Rood en Wit boekte tegen ACC de eerste zege in eerste klasse A Van der Togt maakte zijn 6000 ste run in eerste klasse cricket KNVB-beker voor Fortuna na duidelijke zege op Feijenoord Dauphine Libéré werd onverwacht gewonnen door Fransman Rohrbach DE CRICKETCOMPETITIE Van der Hart speelde in de voorhoede De Jongh zevende in het eindklassement Applaus en gejoel Nederlands cricketteam tegen West-Indië Zeven HCC'ers gekozen Nico Bouvy overleden Amateur-bondsploeg door Niederrhein verslagen Studieweek Vereniging van Voetbaloefenmeesters Geen vervanging van ers Griekse voetballers verloren van Roemenië Tsjechoslowakije versloeg Oostduitsers met 3-1 Joegoslaaf Sal zal worden gehoord Heringa Wuthrich Ronde van Zuid-Holland voor Geldermans Klebach wegkampioen van Noordholland Fornara blijft leider in Ronde van Zwitserland MAANDAG 17 JUNI 1957 Rood en Wit heeft in de wedstryd tegen ACC bewezen dat zij wel degelyk over een elftal beschikt, waarmee in de competitie rekening gehouden dient te worden. Wel hield zy haar supporters wederom tot het laatst in spanning hoe de afloop van de wedstryd zou zyn, maar toen een kwartier voor tyd de eerste overwinning een feit werd, was er geen twijfel mogelijk wie het beste cricket had getoond. De Rood en Witter Van der Togt bereikte een bijzondere „mijlpaal" door dankzij een uitstekende halve century zijn zesduizendste run in het eerste klasse cricket te soren. Slechts W. H. R. van Maanen, C. J. Postuma, A. A. Diemer Kool, Ph. Lammers van Buren en Th. A. van Baasbank zijn hem met deze prestatie in de lange geschiedenis van Rood en Wit voorgegaan. Hij schaart zich hiermee in de korte ry van de zeer grote Haarlemse batsmen. In deze wedstrijd werd weer eens be wezen hoe belangrijk goed fielden is. De prestatie, die Rood en Wit op deze warme dag in het veld volbracht, was boven alle lof verheven en stak sterk af bij het slappe fielden en bowlen van ACC in het eerste deel van de wedstrijd. De Nijs en Engelen berg profiteerden dankbaar van vele losse ballen die de Amsterdamse aanval ge durende het eerste uur gooide. Dankzij degelijk batten werden in een vlot tempo tachtig runs op het bord gebracht, alvorens Engelenberg (28) een ligstoel kon gaan op zoeken. Wijkhuizen scoorde een uitstekende vijf tien, doch verloor zijn wicket nog voor de lunch, welke aanbrak met de score op 108 om 2, Rood en Wit had voor deze onderbreking beslist het beste van het spel gehad. Hierna veranderden de zaken echter spoedig. Bouwman, Onstein, Meyers en Winter ver loren hun wicket zonder belangrijk aan het totaal bij te dragen en toen ook De Nijs, die als openingsbatsman zijn kwaliteiten bewees en op de hem bekende wijze een hoge score had opgebouwd, tenslotte voor 63 runs in de slips werd gevangen, leek de positie voor Rood en Wit toch even precair te worden. Er waren zeven wickets ver loren voor 145 runs. Van der Togt was echter nog in en hy kreeg steun van Corbeth. Beide batsmen begonnen onzeker; vooral Corbeth had niet over geluk te klagen. Zy weerstonden ech ter het geweld van de Amsterdamse aan val, waarin na de lunch Van der Hurk bij zonder goed bowlde. Het scoringstempo steeg snel en al spoedig werd de 200 gepas seerd. Van der Togt bracht met een prach tige 6 zijn persoonlijke score boven de vyftig, Corbeth bleef met 30 not out toen op 209 voor 7 de Rood en Wit-innings ge sloten werd. Geen moment is ACC erin geslaagd dit totaal van de Haarlemmers te benaderen. Zuiver bowlen en uitstekend fielden zorg den er voor dat de Amsterdamse score slechts zeer langzaam opliep. Woudstra en Van Someren werden door Wijkhuizen in gerekend en de stugge De Baere (20) werd door een prachtige bal van Luining ge bowld. ACC trachtte echter nog steeds voor runs te gaan. Maar zij verloren vrij snel hun gevaarlijkste batsmen. Van Weelde werd door een zeer fraaie bal van Wijkhuizen gecleaned. Bregman sloeg daarna een bal van Luining hard in de richting van mid- off en startte voor een run. De bowler stopte de bal echter op bijzonder fraaie wijze en hij liet deze zittend in de handen van keeper Engelenberg belanden, waar door de batsman run out ging. Disselkoen legde er onmiddellijk het hout op. Hij sloeg twee enorme zessen en een vier, maar hij werd bij een poging om de bal voor de derde maal uit het veld te lichten prachtig door Onstein aan de boun dary gevangen. De resterende ACC-batsmen trachtten vervolgens de tijd uit te spelen. Van der Hurk (21 not out) hield bijvoorbeeld uit stekend stand, maar goede vangen van Engelenberg, Luining en vooral Meyers, die de gehele innings op silly mid-off had uit geblonken, maakten een kwartier voor tijd een einde aan de Amsterdamse innings, die in totaal 110 runs had opgeleverd. Rood en Wit bereikte deze zege door voortreffelijk fielden en constant zuiver bowlen. Wijkhuizen verrichtte daarbij het meeste werk. Hij verdiende zyn 3 voor 27 in 24 overs ten volle. Bijleveld (3 voor 17 in ruim 15 overs), Winter (1 voor 9 in 10 overs) en Luining (2 voor 41 in 14 overs) verleenden uitstekende steun. De stand in de eerste klasse A is thans: Overige resultaten HCC 1—VOC: Gewonnen door HCC I met 11 runs. HCC I scoorde 107 runs tegen VOC 96. HCC I: Gallois 63, Slingenberg 12. Madsen 2 voor 29, Terwiel 5 voor 45, Lochmann van Bennekom 2 voor 20, Stroo 1 voor 12. VOC: Wally van Weelde 35, Grijseels 10, Lochmann van Bennekom 10, Terwiel 20 (n.o.). Bakker 2 voor 16, Squires 6 voor 43, Vriens 1 voor 35. Hermes DVSHBS: Gewonnen door Hermes met 7 wickets. HBS was all out voor 103 runs: Hermes sloot op 169 voor 3. HBS: Van Dijk 11, Bruynestein 28, Van der Vegt 20, Schoenmaker 20 n.o. Van Meurs 2 voor 24, Tettelaar 4 voor 27, Hille 1 voor 14. Hermes DVS: Bailey 63, Stolk 56 n.o. Tettelaar 25 n.o., Van Noordwijk 10. Hoek stra 2 voor 46, Felsenthal 1 voor 63., De stand in de eerste klasse A luidt: gesp. pnt. gem. V R A4 10 2.50 H C C I 5 11 2.20 HCC II 5 9 1.80 VOC5 7 1.40 Rood en Wit 6 8 1.33 ACC5 5 1.— Hermes DVS4 4 1.— Haarlem 4 2 0.50 HBS4 1 0.25 Eerste klasse B Quick (N)ACC II: draw. Quick (N) sloot op 183 voor 9, ACC II kwam tot 122 voor 8 (tijd). Quick (N): Phijffer 16, Ingelse 10, Hagen 24, Van Hulsen 18, H. Burki Sr. 73, Michiel- sen 15. Schooneveldt 5 voor 69, Lapierre 1 voor 32, Bosch 2 voor 27, Immig 1 voor 9. ACC II: Janssen 12, Immig 17, Bosch 61. H. Burki Sr 1 voor 19, Coppens 1 voor 16, Hagen 5 voor 46, Burki Jr 1 voor 26. Quick (II)Excelsior: Gewonnen door Quick (Hg) met 7 wickets. Excelsior scoor- del 112 runs tegen Quick 113 voor 3 (geslo ten). Excelsior: A. Oosterholt 11, J. Oosterholt 25, Bruning 12, Hengst 28, Schoenmakers 15. Bosman 3 voor 23, Marseille 1 voor 50, Rambaldo 3 voor 21, Rijnders 2 voor 1. Quick: Endlich 30 (n.o.), Dill 31, Rijnders 46 (n.o.), J. Oosterholt 2 voor 31, Dries 1 voor 25. Century van Borrani De wedstrijd PWSparta is geëindigd in een overwinning met 4 wickets voor PW. Sparta vergaarde 217 runs voor het verlies van 8 wickets. Borrani scoorde een century, hij bleef met 136 runs n.o. PW kwam tot 220 voor 6. Sparta: Borrani 136 n.o., Van der Linde 21, Nefkens 22 en Meeken 10. Leeftink 3 voor 72, Scheffer 2 voor 32, Cuthrie 1 voor 54, Van Riemsdijk 1 voor 34 en Stroink 1 voor 17. PW: Leeftink 76, Cuthrie 38, Van Riems dijk 35, Nordbeck 27 en Scheffer 12 n.o. De Bruyn 1 voor 46, Ruiterman 2 voor 60, Ver velde 2 voor 32 en Borrani 1 voor 47. Lager cricket In de tweede klasse A verloor Rood en Wit II de belangrijke wedstrijd tegen HCC III met 26 runs. De Hagenaars scoorden vrij langzaam op de bowlers van Rood en Wit, maar konden de innings desondanks sluiten op een totaal van 183 runs voor het Het Nederlandse cricketelftal, dat don derdag 27 juni op het terrein van Rood en Wit in Haarlem tegen het West-Indische testteam uit zal komen is als volgt samen gesteld. Aanvoerder: Wally van Weelde (VOC), wicketkeeper R. Colthoff (HCC), Van Arkel (HCC), Gallois (HCC), Glerum (VRA), Leeftink (PW), Van Manen (HCC), Van Staay (HCC), Stolk (Hermes DVS), jhr. De Villeneuve (HCC) en Vriens (HCC). verlies van acht wickets. De wickets wer den genomen door Leijer (1-32), L. Molijn (4-53), Van Zeeland (3-56). De Haarlemmers kregen tweeënhalf uur om het totaal van de Hagenaars te overtreffen. Aanvankelijk ging het bijzonder snel. Doch via 67 voor 2 werd het 75 voor 3, 92 voor 4 en 116 voor 5. Even ging het daarna nog snel, doch op 156 hadden alle Haarlemse batsmen een beurt gehad. In de dubbele cijfers kwamen Kramer (10), J. Molenaar (32), C. de Ruig (27), Veltema (10), Koning (21), Vanier (21) en Pliester (13). In de tweede klasse E won Rood en Wit III met vier wickets van VVV II. De Am sterdammers kwamen tot 134. Slendebroek (1-19), De Vries (5-26), Molenaar (1-39) en Voors (3-19). Rood en Wit passeerde dit totaal voor het verlies van zes wickets (Domhoff 11, G. Molenaar 34, Molenschot 24, Voors 38 not out.) In dezelfde afdeling versloeg Rood en Wit II Ajax (L.). Rood en Wit scoorde 157 runs (Giltay Veth 17, Van Buchem 22, Van- dehoek 11, Hoog 13, H. Molijn 35, Westra 11 en Goekoop 17). Ajax kwam niet verder dan 68 runs (Hoog 4-17, Van Lennep 3-5, Koot 1-9 en Vandehoek 1-1). Voorts versloeg CVHW ACC III vrij ge makkelijk. De CVHW'ers scoorden in totaal 149 runs voor het verlies van zes wickets (Aronds 15, Lokman 41, De Vos 35 en Vo gelsang 41), waarna de Amsterdammers niet verder dan 45 runs kwamen (Roodt 4-20 en Lokman 5-7). In de derde klasse verloor Rood en Wit V van Hilversum III. Rood en Wit 98 (Chabot 23), tegen Hilversum 122 (Beets 5-41). De finale om de KNVB-beker tussen Feijenoord en Fortuna, welke door 35.000 toeschouwers in het Feijenoordstadion in Rotterdam werd bijgewoond, is door For tuna met vier-twee gewonnen. De Limburgse overwinning was volkomen vediend. Tegenover een licht, vrij onbe tekenend Rotterdams overwicht stelde For tuna in de tweede helft een doorlopend offensief met een vrijwel onafgebroken aanval. Het zag er ruim een half uur na het be gin niet naar uit, dat de wedstrijd tenslotte nog in een duidelijke zege voor Fortuna zou resulteren, daar de Limburgse voor hoede niet tegenstaande een drastische wij ziging, onder meer door het opnemen van Van der Hart in deze linie, volkomen faalde. Het begin van deze eindstrijd was sen sationeel. Bij de eerste Limburgse aanval, die door de door invallers voor Kerkum, Van der hoek en Osterholt verzwakte Feijenoord-defensie sneed als een mes door de boter, schoot Veldhoen bijna in eigen doel. Maar de secondewijzer was nauwe lijks eenmaal rond geweest toen Schouten een voorzet van van Bak uitstekend in schoot: één-nul. Met korte combinaties bleef Feijenoord iets sterker, maar aan het tempo ontbrak veel waardoor de evenmin sterke Fortuna- verdediging de baas kon blijven. De Lim burgse aanvallen bleven over het algemeen beperkt tot individuele acties vanCarlier en Angenent. Goed aangeven van Pieneman stelde Ap pel na 33 minuten in staat de stand op één-één te brengen. De Munck had daarna het geluk enkele malen op zijn hand, maar toch kon Feijenoord de eerste helft met een twee-één voorsprong afsluiten. In de 43ste minuut besloot Meerman een geza menlijke aanval met een hard schot in de hoek. Feijenoord begon na rust met enkele ge vaarlijke combinaties, waarbij De Munck slechts met grote moeite redding kon bren gen. Dit offensief duurde niet lang en voor al Notermans bleef onvermoeibaar bij het stuwen van zijn aanval. Deze linie faalde echter en Appel zag zelfs kans op twee meter afstand voor open doel nog hoog over te schieten. Na ruim een half uur kopte Angenent een door Carlier genomen hoekschop fraai in. Hiermee was de Rot terdamse tegenstand gebroken. Moulijn ver onder de maat liet zich vervangen door De Kreek, maar het bracht geen ver betering. Twee minuten later liep Appel alleen door de achterhoede en hij bracht de stand Een aanval van Fortuna op het door doelman Panman verdedigde Rotterdamse doel. op twee-drie. Weer twee minuten verder liet doelman Panman bij een hoekschop de bal vallen waarvan Appel andermaal profiteer de. Ook de laatste fase was geheel voor Fortuna. Bondsvoorzitter ir. H. F. Hopster reikte de beker en de daarbijbehorende medailles voor de Fortuna-spelers uit. De spelers van het winnende team met de beker. V.l.n.r.: Angenent, Piene man, Rabuda, Notermans, v. d. Hart, Munster, De Heer, L. Joosten, Dor- mans, Carlier, Ravesteijn en geheel rechts Frans de Munck.- In Den Haag is vrij plotseling overleden de heer N. Bouvy, onder meer lid van ver dienste van de Haarlemsche Football Club HFC. De heer Bouvy, die 64 jaar geworden is, was aanvoerder van het HFC-elftal dat in 1921 „de weg terug" naar de eerste klasse begon. Hij speelde 21 wedstrijden in het eerste elftal van de Good Old. De teraardebestelling zal plaats hebben op dinsdagochtend half twaalf op de begraaf plaats Nieuw Eykenduynen in Den Haag. Een Nederlands amateur-bondsvoetbal- ploeg heeft in Emmerik met 5-0 van het elftal van de Niederrhein verloren. De Duitsers hadden bij rust een 3-0 voor sprong. In de grote hitte, waarin deze wedstrijd voor ongeveer 3000 toeschou wers werd gespeeld, hielden de Neder landers slechts een kwartier lang stand. Zij hadden grote moeite zich enigermate aan het harde en droge sintelveld aan te passen en de enkele kansen die zij kre gen gingen door slordige afwerking van de aanvallen verloren. De Duitse aanval nam het initiatief met snele open aanvallen en in de 25ste mi nuut opende Mühlhausen de score met een kopbal uit een hoekschop. Twee mi nuten later zorgde rechtsbinnen Toenges voor het tweede doelpunt toen Mühlhau sen een indirecte vrije schop mocht ne men. Kort voor de rust vergrootte Mühl hausen de voorsprong na een fraaie solo actie. Linksbinnen Mattern bracht de stand een kwartier na rust op 4-0 en 20 minuten voor het einde scoorde Von der Lijk, de linksbinnen, het vijfde doelpunt. De beste Nederlanders waren doelman Mouw van Rapiditas, linksback Sjerp van Quick (Den Haag) en spil Blom van WVV. Deze laatste stortte echter na rust vol komen ineen. Hij was bevangen door de hitte. Hetzelfde overkwam rechtsbinnen Waasdorp van VIOS (Den Haag). Van 22 tot en met 28 juni wordt in Lun- teren voor de elfde achtereenvolgende maal de studieweek van de Vereniging van Voetbaloefenmeesters in Nederland gehouden. Op het programma staan onder meer lezingen door de heer G. Kruyver, voor zitter van de technische commissie, de heer Elek Schwartz, de nieuwe bondscoach, dr. J. M. J. Vuylsteke, de heer D. Nijs, be stuurslid van de KNVB en een demon stratie door de heren Joh. Jelles en J. Nauwelaerts d'Agé met leerlingen van het CIOS. De International Board, het wetgevend lichaam op het gebied van de voetbalre- gels, heeft in een vergadering in het Noord-Ierse plaatsje Portrush het voor stel van de FIFA om vervanging van doelverdedigers tijdens de gehele wed strijd toe te staan verworpen De board richtte het verzoek tot de aan gesloten landen om deze kwestie nog eens te bestuderen teneinde een bevredigende oplossing voor de toekomst te vinden. Het voorstel van de Schotse Voetbalbond om de indirecte vrije schop voor obstructie in het strafschopgebied te doen vervallen werd eveneens verworpen. Nadat de leiderstrui in het criterium van de Dauphine Libéré een week lang na elke etappe van eigenaar was verwisseld, is de Fransman Rohrbach er in geslaagd de leiding van het algemeen klassement een dag te prolongeren. En omdat dat op de laatste dag gebeurde werd hij dus win naar van de Dauphine 1957. De laatste ritzege was voor Picot. Zaterdag werd de Fransman Privat voor de tweede maal van de eerste plaats in de algemene rangschik king verdrongen en dit keer was het de outsider Rohrbach, die de gele trui mocht aantrekken. De tijdrit van Le Fayet naar Genève (68,6 km) bracht de zege op de voorlaatste dag aan de Fransman Forestier, die de favoriet voor de strijd tegen het uurwerk, de Belg Brankart, met 13 sec. versloeg. Forestier, die op een speciale ultra-lichte machine reed, bleek kort na de start iets sneller dan de Belg. Bij Cluses (na 23 km) was zijn voorsprong 37 sec., bij Bonneville, na 30,6 km, was het 42 sec. geworden, maar in de tweede helft van de rit raakte hij weer een deel van die voorsprong kwijt. De beste Nederlander was opnieuw Piet van Est, die met zijn zesde plaats in 1.44.45 een uitstekende prestatie leverde. De Jongh werd achttiende (1.47.20), Berg man achtentwintigste (1.49.10) en Van der Brand (1.49.57). De laatste etappe leidde van Divonne les Bains naar Grenoble. Picot trok er met Quentin, Villard en Polo na de vierde van de 237 kilometers, die moesten worden af gelegd, tussenuit. Het viertal vergrootte zijn voorsprong en al na 54 km bedroeg deze bij Billiat 6 min. 20 sec.; bij Seyssel (72 km) was het 7.45 geworden. Even dreigde de eenheid van het groepje vluchtelingen verstoord te worden toen eerst Villard, vervolgens Quentin banden- pech kreeg, maar het duurde niet lang of het kwartet zat weer bijeen toen kilo- meterpaal 100 was bereikt, noteerde men een voorsprong van 8 min. 50 sec. Intussen was het peloton zich gaan roe ren. De ploeggenoten van Rohrbach waren door het jachten in de voorhoede toch wel wat ongerust geworden en ook de Ita lianen en Nederlanders werden actiever. Bij Virignin (116 km) was Forestier de eerste, die een aanval waagde. Toen hij na 18 km op de uitlopers ruim een minuut had teruggewonnen ontsnapten Privat, Brankart en Rohrbach uit het peloton, dat overigens onmiddellijk reageerde. Fores tier, zowel als de drie, die na hem waren weggelopen, werden weer ingehaald. Fo restier waagde het nog eens, nu in gezel schap van Rostollan, maar bij Bourgoin (170 km) werd hij na een lekke band op nieuw opgeslokt. Op hetzelfde moment was Van der Brand uit de hoofdmacht ontsnapt en hij nam de plaats van Forestier naast Rostol lan in. Queheille en Lampré gingen er achter aan. Eerst haalden zij Rostollan, daarna de in de afdaling iets uitgelopen Van der I prand- in. Dit-viertal had op dat moment een achterstand van 6.20 op het groepje tfan Pióot. HérpëlQtótrïag op 7.20,..Drie kilometer verder kreeg Rohrbach een lek ke band. Hij kreeg de fiets van Close, maar Privat maakte van het kleine op onthoud gebruik door er met Sabaddini, Piet van Est, De Jongh en Bertolo van door te gaan. In een onweersbui werden de laatste dertig km afgelegd. Rostollan en Lampré werden door het peloton inge haald. Zondag is in Athene een voetbalwed strijd gespeeld tussen de nationale teams van Griekenland en Roemenië. Roemenië won met 21, bij de rust was de stand 00. De wedstrijd gold voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap 1958. De stand in deze groep luidt thans: Roemenië 1 1 0 0 2 21 Joegoslavië 10 10 1 00 Griekenland 2 0 111 12 Een voetbalwedstrijd tussen de nationale teams van Tsjechoslowakije en Oost- Duitsland, geldend voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap 1958, in Brno gespeeld, is geëindigd in een 31 zege voor de Tsjechen. Bij de rust leidde Oost-Duitsland met 10. De stand in groep 4 (Europese zone) luidt thans: Tsjechoslowakije 3 2 0 1 4 52 Oost-Duitsland 2 10 12 34 Wales 3 1 0 2 2 2—4 XXXXXXXXXJCOCOOCCCOOCOOOOOOOOOOOOCOCOCOCOOOCOCbOOOOOOOOf In de wedstrijd tegen Real Madrid, gespeeld in de finale van het jubileum- toernooi van de Racing Club de Paris, ontketende de spelers van de Brazi liaanse club Vasco de Gama stormen van applaus door hun buitengewone virtuoosheid in de balbehandeling en door de staaltjes van acrobatiek welke zij ten beste gaven. Maar de demonstra tie werd ontsierd door hun onoirbare wijze van tackelen en door allerlei an dere overtredingen. De Spanjaarden, bang voor hun kostbare benen, verme den botsingen zoveel mogelijk, maar toen in de tweede helft een Braziliaanse kanthalf de Spanjaard Mateos met een# kopstoot velde, terwijl de bal zich voor# het andere doel bevond, ontstond er een 8 algemene vechtpartij, die zich over hetb hele veld verplaatste. Vijftig agentenp renden achter de spelers aan om de orde te herstellen. Na 10 minuten waren de 8 gemoederen wat gekalmeerd en werd het spel hervat, totdat Mateos een trap 8 tegen zijn benen kreeg en naar de - kleedkamers strompelde. Een vervanger kwam in het veld, maar daar waren de Brazilianen het niet mee eens. Ze be gonnen een discussie met de scheids rechter, die het spel weer 5 minuten ophield, onder protest van de joelende toeschouwers die hun geld terug eisten. Mateos kwam nog even terug, maar hij was van geen nut meer voor Real dat de wedstrijd met 10 man eindigde. Vasco de Gama, dat bij rust met 2-1 leidde, won tenslotte met 4-3. 8 JOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC De AFC Ajax in Amsterdam heeft het niet gelaten bij de indiening van zeven memories van hoger beroep tegen de uit spraken van de KNVB van 31 mei 1.1. Ajax wenst, dat de uitgeweken Joegoslaaf Vladimir Sal door de gewone rechter als getuige onder ede wordt gehoord over de vraag, of hij zaterdag 23 februari 1957 een in tweevoud in de Duitse taal gesteld ge zegeld contract met Ajax-bestuursleden inzake een verbintenis als semi-profes sional voetballer heeft getekend. Reeds per zaterdag 8 juni heeft Ajax door zijn rechtskundig raadsman, mr. dr. E. W. Catz, zeven verzoekschriften elk ten name van een gestraft Ajax-lid, bij de Haagse rechtbank doen indienen, om Sal in het kader van een voorlopig getuigen verhoor te doen ondervragen. De arrondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage heeft alle zeven verzoeken toege wezen en het verhoor bepaald op dinsdag 25 juni. Bij Voiron (25 km van de eindstreep) waren uit de verschillende kopgroepjes tien renners bijeen aan kop gekomen. Pi cot was de eerste, die de wielerbaan van Grenoble opstoof en in een felle sprint won hy zyn tweede etappe in 6 uur, 26 min. 28 sec. Rohrbach en Privat kwamen tezamen in het peloton binnen zodat in de algemene rangschikking geen belangrijke verandering kwam. Piet van Est werd in deze etappe zesde (6.29.56), Van der Brand tiende (6.30.55), De Jongh veertiende (zelf de tijd) en Bergmans drieëntwintigste (6.32.47). Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Rohrbach (Frankrijk) 49.05.20. 2. Privat (Frankrijk) 49.07.00. 3. Schmitz (Luxem burg) 49.08.28. 4. Dotto (Frankrijk) 49.11.55. 5. Van Aerde (België) 49.12.35. 6. Rostollan (Frankrijk) 49.14.56. 7. De Jongh (Neder land) 49.19.03. 8. Piet van Est (Nederland) 49.21.52. 23. Bergmans (Nederland) 49.45.23. 48. Van der Brand (Nederland) 51.01.17. Het puntenklassement werd gewonnen door de Belg Van Aerde met 114 pnt. 2. Van Est 179 pnt. De ploeg van Privat, Van Aerde en Gouget werd eerste in het ploe- genklassement met 146.52.59, gevolgd door het team van Dotto, Agut en Rostollan. Nederland werd zesde in het eindklasse ment met 148.07.58. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES Een renner in top-conditie kan veel. Dit bewees de 22-jarige Beverwijker Gelder mans, die donderdagavond in het Olympisch stadion in een beste tijd kampioen van Nederland op het amateur-achtervolgings nummer werd en zondagmiddag de vrij zware vierde Ronde van Zuid-Holland op magistrale wijze won, na een vlucht van ruim 80 km. in gezelschap van de jonge veelbelovende Scheveninger Ab van Eg- mond. In de buurt van het dorpje Gouwerak sprongen zij uit een peloton van 25 man op jacht achter de brutale Amsterdammer Enthoven, die even eerder was gevlucht. Spoedig kreeg hij gezelschap van Gelder mans en Van Egmond die hem na 130 km. bij Terbregge losgooiden en toen steeds verder uitliepen op het peloton dat steeds veder slonk. In de buitenwijken van Den Haag sloeg Geldermans zijn slag. Van Egmond had op de Groenteweg, kort voor de finish het hoofd gebogen en eindigde op negen seconden als een uit stekende tweede achter de Beverwijker. Pas 6 min. en 12 seconden later ging de Zuid- Hollander De Haan, uit Klaaswaal als der de over de streep, kort voor de gevaarlijke Haagse sprinter J. v. d. Putten, die acht man zijn achterwieltje liet zien. De uitslag luidde: 1. Geldermans (Bever wijk) in 4:uur 58 min. 51 sec.; 2. op 9 sec: Van Egmond (Scheveningen)3. op 6 min. 12 sec: De Haan (Klaaswaal); 4. óp 6.14: Van de Putten (Den Haag); 5. Swanfeld (Dordrecht); 8. Snijder (Halfweg). De 21-jarige Amsterdammer Wim Kle bach heeft beslag gelegd op het wegkam- pioenschap van Noordholland voor ama teurs. Samen met Mik Snyder uit Half weg, die hy in de beslissende eindsprint met enkele lengten verschil klopte, was Klebach in deze titelstrijd overeind geble ven. Een titelstrijd, die niet alleen werd bepaald door de kilometers, maar ook door de hitte en een straffe wind. Slechts vier renners haalden onder deze omstandig heden de eindstreep. Van strijd is in dit kampioenschap dat zaterdagmiddag in de Wijde Wormer werd verreden nauwelijks sprake ge weest. Pas na 75 kilometer, toen de renners aan hun vijfde van de elf te rijden ronden bezig waren, kwam er een lichte opleving. Eerst demarreerde Klebach en zijn voor beeld werd gevolgd door Snijder. Het be tekende meteen de beslissing, want nie mand uit het reeds zwaar aangeslagen peloton waaruit ook de geduchte en fa voriete Beverwijkers Geldermans (derail- leurpech), Groot (lekke band) en Niesten (ziek) al waren verdwenen bleek bereid om zijn krachten te verspillen aan een ach tervolging van de twee demarranten. De meesten stapten af en zochten ver koeling in de verkleedgelegenheid. Alleen de kleine Hendriks uit Heemskerk en de Amsterdammer Blauw bleven de strijd op het tweede plan voortzetten om de derde en laatste prijs. Daarom werd door de ju ryleden en enkele belangstellenden aan de finish spontaan geopperd om ook de vier de man een herinnering aan het kampioen schap te kunnen geven. De uitslag luidde: 1. W. Klebach, Am sterdam, de 176 kilometer in 4 uur 55 mi nuten en 40 seconden; 2. M. Snijder, Half weg; 3. op 3 min. en 19 sec. K. Blauw, Amsterdam; 4. H. Hendriks, Heemskerk. Prov. nieuwelingenwedstrijd: 1. A. Ka- lee, Amsterdam, de 64 kilometer in 1 uur 37 minuten en 12 seconden; 2. J. Beers; 3. J. Hoopman; 4. F. Tel, allen Zaandam. De vierde étappe van de Ronde van Zwitserland van Chaux de Fonds naar Bern over 213 km. is gewonnen door de Belg Sorgeloos. De uitslag luidde: 1. Sorge- loos 6.03.06; 2. Müller (Duitsland) z.t.3. Reinecke (Duitsland) z.t.; 4. Geminiani (Franrijk) z.t.; 5. Keteleer (België) z.t. Zondagmorgen is op het circuit van Bremgarten over 14.6 kilometer (2 ronden) 'een tijdrit in ploegen gereden. De Cilo- ploeg maakte met 58 min. 51.2 sec. de beste tijd vóór de Carpano-Coppi-ploeg met 59.15.3 en Mondia met 59.54.0. De beste individuele tijden waren voor rekening van Fornara (Italië), Geminiani (Frankrijk) en Schweizer (Zwitserland) die allen 19 min. 37 sec. noteerden. De uitslag van het tweede gedeelte van de vijfde étappe, van Bern naar Luzern, luidde: 1. Van Damme (België)) 103 km. in 2.33.59; 2. Schweizer (Zwitserland) z.t.: 3. Gaggero (Italië) z.t.; 4. Veeter (Zwit serland) 2.34.28: 5. Cassano (Italië) 2.35.31. De Italiaan Fornara bleef in het bezit van de leiderstrui.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10