hal fzware shag €n fod txxdt al Kerk- en fonteinboten zwerven vele jaren over de aardbol GRAMMOFOONPLATEN Veertigjarige jubilaris nam afscheid bij V.G.Z. De duiven vlogen terug van Orleans naar IJmuiden Visserij-varia Havenberichten LANGS SLUIZEN EN HAVENS De plaatsnamen kloppen echter wel eens niet Vanavond openlucht concert in Rijkenspark Nieuwe „Job Gouda" in IJmuidens haven Wniit en Agenda voor Beverwijk „Elckerlyc" smeedt wapenen voor 1957-58 Duitse club bü ADO op bezoek Hoogovens tegen BDC- reserves 10-10 Trouwe arbeid koninklijk beloond ieen A F 8 Ef ..maar EEN RIJK BEZIT dat is een SPAARBOEKJE van Hoogovens en Velsense bedrijven breiden uit Vrijdag opening van Openbaar Slachthuis OLD CLOTHES NEW „De Klavierschippers" besloten het seizoen WOENSDAG 12 JUNI 1957 HOEWEL DEN HAAG niet over een haven beschikt, de wat mistroostige Scheve- lingse vissershaven dan uitgezonderd, zijn er verscheidene grote rederijen gevestigd. We noemen bijvoorbeeld de n.v. Bataafse Petroleum Maatschappij die over een vloot beschikt van een kleine honderd schepen, tankers, coasters, lichters en sleepboten, welke worden beheerd door een vijftal dochtermaatschappijen. Dan zijn er nog de Nederlandse Pacific Tankvaart Maatschappij met 14 schepen en vele kleinere rede rijen, die zowel grote tankers als kleine coasters laten varen. Zeker niet de onbe langrijkste is de Verenigde Nederlandse Scheepvaart Maatschappij, die haar zetel heeft aan de Stationsweg, waar de schepen nimmer kunnen komen. Met hun zwarte schoorsteen en oranje band kunnen we ze vinden in Amsterdam of Rotterdam of langs de kusten van Afrika. Het zijn de „kerk"- en de „fontein"boten, waarvan de eerstgenoemde in de meerderheid zijn. De fonteinboten zijn de passagiersschepen der maatschappij en er zijn thans drie over: „Bloemfontein", „Jagersfontein" en „Oranjefontein". De „Boschfontein", die er jaren bij is geweest werd nog niet zo lang geleden verbouwd en is onder de naam „Boschkerk" meer vracht- dan passa giersschip geworden. Met de ,Beninkust", „Ivoorkust" en „Pe perkust", die onder beheer van de V.N.S. varen beschikt de maatschappij over een vloot van over de veertig schepen, waar mede zeven lijnen worden geëxploiteerd: de Holland-Afrika Lijn, Holland West- Afrika Lijn, Holland-Australië Lijn, Hol- land-Bombay-Karachi Lijn, Holland-Ben- galen-Burma Lijn, Holland-Perzische Golf Lijn en de Holland-Oost-Azië Lijn en dit geschiedt al van 1920 af. Geen genootschappen In dat jaar kwamen de eerste „kerk"bo- ten in de vaart en dan zijn het geen na men van de vele kerkgenootschappen in ons land, maar van plaatsen die op „kerk" eindigen. Nu zijn er vele van die steden of dorpen in ons land te vinden, maar de vloot breidde flink uit en op den duur is het moeilijk geworden om de schepen een naam te geven passende in het gevolgde systeem. Zo zijn er namen gekomen waar men eenvoudig het woord „kerk" achter heeft gezet. Hebt u bijvoorbeeld wel eens gehoord van Gaasterkerk of Lieve Vrouwe Het programma van het vanavond door de Velser Accordeonvereniging in het Burg. Rijkenspark te Santpoort te verzor gen openluchtconcert is als volgt: C-Orkest: 1. Openingsmarsje; 2. Atalanta (wals) J. B. Kok; 3. Twee bekende melo dieën, arr. R. Kofman; 4. Paraat (mars) J. B. Kok, arr. R. Kofman; 5. Succes Wals, H. Langerak; 6. San Lorenzo (mars) Silva, arr. R. Kofman. B-Orkest: 1. Ouverture „Elly" R. Wasse naar; 2. „Levensdroom" (wals) H. Lange rak; 3. Fantasie uit „La Traviata" Verdl, ar. J. B. Kok; 4. Always Music (mars), E. W. Gest. A-Orkest: 1. Carnaval Ouverture (arr. Linard) Borstlap; 2. Intermezzo uit „1001 Nacht", J. Strauss, arr. R. Kofman; 3. Tan go Jalousie J. Gade, arr. R. Kofman; 4. Splendor (paso doble) Joice, arr. Linard; 5. Bonsmars, E. W. Gest. 'Bij ongunstig weer wordt het concert uitgesteld tot een nader te bepalen datum. Houtaanvoer voor Van Gelder Voor' de papierfabriek Van Gelder Zonen is zondag opnieuw een houtboot aangekomen. Het Duitse s.s. „Lore Obbens" voerde van de Finse haven Abo een lading van 600 vadem papierhout aan. Opnieuw heeft IJmuiden zaterdagmid dag een trawler „Job Gouda" mogen ver welkomen. Deze „Job Gouda" IJM 79, die onder bevel van schipper Cor Bal ter vis serij voor de rederij „Medan-Batavia" te IJmuiden zal trekken, is een zusterschip van de Curacao" IJM 99 maar kreeg ook vijf tieren voor het opbergen van onge veer 400 kantjes haring en voorts een tien tal keeën voor 2000 kisten vis. Een andere bijzonderheid aan deze trawler zijn de „hulppaarden" voor de hoofdmotor, wan neer de winch niet wordt gebruikt. Deze electrische hulpaandrijving is 105 pk sterk. De proefvaart had een vlot verloop. Om streeks elf uur werd uit Vlaardingen ver trokken en na het doen van verschillende proeven met de electrische hulpaandrijving en de overdracht door de werf aan de reder, meerde het schip 's middags om streeks vijf uur af aan de Zuidzijde. De „Job Gouda" heeft een fraaie accom modatie, die ruimte biedt aan negentien man in een negenpersoons logies, een vier- persoons hut en twee tweepersoons hutten. De schipper heeft de hut op de brug en heeft daar tevens de beschikking over een reservekooi. In de stuurhut treft men het. roer aan tegen het achterschot. De trawler, die 40.50 meter lang, 7 meter breed en 3.80 meter hol is, wordt vandaag klaargemaakt voor de visserij en vertrekt waarschijnlijk reeds donderdag naar zee. Het schip werd gebouwd door de scheeps werf „De Dageraad" van Boot te Wou- brugge. Oude terug De trawler „Gallantry" ex „Job Gou da" is van St. Pierre op New Found- 'and op de terugreis naar Nederland. Het indertijd door de rederij Medan-Batavia verkochte schip zal op 20 juni te "Vlaar dingen aankomen en voor een grote survey naar de scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge worden gebracht. Het ligt in de bedoeling de trawler, die nog al enige bekendheid kreeg toen de reder er de betiteling van „vestzaktrawler" aan gaf, te voorzien van een aluminium visruim. ADVERTENTIE VOOR ELKE VADER hebben wij een blijvend geschenk in opera - operette - populair. Tevens zijn wij ruim gesorteerd in platenrekken en -koffers en alles wat voor het reinigen van platen nodig is Pick-ups, wisselaars enz. MUZTF "T'ANDEL TOONAANGEVEND WIJK AAN ZEEëRWEG 45 Telefoon 7127 WOENSDAG 12 JUNI "ennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Attack" f uxor Theater, 19 en' 21.15 uur: „Je komt er wel uit" Openbare 'leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 uur; lees- en studiehoe- ken geopend van 15-17.30 uur; Jeugdlees zaal, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. Het Groene Huis, jeugdleeszaal en uitlening, geopend van 15.15-16.45 uur. R K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur; jeugdleeszaal ge opend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 18 uur. DONDERDAG 13 JUNI I xor Theater, 19 en 21.15 uur: „Je komt er wel uit". F K. Leeszaal, geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 18 uur. De „Meerkerk", oorspronkelijk een Duitser uit Vegesack. Kerk. Bij de V.N.S. treffen we ze als scheepsnaam aan. Het plaatje laat één der schepen zien uit de beginperiode van de maatschappij. Ilat is de „Meerkerk", een stoomschip van Duitse origine, gebouwd in 1916 bij de Bremer Vulkan te Vegesack, die onder Duitse vlag respectievelijk „Nienburg" en „Tnmora" heeft geheten. De stomer was 7995 reg. ton bruto groot en had een draagvermogen van 11.155 ton, de lengte bedroeg 155.03 m, de breedte 18.52 m en de holte 10 m. De werf leverde tevens de voortstuwingsinstallatie, een triple expan sie stoommachine van 4500 paardekracht. Het schip heeft precies dertig jaar dienst gedaan. Gebouwd in de eerste wereldoor log maakte het ook de tweede mede cn was zo gelukkig deze te overleven Maar toch is de '.Meerkerk" als gevolg van de oorlog aan zijn,einde gekomen en dit vol trok zich vlak onder de Nederlandse kust op 16 juni 1946 toen het schip onderweg van Rotterdam naar Antwerpen bij West Kaoelle op een mijn liep en zonk. De opvolger heeft niet lang op zich la ten wachten. Een stoomschip van het Victory-type is er voor in de plaats ge komen, die een jaar in bedrijf was onder de naam „Central Falls Victory". Deze nieuwe „Meerkerk" vaart al weer tien jaar voor de V.N.S. en bevindt zich; momenteel in de omgeving van Bombay. Arie van der Veer De Castricums culturele stichting „Elcker lyc" heeft haar programma voor het nieuwe seizoen alvast bekend gemaakt. Evenals voorgaande jaren brengt zij in drie series culturele avonden op een hoog plan. Voor de kunstkring serie heeft men een keuze gemaakt uit de op de enquête-for mulieren ingevulde wensen. Het bleek dat de meerderheid der leden deze serie graag zag uitgebreid tot vijf avonden en aan deze wens is nu tegenmoet gekomen. Voor de serie „uren met schrijvers" heeft het bestuur contact opgenomen met auteurs van naam, die ieder een apart genre van de literatuur vertegenwoordigen: in de eerste serie zullen o.m. Enny Mols-de Leeuwe, mr. H. C. M, Edelman en mr. J. Hustinkx optre den. Daarnaast wordt een oprette voor het voetlicht gebracht door de Haagse Operette spelers en staat er een uitstapje naar de kleinkunst met het cabaret „Tingeltangel" op het programma. De Heemskerkse voetbalvereniging ADO heeft tijdens de Pinksterdagen bezoek ge had van een groot aantal leden en spelers van de Duitse club Sportverein 1919, af komstig uit het plaatsje Ordering in de omgeving van Koblenz. Zaterdagavond werden de gasten op het gemeentehuis ontvangen waar ze in hun moedertaal werden toegesproken door burgemeester H. Nielen. De heer Nielen sprak zijn vreugde over de totstandkoming van deze uitwisseling uit en hij hoopte dat deze zal leiden tot een verbroedering tus sen beide plaatsen. Als herinnering over handigde de burgemeester aan elk der spelers een sigarettenaansteker met af- beedingen van het gemeentehuis en van „Marquette". Namens de gasten dankte de heer Neue- find voor de gastvrije ontvangst en hij hoopte dat ADO in Duitsland evenzeer zal genieten. Hij had enige geschenken voor de burgemeester meegebracht. Geljjkspel 's Avonds is op „De Vlotter" een voetbal wedstrijd gespeeld. Na de volksliederen overhandigde de burgemeester aan beide aanvoerders een herinneringsvaantje.. In een aantrekkelijke wedstrijd werden de punten tenslotte broederlijk gedeeld: 22. ADO begon direct aan een offensief en het Duitse doel werd onder zware druk gezet. De doelman van de gasten Zwetch bleek uit het goede hout gesneden te zijn, maar na een kwartier spelen moest hij toch zwichten voor een schot van N. van Tunen 10. Na de thee waren de rollen aanvankelijk omgekeerd en middenvoor Kalter slaagde erin de gelijkmaker te scoren. Vijf minuten later was het de rechtsbuiten Söhn die na een snelle combinatie de bal onhoudbaar achter doelman Burger deponeerde 12. Dit werd de gastheren te erg en zij namen het spel in handen. Nadat een half uur in de tweede helft was gespeeld, speelde linksbuiten Th. de Wit de bal prachtig vrij en doelpuntte onhoudbaar 22. Met deze stand brak het einde van deze spor tief gespeelde wedstrijd aan. Van 27 tot 30 juli hoopt ADO een tegen bezoek te brengen. Umond damnieuws Als tweede wedstrijd in het door de Be- verwijkse damclub georganiseerde semi- bedrijfsdamtoernooi is in het „Statenhuis" de wedstrijd tussen een Hoogoven «n een BDC-reserve tiental gespeeld. Voor de aan vang sprak de voorzitter van de BDC de heer Hagenaar een propagandistisch woord voor de damsport in het algemeen en voor de BDC in het bijzonder. Namens het Hoog oventiental werd het woord gevoerd door de teamleider de heer Fortuin, deze memoreerde het traditionele karakter van dit toernooi, Hierna kon de strijd op de honderd ruiten een aanvang nemen. Aan het eerste bord speelde voor de Hoog ovens Blijendaal, oud-kampioen van Ken- nemerland, zoals te verwachten was behaalde hij tegen Verhaar een vrij gemakkelijke overwinning 2-0; Gravenmaker stelde echter tegen Willems teleur en de stand was 2-2; Nieuwenhuis had het tegen de jeugd-kam- pioen Diemeer niet gemakkelijk, echter in het eindspel kon hij van een fout profiteren en voor de H.O. de leiding hernemen 4-2. Een zeer boeiend middenspel werd er toen gespeeld tussen Ebbinge en Andrea, bij elke zet was er een nieuwe dreiging, maar steeds vonden beide spelers de goede voortzetting, na dit prachtig spel was het echter jammer dat Ebbinge zich in een diepe slagzet tot doorbraak vergiste, dit koste hem dan ook de partij en de stand was weer gelijk 4-4. Beter deed het De Jong, deze maakte te gen Van Son geen fout en won zeer verdiend 6-4; Jordaan en Schuurman, die respectieve lijk tegen Geerlingen Mijnsbergen speelden hadden pech, op tempo ging belde partijen verloren 6-8. Nadat Nakken met een ver diende winst en de partijen van Wijker en NN. tot remise waren gebracht was het eind resultaat van deze boeiende strijd 10-10. De gedetaileerde uitslagen waren: O. BlijendaalJ. Verhaar 2-0, R. de Jong A. van Son 2-0, W. GravenmakerD. Wil lems 0-2, H. NieuwenhuizenA Diemer 2-0, G. EbbingeE. Andrea 0-2, J. Wijker—Chr. Dijcks 1-1, R. NakkenP. Neeft 2-0, H. Jor daanPh. Geerling 0-2, A. SchuurmanH. Mijnsbergen 0-2, N.N.L. Klein 1-1. ADVERTENTIE Ruim een jaar na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, vierde dins dag de heer M. Heinen, raffineur-indikker in de houtstoffabriek van Van Gelder zijn veertigjarig arbeidsjubileum, dat tevens een afscheid betekende. De jubileumviering begon met een ont vangst van de heer Heinen, die vergezeld was van zijn echtgenote en familieleden, op het Velsense gemeentehuis, waar bur gemeester mr. M. M. Kwint In aanwezig heid van de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, mededeelde dat hem wegens zijn langdurige, trouwe dienst, de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau was toegekend, waarna de versierselen werden opgespeld. In aanwezigheid van de heren ir. R. v. d. Ende, bedrijfsingenieur van de papier fabriek en P. N. Höweler, bedrijfschef van de houtstoffabriek, werd het gezelschap vervolgens op het directiekantoor ontvan gen. De bedrijfsdirecteur herinnerde in een hartelijke toespraak aan de loopbaan van de jubilaris, die als cellulosehakker in de malerij begonnen en via de meetmolenbe- diening omstreeks 1930 bij de hoütslijperij kwam en de laatste jaren in zijn laatste functie voortzette. De directeur dankte de plichtsgetrouwe werker, die steeds plezier in zijn dagelijkse bezigheden vond en nu bovendien afscheid ging nemen, voor dt goede verdiensten voor het bedrijf. Als bewijs van waardering werden de heer Heinen het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maat schappij van Nijverheid en Handel over handigd, gevolgd door de aanbieding van een enveloppe als geschenk van de directie alsmede de draagmedaille van het pas ver worven eremetaal en schriftelijke geluk wensen van de hoofddirectie. Mevrouw Heinen werd een foto in lijst van haar man aangeboden en als herinnering aan het afscheid ontving de jubilaris zelf voorts het fraaie Delftsblauwe gedenkbord. De huldiging door H. "F.-personeel en ploegmakkers geschiedde in het bedrijfs- kantoor van de houtstoffabriek. De heer Höweler herinnerde er aan hoe de jubila ris zijn instructeur is geweest bij het hout- slijpen om voorts te danken voor de trou we dienst en de prettige omgang met de jubilaris, die steeds met genoegen zijn werk verrichtte. Namens het afdelingspersoneel bracht de heer C. de Greef, plaatsvervangend voorman, de gevoelens van vriendschap en de gelukwensen over onder aanbieding van een vulpenset. Mevrouw Heinen ont ving bloemen. Ten huize van de familie Heinen aan de Smidt van Gelderstraat prijkte onder andere een fleurig bloemstuk van de directie. ADVERTENTIE SZ&xAa ie*Je/ Vraagt fi vrijblijvend m. Micluuigen T®. fitfeKV! HUl|ttr Marktplein IJmuiden Interieurverzorging fg" -v Zondag werd in IJCC-verband gevlogen van Orleans af over een afstand van plm. 543 km. Ondanks de minder gunstige weersvoorspel lingen kwamen de duiven vlot af. Gelost om 7.45 uur, arriveerden enige vroege duiven om streeks 1.50 uur, waardoor het nog niet moge lijk was te schatten, wie hiervan als eerste in het concours aankwam. Dat bij deze eersten de heren Boekweg en Pieterman niet ontbraken is op zich zelf al niet opzienbarend meer, gezien de prestaties van deze liefhebbers. De voorlopige uitslagen van de aangesloten verenigingen luiden als volgt: Snelle wieken C. Koks 1-5; Rozemeiyer 2; Veldmeiyer 3-4; Andriesma 6; Gorter 7, 8, 16; Hoogzaad 9, 10, 13, 19, 22, 23; H Koks 11; C. Korthouwer 12; Bonarius 14; Tervoort 15; Tabernal 17; Jans sen 18; Bierdrager 20; Molenkamp 21. Snelvlieger G. Glas 1, 29; Ham 2; Zwanenburg 3, 11, 33; Groeneveld-Hamers 4, .13; Wezelman 5; Rekers 6, 25; Remmers 7, 10, 17, 27, 30; F. de Boer 8, 21; Inia 9; J. de Waard 12; E, de Boer 14, 19, 34; Wijker 15, 35; Jung 16; Otte 18, 20, 23. 28, 32 Haver 22; J. Glas 24, 26; Schot vanger 31. Bonte Duif Pieterman 1, 15, 17; Kaldenbach 2, 5, 9, 14; Verwer 3, 6, 8, 10, 13; Minneboo 4, 7, 18, 22, 23; A. Donkersloot 12; Dekker 16, 20, 24; G. v. Zutphen 19, 21, 25. Oranje Nassau Boekweg 1, 14, 16; B. Visser 2, 9, 15, 23, 24; Geiyteman 3, 10, 26; Gravemaker 4, 13, 20; Middelkoop 5. 11; I. Kraaienoord; 6, Chr. Prins 7, 29, 25; H. Belfroid 8,18; Sikkelerus 12, v. Dongen 17; Mantel 21, 23; V. Leeuwen 27; Clots 28. De Reisduif De Beverwijkse postduivenlioudersvereni- ging „De Reisduif" nam met 233 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Orleans, een afstand van 546 km De lossing geschiedde om 7.45 uur en de eerste duif kwam om 13.48 binnen; de laatste duif deed er zesentwintig minuten langer over. De uitslagen waren: T. Gravemaker 1, 22, 28; P. v. d. Outenaar 2, 3, 17, 31; H. Gaasenbeek 4, 18; J. Schipper 5, 23; C. Castricum 6, 9, 16, 19, 21, 33; D. v. d. Bend 7, 40; L. Kleyn 8; G. v. d. Winden 10, 24, 34, 35; G. Grapendaal 11, 13, 27; P. v Vuuren 12; G. Visser 14; C. Westrate 15; R. Westrate 20, 30; P. Luyt 25; E. Verschuren 26; W. Tuyn 29; S. Zoet 32; C. Hoeks 36, 41; J. Luntz 37; C. J. Dekker 38; L. H. Kneppers 39; D. Stiemer 42, 43, 44, 45; A. Six 46; T. Loogen 47. Ons Genoegen Met 106 duiven nam de Beverwijkse ver eniging „Ons Genoegen" eveneens deel aan de vlucht vanaf Orleans (545 km). Eerste duif 13.39 uur. Laatste prijsduif 14.13 uur. De uit slag was: W. Rijnders 1, 2, 12, 18; J. Scheffers 3, 7, 13; Traa-Bruins 4, 5, 17; W. v. Dijk 6; F. C. Vos 8; Th. Kuyer 9, 10, 15; J. Eelsing 11; Blommaerts-Bosschaerts 14, 19; P. v. Dessel 16, 21; B. de Smet 20. Vredesduif De Heemskerkse duiven van „De Vredes duif" vlogen eveneens van Orleans (548 km). Los 7.45 uur. Aankomst eerste prijsduif 13.47.53. Laatste duif 14,30 uur De uitslagen waren: J. Dudink 1, 14, 25; J. Koper 2; G. Lotterman 3, 11, 16, 22; J Piroyano 4, 5; A. J. Bruins 6; J. Winter 7; A. Cassee 8, 20. 23, 26; A. Nielen 9, 28; N. v. Duivenvoorde 10; j. v. Stralen 12; J. Knap 13; A. Durge 15; P. v. d. Loos 17, 21; J. Duin 18, 27; Ch. Bey 19; M. de Kruiff 29. „De Atoom" De leden van de postduivenhoudersvereni- ging „De Atoom" hebben zondag met 94 vogels deelgenomen aan de verre vlucht van Orleans af over een afstand van 543 km. De dieren, die tijdens zuidwesten wind een kalme vlucht hadden, kwamen echter vrij ongeregeld binnen vliegen. Tussen de aan komt van de eerste en die van de laatste prijsduif lag een verschil van vijfentwintig minuten. De eerste prijsduif arriveerde om 13.58.52 uur; de laatste kwam om 14.23.54 uur op het hok. De uitslag werd: J. Schoo 1, 8, 16, 18; M. van 't Hof 2, 5; J. Stijnman 3,10, 12, 14, 19; Ph. F. Martinius 4. 11; L. Veldt 6, 9; F. Roos 7; J. Asies 13; A. Jongbloed 15 en W. A. Schou ten 17. De Luchtpost (Castricum) Ook door de Castricumse duivensportver eniging „De Luchtpost" is zondag deelgeno men aan de wedvlucht van Orleans af Over een afstand van 553 km zochten de 1222 dui ven die in concours waren hun hokken weer op. De uitslag was: 1. G. N. Aardenburg-W. H. Piepers 13.50.57; 2. H. Jaspers 13.51,35; 3. J. A. Beentjes 13.5813; 4. R. W. Bettink 14.03.54; 5. A. J. Peeters 14.09.01; 6. A. Metselaar 14,11.04; 7. G. F. Tromp 14.13.04; 8. J. A, Steenman 14.14.07; 9. A. Vonk 14.15.17; 10. B. Heistek-J. Lust 14.19.07; 11. J. Zentveld 14.24.59; 12. P. Kappers 14.28.16; 13. J. Roskam 14.31.32; 14. K. A. Gort 14.54.22; 15. H. Lustige 14.56.00; 16. N. Hollenberg 15.05.16. „De IJmonden" De duiven van „De IJmonden" zaterdag vliegers kwamen zaterdag door onweers buien heen van Noyon over een afstand van 340 km gevlogen. Gelost om 10.30 uur was de eerste duif om 14.59 uur op het hok terug. De laatste prijsduif deed er 1 uur en 20 min. langer over. Er waren veel achterblijvers. Gelukkig kwamen er zondag nog verschil lende duiven op hun hokken terug. De uit slag is alsvolgs: Knapen 1, 5; v. Veelen 2; Visser 3, 8, 16; Duurtsema 4, 9, 15; Kaale 6; Hoekstra 7; v. Straaten 10, 11, 12, 14; Suur- mond' 13. Twee Amerikaanse studenten, Warreit, W. Hair (links) en Myron A. Gilbert, die vorige week in Hongarije verzeild raakten tijdens een verkenningstocht in het Oostenrijks-Hongaarse grensge bied, zijn in Oostenrijk teruggekeerd. Hongaarse grenswachten hadden hen aangehouden omdat zij zonder visa en op illegale wijze over de grens waren gekomen. De Hongaarse autoriteiten hebben de Amerikaanse legatie te Boedapest een verklaring verzocht voor het gedrag vaii de studenten. Deze foto werd gemaakt na hun aankomst in de Oostenrijkse grenspost Nickelsdorf. Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) van Velsen liggen ter inzage de volgende verzoe ken om vergunning ingevolge de hinderwet van de Plastic Packing n.v., Ir. Justus Dirks straat 1 en 3 te IJmuiden tot het wijzigen en uitbreiden van de plasticfabriek door het verplaatsen en bijplaatsen van machines en elektromotoren in het perceel Ir. Justus Dirksstraat 1 en 3 te IJmuiden; de Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) n.v., Plesmanweg 5 te 's Gravenhage tot het wijzi gen en uitbreiden van de autogasolie- en benzinepompinstallatie, op het perceel Tus- senbeeksweg 7 te IJmuiden (oost)J. Gies- berts, Tussenbeeksweg 7 te IJmuiden (oost) tot het wijzigen en uitbreiden van een ga ragebedrijf, door het bijplaatsen van ma chines en elektromotoren, in het perceel Tussenbeeksweg 7 te IJmuiden-Oost; de Ko ninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v_ te IJmuiden tot het wij zigen en uitbreiden van het bedrijf door het bijplaatsen van een opslagkraan, een slak- kengranulatiekraan bij Hoogoven II en III, het bijplaatsen in Walserij West van een dwarssleepinrichting en een platenstapelaar en het bijplaatsen van een 7,5 tons loopkraan ten behoeve van de gietmachine van de Hoogovens op het Hoogoventerrein te IJmui den. Op donderdag, 27 juni 1957 te elf uur, zal ten gemeentehuize van Velsen ten overstaan van het gemeentebestuur, een of meer van zijn leden, dan wel een of meer door dit be stuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoe ken in te brengen. Vrijdag 14 juni, 's morgens om tien uur zal het openbaar slachthuis aan de Wijkermeer- weg te Beverwijk officieel in gebruik wor den genomen. Aanvoer op Urk 8177 pond aal en paling, prijs van f 1.18 2.06 per pond; 155 pond snoekbaars, f 1.06 1.10 per pond; 471 pond baars, f 0.900.93 per pond; 766 manden nest, f 2.753.00 per mand van 75 pond. Prjjzen van dinsdag Per 1 kg: heilbot f3.202.30, gr. tong f4— 3.20, grm, tong f 3.503.05, kim. tong f 3.40 3.10, kl. tong I f2.90—2.60, kl. tong II f2.30— 2.20, tarbot I f2.201.65, zalm f 114.60. Per 50 kg: tarbot II f 120—90, tarbot IV f69, tongschar f9279, gr. schol f4340, grm. schol f 41, kim. schol f 48—40, kl. schol I f46—38, kl. schol II f41—17, schar f 16—15, v. haring f 2612, makreel f 24,6012, gr. schelvis f 3216, grm. schelvis f 3014, kim. schelvis f 4410, kl. schelvis I f 33<9, kl. schelvis II f278, wijting f248, gr gul f 40—20, mid. gul 32—16, kl. gul f 17—8, kl. leng f20, kl. haai f2515, ham f11284, kl. wolf f3725, poontjes f 168, lommen f22, kl koolvis zw, f 158, kl. koolvis wit f2718, kl. rode poon II f 15. Per 125 kg: gr. kabel jauw f 24070, gr. koolvis zw. f 5138, gr. koolvis wit f 6648, gr. leng f 4433, gr. wolf f77—60. Besommingen van dinsdag RO 53 Dirkje f17.720, VL 27 f 11.100, SCH 171 f2170, SCH 27 f 11.790, KW 124 f4410, KW 114 f 3540, KW 153 f 16.740, KW 74 f 11.290 KW 101 f14.140, SCH 7 f 5060, IJM 204 f2270, IJM 130 f 1650, KW 107 f 2220, KW 166 f1710, KW 10 f1790, KW 125 f2020, KW 26 f2510, KW 17 f2320, KW 108 f 500, KW 52 f 3050, KW 46 f4170, AM 26 f3100, AM 17 f 2260, KW 33 f 5400, KW 68 f1400, KW .96 f 2390, KW 98 f 2500, KW 160 f2:190, KW 133 f2300, KW 30 f 2080, KW 34 f1770, KW 31 f2810, KW 165 f 2430, KW 63 f740, KW 27 f2490, IJM 4 f 3880, IJM 31 f 1790, IJM 78 f 1870, IJM 22 f 2460, IJM 40 f 2220, IJM 208 f2620, IJM 7 f 2300, IJM 45 f 2490, IJM 3 f570, WR 88 f 3250, WR .33 f3100, BU 33 f1650, HD 125 f1530. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Zaterdagavond heeft het accordeonorkest „De Klavierschippers" in het Patronaats gebouw onder de titel „Daar zit,muziek in" een programma uitgevoerd waarmee onder vrolijke voorjaarsklanken afscheid van het winterseizoen werd genomen. On der leiding van dirigent Jan Stoker heeft dit in de IJmond bekende orkest een be hoorlijk peil bereikt met het vertolken van een populair répertoire. De „refreinzan geresjes" An en Mary Stoker beschikken over voldoende stemmenmateriaal om een alleraardigst duet te vormen. De leiding moet echter worden ontraden liedjes in het répertoire op te nemen, waardoor zij haar stemmen in de hoge noten moeten forceren, zoals dit bijvoorbeeld in de uit voering van filmmuziek uit Walt Disney's „Sneeuwwitje" geschiedde. Het program ma vermeldde ook de namen van Tiny Slinger en Dina Spieker, die op haar ac cordeons een bijna onberispelijke vertol king gaven van de bekende operette „Die Lustige Witwe" van Léhar.. Het program ma noemde echter niet de zanger, die af en toe met An en Mary Stoker zulk een wel luidend trio vormde. En ook werd niet vermeld de vaardige begeleider aan de piano, die bovendien blijk gaf een uitste kende microfoonstem te bezitten. De avond werd verder tot een succes gemaakt door het optreden van het Bicesto trio, een drietal jongelui, dat tot virtuoze verrich tingen met allerlei mondharmonica's in staat bleek en de beide „kunstfluiters" Corrie Kriebel en Pete Jongejan, waarvan vooral de laatstgenoemde met het ver maarde „Nonnenkoor" een langdurige ovatie kreeg, al blijft hun genre een kwes tie van appreciatie. Ten slotte was voor deze amusementsavond nog de conféren cier Frans Eykhof geëngageerd, die zich op dit gebied evenmin onbetuigd liet. Hij heeft een uitbundige stijl van optreden verkregen, waardoor hij zijn verschillende vrolijke verhalen meer speelt dan vertelt. Een kluchtige trant, die door de volle zaal eveneens met veel bijval werd gewaar deerd. ADVERTENTIE ONTVANGEN moderne en klassieke REPRODUCTIES van bekende meesters maten 20x 25 ƒ5.50. Inlijsten, schoonmaken en vernissen van uw schilderijen. KUNSTHANDEL Kennemerlaan 55 Tel. 7040 Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Erna Witt van Marykarvia, Bebox van Man- tyluoto, Solglynt van Struer, Artemunde van Newport News, Thorpa van Onega, Holland van Terschelling, Liberté van Skutskar, Dido van la Palice, Stairwell van Behanores City, Croonbergh van Mantyluoto, Gerda Skagbö van Fredericia, Beachmore van Rotterdam, Meteoor van Norrköpinig Vertrokken zijn: Wappu naar Rotterdam, ■tJatu naar Houston, Martens'hoek naar Ha- mina, Almkerk naar Bremen, Heriot naar Leith, Sigyn naar Antwerpen, Hirondelle naar Harhngen, Nordkyn naar Duinkerken. Gudrin naar Haugesund. 1

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7