Haringafzet en -aanvoer bleef in 1956-'57 beneden vorige jaren Atoomcentrale in aanbouw te Berkeley POPPY HEEFT EEN ZOON VAN GOEDE STAM LE.V.-ers waren gasten van .Westfalia" (Duitsland) Ha ven bench ten Agenda voor Velsen Ontbreken van Russisch contract drukte resultaten „Engelse wal" weer mislukt Burgerlijke Stand Velsen Mede-oprichter van het Rode Kruis-ziekenhuis teraarde besteld Circus S^t-asshur^er komt in Beverwijk „Vriendenkring" besloot succesvol seizoen Sla-export haalde prijzen op Heemskerk weet niet meer hoe laat het is Niet-eervol ontslag aan een onderwijzer VADERDAG P. DE GROOT „Toonkunst" houdt jaar vergadering en gaat winter plannen bespreken Verheugde brommer Klap en plein Zwemmen leren Opstelling elftallen voor de sportdag van zaterdag Agenda voor Beverwijk A U 13 J L H I 1 S 5 7 In het jaarverslag 1956-1957 van de Nederlandse Bond van Haringhandelaren wordt er op gewezen, dat de aan- en uitvoer in het seizoen 1956-1957 in aanzienlijke mate beneden die van het voorliggende seizoen blijven. De afgelopen teelt gaf op die van 1949 na het laagste aanvoercijfer te zien sedert de tweede wereldoorlog. De export zal naar schatting 400.000 vaten bedragen en is flok belangrijk lager dan die van het laatste seizoen van 525.000 vaten. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat er in de verslagperiode geen contract met Rusland werd afgesloten. In de laatste twee seizoenen werden 150.000 vaten per seizoen naar dit land verzonden, zodat de afzet naar de overige landen in deze exportperiode zelfs nog iets is toegenomen in verge lijking met het afgelopen seizoen. verloop der prijzen en kosten. De haring kan niet tegen steeds hogere prijzen wor den verkocht zonder gevaar van verminde ring van de afzet. Het is niet alleen de Concurrentie van andere leverancierslanden, doch ook de vervanging van haring door andere voedingsmiddelen in het voedsel pakket van diverse landen, waarmede men terdege rekening moet houden. Gemeenschappeiyke markt Wat de Europese Gemeenschappelijke Markt betreft, wordt in het verslag opge merkt, dat voor de vishandel beslist nog niet is vast te stellen of deze voor ons land voordelen gaat opleveren. Bovendien speelt door dit reeds onoverzichtelijke probleem de kwestie van de vrijhandelszone. Het streven naar economische aaneensluiting van de zes z.g. „Messinalanden" zal moeten leiden tot een harmonisatie van alle econo mische en sociale belangen. Dit zal voor Nederland een kostenstijging van 12 tot 20 percent met zich kunnen brengen. Wederom moet gesproken worden van een mislukken der Engelse wal-visserij, hetgeen zeer betreurenswaardig genoemd kan worden. Prijsspanningen, welke in de vorige verslagperiode aan de orde waren geweest, speelden ditmaal in mindere mate, hetgeen niet in de laatste plaats een gevolg was van het ontbreken van een con tract met de Sovjet-Unie. Het spel van vraag en aanbod kreeg zodoende wat meer ontwikkelingsmogelijkheden. Het feit, dat de exportprijs over de gehele linie met ongeveer 5 per vat steeg, gaf in het algemeen minder geforceerde prijsverhou dingen. In verband met de gestegen en nog steeds stijgende kosten is het voor deze bedrijfstak noodzakelijk geworden de prij zen te verhogen. Het Is volgens het verslag echter de vraag of wjj onze gunstige exportpositie op den duur kunnen handhaven, wanneer „wjj blijvend genoopt zijn de prijzen te ver hogen." Met grote bezorgdheid volgt de bond het ADVERTENT IE het theater met de beste films vertoont van vrjjdag t/m donderdag (dus 7 dagen) in alle avondvoorst. ROMY SCHNEIDER Karl Heinz Böhm - Magda Schneider in de GROTE SUCCESFILM SISSY DE 70NGE KEIZERIN in prachtige kleuren en grootbceldpro- jectie. Schoonheid en pracht, geluk en romantiek in een onvergetelijke film! AANVANGSTIJDEN vrijdag en maandag t/m donderdag 8 u.; zaterdag en zondag 7 en 9.15 u. VOORVERKOOP (wegens de grote be langstelling dringend aanbevolen) Op de dag der voorstelling van 1112 uur a. h. theater; zaterdag en zondag van 1112 uur en 's middags van 35 uur en nog één uur vóór de voorstelling. ZONDAGMIDDAG 3 uur vertonen wij Erich Kastners beroemde verhaal in kleuren EMIEL EN ZIJN DETECTIVES Ziet hoe een stel kwajongens een ge hele stad op stelten zet, om een ge vaarlijke boef te ontmaskeren. Een echte film voor jong en oud HEDENAVOND 8 uur HET LICHT SCHEEN IN DE DUISTERNIS Een boeiend filmwerk met Ida Lupino en Robert Ryan. 18 jaar. GEBOREN: R. J. M. van Rooden-Klaver z., Van Speijkstraat 6, IJmuiden-Oost. Sj. de Boer-Bloemendaal, d., Piet Heinstraat 42, IJmuiden-Oost. A. S. Meinders-Schippers, z, Pastoorsstraat 20, Santpoort. A. Augustijn! Noortman, d., Vechtstraat 179, IJmuiden. C. H. de Groot-van den Burg, z. Wenckebach- straat 48, Velsen-Noord. M. J. Leurs-van Gooi, d., De Noostraat 128, IJmuiden-Oost. H. N. Witte-de Wit, d., Schuitstraat 1, Sant poort. L. A. Toonen-Monné, z. Corverslaan 81, Velsen-Noord. M. Plug-Houwaart, z., Waalstraat 85, IJmuiden. J. Bouwens-Hart- man, d., Zoutmanstraat 13, IJmuiden-Oost, C. M. Hof-Strijbosch, d., Cederstraat 52, IJmuiden-Oost. E. Mak-Cappendijk, d., Ha- gelingerweg 83, Santpoort. C. M, Bruijns- Kneppers, d., Sasembrootstraat 19, IJmui den-Oost. U. M. van Niekerken-Brodka, z. Stratingplantsoen 58, Velsen-Noord. M. J. Bakker-Snieder, z. Edisonplein 12, IJmui den. G. Markerink-Keegstra. z., Kruidber- gerweg 14, Santpoort. G. VenusAarden burg, d., Uranusstraat 18, IJmuiden. K. Mantje-Tieleman, d., Lange Nieuwstraat 24, IJmuiden. M. A. Tervoort-Smolenaars, d., Van Dalenlaan 26a, Santpoort. OVERLEDEN: C. Walraven, 63 j, echtge noot van M. H. Radevan, Evertsenstraat 21, IJmuiden-Oost. De etappes-gewijze liquidatie van be staande invoerrechten, kwantitatieve be perkingen en andere restricties houdt nog te veel vage punten in zich om thans reeds te kunnen aangeven of er voor Nederland een vooruitgang zal komen op het gebied van de vishandel. Gelet echter op de ten dens der maatregelen neigt de bond voors hands tot een grote mate van scepticisme. De export in 1956 bedroeg 455.000 vaten tegen een doorsneeprijs van 62 per 100 kg (v.j. resp. 508.500 en 57.-). De aanvoer in 1956 bedroeg 799.900 kantjes tegen een doorsneeprijs van 33.64 per kantje (v.j. resp. 963.600 en 29.65). Woensdagmiddag is op de begraafplaats „Westerveld" ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van de heer W. Maters, in leven mede-oprichter van het Rode Kruis- ziekenhuis, oud-gemeenteraadslid en rus tend accountant te Beverwijk. Onder de belangstellenden in de aula waren vele bestuurders van het ziekenhuis, de ge meente was vertegenwoordigd door de secretaris, de heer A. A. Post en verder waren velen uit het zakenleven in Bever wijk naar Westerveld gekomen, om de overledene op zijn laatste gang te bege leiden. Het woord werd gevoerd door de heer W. P. G. Stoutenbeek, die de overledene schetste als een goede vriend, een man met doorzicht van zaken, die vooral voor het Rode Kruis-ziekenhuis heel veel werk heeft gedaan. Was dat voor de overledene mogelijk de mooiste tijd van zijn leven, voor de mensheid is zijn streven een zegen geweest, zo zei de heer Stoutenbeek. Voor. al voor het werk als administrateur en di recteur van de heer Maters had spreker veel goede woorden. Het zou de nabe staanden zeker tot troost strekken dat men kon zeggen een goede vader te hebben gehad. Ds. Peters uit Den Haag las hierna en kele verzen voor uit Romeinen 8: „Als God voor ons is, wie zal dan tegen ons zijn?" Ds. Peters eindigde met de woorden: „Za lig zijn de doden, die in de Here sterven". Onder het spelen van enkele psalmen zette de stoet zich in beweging en werd het stoffelijk overschot aan de aarde toever trouwd. Liefhebbers van het circus kunnen van maandag tot en met donderdag in Bever wijk genieten van klassieke circuskunst en het modernste variété; hiervoor staat de naam Strassburger borg. De directie waarborgt een internationaal programma, dat alle vorige zal overtreffen. MARKTBERICHT. Beverwijk, 12 juni: aardbeien 44140 (doosje), aardbeien 650740 (slof), bloem kool 12—33, spinazie 935, postelein 12—18, bospeen 3351, sla 617, rabarber 1036, sperciebonen 185220, radijs 8<11. Tot besluit van het seizoen heeft de Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" in het clubhuis café Appeldoorn de jahrlijkse feestavond gehouden. De voorzitter de heer J. v. d. Ham con stateerde dat de vereniging een succesvol jaar achter de rug heeft, maar hij zou toch graag zien dat de clubavonden net zo goed bezocht zouden worden als het geval was met deze bijeenkomst. De aanwezigen werden op prettige wijze beziggehouden door de conferencier de heer Ko v. d. Wel. De muzikale omlijsting was in handen van een drummer en een accordeonist. Op deze avond werden tevens de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de winter competitie. De hoofdprijs, een theeservies was voor mevrouw Appeldoorn. 2. W. Deugd. 3. P. Appeldoorn. 4. B. W. v. d. Mey. 5. G. van Meurs. C. Lute eerste in Ronde van Krommenie Het lid van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" C. Lute eindigde in de ronde van Krommenie bij de nieuwelingen op de eerste plaats. Dit is reeds zijn vierde overwinning sinds hij dit seizoen naar de nieuwelingen is overgegaan. Zijn clubge noot J. Bloetjes eindigde in deze ronde bij de amateurs als derde. „Vox Humana" naar koorfestival De gemengde zangvereniging „Vox Hu mana" te Santpoort onder leiding van de heer Anton de Beer zal op zaterdag 22 juni deelnemen aan het „Nederlands Koor festival 1957" te Aalsmeer. De voorronden van dit festival, dat ge organiseerd is door de „Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Neder land", zal in vier plaatsen gehouden wor den en wel in Utrecht, Zwolle, Aalsmeer en Tilburg. De finale zal te Amsterdam gehouden worden op een nog nader te bepalen da tum. Aan dit festival zullen negenenzestig zangkoren deelnemen. De sla-export naar Engeland is weer hervat, dit kwam woensdag weer heel dui delijk in de prijzen te Beverwijk tot uiting. Voor de goede exportkwaliteit werd tot 17 cent per krop betaald. Ook het binnenland is momenteel een grote afnemer van deze bladgroente. De volgende gevonden voorwerpen wer den aangegeven bij de Heemskerkse po litiepost: herenarmbandhorloge, dames armbandhorloge, schakelarmbandje, kin derhorloge, bril in koker, kinderbril. auto- krik en bandijzer, dubbele bruine fietstas, wit handfietspompje, strandemmertje, zil veren medaljon, geruit rqeisjestasje, blauw gevlamde vulpen, voorhamer, nortemon- naie met inhoud, oud herenriiwiel. wollen damesvest en een bankbiljet van tien gulden. Derde leerkracht op Chr. school Het bestuur van de Nederlands Her vormde school te Heemskerk is erin ge slaagd een derde leerkracht aan te trek ken. Per 1 september of zo mogelijk eerder zal de heer C. Sneeuw, thans werkzaam te Aalsmeer-Oost naar Heemskerk komen. De nieuwe onderwijzer is 25 jaar. Ingevolge het bepaalde bij artikel 38 le lid, onder b, van de Lager-onderwijs- wet 1920 stellen wij u voor aan de onder wijzer H. A. van Os, verbonden aan de Ir. L. P. Krijgerschool te Velsen-Noord met ingang van 19 juni 1957 niet-eervol ont slag te verlenen op grond van de feiten, vermeld in de ter inzage gelegde stukken. Eén lid van ons college staat op het stand punt, dat aan betrokkene „ontslag" dient te worden verleend. De commissie voor onderwijs c.a. advi seert eveneens aan betrokkene ontslag te verlenen zonder toevoeging van het predi kaat „niet-eervol". ADVERTENTIE Wat denkt u van een PRIMA HORLOGE of een RONSON AANSTEKER? Voor waardevolle geschenken naar JUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 De maatschappij tot bevordering der toonkunst (afdeling Beverwijk en omstre ken) houdt haar jaarvergadering op vrij dag 14 juni in Bellevue. De agenda bevat buiten de jaarstukken de vaststelling van het programma seizoen 1957—1958 en de vaststelling van nieuwe statuten en een bestuurswisseling. Tussen Gloucester en Bristol, in de omgeving van Berkeley in het Engelse graafschap Gloucestershire, verrijst weer een atoomenergiecentrale voor industriële doeleinden. De centrale zal voor de winter van 1960-1961 volledig in werking komen met een capaciteit van meer dan tachtigduizend kilowatt. De foto links geeft een kijkje in de reactorkamer in aanbouw. In het mid den staat een röntgentoestel, waarmee lasnaden worden gecontroleerd. De andere foto geeft een overzicht van de reactor met de constructies voor het gewapende beton. „Pat Mat" krijgt laatste kans voor promotie De Kennemer schaakclub „Pat Mat" krijgt op zaterdag 15 juni de laatste kans om te promoveren. De wedstrijd tegen Utrecht 2 zal hiertoe gewonnen moeten worden. De Beverwijkers verschijnen in de vol gende opstelling: 1. M. P. Suiker. 2. J. Zoontjes. 3. L. Mostertman. 4. P. Zwart. 5. Ir. D. G. Huijgen. 6. P. Hart. 7. J E. Strengers. 8. W. Steeman. 9. E. Ekhart. 10. G. Paardekooper. Kennemer v Lantaarn Ik had u de geboorte-aankondiging wel eerder in de bus kunnen stoppen, maar omdat u dan vast de kraam kamer tot in de hanebalken was gaan bezetten, heb ik u er maar een paar dagen onkundig van gelaten. Ja, dank u, alles wel verder. Poppy, de dwergezel van Veiserbeek, die haar dagen tot nu toe deels sleet in de kinderboederij, heeft op eerste Pinksterdag in de warme stal een wel geschapen, hoewel nog wat tengere zoon gekregen. Vader Hans in Haarlem weet er nog niets van, maar ze zal het hem dezer dagen wel even schrijven, heeft ze beloofd. De jonge Peter is een hondje van een ezeltje, vijftig hele centimeters hoog en erg fragiel in de botjes, weegt hooguit twintig pondjes en staat nog wat wankel in de wereld. Maar verder een echte ezel: goed koppig en alleen mee te branden als moeder gaat. Zodat het poseren voor de fotograaf, waarvan gij hierbij het resultaat ge lieve te aanschouwen, enige bijzondere ezelachtigheden opleverde, maar tenslotte toch gelukte in het groene gras van het park zelf. Vindt u het geen heerlijk beest met z'n grote hoofd en z'n zachte oren? Dat velletje is net bar-duur fluweel en dan nóg mooier, want de na tuur blijft de kunst in die dingen toch nog altijd ver vooruit. Het is overigens een vruchtbaar Pinksterweekein- de geworden in die kinder boerderij, want mevrouw Pauw heeft ook kinders. Eerst liep ze nog alleen, al lagen er wet wat eieren in het nest, maar op Pinkster zondag zette ze zich er eens flink voor en ziet: een kop pel van vier jonge pauwen kuierde prinsheerlijk met haar de zon tegemoet. Geel, net als fazanten, alleen lich ter mag ik wel zeggen en ook wat forser. Moeder is er heel trots op, al kan ze af en toe wel eens een bestraffende pik uitdelen naar een pluizig stukje onverstand, dat te ver uit de buurt wil gaan. O, ja, er zijn nog jonge knobbel ganzen en eenden ook, maar die zijn kunstmatig ter we- Allemaal gefeliciteerd. Maar Petertje spant de kroon, zelfs boven het bokje „Witje", dat reeds een heleboel kapsones gaat krijgen en zelfs al een weinig naar de meisjes kijkt. Als u gaat kijken wel graag een beetje op de tenen lopen. De veertiende juni gaat er een verheugde IJmuidenaar naar Arnhem, om een nieuwe brommer te halen. Er is een kleine mogelijkheid, dat hij per trein heen gaat, want al staat zijn oude, trouwe hak- kepof niet voor zo'n ritje, het wordt wat moeilijk om met twee terug te komen, zodat het deze keer wel het spoor tje zal worden. Meneer R. Strijker, Rogge veenstraat 12 kocht namelijk zeven jaar terug een van de eerste knetterfietsen, die bij een Arnhemse bromfietsen- reld gebracht met behulp van de broedmachien, welke al wapperende reeds heel wat jong gevogelte op de klein mensheid der kinderboerderij heeft afgezonden. Vandaag is de oude Visserijschool met lichte glanzen overtogen vanwege het heuglijk feit, dat er een zilveren jubilaris in haar midden is: meneer J. Stam, de alom be kende, heeft er een kwart eeuw in dienst van het onderwijs opzitten en vanmiddag te drie uur is er zoals wij al meld den, receptie. Hij is niet zijn hele leven bij het onderwijs geweest, maar een zeerobbenbestaan ging daaraan vooraf, zoals een goed docent aan een vis serijschool betaamt. De rede rij Praxis heeft hem als schipper gekend op boten van de Hollandklasse en het goede zeemanschap, van goe de Hollandse stam is mee genomen en verder in prak tijk en theorie gebracht aan de school, die al zovelen heeft afgeleverd aan het ruime sop. Felicitaties ook dezerzijds en nog minstens een kwart eeuw erbij, al zal dat wel niet bij het onderwijs kunnen gebeuren. Het was maar een sneu gezicht, toen dinsdagmiddag zo'n kostelijke rode plastie ken voetbal van pak weg vier-en-een-halve gulden op de De Noostraat door een passerende zandauto onder de wielen tot een waardeloze druivenschil werd verplet terd en het gehuil van de kleine eigenaar klonk dan ook zeer oprecht. Hoewel het een gerechte straf was op een van de kleine zonden, die de spelende jeugd op straat uit haalt: het ballen op wegen, waar het niet kan, waar het zelfs levensgevaarlijk is. De Pinkstervakantie is dan mor gen weer ten einde (zo'n ex tra dagje loopt er toch wel in, waar jongens?) en de bal len zullen dus .niet zó driftig over de wegen stuiteren, maar er komt nog een grote vakantie ook en dan brandt het natuurlijk wel weer goed los. Illllllllllllllllllllll fabriek van de band kwa- I men: framenummer 11. Het ding doet het nog altijd ens{ om nu de oppassende eige- naar van deze en negen an- dere fietsjes uit dat aller- eerste uur, die nog allemaal j in goede welstand verkeren, j een kleinigheidjes terug te doen, heeft de fabriek alle tien naar Arnhem genood f voor het in ontvangst nemen j van tien fonkelende voer- tuigjes en de nodige compli- men ten. En meneer Strijker? j Hij zal tevreden terugbrom- men over Ede en over de f Veluwe en het uur prijzen, waarop hij zeven jaar terug j dat thans oude beestje kocht, j Het is helaas nog niet zo ver, dat elke Nederlander in zijn landje t° water kan ra ken zonder dat er onmiddel lijk (in het gunstigste geval) kunstmatige ademhaling en (in het ergste geval) rouw advertenties aan te pas moe ten komen zelfs onder hen, die dagelijks op het water verkeren, als onze binnen schippers, zijn er nog altijd velen, zeer velen en dus véél te velen, die niet kunnen zwemmen. Nu het kwik aanstalten gaat maken om te stijgen, al zal daar nog wel eens een donderbuitje of vijf zes tegenin druisen, lijkt het mij voor de ouders, die kinderen rond de zeven hebben toch wel een overdenking waard, hen de zwemkunst te laten bijbrengen. Het getal doden ten ge volge van het vele water in dit zompig stukje wereld is elk jaar nog veel te groot. Het getal hengelaartjes langs de boorden van het Noordzeekanaal is niettemin óók groot en zoals ge dezer dagen weer hebt kunnen lezen kan zo'n jong te water glibberen en bijna verdrin ken. En als we nu zonder zwem baden zaten hier, dan was het voor te stellen, dat er nog een paar Velsenaren niet zouden kunnen zwemmen, maar aangezien er drie plek ken zijn, waar deze nobele kunst te leren valt, moet dat percentage niet-zwemmers omlaag. Ook onder de „oud jes". U moet eens gaan in formeren er is vast rjog wel een rustig uurtje, waarin men u als volwassene aan de hengel kan nemen om „armen voor, benen wijd, benen sluiten" met u te spelen. Zullen we wethouder De m Boer nog èèn keertje her- inneren aan die schoolplei- g nen? Lampenier lil# 9' De enthousiaste secretaris van de r.-k. sportvereniging „IEV", die dinsdagavond laat met vierentwintig reisgenoten van een vierdaagse Pinkstertocht naar de bevrien de r.-k. sportvereniging „Westfalia" in Altenbögge Bonen in Duitsland terugkeer de, heeft kunnen mededelen, dat dit tegenbezoek van vorig jaar door IEV ge houden ontvangst van de Duitse gasten het volgend jaar zal worden herhaald, waarbij zeker het dubbele aantal Duitse vrienden kan worden verwacht. Bovendien werden in deze dagen voor deze zomer al gezins- vakantieuitwisselingen besproken, zodat deze reis inderdaad een verbroederings- tocht is geworden. De IEV'ers vertrokken zaterdagmiddag van het St. Josephhuis, maar ontmoetten aan de grens al hevige regenval. Des ondanks kwam het gezelschap op tijd aan; om negen uur 's avonds kon de kennis making worden hernieuwd. Nadat zondag de kerkdienst was bezocht werd 's middags om twee uur tijdens stra lend weer een rondrit door het prachtige Sauerland gemaakt, wat vooral op de jon gere IEV'ers indruk maakte, evenzo de bezoeken aan een druipsteengrot en de Möhnedam, welke tijdens de oorlog door Britse vliegers werd vernield. Pas om tien uur 's avonds kwam men van deze schone tocht terug. Maandagmorgen om half tien al werd het sportprogramma begonnen met een tafeltenniswedstrijd, die IEV met 125 verloor, 's Middags kregen de voetbal- en handbalwedstrijden een bijzonder tintje wegens de optocht van het verenigings lokaal naar de sportvelden, voorafgegaan door het plaatselijke muziekkorps, hetgeen grote belangstelling teweeg bracht. De voetbalwedstrijd won IEV met 52 en de dames speelden met handbal gelijk (22). Over en weer werden aardige herinnerin gen aan deze gebeurtenissen uitgereikt. Een stampvolle zaal maakte de vriend schapsavond mee en hier was het de voorzitter van „Westfalia", de heer Schmitz, die de reisplannen met ongeveer zestig deelnemers in 1958 naar Velsen- Noord aankondigde. De IEV-voorzitter, de heer B. J. v. d. Ham en secrearis, de heer G. N. Oorthuis, dankten voor de buiten gewoon vriendelijke ontvangst, waarbij werd opgemerkt, dat deze sportuitwisse- ling inderdaad zou kunnen meewerken aan wereldverbroedering en wereldvrede. Dinsdagmorgen keerden de IEV'ers vol daan over de ontvangst en het geboden programma, later terug dan was „gepland". Vandaar werd een bezoek aan Dusseldorp, mede wegens de nu weer hevige regen, vermeden, maar werd wel het bedevaarts plaatsje Kevelaar nog even aangedaan. Na het passeren van de grens klaarde het weer op en kon ten slotte in Zeist een warme avondmaaltijd worden gebruikt om daar- pa in de late avond Velsen-Noord weer te bereiken. De opstelling van de elftallen, die samen gesteld werden uit de verschillende Velsense voetbalverenigingen, om een vriendschap pelijke wedstrijd te spelen op de sportdag der Velser Sportstichting, welke zaterdag op Schoonenberg wordt gehouden is. A: T. den Dikken (SVY); J. Blinkhof (SVY), Beentjes (VSV)G. v. d. Wal (VSV), A. Both (VVB), L. v. d Plas (IJmuiden); P. Kramer (VSV), H. de fteus (IEV), C. Gra- man (Velsen), J. de Reus (IEV), P. Reyerse (Velsen). B: J. Pigmans (Kinheim)B. Disselköter (Terrasv.), D Blom (Kinheim); R. Luytjes (VVB), R. dé Boer (IJmuiden), J. Buding (Waterloo); L. Koops (Waterloo), L. v. d. Lugt (Stormv.), A. Bannink (Stormv.), H. Verswijveren (VVB), S. Thoolen (Terrasv,). De wedstrijd begint om kwart voor vier. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Drente van Norresundepp, Lilly Arre van Hornsvick, Lubox van Kotka, Cateli van Rotterdam, Chieftain van Duinkerken, Flevo van Antwerpen, Philetas van Rotter dam, E. Russ van Antwerpen, Ezila Crezes van Bona, Keizer van Waya, Dyon van Rouen, Eemstroom van Londen, Behle van Cascar, Cardrona van le Havre, Lekhaven van Lulea, Palermo van Hudiksvall, Eugei- ne Se van Newport News, Daniël van Goole, Prior van Goole, Tyro van Rotterdam, Ver- non van Hamburg, Algeneb van Pepel, Hin de van Londen, Twente van Rotterdam Vertrokken zijn: Amstelstroom naar Lon den, Bamka van Hamburg, Gerda Skagböw naar Fredericia, Kon Tiki naar Gothenburg, Redefield naar Hamburg, Jean naar Sunds- vall, Charlotte naar Kalmar, Favoriet naar Skutskar, The Countess naar Londen, Hess Diesel naar Hamburg, Altho naar Londen, Bloemfontein naar Bremen, Holwierde naar Londen, Amstelborg naar Rotterdam, Mar tini naar Skutskar, Zuiderzee naar Nantes. Niobe naar Rotterdam, Gaasterland naar Porto Allegro, Clangula naar Rotterdam, Lissy naar Hamburg, Corvoss naar de Tyne, Gerd naar Londen, Midas naar Rotterdam, Lilly Arren naar Gent, Bab T naar Rotter dam, Aruba naar Rotterdam. DONDERDAG 13 JUNI „Felison", 19-21 uur, zaal Heidestraat, ex positie werken G. J. de Geus Openbare leeszaal en bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord, open van 10-12 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. „Alcoholics Anonymous", zaal Abelen straat, spreekuur van 20 uur af. Thalia, 20 uur „Het licht scheen in de duisternis". Rex, geen opgave. „Onderwijsdag", Herv. Wijkgebouw, Vel sen-Noord- VRIJDAG 14 JUNI „Felison", als donderdag Openbare leeszaal en bibliotheek, geopend van 10 tot 12.30 uur; 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Velsen- Noord, Wijkerstraatweg 77, open van 14-17 en 19-21 uur. Thalia, 20 uur „Sissy de jonge Keizerin" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag Kath. openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaerstraat 13, open van 14-17 en 19- 21 uur. Raadhuis, 11-12 uur, spreekuur wethouder van financieën DONDERDAG 13 JUNI Luxoter Theater, 19 en 21.15 uur: „Je komt er wel uit". Stadhuis,- 19.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Verdwenen vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Curucu van de Amazone". W.B. Theater, 20 uur: „De redder van het shellan". Deken Waarestraat 50a, -„Alcoholics Anonymous". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15—17 en 18.3020.30 uur en jeugdleeszaal ge opend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1517 en 1821 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 15 18 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal ge opend van 1617.30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11