Rosebery is eigenaar. Koningin Elizabeth is eigenaresse van High Veldt dat de derde plaats bezette. Fric en Donald, de twee favorieten, stonden 6/2 genoteerd, terwijl de notering van High Veldt 10/1 was. ALKMAAR VERSLOEG MILITAIREN. Het Nederlandse militaire voetbalelftal beeft woensdagavond met 12 van Alkmaar ver loren. De ruststand was 10 voor Alkmaar. IVANOC. Tijdens atletiekwedstrijden in het Leninstadion in Mockou heeft de Rus Albert Ivanov de 30 km gelopen in 1 uur 3 min. 0.1 sec. Het officiële wereldrecord op deze afstand staat sedert 21 oktober 1956 met 1 uur 35 min. 5.6 sec. op naam van 3 Fin Antti Viskari. Het is Arie van Vliet niet gelukt zijn laat ste deelneming aan de nationale baan- kampioenschappen op de stadionbaan in Amsterdam als hij tenminste niet op zijn genomen besluit om na dit jaar de fiüts op te bergen terugkomt met een titel te besluiten. Na drie spannende rit ten veroverde zün grootste rivaal Jan Derksen zijn zevende sprintkampioenschap, hetgeen wel niet het laatste zal zijn. Want ieder jaar wordt het duidelijker, dat er geen opvolgers voor deze twee mus ketiers zijn. Integendeel, het peil van de profsprinters, die op Van Vliet en Derk sen volgen, zakt steeds meer. Dat bleek uit de manier, waarop in de halve finales Schotman door Derksen en Hijzelendoorn door Van Vliet terug werden gewezen. En het was eerder op de dag gebleken toen Frans Mahn, vorig jaar kampioen bü de amateurs, door Schotman kansloos werd geklopt. Er zal een wonder moeten gebeu ren wil Nederland bij de profsprinters niet op het derde plan geraken, als ook Jan Derksen, die al 38 jaar is, er de brui aan geeft. Het is overigens maar te hopen, dat Van Vliet op zijn besluit terugkomt en het vol gend jaar weer de finale tegen Derksen rijdt, een van de weinige attracties van de nationale baankampioenschappen. In de eerste rit liet de 41-jarige Woer denaar zich door Derksen voor de Mara thon tribune verrassen. Jan Schoot onder door, nam anderhalve lengte voorsprong voldoende om een fel spurtende Van Vliet op de streep een half wiel voor te blijven. Maar Van Vliet revancheerde zich in de tweede rit. Hij ging buitenom en klopte Derksen met één wiel. Daarna moest het tweetal vijf kwartier wachten alvorens de beslissende rit te kunnen rijden. Derksen forceerde een lange sprint, ving Van Vliet in de laatste bocht op en ging juichend een halve lengte eerder over de streep. Tijdens de huldiging <j00r (je voorzitter van de KNWU, dr. P. van Dijk, werd ook Van Vliet betrokken en vervolgens maakte hij samen met Derksen de ereronde langs de lege tribunes, waarop zich slechts enkele honderden toeschouwers bevonden. De dubbel twee van de roeivereniging De Maas is door de Nederlandse Roeibond als enige Nederlandse ploeg voorlopig inge schreven voor de „Henley Royal Regatta", die van 3 tot 6 juli op de Theems bij Henley wordt gehouden. In totaal zal een record-aantal van 33 bui tenlandse boten aan dit traditionele roei- festijn deelnemen. Rusland heeft met vijf ploegen ingeschreven, de Verenigde Staten met 8, Zweden met 7. Verder komen er ploe gen uit Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oos tenrijk en Polen. De president van de nationale boks fede ratie (NBA), Floyd Stevens, heeft bekend gemaakt, dat de wereldkampioen licht- -zwaar gewicht, de Amerikaan Archie Moore zijn titel voor 7 juli moet verdedigen, daar deze anders vacant wordt gesteld. Archie Moore is op het ogenblik op toernee door West-Duitslan. De promotor van Moore, Jim Norris kreeg een aanbieing van 100.000 dollar als Moore op 7 juli in Los Angeles, zijn titel verdedigt te gen Tony Anthony. Norris maakte echter be kend dat Moore voor die datum zal uit komen tegen de Duitse boksers Hans Stretz of Gerhard Hecht met als inzet de wereld titel. Jan Derksen De eerste baankampioen van dit jaar werd de 22-jarige Robert van de Ruit, die de spurt van een groep van zeven renners won en daarmee de titel in het onbelang rijke nummer over 50 km. zonder gang- making behaalde. Dit groepje was na 35 km. ontstaan uit een nieuwe vlucht van Oudkerk, die tevoren samen met Van Bruggen weg was geweest. Na 41 km. werd het peleton, waarin crack als titel houder Braat, Captein en Moolenijzer za ten, gedubbeld en 5 kilometer voor het einde moesten alle renners, halve de zeven kopmannen, de baan verlaten. In de beslissende fase werd de 39-jarige Alkmaarder Ottenbros, vader van vier kin deren, door de anderen ingesloten, ge vreesd als hij is voor zijn geduchte eind sprint. Hij bracht het toch nog tot de eer volle tweede plaats. Amateurs Bij de amateursprinters zullen de Am sterdammers Captein en Gerritsen volgen de week donderdag uitmaken wie de titel van Frans Mahn zal overnemen. Joop Cap tein won in de halve finales zonder veel moeite de beide ritten van Schutte. Gerrit sen had het zwaarder tegen de robuste Schep, maar reed zich toch ook in twee ritten naar de finale. In de achtervolging voor amateurs kwa men 39 renners aan de start, waarvan de acht snelsten zich in de kwartfinales plaatsten. Dit waren Geldermans (5.19.2), Braat (5.22.2), Van Bruggen (5.26.2), Van Egmond (5.26.4), Van Houwelingen (5.30.4), Oudkerk (5.30.6) (Molenijzer (5.32.6) en Rentmeester (5.36.0). In de kwartfinales bleek Van Houwelin gen met een tijd van 5 min. 23.6 sec. de snelste te zijn. De Amsterdammer Van Bruggen, tot nog toe de verrassing in dit nummer, noteerde 5.24.2. titelhouder Frans Braat 5.25.0 en Geldermans, die 's morgens de snelste tijd had gereden, kwam nu tot 5,25.2. ADVERTENTIE in staat blijven tot fris geordend denken en beheerst optreden Mijnhardt's Zenuwtabletten BELGIë—AUSTRALIë. De termisont- moeting BelgiëAustralië is in een gelijk spel (3—3) geëindigd. In het dubbelspel moesten de Australiërs eveneens de eer aan hun tegenstanders laten. Washer en Brichant (Belg.) versloegen Anderson en Cooper (Austr.) met 46, 6—3 108.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9