Tweehonderd deelnemers aan sportdag „Kennemerstaten" Ronde van Uitgeest na zeer spannende sprint voor Visser Succes voor Wolff en Dekenschool bij schoolkorfbalwedstrijden Havenberiehten Zee en strand een zomerse mierenhoop Lange reeks van ongevallen in Velsen tijdens weekeinde Visserij- varia 3VGebnRKugfer Agenda voor Velsen 9 Uitgevaren visserijvaartuigen Noordholland" maakt de „Nigeria" vast Oponthoud op Sluisweg Heideman en Bakker naar Vitesse '22 Bisschop van Haarlem in Oud Kath. Kerk Agenda voor Beverwijk o i 7 J 'U is i 1957 De jonge Santpoortse amateur Coen Vis ser is na een felle en spannende eindsprint winnaar geworden van de derde wieler ronde van Uitgeest, welke zondagmiddag door de W.A.C.O. in samenwerking met de wielerclub „Alcmaria Victrix" werd ge houden. Hij won deze eindsprint, waarbij de Amsterdammer Joop Wuurman en de 39-jarige Alkmaarder Jan Ottenbros zijn felste belagers waren, van een vyf man sterke kopgroep. De twee andere koplopers de Alkmaarder Bloetjes en De Ruiter uit Beverwijk kwamen er by deze be slissing niet aan te pas. Zy werden in het zicht van de finish losgegooid. Na een voorwedstrijd voor aspiranten, welke in de eindsprint van het peloton werd gewonnen door Mulder uit Vijfhui zen, gingen de amateurs van start. Al di rect na het startsein werden er verschei dene aanvallen gelanceerd, waarbij Koek, Wuurman, De Groot, Van Weeren en Slot zich om beurten van hun strijdlustigste zijde deden kennen. Ofschoon deze acties niet het begeerde resultaat van een ont spanning opleverden, bleek het hoge tempo voor vele zwakke broeders te machtig en na amper een half uur fietsen werden de eersten van hen dan ook gedubbeld. En er volgden nog veel meer, toen Slot, Otten bros, De Ruiter, Wuurman, Van Weeren, Bloetjes, Visser en Elswijk na 38 kilometer het tempo opvoerden en zich verenigden in een kopgroep. Alleen Koek en M. Pronk wisten zich na een felle jacht nog bij deze koplopers aan te sluiten. De overige renners waren toen al kansloos. Nieuwe ontsnapping Een premiesprint na 59 kilometer was er de oorzaak van dat er een afschei ding kwam in de kopgroep. De strijdlustige en op de premie beluste Bloetjes rukte zich in deze strijdfase los en kreeg Visser Dt Ruiter, Ottenbros en Wuurman met zich mee. Deze nieuwe ontsnapping bleek al spoedig de beslissende te zijn, want Pronk, Koek, Van Weeren, Elswijk en Slot bleven bij enkele gedubbelde renners hangen en zagen geen kans om een georganiseerde tegenaanval te ondernemen. Pas in de slot fase van de strijd, toen zij door de vijf kop lopers ingelopen dreigden te worden, gingen Van Weeren Elswijk en Koek in het offensief. Maar toen was het te laat. Enerverende sprint Van de koplopers bleek vooral Bloetjes erg op de overwinning gesteld te zijn, doch zijn demarrages leverden geen enkel succes op. Zijn makkers lieten hem niet gaan. Gezamenlijk snelden de vijf leiders de laatste ronde in, zodat een eindsprint tus sen hen de beslissing moest brengen. Deze sprint werd vroegtijdig ingezet door Ottenbros en daarmede bezegelde de sym pathieke „veteraan" zyn nederlaag Want hy lanceerde zodoende zijn rivalen Wuur man en Visser van wie de Santpoorter zich door het nauwe gaatje tussen Otten bros en de toeschouwers wierp en met een Maandag 3 juni: MT. Thorina IJM. 33, Liesie en Rutger VL..- 153, ML. Cornelia Maria SCH. 135. Dindsdag 4 juni: MT. Elie Cheneviere IJM. 32, Albatros KW. 87. Woensdag 5 juni: MT. Allan Water IJM. 34, Dirk Maria KW. 80, ML. Onderneming IV SCH 153. Donderdag 6 juni: ST. Klaas Wijker IJM. 85, MT. Wiron II IJM. 211, Stadt Enckhuysen KW. 82, Emma Wilhelmina KW. 135. Vrijdag 7 juni: MT. Ariadne IJM. 18, Wiron IV IJM. 209. ML. Onderneming III SCH. 117. Zaterdag 8 juni: MT. Albertha Hendrika KW. 81. Dinsdag 11 juni: MT. Emma IJM. 15, Post boy IJM. 35, Curagao IJM. 99, Shamrock IJM. 129, Francina KW. 153, Willem VL. 121, MI,. Adeodatus IJM. 30, Verwachting IJM. 204, Adrianus KW. 10, Cornells KW.24, Concordia KW. 26, Bertha KW. 38, De Vrouw Anna KW. 52, Willempje KW. 89, Molva KW. 91, Jacoba KW. 107, Geertje KW. 108, Avontuur KW. 114, Robert William KW. 123, Sursum Corda KW. 124, Petronella KW. 125, Gebroeders KW. 166, Aleida KW. 169, Onderneming II SCH. 27, Dol fijn RO. 2, Anna Suzanna WR. 88, Drie Gebroe ders HD. 79, MK. Dageraad IJM. 4, Zuiderkruis IJM. 7, Maartje IJM. 8, Poolster IJM. 11, Mer cator IJM. 19, Klaas Junior IJM. 22, Emisel IJM. 31, Arend Willem IJM. 40, De Hoop I IJM. 45, Swift IJM. 54, De Hoop II IJM 59, Corrie IJM. 78, Magda IJM. 272, Nehim II AM. 17, Ne- him IV AM. 26, Arendje Jacoba KW. 21, Anne Marie KW. 27, Rein KW. 30, Petronella KW. 31, Tiny KW. 34 (13 juni binnen), Stern KW. 36 (13 juni binnen), Wilhelmina KW. 46, Prinses Margriet KW. 51, Hermina IV KW. 53, Dine- marie KW. 57, Cornelia Adriana KW. 58, Gijs- bertha KW. 61, Alice KW. 62, Margriet Josina KW 63, Arend Cornelis KW. 68, Prinses Bea trix KW. 72, Twee Gezusters KW. 77, Zeearend KW. 79, Adriana Catharina KW. 92, Nico KW 96, Agatha Arie KW. 126, Koningin Juliana KW. 133, De Vrouw Alida KW. 160, Alida Jacoba KW. 165, Pieter Jacob KW. 178, Samenwerking HD. 125, Vier Gebroeders TX. 14, Tiny Diauw WR. 33, Internos WR. 49, Flevo WR. 50, Stella Maris WT. 51, Hendrikje BU. 33, Coen Bot UK. 3. Woensdag 12 juni: MT. Beatrice IJM. 72, Job Gouda IJM. 79 (le reis), Dirkje RO. 53, Maria Theresia KW. 99, ML. Hette Margaretha KW. 74, Nestor KW. 101, Gezina Geertrui KW. 176. Donderdag 13 juni: MT. Cornelis Vrolijk Fzn S CH. 171, ML. Annie IJM. 14, Wiron III IJM. 221, MKK. Arendje KW. 98. Haringdrijfnetvisserij Dinsdag 21 mei: ML. Gorredijk IJM. 75, Aafke Jacoba KW. 41, Wilhelmina III KW. 147, Janna KW. 163. Dinsdag 28 mei: ML. Fierman Eduard KW. 5, Hubertha Gerarda KW. 9, Everard Christina KW. 40, Neptunus KW. 45, Huiberdina Gijs- bertha KW. 85, Toenadering KW. 95, Wilhel mina II KW. 138, Voorwaarts KW. 140, Onder neming KW. 175. Woensdag 29 mei: ML. De Arend KW. 7, He lena KW. 39, Cornelis Marinus KW. 48, Een dracht KW. 168. Vrijdag 31 mei: ML. Martenshoek IJM. 283, Rijnmond IV KW. 15, Willem Cornelis KW. 16, Sumatra KW. 86. Maandag 3 juni: ML. Grietje KW. 20, Volhar ding KW. 23, Nederland VI KW. 37, Annie KW. 54, Borneo KW. 127. rinsdag 4 juni: ML. Rijnmond V KW. 110. Woensdag 5 juni: ML. Nederland VII KW. 130. Donderdag 6 juni: ML. Vertrouwen KW. 6, Noordzee KW 47, Ella Christina KW. 97. Vrijdag 7 juni: ML. Bali KW. 129. Dinsdag 11 juni: ML. Mr. Dirk Donker Cur- tinus KW. 2, Hollandia KW. 18, Orion KW. 22 Wilhelmina I KW. 25, Rijnmond III KW. 44, Nelly Maria KW. 70, Exceisior II KW. 78. Woensdag 12 juni: ML. Zeemeeuw KW. 170, Willy SCH. 7. Donderdag 13 juni: ML. Dirk KW. 19, Mar- grietha Maria KW. 29. Bridgeuitslagen „De Jump" De eompetitiewedstrijder bij „De Jump" hadden deze week de volgende resultaten. Scheveningse drive, NZ: 1. v. Amerom- gen—Maarleveld 64Vz p.; 2. mevrouw Prins Jonker 62 p.; 3. echtpaar De Groot 60'i p.; 4. MainzWittebrood 60 p.; 5. WeyDe Win ter 58 p.; 6. dames v. AmeronigenBreur 55 p. OW: 1. WestraHanmema 6414 p.; 2. KramerAmsdng 6314 p.; 3. dames Kramer Schoon 63 p.; 4. Tol—Warmerdam 6214 p.; 5. dames HamersSchol 55 p.; 6. dames EI- zermanRolloos 5114 p. Howell: 1. mevrouw De Haasv. d. Gaag 44 p.; 2. Koudijs—De Haas 3714 p.; 3. echtpaar Rem 3514 p.; 4. echt paar v. d. Steen 30 p.; 5. NieuwkoopBroe- ren 30 p.; 6. VeenHarten 2514 p.; 7. Drijver Veldman 25 p.; 8. dames SeydelKoning stem 2414 p. laatste krachtsinspanning zyn voorwiel iets eerder over streep dnwde. Wuurman werd in dit enerverende sprintgevecht nog tweede. Aspiranten: 1. Mulder, Vijfhuizen, de 25 kilometer in 46 min. en 22 sec.; 2. Van der Poel, Anna Paulowna; 3. Weeland Krom menie; 4. Sminia Haarlem; 5. Schouten, Uitgeest; 6. Van Doorn, Aartswoude; 7. Boog, Laren; 8. Schuit, Amsterdam. Amateurs: 1. Visser, Santpoort, de 100 kilometer in 2 uur 30 min. en 59 sec.; 2. Wuurman, Amsterdam; 3. Ottenbros; 4. Bloetjes, beiden Alkmaar; 5. De Ruiter, Beverwijk; 6 .Van Weeren, Haarlem; 7. Elswijk, Zaandam; 8. F. Koek, Haarlem; 9. op 1 ronde Deliën, Winkel; 10. Slot, Alk maar. De Haarlemmer De Jong werd vijf tiende en Jansen, Heemstede, legde beslag op de zeventiende plaats. De sleepboot „Noordholland" van Bureau Wijsmuller n.v„ die zonder sleep onder weg was van Savona in Italië naar IJmul- den, heeft er eind vorige werk nog werk bij gekregen. De Nederlandse kustvaarder „Nigeria" dreef met motorschade in de At lantische Oceaan en is dit weekeinde naar VIGO (Noord-Spanje) gesleept. De tegenslag, die de „Nigeria" had ont moet, werd in de nacht van donderdag op vrijdag gemeld door de kustvaarder „Om- landia". De „Nigeria" lag ten westen van Vigo. Bureau Wijsmuller bood haar diensten aan, waarop de „Noordholland", die de „Nigeria" toch in haar koers zou ontmoe ten, werd geaccepteerd. De sleeper voer die nacht bij kaap St. Vincent. Zaterdag avond werd door de „Noord-Holland" vastgemaakt. „De „Nigeria" is 469 ton groot en eigendom van Kamp's Scheep vaart en Handelmaatschappij. Zaterdagmiddag werden de schoolkorfbal wedstrijden op „Rooswijk" onder ideale weersomstandigheden voortgezet en be ëindigd met de eindwedstrijden van de B- afdeüng en de directe finale van de A- afdeling. Er was dit jaar een grotere belangstel ling dan voorgaande jaren; meer dan 144 meisjes en jongens hebben zich aan een paar prettige schoolsportvakantiedagen kuijen overgeven. In de A-afdeling was het te betreuren, dat de ploeg van de Vel- sense Willem de Zwijger-ulo in aantal speelsters onvolledig was en voortijdig de wedstrijden in deze afdeling moest af breken. In deze groep bleek de Bever- wijkse openbare ulo I de beste ploeg; Gedurende het weekeinde kwamen im IJuiden binnen: Meuse vain Rotterdam, Amsteltoong vam Londen, Bendnkust van le Havre, Tawald van Rotterdam, Arthemis van Antwerpen, Abbekerk van Rotterdam, Paul Hoop van Hamburg, Reifensfein van Casablanca, Berkelstroom van Parr, Inigrdd van Duinkerken, Martje van Rotterdam, Ulvo van Swansea, Cetus van Port Talbot, Peluna van Rotterdam, Dorian van No-rfolk, Marianne van Rouen, Stad Maassluis van MeliRa, Alcetas van Hamburg, Wim I van Rotterdam, Holwierde van Londen, IJstroom van Pool, Plancius van Gothenburg, Belma- ren van Freeport, Harlingen van Farberg, Fenn van Sjorrehamn, Sigvaird van No-rr- köping, Ulla van Rotterdam, Sandihoe ven Homiïla, Baam van Rotterdam, Aliiki Li- vanos van Norfolk, Jokurma van Manty- luoto, Fauna van Antwerpen, Coeta van Swansea, Rodertbeck van Antwerpen, Por tos van Philadelphia, Anna Henny van Port Talbot, Amstelstroom van Londen, Hiron- del'le van Londen, Hector van Bremen, Reinborg van Londen, Freddy van Rotter dam, Ocean Clipper van Malmö. Hans van Farenberg, Limgestroom van Hull, Nether lands Coast an Newcastle, Oranjeborg van Taja, British Purpose van Lake Charles, Mardu. van Londen, Rli&s van Kopenhagen, Gerd van Londen, Mani.ho van Aarhus. A! li bra van Philadelphia, Heriot van Grange mouth, Trito van Dublin, Vesta van Go thenburg. Vertrokken zijn: Twenthe naar Londen, Roelf naar Kopenhagen, Jelö naar Arende!, Norsk Queen naar Port of Spain, Svanö naar Stockholm, Lilly naar Onega, Globe naar Geffle, Eugemia S naar Hampton Roads, Laidaure naar Lulea, Breda naar W.- Indië, June naar Slikkerveer, Wolanda naar Vasteras, Kaap Falga naar Ystadtm Grave- laind naar Hamburg, Slavgorod naar Odessa, Phrontis naar Londen, Marianne naar Go thenburg, Bullfinch naar Londen, Sadrot- xonige naar St Nazaire, Vemon naar Antwer pen, Wiros naar Stockholm, Johanme te Velde naar Great Yarmouth, Orion naar Emden, Reliable naar Londen, Meuse naar Stockholm, Abbekerk naar Hamburg, Cano- pus naar Helsiiigborg, Rijnkerk naar Lon den, Hinde naar Londen, Dyon naar Rouen, Irma naar Bremen, Frey naar Malmö, Hol landia naar Gothenburg, Behle naar Ant werpen, Zeuss naar Antwerpen, Vechtstroom naar Leith, Rijnstroom naar Londen. Zaan- stroom naar Goole, Wexford naar Boston, Poseidon naar Curagao, Berkelstroom naar Fowey, Beachmore naar Punta Ccrdian, Stentor naar Madeira, Albert V naar Bre men, Monica naar Hamburg, Vesta naar Rouen. tweemaal werd van de Duinwijk ulo I ge wonnen (1-0 en 1-4), zodat de openbare ulo prijswinnaar werd. In de B_afdeling streden de drie poule winnaars van de vorige week tegen elkaar in welke strijd de Wolf en Dekenschool I zijn tweede eigen schoolgroep en de open bare ulo 2 versloeg- De beide laatste ver zamelden ieder een punt uit hun wed strijd, zodat strafworpen de beslissing voor de tweede prijs moesten brengen, waarbij de tweede Wolf en Deken-ploeg de gelukkige werd. Het was overigens een prettige belo ning voor de Wolf en Dekenschool om nu twee prijzen te bemachtigen, aangezien deze school dit jaar voor het eerst deel nam. De heer A. Vos, bestuurder van de Haarlemse Korfbalbond, die de prijzen uitreikte, bracht na afloop dank aan het gemeentebestuur van Velsen voor het ge bruik van de mooie sportvelden, de scheidsrechters, die twee zaterdagen loyaal medewerkten, de onderwijzers en enige Watervliet-leden. Namens de onder wijzers verheugde de heer G. Langen- doen zich er over dat met dit schoolkorf- baltoernooi voor de schooljeugd een be langrijk facet aan vrijetijdsbesteding in de vakantie is toegevoegd. De uitslagen waren: Winnaarronde B- afdeling: openbare ulo IIWolf en De ken I 1-1; Openbare ulo IIWolf en Deken I 0-1; Wolf en Deken IWolf en De vereniging „Kennemerstaten", die elk jaar voor de jeugdafdelingen van de bij haar aangesloten sportverenigingen een sportdag houdt, heeft hiermede zaterdagmiddag op op het sportpark „Watervliet" de traditie voortgezet met wedstrijden in groepsverband. Niet minder dan 205 meisjes en jongens, ver deel over 27 groepen hebben er een zeer prettige middag gehad. ADVERTENTIE Elk van deze groepen was samengesteld uit 7 of 8 meisjes of jongens met een leidster, die Deken II ~2-Ó. A-a~fdeïing7 Cpenbare'uloT zich ook groepsgewijs konden meten in 60 a yf 1 rr, h o vn Arvnn ho himnrvziTl unforimr!- en 80 meter hardlopen, balwerpen, versprin gen en twintig minuten wandelen in de om geving van het park. Behalve de gezamen lijk te behalen punten werd nauwlettend toegezien op de orde en netheid van de groe pen. De algemeen leider, de heer H. van Wijnen, had opnieuw voor een goede organi satie gezorgd Zelfs binnen het tijdschema konden de wedstrijden worden afgewerkt. Alle deel nemers werden bovendien onthaald op limo nade en snoep, zodat het voor de jeugd een waar genoegen was mee te doen. Na afloop maakte de heer Van Wijnen onder dank aan de vele juryleden, de prijswinnende groe- Den bekend, waarna mevr. Wagenaar deze aan de Hoflaan. De brandweer was direc prijzen uitreikte. Ook de niet-prijswinnaars Duinwijk ulo 1 1-0; Duinwijk ulo I— Openbare ulo I 1-4. Brandweer rukte uit De brandweer van Velsen-Noord werd zondagmiddag omstreeks halféén gealar meerd voor een brandje dat, vermoedelijk door een weggeworpen sigaret, was ont staan in de beplanting van de spoordijk met de-maters puit ter plaatse^-Aangezien de twee slangen die voor do- Mussing hO"- dig waren, over de Sluisweg moesten wor den uitgelegd, had het verkeer gedurende ongeveer toen minuten oponthoud. Deze tijd was voldoende om van de kant van IJmuiden af een paar honderd auto's in een lange file te plaatsen. kregen een vaantje, echter zonder prijsaan- Grondstoffenaanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is zaterdagmiddag aangekomen het Noorse m.s. „Borse", dat van de Noorse haven Gjeving een lading van 600 ton houtstof aanvoerde. De zomerse drukte van de eerste werkelijk warme dag, die gisteren over ons land sloeg, heeft haar uitlopers ook naar IJmuiden uitgestrekt: een pier als een mieren hoop, het IJmond-paviljoen voortdurend „uitverkocht", de parkeerplaatsen bij het plateau propvol en het strand voorzien van de tienduizenden, die al heel vroeg in de zondagmorgen kwamen opdagen en vaak heel laat het besluit namen, dat er nu maar eens een eind moest komen aan een kostelijke dag. Het strand kreeg uiteraard het leeuwe- Hierbij waren er vele uit Duitsland. Allen deel van de belangstelling en dat was goed hebben in Wijk aan Zee nog een onderdak te merken, want van de pieren tot aan weten te vinden door tussenkomst van Duin en Kruidberg heeft een onoverzicht- j Vreemdelingenverkeer, maar toen was het bare mensenmenigte de verkoeling van de j plaatsje ook eivol. Zondag om elf uur wa- branding en de blakerende hitte van het I ren alle parkeerplaatsen reeds bezet met TEL.6000 DAG EN NACHT doorstoofde zand gezocht, zodat er uiter aard heel wat kleine ongevallen in de Rode Kruispost behandeld moesten worden en er ook heel wat verbrande schouders en ruggen moeizaam in het textiel zijn gehe sen door mensen, die de afgelopen nacht niet ten volle van hun nachtrust hebben kunnen genieten. Het aantal zoekgeraakte kinderen was deze dag legio; de behandelde kwallen- beten eveneens, maar ernstige ongevallen hebben zich niet voorgedaan. Wjjk aan Zee Het prachtige zomerweer had ook in Wijk aan Zee een ongekende drukte ten gevolge. Het bezoek van zaterdagmiddag en zondag werd op 60.000 mensen geschat. Al heel vroeg kwamen de auto's en toe- ringcars zaterdag de badplaats binnen. De Velsense ongevallen dienst en de po litie hebben een druk weekeinde achter de rug. Vele keren moest worden uitge reden voor niet al te ernstige ongevallen. Zaterdagmiddag stak de 64-jarige me vrouw M. H. G.B. uit Santpoort ter hoogte van het Marktplein de Lange Nieuwstraat over en werd toen door een auto gegrepen. Met een hoofdwonde en een gebroken pols werd zij opgenomen in het Antoniusziekenhuis. Ernstig gewond De vierjarige Joukje E. stak even later op de Kennemerlaan plotseling de rijweg over en werd eveneens aangereden door een auto. Met zeer ernstige inwendige kneuzingen moest zij naar het Antonius ziekenhuis worden overgebracht. Haar toe stand was vanmorgen nog zorgwekkend. Zondag zakte mej. M. S. N. uit Zwanen burg op de Rijksweg te Velsen in elkaar; het gevolg van een zonnesteek. Via het Antoniusziekenhuis werd zij door de On- gevallendienst naar huis vervoerd. Te diep gedoken? Omstreeks half een sprong de 23-jarige mej. W. B. uit Amsterdam van de hoge plank in het openluchtzwembad Velserend. Tóen zij bovenkwam had zij een hoofd wonde en een hersenschudding opgelopen. Ook zij werd via het Antoniusziekenhuis naar huis gebracht. Mevr. J. M. P. wilde zondagmiddag op de Slaperdijk op de bromfiets stappen, toen zij kwam te struikelen en over de kop ging. Met inwendige kneuzingen werd zij naar haar woning in IJmuiden-Oost over gebracht. Sluispersoneel van de IJmuidense Mid- densluis heeft zondagavond een zeeman uit de sluis gered. De man was er in een vrolijke bui ingesprongen. Ter ontnuchte ring bracht hij de nacht in het Velsense politiebureau door. Overleden Op het strand bij de Zuidpier te IJmui den is de 54-jarige A. J. C. v. d. Wijk uit Amsterdam bij het baden plotseling over leden door een hartverlamming. allerlei voertuigen en nadat ook een perk in de omgeving van de Voorstraat was vol- gezet, gingen de dammen van de Dorps- weide open, waar nog een duizendtal auto's een plaats vond tussen het grazende vee. Van het strand zijn geen ernstige onge vallen gemeld. Wel klaagden velen over het feit dat de kwallen het de zwemmers en baders erg lastig maakten en midden in de drukte moest de reddingbrigade in zee om een afdrijvende rubberboot op te halen. Door een tijdelijk in Wijk aan Zee ver blijvende mevrouw V. werd de hulp van de politie ingeroepen, daar zij op het strand haar kleren miste en een tas met ruim honderd gulden en de sleutels van haar huisje Het was tegen middernacht, toen de laatste liefhebbers van het koele strand huiswaarts togen. In Castricum Ook in Castricum bleek de beschikbare recreatie- en kampeerruimte nauwelijks voldoende. Uit het bezoek aan het strand, dat op ruim tienduizend mensen kan wor den geschat, kan worden opgemaakt dat Castricum dit weekend „vol" is geweest. Het was ideaal zonneweer, want slechts weinigen verkozen een bad omdat het wa ter smerig was en er vele kwallen naar de kust kwamen. De zwemmers kon men dan ook tellen. Dit was niet mogelijk bij het aantal auto's dat geparkeerd stond op de strandweg en waarbij zich telkens weer anderen voegden tot de auto's halverwege de weg stonden. Hotels en pensions die reeds zaterdag aanvragen voor weekeind- verblijven kregen moesten nog verschei dene personen teleur stellen. Ook in het duin en de provinciale terreinen was het zeer druk. Naar wij vernemen heeft de Alkmaar speler Heideman (van de profclub Alk maar) overschrijving aangevraagd bij de K.N.V.B. naar Vitesse '22 van Castricum. Bakker heeft overschrijving aange vraagd van Duinranders (Schoorl) naar Vitesse. Bakker verdedigde bij Duinran ders het doel. duiding. Ir. W. Singer maakte zich de tolk van hoofdbestuur en juryleden om de alge meen leider voor de uitstekende organisatie te danken. De uitslagen werden per groep met naam van leid(st) er: meisjes 8-9 jaar: 1 T. v. Wie- ringen 8 strafpunten, 2 E. Groen 10 str.pt, 3 W. Krab 17 str.pt; jongens 8-9 jaar 1 J. de Heer 8, 2 C. Kleywegt 9, 3 H. Tuynenbreyer 12; meisjes 10-11 jr.: A. Schutter 5 (deze groep was in alle onderdelen eerste), 2 H. Ligthart 13, 3 B. Koomen 15-jongens 10-11 jr: 1 J. Korridon 5, 2 J. v. d. Kolk, 11, 3 W. Harmsen; meisjes 12-15 jr: 1 L. Koomen 6, 2 R. Persijn 10, 3 S. Huider 10; jongens 12-15 jr: 1 Noordhuis 9, 2 H. de Jong 10, 3 D. Deen 10. Plaatwellers schaakten De onderlinge schaakwedstrijden voor het personeel van de n.v. De Plaatwellerij werden zaterdagavond in de zaal aan de Van Diepenstraat voortgezet, met de eind strijden. C. Luttik won de eerste partij tegen J. de Ruiter, maar verloor van N, de Ruiter, waardoor hij ook niet verder kwam dan de andere winnaars met twee punten. Geen enkele partij eindigde remise. De uitslagen waren: W. VisserJ. W. Mejter 6—F; R. Korvér-J. W. Koet" 0—1; J; Muys-L. Otte 10; C. Luttik-J. de Ruiter 10; N. de Ruiter-C. Luttik 1—0. Na afloop van de overigens spannende strijd deelde de heer C. Luttik mede, dat dinsdagavond de finale bridgewedstrijd wordt gehouden en vrijdag de sluitings avond met prijsuitreiking, kien wedstrijd en het ganzebordspel. De oud-katholieke gemeente van de H. Engelmundus had zondag de bisschop van Haarlem, mgr. J. van der Oord, hersteld na een langdurige, ernstige ziekte, weer in haar midden. Hij diende aan bijna hon derdtwintig gelovigen het H. Vormsel toe, waarbij hij geassisteerd werd door de pas toor der gemeente, deken C. F. Nieuwen huyzen als diaken en pastoor D. N. de Rijk van Egmond aan Zee, de moedergemeente, als sub-diaken. Treffend was het ogenblik toen bij de aanvang van het plechtig gebeuren de geestelijkheid in processie het kerkgebouw van de pastorie uit binnenschreed terwij] de Gemeente staande het bisschopslied, ge zang 253, een zegenbede voor de kerk vader, zong. Wegens de nog zwakke gezondheid van de bisschop hield pastoor Nieuwenhuyzen naar de hem gegeven opdracht de toe spraak tot vormelingen en Gemeente naar aanleiding van de eerste brief van Petrus uit Handelingen 2 vers 37 en 38. De vormelingen vernieuwden staande de doopbeloften, allen gezamenlijk antwoor dend, waarna de plechtigheid van de be diening van het H. Vormsel eveneens diepe indruk maakte. Hierna werd de dienst op de gebruikelijke wijze voortgezet en be sloten met de bisschoppelijke zegen. Tijdens de plechtige Vespers van dank zegging, die werd besloten met de lofzang: „U, o God, U loven wij" (Te Deum), bracht pastoor D. N. de Rijk in zijn korte toe spraak dank aan de bisschop voor zijn komst en wekte hij vormelingen en Ge meente op zich deze dag blijvend te her inneren. Prijzen van zaterdag Per 1 kg: heilbot f31.50, gr. ton>g f4 3.70, grm, tong f3.703.10, kim. tonig f3.60 —3.10, kl. tong I f3.50—2.90, kl. tong II f3.20 2.60, tarbot I f2.501.50. Per 50 kg: tarbot TV f 55, tongschar f 8778, kl. tongschar f 61, gr. schol f 44, grm. schol f 34, kim. schol f41, kl. schol I f37—32, kl. schol II f35—14, schar f21—8, bot f 138, v. haring f3618, makreel 1911, gr. schelvis f2316, grm. schelvis f209, kim. schelvis f 188, kL schelvis I f 17—8, kl. schelvis II f 148, wij ting f248, gr. gul f2719, mdd. gul f2218, kl. gul f 179.40, kl. leng *21, kl. haai f22 16, kl. wolf f 2927, poontjes f 199, pie terman f 82, kl. koolvis zw. f 158.20, kl, kool vis wit f 20, Per 125 kg: gr. kabeljauw i 16054, gr. koolvis zw. f 4940, gr. kool- vis wit f5554, gr. leng f4035, gr. wolf f 67—58. Besommingen van zaterdag IJM 32 Elie f10.400, SCH 135 f7790, VL 153 f 10.020, KW 80 f8910, KW 26 f 1770, I.TM 22 f 1840, IJM 45 f2100. IJM 3 f1380 WR 67 f 1960. WR 7 f2060, RO 29 f 810, KW 65 f 1090 KW 77 f860, KW 92 f 1010, KW 56 f 160, KW 60 f 660, KW 30 f 1270, KW 35 f 950 Een van de straten van het bekende Franse wintersportcentrum Val d'Isere is de bedding geworden van een dikke modderstroom, gevormd door smelt water, wolkbreuken en kleine aardver schuivingen, welke in het gehele Alpengebied van Frankrijk tot Oosten rijk toe grote overlast hebben bezorgd. ADVERTENTIE Marktplein 30 Telefoon 4273 MAANDAG 17 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek IJmui den, Heidestraat: geopend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 Uur. Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, ge opend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum: geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. Thalia, 20 uur, „Sissy de jonge keizerin". Rex, geen opgave. DINSDAG 18 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek IJmui den: geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Velsen- Noord: geopend van 19 tot 21 uur- Thalia, als maandag. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag Alcoholics Anonymus, 20 uur, spreekuur, zaal Abelenstraat. Kath. openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, open van 10-12 uur. Rex, geen opgave. Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergadering gemeenteraad Velsen. MAANDAG 17 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ver dwenen vrouwen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Curucu van de Amazone". 't Centrum, 20 uur: Slotavond Zonnebloem- Klimop cursussen. Kuenenplein, 20 uur: première Circus Srassburger. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 1517 en 1920 uur; jeugd leeszaal geopend van 1920 uur en lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 uur; lees- en studiezaal ge opend van 15—18 en 19—21.30 uur; Jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odufstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur. DINSDAG 18 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Les enfants du paradise". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rock pretty baby". Openbare leeszaal, Prinssenlaan 19, ge opend van 1517 uur; lees- en sudiezaal geopend van 15—17 en 18.30—20.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10—13, 15—18 en 1021.30 uur; jengdlppczaal gponpnd van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3