Kosten voor levensonderhoud in 1957 ongeveer 5 pet hoger dan vorig jaar Ewijk's B Bourgès-Maunoury als premier aanvaard door de Assemblée HET WEER Centraal Economisch Plan 1957 Minister Dulles zou Stassen de les hebben gelezen Haarlems Dagblad Rooms-katholieken onthielden zich bij de stemming: 240 voor en 193 tegen $ee MORRIS '(nforet/ouóvi// Produktie zal met slechts 1 pet stijgen Hij verstond zich met Zorin zonder de bondgenoten in te lichten overhemden en dassen Leiders van de Britse actie tegen Egypte onderscheiden A rthur Rank en Sir Thomas Beecham eveneens geëerd Opgeviste kikvorsman droeg geen pak van de marine Zonnig en warm Nog geen verruiming der bestedingen in 1957 Bezwaren van kabinet tegen Sukarno's raad Zeven doden in het verkeer V erkeersongelukken DIT JAAR: 490 DODEN Het woord is aan Amerikaans vliegtuig door Chinese afweer geraakt Twee jagers van Tsjang zouden zijn neergeschoten VERWEN VADER Fa. W I S K E R Twee vliegtuigen na botsing veilig geland Israëlische auto op mijn gereden, 2 zwaargewonden TEXTIELHANDEL FR A AN3E 71e JAARGANG No 282 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle af A Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jo« L. Lodewijks DONDERDAG 13 JUNI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 130 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) De Franse Nationale Vergadering heeft Frankrijk in de afgelopen nacht met 240 tegen 194 stemmen, bij onthouding van de rooms-katholieken in de persoon van de 43-jarige radicaal-socialist Maurice Bour gès-Maunoury en zijn ploeg een premier en een nieuwe regering gegeven. Aller- wege zag men in dat de crisis zo spoedig mogelijk moest worden bijgelegd om te pogen in Algerije enige paal en perk aan de bloedbaden te stellen. De nieuwe premier, die geen groot rede naar is en zijn stem slecht in bedwang houdt, heeft in zijn „maiden speech" in het bijzonder wel de nadruk op Algerije ge legd. Hij deed een poging de Algerijnse nationalisten te overtuigen van de vastbe radenheid van Frankrijk nooit te zullen capituleren. Zijn regering, zo verklaarde de kandidaat-premier, wil een wetsont werp indienen, waardoor het mogelijk zou worden geleidelijkaan een statuut in fede ratieve geest in Algerije in te voeren in af wachting van het einde van de pacificatie en de verkiezingen, die het volk in uit zicht blijven gesteld. Wikken en wegen Bourgès-Maunory trachtte voorts de Al gerijnse rebellen er van te overtuigen dat Frankrijk militair en economisch tegen alle risico's gewapend is, een verzekering, die enigszins in tegenspraak leek met de andere noodzaak, die hij onderstreepte: Het jacht van Prinses Beatrix „De Groene Draeck" dat zaterdag aan de Prinses wordt overgedragen, heeft woensdagmiddag een proefvaart ge maakt op het IJselmeer. Het schip in zijn element. LONDEN (UP1 Koningin Elizabeth heeft vandaag met haar jaarlijkse lijst van onderscheidingen, ter gelegenheid van haar officiële verjaardag de leiders van de Britse Suez-invasie geëerd. Zij herinnert daarbij aan het „volledige succes" van de Britse landings-operaties. Parachutisten werden in het bijzonder onderscheiden voor de aanval op Port Said. (Reuter) Ongeveer 2600 Britten, mili tairen, geleerden, zakenlieden, kunstenaars en sportslieden, hebben onderscheidingen ontvangen. De filmmagnaat J. Arthur Rank wordt baron, evenals de lijfarts van de koningin, Sir Horace Evans, en de bin nenkort aftredende gouverneur-generaal van Nieuw-Zeeland, Sir Willoughby Nor- rie. De opperbevelhebber van de Brits- Franse actie, Sir Charles Keightley, is Grootkruis in de Orde van het Britse Rijk geworden. De dirigent Sir Thomas Beecham heeft een plaatsje gekregen in het uitgelezen ge zelschap van de „Companions of Honour". ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 STRAND - BADKLEDING LONDEN (Reuter) Een deskundige van het- Britse ministerie van marine heeft verklaard dat de uitrustingstukken, die zijn aangetroffen op het zondag in de haven van Chichester opgeviste lijk van een kikvorsman, beslist niet van de soort zijn die de marine gebruikt. (UP) Volgens een goed ingelichte zegs man was het lichaam gekleed in een kik- vorspak zoals fnen dat in vele sportzaken kopen kan. Het bevat geen enkele numme ring, of letter-aanduiding, die de opspo ring van de fabrikant zou vergemakkelij ken, zo verklaarde deze zegsman. MOSKOU (Reuter) Radio Moskou heeft woensdagavond opnieuw de beschuldiging geuit dat de „Operatie-Crabb" het werk van de Amerikaanse geheime dienst is. „Het is jammer dat Groot-Brittannië voor dit provocerende stukje Amerikaanse spionage heeft moeten betalen met een prestigeverlies", aldus radio-Moskou. XXXXXnoooooooooofx-vx^vvYvvyTonooorrvvv w VYT* VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zonnig weer met iets hogere temperaturen dan vandaag. Ma tige tot krachtige noordoostelij- b ke wind. jj Volledige weerrapporten op pagina twee. OtJLXXXXXJCXXXJOOOCXXXXXXJOOCXXXXXXXXXXXX-KXXXJOCOOOOOOOOOOOCX DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S IN HAAR SAMENVATTING van het Centraal Economisch Plan 1957 merkt de directie van het Centraal Planbureau in de prognose voor 1957 op, dat de prijsindex van het levensonderhoud in 1957 een jaargemiddelde zal bereiken, dat 4,5 tot 5,5 percent hoger ligt dan in 1956. Deze schatting berust onder andere op de veronder stelling, dat de gemiddelde loonstijging van 1956 op 1957 tot 6,7 percent beperkt blijft en dat de loonsverhogingen voor slechts 1,8 percent worden doorberekend. De pro- duktiestijging zal in 1957 slechts ongeveer 1 percent bedragen. Gezien deze geringe produktiestijging en gelet op de toeneming van de beroepsbevolking zou, indien wordt afgezien van de huidige spanning op de arbeidsmarkt, een toeneming van de geregi streerde arbeidsreserve met rond 20.000 personen worden verwacht. Hierdoor zou het jaargemiddelde stijgen tot 62.000 personen. Als gevolg echter van de bestaande over spanning op de arbeidsmarkt lijkt het niettemin aannemelijk, dat het gemiddelde voor 1957 aanzienlijk beneden het genoemde aantal van 62.000 personen zal kunnen blijven. De berekeningen voor dit Centraal Economisch Plan zijn per 15 maart 1957 afgesloten. De monetaire situatie verbetert door de tenuitvoerlegging van het regeringspro gramma aanzienlijk ten opzichte van de situatie, die bij ongewijzigde voortzetting van het beleid zou zijn ontstaan. Niettemin zal de financiering van de verminderde be stedingen alsnog een niet onbelangrijke schepping van liquiditeiten vereisen. Het lijkt daarom, aldus het Centraal Plan bureau, niet uitgesloten dat op bepaalde punten financiële knelpunten kunnen ont staan. Uit de jongste economische ontwikkeling in het buitenland blijkt, dat het aanbod van produktiefactoren, met name van de arbeid, in vele landen een beperkende factor be gint te worden en dat voor 1957 de uitbrei ding van de produktie alsmede van het reële inkomen aan grenzen is gebonden. Dientengevolge zal ook de uitbreiding van onze export, voorzover deze van het reële inkomen in de afnemerslanden afhankelijk is, beperkt blijven. Wat de concurrentie positie betreft, is geen belangrijke veran dering te verwachten Dit werd voorkomen Bij een zodanige economische ontwikke ling in het buitenland en een voortzetting van het per november 1956 bestaande be leid, zou de onevenwichtige economische situatie zijn gecontinueerd. Het betalings balanstekort zou dan volgens de ramingen weliswaar van circa 600 miljoen gulden in 1956 tot circa 200 miljoen gulden in 1957 teruglopen, maar deze verbetering zou vol ledig kunnen zijn verklaard uit het veronderstelde verloop van de voorraad- vorming, welke in 1956 ruim 1 miljoen gulden bedroeg en voor 1957 op 0,35 mil joen gulden is gesteld. Als gevolg van het kapitaalverkeer zou de goud- en deviezen voorraad een verdere daling van rond 600 miljoen gulden ondergaan. De spanning op de arbeidsmarkt zou zich vrijwel onver minderd voortzetten en ook de kapitaals markt zou krap blijven. Deze laatste om standigheid zou de overheid wederom noodzaken haar financieringsbehoeften in belangrijke mate te dekken door een be roep op het bankwezen of door afgifte van secundaire liquiditeiten. De bestedingsbeperking Door de tenuitvoerlegging van het rege ringsprogramma inzake de bestedingsbe perking en de verhoging van het agrarisch inkomen zal de betalingsbalans op de lopende rekening 100 miljoen gulden posi tief kunnen worden. Hierbij dient in aan merking te worden genomen dat de ver hoging van het agrarisch inkomen in 1957 niet tot een verruiming der bestedingen zal leiden, daar de afrekening en de uitkerin gen met grote vertraging plaatshebben. De bestedingsbeperkende maatregelen als zodanig zullen particuliere consumptie in 1957 met ongeveer 1,5 °/o in volume doen afnemen. Desondanks stijgt zij ten opzichte van 1956 in totaal nog met 1,7 °/o ofwel met 0,5 per hoofd. Als gevolg van de invoe ring van de algemene ouderdomswet komt deze toeneming ten goede aan één speci fieke bevolkingsgroep, namelijk de ouden van dagen. De bruto particuliere investeringen In vaste activa zullen stijgen met ongeveer 3'/s °/o in volume, waarvan ongeveer U/2 tot 2 °/o samenhangt met de uitbreiding van het aantal gereed gekomen woningen. Wat de overheid betreft, vertoont het totaal der netto materiële uitgaven plus lonen en salarissen in vergelijking met 1956 een volumedaling met 5 °/o, zulks in tegenstel ling tot de particuliere consumptie en de investeringen in vaste activa. Zo bezien - aldus de directie van het Centraal Plan bureau - steekt de bijdrage van de over heid tot sanering van de betalingsbalans positie gunstig af bij de offers die ten aan zien van de particuliere consumptie en in vesteringen worden gebracht. (Zie ook openingsartikel pag. 2.) DJAKARTA (ANP) President Sukarno zal de volgende vergadering van het Indo nesische kabinet bijwonen om de vorming van de door hem te leiden nationale raad te bespoedigen. In welingelichte kringen in Djakarta wordt vernomen, dat leden van het kabinet bezwaren hebben tegen de samenstelling van de raad. zoals die door Sukarno is voorgesteld. Deze leden zouden het opnemen van meer vertegenwoordigers uit de buitengewesten voorstaan. Het kabinet zou wensen, dat Sumatra in de raad zal zijn vertegenwoordigd met drie leden, Nieuw-Guinea met één en Java, Borneo. Celebes, de Molukken en de kleine Soenda-eilanden ieder met twee leden. ADVERTENTIE Hetere akkerij rengt DEZE WEEK Een vruchtentaartje 1.00 250 gr. Janhagelƒ0.61 Wilt u 'n prima sneetje bruinbrood? Dan ons gesneden SUPERKROP! Iedere woensdagRozijnenbrood. Willemsbeekweg 1 - IJmuiden-O. Telefoon 4640 Op de Franciscus Romanusweg te Maastricht is een auto van een trans portbedrijf uit Sittard tegen een met hout geladen stilstaande vrachtauto van een transportbedrijf te Hulsberg gebotst. De bestuurder van de stilstaande auto, de 39- jarige A. van den Broeck, die bij de auto stond, werd bij deze botsing op slag ge dood. De lading, bestaande uit houten bal ken, ging voor een deel dwars door de ca bine. De andere auto schoof met een vol komen ingedrukt voorfront en motor en kele tientallen meters schuin over de weg tot op het trottoir aan de overzijde van de weg en kwam daar tot stilstand. In de vrachtwagen die de botsing veroorzaakte zaten drie personen beklemd, van wie de bestuurder, de vrachtauto-ondernemer Th. Ruers uit Sittard ongedeerd bleef, maar zijn medepassagiers, de 50-jarige J. Kuix en het vierjarige kindje M. Ruers werden zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het kindje overleden. In de stilstaande vrachtauto zaten nog vier kinderen in de cabine. Het is een wonder dat de zware houten balken, welke bij de botsing door de cabine naar voren gleden precies over de hoofden van deze kinderen zijn geschoten. Twee van de kin deren werden slechts licht gewond en de twee anderen mankeerden niets. Op de weg Zwolle-Oud Leusen is de tienjarige jongen J. H. Lammertsen uit Berkum (gemeente Zwollerkerspel) door een personenauto aangereden en op slag gedood. De jongen fietste met een vriendje rechts van zich in de richting Oud Leusen. Plotseling raakten hun fietssturen in el kaar verward, waardoor L. op de weg viel en overreden werd. Op de Nieuwe Holleweg bij Berg en Dal bij N ij m e g e n is de twaalfjarige jongen P. Vos, die met een vriendje in grote vaart met zijn fiets de steile weg afreed, tegen een tegemoetrijdende autobus gebotst. De jongen was onmiddellijk dood. De 78-jarige heer J. Brasser uit M 1 d- d e 1 b u r g is op de automatisch beveilig de overweg Kanaalweg-Oude Vlissingse- weg in zijn woonplaats door een trein aan gereden en op slag gedood. Op het viaduct te Groningen is de 65-jarige R. van Oosten uit Groningen, die met zijn fiets tussen een file andere wiel rijders en een file auto's trachtte door te slippen, in aanraking gekomen met een aanhangwagen. Hij verloor zijn evenwicht, viel en werd door een der wielen van de aanhangwagen overreden. In het r.-k. zie kenhuis te Groningen is hij aan zijn ver wondingen overleden. De 23-jarige G. Harens uit Zuidwolde, werkzaam als kampknecht in het kam- peercentrum „De Wiltzangh" te Ruinen is met zijn motor nabij de O. L. School te Echten uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Het slachtoffer, dat on gehuwd was, was vrijwel op slag dood. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 490 personen, j van wie 98 kinderen. nieuwe bezuinigingen, nieuwe belastingen en nieuwe voorschotten van de Franse bank. Die bezuinigingen zullen tweeëneen half miljard gulden op alle niet-militaire uitgaven bedragen, en dan moet nog eens anderhalf miljard gulden aan belastingen worden opgebracht. De Franse bank zal bovendien met kredieten van twee miljard gulden over de brug moeten komen. Ten slotte moeten de goud-voorraden worden aangesproken. De regering stelt zich even wel voor, zo zei de nieuwe premier opti mistisch, de grondslag te leggen voor een financiële politiek, waardoor de nationale munt zich binnen achttien maanden geheel zou kunnen herstellen. Ten aanzien van Marokko en Algerije zal naar een betere verstandhouding wor den gestreefd. De ontwikkeling en exploi tatie van de Sahara zullen bijzondere zor gen vragen. Voor het eerst in de geschie denis van Frankrijk zal er een speciale minister voor de Sahara in de persoon van de vroegere staatssecretaris voor het leger, de socialist Max Lejeune zitting krijgen in de regering. Tenslotte vestigde de minister-president er nog de aandacht op, dat hij vast van plan is de Europese projecten voor een markt en een kern energiegemeenschap voor de vakantie door het parlement te doen aanvaarden. Loven en bieden Bourgès-Maunoury had zich bij de op stelling van zijn regeringsprogramma ken nelijk alle moeite gegeven de verlangens en taboes van de verschillende groepen zo veel mogelijk te bevredigen of te ontzien teneinde zich van een zo breed mogelijke meerderheid van stemmen te verzekeren. Zijn zelfbewuste toon ten aanzien van Al gerije was duidelijk voor het rechtse kamp bedoeld. Met zijn eerbetoon aan Europa hoopte hij, overigens tevergeefs, de rooms- katholieken te kunnen paaien, en het sa luut aan zijn voorganger Guy Mollet was bestemd om de steun der socialisten te verkrijgen. Zijn verklaring was rijk aan vage beloften, doch arm aan oorspronke lijkheid en ideeën. De berekening van de jonge premier, die van huis uit ingenieur is, bleek over het algemeen wel te kloppen, al kreeg hij de rooms-katholieken te gen de verwachting in (nog) niet mee in zijn meerderheid. Rest slechts de vraag of dit berekende, en weinig spontane, vertrouwen van een bescheiden kamermeerderheid een grond slag zal kunnen vormen voor een beleid, waardoor Frankrijk niet nog dieper in het moeras verzinken zal. (UP). - Ex-premier Pierre Mendès- France was een van de elf radicalen en dissidente radicalen die tegen Bourgès- Maunoury stemden, waardoor een climax bereikt werd in de strijd tussen deze twee mannen. De houding van Mendès-France kan het eind betekenen voor zijn invloed in de radicale partij. Bourgès-Maunoury en anderen zijn er reeds in geslaagd hem naar de achtergrond te dringen. Zij kregen hun eerste twist toen Mendès-France premier was in 1954. Bourgès-Maunoury trad af als minister van Industrie omdat Mendès- France de voorgestelde Europese Verdedi gingsgemeenschap verzwakte. Zakenwereld-epigrammen: Geweten is datgene, dat ons doet hopen een andere kans te krijgen om het niet weer te doen. LONDEN (UP) Radio Peking heeft vandaag een bericht uitgezonden, waarin wordt gezegd, dat Chinees luchtafweer geschut twee jachtvliegtuigen van de na- tionalistisch-Chinese luchtmacht en een vliegtuig van de Amerikaanse marine, be schoten en beschadigd heeft. De drie toe stellen vlogen in het gebied van de kust provincie Swatow boven communistisch China. Hedenochtend, kort na zeven uur, plaat selijke tijd, waren het Amerikaanse vlieg- dekschip „Hornét" en vier torpedoboot- jagers uit de haven van Hongkong ver trokken. „Zij voeren een deel van de Zuid- Chinese zee binnen, en begaven zich zo in de territoriale wateren van China", aldus radio-Peking. „Kort na het middaguur voeren vijande lijke oorlogsschepen de wateren tussen Hongkong en Swatow binnen. Om tien over één, op een punt 116 graden 3 minu ten oosterlengte bij 22 graden noorder breedte, ten zuiden van Swatow, stegen vier Amerikaanse marinevliegtuigen op van het vliegdekschip „Hornet", en dron gen het gebied van de provincie Kwantung binnen. Zij werden ogenblikkelijk door zwaar luchtafweergeschut beschoten. Een van de indringers werd geraakt en be schadigd. Met een rookpluim achter zich aan ontkwam het in zuidelijke richting", zo vervolgde radio-Peking zijn bericht over deze actie. „Tussen 12 uur 33 en 20 uur 30 maakten vliegtuigen van het vliegdekschip Hornet in 23 groepen totaal 66 vluchten. Om 12 uur 21 drongen vier jachtvliegtuigen van het type F-84 van Tsjang Kai Tsjek het lucht gebied boven Swatow binnen. Twee vlieg tuigen werden door het luchtafweerge schut, dat direct in actie kwam, neerge schoten en vielen in de zee, ten zuiden van het eiland Tahao. De twee andere vliegtuigen keerden en vluchtten weg", al dus radio-Peking. (Reuter) Het Amerikaanse ministerie van marine maakte woensdag bekend dat een vliegtuig van de „Hornet" door com- munistisch-Chinees luchtdoelgeschut is beschoten en licht beschadigd op een vlucht 14 km van het Chinese vasteland. Volgens de verklaring was het toestel op eon oefenvlucht ter hoogte van de Chinese kust in de straat Formosa. Het bleek wes telijk van zijn voorgeschreven positie te hebben gevlogen. Het voorval geschiedde in mistige weersomstandigheden. ADVERTENTIE met een electrisch SCHEERAPPARAAT uit onze grote collectie Remington - Philips - Braun Tevens praktische TASJES verkrijgb. ZO JUIST ONTVANGEN Nieuwste Remington REISNéCESSAIRE MARKTPLEIN - TELEFOON 4262 WASHINGTON (AFP) Eisenhowers ad viseur voor ontwapeningsaangelegenheden. Stassen, zou van minister Dulles een be risping hebben gekregen voor de wijze waarop hij namens de Verenigde Staten de onderhandelingen op de Londense ont wapeningsbesprekingen heeft gevoerd, al dus verneemt AFP uit welingelichte bron te Washington. Dulles zou Stassen verwijten geen vast verenigd front tussen de Verenigde Staten en hun bondgenoten te hebben gehand haafd. Stassen zou zelf het initiatief heb ben genomen om rechtstreeks contact op te nemen met de Russische afgevaardigde Zorin om, naar men denkt te weten, de on derhandelingen te versnellen teneinde tot een gedeeltelijk akkoord over de ontwape ning te komen. Het isolationistische Newyorkse blad „Daily News" levert ernstige kritiek op Stassen, omdat hij volgens het blad „woe dende protesten" van Fransen en Britten heeft uitgelokt door besprekingen achter hun rug met Zorin. (UP) Stassen heeft Zorin persoonlijk de verzekering gegeven dat de Verenigde Staten oprecht streven naar een ontwa peningsovereenkomst, zo verneemt UP van welingelichte zijde te Washington. Stassen zou namelijk bevreesd zijn ge weest dat Zorin de conferentie zou verla ten toen bondskanselier Adenauer en pre sident Eisenhower overeen kwamen dat de Amerikaanse ontwapeningsvoorstellen door de overige N.A.V.O.-landen zouden worden goedgekeurd. De Sovjetregering vreesde dat Adenauer de Amerikanen had weten te bewegen hun voorstel voor we derzijdse luchtcontrole in Midden-Europa te laten varen. Van Amerikaanse zijde gelooft men dat de Sovjet-Unie niet zal toestemmen in luchtinspectie in het poolgebied, tenzij de Verenigde Staten hun invloed aanwenden om in een volgend stadium ook lucht inspectie in Europa mogelijk te maken. Stassen zou Zorin hebben medegedeeld dat de Verenigde Staten bereid zijn de proeven met kernwapens voor een half jaar stop te zetten, vooropgesteld dat over eenstemming kan worden bereikt over het staken van de vervaardiging van kernwa pens en geleidelijke vermindering van de bestaande voorraden. KOPENHAGEN (Reuter) Volgens offi ciële kringen in Kopenhagen is Denemar ken benaderd om te vragen naar zijn hou ding tegenover plannen voor een ontwa pend gebied voor luchtinspectie in de noordelijke delen van de wereld, waaron der delen van Groenland. De regering heeft hierop nog niet geantwoord, maar zij is voorstellen die tot een voortgang in de ontwapening leiden gunstig gezind. OSLO (Reuter) Een woordvoerder van het Noorse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft naar aanleiding van het voor stel voor opneming van delen van Noors gebied in een zone van inspectie der ont wapening in Europa verklaard, dat zijn regering in beginsel bereid is haar mede werking te verlenen. De regering gaat er van uit, dat zij later de gelegenheid zal hebben de bijzonderheden van de betrok ken regeling te bestuderen. Hedenmorgen om half elf hebben aan de Damweg te Lopik twee Tiger Moth vlieg tuigen van de Rijksluchtvaartschool na met elkaar in de lucht in botsing te zijn ge weest, een noodlanding gemaakt. Beide machines werden licht beschadigd. Beide piloten bleven ongedeerd. JERUZALEM (AFP) In de omgeving van de Israëlische nederzetting Hasjolsja, bij de kuststrook van Gaza, zijn van ochtend twee leden van een Israëlische militaire patrouille ernstig gewond, door dat hun auto op een landmijn reed. zo is te Jeruzalem bekendgemaakt. ADVERTENTIE De mooiste en beste sortering voor vader, tegen de laagste prijs. Keizer Wilhelmstraat 16 - IJmuiden

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1