Recreatiebaan Haarlem-Noord naar Bloemendaalse strand Q Verbetering verkeerstoestand nabij Juüanalaan te Overveen Visserij-variaJ) IJmond-agenda IJmuider Courant BLOEMENDAAL EN STREEKPLAN 't SILVER STOEPKE rs-.v«a. PRISMA Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT PRISMA-dealer Fa A. R. DE BOER Aanmeldingsformulier 6 „Goudmuiltje" in een amusante opvoering Maandag weer vier ongevallen in Velsen „Kennemerstaten" en „FIVOY" zwommen af Zonnebloem-Klimop cursisten hielden slotavond Grote vraag naar sla HoogovensPlaatwellerij 15-5 Aardbeiencampagne start op 20 juni Hoe de duiven vlogen De gemeenteraad van Bloemendaal heeft in december van het vorig jaar besloten een bezwaarschrift bij Gedeputeerde Sta ten van Noordholland tegen het ontwerp- streekplan Zuid-Kennemerland in te die nen. In ons blad van donderdag hebben wij meegedeeld welke de antwoorden van de Vaste Commissie, welke Gedeputeerde Staten hebben overgenomen, zijn inzake een aantal wegen in en nabij Bloemen daal. Hieronder volgen nog een aantal ant woorden op bezwaren. Recreatiebaan Een der bezwaren van Bloemendaal was gericht tegen de ontworpen recreatiebaan van de Orionweg westwaarts naar zee Deze zal het Openluchttheater en een na tuurhistorisch fraai duinterrein doorsnij den en volgens de gemeente Bloemendaal zullen sfeer en karakter van het dorp er door worden aangetast. De baan is over bodig naast de Zeeweg en de bestaande route via Bleek en Berg. In het verslag van de Vaste Commissie wordt opgemerkt, dat de bestemming „re creatiebaan", waartegen dit bezwaar is ge richt, in het algemeen routes aangeeft voor het langzame recreatieverkeer. Bij het ge deelte tussen de spoorbaan en de Brede- rodelaan zal vrijwel geheel gebruik worden gemaakt van bestaande zo mogelijk bij voorbeeld door aanleg van een fietspad beter in te richten wegen. Dit gedeelte van de onderhavige route kan bezwaarlijk wor den gemist als route voor bewoners van Haarlem-Noord in de richting van de dui nen. Voor dit gedeelte kan aan de beswa ren, dat er een baan voor snelverkeer komt, tegemoet worden gekomen. Overi gens kan, voor wat het gedeelte tussen de Brederodelaan en het strand betreft, aan het bezwaar niet elke grond worden ont zegd. Dit gedeelte kan beter vervangen worden door een trouwens in beginsel reeds bestaande stukje recreatiebaan langs de Brederodelaan en verder naar Bleek en Berg, zoals de gemeente heeft bepleit. De Stichting De Kennemerduinen heeft bezwaren gemaakt tegen een weg door de duinen en de buurtvereniging „Bloemen daal" heeft bezwaar gemaakt tegen het feit, dat een route KleverlaanBloemen- daalsewegZeeweg als verbindingsweg verwaarloosd is, terwijl dit plan juist node loos de tendentie bevordert om van Haar lem-Noord dwars door Bloemendaal duin DE RUIMTE IN DE WERELD AANTAL INWONERS PER KM2 MONACO 22 000 NEDERLAND 334 JAPAN 241 ENGELAND 210 CHINA 60 VERSTA N s 11 Tm 1 ÉN 21 SOVJET-UNIE 9 AUSTRALIË 1 USEl Het zomerprogramma van de V.V.V. in Beverwijk is zaterdagavond in park Schey- beeck ingezet met een openluchtvoorstel ling van „Goudmuiltje". Mede dank zij de ideale weersomstandigheden is het een bijzonder gelukkig begin geworden. De op voering geschiedde door het kinderkoor „Jong Zang en Vriepdschap", dat hier in het fraaie geboomte voor deze operej;te een gepast en natuurlijk decor heeft gevon den. En wat van niet minder belang is geweest, de ongeveer tachtig medewerken de kinderen hadden op het ruime speel veld een ongekende bewegingsvrijheid, van welke mogelijkheid de regie telkens een dankbaar gebruik wist te maken om het plan met dartele groeperingen op te vullen. De operette zelf zou voor de open lucht geschreven kunnen zijn. Het is de simpele historie over prinses Goudmuiltje, die op zoek gaat naar een mooie gouden vogel en daarbij in het bos verdwaalt. Deze vogel blijkt een betoverde prins te zijn, die door twee van haar tranen weer in staat wordt gesteld zijn menselijke gedaante aan te nemen. Als Goudmuiltje de prins naar het paleis van haar vader wil geleiden verdwalen zij en komen daarbij in de macht van een troep boze heksen, die het paar, na in een gevecht met een schare en gelen het onderspit te hebben gedolven, de vrijheid weer moeten hergeven. Deze een voudige geschiedenis is de basis van een aantrekkelijk bewegingsspel geworden, dat bij „Jong Zang en Vriendschap" een uit stekende opvoering verkreeg. Amusante tafereeltjes waren vooral de opmars van de koddige kabouters en de invasie der gillende heksen. Daarnaast waren de kos tuumpjes met een kennelijke zorg uitgeko zen, waarbij de tere en lichte kleuren een bijzonder smaakvolle combinatie vormden. Een ander niet te onderschatten voordeel is het geweest, dat de opvoering door een kinderkoor werd verzorgd, dat uitmuntte door een gedisciplineerde samenzang. Van daar dat de frisse stemmen zich in de vrije natuur met veel genoegen lieten beluis teren. en strand te bereiken, zulks ook wat 't rij- verkeer betreft. Daardoor wordt de aan trekkelijkheid van Bloemendaal bedreigd. Men kan aldus de vereniging met de Zeeweg en de zuidelijke randweg van IJmuiden volstaan; dan alleen zal het duin gebied de nodig rust behouden en onge schonden blijven. Terzake wordt van de zijde der provincie voorop gesteld, dat het streekplan juist be oogt een waarborg te bieden, dat tussen de Zeeweg en de zuidelijke randweg van IJmuiden geene nieuwe weg voor rijver- keer dwars door de duinen zal worden aangelegd. Het gevolg daarvan zal echter zijn, dat beide routes zeer druk zullen wor den door gebruik daarvan door bevolking van het verdere achterland en van de IJmond. Daarom is het voor de bevolking van Haarlem-Noord, welke in het alge meen niet van auto's gebruik maakt en behoeft te maken om naar duin en strand te gaan, nodig andere mogelijkheden te waarborgen om deze te bereiken. Voor een groot deel dier bevolking zou gebruik van de genoemde, op circa zes kilometer van elkaar gelegen routes een naar verhouding veel grotere omweg betekenen, veel minder aantrekkelijk zijn bovendien door de aan wezigheid van druk rijverkeer. Er is dus een groot Haarlems belang bij betrokken, dat in de vorm van ontworpen recreatie- banen door het plan wordt behartigd. De Kleverlaan en de Bloemendaalseweg zul len gehandhaafd kunnen blijven en ver beterd worden evenals de vele andere wegen van gelijke betekenis, die evenmin nadrukkelijk op het streekplan zijn aan gegeven. Geen doortrekking Brederodelaan Tegemoet gekomen kan worden aan de door de gemeenteraad van Bloemendaal ingediende bezwaren inzake de ontworpen doortrekking van de Brederodelaan zuid waarts door op de kaart het ontworpen verlengde van de Brederodelaan te doen vervallen en de bestaande Mollaan en de Bloemendaalseweg als zuidelijk verlengde van de Brederodelaan aan te geven. Er van uitgaande, dat volgens het plan een goede noord-zuidverbinding nabij de oostrand van Bloemendaal tot stand zal komen, kan worden aangenomen, dat regionaal ver keer de Bloemendaalseweg niet te zwaar zal gaan belasten, zodat Ce structuur der regionale wegen aldaar geen grote wijzi ging behoeft. Ook kan de Vaste Commissie tegemoet komen aan het door de gemeenteraad van Bloemendaal gemaakte bezwaar tegen de ontworpen bebouwing ten zuiden van de Kleverlaan, welke gedachte Gedeputeerde Staten overnemen. De grens tussen be bouwing en groen kan verlegd worden tot langs de Kleverlaan. Dompvloedslaan Daarentegen kan de Vaste Commissie weer niet tegemoet komen aan het bezwaar van Bloemendaal tegen de ontworpen re creatiebaan langs de Dompvloedslaan en het niet aangeven van bebouwing langs de noordzijde van die laan. Volgens de ge meente is de bebouwing van meer belang dan de recreatiebaan, omdat er meer be hoefte is aan woningen in Overveen dan in Bloemendaal. Opgemerkt wordt van de zijde der pro vincie, dat de doorgetrokken Dompvloeds laan in het plan is opgenomen, om het mo gelijk te maken, dat een weg in oost- westelijke richting wordt verkregen, die niet, zoals de Militaireweg en de Juliana- laan, midden door bebouwing voert. Tegen dit belang kan de behoefte aan enige meer dere bebouwing te Overveen niet opwegen. Als regionale richtlijn ware aan te houden, dat het gebied tussen Kleverlaan en Domp vloedslaan zo weinig mogelijk wordt be bouwd. Aerdenhout Aan de door Bloemendaal ingediende be zwaren inzake de bestemming voor agra risch bedrijf van onlangs door de gemeente voor sportdoeleinden aangekochte gronden tussen Mariënweide en de Zwaluwenweg te Aerdenhout en het bezwaar tegen de bestemming voor ruime bebouwing aan de noordwestzijde van de Bentveldseweg (tot aan de ontworpen oost-westweg benoorden Aerdenhout) wordt tegemoet gekomen. Doorsnijding Overveen De doorsnijding van Overveen door de ontworpen weg voor overwegend super regionaal verkeer noord-west ten westen van Haarlem, is aan de orde gesteld door de Buurtvereniging „Overveen" en ande ren. Enige woonstraten zullen worden af gesneden en enkele woningen moeten wor den afgebroken. De Vaste Commissie merkt op, dat de westweg Heussensstraat-Zijlweg in beginsel onmisbaar moet worden geacht. Het gevreesde isolement van delen van Overveen kan worden voorkomen door bij voorbeeld een vrije kruising met de Julianalaan te maken en door parallel duingebied. Zij hebben de gronden als bouwterrein gekocht, als hoedanig zij gro tendeels bij 't uitbreidingsplan van 1927 zijn bestemd. Hun voornemen om tot bebou wing over te gaan is tot dusver op gebrek aan medewerking gestuit. Aangezien de Vaste Commissie gebleken is, dat verwerving van grond aanzienlijk zal worden bevorderd indien voor adres santen wat meer bebouwingsmogelijkheden worden geschapen door kleine verleggingen van bestemmingsgrenzen, is zij van mening, dat aan het bezwaar tegemoet kan worden gekomen. Termen De gemeenteraad van Bloemendaal heeft zich bij de behandeling van het ontwerp- streekplan Zuid-Kennemerland afgevraagd wat bedoeld wordt met de termen „super provinciaal", „superregionaal" en „regio naal". Gevraagd was of de termen „natio naal", „gewestelijk" en „regionaal" de voorkeur verdienen. Volgens de Vaste Commissie van de planologische dienst lijken de gekozen ter men juister dan de door Bloemendaal ge noemde alternatieven. De term „super provinciaal" duidt op een betekenis voor meer dan de provincie alleen, zonder dat dit een betekenis voor het gehele land be hoeft te zijn. De term „superregionaal" duidt op een betekenis voor een rayon, groter dan de onderhavige streek, welk rayon niet door de vage term „gewest" tot uitdrukking wordt gebracht. Het wordt niet nodig geacht wijziging in de termen aan te brengen. Aanvoer op Urk Door 76 vaartuigen werd. zaterdag aan de visafslaig op Urk aangevoerd: 10.238 pond aal en paling, prijs van f 0.852.30 per pond'; 49 pond snoekbaars, f 1.181.22 per pond; 454 pond baans f 0.94f 0.95 per pond; 810 manden nest f2.603.00 per mand van 75 pond. Prijzen van maandag Per 1 kg: heilbot f2.902.10, gr. tong f 4.103.70, grm. tang f 3.603.25, klrn. tong f3.50—3.20, kl. tang I f3.10—2.65, kl tang II f 2.70—2.40, tarbot I f 2.20—1.70, zalm f 8—3.90. Per 50 kg: gr. schol f 37, grm. schol f 37, klrn. schol f 4034, kl. schol I f 4235, kl. schol II f40—18, schar f22—8, v. haring f20.80— 11, makreel f 17.20—10, gr. schelvis f38—14, grm. schelvis f 368, kim. schelvis f 308, kl. schelvis I f 298, kL schelvis II f 188, wijting f 188, gr. gul f 2618, mid. gul f 20 —16, kl. gul f 13—8.20, poontjes f12—8, kl. koolvis zw. f 1813; kl. koolvis wit f2'5-22. Per 125 kg: gr. kabeljauw f236—57, gr. koolvis zw. f5041, gr. koolvis wit f 60-57, gr. leng f 4434, gr. wolf f 8583. Aanvoer van maandag 311 kisten tang en tarbot, 7 heilbot, 605 schol, 90 schar, 260 haring, 1270 makreel, 2180 schelvis 305 wijting, 410 kabeljauw en gul, 30 leng, 17 wolf, 30 poon, 105 koolvis, 100 diversen In totaal 5820 kisten. Besommingen van maandag IJM 85 Wijker f 11.140, Curacao f13.810, SCH 153 f13.600, KW 24 f3220, KW 114 f2360, KW 38 f 3380, KW 124 f 3620, KW 85 f3610, KW 160 f1520. KW 107 f 2000, KW 126 f1930, KW 108 f850, IJM 30 f1460, WR 49 f2830, WR 88 f1510, WR 33 f1900; TX 14 f1740, UK 3 f 4020, IJM 54 f 2940, IJM 59 f2850, IJM 31 f1190, IJM 78 f1910, BU 33 f1320, KW 178 f 4040, KW 21 f1060, KW 53 fllOO, KW 68 f1290, KW 133 f1840, KW 27 f1180, KW 79 f 1780, KW 98 f 680, KW 31 f 204Ó, KW 96 f 1310. ADVERTENTIE H Voor de teenager een elegant doublé J 59»™ horloge voor een verrassende prijs De achtentwintigjarige J. R. van Urk, die maandagmiddag aan de Vissershaven aan boord zou stappen van de aan de steiger gemeerde UK 94, gleed daarbij uit en kwam tweeënhalve meter lager op het dek van de kotter terecht. Hij moest met een enkelfractuur naar het Antoniusziekenhuis en later naar huis worden overgebracht. Ladder gleed uit Bij het schilderen van een visruim van een logger in de IJmuidense haven stond de 52-jarige IJmuidense schilder H. R. gisteravond op een ladder. De ladder gleed onderuit,, waardoor R. kwam te vallen. Hij kreeg alle verf over zich heen en moest met een hersenschudding door de Gnge.val- lendienst worden overgebracht naar het Antonius ziekenhuis. Lange Nieuwstraat Ook op de Lange Nieuwstraat moesten politie en ongevallendienst gisteren weer in actie komen. De 27-jarige bromfietser L. B. uit IJmuiden kreeg, fietsend op het rijwiel pad in de richting van het Moerbergplant- soen, geen voorrang van een vrachtauto, die rechtsaf het Velserduinplein opdraaide. De man liep een gebroken heup en een hersenschudding op. Velsen-Noord Maandagmorgen omstreeks acht uur wilde de heer N. uit de Watervlietstraat per fiets de Wijkerstraatweg oversteken naar het Stratingplantsoen. Toen de laatste auto van de pont was gepasseerd stapte de heer N. op om zijn weg te vervolgen. Hij had blijkbaar niet goed gelet op het ver keer van rechts, zodat zijn fiets door de schermbeugel van een juist passerende motorrijder werd geraakt. Hoewel beiden vielen, bleef het bij zeer lichte verwon dingen en een gekreukte fiets. De motor rijder kon zijn weg vervolgen. ADVERTENTIE JUWELIER HORI <><}RR KENNEMERI.AAN SO - TEI KFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen De vereniging „Kennemerstaten", die in het verband van het Fivoy-werk al enige jaren de zwemkunst door haar leden laat beoefenen, heeft maandagavond opnieuw een groot aantal gegadigden in de gelegen heid gesteld hun zwemproeven te doen voor het A-, B- of C-diploma. Dat bij deze zwemmers en zwemsters ook enige kandi daten waren, die de rijpere leeftijd hebben bereikt en huisvader zijn, mag als een sti- wegen langs de Waldeck Pyrmontlaan muians gelden voor het beoefenen van het zuidwaarts door te trekken naar de Zijl- weg. Een enkel huis zal moeten worden af gebroken; in hoeverre voortuinen zullen moeten worden aangetast staat nog niet vast, maar deze zaken zijn, in verhouding tot de verkeersbelangen, van beperkte be tekenis. Een schadevergoeding voor hen, wier grond voor verkeersdoeleinden nodig zal blijken, is verzekerd. Door een vrije kruising met de Julianalaan zal voor de kinderen de gelegenheid aanwezig zijn om hun scholen te bereiken zonder hinder en gevaar van verkeer. Het ontworpen kruis punt westweg-Dompvloedslaan zal zeer bevredigend en veilig kunnen worden op gelost. Naaldenveld De n.v. Holland-Afrika en de Vennoot schap Administratiekantoor O.O.M. hebben bezwaren gemaakt tegen de aanwijzing van een deel van 'iet Naaldenveld voor zwemmen. Uiteraard waren de meeste diploma-zwemmers nog jongens en meis jes. Bijna allen slaagden en slechts enkelen moesten in de B- en C-afdeling worden afgewezen. Voor het diploma A slaagden de heer P. v. Buuren, Kees Marks, W. v. d. Steeg, de heer C. J. Steyn, Hans v. Stralen, Maar ten R. J. Visser en de heer G. Walsmit. Met succes behaalden het B-diploma de heer P. C. Bakker, Henk v. d. Berg, Ilona Cijs, de heer H. Gnodde, Greetje Huttinga, Wilco Huttinga, Rob Heilbron, Dick Kete laar, Marchel Keyzer, H. J. Leguit, Elly Nijssen, Marianne Rumping, Jan Smit en Henk Wijnands. Het C-diploma werd toegekend aan Jaap Bosman, de heer B. Gjaltema, Frits Tie- meyer, Theo Verhoef en Evert Wardenaar. Hedenavond zal de tweede groep van KennemerstatenFivoy afzwemmen. ADVERTENTIE PRISMA-HORLOGES VERKRIJGBAAR BH De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem - Telefoon 20049 Ook in Beverwijk Ook in het bovenzaaltje van het veiling gebouw „Het Centrum" aan de Konings straat te Beverwijk kwamen gisteravond de leerlingen van de Zonnebloem-Klimop cursussen bijeen voor een gezellige laatste cursusavond van het leerjaar 1956-1957. De voorzitter van de stichting „Kennemer- vormingsinstituut voor de werkende jeugd" afdeling Beverwijk-Velsen, dr. Mees, opende de avond met een kort wel komstwoord dat in het bijzonder gericht was aan de burgemeester J. G„.S. Bruins- ma van Beverwijk. De dames'cursisten speelden een geani meerd toneelspelletje „Rhapsodie in Rood" waaraan zowel voor als achter de voet lichten veel plezier werd beleefd. De „Rhapsodie in rood" bleek een rode da meshoed te zijn die de weg terug van af val tot haute couture ging. Na het applaus besteeg burgemeester Bruinsma het po dium om de diploma's uit te reiken aan hen die de cursus doorlopen hebben waar na hij certificaten overhandigde voor de overgangen van het eerste naar het twee de leerjaar. In een korte rede bracht hij onder meer het verschil in geestelijk niveau naar vo ren dat er bestaat tussen de jonge vrouw van nu en dertig jaar geleden. Hij dankte dit hoofdzakelijk aan de cursussen die in den lande gegeven worden voor de gees telijke ontwikkeling van de vrouw. Vervolgens overhandigde burgemeester J. G. S. Bruinsma de einddiploma's aan de dames J. Waagmeester, W. Timmerman, T. J. Buis, E. W. van Reeuwijk, H. de Jong, G. Admiraal, J. M. Born-Wijnands, A R. Vermaning, W. Horstman. T. H. J. War merdam, A. Lustig, R. M. Broek, H. T. v. d. Steen, J. M. Vermaas en A. Goslinga. Na de pauze vonden onder andere de uit reiking plaats van de prijzen voor de plakboeken die de dames hadden aange legd over diverse onderwerpen. Ook ston den er op het programma een accordeon recital van Jopie van den Burg en een tweetal voordrachten van Lenie Klasberg. Tot slot werd er nog een modeshowtje ge houden onder leiding van mevrouw M. D. de Groot-Doesburg. In verband met de grote vraag naar sla voor export heeft de veiling Kennemer- land het besluit genom >n om de voor ex port bestemde sla te veilen. Met ingang van hedenmiddag zal er iedere middag om drie uur een monster veiling van export sla worden gehouden. De sla kan dan de volgende morgen geleverd worden. Op za terdag is er geen veiling. Men wil hiermee voorkomen dat de sla niet op de tuinen verkocht wordt, waardoor vele exporteurs achter het net vissen. Nu krijgt een ieder zijn kans en wordt ook de hoogste prijs betaald. Er zal geen uitvoermachtiging worden verleend voor sla, die niet ge veild is. Door het warme weer is er een grote vraag naar sla, zowel voor het binnland als voor het buitenland (België en Zwitser land). Het gevolg was dat de prijzen maan dag opliepen tot 0,28 per krop. Brandje bij de CEMIJ Gisteravond om ongeveer half tien ont stond in een houten stellage achter het Cemy-gebouw op het Hoogoventerrein een begin van brand. De snel uitgerukte be drijfsbrandweer kon het vuur spoedig meester worden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak moet ge zocht worden in het achteloos wegwerpen van een brandende sigaret. Hout voor papierfabriek De houtaanvoer voor de papierfabriek Van Gelder Zonen blijft nu bijna onafge broken doorgaan. Maandagmorgen kwam voor dit bedrijf aan het Nederlandse m.s. „My Lady", dat van de Finse haven Vasa een lading van ruim 1200 vadem papierhout aanvoerde. Bedrijf sdamtoernooi De wedstrijden in het semi-bedrijfs- toernooi, dat georganiseerd wordt door de Beverwijkse Damclub, vonden donderdag avond voortgang met een ontmoeting tus sen de huisdammers van de Hoogovens en de Plaatwellerij. De geanimeerde match vond zijn beslag in een ruime 155 over winning van de Hoogovenaren. De per soonlijke uitslagen in volgorde van de borden, waren: H. KraayeveldH. Buis 02. J. DiemeerR. de Jong 0—2. C. LuntzW. Gravemaker 02. J. Scholten J. Wijker 02. A. van Vuuren—R. Nakken 20. D. WillemsH. Jordaan 11. G. Ta bak—P. Neeft 0—2. P. Scholten—A. Mi- chell 02. C. KokA. Schuurman 02. G. MooyL Klein 20. De aardbeiencampagne in Beverwijk be gint donderdag 20 juni. 's Middags om half vier wordt de eerste speciale aardbeien- veiling gehouden om vervolgens iedere dag op dezelfde tijd te beginnen. Op zaterdag is er veiling om 11 uur. De eerste veiling wordt slechts twee da gen eerder gehouden dan in het vorige jaar. Van de aardbeien teelt voor de indus trie heeft men wat de prijzen betreft geen al te hoge verwachtingen. De concurrentie uit het buitenland (Bulgarije en Polen) is groot. De aardbeienoogst is daar overvloe dig, zodat men geen al te hoge prijzen zal besteden. In Kennemerland moet men het van de binnenlandse markt hebben. De kwaliteit der aardbeien zal hier van een gehalte moeten zijn, dat men boven de andere cen tra uitsteekt. DINSDAG 18 JUNI Openbare leeszaal en bibliotheek IJmui den: geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Velsen- Noórd: geopend van 19 tot 21 uur. Alcoholics Anonymous, 20 uur, spreek uur, zaal Abelenstraat. Kath. openbare leeszaal en bibliotheek, Banjaertstraat 13, Velsen-Noord, open van 10-12 uur. Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergade- dering gemeenteraad Velsen. Pieter Vermeulen Museum: geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw, IJmuiden. Thalia, 20 uur, „Sissy de jonge keizer in". Rex, geen opgave. WOENSDAG 19 JUNI Openbare Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden: geopend van 10 tot 12.30 uur en 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Filiaal Velsen-Noord: geopend van 14 tot 17 uur, jeugdbibliotheek. Thalia, als dinsdag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Raadhuis, 10-12 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. DINSDAG 18 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Les enfants du Paradis". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rock, pretty baby". Kuenenplein, 20 u„ Circus Strassburger. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17; lees- en studiezaal geopend van 15-17 en 18.3020.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wjjk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur. WOENSDAG 19 JUNI Bioscopen, als dinsdag. Sportpark Adrichem, 19 uur: Sprint- kampioenschapswedstrij den Kennemer land. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-17 uur; jeugdlees zaal, Zeestraat 28, geopend van 15-16 u. „HET Groene Kruis", jeugduitlening en leeszaal, geopend van 15.1516.45 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 14-17 uur. Wfjk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ER IS ZWAAR EN OPRECHT gefoeterd door vele vishandelaren, toen zij zaterdag morgen de vishallen betraden en daar de overvloed van aanvoer zagen na een vrij dagmarkt, die bijna niets te bieden en veel te vragen had: f 50 voor een kistje schelvis was die dag heel gewoon. En dan een dag later, op een moment, dat de vis niet meer weg te branden is, een stormachtige hoe veelheid te zien aangeboden, waardoor de mooiste grote schelvis tot even f 18 dalen moest en de kleinere soorten doorbogen tot bij de f 10, geeft aanleiding tot hart grondige opmerkingen over het volkomen gebrek aan coördinatie, dat dit bedrijf langzaam maar zeker de nek omdraait en de reder op een dag als die zaterdag aan prijzen helpt, waarvoor het niet mogelijk is de vloot op zee te houden. Nog een voor beeld: de braad, die vrijdag tussen de f25 en de f32 opbracht, zakte zaterdag naar een gulden of elf.Er is op deze manier weinig vertrouwen meer op te brengen in een gezonde en doordachte opbouw van het bedrijf en in coördinatie tussen produktie en distributie, welk wantrouwen dan later nog eens terug komt in de detailhandel, als „de juffrouw" te keer gaat, dat zij de ene dag goud voor een schelvisje moest betalen en het de andere bijna cadeau krijgt. En er is in negatieve zin weer eens mee bewezen, dat de laatste trek nog altoos in de markt wordt gedaan, een oude slogan, die een waarheid als een rund bevat, maar blijkbaar lang niet altijd op zijn waarde wordt geschat. Als de Elie nu eens niet geprobeerd had de laatste dag om de Zuid nog een makreeltje buit te maken, dan was het schip vrijdag aan de markt geweest en had een goede besomming in de wacht ge sleept. Het had duizenden guldens kunnen schelen met de reis, die nu werd afgesloten op een bedrag, dat niet noemenswaard was, want het is moeilijk te blijven geloven in de rentabiliteit van een trawler, die voor de mooie grote schelvis f 17 maakt en voor de eveneens goede braadjes f 11Het is een makkelijk te beantwoorden vraag, of de Zuidzij had kunnen weten, dat er voor de zaterdagmarkt een heel vlootje stoom de en voor de vrijdag haast niets en het is dan even makkelijk een antwoord te vinden op de daaropvolgende kwestie, of dat niet anders kan. Tenzij men geld heeft om mee te smijten, is zoiets onverant woord - tenzij wellicht ook er gebrek aan ijs is. Dat de scholkoers ook zaterdag een ge weldige knak kreeg, is te begrijpen: na een week, die de platvisprijzen door de schrale aanvoeren hoog hield tot een f 60 voor de beste tweetjes en een f 30 en meer voor de schol III, werd alles dik gehalveerd bij de „stoot" van zaterdag. Alleen die tongen ondanks de 23.000 kilo van de laatste marktdag was er geen verwikken of ver wegen aan en de slipjes presteerden het zelfs op te lopen tot een f3 de kilo. De zandspieringvisserij heeft het de af gelopen week niet zo goed gedaan. De vis- meelfabrieken verlaagden de prijs tot f 100 de ton, vermoedelijk als gevolg van het feit, dat de traan, die dit op het oog zo vette visje oplevert, niet aan de hoogste eisen voldoet en als men weet, dat het speciale net voor deze visserij een f 1.800 moet opbrengen, is het te begrijpen, dat men nog even uitkijkt, voor de dure outil lage van twee of drie netten, de borden én de lijnen aan boord wordt genomen. De vangsten van de vorige week bewogen zich tussen de 10 en de 18 ton. ADVERTENTIE LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TEL. 8321 CENTRUM GALERIJ Zaterdagvliegers De duiven van „de IJmonden" (zaterdagvlie gers) kwamen dit weekeinde van Chateau- roux (afstand 663 km) en van St. Denis (424 km). De duiven werden vrijdagmorgen om 5 uur in Chateauroux gelost. Op vrijdagavond was er nog niet één duif terug, maar zater dagmorgen om 5.40 uur was toch de eerste duif terug. Het duurde tot zaterdagavond 19 26 uur voor de prijzen waren verdiend. De uitslag Chateauroux: v. Straten 1 en2, Suurmond 3, v. Veelen 4 en 5, Visser 6 en 8, Kaale 7. In St. Denis werd zaterdagmorgen om 8 uur gelost. Om 16.50 uur was de eerste duif terug en het duurde tot 18.53 uur eer de prijzen waren verdiend. Uitslag St. Denis: Kaale 1, Knapen 2 4, 11 en 15, Visser 3 en 12, v. Veelen 5 en 14, Suurmond 6, 7 en 8, v. d. Scheer 9 en 12, v. Straten 10, 13 en 16. „De Luch'post" Met 110 duiven heeft ook de Castricumse duivensportvereniging „De Luchtpost" deelgenomen aan de wedvlucht van St. Quentin af. Om zes uur gelost bereikte de eerste vogel van de heer R. W. Bettink om 11.21.15 het hok. De uitslag was verder: 2 H. Jaspers 11.21.15 uur; 3. G. N. Aardenburg W. H. Piepers; 4. A. Vonk; 5. J. Roskam; 6. J. A. Benetjes; 7. J. Zentveld; 8. D. Logcbies; 9. G. F. Tromp; 10. A. Metselaar; 11. B Hei- stek/J. Lust; 12. H. Lustig; 13. A. J Pee- ters; 14. N. Hollenberg; 15. P. Kappers (13.02.40). Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op per week 59 cent - per kwartaal 7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 juli 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 juni 1957 gratis. Dit geidt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10