KLINGDECOR N.V. DE HOUTWERF aambeien? Maximale openhartigheid van Poolse minister van Oorlog Diplomatieke missie reist op Franse invitatie door Algerije Uitersten in het weer in Europa en Amerika Vijftig jaar geleden Anti-Sovjetstemming begrijpelijk maar voor partij onaanvaardbaar Tegenzet tegen A fro-Aziaten ^Qraatótoel Van dag tot dag Zweden en Joegoslavië gaan nauwere banden aan Griekse premier gaat deze zomer naar Egypte Verkiezingen in Egypte zijn deskundig voorbereid Nassers vrienden hebben geen tegenkandidaten Twee „neutrale" ministers in Libanon afgetreden Leiders in Chinese provincie ontslagen Liberaal bewind in Canada na 22 jaar ten einde Irak geeft voorschot op de hulp aan Jordanië Jordaans blad doet felle aanval op Egypte Premier van Irak, Noeri El Said, is afgetreden Programma orgelconcert in de Grote Kerk Op de. Arbeiders stonden aan te veel straling bloot Uit Haarlems Dagblad van 18 juni 1907 DINSDAG 18 JUNI 1957 De nieuwe Franse regering heeft met haar maatregel tot afschaffing der han delsvrijmaking het moeizame en kostbare werk der O.E.E.S. (Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking) teniet gedaan en is daarmee teruggekeerd in de Europese economische geschiedenis tot het punt, waarop de na-oorlogse chaos de Europese landen noopte tot het gezamen lijk oplossen van economische problemen. Frankrijk is, na Engeland, indertijd het moeilijkste object voor de pogingen tot in tegratie der Europese economie geweest. Er is jarenlang geconfereerd en onderhan deld in de kring der Europese landen, er is een krachtdadig ingrijpen van Amerika door middel van het Marshallplan voor nodig geweest om eindelijk het besef te doen rijpen, dat de Europese economie slechts te redden was door haar als één geheel te zien en haar problemen als in ternationale vraagstukken aan te pakken. De eigenlijke doelstelling van het Mar shallplan, namelijk de supra-nationale or dening der Europese economie, is nooit be reikt. Doch wel werd het betrekkelijke succes geboekt van een voortdurend Euro pees beraad, waarbij de ingespannen ar beid van de Nederlandse oud-minister Stikker nog wel eens mag worden gerele veerd. Hij heeft indertijd de geleidelijke afschaffing van de contingenteringen mee gemaakt, waarbij telkens weer nationale hindernissen moesten worden overwonnen en nationale isolationistische tendenzen moesten worden ontzenuwd. Het leek er op een bepaald moment op, dat de.Euro pese landen eindelijk de voor buiten- Europese waarnemers zo voor de hand liggende conclusie hadden getrokken, dat met betrekking tot economische vraag stukken Europa als één natie moest wor den beschouwd, waarin elke zelfstandige en geïsoleerde actie schade aan het geheel en op langere termijn dus schade aan eigen belangen zou toebrengen. Thans blijkt Frankrijk weer afstand ge daan te hebben van dat besef. In deze tijd van economische teruggang grijpen de Fransen naar een ouderwets, onwerkzaam middel, dat misschien enige verlichting op korte termijn belooft, doch onvermijdelijk een zware terugslag zal geven op de wan kele, in opbouw zijnde Europese eenheids economie. Als andere Europese landen het Franse voorbeeld van contingentering volgen, zijn wij weer teruggekeerd in de oertijd van vóór de Europese ordening, toen de naties als roofridders hun eigen wetten volgden en met uitvallen op de akkers der econo mie in hun onderhoud voorzagen ten koste van anderen en ten koste van het geheel. Een supra-nationale ordening op Euro pees economisch gebied is daarmee nog verder naar de horizon teruggeschoven. Opnieuw is een sprekende les der ge schiedenis genegeerd. BRIONI (AFP) Na een langdurig on derhoud met de Zweedse premier Erlan- der heeft maarschalk Tito van Joegoslavië tegenover een groep Zweedse journalisten verklaard, dat de betrekkingen tussen de Joegoslavische communisten en de Zweed se sociaal-democratische partij altijd zeer goed geweest zijn. Hij merkte echter op, dat men in de twee landen nauwelijks ge ijverd heeft voor de ontwikkeling van de economische relaties. Erlander sprak de hoop uit, dat de eco nomische besprekingen die op het ogenblik in Zweden gehouden worden, een bevre digend resultaat zullen hebben. Hij voegde eraan toe, dat Zweden en Joegoslavië in de UNO nuttig kunnen samenwerken. Maarschalk Tito zei, dat het van be lang i§, dat de landen die zich van blok ken afzijdig houden de beste betrekkingen met elkaar onderhouden en zich eendrach tig tegen oorlog keren. ATHENE, (Reuter) Constantine Ka- ramanlis, de Griekse eerste minister, heeft een uitnodiging van de Egyptische presi dent Nasser voor een bezoek aan Egypte tussen eind augustus en begin september aangenomen. WARSCHAU (UP) Het opperbevel van het Poolse leger is ten zeerste bezorgd over de stemming in het leger, waarin men zo wel tegen de Sovjet-Unie als tegen de Poolse communistische partij gekant is en het is een campagne begonnen voor meer politieke scholing en een strakkere disci pline, zo is uit goede bron vernomen. De minister van Oorlog, generaal J. Zar- zycki, schreef vorige week in de Poolse Legerkoerier: „De stemming, die overheerst in het leger en die onze bezorgdheid wekt, is het resultaat van dwalingen en ver draaiingen van de waarheid in het ver leden." De generaal herinnerde aan de schadelijke activiteiten van de geheime dienst in het verleden met zijn arsenaal van martelwerktuigen, zijn chantage, pro vocatie en onwaarheden. „De militaire rechtbanken", zo verklaarde de generaal, „hebben steun verleend bij het uitvoeren van schandelijke processen, waarvan en kele ronduit gerechtelijke moorden ge noemd kunnen worden." Deze „gerechte- telijke moorden" hebben zich voorgedaan in de tijd, dat Sovjet-officieren de leiding hadden in het Poolse leger, zodat het niet verwonderlijk is dat er een anti-Sovjet stemming ontstond in het leger. Ten aanzien van deze anti-Sovjet stem ming merkte Zarzycki nu op: „wij merken op dat er twijfel bestaat ten aanzien van het nut van onze verbondenheid met de Sovjet-Unie, ten aanzien van de belang rijkheid van het feit, dat Rusland onze economie nodig heeft en ten aanzien van de Russische steun aan de belangen van Polen. Deze anti-Sovjet-houding gaat vaak sa men met anti-semitisme". Vervolgens be schreef de generaal, welke maatregelen tegen zulke sentimenten genomen zullen worden. „Als we enige duidelijk uitdagende uitspraak tegen de partijlijn op het spoor komen, ofwel enige anti-Sovjetpropaganda, anti-semitische ophitsingen of straatschen derijen, dan kunnen en moeten we organi satorische sancties toepassen, want de par tij kan en wil zo'n gedrag niet tolereren." De discipline in het leger is verslapt, zei de generaal en daar moet een eind aan komen. „De partij kan zich niet verre hou den van problemen die verband houden met discipline. Deze problemen behoren tot de belangrijkste, waarmee de partij te ma ken heeft". Over de moeilijkheden met het officiers- CAIRO, (UP) De „Nationale Unie" van president Gamel Abdel Nasser van Egypte heeft de voorbereidingen van de verkiezingen, die op 3 juli voor het par lement zullen wórden gehouden, afgeslo ten met het bekendmaken van een lijst van goedgekeurde kandidaten. Van de lijst zijn 1150 kandidaten afgevoerd, 1320 hebben de goedkeuring van Nassers partij gekregen Het gevolg is dat voor 62 van de 350 ze tels die in de Nationale Vergadering bezet moeten worden, de kandidaten van Nasser geen tegenkandidaat hebben. In vijf kies districten is geen kandidaat overgebleven. Het doel van deze zuivering is „de doel stellingen van de revolutie veilig te stel len". Alle ministers van Nasser, en alle leiders van vooraanstaande allure die met hem willen samenwerken, kunnen zonder tegenstand in de verkiezingsstrijd treden. Voordat de commissie van de „Natio nale Unie" zijn zuiveringswerk begon had den reeds 38 van de oorspronkelijke 2508 kandidaten zich teruggetrokken. De com missi e die de zuivering uitvoerde,, en het resultaat vari zijn werk ter goedkeuring aan Nasser voorlegde, bestond uit de mi nister van Binnenlandse Zaken, de minister van Oorlog en de minister van Openibare Werken. Men kon gezuiverd worden omdat men communist was, lid van de mohammedaan se broederschap, omdat men in het verle den met de politie in aanraking was ge weest, of een functie bekleedde die de drager minder geschikt maakte als parle mentslid. Over de verdere maatstaven die werden aangelegd valt weinig feitelijks te vernemen. Een zware stalen spoorbrug, onder loops geworden door de stijging van het water is tijdens de overstromingen in het Italiaanse Alpengebied in de rivier de Dora gestort. corps zei de generaal, dat op het ogenblik slechts 0,1 percent officieren dienst doen die uit het Rode Leger afkomstig zijn. Van de officieren is 97,4 percent getraind in het Poolse volksleger. (Hij voegde hier niet aan toe, dat deze voor het grootste deel ge traind zijn door officieren van het Rode Leger, die tot eind vorig jaar, toen de Sovjet-maarschalk Rokossovski van zijn post als minister van Oorlog en hoofd van het Poolse leger werd ontheven, in dit leger de lakens uitdeelden.) Vaticaan hoopvol VATICAANSTAD (UP) Vaticaanse kringen hebben de voorzichtige hoop geuit, dat als gevolg van het bezoek van de Poolse primaat kardinaal Wyszynski fian Rome, dat vijf weken heeft geduurd, de betrek kingen tussen de Heilige Stoel en de Poolse regering verder zullen verbeteren. Indien het afnemen van de spanning in de betrekkingen tussen Heilige Stoel en Polen, ingezet met het vrijlaten door het regiem-Gomoelka van de kardinaal primaat, verder doorzet, zouden onderhan delingen over het aanknopen van diploma tieke betrekkingen en de sluiting van een concordaat wellicht in het verschiet liggen, aldus deze kringen. BEIROET, (AFP) De twee „neu trale" ministers van staat, die kort geleden in de Libanese regering werden opgeno men, belast met het toezicht op het ver loop van de verkiezingen in het land, zijn naar in Beiroet verluidt, afgetreden. Het ontslag van de twee ministers, wier opneming in de regering geschiedde op verzoek van de oppositie, is door de Liba nese premier, Sami Solh, aanvaard. In hun ontslagbrief zeggen zij, dat hoewel de on langs gehouden verkiezingen regelmatig zijn verlopen, de stemming in het land voor hen geen aanmoediging is hun mede werking in de regering voort te zetten. Volgens een van de afgetredenen waren de uiterlijke vormen wel in acht genomen, maar konden de beide ministers niet te weten komen wat zich achter de schermen afspeelde. Inmenging De Libanese regering zal de Sovjet-Unie in een nota beschuldigen van inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van Li banon. De minister van Buitenlandse Zaken, Malik, heeft verklaard, dat een verbreken van de diplomatieke betrekkingen niet on mogelijk is. De bestedingsbeperking in India, waar bij er goed op wordt toegezien dat officiële persoonlijkheden er in delen, heeft Nehroe genoopt zijn auto te ver vangen door een bromfiets. Men heeft thans alle reden zich af te vragen, wie er in India nu nog wèl in een auto mag rijden. (Van onze correspondent in Parijs) Sinds vorige week maakt zoals reeds werd bericht een gezelschap van zes diplomaten op invitatie van de resident minister Robert Lacoste een rondreis door Aglerije. In deze delegatie is, naast West- Duitsland, India, Japan, Zweden en Uru guay ook Nederland vertegenwoordigd in de persoon van een lid van de ambassade te Parijs, de heer Insinger. Ofschoon de reis officieel een zuiver informatief karak ter zou dragen, is men in diplomatieke kringen toch geneigd er een veel uitgebrei der betekenis aan te hechten. Men ziet in de uitnodiging van Lacoste een aanwijzing van zijn streven de Arabische en commu nistische landen een stap voor te willen zijn indien van die zijde opnieuw zou wor den gepoogd de UNO tegen Frankrijk in touw te brengen. Men weet dat op zijn laatst in septem ber aanstaande de Algerijnse kwestie door de UNO zal moeten worden bekeken. De keuze van de landen, die in het diploma tieke reisgezelschap vertegenwoordigd zijn, zou zeker op deze opzet kunnen wij zen. De invitatie van de Franse regering wijst intussen ook op een duidelijke koerswijziging van haar politiek. Tot dus verre trachtte Parijs zoals men zich herinnert immers de Algerijnse pacifi catie altijd als een zuiver binnenlandse aangelegenheid te verkopen. De missie, die gisteren Mendouza heeft bezocht, het plaatsje waar de fellagha's onlangs meer dan driehonderd mannen hebben afgeslacht, zal voor onbepaalde tijd in Algerije blijven. Mogelijk zullen ook nog andere diplomatieke delegaties volgen. Het is niet onwaarschijnlijk dat Lacoste de eerste zes diplomaten heeft voorbestemd om als neutrale waarnemers op te treden bij de algemene verkiezingen, die na de pacificatie nog altijd op het Franse pro gramma staan. De Nederlandse diplomaat Insinger, wiens oordeel over deze plannen werd ge vraagd, heeft de journalisten echter naar de Franse minister van Buitenlandse Za ken verwezen. HONGKONG (Reuter). - Twee plaats vervangende gouverneurs en een aantal functionarissen van de plaatselijke rege ring en de communistische partij in de Chinese provincie Kwangsi zijn ontslagen, omdat zij in gebreke waren gebleven bij het verdelen van door de centrale regering verstrekte levenmiddelen. Dit is maandag bekendgemaakt door het communistische persbureau „Nieuw China". In genoemde provincie hadden zich ten gevolge van slechte weersomstandigheden moeilijkheden bij de voedselvoorziening voorgedaan. Niettegenstaande de aanvoer van levensmiddelen waren er 550 personen overleden, doordat dit voedsel niet op de juiste wijze was verdeeld, aldus het pers bureau van Peking. OTTAWA (UP) De premier van Ca nada, Louis St. Laurent, is afgetreden, waarmede een einde is gekomen aan het bewind der lioeralen, dat 22 jaar heeft ge duurd. De leider der progressieve conser vatieven John Diefenbaker, die bij de ver kiezingen een meerderheid behaalde, heeft van gouverneur-generaal Vincent Massey opdracht ontvangen een nieuwe regering te vormen. In het Canadese Lagerhuis zijn de conservatieven thans de grootste partij. Zij hebben echter niet de absolute meer derheid. Diefenbaker hoopt vrijdag een nieuwe regering gereed te hebben en maandag naar Londen te vertrekken voor de confe rentie van premiers van het Gemenebest. Koningin Elizabeth zal in oktober bij haar bezoek aan Canada de nieuwe zitting van de volksvertegenwoordiging openen. AMMAN, (Reuter) De Iraakse ambas sadeur te Amman heeft de Jordaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Samir Rifai, een cheque van 250.000 pond ster ling (ruim 2.75 miljoen gulden) overhan digd als voorschot op het miljoen pond, dat Irak Jordanië in de vorm van econo mische hulp heeft toegezegd, en de 625.000 pond, waarmee Irak deelneemt in de ex ploitatie van potaslagen in het gebied van de Dode Zee. De rest zal op verzoek van de Jordaanse regering in termijnen worden betaald. Volgens een woordvoerder van de Jordaanse regering is van Syrische zijde nog geen officiële mededeling ontvangen, dat Jordanië de beloofde hulp van Syrië niet zal krijgen. CAIRO, (Reuter) De Jordaanse zaak gelastigde in Cairo, Hanny Hasjem, heeft verklaard, instructies te hebben ontvangen van zijn regering om de Jordaanse ambas sade in Cairo te sluiten. Volgens radio- Cairo zullen de Jordaanse zaakgelastigde en de tweede en derde secretaris Cairo mettertijd verlaten. Drie functionarissen die zich met consulaire zaken bezighouden, alsmede de culturele attaché en zijn plaats vervanger, zullen in Cairo blijven. Meester AMMAN, (Reuter) Het Jordaanse blad „Al Jihad" heeft de Egyptische atta- ché's in de Arabische staten beschuldigd van het smeden van samenzweringen en plannen voor moordaanslagen en omver werping van regeringen „om hun commu nistische meester op de Russische ambas sade in Cairo te behagen". In een com mentaar op de Egyptische algemene ver kiezingen die de volgende maand gehouden worden, spoort het blad het Egyptische volk aan, „geen militaire officieren en on derdrukkers te kiezen, die de belangen van de Russische ambassade in Cairo dienen". In Amman heeft men maandagavond geen bevestiging kunnen krijgen van Egyp tische persberichten volgens welke koning Hoessein gescheiden is van koningin Dinah. De 28-jarige Dinah woont sinds september 1956 in Cairo, waarheen zij zich had be geven, toen haar vader ernstig ziek was. Koning Hoessein bezocht haar omstreeks de jaarwisseling, toen hij zich in Cairo be vond voor besprekingen met de staats hoofden van Egypte, Syrië en Saoedi- Arabië. Dinah is een nicht van Hoessein en diens achterneef Feisal van Irak. LONDEN (Reuter en UP) Het aantal slachtoffers in Noord-Italië tengevolge van de overstromingen en de cycloon, waar over eerder bericht is, steeg maandag tot vijftien. Het peil van de Po stijgt nog steeds. Men verwachtte dat de vloedgolf in de nacht van maandag op dinsdag de delta zou bereiken. Hier worden met alle maebt de dijken met zandzakken versterkt. Men hoopt de ramp van zes jaar geleden, waar door driehonderd personen het leven ver loren, te voorkomen. In de dalen langs de boven-Rhöne in Zwitserland en Oost-Frankrijk, waar over stromingen veel schade hebben aangericht, daalt het water. In de V.S., in het gebied van St. Louis, zijn door overstromingen in het weekeinde in totaal negentien personen om het leven gekomen. Intussen duurt de hittegolf in andere delen van Europa en de V.S. voort. In Frankrijk zijn in totaal negen personen verdronken of bezweken aan de gevolgen van een zonnesteek en in Zweden verdron ken dit weekend 15 baders. In Kopenhagen overleden twee personen aan een zonne steek. Londen had met 27 graden Celsius zijn warmste dag sinds augustus 1955. De hoogste temperatuur in Engeland was maandagmiddag 31 graden. In Duitsland verdronken gedurende het weekend 10 baders. In Chicago en New York steeg het kwik tot 34 graden Celsius. Piekuren (AFP) De talloze apparaten, die de Amerikanen gebruiken om de temperatuur in de huizen en kantoren dragelijk te ma ken nemen zóveel elektriciteit af, dat de spanning aanzienlijk is gedaald. In ver scheidene gebouwen stopten de liften en ook telexmachines kwamen tot stilstand. Op diverse bedrijven is een beroep gedaan, het stroomverbruik te beperken. Minstens twintig personen zijn geduren de het afgelopen weekeinde in Quebec en Ontario verdronken, toen tienduizenden Canadezen hun steden hadden verlaten om op het platteland koelte te vinden. In vele gebieden was het kwik tot 27 graden ge stegen, terwijl in Windsor, Ontario, tem peraturen werden gemeten van meer dan 32 graden en in Ottawa van 30 graden. BAGDAD, (Reuter) Koning Feisal van Irak heeft senator Ali Jawdad belast met de vorming van een nieuw kabinet ter opvolging van dat van generaal Noeri El Said, die om gezondheidsredenen wenst af te treden. De 64-jarige Jawdad is al ver scheidene malen premier geweest en ook ambassadeur in Washington en Londen. Noeri El Said kwam in 1954 aan het be wind. In die tijd heeft Irak zich bij het pact van Bagdad aangesloten en is het Brits- Iraaks verdrag opgezegd. Zijn aftreden werd verwacht. Hij beschikte over een ruime meerderheid in het parlement. (Reuter) Noeri El Said zou donderdag naar Europa gaan voor een medische be handeling. Sinds 1930 is hij zesmaal pre mier geweest. Jawdat is in 1934 voor de eerste maal premier geworden. Men verwacht, dat de nieuwe regering nog heden gereed zal zijn. Ook Jawdat staat bekend als een voor stander van het pact van Bagdad en van samenwerking met het westen. Het programma van het orgelconcert, dat Albert de Klerk vanavond van acht tot negen uur in de Grote Kerk te Haarlem zal geven, vermeldt onder meer de volgende werken: Toccata van Jan Pietersz. Sweelinck; Pavane Italienne van Antonio de Cabezón; Final van Fray Antonio Soler; Partita über „Sed ge- grüsset Jesu gütig" van Joh. Seb. Bach; Koraal voorspel: „Jesu dulcis memoria" van Jos. van Amelsvoort; Preludium en Fuga van Hans Kox; Passacaglia en Toccata van Albert de Klerk. Lief Zo'n gezellig modern woonwijkje met allemaal huizen in een kringetje en de achtertuintjes slechts gescheiden door een bloedarmoedig ligusterhaag je-in-opkomst - zo'n hofje anno 1957 aan de rand van de stad, nou, daar moet je eens komen kijken nu het zomer is. Alle tuintjes in bloei, alle huisvaders na zeven uur 's avonds bezig met de tuinslang hun vier vierkante meter te doordrassen, alle huismoeders in gesprek met alle andere huismoeders, alle melk kookt over, alle kinderen spelen in het tuintje van de buurman ofschoon het pre cies hetzelfde tuintje is als alle andere, alle huisgezinnen in tuinstoelen na het eten, allemensen! Eén grote familie. Ieder een weet alles van iedereen, wat heel ge makkelijk is, aangezien men dan niet be hoeft te proberen iets te verbergen. Zo wist ook iedereen bij ons in de buurt, dat ik op Vaderdag jarig was. Algemene deelneming, goedmoedige spot over de tragische samenloop der omstandigheden. Een buurmeisje kwamdes morgens met een tuiltje madeliefjes feliciteren. Op eigen initiatief. Erg leuk van dat kind. Ze kreeg een lollie. Ik had dertig lollies. Haar lollie trok de algemene belangstel ling en de herkomst ervan kon niet ver borgen blijven. Het tweede buurmeisje had viooltjes. Het derde ook. De tien volgende hadden allemaal dezelfde viooltjes. Mijn dertig lollies waren in een half uur ver dwenen. Mijn huiskamer stond binnen een half uur vol. met één boeketje madeliefjes en negenentwintig ruikertjes viooltjes. Mooie bl auw-met-witte viooltjes, de zelfde als die ik met bloed en tranen in mijn tuintje had opgekweekt. Ze bloeiden al een hele tijd welig. Een hele rand om mijn grasperkje, allemaal dezelfde viool tjes. Het bleek naderhand, dat de buurkin deren m,ijn eigen viooltjes hadden afge plukt en ten geschenke gegeven. Lief, maar jammer. Want ik had ze lie ver in mijn tuintje gelaten, dan hadden ze langer geleefd. Nou ja. die lollies leefden ook maar een kwartiertje. R. Agteran ADVERTENTIE De PLASTICBEKLEDINGSPLAAT voor toonbanken, tafels, bars enz. enz. Kampersingel 20-24 - Tel. 0 2500-11932 WASHINGTON (UP) Vier arbeiders van de Hartford electrische staalfabrieken te Hartford in de Verenigde Staten, heb ben een dosis radio-actieve straling ont vangen, die „het toelaatbare maximum te boven gaat", aldus heeft de Amerikaanse Commissie voor Kernenergie medegedeeld. In de fabriek wordt iridium 192 en ko balt 60 gebruikt voor het vaststellen van breuken en scheuren in staal. Gedurende een routine-onderzoek werd ontdekt, dat de arbeiders in dertien weken aan ongeveer vijf Röntgen straling waren blootgesteld, terwijl het toelaatbare maxi mum drie Röntgen is. De directie van de Hartfordfabriek heeft twee weken om de commissie voor Kern energie mede te delen, welke maatregelen zij denkt te treffen om herhaling van overdosering in straling te voorkomen. De commissie heeft de bevoegdheid slui ting van de fabriek te verlangen, indien de maatregelen haar onvoldoende voorkomen. ADVERTENTIE SNELLE VERLICHTING MET TRANSROID, het nieuwe, moderne en hygiënische middel tegen aambeien, dat bij uw apotheker of drogist voor u gereed staat. Tenzij uw arts anders voorschrijft: Eenvoudig één tablet met een slokje water INNEMEN voor elke maaltijd, gedurende vier dagen en al die nare klachten: pijn, jeuk, branderig heid, zwaar gevoel bij het zitten, obstipatie enz. verdwijnen HERWIN uw LEVENSLUST met TRANSROID Kuurverpakking van twaalf tabletten bij alle apothekers en drogisten verkrijgbaar. Transchemie N.V., Keizersgracht 702, A'dam BERLIJN. De burgemeester van Siebenlehn staat in zijn functie van hoofdman van de brandweer met zes van zijn brandweerlieden voor de rechtbank in Freiburg terecht onder beschuldiging van brandstichting. Onlangs stond in Siebenlehn een boerenwoning in brand. De vlammen konden echter door den juist passeerenden veldwachter worden gedoofd. Korten tijd later arriveerden de burgemeester en zes brandweerman nen bij de woning. Zij ontstaken in woede, toen zij bemerkten dat zij voor niets ge komen waren. De burgemeester s'. 1de voor den brand weder aan te steken en na eenige aarzeling gaven de mannen aan dit voorstel gevolg. „Wacht nu maar met blusschen bot het flink brandt", zei de burgemeester. „Laten wij zoolang maar een glas bier gaan drinken". Dit lieten de mannen zich geen twee maal zeggen. Al drinkende vergat men den brand en toen men er tenslotte aan dacht, was het geheele huis afgebrand. De bur gemeester wilde boen eenige andere hui zen in brand laten steken, doch de woe dende dorpelingen wisten dat te verhin deren. De dronken hoofdman en zijn mannen moesten een smadelijken aftccht blazen. De rechtbank in Freiburg zal een tiental dorpelingen als getuige tegen hun burgemeester laten optreden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5