taxi 6000 Eenvoudige plechtigheid bij IJmuidens vissersmonument Schoolkorfbaltoernooi nadert finale: enige „kroonpretendenten" Velsense bejaarden naar de Pyramide van Austerlitz Urkers namen het initiatief Brederode-, Adolf van Nassau-, Moerberg- en Jan Ligthartschool in de eindstrijd o Basketbaltoernooi voor Velsense jongens Uitgevaren visserij vaartuigen Architect Hoosemans over 126 nieuwe Duinwijk huizen Schoolkorfbal in Velsen IN VIER GROEPEN EEN DAGJE UIT Velsense recherche verricht tien arrestaties Vijf inbraken, een diefstal en een zedendelict opgehelderd Telescoopvering liep vast: motor over de kop Agenda voor Velsen Elfhonderd wandelaars bij tochten van NGWB Evangelisatielanddag op landgoed „Beekestein" Badseizoen muzikaal geopend to m ui u <0 1 i. JUiNii i dl k EEN ACHTTAL SIERLIJKE KRANSEN en bloemstukken rustten gistermiddag in een milde regenbui tegen de donkere bazalten dam van het Vissersmonument op de kop van de Vissershaven te IJmuiden. Zij waren er gelegd door de na bestaanden van op zee bij scheepsrampen om het leven gekomen Urker vissers en door het Christelijk mannenkoor „Crescendo". Dit koor, dat geheel uit vissers bestaat, moest ook de initiatiefneemster tot deze eenvoudige plechtigheid zijn. Sinds de onthulling van het monument door Koningin Juliana was het de eerste keer, dat een kranslegging op de kop van de haven plaats had. Ongeveer een uur later, dan in de be doeling lag, kwam de stoet in beweging, die aan de stille omgang door IJmuiden deelnam Van het Marktplein werd, vooraf gegaan door drie trommelslagers met om floerste trom, naar het Vissersmonument de route gevolgd via de Kennemerlaan, de Wilhelminakade, de Oranjestraat en de Kanaalstraat. Op het moment, dat twee zeekadetten de wacht bij het monument hadden be trokken, trokken het mannenkoor „Cres cendo", de familieleden van de zangers en de rouwdragende families via het Sluis- plein naar het afgezette gedeelte bij de Vissershaven. De trawler „Cornelis Vro lijk" SCH. 171 kwam binnen toen het koor onder grote belangstelling tegen half vijf de samenzang van psalm 103 8 inzette. Drie minuten stilte werden in acht ge nomen toen het koor nog „Scheepken onder Jezus hoede" en Psalm 79 had gezongen. Aangrijpend Velen, onder wie pastoor C. F. Nieuwen- huysen en de directeur van het Staats- vissershavenbedrijf mr. J. R. van Eerde, hebben daarna gezien hoe de kransen aan de voet van het monument werden gelegd. Onder andere werden kransen aangedragen door de nabestaanden van de bemanning, die met de UK. 174 op zee bleef, door ds. H. Groenevelt voor de nrbestaanden van schipper v d. Berg van de UK. 60 „Neel tje", door het mannenkoor „Crescendo" en door de Vrouwenbond van Zeevarenden (OVB). Aangrijpend was het ongetwijfeld voor een ieder toen een viertal jongeren, allen in Urker klederdracht, enige bloem stukken aan de pracht toevoegden. Het waren Jac. en Alie van Sloten en Klaasje en Drika Kaptein. De plechtigheid werd door het koor be sloten met bet zingen van „Blijf bij ons Heer" en „Bede voor 't vaderland" en samenzang van gezang 202, vers 1 en 2. Op donderdag 13 juni wordt in Velsen een basketbaltoernooi voor jongens gehou den. De deelnemende teams zijn Exercitia, Gymnasium Felisenum, Missiehuis I, Mis siehuis II, Rijks HBS, Technische School I, Technische School II en Willem de Zwijger ULO. Het gemeentebestuur heeft een wissel beker voor de winnende ploeg ter beschik king gesteld. De wedstrijden beginnen om half vier; de finale zal om half zeven ge speeld worden. De wedstrijden hebben bij goed weer plaats op de speelplaats van het Missiehuis te Driehuis en bij slecht weer in de gymnastiekzaal van het gym nasium Felisenum. Maandag 27 mei: m.k. Okko Bosker WR 25. Dinsdag 28 mei: m.t. Claesje RO 46, Francina KW 153, Burgemeester Heusdens VL 27, Willem VL 121; m.l. Willempje KW 89, Onderneming II SCH 27; m.k. Cornelia Adriana KW 58. Woensdag 29 mei: m.t. Dirkje RO 53, Maria Theresia KW 99; m.l. Hette Margaretha KW 74, Nestor KW 101, Gezina Geertrui KW 176. Vrijdag 31 mei: m.l. Annie IJM 14, Wiron III IJM 221; m.k. Prinses Margriet KW 51, Pieter Jacob KW 178. Zaterdag 1 juni: m.t. Beatrice IJM 72, Deining KW 8, Arie Ouwehand KW 122. Maandag 3 juni: m.t. Thorina IJM 33, Corne lia Vrolijk Fzn. SCH 171, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Adeo Datus IJM 30, Verwachting IJM 204, Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Con cordia KW 26. De Vrouw Anna KW 52, Jacoba KW 107, Avontuur KW 114, Sursum Corda KW 124, Petronella KW 125, Gebroeders KW 166, Cornelia Maria SCH 135, Anna Suzanna WR 88; m.k. Dageraad IJM 4. Zuiderkruis IJM 7, Maar- tje IJM 8, Poolster IJM 11. Klaas Junior IJM 22, Émisel IJM 31, Arend Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240 (5 juni binnen), Nehim II AM 17, Ne- him IV AM 26, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Wilhelmina KW 46. Hermina IV KW 53, Gijsbertha KW 61 (5 juni binnen), Alice KW 62, Arend Cornelis KW 68, Gerda Marianna KW 71, Twee Gezusters KW 77, Adriana Ca- tharina KW 92, Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Koningin Juliana KW 133, De Vrouw Alida KW 160. Alida Jacoba KW 165, Vier Gebroeders TX 14, Tiny Dieuw WR 33, drikje BV 33. Internos WR 49, Samenwerking HD 125, Hen- Dinsdag 4 juni m.t. Elie Cheneviere IJM 32, Albatros KW 87, Ali SCH 210, m.k. Magda IJM I 272, Limanda KW 33, Tiny KW 34. Woensdag 5 juni m.t. Allan Water IJM 34, Dirk Maria KW 80, m.l. Onderneming IV SCH 153, m.k. De Hoop II IJM 59. Donderdag 6 juni s.t. Klaas Wijker IJM 85, Curasao IJM 99, Wiron II IJM 211, Stadt Enck- huysen KW 82, Emma Wilhelmina KW 135, m.l. Geertie KW 108, m.k De Twee Gebroeders IJM 3, Neeltje IJM 240, Gijsbertha KW 61, Margriet Josiena KW 63, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51. Vrijdag 7 juni m.t. Ariadne IJM 18. Har ins d riff net visserij Dinsdag 21 mei m l. Gorredijk IJM 75, Hol- helmina I KW 25, Margrietha Maria KW 29, Aafke Jacoba KW 41, Rijnmond II KW 43, landia KW 18, Dirk KW 19, Orion KW 22, Wil- Riinmond III KW 44, Noordster KW 67, Nelly Maria KW 70, Wilhelmina III KW 147. Janna KW 163, Zeemeeuw KW 170. Dinsdag 28 mei m.l. Fierman Eduard KW 5, Hubert.ha Gerarda KW 9, Everard Christina KW 40, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Toena- waarts KW 140, Onderneming KW 175. dering KW 95, Wilehelmina II KW 138, Voor- Woensdag 29 mei m.l. De Arend KW 7. He lena KW 39, NeDtunus KW 45. Cornelia Marinus KW 48. Jan KW 50, Eendracht KW 168, Willy SCH 7. Vrijdag 31 mei m.l Martenshoek IJM 283, Rijnmond IV KW 15, Willem Cornelis KW 16, Sumatra KW 86. Maandag 3 juni m.l. Grietje KW 20, Volhar ding KW 23. Nederland VI KW 37, Annie KW 54, Borneo KW 127. Dinsdag 4 juni m.l. Rijnmond V KW 110. Woensdag 5 juni m.l. Nederland VII KW 140. Donderdag 6 juni m.l. Vertrouwen KW 6 Noordzee KW 47 Ella Christina KW 97. Op vrijdag 14 juni 1957 zal in het cul tureel Centrum te IJmuiden voor de leden der vereniging Algemene Coöperatieve Woningbouw de Santpoortse architect, de heer W. H. J. Hoosemans een uiteenzetting geven over de bouw van de 26 nieuwe woningen in Duinwijk. Vooraf wordt de jaarvergadering ge houden. De bestuurders H. v. d. Put, F. J. Raat en H. J. Rous zijn allen herkiesbaar. Er is een bestuursvoorstel tot verhoging van de contributie. Voorts zijn er nog mededelingen te wachten van de opzichter, de heer Koning. Zaterdagmorgen - op luilakmorgen dus - werden Velsens schoolkorfbalwedstrijden onder bijzonder prettig weer voortgezet. Wie gedacht mocht hebben, dat het luilak vieren de jongens en meisjes in de benen zou zitten, merkte al gauw, dat dit allerminst het geval was, want reeds in de eerste ontmoetingen werd aardig spel te zien gegeven. De „big match" werd de ontmoeting tussen de eerste elftallen van de Brederodeschool en de Clara Sternschool, daar beide twaalftallen zich de vorige dag aangekondigd hadden als gegadigden voor het kampioenschap van hun poule. Met een fortuinlijk schot nam de Brederodeschool reeds in de tweede minuut de leiding en hoezeer de Clara Sternschool ook haar best deed de kansen te doen keren en hoe enthousiast meneer Van Driesten zijn pupillen aanmoedigde, in de stand kwam geen verandering. De hoop van de „Sterntjes" was nu op de Jan Campertschool gevestigd, maar ook deze moest voor de volgelingen van me neer Mulder het hoofd buigen, zodat dezen zich voor de finale geplaatst hadden. Ook De uitslagen van de schoolkorfbalwedstrijd gespeeld in Velsen-Zuid luidden: Jan Campertsch. 1Clara Sternsch. 1 0-3, Th. Thyssensch. 1—Moerbergsch. 1 0-0, Ossen- dorpsch. 1Prof. de Leeuwsch. 1 0-0, Bre- derodesch. 1A. v. Nassausch. 2 2-0, A. v. Nassausch. 1—Watervlietsch. 1 2-0, Ossen- dorpsch 2—Brederodesch. 3 0-1, Th. Thys sensch. 5Brederodesch. 2 1-1, Jan Ligthart- sch. 1Brederodesch. 4 3-0, Clara Sternsch. 1A. v. Nassausch. 2 6-0, Brederodesch. 1 Clara Sternsch. 1 1-0. Jan Campertsch. 1— A v. Nassausch. 2 0-0, Watervlietsch. 1Th. Thyssensch. 2 0-2, A. v. Nassausch. 1Bre derodesch. 2 3-0, Th. Thyssensch. 1Ossen- dorpsch 2 4-1, Moerbergsch. 1Brederode sch. 3 5-1, Jan Ligthartsch. 1Ossendorp- sch. 1 1-0, Prof. de Leeuwsch. 1Brederode sch. 1-0. Jan Campertsch. 1Brederodesch. 1 0-2, Watervlietsch. 1Brederodesch. 2 0-2, A. v. Nassausch. 1—Th. Thyssensch. 2 2-0, Th, Thyssensch. 1Brederodesch. 3 8-0, Moerbergsch. 1Ossendorpsch. 2 2-0, J. Ligt hartsch. 1Prof. de Leeuwsch. 1 2-0, Ossen dorpsch. 1Brederodesch. 4 1-0. In de winnaarsronden, die dinsdag 11 juni worden gespeeld, hebben zich geplaatst Bre derodeschool 1, A. v. Nassauschool, Moer bergsch., J. Ligthartsch. Ook op „Rooswijk" In het rayon Velsen-Noord is voor de in de IJmond-Noord gevestigde scholen zaterdag middag op het Rooswijkterrein de voorronde van de eindwedstrijden gespeeld, die zater dag 15 juni volgen. Er was voor deze wedstrijden hoofdzake lijk belangstelling van de Beverwijkse scho len, die evenals de Del Court van Krimpen- school te Velsen-Noord, met twee twaalf tallen uitkwamen, verdeeld over drie poules De winnende teams van elke ploeg mogen het komende zaterdag overdoen om voor een prijs in aanmerking te komen, samen met de afdeling A De Beverwijkse openbare ulo 2 maakte in de beide gespeelde wedstrijden het grootste aantal doelpunten. In Velsen-Noord waren de uitslagen: Duin- wijk ulo 2Openbare ulo 2 1-6, Wolff en De ken 2Del Court v. Krimpen 2 2-1, Open bare ulo 3Wolff en Deken 1 0-2, Zeewijk- school 1Openbare ulo 2 1-5, Zeewijkschool 2Wolff en Deken 2 0-1, Del Court v. Krim pen 1—Wolff en Deken 1 0-1, Zeewijkschool 1Duinwijk ulo 2 2-1, Zeewijkschool 2Del Court v. Krimpen 2 0-0, Openbare ulo 3Dfel Court v. Krimpen 1 1-1. Hier komen in de finales op zaterdag 15 juni Openbare uloschool 2, Wolff en Deken- school 1 en 2. de tweede Santpoort-openbare school weerde zich uitstekend. Evenals de Brede rodeschool won ook de A. van Nassau school al haar wedstrijden en had zich dus eveneens in de finale geplaatst en nog wel met het fraaie doelgemiddelde 7-0. Beslist door strafworpen In poule C eindigden de Moerberg- en de Theo Thijssenschool met vijf van de zes te behalen punten. Strafworpen moesten hier dus de beslissing brengen. Na drie series van 12 worpen was de beslissing nog niet gevallen: pas in de vierde serie wist de Moerbergschool zich te plaatsen. In de vierde poule toonde de Jan Ligt hartschool zich heer en meester: Met een doelgemiddelde van 8-0 won deze school al haar wedstrijden. Uitslagen In de verschillende poules werden de punten als volgt verdeeld: Poule A: Brederodeschool 6 p. Clara Sternschool 4 p. Jan Campertschool 1 p. A. van Nassauschool 2 1 p. Poule B. A. van Nassauschool 1 6 p. Theo Thijssenschool 2 3 p. Brederodeschool 3 p. Watervlietschool 0 p. Poule C: Moerbergschool 5 p. Theo Thijs senschool 1 5 p. Brederodeschool 3 2 p Ossendorpschool 2 0 p. Poule D: Jan Ligthartschool 6 p. Ossen dorpschool 1 3 p. Prof. de Leeuwschool 3 p. Brederodeschool 4 0 p. Het uitslagenlijstje van zaterdag zag er als volgt uit: Brederodeschool 1Clara Sternschool 1 1-0. Jan CampertschoolA. van Nassau school 2 0-0, A. van Nassauschool 1Bre derodeschool 2 3-0, Th. Thijssenschool 1 Ossendorpschool 2 4-1, Watervlietschool Theo Thijssenschool 2 0-2, Moerbergschool 1Brederodeschool 3 5-1, Jan Ligthart school 1Ossendorpschool 1 3-0, Prof. de LeeuwschoolBrederodeschool 4 1-0, Wa tervlietschoolBrederodeschool 2 0-2, A. van Nassauschool 1Theo Thijssenschool 2 2-0, Th.Thijssenscho-1 1Broederodeschool 3 8-0, Moerbergschool 1Ossendorpschool 2 2-0, Jan Ligthartschool 1Prof. de Leeuw school 2-0, Ossendorpschool 1Brederode school 4 1-0, Jan Campertschool 1Brede rodeschool 1 0-2. De finales worden hedenmiddag tussen 2 en 4 uur gespeeld. Oud-papieractie van „Wilhelmina" De leden van de christelijke muziekver eniging „Wilhelmina" hopen woensdag wederom op pad te gaan voor het ophalen van oud papier. Het ligt in de bedoeling een gedeelte te bezoeken in de omgeving van de Marconistraat, Snelliusstraat en de Kompasstraat. In vier groepen zullen de Velsense be jaarden ook dit jaar een autotocht door een gedeelte van Nederland maken. De tochten worden met vijf bussen gemaakt en leiden naar de bloemenveiling te Aals meer en de pyramide van Austerlitz in Utrecht. De start uit de meeste delen van de ge meente Velsen is tussen kwart over acht en kwart voor negen 's morgens. Velsen- Noord, Velsen-Zuid en IJmuiden-Oost be horen tot de eerste groep, die op 3 juli het uitstapje maakt. Er wordt ingestapt aan het Stratingplantsoen, de Rijksweg en op het Plein 1940-1945 en gezamenlijk wordt vertrokken van de Rijksweg om kwart voor negen. Bejaarden uit IJmuiden-Oost en Sant poort Dorp en Station gaan op 4 juli op stap. Zij vertrekken van het Marktplein, het Plein 1940-1945, het Stationsplein in Santpoort en de Broekbergenlaan en ver trekken gezamenlijk van het Broekbergen- plein. Uit IJmuiden-Oost komen op 10 juli de bejaarden, die om half negen van het Plein 1940-1945 voor de derde tocht zullen ver trekken en op de elfde juli gaat de laatste en vierde groep omstreeks kwart voor negen uit Driehuis van start. De bejaarden, die aan deze vierde reis deelnemen, komen uit IJmuiden-Oost en -West en Driehuis en vertrekken van het Willemsplein, het W. F. Vissertehuis, het Moerbergplantsoen en de R.K. Kerk te Driehuis. De reis Na het bezoek aan de bloemenveiling te Aalsmeer wordt koffie gedronken in hotel Tijdens de Pinksterdagen heeft de Vel sense recherche in totaal tien arrestaties verricht, waardoor een aantal inbraken van de afgelopen weken tot klaarheid kon den worden gebracht en men tevens een al geruime tijd durende diefstal van oud ijzer en rubberkabel ten nadele van een aannemer, die bij de nieuwbouw en de tunnelput werkt, kon ophelderen. Dat hiermede het hele complot van in brekers nog niet is opgerold blijkt wel uit het feit, dat in de nacht van vrijdag op za terdag wederom ingebroken werd: ditmaal in een manufacturenzaak te IJmuiden- West. Deze zaak is met de arrestaties ech ter nog niet „rond". De recherche legde de hand op vier IJmuidenaren tussen de achttien en de drieëntwintig jaar, die ervan verdacht worden betrokken te zijn geweest bij vijf inbraken van de laatste tijd onder meer in de Visserijschool en in enige fabrieks- kantoren. Voorts werden er drie Haarlem mers in tiérzekéf-dè' bëwaritti* géStèlcl, die ten nadele van een aannerrter honderden kilo's oud ijzer en rubbelkabel zouden hebben ontvreemd een diefstal, die zich volgens de gegevens van de politie en de aannemer over verscheidene weken moet hebben uitgestrekt. Een gedeelte van de buit kon worden achterhaald op het mo ment, dat het verhandeld zou worden Voorts legde de recherche de hand op een IJmuidenaar, die er van beticht wordt een ernstig zedendelict met een minderjarige te hebben gepleegd en tenslotte werd de reeks van arrestaties volgemaakt door de aanhouding van een zekere W„ die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft en die volgens het proces-verbaal ten nadele van iemand, bij wie hij een tijdlang in huis is geweest, f 50 zou hebben ontvreemd. Alle arrestanten zullen ter beschikking van de justitie te Haarlem worden gesteld. Doordat de telescoopvering van zijn mo torfiets vastliep, is zaterdagmiddag de 28- jarige Santpoorter I. K. op de Bloemen- daalsestraatweg over de kop geslagen en met een hersenschudding naar het zieken huis vervoerd. Het ongeluk gebeurde bij de overgang van asfalt- naar klinkerbestra ting. DINSDAG II JUNI „Feüson", open van 19-21 uur, zaal Heide- straat, werken van G. J. de Geus. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geopend van 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord van 19-21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Thalia, 20 uur: „Martin en Lewis in het Wilde Westen". Rex: geen opgave. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 10-12 uur. Alcoholies Anonymous, zaal Abelenstraat, spreekuur van 20 uur af. WOENSDAG 12 JUNI „Feüson", als dinsdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek geopend van 14 30-17.30 en 19-21 uur, 's morgens van 10-12.30 uur; filiaal Velsen-Noord, jeugdbibliotheek, van 14-17 uur. Openluchtconcert, Burg. Rijkenspark Sant poort, 20 uur, optreden Velser Accordeon Vereniging. Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur. Inleider ds. D. ter Steege in het Cultureel Gebouw IJmuiden. Thaüa, 20 uur: als dinsdag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Raadhuis, 10-12 uur, spreekuur wethouder van Sociale Zaken. De oude veiling" te Aalsmeer. Het ver trek uit het plaatsje is bepaald op kwart over elf. Over de oude weg wordt naar Utrecht gereden, naar De Bilt en Zeist, waar in restaurant „Austerlitz" gelegen heid bestaat om koffie te drinken en te lunchen. Een lunchpakket dient te worden meegenomen. Na de lunch zal de pyramide van Austerlitz bezichtigd kunnen worden. Het vertrek uit Austerlitz is bepaald op half drie, waarna via Ede, Otterlo, Stroe, Millingen, Garderen, Putten en Amersfoort, naar Baarn wordt gereisd. In „Groot Kie vitsdal" zal omstreeks half zes worden ge dineerd. Het vertrek is vastgesteld op zeven uur. Over Hilversum en Amsterdam leidt de tocht weer naar Velsen. Ongeveer elfhonderd wandelaars, voor het merendeel jongeren, hebben op Tweede Pinksterdag deelgenomen aan de Nationale Bondswandeltocht van de Nederlandse Christelijke Wandelsport Bond. Start en finish vonden plaats bij gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad in Overveen, waar de wandelaars(sters) vóór de aan vang van de tocht werden toegesproken door de bondsvoorzitter, de heer P. Taeke- ma uit Den Haag, die hen wees op het vele natuurschoon, dat de gemeente Bloemen- daal te bieden heeft. Het weer liet zich 's morgens bij de start niet zo best aanzien, doch het bleek nogal mee te vallen en de deelnemers hebben volop genoten van de prachtige natuur van Kennemerland, voor vele van hen nog on bekend terrein. Na de start defileerden alle deelnemers en hun leiders en leidsters eerst voor het ere-comité, dat op de trappen van het ge bouw van Publieke Werken aan de Brou- werskolkweg te Overveen stond opgesteld. Onder meer hadden de burgemeesters van Haarlem, Bloemendaal en Velsen in dit comité zitting genomen. Er waren parcoursen van 12, 20 en 30 km en na afloop ontving elke deelnemer(ster) die met goed gevolg aan de wandeltocht had deelgenomen het Bondskruis met lint. EEBArYKCT Het wil nog maar niet met de Zuidzij. Is de kwaliteit van de schelvis niet bijster goed te noemen van de „grote vaart"- schepen, en wordt er ook veelal een kwa liteit aangevoerd, die voor de handel ten ene male ongeschikt is, doordat er zo veel „rock and roll"-kwaliteit wordt aange voerd, zakt ook de prijs van de goede vis. Vandaar, dat er te kust en te keur schel vis te koop is, voor plm. f 20 per kist, om van f15 per kist maar niet te spreken. Ook de Belg was rustig deze week, al leen was afgelopen week donderdag de kabeljauw duurder dan woensdag, terwijl er ook zaterdag flinke Belgische bestel lingen waren, en de rijen opliepen tot f 90 voor de grote rijen, en bijna f 50 voor de kleine regels. Goede haring komt er weinig en graag geeft men een f 30 voor „kwaliteit". Ook de makreel wordt weer beter, al kon zater dag, mede met het oog op de komende feestdagen, voor de beste kwaliteit niet meer dan een gulden of vijftien worden ge maakt. Was de tongaanvoer tot en met vrijdag zeer beperkt, zaterdag was er een aanvoer van ruim 30.000 kg, doch men moet niet denken, dat de prijs zakte. Integendeel, „zo vast als Haarlem" lag de markt, en de lappen bleven hangen rond de f 3.50, grootmiddel even f 3, halfpondjes plm. f 3, terwijl de tong I opliep tot iets beneden de f 3, en de slips goed f 2.40 opbrachten. AI wordt de schol beter, de prijzen die hier gegeven worden liggen wel aan het maximum. De grofste soorten zaten rond de f 50 per kist. de schol I goed f 40, ter wijl de schol II niet beneden de f 35 te koop was zaterdag. Mag men de exporteurs geloven, dan zou het alles hoogstens „eigen geld" zijn, doch wat doet men, als er wei nig is. Iedereen wil wat sturen! De besommingen lagen ook deze week weer niet hoog. Een enkele gunstige uit zondering daargelaten. O.a. de „Curagao", die tezamen met de kantjes haring het kon brengen tot eij f 18.000, terwijl verder ook de „Stadt Enckhuyzen" het niet slecht deed met f 13.000 voor een heel korte zes daagse reis. Momenteel zijn er al een 12-tal kotters, die op zandspiering vissen. De vangsten variëren van de 25-40 ton per kotter. De groene gazons van het Velsense land goed Beekestein, die de laatste weken weer meer dan eens het onderwerp van veler gesprek zijn geweest als gevolg van de dreigende sloping van gebouw en het daar mee gepaard gaande verdwijnen van de historische tuin, hebben op Tweede Pink sterdag vele honderden een zacht en aan genaam onderkomen verschaft in verband met de Landdag van de Bond van Vrije Evangelisaties, waar meer dan 2500 bezoe kers te tellen waren. Tijdens de ochtendbijeenkomst sprak in de grote tent, die aan ruim 2000 personen een onderkomen kon verschaffen, maar die op de grote toevloed van deze Pinksterdag niet berekend was, de bekende Amster damse evangelist, de heer J. Sevensma, die dank zij zijn volstrekt persoonlijke trant van betogen en vertellen zijn gehoor wist te boeien tussen glimlach en ernst. Als tweede kwam de heer Th. Dikkes uit Leiden aan bod, die over „Evangelisatie en opwekking" sprak. Tijdens de middagpauze was het ruime terrein één en al gezelligheid en in de can_ tines kwam men vaak handen tekort om de vele dorstigen te laven; de openlucht picknicks maakten van Beekestein een fleurige openluchtrestauratie, waar het goed toeven moest zijn. De middagsamenkomsten waren nog drukker bezocht dan die van de ochtend en het aantal bezoekers kan rustig op 3000 worden gesteld. Te halfdrie werd het woord gevoerd door ds. Chr. J. W. Teeu- wen, Gereformeerd predikant te Diemen en de Baptisten-prediker ds. J. Visser uit Amsterdam. Eerstgenoemde had als thema gekozen „De grote liefde in Christus ge openbaard" en ds. Visser sprak naar aan leiding van Neh. 8 1:7 het bijbelverhaal van „de grote blijde dag". In de slotsa- menkomst, die te vijf uur aanving, sprak de heer H. Slagter uit Rotterdam. Hij sprak als tot het Chistendom bekeerde Jood over Gods bedoeling en leiding over Israel. De evangelist J. Klein Haneveld uit Bodegraven trad als laatste spreker op en behandelde de vraag „Wat zult gij doen met Jezus". De samenkomst is omlijst met muziek door zangkoren en de muziekvereniging „Euphonia" uit Den Haag buiten het ressort der ouderen was bovendien een apart kinderkamp ingericht, waar de kleintjes bezig werden gehouden met ver halen en spelletjes ruim 500 kinderen zijn daar aan de hoede van een leidster corps toevertrouwd en de Landdag, die pas in de vooravond eindigde, kon als geheel geslaagd worden genoemd. Het badseizoen te Wijk aan Zee is zater dagavond op muzikale wijze geopend door het muziekgezelschap „Arion". In „Oud Wijk aan Zee" werd een -oncert gegeven dat zich dank zij het mooie weer in een goede belangstelling mccht verheugen. Het programma bestaande uit bekende num mers, werd op vlotte wij,-e ten gehore ge bracht. De waardering der aanwezigen uitte zich door een hartelijk applaus na elk onderdeel. Ook voor de andere weken van deze maand heeft het VYV neg wat in petto. Aanstaande zaterdag vindt een ballon optocht nlaats en op terdag 22 juni een concert van de Hoogoven harmonie. De zaterdag daarna treedt op de Beverwijkse accordeonvereniging. Vraagt prijs voor trouwrijden J. L. KLOOSTERHUIS v. PoDtaolanisoen 11 49—79 llmuider Boodschappendienst Vliegensvlug H v. HEERD Vareniusstraat 16 jö m m H p 30 U H O 10

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3