Vaderdag begint met ROXY! Prins Bernhardfonds ontwikkelde zich tot instrument van de vrede Beperking vestigingsmogelijkheden in Zandvoort thans al gewenst TEKENMATERIALEN s Uit oorlogsnood geboren ^Brieven aan de redactie Een goed en mooi HORLOGE Zilveren Anjer Jongens berecht die roofoverval pleegden Gelijkstelling van artsdiploma's Examens Daden gevraagd Kind door 77-jarige heer van verdrinking gered Meikersen worden duur O.E.E.S. geeft voorlichting over kernenergie TECHN. 16 juni: 50 Roxy in Vaderdagdoos f 2.50 Straaljager viel in zee; vlieger werd gered Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is „Margrief. Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! STREEKPLAN ZUID-KENNEMERLAND Aan enkele bezwaren van gemeente t.a.v. projectie wegen tegemoetgekomen Drs. Van der Beugel over Euromarkt-nadelen Export van bloembollen niet afgenomen Eindhoven krijgt een studententehuis Opmerkelijke redding in Stille Zuidzee Stenen des aanstoots VRIJDAG 14 JUNI 1957 WAT IS HET ANJERFONDS? Wat doet het Prins Bernhardfonds? In deze dagen van voorbereiding tot de jaarlijkse Anjercollecte op de verjaardag van Prins Bern- hard hoort men die vraag dikwijls stellen en dat wil zeggen, dat de doelstelling van het Prins Bernhardfonds en de provinciale en plaatselijke Anjerfondsen nog lang niet die algemene bekendheid hebben verworven als bijvoorbeeld het Nederlandsche Roode Kruis of de Emmabloemcollecte. Misschien komt dat wel omdat het Prins Bernhardfonds in 1940 werd opgericht, toen Nederland reeds door de Duitsers bezet was. Personeel van een raffinaderij op Curagao nam het initiatief om geld in te zamelen voor het aanschaffen van oorlogsmateriaal om de nog vrije Nederlanders in staat te stellen de strijd tegen de overweldigers voort te zetten. Als gevolg daarvan werd niet minder dan 21 miljoen gulden in vier jaren ingezameld, waar van jachtvliegtuigen, bommenwerpers, motortorpedoboten en de torpedojager „Jan van Galen" werden aangeschaft. Maar toen ons land weer bevrijd was, was het Prins Bernhard, die de eerste stap deed om dit specifieke oorlogsfonds te ver anderen in een instrument voor de be vordering van het werk van de vrede. Het nieuwe Prins Bernhardfonds stelt zich ten doel door „het verlenen van financiële steun aan personen of organisaties de zelf werkzaamheid van het Nederlandse volk op het gebied van wetenschap, kunst en volksontwikkeling in het algemeen te be vorderen, alsmede de Nederlandse cultuur in de overzese gebieden en in het buiten land uit te dragen", dit doel werd niet op zichzelf gesteld, maar uiteindelijk gezien als een bijdrage tot de geestelijke weer baarheid van het Nederlandse volk, een lés èn een vrucht van de achter ons lig gende oorlogsjaren. Het Prins Bernhardfonds wil dus de vrije culturele krachten in ons volk bevorderen, hetgeen in deze tijd van massificatie on ontbeerlijk is. Juist om die uniformiteit te ontgaan is de werkzaamheid van het Prins Bernhardfonds zeer sterk gedecentrali seerd. In elke provincie en in de grootste drie steden werden zelfstandige afdelingen in het leven geroepen, die onder de naam Anjerfonds het culturele leven in de be trokken provincie of steden stimuleren. Tachtig percent van de jaarlijkse Anjer collecte komt aan die provinciale of plaat selijke organisaties ten goede. De steun welke het fonds aan culturele organisaties en instellingen of aan indivi duele beoefenaren van kunst en weten schap heeft verleend loopt al in de mil joenen. Voor hem of haar, die onze cultuur grote diensten heeft bewezen, werd de onder scheiding van de Zilveren Anjer ingesteld, waarvan de uitreiking plaats vindt telken- jare op of omstreeks de verjaardag van Prins Bernhard door hem persoonlijk. Het embleem van de anjer is gekozen als her innering aan de eerste spontane Anjerdag op 29 juni 1940, de eerste verjaardag van de Prins onder de bezetting toen vele Ne derlanders als blijk van trouw aan het Vorstenhuis een witte anjer droegen. Een bijzondere en treffende omstandig heid is de financiële basis van de Zilveren Anjer. De noodzakelijke kosten namelijk worden bestreden uit de rente van een legaat, dat het Prins Bernhardfonds inder tijd ontving van een gesneuvelde militair, de heer Thijs Taconis, die in de oorlog als agent per parachute werd afgeworpen bo ven ons land en bij de vervulling van zijn gevaarlijke opdracht is omgekomen. Mede in verband met deze basis van de Zilveren Anjer werd als zinspreuk daarvan gekozen: De vrijheid van een volk is het hooghouden van zijn geest. De voornaamste bron van inkomsten was in de afgelopen jaren de jaarlijkse inzame ling, de Anjercollecte, rondom de verjaar dag van Prins Bernhard. Naast de op brengst van de Anjerdag, waarvan 80°/o aan de regionale Anjerfondsen en 20°/o aan het nationale Prins Bernhardfonds ten goede komt, komen er bijdragen binnen van particulieren, waaronder uit het bui- Twee jongens van 18 jaar en één van 19 hebben voor de rechtbank in Amsterdam terechtgestaan, omdat zij in de avond van 16 februari op het Mercatorplein in de hoofdstad een 57-jarige winkelchef met een ijzeren staaf hadden neergeslagen en hem van een tas met 3200.hadden beroofd. Het slachtoffer had, ondanks een hevig bloedende hoofdwond, de jongen die er met de tas vandoor was gegaan, weten te grijpen. De beide anderen waren korte tijd later aangehouden. Eén van het drietal woonde naast de winkel en had de anderen verteld dat de chef elke avond met een tas met geld naar huis ging. Hij had hun ook de ijzeren staaf verschaft waaromheen een gummi slang geschoven was. Tegen deze jongen eiste de officier van Justitie anderhalf jaar gevangenisstraf; tegen de beide anderen respectievelijk twee jaar en een jaar en negen maanden. In de rapporten, die over de jongens waren uitgebracht, werd gezegd, dat zij een gevaar voor de maatschappij waren. Er was geen hoop dat heropvoeding enig succes zou hebben. Thuis oefenden de jon gens een ware terreur uit. In het Huis van Bewaring waren van hen afkomstige briefjes onderschept waaruit bleek dat zij wilden proberen te ontvluchten. Op 27 juni zal de rechtbank uitspraak doen. De Vrije Universiteit te Amsterdam en de R.-K. universiteit te Nijmegen hebben voortaan gelijke rechten als de rijksuni versiteiten ten aanzien van de door haar uit te reiken getuigschriften waaraan de hoedanigheid van arts wordt ontleend. AMSTERDAM (Gem. Universiteit). Be vorderd tot arts: mejuffrouw M. E. P. Fin ken, H. R. Weenink, J. den Heijer, B. J. Wenink, J. Kattenwmkel, E. P. van der Esch, J. Steenbergen, H. H. R. Coppes, allen te Amsterdam, en J. G. W. Gispen te Apel doorn. Geslaagd voor het artsexamen eerste deel mevrouw E. A. GellingKuiper, H. W. C. van den Brekel, IJ. Velzeboer, J. J. van Benthem Jutting, E. P. S. Posthuma, J. M. Preller en B. Heijlman, allen te Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde: R. J. Murris, geboren te Batavia. Geslaagd voor het doctoraalexamen wis kunde: mejuffrouw C. Ch. Naeff, Den Haag; voor het doctoraalexamen scheikunde: W. J. Schut, Worm er veer. tenland en wordt een deel ontvangen van de opbrengst der Zomerpostzegels. Maar versterking van de geldmiddelen voor de steeds groeiende taak van het Prins Bernhardfonds, de enige nationale instelling van dit karakter op de Neder landse culturele akker, is dringend nood zakelijk. Het is zoals de regent, Prins Bernhard als voorwoord tot een jaarverslag schreef: „Aan mooie woorden hebben onze cultu rele arbeiders niets, er dienen daden ge steld te worden. Ik zou elke landgenoot er van willen doordringen, te beseffen, dat het Fonds geen liefdadigheid vraagt, maar een vrijwillige bijdrage in het belang van onze culturele opbouw. Het is een zaak van alle Nederlanders." Het Prins Bernhardfonds staat als een kleine macht met een groot geloof temid den van de grote drie van deze tijd: massa, overheid en bedrijfsleven, om de geeste lijke zelfwerkzaamheid en weerbaarheid te behouden en te versterken, met als devies: Tua res acitur Het gaat om uw aller zaak. Het is daarom, dat wij de Haarlemmers aansporen niet alleen de collecte op zater dag 29 juni a.s. wel te willen gedenken of het die avond door het Noordhollands Philharmonisch Orkest met medewerking van Jo Vincent te geven concert te be zoeken, maar vooral ook een beroep doen op hun medewerking door hun te ver zoeken zich voor de op 29 juni te houden collecte op te geven als collectrice of col lectant. Men kan dat doen bij de U.V.V., Proveniershuis, Grote Houtstraat 142, tele foon 14179. De 77-jarige heer J. van Noort, wonende Delfgauwseweg 279 te Delft, zag, toen hij langs de Bieslandsekade wandelde, dat een spelend jongetje in de wetering raakte. Het kind, dat de vierjarige Chrisje van der Lingen uit de Van der Mastenstraat bleek te zijn, verdween onmiddellijk in de diepte. De oude heer, die tot zijn 66ste jaar geregeld ging zwemmen, trok zijn jasje uit en begaf zich te water. Hij verloor al spoe dig grond en moest zich zwemmende naar de kleine drenkeling begeven. Met veel moeite slaagde hij erin het kind naar de kant te brengen, waarnahulpvaardige handen beiden op de wal hesen. Voor de kersenverkopingen „op het hout", die donderdag in verscheidene plaatsen in de Betuwe zijn gehouden, bestond zeer veel belangstelling en de vraag was belangrijk groter dan het aanbod. De nachtvorst had vooral bij de Duitse en zwarte kersen grote schade aangericht. Een boomgaard van dit soort die het vorig jaar nog 3400 gulden opbracht, werd voor slechts 80 gulden ver kocht. Hiertegenover stond, dat een boom gaard meikersen, die het vorig jaar 2200 gulden opbracht, thans voor 4400 gulden werd afgemijnd. Gemiddeld werd voor de meikersen 50 tot 70 cent per kilo op het hout betaald. Gezien de hoge kosten van het plukken, keren, vervoer en sociale lasten, verwacht men dat de kersen de consument gemid deld fl.25 tot f 1.70 per kilo zullen gaan kosten. Van 24 tot 28 juni zal ter gelegenheid van de tentoonstelling „Het Atoom" in Amsterdam een voorlichtingsconferentie over de kernenergie voor het bedrijfsleven worden gehouden, onder auspiciën van de O.E.E.S. Aan deze conferentie zullen 300 in dustriëlen uit dertien Europese landen en de V.S. deelnemen. Zij zal een overzicht geven van de huidige kennis der kern fysica, de perspectieven, die de praktische toepassing van deze nieuwe energiebron biedt en van de sociale problemen, die zij oproept. Elk der conferentiedagen zal aan een bepaald onderwerp gewijd zijn. ADVERTENTIE M. STRIJLAND - SCHOTERWEG 7 ADVERTENTIE Donderdagmiddag heeft luitenant-ter- zee-vliegertweede klasse G. A. M. van Wermeskerken van de marineluchtvaart dienst, die voor schietoefeningen gedeta cheerd is op de vliegbasis Leeuwarden, tijdens een schietoefening bij Terschelling zijn „Meteor 8" met de schietstoel ver laten. Na per parachute in zee geland te zijn is hij in zijn opvouwbare rubber red dingbootje een kwartier later door een hefschroefvliegtuig, dat op Vlieland is ge stationeerd, werd opgehaald. Als vermoedelijke reden voor het ver laten van het vliegtuig door de vlieger wordt door de Luchtmachtvoorlichtings dienst opgegeven dat het vliegtuig in aan raking is gekomen met een door een ander vliegtuig gesleepte schietschijf. ADVERTENTIE (Verkort weergegeven) Pijnlijk. Ik lees o.m. iets zeer schok kends in de krant. Er is een heer, die krijgt plotseling maagpijn, gevolgen niet voor hem schokkende beursnoteringen (Wall Street). Begrijp ik de wereld, het mens dom niet, dat ik toch even mijn mond openhoud van verbazing bij het „maag- pijn"-bericht. Ik heb nog pijn, pijn in mijn buik van het lachen om zulke poppen kast. Wat is een mens toch zielsgelukkig als je niet opvalt in het leven. Hoogachtend W. J. H. G. te BI. Met de vaste steekplannencommissie van de Provinciale Planologische Dienst zjjn Gedeputeerde Staten van Noordhol land van mening, dat tegemoet kan worden gekomen aan enkele bezwaren, die de ge meente Zandvoort tegen het ontwerp- streekplan voor Zuid-Kennemerland heeft uitgebracht. Een van deze bezwaren gaat tegen een buitenwaartse verschuiving van de noordoostelijke randweg om Zandvoort, die de Zandvoortselaan met de Boulevard Favauge moet verbinden. Overeenkomstig de wensen van de gemeente zal de projectie van deze randweg in het streekplan wor den gewijzigd. Bij een buitenwaartse verschuiving van de randweg zou deze het vijverpark aan tasten en de rust aldaar verstoren. Hon derdveertig huizen zouden door de weg worden ingesloten en komen te liggen tus sen twee drukke wegen in plaats van nabij één. De streekplannencommissie meent, dat door een buitenwaartse verschuiving meer terrein zou worden verkregen, ge schikt voor verkaveling als bouwterrein. De vekeerstoestanden op de verlegde rand weg zouden gunstiger zijn: er zou één kruispunt minder nodig zijn. Gezien ech ter de insluiting van honderdveertig hui zen en aantasting van het vijverpark, meent de commissie aan het bezwaar van de gemeente tegemoet te kunnen komen. Dit is echter niet het geval wat betreft de wensen van Zandvoort om de geprojec- teeerde zuidoostelijke randweg verder zuidoostwaarts te leggen over het terrein van de Amsterdamse duinwaterleiding, bij voorbeeld langs het noordwestelijke ka naal. Op het door verplaatsing van de randweg verkregen terrein wenst de ge meente een open bebouwing. Gedeputeer de Staten menen echter, dat in Zandvoort zij het met meer dichte bebouwing, ook ten zuiden van de badplaats een zeer voldoende bevolkingsaanwas kan worden opgevangen. Het zal echter niet mogelijk zijn in dit gebied in onbeperkte mate met open bebouwing voort te gaan. Een derge lijke bebouwing, overwegend voor van el ders aan te trekken personen, lijkt nodig noch gewenst. De bevolking van Zuid- Kennemerland zou daardoor maar worden vergroot en de natuurruimte worden ver kleind. Gemeend wordt, dat beperkingen ten aanzien van de uitbreiding thans al ge boden zijn. Met het oog op de sociale struc tuur van de badplaats is het trouwens beter, dat ten zuiden van het bestaande dorp wat dichter wordt gebouwd. Overi gens ontmoet de projectie van d<^ randweg door het waterwingebied teveel bezwaren van de gemeente Amsterdam. Aan de wensen van Zandvoort om meer bebouwingsmogelijkheden in noordooste lijke richting kan niet worden voldaan. De gemeente kan niet aantonen, dat hier in tien jaren twaalfhonderd woningen moe ten worden gebouwd: dit is het dubbele, dat het streekplan toelaat. De gemeente heeft voorts niet kunnen aantonen, dat de wel benodigde huizen juist hier moeten verrijzen. Beter zou ten zuiden van het be staande dorp kunnen worden gebouwd. Beperking van de vestigingsmogelijkheden is in Zandvoort thans reeds gewenst. Een uitvalsweg langs de spoorbaan in de richting Overveen, zoals de gemeente wenst, wordt bezwaarlijk geacht. De door snijding van de duinen, als gevolg van de spoorbaan, zou daardoor slechts worden vergroot. Een dergelijke uitvalsweg wordt trouwens niet nodig geacht. Aan de wen sen van de gemeente om de ontworpen baan voor recreatieverkeer benoorden het circuit nog iets verder noordwaarts op te schuiven in verband met een eventuele verlenging van het circuit, kan worden tegemoet gekomen. Dit is ook het geval met het verlangen om de ontworpen weg benoorden Bentveld wat noordelijker te projecteren, omdat anders de Westerduin weg tweemaal zou worden gekruist. Het is echter niet de bedoeling, dat de weg be noorden Bentveld de Westerduinweg zal kruisen, als deze als rijweg wordt gehand haafd. De gemeente Zandvoort wil de nieuwe weg oost-west doortrekken over de tram baan tussen Bentveld en Zandvoort. Het stuk Zandvoortselaan tussen Bentveld en de badplaats kan dan blijven, zoals het is. Dit voorstel ontmoet echter teveel beden kingen. Immers, als aan de wensen van de gemeente tegemoet wordt gekomen, zouden de duinen door twee drukke rijwegen wor den doorsneden en zou de randweg om Zandvoort een extra knooppunt krijgen. Gemeend wordt, dat een verkeersknoop punt bij de manege, mits uitgevoerd als vrije kruising met aansluitingen, geen ver keerstechnische bezwaren met zich zal brengen. De gemeente ziet voorts graag rijverkeer toegelaten op de baan voor recreatiever keer tussen Bloemendaal aan Zee en IJmuiden. De bewoners van de IJmond zouden hierdoor de badplaats beter kun nen bereiken. Aan deze wens kan echter niet worden tegemoet gekomen, daar door het openstellen van de baan voor rijver- keer een soort boulevard zou ontstaan, die het strand meer zou ontsluiten, dan nodig en wenselijk wordt geacht. Door uitvoering van de voorgestelde maatregel zouden fraaie duingebieden dreigen te worden aangetast; in ieder geval zou er voort aan in deze duinen onvoldoende rust heer sen. Voor de bewoners van de IJmond kan trouwens zonder toelating van rijver- keer over de ontworpen recreatiebaan van IJmuiden naar Zandvoort voldoende strand worden ontsloten. ADVERTENTIE Het zijn niet altijd de cijfers, die de doorslag geven maar de moed en de wil om door te zetten. Geef daarom uw flinke jongen of meisje na het geslaagde examen dat hebben ze verdiend v.a. 45.heeft u iets goeds. HEEFT 'T VOOR U. De kleine zaak met de grootste keuze GROTE HOUTSTRAAT 49 - Tel. 20049 De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, drs E. H. van der Beugel, heeft op een gemeenschappelijke lunch der Am sterdamse afdelingen van het Comité Benelux en het genootschap voor Interna tionale Zaken een inleiding gehouden over enige aspecten van de buitenlandse politiek en daarbij de Euromarkt en het vrijhandelsgebied ter sprake gebracht. In de fundamentele wereldvraagstuk ken is volgens hem de Nederlandse in vloed uiterst gering. Aan de internationale organisaties waarvan ons land lid is, ne men wij echter op de meest actieve wijze deel. De Euromarkt zal, wanneer zich geen ongelukken voordoen, op 1 januari in werking treden. Twee fundamentele na delen van de Euromarkt vond de staats secretaris, dat Nederland zich begeeft in een te protectionistisch gezelschap en de stijging van het kostenniveau, die onze positie op de wereldmarkt zal aantasten- De staatssecretaris had echter vertrouwen in het gehele Nederlandse bedrijfsleven, dat zijns inziens duidelijk inzicht heeft in het belang van Nederland bij een zo laag mogelijk kostenpeil. Hij zei tenslotte nog, dat bij de onder handelingen over de Euromarkt geen complete harmonie tussen Nederland en België bereikt is. Verdere versteviging van de Benelux is noodzakelijk voor onze dikwijls zeer moeilijke positie in de groep van de zes landen. Rectificatie „Uitvoer van bloembollen neemt gelei delijk af", luidde de kop van een bericht in ons blad van woensdag, waarin enkele exportcijfers uit het jaarverslag van het Produktschap voor Siergewassen werden aangehaald. Deze kop was echter onjuist. De uitvoer van bloembollen is namelijk de laatste jaren geleidelijk gestegen, hetgeen men reeds meermalen in ons blad heeft kunnen lezen. Wel is het zo, dat het aan deel van de bloembollen in de totale ex port van siergewassen terugloopt. Italiaanse onderscheiding. De beeldhouwer prof. F. Carasso, hoogleraar aan de Jan van Eyckacademie in Maastricht, is door de Italiaanse regering benoemd tot ridder in de orde van verdiensten der Italiaanse Republiek wegens zijn bijzondere ver diensten op het gebied van de Italiaanse kunst en cultuur. Het ridderkruis is woensdag uitgereikt door de Italiaanse ambassadeur in Den Haag. De stichting Studentenvoorzieningen in Eindhoven heeft aan de architecten, het echtpaar Pot-Keenstra in Amsterdam, op dracht gegeven tot het maken van een ontwerp voor het eerste hospitium voor de studenten der Technische Hogeschool in die stad. Dit gebouw zal geplaatst worden aan de Boutenslaan in het zuidelijk stads deel. Het zal uit tien eenheden van elk twaalf kamers bestaan. Met de bouw zal tenminste een periode van achttien maan den gemoeid zijn, zodat de eerste twee ja ren de niet spoorstudenten in Eindhoven bij particulieren ondergebracht moeten worden. In totaal zullen zeker drie hospitia nodig zijn om de studenten huisvesting te verlenen, waarna nog een groot aantal stu denten bij particulieren onderdak zal moe ten vinden. GLASGOW (UP) Een drieëntwintig jaar oude matroos, Douglas Wardrop, van de Engelse vrachtboot „British Monarch" heeft dinsdag negen uur lang in zijn eentje rondgedreven in de Stille Oceaan. Hij viel over boord om half vijf in de morgen en pas tegen acht uur werd zijn verdwijning opgemerkt. De „Monarch", die op weg was van Panama naar Japan, maakte rechts omkeert en ontdekte de drenkeling tegen half twee in de middag nadat hij ongeveer honderd mijl was teruggestoomd. Douglas Wardrop kwam weer veilig aan boord on danks het feit, dat er op de plaats waar hij negen uur had rondgedobberd haaien zijn. De directie van de scheepvaartmaat schappij, waartoe de „Monarch" behoort, drukte er haar verbazing over uit, dat Wardrop het negen uur in het water heeft kunnen uithouden en dat zijn schip er in slaagde hem terug te vinden. Wardrops moeder vertelde, dat dit de vierde keer is, dat haar zoon aan de ver drinkingsdood ontsnapt is. Toen hij twee jaar oud was viel hij in een vijver met waterlelies, toen hij vijf was sprong hij in een andere vijver en later is hij bij het vissen naar stekelbaarsjes nog een keer in de Thames geduikeld. Verschillende men sen hebben al voorgesteld kapitein Coutts van de „Monarcli", die honderd mijl terug voer om een vrijwel op te geven beman ningslid te redden, in aanmerking te laten komen voor een onderscheiding. g°ooooooaxiccoc«oooooooooooocxx)oooooooooooooooooooooooc)o LONDEN (UP). - In de „Manchester Guardian" van vandaag is een merk waardige ingezonden brief geplaatst, die de redactie „een voorbeeld van stoïcisme" noemt. De brief zou afkomstig zijn van een metselaar in Barbados, en gericht zijn aan de aannemer voor wie de man 2 werkt. De brief: „Geachte heer, Bij het gebouw bemerkte ik dat door de orkaan enkele stenen aan de boven zijde van het gebouw losgeraakt en verdwenen waren. Ik heb toen een balk met een katrol eraan boven op het ge bouw vastgemaakt, en daarmee een vat vol stenen opgehesen. Toen ik met de reparatie gereed was waren er nog vrij veel stenen over. Ik heb het vat iveer omhoog gehesen, en het touw beneden vastgemaakt. Toen ben ik naar boven gegaan, en heb ik de stenen die overgebleven waren, in het vat gedaan. Daarna ben ik weer terug gegaan naar beneden, en heb ik het touw losgemaakt. Helaas was het vat met stenen zwaar der dan ik. Vóórdat ik wist wat mij overkwam begon het vat te dalen en werd ik omhoog getrokken. Ik besloot me vast te houden - halverwege ont moette ik het vat, waarvan ik in het passeren een harde slag tegen de schou der kreeg. Ik werd verder omhoog getrokken, totdat ik met mijn hoofd tegen de balk sloeg en mijn ngers bekneld raakten tussen het katrol en het touw. Toen het vat de grond had geraakt was de bodem gebarsten en een aantal stenen eruit gevallen". „Ik was nu zwaarder dan het vat, waardoor ik met grote snelheid begon te dalen. Halverwege ontmoette ik het vat, waarvan ik in het passeren een harde slag tegen de schenen kreeg. Beneden viel ik bovenop de stenen, 8 welke aanraking mij verschillende ver- wondingen toebracht. Op dit punt moet ik mijn tegenwoor- digheid van geest verloren hebben, want ik heb het touw losgelaten. Het vat kwam daarop terug naar beneden, en belandde met een harde slag op mijn hoofd. Ik ben in het ziekenhuis. 8 Ik heb de eer u te verzoeken mij ziekenverlof toe te staan". Ocxx>0000000000000000000ax)0000000000cxx300000000000000c00

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7