f Vaardige dressuur en hoogstaand variété Twee keer duizend gulden geëist tegen Haarlemse arts A Opnieuw „bende" van rovende Haarlemse scholieren opgerold Havenberichten Haarlemse kantonrechter Verdacht van hand- en tanddiensten aan Vacupan-instituut Zes jongens verdacht van diefstal van grammofoonplaten en benzine Strassburger99 in Beverwijk DE MELKBOER KREEG DE SCHULD Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee DE BEURS van gisteren DINSDAG 18 JUNI 1957 9 Pleidooi Rijnland vergaderde Klachten over nieuwe brug hi j Spaarndam Vlot Rooien Berisping voor de „01dekerk"-commandant Aanvaring in de mist bij Borkumrif Sleepboot „Noordholland" woensdag in IJmuiden John Wijsmuller vestigt zich in Bloemendaal OP HET BEVERWIJKSE KUENENPLEIN viert gedurende drie dagen het circus hoogtij: Strassburger heeft er zijn blauwe chapiteau opgeslagen en brengt het publiek een vlotte show van variété en dressuur. Met aüe spanning, inspanning en vreugde van dien om het zo wei-gebalanceerde spel tussen mens en dier en met wellicht een wat sentimentele traan om de zeven leeuwen, die tol grommende en blazende katten worden gedegradeerd door een dompteur, die er wel goed voor zal zorgen, maar er toch maar een groot genoegen in schept zijn kapitaal tot kwaadaardigheid te brengen, ten vermake van allen, die griezelend rondom de piste zitten. ft Voor het Haarlemse kantongerecht heett j de officier. Ik vorder daarom de maxi mumstraf; tweemaal duizend gulden boete of twee maanden hechtenis. Zoals te verwachten viel stelde de ver dediger van deze Haarlemse arts, mr. G. J. W. Baurichter uit Steenwijk, zich op het standpunt, dat de wet op de tandheelkun digen het incidentele optreden van de indi. viduele arts niet regelt, maar slechts dat der inrichtingen. Nu heeft de officier wel de zelfstandig heid van het optreden van V. ontkend, maar, zo zei de verdediger, uit het gehele dossier blijkt nergens dat er een relatie tussen het Rotterdamse instituut en de ver dachte bestaat. Er is van geen enkele geor ganiseerde samenwerking gebleken, al was het uiteraard in Rotterdam wel be kend, dat dokter V. onder narcose kiezen trok. „Het zou ook naïef zijn, dat te ont kennen", interrumpeerde de kantonrech ter: Boerhave was beroemd en het was daardoor normaal, dat velen zich tot hem wendden, deze dokter was helemaal niet beroemd en toch lieten velen zich per taxi naar hem toe brengen". „Doch op dat ver voer oefende mijn cliënt generlei invloed uit", repliceerde de raadsman, die voorts betoogde, dat elke willekeurige tandarts in Nederland deze patiënten toegevoerd kan krijgen en behandelen. En uit het dos sier blijkt nergens, dat dokter V. tanden en kiezen heeft getrokken die de betrokken patent niet heeft willen of behoeven te missen. Iedere arts kan die gevallen ook best zelf beoordelen. Mr. Baurichter be twistte ook dat zijn cliënt een verlengstuk van het Vacupan-instituut aan zijn huis had gevestigd. De patiënten van dokter V. zijn dan ook geen van allen door acquisitie gewonnen, men kwam letterlijk en figuurlijk door „mondreclame". Tenslotte voerde de raadsman, die meende dat vrijspraak moest volgen omdat de handelingen van de verdachte niet door de wet ou de tand heelkundige inrichtingen strafbaar worden gesteld, in tweede instantie toch een reden tot clementie aan: het Vacupan-instituut in Rotterdam is immers gesloten, zodat de kans op herhaling vrijwel uitgesloten moet worden geacht. De kantonrechter zal volgende week dins dag vonnis wijzen. De Verenigde vergadering van Rijnland is te Leiden bijeen geweest tot het vast stellen van de rekening over 1956. Deze re kening sluit met een batig saldo van rond f 160.000 op de gewone dienst, welk be drag naar de reserve wordt overgebracht ter gedeeltelijke goedmaking van de f 300.000 die voor het sluitend maken der begroting voor 1956 aan de" reserve ont leend was. Van de posten der rekening gaf vooral aanleiding tot debat het bedrag aan subsidies voor d* verbetering van polder kaden, welk bedrag ver bij de raming was achtergebleven. De waarnemend dijkgraaf de heer Von Fisenne heeft hierbij opge merkt, dat bij de polders, die soms slechts met moeite tot behoorlijke verbetering hunner kaden zijn te brengen, de zuinig heid de wijsheid wellicht bedroog. Het standpunt van verscheidene polderbestu ren vond ook verdediging. De zaak zal on der de aandacht der besturen blijven. Besloten is een geldlening aan te gaan van een miljoen gulden onder de thans ge bruikelijke voorwaarden, waarmede de consolidatie voltooid is. Uit de vergadering werd geklaagd over hoge boezemstanden. Een extra hoge stand, onlangs voorgekomen, wordt door het be stuur aan een ongelukkig toeval geweten. Het blijft overigens niet gemakkelijk aller belangen hierin te verenigen. Voorts toon de de vergadering zich niet zeer voldaan over de gang van zaken bij de nieuwe brug over de Grote sluis te Spaarndam. Er wordt getracht de hieruit voortkomende ver- keersbezwaren zo gering mogelijk te doen zijn. maandag terecht gestaan de 52-jarige Haarlemse arts E. E. V., die er van be schuldigd wordt, voor het Rotterdamse Va- cupan (ex-Evipan) instituut diverse men sen van hun kiezen en tanden „beroofd" te hebben, zonder daarvoor de vereiste toe stemming bezeten te hebben, en zonder zich van te voren te hebben overtuigd, of het trekken van die gebitten medisch noodzakelijk en verantwoord was. Deze zaak kwam aan het rollen nadat in maart van dit jaar bij het Rotterdamse instituut een inval was gedaan, waarbij het instrumentarium tandarts in beslag genomen, en de aldaar opererende tand arts geverbaliseerd was. Direct daarna had de exploitant van Vacupan een Haag se tandarts in de arm genomen om de ex tracties over te nemen. De Haagse politie maakte echter ook aan de praktijken van deze tandarts een einde, waarna de Rot terdamse bedrijfsleider de Haarlemse arts E. V. inschakelde. Reeds medio maart, zo vertelde een Rotterdams inspecteur van politie voor het kantongerecht, had Vacu pan in een taxi vier „patiënten", die tevo ren in de Maasstad een kunstgebit betaald en uitgezocht hadden, naar Haarlem ge transporteerd. Daar werd het viertal door de verdachte „behandeld" en sindsdien zijn er nog vele autoladingen gevolgd, die het zelfde lot ondergingen. Een der behandelden vertelde op verzoek van de kantonrechter, mr. F. J. Gerritsen, hoe het hem daarbij vergaan was: „Ik moets op een stoel gaan zitten en toen zei de dokter: „Doe je mond open". Hij keek er even in, terwijl een dame in een witte jas men een band op de arm deed. Daarna kreeg ik een verdoving. Toen ik weer bij kwam, waren mijn tanden en kiezen er uit". De kantonrechter concludeerde hieruit, dat de Haarlemse arts althans bij deze patiënt wel heel erg vlot van stapel gelo pen was. Vroeg u uw patiënten niet eens, wat eraan schortte", vroeg hij. „Dat heb ik geregeld gedaan", aldus de arts, „maar de mensen stonden erop, hun gebitten ge trokken te krijgen. Als er echter nog een deel van hun gebit te sparen bleek, tracht te ik hun een algehele extractie at te ra den". Namen van patiënten, die zulk een advies gekregen hadden, kon hij echter niet noemen, hetgeen de kantonrechter bizonder vreemd noemde. „Elke arts infor meert toch allereerst naar de naam en verdere gegevens van nieuwe patiënten" zei hij, „maar u deed dit niet - en toch wilt u het nu doen voorkomen, alsof u ge heel zelfstandig uierkte en onafhankelijk was van het instituut in Rotterdam?" Het bleek bovendien, dat de arts ook niet in het bezit was van het „ontvangst bewijs van de geneeskundige inspecteur van het Staatstoezicht op de volksgezond heid, zoals dit door de wet op de tandheel kundige inrichtingen gevergd wordt voor een dokter of tandarts, die aan zulk een instituut wenst mee te werken. „Er is een heel dossier van door u be handelde patiënten", zei de kantonrechter, „maar uit geen van hun verklaringen blijkt, dat u getracht hebt, een deel van hun gebit te sparen." „Denkt u, dat ik een moord wilde be gaan", zei de arts, waarop de kantonrech ter repliceerde: „Het past u allerminst, zulke grote woorden te gebruiken. Ik wiis u er alleen maar op, dat twee dames uit Tilburg door uw behandeling ernstig ziek geworden zijn. Voor de heer A. P. N. de Groot, ge neeskundig inspecteur van de Volksge zondheid, die als getuige-deskundige ge hoord werd, stond het vast, dat de ver dachte zich vrijwel uitsluitend bezig heeft gehouden met het „rooien" van gebitten, die daarom verzochten, hetgeen hij me- disch-ethisch volkomen onjuist achtte Ook het feit, dat geen behoorlijk medisch onderzoek aan narcose en extractie vooraf ging, noemde deze getuige onverantwoor delijk. Hij achtte de arts trouwens ook niet capabel tot conservatieve tandheelkundige behandeling, hetgeen door de verdachte bestreden werd. De officier, mr. H. Lagerwaard, be toogde in zijn requisitoir, dat men hier kennelijk niet te maken heeft met een zelfstandig werkend tandheelkun dig arts, maar met iemand, die slaafs hand en spandiensten voor het beruchte Evipan- instituut verricht en daardoor medewerkt aan dit „protbesenroofbouwbedrijf". Om deze draak met zeven kopnen te bestrijden is het nodig, drastisch op te treden, zei ADVERTENTIE Raad voor de scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart in Amster dam heeft in een schriftelijke uitspraak de 61-jarige kapitein J. B. van het Nederland se motorschip „Oldekerk" (toebehorend aan de n.v. Vereenigde Nederiandsche Scheepvaartmaatschappij te 's-Gravenha- ge) bestraft met het uitspreken van een berisping, omdat het volgens het oordeel van de raad mede aan de schuld van deze kapitein te wijten is dat zijn schip op 8 maart op de reis van Amsterdam naar Hamburg in aanvaring is gekomen met het Noorse motorschip „Nordraak". De aanvaring geschiedde na het passe ren van het Borkumrif tijdens slecht zicht. Hoewel beide schepen daarbij belangrijke schade opliepen konden ze hun reis toch vervolgen, daar ze geen water maakten. Evenmin werden er personen bij gewond. De raad is van oordeel dat de kapitein in strijd heeft gehandeld met bestaande voor schriften, volgens welke hij veel eerder dan hij in het onderhavige geval heeft ge daan met het oog op de heersende mist verplicht was zijn snelheid te verminde ren tot matige vaart. Temeer, omdat de „Oldekerk" in een smalle drukbevaren geul voer. Een snelheid van 13 Vz mijl per uur acht de Raad onder die omstandighe den te groot en niet verantwoord en zeker geen „matige vaart", als bedoeld in de geldende voorschriften. Had de kapitein tijdig zijn snelheid tot „matige vaart" te ruggebracht, dan zou hij meer kans hebben gehad de „Nordraak" te observeren en zo nodig maatregelen te nemen tot vermijding van een aanvaring met dat schip. Hieraan doet, volgens de raad, niet af dat de kapi tein de beschikking had over een goed werkend radartoestel. De raad acht dan ook de schuld van de kapitein ernstig. Stranding Gaasterland Op grond van een door de Raad ingesteld onderzoek naar de oorzaak van de stran ding van het Nederlandse m.s. „Gaaster land" op 9 maart nabij het New Channel heeft de Raad in een schriftelijke uit spraak als zijn oordeel te kennen gege ven, dat de kapitein J. B. uit Rotterdam, hoewel niet geheel vrijuit gaande, toch niet een zodanig verwijt kan worden gemaakt, dat een correctie gerechtvaardigd zou zijn. De maatregelen, die de kapitein na de stranding, waarbij het schip niet ernstig werd beschadigd, heeft genomen, moeten volgens het oordeel van de Raad juist wor den geacht en het stemt de Raad tot vol doening, dat het de kapitein is gelukt het schip de volgende ochtend zonder noe menswaardige schade vlot te brengen. De sleepboot „Noordholland" van Bu reau Wijsmuller n.v. wordt woensdagmid dag omstreeks twaalf uur in IJmuiden verwacht Aanvankelijk zou de sleper vandaag thuisvaren, maar het binnenbrengen van de kustvaarder „Nigeria" in Vigo verhin derde dit. De sleepboot „Titan" is gisteren uit Glasgow vertrokken met een tunnel- vessel voor Lagos in Afrika op,-sleeptouw. De „Cycloop" is onderweg yan Houston naar Maracaibo en was zondag 60 mijl noord-noord-west van Jamaica. De „Zee land" is van New Orleans eveneens onder weg naar Maracaibo en was maandag 300 mijl oost-noord-oost van Jamaica. VISSERJJBERICHT SCHEVENINGF.N. s-Gravenhaige, 18 jwnd: Varwstberichf van hedenmorgen int volle zee: SCH 63 met 4 k.. 64—30, 66—4, 81—25, 97—12, 116—2, 123—6, 1248, 16020, 27555, 3 g»en varrnrt, 47 idiem, 302 idem, 24, idem, 325 idem, 333 idem, 2 idem, 152, 25—8. 301. 35 weinig vaflfet. 37 idem, 45 idem, 87 idem, 130 idem, 236 idem, 250 geen vairofst, 299 weiimia vamfst, 49 geen vainest, 200 idem, 991, 132 geen vangst, 18925, 262 geen vangst, 285 idem. 793, is thuisstomende, 1411, 23 weinig vangst, 53 2, 104—1, 332 geen vangst, 201—3, 264—3, 181 7, 199 weinig vangst, 305 geen vangst, 56 15, 229 geen vangst, 105—2, 339—10. VL 70 geen vangst, 78 idem, 85 idem, 172 idem, 203 idem, 208 idem, 216 idem, 971, 115 geen vangst, 1423, 1902, 197 geen vangst, 199 idem, 711, 83 geen vangst, 166 id~m, 14 idem, 56 id>3m, 89 idem, 112 idem. 132 idem. MARKTBERICHT. Beverwijk 17 juni: aardbeien f3.506.70 (slof), aardbeien f 0,350.95 (doosje), asper ge f 0.401.30 (bos), sia 628 ct., rabarber 1638 ct., doperwten 5367 ct., peu'en 93 139 ct., spinazie 924 ct., postelein 1219 ct., kroten 2326 ct., bospeen 2335 ct., was- peen 1843 ct., bloemkool 826 cent. het theater met de beste films ENORM IS DE BELANGSTELLING voor ROMY SCHNEIDER als SISSY, DE JONGE KEIZERIN Een juweel van een amusementsfilm Hedenavond tm. donderdag elke avond 8 uur laatste voorstellingen. Voorverkoop 's morgens van 1112 u. (dringend aanbevolen) en v.a. één uur vóór de voorstelling. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Louise Emilie van Mamtyluoto, Ryeka van Hamburg, Dardanus van Port Said, Frieda Blokzijl van Plymouth, Plato van Cadiz, Bomma van Osloj Mylady van Vaasa, Nor man Queen van Swansea, Antilope van Bristol, Bittern van Liverpool, Yell van Delfzijl, Phidias van Gothenburg, Grebbe- stroom van Liverpool, Bounty van Parr, Ruhr van Gale, Leliegracht van Mantyluoto, Macuto van Newport News, Maraiampos Hadjepatheras van New port News, Result van Barrow, Brouwersgracht van Sornaes, Baldur van Luela, Emma Sauber van Vaasa. Vertrokken zijn: Bebox naar Antwe» ien, Amstelborg naar Skutskar Ingrid naar Her- nösand, Mardu naar Malmö, Draco naar Trarad'heim, Drenthe naar Skutskar, Wim I naar Pecea, Ulvo naar Rotterdam, Rio naar Rochester. Nadat de Haarlemse politie twee weken geleden twaalf Haarlemse middelbare scholieren had aangehouden, die ervan worden verdacht dertien bromfietsen, vijf fietsen en een motor te hebben gestolen, heeft zjj nu zes andere scholieren van Haarlemse middelbare scholen ingerekend, die in de afgelopen tien dagen tientallen grammofoonplaten, kleine artikelen en benzine zouden hebben gestolen. Wegens diefstal, heling en medeplichtigheid aan difcfstal is proces-verbaal tegen hen opge maakt. De jongens (zeventien en achttien jaar oud) zijn ingesloten, hebben bekend en zijn zaterdag voor de officier van Justitie geleid. Volgens het proces-verbaal trokken de jongens er in de afgelopen dagen geregeld met z'n tweeën op uit, waarbij zij ver scheidene muziekzaken in de binnenstad bezochten. Daar zouden zij grammofoon platen bij kleine hoeveelheden tegelijk hebben ontvreemd. Ook zouden zij zich er op hebben toegelegd uit diverse winkels artikelen, zoals schroeven, luidsprekers en mondstukken van trompetten weg te ne men. Een van de hen ten laste gelegde feiten betreft de diefstal van benzine, welke zij afgetapt zouden hebben uit ge parkeerde auto's. Deze benzine verkoch ten zij volgens hun bekentenis door aan een andere scholier, die zondags bij een benzinestation werkte. Deze jongeman heeft volgens de politie de gestolen ben zine met olie vermengd en het mengsel te eigen bate aan bromfietsberijders ver kocht. Vele liters zouden op deze wijze uit geparkeerde auto's zijn afgetankt. Het geld, dat de gestolen goederen opbrachten, zou zijn besteed aan het bezoeken van bioscopen en vooral voor het koptn van ijs en andere consumpties. Donderdag krijgt de gemeenteraad van Bloemendaal de verkoop te behandelen van de villa „Caprera" aan de oostzijde van de Brederodelaan te Bloemendaal aan John F. Wijsmuller, thans wonende te New York. De heer Wijsmuller is directeur van de Zeesleepvaartmaatschappjj n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden. Het betreft hier het gedeelte van het buiten, dat aan de oostzijde ligt. Het ove rige gedeelte van „Caprera" waarbij het meertje, blijft eigendom van de gemeen te. Het ligt in het voornemen van de heer Wijsmuller het huis na inwendige verbou wing te bewonen. Het verkochte landgoed met villa heeft een oppervlakte van 5.38.96 hectare en men heeft een vrij uitzicht op de duinzoom en het meer. De villa is voorzien van cen trale verwarming. Volgens de voorwaarden verbindt de koper zich het gekochte als buitenplaats in stand te houden en het woonhuis uitsluitend tot particuliere be woning te bestemmen. De destijds door de gemeente vastgestelde koopprijs was f 230.000,—. Overigens: niets dan genoegen. Al is het af en toe een angstig genoegen van wege de acrobaten, die nét niet hun benen breken. Het kan ook een dromerig plezier zijn rond een manege vol paardenlijven, die in sierlijke cadans tot 1/rijheidsdressuur worden gebracht of tot een wals, een tango of een foxtrot. Trouwens een leeuw kan óók walsen, naar men trots aankondigt, maar dan woidt het een afschuwelijke razernij van een gekooid dier, dat zich in het zaagsel wentelt op bevel van de temmer, die grinnikend toekijkt, hoe de koning der dieren in een krampachtige werveling achter zijn eigen staart aanholt. Op de tegels van het Beverwijkse plein is in de nacht van zondag op maan dag de blauwe tent verrezen, voor de hit te haar greep op de mensen kon krijgen en om zeven uur in de morgen stond het gevaarte op zijn twee masten overeind ruim twaalf uur later stroomde het amphi theater vol voor de galavoorstelling en paradeerde de ganse levende have van het bedrijf door de ma nege: de meisjes van de Dagenham Pipers een wasechte Schotse doedelzak band voorop daar. achter zelfs een ka meel, de olifanten, maar vooral de paar den, waar het bij Strassburger nog con sequent om blijft draaien. De paarden, die la ter voltigerend en dansend, in vrij heidsdressuur en on der de man of de vrouw hun grote kunde en hun kleine grillen toonden: ra venzwarte Friese vol bloeds, in sierlijke fi guren rond Elly Strassburger gegroe peerd en een melk witte hengst onder mevrouw Regina Strassburger, die gisteren haar verjaar dag in het zaagsel vierde met een grootse bloemenhulde van het hele personeel-acro- batiek te paard ook in een formidabel tem po, zoals het door de „Diana Sisters and brothers" werd samengesmeed tot een eer biedwaardige staaltje van menselijke be heersing op een wiegende paarderug. PAARDEN dus bovenaan in het pro gramma, maar niettemin ook eerbied voor de andere nummers. Want wat ene Del Cortina presteert op het slappe koord, dat hij aanvankelijk niet lijkt te kunnen be dwingen, maar waarop hij tenslotte alle wetten der zwaartekracht schendt, is te recht een ovatie waard en wat daarna de „Stephensons" met een honden- en ponny- s'now in de piste zetten, zal menig circus Strassburger benijden. Deze Stephensons beschikken over veer tien honden-foxterriers en een enkele Weish-terrier, maar ook een koppel ge wone straatkezen, die echter tot dingen in staat zijn, die een gewone „afgerichte" hond de haren te berge doen rijzen. Samen met de mensen, op wie zij kennelijk erg dol zijn, werken deze dieren in een adem benemende snelheid een serie toeren af, waarvoor de handen van het hooggeëerd publiek telkens weer op elkaar kemen en als dan tenslotte al die hondjes over de rand van de piste én over elkaar heen springend uit de arena zijn verdwenen, zijn ie ZeHo's al weer binnen, zes clowns met kostelijke vondsten, maar vaak ook mid delmatige verrichtingen, waardoor de ech te slappe lach niet los te krijgen is. Als het fluitje van de clarinet echter door één dezer lieden blijkt te zijn ingeslikt, het geen bijzonder vreemde geluiden uit zijn binnenste doet opwellen, barst de tent plotseling wel uit in die schaterlach, die de potsenmakers de overtuiging moet ge ven, dat hun nummer het toch ergens wel „doet". VLAK VOOR de pauze wordt een „gou den" kooi in het zaagsel gezet, teneinde de heer Harry Belli de kans te geven zeven leeuwen aan zijn wil te onderwerpen. Prachtige dieren, die bepaald niet'tot de kaste der slaperige koningen-der-dieren behoren, waaruit men in het algemeen de circusleeuwen recruteert en dus heeft de heer Belli een vluchthokje in de kooi la ten maken, waaruit tot aller verbazing een koudbloedige helper tevoorschijn komt, die rusteloos met de attributen sjouwt, als hielp hij zijn moeder thuis een handje bij de schoonmaak. Middelerwijl drijft Harry de leeuwen voor zich uit en tart ze tot af en toe een dreunende grom of een felle slag in de lucht en als hij ze dan tenslotte op een hoopje in de hoek heeft, mogen ze weer weg door het gangetje of liever ze moeten weer weg, want anders komt de zweep er over heen. Nee, het olifantennummer was ons sym pathieker vier geduldige lobbesen in grijze slobberbroeken, die door een klein dompteurtje tot keurige gymnastiekjes worden geprest, maar daar in het geheel geen bezwaar tegen lijken te hebben, al knipperen ze af en toe wel eens angstig met de ogen naar het knallen van de zweep. GESLAAGD is ook de acrobatiek in de nok der tent door twee meisjes, die daar voor een handzaam instrument hebben meegebracht, dat draait en hijst al naar believen en waaraan een blondje een kwartier lang op het lieve hoofdje hangt, terwijl zij aan de nek haar donkere partner torst, die wervelend rondzwaait. Om gevolgd te worden door een nummer van formaat: de Vijf Medifreds. Spaanse jongleurs, die gevieren met kolven en ringen, kleurige ballen en andere wan- ADVERTENTIE Maar het was wéér het weer waarop u niet gerekend had. Wanneer u vanavond eens ging becijferen, wat er aan huishoudgeld verloren gaat door het wisselvallige klimaat, dan stond er morgen al een koelkast in uw keuken. Om dan nog niet eens te spreken over de talrijke andere voordelen en het fantastisch genot van een koelkast. Laat u over een en ander eens vrijblijvend inlichten door ROMEYN, Zeestraat 34, tel. 3537 t.o. Kenn. Theater, de zaak met jaren lange ervaring op koelkastgebied. Een van de aardigste nummers uit het Strassburger-programma is de serie honden-en-pony-toeren, waarbij' ten slotte een hond zonder blikken of blozen van een trap springt, na er eerst rap te zijn opgeklommen, opge vangen wordt in een laken Voor dierenvrienden: het beest vindthét heerlijk en is dol op de vrouw, die hem elke dag twee keer tot deze prestatie brengt. kele goederen toveren, dat het een mens bont voor de ogen draait maar nooit grijpt er een mis en tussen de bedrijven door springen zij voor de aardigheid ook nog wel eens over elkaar heen, waarbij dan de werktuigen rap van eigenaar ver wisselen. Ond§r het jongleren door. Ook hier paste de ovatie volkomen, zo als trouwens de springacrobaten, die ver volgens optraden eveneens hun applaus volkomen verdienen met een serie adem stokkende springplank-kunsten, welke de grootste bewondering gaande maken voor de perfecte lichaamsbeheersing van dit stel jonge mensen: een dubbele salto zó uit te mikken, dat de door de lucht wervelende partner precies in een door een ander ge dragen fauteuiltje belandt, is meer dan wij onze vrienden zouden aanraden als vak te kiezen. En dan is met de acrobatiek op het galopperende paard en met de „Dagenham Piper Girls" de koek alweer op. Dat allerlaatste muzikale nummer lijkt weinig met een circus van doen te hebben, maar het is niettemin zo hartveroverend charmant en zo knap gebracht, dat de neu zelende muziek van de doedelzakken en de behendigheid der tambour-maitresse als mede de volmaakte discipline tijdens een paar Schotse dansen het feit van deze vreemde eendjes in de circusbijt doen ver. geten en een stormachtig succes ook het deel wordt van deze tien meiskes in hun wiegende „kilts". Strassburger zegt een „wereldprogram ma" te brengen Elly en Regina over drijven er niet mee deze keer. Want dit is een knap mengsel van hoogstaande dressuur en bewonderenswaardig variété. J. F. 3 °/n Nederl. '47 3 °/o Ned. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. PhilipsGloeil oref. PhilipsGloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda OoDper Rpthtehem Steel U S Steel 'eneral Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 87 90llhe 202 363 195 314% 273 295 306% 155 476% 249% 220,10 73 122,40 178% 178% 268 123 953% 204% 160% 176 180 70% 194% 69% 43 91% 403% Voorbeurs koersen 203 310 483 222,- Aanvoer voor dinsdag De aanvoer bestond vandaag uit 2100 kisten vis, waarbij 510 schelvis, 140 wij ting, 435 gul, kabeljauw en witte koolvis, 310 haring, 550 makreel, 35 stokkebit, 10 schol, 680 stuks stijve kabeljauwen en 750 kg tong. De „Wiron 2" zorgde voor 750 kisten vis, waarbij 350 schelvis, 325 makreel, 65 gul en kabeljauw en witte koolvis, 10 diversen en 80 stuks stijve kabeljauwen; de KW 135 „Emma Wilhelmina" voerde aan 600 kis ten, waarbij 80 schelvis, 65 wijting, 65 ma kreel, 180 kabeljauw en gul, 190 haring, 20 wolf en 250 stuks stijve en de .Albatros" 710 kisten, waarbij 160 schelvis, 190 kabel jauw, gul en leng. 160 makreel, 120 haring, 75 wijting, 5 diversen en 350 stuks stijve kabeljauwen. Wat er komt Voor de woensdagmarkt was vanmorgen officieel nog geen enkele boot bekend. Oudste schepen zijn nu KW 82 Stadt Enc- huysen van de zesde, SCH 117 en Ariadne (naar de Clyde) van de zevende en de KW 81 van de achtste juni. Verwacht wordt dat de trawlers, die nog ter visserij om de Noord varen, korte reizen zullen maken bij dit warme weer. Voor de export De kabeljauw werd vanmorgen weer voor export verkocht: regels grote noteer den f 110 tot f 124, kleine f 39 tot f 50 en kisten kabeljauw f 55 tot f 82. Binnenland kocht kisten kleine kabeljauw voor f 49 tot f 70. De grote tong ging eveneens het binnenland in voor f 4 tot f 4,10 per kg; de rest was voor export: grootmiddel tong f 3,50 tot f 3,70, kleinmiddel f 3,10 tot f 3,30, tong I f 2,75 tot f 2,90 en tong 2 f 2,40 tot f 2,55. Het binnenland in Vooral de prijzen van schelvis waren vanmorgen zeer laag. De vraag was nihil. Grote schelvis maakte f 16 tot f 20, groot middel f 9 tot f 13, kleinmiddel f 8 tot f 11, pennen f 8 tot f 11 en braadschelvis f 13 tot f 10. Grote gul noteerde f 18 tot f 26, middel f 15 tot f 20, torgullen f 10 tot f 12. Zwarte koolvis maakte f 39 tot f 45, witte koolvis f 44 tot f 51 en leng f 30 tot f 39. De wijting ging van de hand voor f 11 tot f 14. Haring bracht f 13 tot f 17 en makreel f 10 tot f 14 op. Haringvangsten De vangsten van de haringloggers waren in de nacht van maandag op dinsdag: KW 2 met 7, 5 met 2, 6 met 3,17 met 7, 9 met 8, 23 met 13, 25 met 14, 138 met 7, 16 met 125, 47 met 2, 54 met 1, 70 met 14, 168 met 8. Thuisstomend: 22 met 2, 127 met 2, 175 met 2, 129 met 2, 18 met 15, 86 met 5, 37 met 6, 151 met 5, 20 met 8, 40 met 2, 78 met 1, 15 met 1, 43 met 6, 97 met 2, 110 met 1. Geen vangst KW 29, 44, 39, 130, 48, 170, 19 en IJM 283. De gemiddelde vangst was vannacht acht kantjes. De gemiddelde vangst van de loggers in de nacht van zondag op maandag was vijf kantjes. Besommingen van heden KW 135 f 12.900, KW 87 f 12.200 en IJM 211 f 8.480. AMSTERDAM De beurs zette maandagmiddag over vrijwel de gehele linie in met lagere of prijshoudende koersen. Tegen het sluiten van de markt trad een algeheel herstel in. De animo was en bleef zeer gering, zodat men min of meer van een vakantiestem ming kon spreken. Koninklijke Olie open de op de lage koers van f 219,60 tegen de in de niet-officiële ochtendbeurs hoogste koers van 221,De slotkoers was vrij dag f 221,70. Gedurende het beursverloop hersteld-; de koers zich tot f 220,40, hetgeen gelijk is aan New Yorkse pariteit. Philips- aandelen openden aanvankelijk 2 punten lager op r04V2, doch trokken daarna aan tot 3O6V2. Ook AKU lag aanvankelijk 2 punten lager op 199V2, doch uiteindelijk kwam de koers op 202. K.L.M. was lichte lijk aangeboden, waartegenover totaal geen vraag stond, zodat wederom f 1 moest wor den prijsgegeven: koers f 122,50. Unilever maakte een uitzondering bij de internationale waarden en trok na een opening op 470 (471) aan tot 478 door aan kopen voor buitenlandse rekening (Lon den) waar weer een grote ruilorder plaats had van aandelen Unilever Ltd in aande len Unilever n.v. De scheepvaartmarkt veranderde heel weinig ten opzichte van vrijdag en ook hier was de handel zeer gering. Staatsfondsen waren eerder iets vrolijker zonder speciale redenen. Van de cultures bleef H.V.A. zich goed houden. Het fonds noteerde 1 punt. Het dividendverlagingsvoorstel van de Deli Mij. van 8 op 6 percent had een koers- avance van het fonds van ruim 1 percent ten gevolge. Amsterdam Rubber was on veranderd. Dividendvoorstel Tricotbest n.v. 10 percent in aandelen uit de agiore- serve (v.j. 8 percent in contanten) was niet van invloed op de koers. Deze bleef 113 (onveranderd). Prolongatie 3%. (ANP). NEW YORK De koerslijst behield de oplopende ten dens bij een vaste markt voor de meeste leidende groepen en sterke vraag naar ge selecteerde fondsen. Het industriegemiddelde bereikte een nieuw hoogtepunt sinds 14 augustus door flinke stijgingen bij aandelen van tabak verwerkende industrieën en enkele che mische, olie- en elektro-technische fond sen; het gemiddelde sloot 1,40 hoger op 513,19. Het gemiddelde voor spoorwegen sLot 0,15 hoger op 147,42 en dat voor openbare nutsbedrijven 0,35 lager op 73,12, door een daling van bijna twee dollar bij Cleveland Electric en een van ongeveer een dollar bij Houston Lighting. De omzet bedroeg 2.220.000 aandelen tegen 2.090.000 op vrijdag. (UP).

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7