Een nieuwe fiets? Walschipper G. Nieuwenhuysen gaat de „V.E.M." verlaten SOLEX DE STORMVOGEL Geef vader Fa. R. de Boer Vaderdag!! „Het licht scheen in de duisternis" in „Thalia' Havenberichten Repareer zelf Uw rijwiel IJmuider Courant Fa. J. Hooyberg Autorijschool Tijssen Textiel van der WERF Aanmeldingsformulier 13 P. Korbee voorlopig opvolger v/h G. Berendsen en Zn Vlaamse middag voor de huisvrouwen en Luxe Verhuurbedrijf Agenda voor Beverwijk Zondag feestdag voor oud- katholieke gemeente Bisschop van Haarlem dient H. Vormsel toe De Ronde van Uitgeest een mooie zonnebril een goede horlogeband een paar zilveren manchetknopen Medische verzorging tijdens weekeinde Bridgeclub „Sans Atout" in de zomercompetitie „Kennemerland"-renners in zomerritten Vjs-r Breestr. 17 •^ftiAALZA^ Beverwijk Beperkt programma voor Rooswijk-honkbal 'n Moderne Biezen Mat 160x230 ƒ7.95 WONINGINRICHTING Inbrekers gestoord bij nachtelijk bezoek Muiterij op Britse tanker voorkomen Jonge hond mishandeld Italië bouwt opvolger van „Andrea Doria" „Fauna Felisenum" ook op IJmond Flora II Scheepvaart met onze voordelige rijwiel-onderdelen Overtuigt U! Rijwielspeciaalzaak VRIJDAG 14 JUNI 1957 WALSCHIPPER G. Nieuwenhuysen zal binnenkort de n.v. Visserij Onderneming de „VEM" aan de Trawlerkade te IJmuiden gaan verlaten. Voor de bekendste walschipper van de rederijen rond de Vissers- en Haringhaven komt hiermee het eind aan een taak, die hij vijfenveertig jaar lang met plezier en toewijding heeft vervuld. De taak van de heer Nieuwenhuysen wordt voorlopig waargenomen door de heer P. Korbee, schipper van de stoomtrawler „Vios I", de IJM. 24, welk schip voor survey is opgelegd. De heer Nieuwenhuysen, die in 1956 de pensioengerechtigde leeftijd bereikte, was voornemens eind juli 1957 met pensioen te gaan. Helaas is hij enige dagen geleden onverwacht ziek geworden. Hij zal enige weken volledig rust moeten houden. Met het officiële afscheid van „De VEM" en al zijn vrienden en kennissen in het IJmui- dense visserijbedrijf zal nu worden ge wacht op zijn herstel. Walschipper G. Nieuwenhuysen kwam al als dertienjarige jongen in het IJmuidense bedrijf terecht. Zijn eerste baas was de firma S. I. Groen en daarna volgden de firma's Perquin en De Vries, de „IJsland" en de „Shamrock". Tenslotte belandde hij bij de n.v. Visserij Onderneming De „VEM". bij welke maatschappij hij op 1 februari 1952 het veertigjarig jubileum vierde. Op die dag bleek reeds duidelijk welk een grote schare vrienden hij zich in die tien tallen jaren heeft gemaakt. Oudgedienden, zoals de „Freya", de „Balder" en de „Gloria" heeft walschipper G. Nieuwenhuysen nog onder zijn leiding helpen uitrusten met materialen voor een nieuwe reis. De laatste jaren waren het nog zes trawlers, de Haarlem, de Herman, Vios I, Alianwater, Thorina, Postboy. Hij heeft echter ook tijden gekend, dat voor zeventig schepen de uitrusting moest wor den verzorgd, toen de Algemene Visserij Maatschappij, de Handelmaatschappij Shamrock en de Verenigde Steenkolen handel, afdeling rederij omstreeks 1932 een fusie aangingen en „De VEM" ontstond. Vooral na de oorlogsjaren heeft schipper Nieuwenhuysen een drukke tijd gekend, toen een grote vloot +e verzorgen en te bewaken was. Later kwam de moderni sering en gelijktijdige inkrimping van de vloot. De schippers van de VEM-boten, die bij bijzonderheden of bij het begin van het thuisstomen altijd via Scheveningen Radio toestel 4751 lieten draaien, zullen de belangstellende en rustige walschipper Nieuwenhuysen thans niet meer aan de telefoon krijgen. Misschien gebeurt het nog één keer: op de dag, dat hij afscheid neemt en een boot uit zee opbelt. Zo was het ook bij lijn veertigjarig jubileum, toen wijlen schipper Plug van de „Vios I" tot groot genoegen van schipper Nieuwenhuysen radio-telefonisch zijn gelukwensen over bracht en snel nog iets meedeelde over de visserij. ADVERTENTIE rustig, betrouwbaar en een ongeëvenaarde service. TROMPSTRAAT 9-11 - IJMUIDEN-O. Telefoon 4214 Ter sluiting van het seizoen gaan de le den van de Velsense vereniging van Huis vrouwen donderdag 20 juni in het Jeugd huis aan de Burgemeester Enschedélaan te Santpoort een rm'ddag beleggen, waar de Vlaamse schrijver Lode van Gent zal ver tellen over „Vlaamse humor". Het eigen koortje van de afdeling zal deze middag optreden. Inmiddels staat er voor de vierde juli een „kersentocht" naar de Betuwe op het programma, zodat de leden het contact met elkaar tot september niet geheel zullen verliezen. ADVERTENTIE A. BEEKHUIS Is van HEDEN af verplaatst naar TORRICELLISTRAAT 32 VRIJDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ver dwenen vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Curucu van de Amazone". W.B. Theater, 20 uur: „r-1 redder van shellan". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho- holics Anonymous". Café Beilevue, 20 uur: Jaarvergadering „Toonkunst". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 en 1920 uur; jeugd leeszaal geopend van 18.3020 uur en lees- en studiehoeken geopend van 15 17 en 18.3020.30 uur. R.-K. Leeszaal, geopend van 1518 en 19 21 uur voor uitleenbibliotheek; lees- en studiezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ZATERDAG 15 JUNI Bioscopen: als vrijdag. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1012 en 1517 uur; jeugd leeszaal geopend van 14.3016.30 uur en lees- en studiezaal geopend van 1012 en 1517.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1417.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1417 uur en lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. G. Nieuwenhuysen. Het wordt zondag voor de oud-katholie ke gemeente van de H. Engelmundus een feestdag wegens het eerste officiële bezoek na ziin ernstige ziekte, door de bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord, die op deze dag aan ongeveer honderdtwintig jongere en volwassen gelovigen het H. Sacrament des Vormsels zal toedienen. Wegens deze bijzondere gebeurtenis zal de pontificale Hoogmis zondagmorgen om half tien beginnen, waarbij de bisschop zal worden geassisteerd door de pastoor der gemeente deken C. F. Nieuwenhuyzen als diaken en de pastoor van de Egmondse ge meente, vroeger kapelaan te IJmuiden, D. N. de Rijk als sub-diaken. Voordat de eigenlijke hoogmis begint, waarin de 27ste mis van dr. A. Rinkel in de liturgische gezangen is opgenomen, zal de gemeente tijdens het in processie binnen treden van de geestelijkheid in de kerk staande het Bisschopslied, gezang 253 van Alex de Jong zingen. De toespraak tot vormelingen en gemeen te wordt ditmaal in opdracht en in naam van mgr. Van der Oord. gehouden door pastoor Nieuwenhuijzen, gevolgd door ge zang 231. Te vier uur 's middags zijn er de ponti ficale Vespers van Dankzegging, waarin pastoor De Rijk zich met een kort woord zal richten tot de bisschop, vormelingen en gemeente. De Alkmaarse wielerclub „Alcmaria Vic- trix" en de middenstandsvereniging W.A.C. O. organiseren op zondag 16 juni de wieler ronde van U;tgecst voor aspiranten en amateurs. De voorwedstrijd voor aspiranten be gint om twee uur en gaat over een afstand van 25 kilometer. Ongeveer dertig jonge wielrenners hebben voor deze rit inge schreven. Na de finit,.. van de aspiranten starten de amateurs voor een wedstrijd over hon derd kilometer. Hiervoor hebben onder meer ingeschreven, de 39-jarige Alkmaar der Jan Ottenbros (dinsdag j.l. nog win naar in Krommenie) en zijn stadgenoot Bloetjes, Kuitwaard uit Velsen, de Bever- wijkers De Droog en Bosscher, Hendriks uit Heemskerk, De Groot uit West Graft- dijk, de Haarlemmers Van Weeren, Asma en Koek, Appel uit Hoorn, de Edammer De Boer en vele anderen. Start en finish zijn aan de Provinciale weg. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 60 IJMUIDEN Dokters J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, telefoon 4953 en J. Mac Daniël, De Genestetlaan no. 4, telefoon 4203. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze -.-eek waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstr. 3, telefoon 5259 en mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: J. G. Lange, Wijk aan Dui- nerweg 3, telefon 4234. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: Verseléwel de Witt Hamer, Vondellaan 60, telefoon 3969. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondag- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150. HEEMSKERK—UITGEEST: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. Brugman, Middelweg no. 38, Uitgeest, telefoon 02513 212. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Hekman, Hoofdstraat 135, telefooon 8570, te raad plegen. Apotheken Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon K 2500 16760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort-Station, telefoon K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor Velsen-noord, IJmuiden-oost, Drie huis en Santpoort: zuster Gomes, Leeuwe riklaan 39; voor IJmuiden en IJmuiden- oost: zuster Man, Kanaalkade 240, telefoon no. 4383. In de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans-Atout" werden de volgende resul taten behaald: Groep I: 1. B. GrootK. v. d. Zon 50 mp; 2. W. de Boer—R. Hoen 49'/2 mp; 3. A. v. BalenT. Tervoort 48'/2 mp: 4. J. Bos A. Tand 46'/t> mp; 5. C. GeldermansL. Kleyn 39 mp; 6. heer en mevrouw Vollaerts 38 mp; 7. mevrouw Beltermanmevrouw Tabak 34 mp; 8. mevrouw TabakD. Biben 30'/2 mp. Groep II: 1. Th. BakkerC. Spruit 5314 mp; 2. B. HoogeboomG. Tabak 5C4 mp; 3. J. HamersJ. v. Zutphen 49l!> mp; 4. C. Luttik—D. Hoogeboom 44 mp, 5. A. en Ph. v. Groningen 3714 mp; 6. A. WorstG. Haver 37 mp; 7.. dames ReymersKleyn 34 mp; 8. R. OosterhoutJ. die Lalijne 30 mp. De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" heeft de zomercompetitie voortgezet met de volgende uitslagen: A-klasse, 55 km: 1. Chr. de Nijs, in 1 uur 26 min en 3 sec.; 2. A. Kuilman; 3. J. Bruin; 4. H. Hendriks. B-klasse, 55 km: 1. A. v. d. Bos in 1 uur 26 min en 3 sec. 2. P. de Heer; 3. B. Bos man; 4. H. de Vries. C-klasse, 44 km: 1. H. Komen in 1 uur 8 min. en 23 sec.; 2. J. Timmer; 3. C. Dulle- mans; 4. J, Spee; 5. C. v. Tongeren; 6. P. Win kelaar; 7. M. Put. Aspiranten, 33 km: 1. T. Wen tink, 54 min en 15 sec. ADVERTENTIE Geef ham er nog een broek „BIJ", die komt ALTIJD van pas, vooral tn de zomermaanden. 4 EN cov^ In „Thalia" te IJ muiden draait „Het licht scheen in de duisternis". Een bik kelharde detective wordt naar een klein plaatsje gestuurd om een moord op te los sen die gepleegd blijkt te zijn door een geestelijk onvolwaar dige. Samen met de vader van de ver moorde gaat hij op weg en daarbij ont moet hij een blind meisje dat hem be kent dat zij de moor denaar, haar broer, verborgen houdt. De detective belooft de dader niet te doden maar de wraakgie rige vader denkt daar anders over. Het komt tenslotte tot een worsteling tussen de ze vader en de detective, waarbij de moor denaar erin slaagt te ontvluchten. Bij de achtervolging glijdt hij echter uit en valt van een rots te pletter. De detectieve gaat terug naar zijn standplaats, maar korte tijd later keert hij weer terug naar het dorpje om de rest van zijn leven aan de zijde van het blinde meisje te slijten. Al met al dus een weinig plezierig ge geven. Regisseur Nicholas Ray heeft ech- Een beeld uit de film „Het licht scheen in de duisternis", welke rolprent van avond in „Thalia" te IJmuiden vertoond wordt. ter van het verhaal met behulp van Ida Lupino, Robert Ryan, Ward Bond en Char les Kemper in de hoofdrollen een zeer aan vaardbare film gemaakt die de bezoekers tot het einde toe in spanning zal houden. Voor de honk. en softbalclub „Roos- wijk", die vorige week een druk compe titieprogramma heeft afgewerkt, blijft het aantal wedstrijden voor het komende weekeinde tot vier beperkt, waarbij wel alle herennegentallen binnen de lijnen ko men, doch slechts het eerste damesteam. Dit damesteam, dat vorige week wegens een misverstand met slechts zeven dames de uitwedstrijd tegen OWO I kon begin nen, wist later desondanks de 7-0 achter stand geheel in te lopen, doch moest toch met 9-7 het onderspit delven. Vanavond zal Rooswijk I (dames) op „Watervliet" de strijd aanbinden met de Haarlemse TYBB I-dames. Dit betekent een moeilijke taak tegen de sterke Haar lemse gasten, van wie toch nog wel kan worden gewonnen. Rooswijk 3 (heren), dat Geel Wit met 19-10 versloeg, gaat zaterdagmiddag op bezoek bij HHC 3, waarbij de resultaten minder gemakkelijk worden bereikt. Zondag gaat Rooswijk I (heren) naar THOR in Amsterdam en ook hier geldt na de vette overwinning op DWU I (28-3) een volledige concentratie om de beide punten te bemachtigen. Dezelfde dag spe len de Rooswijk 2-heren thuis tegen Rood Wit 2 en zij moeten hier proberen de te gen HCK 3 gemaakte overwinning (4-7) te herhalen. De opstellingen zijn: Dames Rooswijk I: werpster W. v. Maa- nen; vangster J. Wedemeyer; le honk M. de Vries; 2e honk D. Marckelbach; 3e honk W. v. d. Kuil; korte stop J. Kluft; 1. velder R. Verwayen; m. velder J. Brommer; r. velder G. v. Embden. Heren Rooswijk I: werper E. Sauer; vanger K. Heinen; le honk G. Plooy; 2e honk F. Kooimans; 3e honk K. Klesser; korte stop A. Wedemeyer; 1. velder C. Heemskerk; m. velder H. Fatsma; r. vel der C. Klesser. ADVERTENTIE Voor het strandhuis Voor de keuken Voor de slaapkamer ALLEEN ZATERDAG Wordt gratis thuisbezorgd Snelliusstraat 23 - Telefoon 5653 In de nacht van woensdag op donderdag hebben onbekenden zich door verbreking van een keukenruitje toegang verschaft tot de woning van de familie Mink aan de Schelgeeststraat te Bakkum. De bewoners waren enige dagen op va kantie bij hun dochter, die te Santpoort woont en van de-.e afwezigheid hebben de indringers gebruik gemaakt om hun slag te slaan. Het gehele huis werd doorzocht en inhoud van kasten en laden werd over de grond gesmeten. Het televisie- en radiotoestel stonden in de tuin, zodat hieruit kan worden opge maakt dat de snoodaards deze zaken al vast voor transport hadden klaargezet. Als vermist werden opgegeven een zil- ervos, twaalf zilveren vorken en lepels en twee vulpennen. De afwezige bewoners werden door de politie -ran de inbraak in kennis gesteld. Door middel van een speurhond is nog ge tracht *-et spoor van de dader(s) te achter halen, tot o- heden is men daarin evenwel niet geslaagd. Bij de buren, die te half zeven de politie alarmeerden, heeft men van het nachtelijk bezoek iets gemerkt noch gehoord. (Reuter) Een Brits fregat heeft in de Perzische Golf zes Chinese opvarenden van de ruim tienduizend ton metende En gelse tankboot „Gervaise Leigh" van boord gehaald en in de haven Mena Al Ahmadia aan de Iraakse politie overgeleverd. Het fregat was door de gezagvoerder van de tanker telegrafisch te hulp geroepen, na dat hem gebleken was dat de betrokken zes Chinezen op het punt stonden een mui terij te beginnen. WALVIS AANGEVAREN IN ATLANTISCHE OCEAAN NEW YORK (UP) Het lijnschip „Uni ted States" heeft op 4 juni op de Atlanti sche Oceaan een uitzonderlijk grote walvis aangevaren. Kapitein John W. Anderson deelde hierover mee, dat naar zijn mening de walvis door het schip gedood werd op een afstand van drie dagreizen buiten de Amerikaanse kust. Vlak na de aanvaring merkte de beman ning op hoe het water in het kielzog van het schip over een grote oppervlakte rood werd van bloed. De rugvin en de staart van het beest verschenen even boven wa ter en zonken vervolgens. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Twente van Rotterdam, President Roo sevelt van Rotterdam, Evertsen van Halm- stadit, Joost van Kotka, Kayloe van Sagitta, Orion van Lissabon, Swift van Londen, Wes- terdiok van Londen, Stentor van Rotterdam, Zaanstroom van Huil, Irma van Dakar, Kei zersgracht van Walcom, Saint Jacques van Le Havre, Fountain Abbey van Goole, Sain- tonge van Novorossisk, Wave Crest van Tacoradi, Laidoure van Lulea, Vechtstroom van Grangemouth, Senegalkust van Ham burg, Draco van Rotterdam, Rijnstroom van Londen, Wiros van Antwerpen. Vertrokken zijn: Tonijn naar Gothenburg, Ezila Croces naar Rotterdam, Christina naar Denemarken, Tabinta naar Hamburg, Da niël naar Delfzijl, Lore Ottens naar Manty- luoto, Delfzijl naar Rotterdam, Westland naar Bremen, Ittersum naar Dakar, Swift naar Harlingen, Artemite naar Hampton Roads, Stanwell naar Curacao, Tank Em press naar Mina el Almadi, Sarukt Johann naar Bremen, Prior naar Gent, Birgit naar Paternine, Stella Marina naar Tuhtsal, Pa lermo naar Sluiskil, Hast V naar Bremen, Amyntas naar F 'terdam, Deo Favente naar Gdynia. Prinseeracht naar Rotterdam, Flevo naar Le Havre, Philetas naar Hamburg, Eemstroom naar Londen, Caribia naar Mal- mö, Angolakust naar Antwerpen, Dido naar Bordeaux, Texelstroom naar Manchester. Op de Doodweg in Castricum heeft zich een ernstig geval van dierenmishandeling voorgedaan. Om onbekende redenen heeft een onbekend gebleven persoon zijn woe de gekoeld op de jonge hond van de daar wonende heer Res. Het dier werd een aan tal steek- en snijwonden toegebracht. Naar aanleiding hiervan stelt de politie een on derzoek in en zij brengt deze zaak in ver band met de inbraak aan de Schelgeestweg waarvan de dader mogelijk geprobeerd heeft ook het huis van de heer Res binnen te komen, waarbij de hond hem waar schijnlijk is aangevlogen. (Reuter) In Italië zal een nieuw trans atlantisch passagiersschip, de „Leonardo da Vinei" worden gebouwd, dat in de plaats zal komen van de na de aanvaring met het Zweedse schip „Stockholm" gezon ken „Andrea Doria". De kiel van de „Leonardo da Vinci", die 232 meter lang zal worden en een geschat te waterverplaatsing van 32.000 ton zal hebben, zal 23 dezer op de Andaldo- scheepswerven in Genua worden gelegd. De „Leonardo da Vinei" zal het grootste en snelste Italiaanse passagiersschip wor den. Voor de leden van de Velsense Tuin- bouwstudieclub werd gisteravond in de koffiekamer van Westerveld een „vaste plantenavond" gehouden. D - heer Wesse- ling uit Haarlem, die reeds eerder als spre ker voor de Velsenaren heeft gestaan, be handelde voor de pauze een aantal meege brachte bloemen en planten op interessan te wijze. De grote kennis van de heer Wes- seling op dit gebied maakte het mogelijk dat de aanwezigen een leerzame avond meemaakten, waaruit zij ongetwijfeld hun profijten konden trekken. Tevens werden deze avond de stands van bloemenshow „IJmond Flora 2", die in september in het patronaatsgebouw aan de Zeeweg gehouden zal worden, onder de deelnemers verloot. De IJmuidense volièrevereniging „Fau na Felisenum" zal op deze tentoonstelling aanwezig zijn met een volière van onge veer tien vierkante meter en enkele klei nere vitrines. GROTE VAART Aagtedijk 12 van Rotterdam naar Calcutta Alpherat, 13 te Buenos Aires Annenkerk, 12 van Honkong naar Shanghai Attiss, 12 te Curagao Almdijk, 12 van Havana naar Vera Cruz Aardijk, 13 van Makassar naar Singora Alphard, 13 van Las Palmas naar Rio de Janeiro Antonia t., 13 van Pladju naar Tjilatjap Arnedijk, 14 te Le Havre Amstelvaart, 13 van Surabaja naar Australië Alkaid, p. 13 Kp Verdische eil. naar Antwerpen Arendsdijk, 13 te Antwerpen Alhena, 13 te Hamburg Andijk. 13 te Bremen verwacht Amsteldiep, 13 te Brunsbuttel verwacht Alphard, 13 te Las Palmas Aalsum, 13 te Singapore verwacht Boskoop, 13 te La Libertad Baarn, 13 te Antwerpen Banda, p. 13 Gibraltar naar Beyrouth Bantam, p. 13 Aden naar Belawan Bengalen, 13 van Genua naar Port Said Britsum, 12 van Honolulu naar Osaka Bloemfontein, 13 te Hamburg verwacht Bagan, 13 te Gorontalo Beninkust, 13 te Le Havre verwacht Billiton, 13 te Djibouti Caltex Delft t. 12, van Bari naar Beyrouth Caltex Utrecht t., p. 13 Gibraltar naar Port Said Camerounkust, 12 van Amsterdam nr Freetown Cottica, 13 naar Paramaribo Delfshaven, 13 te Duinkerken Dongedijk, 13 van Tacoma naar Stockton Drente, 13 van Zeebrugge naar Port. Said Esso Den Haag, 13 van Brest naar Sidon Friesland, 13 van New York naar Beiroet Ganymedes, 11 van Curagao naar Le Havre Gaasterland, 12 van Amsterdam naar Buenos Aires Gaasterkerk, 13 van Penang naar Aden Groote Beer, p. 13 Kaap Race naar Quebec Hilversum t„ 13 van Bandar Shapur n. Kwinana Hathor, 13 te Savona Houtman, 14 te Tientsin verwacht Hydra, 12 van Cumana naar Carupano Hersilia, 13 n.m. te Antwerpen verwacht Hecuba, 13 te Cape Haitien Ivoorkust, p. 13 Óuessant naar Le Havre Johan van Oldenbarnevelt 13 te Rotterdam Java, 15 te Napels verwacht Khasiella t. 12 van Rotterdam 13 te Thames- havën Keizerswaardt, 14 te Singapore verwacht Larenberg, 12 van Vitoria naar Landsend Lekhaven, 12 tè Amsterdam Lissekerk, 12 van Abadan naar Mombasa Lombok, 13 te Tacoma Lemsterkerk, 13 te Hamburg Laertes, 13 te Rajang rivier Louis Lantz, 13 te Las Palmas Maaslloyd, 12 van Colombo naar Suez Musilloyd 12 van proeftocht te Rotterdam Maasdam, 13 te Cobh Malea t., 15 te Miri verwacht Maetsuycker, 13 van Fremantle naar Singapore Molenkerk, 14 te Marseille Muiderkerk, 14 te Aden Munttoren t., 13 van Geelong naar Mena al Ahmadi Malady, 14 naar Velsen Marpessa, 13 te Curagao verwacht Mijdrecht, 13 te Houston Naess Commander t., 13 te Port Said Nias, 13 te San Fransisco Nieuw Amsterdam, 12 van Southampton naar New York Oranjestad 12 van Barbados naar Plymouth Zeebrugge Ootmarsum, 13 te Hamilton verwacht Prins Philips Willem, 13 te Cleveland Poseidon, 12 te Amsterdam Prins Alexander, 13 te Montreal Prins Frederik Hendrik, 12 van Montreal naar Peperkust, 13 van Winneba naar Cape Coast Prins Casimir, 13 te Bremen Purfina Nederland, 13 van Kuwait nr Fiumicino Polyphemus, 13 v. Singapore nr Sungei Gerong P. G. Thulin 13 te Halifax verwacht Radja, 14 te Colombo verwacht Raki, 13 van Bahrein naar Karachi Rijndam, 13 van Le Havre naar Southampton Ridderkerk, 13 te Kaapstad verwacht Seven Seas, 12 van Rotterdam naar Bremen ADVERTENTIE Fiets goedkoop Buitenbanden v a5.85 Binnenbanden v.a ƒ1.39 lasbeschermers v.a11.56 Kettingkasten v.af 5.75 Zadels v.a4.25 Chroom sturen v.a4.25 Handvatten, per stel v.a. ƒ0.15 Bellen v.aƒ0.55 Rijwielslotenƒ1.48 Bagagedragersƒ1.75 Spaken, per stuk0.04 Voornaven1-75 Spatborden, per stel ƒ3.10 En nog veel meer, teveel om op te noemen Wij zijn ook prima gesorteerd in Dubbele bagagetassen v.a. 6.95 Autopeds - Kinderzitjes, voor en achter - Geruite tasjes - Regen broeken en -jasjes - Rijwiel lampen. Dames- en herenrijwie'en v.a. 106.75 Idem, compleet met lamp, slot en jasbeschermer ƒ119.50 Sport-rijwielen v.a122. Idem, compleet135- (zolang de voorraad strekt) Kennemerlaan 19 Telef. 6317 Stad Vlaardingen, 12 van Vlaardingen naar Narvik Sommelsdijk, 13 te Rotterdam Stentor, 13 van Rotterdam naar Amsterdam Sarpedon, 13 te Cap Haiti Sinabang, 13 te Brisbane verwacht Stad Breda, 15 te Emden verwacht Stad Gouda, 16 te Rotterdam verwacht Schelpwijk t., p. 13 Malta naar Pt de Bouc Straat Madura, 13 van Bombay naar Cochin Sunetta t., 14 te Singapore Stanvac Ogan, 14 te Sungei Gerong Stad Schiedam, 13 te Gibraltar Tabian, p. 12 Kp Vincent naar Pt Said Taria t., 12 van Buenos Aires naar Trinidad Tiba, 13 te Necochea Telamon, 13 Pto la Cruz Teucer, 13 van New York naar Baltimore Ternate, p. 13 Lissabon naar Marseille Theobaldius t., 13 van La Spezia naar Fao Tjiwangi, 13 te Makassar verwacht Thelidomus, 13 van Mena naar Geelong Vlist, 13 van Norfolk naar Rotterdam W. Alton Jones t., 13 te Punta Cardan Weltevreden, 14 te Tj. Priok Wonosobo, 14 te Cochin verwacht Wonosobo, 14 te Cohcin verwacht KLEINE VAART Aardenburgh, 13 van Rotterdam nr Antwerpen Aurora, 13 van Rotterdam naar Hamburg Ambiorix, 13 van Algiers naar Malaga Arbon, 13 van London naar Huil Ardeas, 13 van Rotterdam naar Genua Aurora, 13 van oRtterdam naar Hamburg Boreas, 11 te Genua Cresta, 13 van Skutskar naar Honfleur Diannel, 13 te Londen verwacht Dietert, 16 te Westport verwacht Draco, 11 van Gijon naar Oporto Eyo-S, 13 van Sundsvall naar Harlingen Eljo, 12 van Genua naar Ibiza Evertsen, 13 van Holmsund naar Amsterdam Fiducia II, 13 te Boston verwacht Ferocia, 13 van Casablanca naar Rotterdam Flevo, 11 van Antwerpen te Vasteras Fiducia II, 13 van Maassluis naar Boston Frisco, 13 van Antwerpen naar Cork Flevo, 12 te Amsterdam Geziena Henderika, 13 van Hamburg nr Galway Houtman, 13 van Burea naar Amsterdam Hera, 11 van Pto Ordaz naar Baltimore Herman, 13 van Teignmouth naar Genua Hoogland, 13 van Rotterdam naar Odense Houtman, 13 te Amsterdam verwacht Julia Mary, 13 van Manchester naar Lissabon Keizersgracht, 13 van Walkom naar Amsterdam Lean S, 13 naar New Haven Leuvehaven, 13 van Rotterdam naar Antwerpen Meres-N, van Vitoria naar Antwerpen Nero, 12 van Barcelona naar Tarragona Olwe, 13 van Dundee naar Rochester Pavo, 12, van Kemi naar Zaandam Pionier, 13 van Goole naar Delfzijl Rose, 13 van Porsgrun naar Esbjerg Stentor, 11 te Rotterdam Vrijburgh, 13 van Rotterdam naar Casablanca SLEEPVAART Oceaan 12 naar Hikari met kruiser Moreno Cycloop, 12 naar Maracaibo Noordzee, 12 p. Dover naar Lissabon zonder sleep Poolzee, 12 naar Trinidad met bak Zeeland, 12 van New Orleans naar Maracaibo Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal f 7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die ziel- mei ingang van 1 iuli 1957 oer kwartaal abonneren. ontvangen de nummers tol en mef 29 iuni 1957 gratis Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niei voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15