Grote aanvoer op groentemarkt Agenda voor Velsen Tweede team van Missiehuis werd basketbalkampioen Toonkunst in moeilijke positie door afscHëid van voorzitter Franke Loodswezen verwijdert wrakboei boven het goudschip „Renate" Bij ARENdTrËYM slaagt u Aardbeien laten nog even op zich wachten Niettemin nieuw programma gereed Boei opgeslagen in Helders magazijn Vanmorgen in de vishal en op zee n Net geen parodie Monster Subsidie Bethlehemkerk over 60 mille berekenen Rock Tegen de Indianen Jim in het oerwoud Bedrij fs voetbaltoernooi Opening (en jaarvergade ring) van kleuterschool Vanavond concert van „St. Caecilia" en BHK „Schijnbrand" in meubelzaak Agenda voor Beverwijk De moord te Nieuwland Taxichauffeur veroordeeld tot twintig jaar Kerkelijk Nieuws ZATERDAG 15 JUNI 1957 De gehele week kan men in Thalia „Sissi, de jonge kei zerin" gaan zien. Dit is de ontwape nende en vooral ro mantische geschie denis van een meis je dat niet voor bestemd scheen om het Oostenrijkse hof van voor de eerste wereldoorlog met haar frisheid en na tuurlijke onbevan genheid op te luiste ren en toch die taak krijgt toebedeeld. Een film uit „de goede oude tijd", die er rijkelijk op specu leert maar het ro mantische gemoed goed zal doen. Zondagmiddag wordt „Emile en zijn de tectives" gedraaid, een verfilming van het kostelijke boek voor jong en oud van Erich Kastner. Een even kostelijke film. Tot ons leedwezen is de recensie van de speciale filmvoorstelling, die Thalia don derdagavonds geeft een dag over blijven staan en gisteren in plaats van donder dag gepubliceerd. De indruk werd gewekt, als zou Thalia vrijdagavond met deze film de nieuwe speelweek openen. Ter voor koming van misverstand zij uitdrukkelijk gemeld, dat het programma „Sissi, de jonge keizerin" vermeldt, waarvan in deze rubriek een beoordeling is opgenomen. Wij bieden onze lezers en de directie van Tha lia onze excuses aan voor deze vergissing. Eddy Constantine begint ook in ons land hoe langer hoe meer opgang te maken met zijn films die net geen parodie zijn en die ook door niemand serieus genomen worden. In de nieuwe aflevering die tot en met zondag in het Kennemer Theater draait en die getiteld is „Op het spoor der verdwenen vrouwen" knokt Eddy er weer lustig op los. Hij ontmaskert een groep handelaren in cocaïne en blanke slavin- Emiel en zijn detectives - aardig beeld uit de Erich Kastner-film, die Thalia volgende week draait. nen. Natuurlijk zijn er ook mooie meisjes en wel: Jaqueline Vendura en de beroem de Juliette Gréco. Eddy zingt in deze film bovendien met zijn dochtertje een allercharmantst liedje „l'Homme et l'enfant". Tot en met woensdag kan men in deze bioscoop genieten van „Les enfants du pa radis", van welke film we alleen maar willen zeggen: „Zien, zien.... zien". Tot en met maandag draait in het Luxor Theater „Curucu van de Ama zone", een film waarin de geschiedenis wordt verteld van Rock Dean, een eige- ADVERTENTIE voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K2560 - 8930 Als gevolg van een weinig duidelijke re dactie van de raadsvoordracht, die dins dagavond in Velsens gemeenteraad aan de orde komt, werd in ons bericht daarover van gisteren ten onrechte de indruk ge wekt, als zou de Bethlehemkerk een sub sidie van bijna 60 mille ten deel vallen. Het bedrag, waarover het subsidie wordt berekend, bedraagt weliswaar f 59.400,06, maar dit dient als basis voor de bereke ning, die 15 percent hierover aanhoudt en dus tot een subsidie van een kleine f 9000 komt. Een tweede wijziging in een gemeente blad, die ons van de zijde der secretarie bereikt, luidt aldus: „Het gestelde onder punt 13 van de agen da en toelichting tot de vergadering van de raad op 18 juni 1957, komt te vervallen, omdat de wethouders ambtshalve lid zijn van het Adviescollege voor het IJmondge- bied. Hiervoor in de plaats komt: Benoe ming van onderwijzend personeel aan de openbare lagere scholen. Karl-Heinz Böhrn en Romy Schneider na de króning tot koning en koningin in de film „Sissi, de jonge keizerin". naar van een aantal plantages in het Ama zonegebied van Brazilië. Hij komt tot de ontdekking dat zijn arbeiders een voor een ontslag nemen omdat zij vrees hebben voor een legendarisch monster, Curucu ge naamd. Door een toevallige omstandigheid komt hij er achter dat een vrouwelijke Ameri kaanse dokter het plan heeft opgevat in het gezelschap van een aantal uitstekende gidsen de Curucu-watervallen op te zoeken en na ampel beraad sluit hij zich bij deze expeditie aan. En dat is tegelijk het eigenlijke begin van een verhaal vol spanning en een film gevuld met prachtige natuuropnamen. En passent wordt ook het monster Curucu nog ontmaskerd. Van dinsdag tot en met donderdag draait er weer eens een rock 'n rollfilm in Luxor. „Rock pretty baby" betekent, dat ook hier de klok voor rock 'n roll slaat. Een aaneenschakeling van de langzamer hand al ingeburgerde muziekjes, waarop men aan het dansen slaat in de stijl van negentienhonderdenzevenenvijftig. De tal loze supporters van de rock and roll be hoeven wij niets meer te zeggen. De ver klaarde tegenstanders evenmin. Holly wood ziet er business in en levert de ene film na de andere tot het punt van ver zadiging is bereikt. Voorlopig heeft men er nog plezier in. Twaalf tunes staan er borg voor in een film, waarvan het ver haaltje bijzaak en de dans hoofdthema is. In de matinees draait „Twee harten, één melodie". „De redder van fort Shallan" is in de film, die tot en met zaterdag in het W. B. Theater draait, de bekende acteur Vic tor Mature die nu echter Jed. Cooper heet. Hij Wordt door een Indianenopperhoofd, die luistert naar de naam Rodewolk, van zijn paarden en huiden beroofd en vervol gens trekt hij naar het fort Shallan ten einde van de opperbevelhebber aldaar een schadevergoeding te eisen. De bevelheb ber slaagt er echter in Cooper en zijn makkers als verkenners te contracteren en gezamenlijk begint men dan aan de uit roeiing van de Indianen. Het oude thema dus, op de beproefde manier verfilmd. Zondag en maandag wordt in deze bio scoop „Drums of Tahiti" vertoond, de ge schiedenis van Mike Macklin die achterna gezeten door een Franse politiechef voor de koning van Tahiti in San Francisco duizend geweren gaat halen. Alles loopt echter met een sisser af en de dappere Mike trouwt tenslotte met het enige juiste meisje. Zondagmiddag kan men gaan genieten van „Het teken van de gorilla". Als Jungle Jim verricht Johnny Weis- müller ook in deze film weer knappe staal tjes van oerwoudkunde. Wederom raakt hij in conflict met een „wetenschappelijke" expeditie, waarvan enige leden in een com plot van boeven zitten, die er op uit zijn een verstopte goudschat op illegale wijze weer op te delven. Om al te nieuwsgierige personen op een afstand te houden spelen de delvende boeven, in monsterachtige go- rilla-costuums gestoken, voor aap. Maar Jungle Jim laat zich niet om de tuin leiden en bezorgt zowel de schat als de boeven daar waar zij thuis horen, waar mee dus de laatsten in de aap gelogeerd zijn. En passant levert hij enkele driftige gevechten met een leeuw, een poema, een zeeslang en een enorme arend. Vreemd is het dat men in deze film, opgenomen in een Afrikaans natuurreservaat, waarvan prach tige natuuropnamen te bewonderen zijn, tevens een tijger ten tonele gebracht heeft. Want de eerste in Afrika's wildernis le vende tijger moet nog geboren worden. Afgezien van deze vergissing kan de min naar van dit genre aan deze spannende rolprent enige uren van opwindend plezier beleven. In het bedrijfsvoetbaltournooi in Velsen komen volgende week in het veld: Maandag 24 juni: Visknechten—Verman de Zonen 18—19.45; PCH-Vico 19.45-21.30. Woensdag 26 juni Gas en WaterZaan- landse Houthandel 1819.45; Havenarbei dersFrigo 19.4521.30. Donderdag 27 juni: VisknechtenNelo 1819.45; HavenkwartierVermande Zo nen 19.4521.30 uur. Het nieuwe gebouw van de neutrale kleuterschool „Marquette" aan de Constan- tijn Huygensstraat te Heemskerk zal op woensdag 19 juni officieel worden geopend. Op diezelfde dag vindt 's avonds de jaarvergadering in de school plaats. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing; aftredend en herkies baar zijn mevrouw W. S. van HieleDik kers en de heer J. Vosselman Bosch. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte vindt een filmvoorstelling plaats. Het bondsconcours ter gelegenheid van het vijfendertig jarig bestaan van het r.-k. fanfarecorps „St. Caecilia" te Heems kerk zal vanavond om 8 uur een aanvang nemen met een concert van de organise rende vereniging en de Beverwijkse Har moniekapel. „St. Caecilia" voert uit: Mars Lynwood van J. Oord Hume; 4 Bagatellen van P. van Mever; Symphonietta van Alb. Thiry; Tre Phantom Brigade van W. H. Myddle- ton en Triomphmars uit Aïda van Verdi. De B.H.K. brengt het volgende pro gramma: mars Arromanches van A. E. Kelly; Le Cheval de Bronze, ouverture van Auber; Harlem Shadows, ouverture van M. Boekei; Melodieën uit Die Lustige Witwe van Fr. Léhar; Three Jolly Sailor- men| polka voor pistons van S. Molenaar; Bagatelle, ouverture van Jos Rixner. Ontvangst Zondagmiddag om 12 uur vindt de offi ciële ontvangst plaats van de afgevaar digden der deelnemende verenigingen op het gemeentehuis. De middagconcerten beginnen om half twee en de marswedstrij den op de Marquettelaan vangen om 5 uur aan. Aan het laatstgenoemde onderdeel nemen op zondag 11 verenigingen deel; in de tamboerwedstrijd zijn er 5 vertegen woordigd en aan de concertwedstrijden dingen eveneens 11 verenigingen naar de eer. ,,'t Karpertje" naar concours De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" neemt op zondag 30 juni deel aan een concours dat wordt georga niseerd door de zustervereniging „Luctor et Emergo" te Alkmaar. ZATERDAG 15 JUNI „Felison", zaal Heidestraat, expositie van werken van G. J. de Geus, geopend van 14 tot 17 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek IJmui- den: geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Velsen Noord: geopend van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. R.-K. Openb. Leeszaal en Bibliotheek, Banjaertstraat 13, open van 14 tot 17 uur. Sportstichting: Velsen, 15 uur, sportmid dag op „Schoonenberg". Thalia, 19 en 21.15 uur „Sissy de jonge keizerin" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 16 JUNI Thalia, 15 uur, „Emiel en zijn detectives" 19 en 21.15 uur als zaterdag. Rex, geen opgave MAANDAG 17 JUNI Openbare Leeszaal en Bibliotheek IJmui- den: geopend van 14.30 tot 17.30 uur van 19 tot 21 uur. Filiaal Velsen Noord: ge opend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag Thalia, 20 uur als zaterdag Rex, geen opgave Raadhuis, 10 tot 12 uur spreekuur bur gemeester 15 tot 17 uur spreekuur wethouder van onderwijs. Er is deze week een heel grote aanvoer op de groentemarkt geweest; de veiling Kennemerland in Beverwijk veilde vrijdag alléén al ruim elfduizend kisten groente. Ondanks deze grote aanvoer ging alles vlot van de hand. Sla stond volop in de belangstelling met prijzen tot 20 cent per krop. Voor bospeen, waarvan nu een ruime aanvoer van de koude grond begint te ko men, liepen de prijzen in het laatst der week terug tot rond de 25 cent per bos. Bloemkool varieerde bij een grote aanvoer van 14 tot 43 cent per stuk. Rabarber is heel wat in prijs terugge lopen nu de aanvoer groter werd, er werd tot 35 cent per bos betaald. Asperge raakt al weer op, de prijs bleef aan de hoge kant namelijk van 75 tot 210 cent per bos. Snij- en sperziebonen draaide rond de twee gul den per kilo, de eerste tuinbonen gingen tot 75 cent per kilo. Voor spinazie en pos telein was minder grote belangstelling, goede kwaliteit spinazie ging tot 32 cent per kilo maar de meeste partijen kwamen niet hoger dan tot 15 cent per kilo en de postelein draaide ook rond deze prijs. Aardbeien varieerden van 500 tot 770 cent per slof, doosjes varieerden van 35 tot 140 cent per stuk. Nog geen aardbeien Wanneer het eenmaal half juni is, ver wacht men dat in de streek Kennemerland de aardbeienveilingen gaan beginnen, maar in tegenstelling tot vroeger jaren verschuift de oogst de laatste tijd en begint zij meestal tegen het einde der maand. Dit jaar zal hierop geen uitzondering maken, want op zijn vroegst zouden de speciale aardbeienveilingen tegen het ein de der komende week kunnen gaan begin nen en men overweegt in veilingkringen om donderdag of vrijdag aanstaande een aanvang met de aardbeienveilingen te maken. Over het algemeen mag men verwachten dat de oogst niet zal gaan tegenvallen, de aardbeien liggen er goed voor. Met de huidige droge oostenwind gaan de aard beien echter eerder achteruit dan vooruit; dit euvel doet zich speciaal op de hoogge legen gronden gelden. Toch is men in tuin derskringen vol goede moed en verwacht men van dit oude Kennemer produkt weer alles. Hoe de prijzen zullen zijn, is niet te bezien: het hangt van zoveel factoren af. Bloemen „kwijnend" Het warme weer is niet bevorderlijk voor een goede gang van zaken op de bloemen veiling; grote aanvoeren en maar matige prijzen. De irissen raken alweer op, voor de laatste soorten werd zo rond de 30 cent per bos betaald. De eerste Engelse irissen draaiden rond de 50 cent per bos, pioen rozen waren heel duur; hiervan is de aan voer maar klein en er werd nog tot 200 cent per bos betaald. De overige snijbloe men waren matig aan de prijs: er komen heel veel duizendschonen aan de markt, evenals anjers en ixia's. De tijd van de anemonen en ranonkels raakt alweer voorbij, daarentegen komen er veel koren bloemen die rond de 20 cent per bos halen. De aanvoer van potplanten is nog beschei den, het zijn hoofdzakelijk begonia's, sal via's en de restanten der afrikanen. Ook de aanvoer van perkplanten wordt kleiner de handel is matig. In Castricum Zoals te verwachten was, werden deze week op de veiling van „Ons Belang" te Castricum de eerste aardbeien in sloffen aangevoerd: dit waren zelfs de eerste mandjes van de koude grond. Ook hier was een grotere aanvoer van groente en zelfs kwamen de eerste sperziebonen, tuin bonen en doperwten al aan de afslag. De noteringen van vrijdag waren: aard beien per slof f 8,10 en per doosje 65-88 en 43-52, voor 2e soort voor de Climax werd 88 cent per doosje betaald. Sla 654-17, ra barber 15-36, sperziebonen 205-215, dop erwten 85-90, tuinbonen 58, bloemkool 25- 33, bosuitjes 854, peulen 125 en spianzie 854. Feestavond van rennersclub Het bestuur van de Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland" is reeds thans bezig met de voorbereidingen voor de jaarlijkse feestavond die ditmaal op 12 ok tober zal plaats vinden. De dansmuziek voor deze avond zal worden verzorgd door het IJmond-Quin- tet. Met twee motorspuiten en een ladder wagen snelde de Beverwijkse brandweer vrijdagavond bij het sein „grote brand" naar de Koningstraat, waar brand was waargenomen in de magazijnen van Stou- tenbeek's meubelzaak. Toen al het mate riaal en een groot aantal manschappen kort na het eerst alarm op de Koning straat verzameld waren, keek ieder naar de vuurhaard uit, maar er was vuur noch rook te bekennen. Toch was het geen proefalarm of zelfs maar een loos alarm. Dit bleek na een onderzoek van hoofd brandmeester Schining, want toen enige jongens vertelden dat zij alarm hadden geslagen omdat zij rook uit de pakhuizen zagen komen ging men op onderzoek uit. Het bleek, dat op een naast gelegen erf een vuurtje werd gestookt, waarvan de vlammen en de rook weerkaatsten in de grote ramen van de meubelzaak en de jongens wisten niet beter te doen dan te gaan vertellen dat er bij Stoutenbeek brand was uitgebroken. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE xxxxxxoxiooocxxooooQaxxxox«yK.ocooooooooooofioonooooocóc Begunstigd door ideale weersomstandig- I die toch over de enige speelplaats beschikt heden zijn donderdag op de speelplaats van het Missiehuis te Driehuis de basket- balwedstrijden in het toernooi voor Vel- sense scholieren gehouden. Er werd ge speeld van 's middags half vier tot zes uur. De acht teams, die deelnamen, waren ver deeld in twee poules, die elk een halve competitie speelden. Het tweede team van het „Missiehuis" behaalde het kampioen schap Door de vrijwel unieke outillage bij het Missiehuis was de organisator in staat op vier velden tegelijk te laten spelen zodat binnen twee uur aan de finale kon worden begonnen. De R.H.B.S. liet verstek gaan waarvoor echter de Willem de Zwijger U.L.O. met een tweede team in de plaats kwam. Alle ploegen waren uniform gekleed en voor zien van rugnummers. In poule A liet Excercitia door noncha lant spel zijn kans op een prijs slippen, waardoor Missiehuis II in de finale kwam. In poule B overklaste Missiehuis I door snel en produktief spel zijn tegenstanders volkomen, zodat om 6 uur de finale een aangelegenheid voor „Missiehuis" werd. Door een verkeerde tactiek van het eerste werd Missiehuis II kampioen. Er werd door alle ploegen enthousiast gespeeld en het was goed te zien dat er van een vooruitgang in baltechniek ge sproken kon worden. De Technische school viel tegen, terwijl pbrt ZATERDAG 15 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Op het spoor der verdwenen vrouwen. Luxor Theater, 19 en 21 15 uur: „Curucu van de Amazone". W.B. Theater, 20 uur: „De redder van fort Öhallon". Park Scheybeeck, 20.30 uur: „Jong Zang en Vriendschap". VVV-zomerprogramma) Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 10-12 en 15-17 uur; jeugdlees zaal geopend van 14.30-16.30 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10-12 en 15-17.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 15-17 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 16 JUNI Kennemer Theater, 14.30, 16.30 19 en 21.15 uur: Op het spoor der verdwenen vrouwen. Luxor Theater, 14.30 uur: „Twee harten, één melodie", 16.30, 19 en 21.15 uur: „Curucu van de Amazone". W.B. Theater, 14.30 uur: „Het teken der Go rilla", 16.30 en 20 uur: „Drums of Tahiti". MAANDAG 17 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Op het spoor der verdwenen vrouwen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Curucu van de Amazone". W.B. Theater, 20 uur: „Drums of Tahiti". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 en 19-2(Tuur; jeugdleeszaal geopend van 19-20 uur; lees- en studiehoe ken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 uur; lees- en studiezaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. „Donkere wolken stapelen zich op aan de hemel van Toonkunst". Dit zei mevrouw Allan, de vice-voorzitster van „Toonkunst' in Beverwijk bij gelegenheid van het af scheid van de heer Franke van de vereni ging als voorzitter. „In hem verliezen wij een zeer toegewijde kracht en helaas heb ben wij er nog niet in kunnen slagen een nieuwe voorzitter te vinden, die deze moei lijke en verantwoordelijke taak op zich wil nemen". Zij besloot haar korte toespraak tot de scheidende praeses, met hem alle goeds in zijn nieuwe woonplaats en functie toe te wensen. Tjjdens de jaarvergadering van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, afd. Be\ ~rwijk en Omstreken, die gister avond in de bovenzaal van Bellcvue werd gehouden, heeft het bestuur ondanks het sombere geluid van mevrouw Allan, toch weer een nieuw programma samengesteld, dat evenals verleden jaar uit drie concer ten, waarvan twee met solistische mede werking en uit een kooruitvoering, zal be staan. Voor dat het programma bekend gemaakt werd, las de secretaresse haar jaarverslag voor en deelde dj penningmeester mede, dat het tekort gestegen is tot f 1040,Uit zijn verslag bleek, dat het kleine batige saldo, dat verleden jaar met veel moeite was tot stand gekomen geheel verdwenen is, doordat de publieke belangstelling te wensen had overgelaten. Een vermoedelij ke oorzaak wilde men zoeken in het feit, dat voor de concerten, die onder auspiciën van de Commissie Cultureel Beverwij ck HET LOODSWEZEN te Den Helder heeft vrijdag de wrakboei, die de heer P. Visser met de Helderse kotter HD. 47 de „Eendracht" boven de plaats, waar hij het wrak van het goudschip „Renate Leonhardt" op de bodem der Noordzee ver moedt, had verlegd, in de loop van vrijdag verwijderd. Het lichten van de groene boei geschiedde door de tonnenlegger „Zaandam" van het loodswezen. De boei is opgeslagen in een magazijn van het loodswezen aan de Buitenhaven te Den Helder. Het is niet geoorloofd maar naar wille keur boeien in de Noordzee te leggen, het geen een gevaar voor de scheepvaart zou kunnen opleveren. Om die reden heeft de „Zaandam" de boei moeten lichten en aan de wal moeten brengen. De heer Visser, voorzitter van de Coöpe ratieve Bergingsvereniging „Renate Leon hardt", die nog steeds bij de Noordersluis in het Noordzeekanaal te IJmuiden zijn (rechte) goudtoren heeft liggen, verscheen vorige week onder veel geheimzinnigheid in Den Helder. Hij verklaarde echter dat de boei, die vorig jaar in het najaar moest worden verwijderd omdat het bergings- karwei tot 1957 moest worden uitgesteld, op de juiste plaats alleen aan hem be kend zou worden gelegd. Tegenover ons verklaarde hij daarna weer, dat het uit varen van de toren in ieder geval na licht was, gelicht. Pinksteren zou plaats hebben. Zodra het goed weer werd De plaats, waarop de heer Visser vorige week ten noordwesten van de noordelijke Haaksgronden de boei in zee heeft gelegd, werd aangewezen door een wichelroede loper uit Deventer. De man droeg ook een vrij groot apparaat, gewikkeld in een zwart werkjasje, bij zich. Voorts waren aan boord van de HD. 47 „Eendracht" de heren P. Visser en C. v. d. Toorn uit Zaandam. De bemanning van de HD. 47 heeft ver klaard dat de „telepaath" het wrak met behulp van de geheimzinnige doos zeer snel had gevonden. Vervolgens werd de wrakboei uitgelegd. Daar het Loodswezen bovendien andere methoden bij het tonnen- leggen prefereert werd de boei, die onver worden georganiseerd, aantrekkelijke abonnementen verkrijgbaar zijn. Andere oorzaken zijn de stijging der kos ten der uitvoeringen en salarissen der so listen en het om onnaspeurlijke redenen wegblijven van jeugdige bezoekers, die tot op heden het grootste contingent der be langstelling uitmaakten. Rekening houdend met alle mogelijke omstandigheden, heeft het bestuur besloten de prijs van het lid maatschap te verhogen en wel van f 5, tot f 6,voor gezinsleden van f 4,tot f 5,en voor jeugdleden van f 2,50 tot f 3,-. De penningmeester bracht dank aan het gemeentebestuur voor de financiële steun bij de solistenconcerten en voor de geste om in de kosten van kooruitvoeringen bij te springen. Naar andere zaal De concerten zullen niet meer plaats vinden in het Luxor Theater, daar dit niet meer op donderdagavond beschikbaar is, maar in het Kennemer Theater. Door deze verplaatsing wordt een nieuwe last op het budget gelegd. De voorzitter deelde mede, dat er een interne organisatie had plaats gevonden, waarbij het koor financieel on afhankelijk werd en dat hiervoor een wij ziging der statuten noodzakelijk bleek. Daar er geen bezwaarschriften ter verga dering aanwezig waren en de aanwezige leden eveneens geen op- of aanmerkingen hadden, werden de nieuwe statuten goed gekeurd. Het programma van Toonkunst voor het seizoen 19571958 ziet er als volgt uit: op 26 september een concert met medewer king van George van Renesse (piano), op 6 november zullen jeugdige kunstenaars met zang, fluit, piano en hobo, hun muzi kale kwaliteiten tonen, waarna eind ja nuari Hans Henkemans, eveneens piano met orkestbegeleiding een uitvoering zal geven. Een groots evenement belooft de uitvoering van de Matthaus Passion, door het Toonkunst koor in Beverwijk te wor den. Indien de kerkelijke instanties hun volle medewerking hieraan verlenen, zal omstreeks april 1958, in de kerk van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad aan de Arendsweg, voor het eerst na tien jaren, een uitvoering van dit grootse werk plaats vinden. Het bestuur was omtrent de me dewerking der kerkelijke autoriteiten zeer optimistisch. Het koor heeft nog een extra uitvoering in petto, die omstreeks Kerstmis zal plaats hebben in de Gereformeerde Kerk aan het Moesnplein. Hier zullen gedeelten uit de Messias en het Weihnachts Oratorium ten gehore worden gebracht, waarbij het Zaans Bachkoor onder leiding van dirigent J. Kort zijn medewerking zal verlenen. Jeugdmuziekeoncours Tot slot zal voor de derde maal een jeugd-muziek-concours Worden uitgeschre ven en gezien het succes in voorgaande ja ren, heeft men wederom grote verwach tingen omtrent de inschrijving der jeug dige deelnemers. Het eerste deel van het concours heeft in Beverwijk plaats, het tweede in Velsen en de slotavond zal dan weer in Beverwijk worden gehouden. De voorzitter sloot de vergadering met de wens uit te spreken, dat het bestuur er spoedig in zou slagen een geschikte opvol ger voor de scheidende voorzitter te vin den. met basketbal-standers. Het Gymnasium en de Willem de Zwijger U.L.O. gaven el kaar goed partij. Daar de laatste ploeg vrij wel uitsluitend uit club-spelers (Exercitia- Z.B.V.S.) bestaat, waren zij in staat de overwinning te behalen. Na de finale bedankte de voorzitter van de commissie van leraren, de heer Roozen- stein, de Overste van het Missiehuis voor de bereidwilligheid en de service om zijn terrein ter beschikking te stellen. Hierna reikte de ambtenaar voor de sport, de heer Smakman de wisselbeker uit aan het tweede team van het Missiehuis en de me daille voor het eerste team; en bedankte de organisatoren voor het initiatief en de uitvoering. De wethouder van onderwijs was verhinderd door ambtsbezigheden bij het toernooi aanwezig te zijn. Het ware te hopen dat er door de gemeente eens minder plannen werden gemaakt om speelplaatsen in te richten en open te stellen voor de jeugd en wat meer en vlugger werd gewerkt aan de uitvoering van die plannen. Uitslagen poule A ExcercitiaW. de Zw. ULO II 119, Missiehuis IITechn. Sch. I 222, W. de zw. U.L.O. IITechn. Sch. I 118, Excer citiaMissiehuis II 1012; Missiehuis II W. de Zw. U.L.O. 20—8, Techn. Sch. I— Excercitia 1340. Poulewinnaar Missie huis II. Uitslagen poule B Missiehuis ITechn. Sch. II 520, GymnasiumW. de Zw. ULO I 1314, Techn. Sch. II—W. de Zw. U.L.O. I 2—28, Missiehuis IGymnasium 168, Gymna siumTechn. Sch II 252, W. d. Zw. U.L.O. IMissiehuis I 718. Poulewinnaar Missiehuis I. Finale: Missiehuis IMissiehuis II 812. Uiterlijk onbewogen hoorde de 39-jarige taxichauffeur L. H. uit Nieuw en Sint Joosland hedenmorgen in de raadzaal van het stadhuis het vonnis aan, dat de presi dent van de arrondissementsrechtbank te Middelburg, mr. P. van Empel, uitsprak: twintig jaar gevangenisstraf met aftrek. De rechtbank acht het wettig en overtuigend bewezen, dat de taxichauffeur de weduwe Kodde-Roose uit Nieuw en Sint Joosland heeft vermoord. De officier van Justitie, mr. J. L. André, had aan het eind van de zitting, die vrijdag 31 mei in de concert- en gehoorzaal werd gehouden, twaalf jaar met aftrek geëist. De officier achtte namelijk het subsidiair tenlaste gelegde, de doodslag op de wedu we, bewezen, maar niet, dat H. zijn daad weloverwogen of na beraming heeft ge pleegd. De rechtbank achtte het primair ten laste gelegde, dat H. de weduwe F. M. Kodde-Roose op 8 januari na kalm beraad heeft gedood, door haar met een laken, dat hij om haar hals knoopte, te wurgen, wèl bewezen en vonniste dus twintig jaar voor moord. De rechtbank achtte tevens de diefstal van f 6000 een geldbedrag, dat aan de weduwe toebehoorde, bewezen. H. werd niet verminderd toerekenings vatbaar geacht. De verdedigers mr. P. C. Adriaanse en mr. W. F. P. Kurtz hadden vrijspraak gevraagd wegens gebrek aan wettig en overtuigend bewijs. Geref. Kerken Tweetal te Uithuizermeeden W. Stuurs- ma te Grootegast en H. Willems te Augus- tinusga (Fr.). Beroepen te Nij-Beets Joh. Pasveer, kand. te Coevorden. Geref. Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Barendrecht T. v. Deursen, kand. te Schiedam; te Schildwolde J. Ver kade te Voorburg. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Meppel H. W. Eerland te Lisse en A. Hilbers te Enschedé. Een besomming De reeksen besommingen tussen f 8000 en f 16.000, die de IJmuidense, Katwijkse en Vlaardingse trawlers de laatste maan den te noteren krijgen voor hun vangsten van 400 tot 900 kisten, mogen we een keer onderbreken met een besomming van een Britse trawler. Schiper T. Spall van de Grimsby-trawler „Vanessa" voerde 3750 kisten vis aan en besomde ruim f107.000, van de vangst werden 3000 kisten in 6 da gen gevangen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11