Autorijschool „IJmond" Kerkdiensten Tri en uit de nesten - kwartje Geweldpleging in Algiers DE STORMVOGEL Telefoon 4551 IJmuider Courant Goud in de Huygensstraat Autorijschool Aanmeldingsformulier ZATERDAG 15 JUNI 1957 7 Schuilkelder wekt meningsverschil Schadevergoeding en lening voor gedupeerde Santpoorter Vergunningen voor „MEKOG" LUXE VERHUUR Gemeente wil huisjes hebben voor de traverse in Noord „Tide Water" prefereert super-tankschepen K inder kerkdiensten Rubber in de rails Voorrang nodig Vijj iaar er middenin Drie enkeltallen voor het lager onderwijs „Noordholland" dinsdag in IJmuiden Na reis met kruiser Dinsdagavond raad Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op dinsdag 18 juini te 19.30 uur is de volgende agenda samenge steld: 1. Ingekomen stukken (onder meer een verzoek van. mejuffrouw M. de Vries, om haar ontslag te verlenen als onderwij zeres aan de Prof. Van der Leeuwschool te IJmuiden; een verzoek van E. Hutter, om hem ontslag te verlenen als onderwijzer aan de Clara Stemschool te IJmuiden en een verzoek van mevrouw D. LingerMarks, om haar ontslag te verlenen als hoofdleid ster aan de Watervlietkleuterschool te Vel sen-noord. Voorts is er een schrijven van het bestuur van het Zaken Centrum Ken- niemerlaan, houdende het verzoek de open bare schuilplaats aan de Kenmemerlaan aan de noordzijde te bouwen). De agenda ver meldt verder: toekenning van een subsidie in de kosten van stichting van de Bethle- hemkerk te IJmuiden. Bouw van een open bare schuilplaats aan de Kennemerlaan. Aankoop van grond aan de Schuipweg te Velsen-noord met het daarop staande pand, gemerkt Schulpweg 130 en 130a, en verkoop van grond aan de Breesaperhof aldaar. Ver koop van grond te Velsen-noord. Verkoop van grond te IJmuiden. Toekenning van een schade vergoeding en verstrekking van een geldlening in verband met de verplaatsing van een bedrijf wegens verbreding van een gedeelte van de Hagelingerweg. Overname werkinrichting van de vereniging voor zwakzinnigenzorg. Tarieven W. .F. Visser- huis. Garantie hypothecaire geldlening door d>e n..v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten verstrekt. Verlenen van een .voorschot op de vergoeding bedoeld bij artikel 72 van de Kleuberooderwijswet aan hef bestuur van de Engelbewaarderkleuterschool te Velsen- noord voor het jaar 1957. Verlenen van niet- eervol ontslag aan een onderwijzer bij het openbaar lager onderwijs. Benoeming van een lid van het Adviescollege voor het IJmondgebied (vaeature-J. C. Aschoff). ADVERTENTIE en Luxe Verhuurbedrijf A. BEEKHUIS is van HEDEN af verplaatst naar TORRICELLISTRAAT 32 Het pand Hagelingerweg 5 te Santpoort is, tegelijk met de panden Hagelingerweg 7 en 9, door de gemeente aangekocht ten einde de in het uitbreidingplan Santpoort noord (plan A) geprojecteerde winkel bouw en verbreding van de Hagelinger weg te kunnen realiseren. Daartoe zullen deze panden op zo kort mogelijke termijn moeten worden gesloopt. In verband hiermede heeft de huurder van het eerstgenoemde pand die daarin een slijp- en polijstbedrijf uitoefent, om finan ciële steun van de gemeente verzocht, waardoor hij in staat zal zijn vervangende woon- en bedrijfsruimte te krijgen en wel door aankoop van het leegkomende pand Hagelingerweg no. 57. Op deze wijze zal hij zijn tegenwoordige cliëntele kunnen behouden, wat uiter aard voor hem van groot belang is. Belanghebbende heeft verklaard in te' stemmen met een voorstel om hem a. een schadevergoeding toe te kennen voor het overbrengen van zijn bedrijf, groot f 1500; b. een geldlening onder verband van tweede hypotheek te verstrekken tegen een rente van 4V, percent per jaar, even eens tot een bedrag van f 1500. Bij besluit van 11 juni 1957 is door B. en W. van Velsen vergunning ingevolge de hin derwet verleend aan de n.v. Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen (Me- kog) te IJmuiden tot het wijzigen en uit breiden van de synthesegasfabriek, de sal- peterzuurfabriek en de ammondaksynthese- gasfabriek op het Hoogoventerrein te IJmuiden. Inzage van dit besluit kan wor den genomen ter gemeente-secretarie vierde afdeling. Een woedende menigte Europeanen heeft deze week in Algiers gedemon streerd uit protest tegen de herhaalde aanslagen door Algerijnse nationalisten met tijdbommen, die aan tien mensen het leven hebben gekost. De Europese geweldpleging had de dood tengevolge van vijf Mohammedanen en een Euro pese vrouw. Verscheidene Franse mili tairen en Mohammedanen werden ern stig gewond. Op deze foto ziet men Franse parachutisten met het geweer in de ganslag toezien bij het uitbranden van de auto van een Mohammedaan in de rue d'Isly. Omstaande auto's worden in allerijl weggesleept. ADVERTENTIE M VISSER Celsinsstraat 52 I fmuiripti Ten behoeve van de aanleg van de in het uitbreidingsplan voor Velsen-noord en het streekplan IJmond-noord opgenomen zogenaamde zuidelijke traverse (de ver bindingsweg die het ten westen der spoor lijn Velsen-Alkmaar gelegen woon- en industriegebied een aansluiting zal geven op de nieuwe Rijksweg no. 9, welke ver binding geeft met de tunnel onder het Noordzeekanaal) is het onder meer nodig, dat de gemeente de beschikking krijgt over het perceel Schulpweg 130-130a te Vel sen-noord, eigendom van B. J. van Rixel. De eigenaar van dit pand dat gedeelte lijk door hem wordt bewoond en gedeel telijk als bedrijfspand in gebruik is, heeft zich bereid verklaard het perceel met het pand aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 10.026,—, mede onder voor waarde dat bovendien een schadeloosstel ling van f 25.417,wegens t.e verwachten schade in verband met de verplaatsing van zijn bedrijf wordt betaald. Van deze schadeloosstelling zal 50 per cent worden uitbetaald, zodra hij met de bouw van een vervangend pand ter grootte van tenminste het bestaande pand een aanvang heeft gemaakt en daarna 50 percent zodra het nieuwe pand glasdicht is. SAINT NAZAIRE (AFP) Bij de doop van het tankschip „Tide Water" van 52.600 ton, heeft de Amerikaanse reder en presi dent van de Tide Water Oil Company, J. Paul Getty verklaard, dat olietankschepen van 52.000, 60.000 en zelfs van 80.000 ton reeds achterhaald zijn en dat de exploitatie van die schepen even kostbaar is als die van een tankschip van 100.000 ton. Getty overweegt binnenkort een tankschip van 130.000 ton te laten bouwen. Volgens hem is het waarschijnlijk, 'at men binnen een tiental jaren schepen van 200.000 ton zal bouwen. Zondag 16 juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 8.30 uur: ds. J. v. d. Berg; 10 uur: ds. A. Roggeveen van Pieterburen; 10.15 uur: Jeugdkapel Radarstraat, de heer Joh. Luyt. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: Theol. kand. W. van Gennep uit Amster dam; 17 uur: ds. H. Huisman van Vel- sen-Noord; Gebouw v. Chr. Belangen, 10 uur: samenkomst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen; 15 en 17 uur: Hq T A Tipmpno Gereif. Kerk (Art.' 31 K.O.), 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: prof. v. d. Meiden van Den Haag. Gemeente Gods, 10 en 20 uur: Cultureel Gebouw, spreker J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, zaterdagavond 19 uur: algemene voorbereiding, zondag 8 uur: vroegmis,. 9.30 uur: Pontificale Hoogmis: 16 uur: Vespers van dankzeg ging: dinsdag 9 uur: Heilige Mis: don derdag (Sacramentsdag) 8 uur: Vroegmis, 9.30 uur: Hoogmis, 19.30 uur: Lof. Vrij dag (Engelmundus), H. Mis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssa menkomst, 19.15 uur: openluchtsamen komst, 20 uur: verlossingsbijeenkomst. Algehele leiding majoor J. de Bree. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, Moerbergplantsoen, 10 uur: ds. J. W. Weenink, 11.15 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur, ds. A. de Jonge van Zaandam Jeugdkerk, 10 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, de heer Remiens. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. J. de Graaf van De Bilt. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 19.30 uur: J. Se- vensma van Amsterdam; 11.45 uur: zon dagsschool, woensdag 19.30 uur: open luchtbijeenkomst in Kennemerlaan; spre ker J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. A. A. Wild schut van Amsterdam (jeugddienst). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk. 10 uur: ds. H. Huis man; 19 uur: bijzondere kerkdienst, jeugdddienst, ds. A. J. Kromhout van Halfweg. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: Open-Deur- dienst. Irenekapel, 10 uur: ds. J. G. Waardenburg van Haarlem. Populieren laan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd kapel „Groene Huis", 10 uur: heer E. W. Rosie. Geref. Kerk, Moensplein, 10 uur: ds. C. Moens van Heerlen; 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, ds. Fetter van Den Haag. Maranatha, zondag 10 uur: de hêer A. Vries van Den Helder, dinsdag 20 uur: openluchtsamenkomst Rijvordtlaan. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Ger. Badgastenkerk, Julianaplein, 10 uur: ds. D. N. Habermahl van Wormer; 19.30 uur: ds. C. Moens van Heerlen. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. J. v. d. Berg van IJmuiden. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, „Dorpskerk", 10:30 uur: ds. D. Visser van Zaandam; 18.45 uur: bijzondere kerkdienst: ds. D. ter Steege over: „Ik wil gelukkig zijn", van 18.45 uur tot 19 uur zangdienst. „De Toorts", 9 uur: ds. W. B. A. Smits van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. H. W. Eerland van Lisse. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Sunday, Evening Service 3 p.m. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten, Creutzbergschool 10 uur; Comitéschool 10 uur; Insinger- school 10 uur. Geref. Evang. zondagsscholen, Groen van Prinstererschool 10.45 uur; Ichthusburcht 11 uur. Leger des Heils kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school 10 uur; Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburch, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. DRIEHUIS—VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten: Marie Boreelkleu- Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal 7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zfl die zich met ingang van 1 Juli 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 jan! 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Het uithalen van nesten behoort tot de onbruiken des voorjaars en de bedrijvers van dit in de meeste gevallen jeugdig vandalisme zullen niet beseffen, welk een dieren leed zij aanrichten. Wisten zij het er zou geen nest meer beroerd worden, want het kind denkt vaak niet na, maar is toch ook weer niet opzettelijk wreed. Tenminste.s Op lijn twee in Amsterdam stond een wat onguur uit ziend heerschap met een schoenendoos op het achter balkon, waaruit gepiep op steeg en toen een nieuws gierige dame, bestuurster van de bond „Dierenvrienden", pertinent wilde weten, wat er voor beesten onder het dek sel huisden, kwam het hoge woord er uit, dat de man jonge kauwen uit Velsen had gehaald, die hij nu verder voor allerlei duistere doel einden ging gebruiken. En de leveranciers waren kleine Velsenaren, die voor een paar grijpstuivers bereid bleken te zijn in bomen of schoorstenen te klimmen om de man aan handelswaar te helpen. De dame heeft de kauwtjes „vrijgekocht" en naar het asiel gebracht, waar ze goed bezorgd waren. En de jonge kraaien, die uit de wieg worden gelicht om dan op ondeskundige en bijzonder pijnlijke wijze ge kortwiekt een „tam" bestaan tegemoet te gaan, zijn talloos. Mag ik de ouders vriende lijk vragen een beetje op deze kleine vogel jagers te letten en er zo mogelijk een aantal stokjes voor te steken? De exodus naar en van het strand gedurende de Pink sterdagen heeft op de Strand weg heel wat hartkloppingen opgeleverd, vertelt mij me neer D. Mulder uit de Mer- wedestraat. Niet alleen ten gevolge van de grote drukte daar, maar vooral vanwege de nare obstakels, die er in de keien liggen: de rails van het „Zuidzijspoortje", waar een mens zonder overdreven veel moeite de nek en de voorvork over kan breken, wanneer hij niet deksels goed de handen aan het stuur heeft. Meneer Mulder heeft zich daar een paar keer en met hem waarschijnlijk duizen den andere peddelaars hevig schrikkend over ge trapt en vraagt zich thans, veilig teruggekeerd af, of het niet anders kan. Vooral, om dat het wél anders kan, zoals op de Sluisweg blijkt, waar Hoogovens hun kruisend spoor hebben beveiligd met rubber banden in de rail- groef en aldus elke tuimeling op voorhand onmogelijk maakten. Helaas is het zo, dat parti culiere bedrijven vaak meer oog hebben voor dergelijke, het leven veraangenamende en beveiligende details dan de staat of de aan haar aan- horige openbare instellingen. Met mijn pennevoerder ben ik geheel eens, dat de voor ziening met rubber banden in de Zuidzijrails het strand- bezoek heel wat veiliger zou maken en dat de zes stuk ken gummi in die spoor staven goedkoper zijn dan één fikse valpartij op het moment, dat er een vracht auto passeert. Waarmee dus een vriendelijk verzoek aan de desbetreffende Staatsvis- sershavenbedrijvers en Ne derlandse Spoorwegers te boek staat, dat op de warme steun van alle toekomstige fietsers ten strande kan re kenen. Kauwen en kraaien kunnen lastige jongens zijn, maar op deze manier wordt het die- renkwellerij en dat gaat weer net enige streepjes te ver. De nieuwe verkeerssitua ties, waarin Driehuis is ge dompeld sinds het dorp een eigen viaduct rijk is gewor den, doen meermalen op de kruisingen der rustige dich- terslanen met de nu tot hoofdverkeersweg gepromo veerde Van den Vondellaan onrustbarende toestanden ontstaan. Want het van rechts ko mende verkeer uit deze be lommerde lanen hééft nog voorrang op het vaak hard naar de tunnel hollende doorgaande gerij. Velsen zal naast een deel van de Sluisweg, de Rijksweg en de Lange Nieuwstraat nóg een voorrangsweg van node hebben lijkt mij zo. Het wordt er nu zó druk Al meer heb ik uw gemoed bewerkt met de noden der chronische zieken die cate gorie van de lijdende mens heid, voor wie geen heul of verzorging is in de zieken huizen en die dus maar al te vaak wegkwijnen in een overgeschoten hoekje van de kamer, in een bed, achter een geranium of nóg benauwder. Eén chronische zieke heeft net te veel om te sterven, maar net te weinig om te leven het hoort wreed, maar het IS zo. En het ware te wensen, dat in deze om geving en dan maar het liefst in Velsen, waar het probleem in zijn volle omvang wordt onderkend, een verpleeghuis voor chronische zieken komt, dat een beangstigende hoe veelheid menselijke ellende zou kunnen opvangen. Inmiddels is dat tehuis er niet en onze zieken moeten het zonder zien te redden. Er is echter wel een vereni ging „Het Zonnehuis", die op Christelijke grondslag de zware taken op zich heeft genomen, welke rond de ver zorging dezer zieken oprij zen. Minstens 20.000 mensen in ons land gaan onder dit Nog maar een paar nachtjes slapen en dan is het feest bij Demmers, waar vader en moeder Jacob en Marie Haver temidden van het kroost de gouden bloemen buiten gaan deponeren. Het adres is eigenlijk Huygensstraat 21, maar begin er maar eens aan thuis een bruiloft op te tuigen dan zit je met het diamanten feest nog in de rommel. En daarom worden op dertig juni bazuin en glas geheven voor de echt vereniging, die op de twintigste eigenlijk echt verjaart. Jacob is een van die echte Velsenaren, wier wiegen te midden van de oude, lang opgeruimde plekjes grond stonden, waaraan de ouwe stêe haar bekoring ontleen de: ,,'t Heiletje" in Driehuis, nu al lang en breed onder het asfalt begraven. Hij leerde zijn Maria van Rixel kennen, toen hij nog als johfee 'borst met vis ventte en Maria, die toendertijd in de slagerij van Vriend v aan de Kanaalstraat diende, moet een pronte blom zijn geweest. Het werd aldus niet vlees noch vis, maar vlees èn vis een halve eeuw terug stapte het paar naar het raadhuis, waar het jawoord verkregen werd, dat later in de kerk nog eens bedeesd werd overge- zegd. Toen waren ze beiden twintig hele jaren jong en mijn intelligente lezers zul len daar ras uit kunen af leiden, dat het gouden paar van deze week de aanvallige leeftijd van slechts zeventig meedraagt, zodat zij dus een pril stelletje genoemd kun nen worden. Jacob heeft al z'n leven in de vis gedoold: eerst met de hondekar, later met de hit ervoor en daarna met een autootje, dat heel wat kilo metertjes voor de baas heeft verreden op zijn zwerftoch ten met het zeebanket. En tenslotte werd 't de vishandel in wat grotere opzet, zodat het voorstelbaar is, dat va der Jacob uit de Huygens straat nog wel eens een oifi- metje pleegt door zijn vroe gere domeinen aan Zuid. en Noordzij. Er gaat een verhaal over dit paar, dat er eens een oude kip in huis was, die no dig in de soep moest ver dwijnen, omdat een kip nu eenmaal principieel niet van ouderdom sterft. Maar de baas had zeker een mooie, stille vriendschap met de kip, want toen het mes er dan maar in moest, ging het beest plotseling driftig aan de leg en haalde moeder elke morgen kraaiend van plezier een eitje onder de bejaarde makker vandaan. De kip moest toch nog maar even blijven. Tot er een ver raad in het spel kwam en moeder merkte, dat heur Jacob dat ei er elke morgen zelf. Enfin, laten we er maar niet meer over praten, het zal de stemming wel niet bederven, maar je künt nooit weten. Gerard, de zoon kan het feest met vrouw en acht kleine Beverwijkers nog net meevieren, want binnenkort steekt hij over naar Austra lië en dan is het wat moei lijker om een glaasje te ledi. gen op de gezondheid van de oudelui. Mijnerzijds bij alle felicities, die er al ge weest zijn en nog komen zullen: proficiat. En met de zelfde levensvreugde óp naar de volgende mijlpaal! Een vijfjarige is nog maar een turf van een kleuter, maar dat zelfs zo'n knaapje tot opvallende dingen in staat is, Iaat de jonge jarige, die ik u wilde voorstellen, ten duidelijkste zien: het Her vormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, dat vandaag de stenen hand te drukken is. Niet, dat er een taart van dakpannen en vijf kaarsjes predicaat gebukt en het Zonnehuis wil daar zoveel mogelijk van helpen - wil ze dolgraag weghalen uit de deprimerende sfeer, waarin het ziek zijn een marteling voor de patiënt, maar ook voor de omgeving is en ze zonder aanzien des geloofs overbrengen naar de specia le inrichtingen, die als „Zon nehuizen" te boek staan. Er staan er al drie: in Beekbergen, in Schiedam en in Doorn, maar zoals gezegd kunnen ze het werk bij lange na niet aan: van de 20.000 zijn er nu 220 onder dak en onder de zorgende liefde van mensen, die het werk ver staan. In elke provincie zou er minstens één Zonnehuis moeten komen, bepleit deze vereniging al jaren en met kracht (waarmee natuurlijk de nood nog niet gelenigd is en Velsen nog steeds een ei gen taak houdt), zoals eigen lijk elke gemeente een eigen taak op dit gebied heeft, maar dat daarvoor het een en ander komt kijken, zal niemand met ongeloof slaan. Daarom mag u de collecte bus, die tussen 17 en 22 juni onder uw gezonde neus ge duwd wordt, niet voorbij gaan en ik hoop van harte, dat ge er een fikse gave in wilt storten. Tenslotte hebt gij de we reld en de zon, de zomer en de vrijheid. Dat is zeker een kwartje waard zal worden aangedragen, want in de Hervormde hoek wordt gezwegen over dit eerste lustrum, omdat men daar verstandigerwijs eerst maar eens vijf jaar verder wil zien, maar toch geeft deze verjaring een aanleiding tot een niet geringe dankbaar heid voor al hetgeen dat knusse, moderne zaaltje ach ter de Goede Herderkerk in zijn korte bestaan heeft ge presteerd en betekend voor de verenigingen, die om al lerlei redenen daarheen trokken en er zich al heel gauw thuisvoelden. Het is allemaal nog wat te pril om al gewichtig her inneringen te gaan ophalen, al weet ik nog wel, dat de stemmetjes van het Goede Herderkerkkoor voor de eer ste uitvoering aan gene kant van de groene gordijnen zorgden, maar toch geven het aantal én de variëteit der ge beurtenissen binnen de ver trouwde muren te denken over de Plaats Die Het In neemt. Tussen corsettenshows en jazzmuziek, van stem bureaus tot zenuwartsen en orthopedisten en nog veel meer heeft het Jeugdgebouw en zijn beide trouwe beheer ders, het echtpaar Scheltens. van gastvrijheid en desge wenst koffie voorzien en zo wel de Grönneger sproake als de geluiden uit „It Heite- lan", het Surinaams en het Hooghaarlemmerdijks klon ken er even fortissimo als de ouvertures der VOV. En wie zich kleden wilde voor een blijspel moest wel eens vallen over een tand artsstoel. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat dit zaaltje niet meer weg te denken is uit onze gemeenschap. Of de jarige zelf nog wensen heeft? Och ja, een filmprojector zou mooi zijn en wat uitbreiding van de coulissenvoorraad eveneens. Maar verder: best tevreden en hij houdt het nog wel een poosje uit op deze manier en onder deze vaak overweldigende be langstelling. Lampeniei ^li|, iin terschool; 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten. Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 12 uur, 11 en 12 jaar. Jeugdhuis, 10.30 uur: jeugddienst; spre ker de heer G. J. Kwakkel van IJmuiden. Ter voorziening in enige vacatures aan de openbare lagere scholen dragen B. en W. de Velsense raad ter benoeming voor als: a. onderwijzer aan de o.l. Willem de Zwijgerschool te IJmuiden: de heer J. Croese te Zunderdorp; b. onderwijzeres aan de o.l. Clara Sternschool te IJmuiden: mejuffrouw A. E. C. Wiedemeijer te Vel sen; c. onderwijzer aan de o.l. Brederode- school te Santpoort: de heer C. Korver te Alkmaar. Prinses Gracia gefotografeerd in een helikopter van de Amerikaanse marine, waarmee zij onlangs van een bezoek aan het vliegdekschip Forrestal naar het vorstendom Monaco terugkeerde. De piloot hielp de voormalige Ameri kaanse filmster bij het vastmaken van de riemen. Het prinselijk paar bracht een dag op het schip door als gast van de Amerikaanse zesde vloot, die op de rede van Cannes was teruggekeerd na een oefentocht naar de Libanese havens De sleepboot „Noordholland" van Bureau Wijsmuller n.v. wordt dinsdagavond of woensdagmorgen in IJmuiden verwacht. De „Noordholland", die onder bevel staat van kapitein O. Edelenbosch sleepte op deze laatste reis onder meer een 6000 tons- kruiser, de „Pueyrredon" van Buenos Aires naar Savona in Italië. De reis werd in drieënvijftig dagen volbracht; op 17 april werd vertrokken en op zondag 9 juni kwam de sleep in Savona aan. De kruiser zal hier worden gesloopt, evenals het slag schip „Rivadavia" (27.700 ton), dat door de sleepboten „Zwarte Zee" en „Oostzee" van L. Smit en Co in negenenveertig dagen van Argentinië naar Italië werd gebracht. Inmiddels is de sleepboot „Titan" al weer de reis op. De sleper vertrok donder dagmorgen uit IJmuiden naar Glasgow en zal een „tunnelvessel" op sleeptouw nemen naar Lagos in Afrika. De sleepboten „Cycloop" en „Zeeland" slepen nog enige tijd in de Caraïbische Zee. Beide sleepboten zijn thans onderweg naar Maracaibo. De nieuwe zeesleper „Friesland" eind juli in IJmuiden verwacht. wordt

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7