Groen Co Tweede verdachte van inbraak bij ontvanger vanVeisen berecht Bij proefrijden op Hoogoventerrein gebeurde dodelijk ongeluk LONG RUN Toekomstige uitbreiding van Schiphol kost 180 miljoen Tegen chauffeur twee maanden hechtenis geëist Dank zij het samenspel van Long Run's Fresh Flavor Filter en koel-rokende Amerikaanse tabakken G EVAERT Twee-derde deel der oppervlakte kan voor landbouwdoeleinden in gebruik blijven NAAIMACHINES 15 CentraSe Verwarming Pow-R-Ma!ic Oliebranders Een aantal politieke delinquenten komt vrij Amerikaan verdronken in Loosdrecht Drie automobilisten krijgen hechtenis Controversen in China Kerkelijk Nieuws Spaanse maatschappij bestelt 3 „Friendships" geknipt voor de jeugd! De camera „van zessen klaar" HAARLEMSE RECHTBANK Raadsman betwist opzet tot diefstal Scheidsgerecht voor de bloembollenhandel Vergunningen nodig voor arbeid in Indonesië Model verkiezingsbord „Rotterdam in teken en prentkunst" Zeepost VRIJDAG 21 JUNI 1957 Voor de Haarlemse rechtbank had zich donderdag een vicrendertigjarige chauf feur uit Velsen te verantwoorden, wie ten laste was gelegd het hoogst roekeloos rij den op het terrein van de Hoogovens te Velsen. Met een dumpauto heeft hij een grondwerker aangereden die later is over leden. De eis van de officier van Justitie luidde een hechtenisstraf van twee maan den. De chauffeur had gesolliciteerd naar een betrekking bij een aannemersbedrijf dat op het terrein van de Hoogovens gevestigd is. Op 28 januari moest hij des morgens proefrijden en in gezelschap van een monteur werd een tocht over het terrein gemaakt, waarbij gebruik gemaakt werd van een dumpauto. Nabij een hoofdweg lagen spoorrails en bij de spoorkruising stond een wachter die met een rode vlag zwaaide toen een trein naderde. Bij de kruising werden in de weg werkzaamheden verricht en drie grondwerkers waren bezig een „sleuf" te graven. Een bord was ge plaatst, om automobilisten te waarschu wen. De chauffeur verklaarde, dat hij bij het naderen van de „sleuf" waarschijnlijk op het gaspedaal beeft getrapt in plaats van op de rem, waarna hij de kluts is kwijt geraakt. Hij kon zich niet meer herinne ren, dat een der grondwerkers, de acht enveertig jarige G. de Bie uit Wieringen, werd aangereden. Deze is later aan de op gelopen verwondingen overleden. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, betuigde zijn deelneming aan de na bestaanden van het slachtoffer. Hij merkte op, dat het uitzicht op het terrein voldoen de was ondanks het feit, dat er door een s-bocht gereden moest worden. Getuigen hebben verklaard dat er te hard gereden is. Verdachte was in het bezit van alle rij bewijzen en beschikte over veel rijvaar digheid. Hij dient verantwoordelijk te wor den gesteld voor hetgeen gebeurd is en spreker eiste een hechtenisstraf van twee maanden. De verdediger, mr. G. J. H. de Leeuw, daarentegen was van mening, dat de snel heid niet groot geweest kan zijn. Roeke loosheid kan de verdachte niet ten laste worden gelegd en evenmin is er volgens pleiter van onnadenkend optreden spra ke. De chauffeur heeft een fout gemaakt en dat mag hem niet zo zwaar worden aange rekend, dat hij een straf van twee maan den moet ondergaan. Mr. De Leeuw con cludeerde tot vrijspraak en vroeg anders een voorwaardelijke straf op te leggen. Onmidellijk in vrijheid Een zesentwintigjarige Haarlemse tim merman was diefstal van een radiotoestel, subsidiair heling van een toestel ten laste gelegd. Hij ontkende echter de diefstal en deelde mee, dat hij het toestel van een onbekende gekocht had op de weekmarkt te IJmuiden, zonder te weten dat het van misdrijf afkomstig was. Hij had volgens zijn mededeling vijfentachtig gulden be taald, welk bedrag in overeenstemming was met de waarde. Begin april kreeg de Haarlemse politie aangifte van vermissing van vakantiebon nen en de timmerman werd van de diefstal verdacht. Tijdens een onderzoek werd een radiotoestel in beslag genomen en later bleek dat dit op 28 maart uit een woning te Santpoort gestolen was. De timmerman werd in arrest gesteld, verdacht van dief stal, subsidiair heling. De officier van Justitie achtte de diefstal niet bewezen, echter wel opzetheling. Hij eiste een gevangenisstraf van negen maan den, waarvan drie maanden voorwaarde lijk. De verdediger, mr. J. F. M. M. Brons, achtte zowel diefstal als de heling niet be wezen en vroeg de verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen, aan welk verzoek de rechtbank voldeed. Inbraken in de IJmond Enige weken geleden behandelde de Haarlemse rechtbank een aantal zaken tegen vier personen uit Velsen en Bever wijk, betrokken bij vijftien inbraken die eind vorig jaar en begin van dit jaar in de IJmond gepleegd zijn. Donderdag had zich een' eenentwintigjarige varensgezel uit Beverwijk te verantwoorden, die een maand na zijn aanhouding in een zieken huis is opgenomen en nog patiënt is. De varensgezel was ten laste gelegd behulp- ADVF.RTENT1E BLOEMENDAAL TELEFOON 22143 Vijfentachtig politieke delinquenten zul len tegen het einde van dit jaar voorwaar delijk in vrijheid worden gesteld. Het be treft hier gevallen van personen die een straf hadden moeten uitzitten van 20 jaar. Zij verblijven op het ogenblik in Breda, Leeuwarden en Scheveningen. Er blijven daarna 145 gestraften, allen met levens lange gevangenisstraf, over. Ook zij zullen het volgend jaar in verschillende groepen voorwaardelijk vrijkomen. Kikvorsmannen van de Nederlandse ma rine hebben uit de Loosdrechtse plassen het lichaam opgehaald van een Amerikaan, die dinsdag werd vermist. De Amerikaan, een mecanicien die werkzaam is bij het Ameri kaanse squadron op de basis Soesterberg, had met een collega een zeilboot gehuurd en was, na een tochtje te hebben gemaakt, gaan zwemmen in de nabijheid van de boot. Het vaartuig dreef echter weg en de collega die erin was blijven zitten en niet kon zeilen, slaagde er niet in de mecanicien weer aan boord te nemen. Daar deze niet voldoende kon zwemmen om weer bij de boot te komen, verdronk hij. De te hulp geroepen kikvorsmannen van de marine hadden ook woensdag reeds gezocht op de plaats waar het ongeluk zich heeft voor gedaan, doch zij slaagden er pas donder dagmiddag in het lichaam van het slacht offer te vinden. zaam te zijn geweest bij een inbraak op oudejaarsavond in een bakkerswinkel te Beverwijk en bij een poging tot inbraak in een kantoor van een aannemersbedrijf op het terrein van de Hoogovens. Onverwacht ging een bel luiden, waarna de inbrekers op de vlucht sloegen. De buit van de in braak in Beverwijk bedroeg ongeveer ze ventig gulden, waarvan verdachte er drie entwintig heeft ontvangen. De officier van Justitie herinnerde er aan, dat bij de vijftien inbraken acht per sonen zijn betrokken. De voornaamste ver dachte is op zee, een tweede is in een zie kenhuis voor geesteszieken opgenomen, een meisje zal niet vervolgd worden en nadat vier personen zijn veroordeeld staat thans als laatste de varensgezel terecht. Vermoed wordt dat hij ook bij twee andere inbra ken op de uitkijk heeft gestaan. De eis luidde een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De verdediger, mr. M. Proper, beschouw de de varensgezel als toeschouwer bij de inbraken; hij wilde graag met de vrien den mee om sensatie te beleven. Verdachte vervulde een ondergeschikte rol. Daarbij komt thans de ongunstige gezondheidstoe stand van verdachte. Pleiter vroeg een on voorwaardelijke straf op te leggen gelijk aan het voorarrest en verder een voor waardelijke straf. De uitspraak volgt op 2 juli. Afdreiging De officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank eiste donderdag tegen een vier entwintigjarige visserman uit IJmuiden wegens afdreiging een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek van voorarrest en een voorwaardelijke terbeschikking stelling van de regering. Hij zou in de nacht van 11 op 12 april omstreeks halféén, nadat hij een café in Oud-IJmuiden had bezocht, een dertigjarige man bedreigd hebben. Deze moest een bankbiljet van tien gulden, twee muntbiljetten van twee gulden vijftig en wat klein geld afstaan. Verdachte zeide, dat hij zich niets kon herinneren van het geval. Toen hij de vol gende dag door de politie verhoord werd heeft hij meegedeeld, dat hij na het be zoek aan het café een man ontmoet heeft, maar wat er gebeurd was, kon hij niet meer vertellen. Een getuige had meege deeld, dat verdachte de bedreigde zeeman nog ontmoet heeft en dat hem twee gulden vijftig terug gegeven is. In zijn requisitoir herinnerde de officier van Justitie er aan, dat verdachte meerma len een agressieve houding heeft aangeno men en dat hij kort geleden voor een zelfde feit is veroordeeld. Geld verdiende de man genoeg, maar als hij drank ge bruikt dan is het mis. Mr. Brons noemde verdachte een stoere figuur, met wie het mis gaat als hij te veel drank gebruikt. Pleiter beval een gecom bineerde straf aan met toezicht van het Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Uitspraak 2 juli. Boeten helpen toch niet, meent Apeldoornse kantonrechter Omdat naar zijn mening geldboeten toch weinig effect blijken te hebben, heeft de kantonrechter te Apeldoorn drie automo bilisten hechtenisstraffen opgelegd voor verkeersovertredingen. Het betrof hier het op onjuiste wijze linksaf slaan en het in halen bij kruispunten. Twee autobestuur ders, een uit Soest en een uit Teuge, wer den veroordeeld tot drie dagen hechtenis en voorwaardelijke intrekking van het rij bewijs voor de tijd van een jaar. Iemand uit Hoenderlo kreeg eveneens drie dagen hechtenis. Zijn rijbevoegdheid werd on voorwaardelijk voor een jaar ingetrokken. HONGKONG (AFP) Het volksdag blad van Peking heeft brieven van vak bondsleden ontvangen, die grotere onaf hankelijkheid voor de vakverenigingen in communistisch China eisen. Zij schrijven, dat de vakbondsleiders zich moeten hou den aan de richtlijnen van de partij en de regering. Onze leiders zijn aan handen en voeten gebonden en kunnen niet opkomen voor de wensen en verlangens van de ar beidersklasse, aldus deze klachten. In ver scheidene fabrieken in Sjanghai zou de ontevredenheid in de vakverenigingen tot demonstraties hebben geleid. (Reuter) In communistisch China heb ben de laatste tijd verscheidene „democra tische" partijen bijeenkomsten gehouden, waarbij felle aanvallen werden gedaan op „rechtse" elementen in deze partijen, die onomwonden critiek op het leiderschap van de communistische partij en op enige acties van deze beweging hebben geleverd. Onder deze critici bevonden zich de minis ter voor de Houtindustrie, die in de Ver enigde Staten opgeleide dr. Lo Loeng Tsji, en zijn ambtgenoot voor verbindingen, Tsjang Po Tsjoen, die beiden al langer met de communisten hebben samengewerkt dan het merendeel van hun partijgenoten, maar die wegens hun critiek op de com munistische partij voor „rechtse elemen ten" worden aangezien. Ned. Herv. Kerk Aangenomen de benoeming tot vicaris te Alphen aan de Rijn (voor de Martha- Stichting): mej. J. C. ten Have, kand. te Arnhem. Geref. Kerken onderh. art 31 K.O. Beroepen te Waardhuizen; F. van Deur- sen, kand. te Schiedam. Ned. Herv. Kerk Beroeper» te Woudenberg (toez.) J. C. Stelwagen te Hillegersberg; te Oppenhui zen (toez.) A J. van der Linden, vicaris te Creil (N.O.P.). Geref. Kerken Beroepen te Lexmond J. W. de Roo, kand. te Ruinerwold. Aangenomen naar Amersfoort (4de pred.pl.) R. Ypma te Emmen, die bedankte voor Kampen. ADVERTENTIE King Size Filter Cork Tipped De onlangs in Bilbao opgerichte Spaanse luchtvaartmaatschappij „Trabajos Aereos y En laces" heeft een contract getekend voor de levering van drie Fokker F 27 „Friendship"-vliegtuigen, die in de lente van 1959 zullen worden afgeleverd. Tevens is een optie getekend voor nog een drietal „Friendships". De maatschappij zal de vliegtuigen op haar binnen- en buiten landse routes gaan gebruiken, o.a. naar Palma en Majorca en de Canarische Eilanden. ADVERTENTIE I» 2 diafragma's 2 tijd-afstellingen Hits-aansluiting doorzichtzoeker handige zijsluttmg geheel metalen uitvoering GRATIS! Bij aankoop van Gevabox ontvangt u tijdelijk gratis „OllieB.Bommel's Foto boek' de geestige handleiding voor foto-amateurs door Marten Toonder. Donderdagmiddag werd voor de Haar lemse rechtbank de nasleep behandeld van de inbraak en poging tot diefstal welke in de laatste maand van het vorige jaar plaats vond in het kantoor van de Velser gemeente-ontvanger te IJmuiden. Een der betrokken verdachten is reeds geruime tijd geleden veroordeeld; een tweede, een vijf entwintigjarige veehandelaar uit Amster dam, kwam pas gisteren voor. De behan deling werd voornamelijk belangwekkend door de moeite welke de advocaat van de verdachte, mr. F. M. J. van de Loo uit Amsterdam, zich gaf, om aan te tonen, dat de opzet tot diefstal bij zijn cliënt had ont broken. Hij had daartoe Is getuige a dé charge een zevenendertigjarige zeeman uit IJmuiden laten dagvaarden, die de geeste lijke vader was geweest van de inbraak bij de Velser gemeente-ontvanger. Hij had deze verdachte met de reeds veroordeelde bondgenoot met zijn auto naar IJmuiden gereden, maar was zelf in de wagen blijven zitten, terwijl de beide anderen de toegang tot het kantoor forceerden. Deze getuige nu, die kort geleden door de rechtbank in Zwolle tot viereneenhalf jaar veroordeeld is wegens een roofoverval bij Putten op de Veluwe, verklaarde, dat hij dé hele zaak meer op touw gezet had om de beide jongeren eens te toetsen op hun geschiktheid voor dit soort zaken. „Ik wilde wel eens zien wat ze waard waren. Overigens pleeg ik liever overvalletjes, dat is mijn specialiteit en het gaat ook vlug ger", zo verklaarde de IJmuidenaar langs zijn neus weg. Mr. van de Loo drong aan op een nadere omschrijving van de verwachtingen welke de getuige van de opbrengst had gekoes terd. Had hij werkelijk gedacht, dat de 64 mille van de gemeente-ontvanger ergens in een eenvoudig geldkistje zou liggen of had hij zich zeer wel gerealiseerd, dat der gelijke bedragen in een stevige kluis be waard plegen te worden? „Ik heb het wat verleidelijker voorgesteld om de affaire aantrekkelijk voor ze te maken", aldus de getuige en ook die verklaring paste in het betoog van de advocaat, dat ertoe strekte de opzet tot de diefstal te ontkennen. Het door de beide verdachten meegebrachte instrumentarium bestond immers slechts uit een haakse schroevendraaier en een beiteltje en dergelijke werktuigen waren toch zeker niet geschikt om een kluis te forceren. „Maar u dacht toch nog wel iets te sleuren", meende de president, mr. E. J. W. Top. „Als ik wat gevonden had, had ik het onherroepelijk meegenomen", be vestigde de overvalspecialist. De officier van Justitie, mr. R. H. W. Pitlo, zag kennelijk minder brood in deze constructie. Hij zag de verdachte, die alles bekend had, niet zozeer als een brave, wat kinderlijke jongeman, maar als een ge vaarlijke misdadiger, in welke mening hij door het strafblad, dat reeds vier veroor delingen vermeldde, van de verdachte werd gesterkt. Daarom zag hij geen aan leiding een lagere straf te eisen dan hij indertijd tegen de medeplichtige had ge daan, namelijk een jaar en zes maanden. Op grond van de hiervoor reeds aange duide juridische argumentatie meende de raadsman evenwel, dat vrijspraak moest volgen, terwijl hij op grond van de rap porten over zijn cliënt van het Leger des Heils en twee psychiaters voldoende posi tieve aanwijzingen meende te hebben om een onmiddellijke invrijheidstelling te kunnen vragen, welk verzoek overigens werd afgewezen, nadat de officier nog had opgemerkt, dat het juridische verweer van mr. Van de Loo langs de dagvaarding heenging. De uitspraak volgt op dinsdag 2 juli. OLSON. Carl „Bobo" Olson, de vroegere wereldkampioen middengewicht boksen, is ma een afwezigheid vam een jaar terugge keerd in de ring als halfzwaargewicht. Hij trad aan tegen de ex-wereldkampioen in die klasse, Joey Maxim en won in 10 ronden op punten,. Het zal niet meer gebeuren, dat bij het Scheidsgerecht voor de Bloembollenhandel als raadsman van een der partijen een advo caat optreedt, die op hetzelfde kantoor werk zaam is als de voorzitter of een der plaats vervangende voorzitters van het Scheidsge recht. Daar het de laatste tijd is voorgekomen, dat een van de rechtzoekende partijen een raadsman (of -vrouwe) koos, die geassocieerd is met de voorzitter, die op de dag van be handeling van de zaak door het scheidsge recht zou presideren, heeft een firma uit de bloembollenstreek zich gewend tot de deken van de orde van advocaten te Den Haag, in wiens district de desbetreffende advocaat gevestigd was. Na een onderzoek heeft de raad van toe zicht van de orde van advocaten uitgespro ken, dat het onjuist is dat een kantoorgenoot van de voorzitter of plaatsvervangend voor zitter van het scheidsgerecht voor een van de partijen opkomt of een van de partijen ter zake van een zaak. die voor het scheidsge recht aanhangig is, advies geeft DJAKARTA (ANP) De Indonesische regering heeft donderdag voorschriften aangekondigd met betrekking tot de ar beid van vreemdelingen in Indonesië. Zij zijn vooral gericht op „Indonesianisatie" in verschillende functies, die zowel bij re geringsinstanties als in het particuliere za kenleven door buitenlanders worden bezet. Volgens deze nieuwe bepalingen zullen alle vreemdelingen, die in Indonesië willen werken, een arbeidsvergunning voor de door hen geambieerde betrekking bij de regering moeten aanvragen. Ook verschaf fen de nieuwe voorschriften de regering de middelen om controle en toezicht op de buitenlandse arbeiders uit te oefenen. De nieuwe regeling betekent, dat de aan buitenlandse werkers te verstrekken „entry permits" zullen worden uitgegeven op de zelfde basis als die voor buitenlandse des kundigen, welke door de regering zelf worden aangetrokken. De regeling zal niet van toepassing zijn op doctoren, advocaten, accountants en dergelijke beroepen. Het zal aan werkge vers echter niet zijn toegestaan buiten landse deskundigen in dienst te nemen, die niet beschikken over een speciale arbeids vergunning, afgegeven door een bevoegde regeringsinstantie. Uitzonderingen zullen worden gemaakt voor het personeel en de staf van buitenlandse diplomatieke missies. De ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën hebben de Tweede Ka mer hun Memorie van Antwoord toegezon den over het wetsontwerp tot oprichting van een naamloze vennootschap Luchtha ven Schiphol. Over de uitbreidingsplan nen voor Schiphol delen zij mede, dat er een plan is Opgesteld dat als grondslag voor de verdere ontwikkeling van de luchtha ven kan dienen. Niét alleS, wat in dat plan is opgenomen, behoeft onmiddellijk te wor den uitgevoerd. Het realiseren zal afhan gen van de ontwikkeling van het luchtver keer. Het plan voorziet in verplaatsing van het huidige vliegterrein naar de overzijde van de luchthaven, waardoor mede wordt be reikt, dat het rechtstreeks aansluiting geeft op de rijksweg AmsterdamDen Haag; de aanleg van afzonderlijk en onaf hankelijk van elkaar te gebruiken banen voor het landen en het starten, banen voor nieuwe vliegtuigtypen en het verkrijgen van voldoende uitbreidingsmogelijkheid voor de technische afdelingen- Het plan waarborgt, dat Schiphol steeds aan de eisen van het zich ontwikkelende luchtverkeer blijft voldoen. Met de totale uitvoering van het plan zal naar globale raming 180 miljoen gulden zijn gemoeid. Bij de vaststelling van een openingsbalans voor de nieuwe n.v. is rekening gehouden met de waarden van de inbreng van Am sterdam ad 11.917.600, overeenkomende met de restwaarden van het oude Schiphol en van het herbouwde gedeelte daarvan. Het overeengekomen aandelenbezit van het rijk en van Amsterdam zal volledig in overeenstemming zijn met het aandeel in de investeringen. -ir- Stemt tegen de dictatuur van de monopolies en voor de macht van het volk. Stemt op de kandidaten van het Nationale Front", aldus kan men Vezen op dit keurige verkiezingsbord in de mondaine Stalin-Allee in Oost-Berlijn. Aan de overzijde van de boulevard, waarvan de versieringen zijn gewijd aan verschillende takken van sport, is een bord tegen de gevel van een mo dern gebouw geplaatst met de leus: „Sportlieden stemmen voor de vrede". Aangezien alleen kandidaten van het Nationale Front verkiesbaar zijn, kan men zich moeilijk een vreedzamer wedstrijd denken. Door het rijk zijn van 1945 tot heden betalingen verricht ten behoeve van Schip hol tot een bedrag van rond 48.200.000. Daarvan moet rond 4.200.000 worden af getrokken, omdat per 1 januari 1955 een herwaardering van de vaste activa diende plaats te hebben, opdat de exploitatie van de n.v. in oprichting op die datum zonder oude verliezen kon beginnen. Rond 44 miljoen kan worden beschouwd als voor schot van het rijk op zijn deelneming in de op te richten n.v. Landbouwgronden Met betrekking tot het onttrekken aan het agrarisch gebruik van gronden wordt vermeld, dat het plan voor de uitbreiding van Schiphol voorziet in vier hoofdbanen en een vijfde, thans reeds aanwezige secun daire baan. Er kunnen aan dat stelsel nog twee banen worden toegevoegd, waartoe de mogelijkheid is opengehouden. Op het ogenblik beslaat de luchthaven een opper vlakte van 650 ha, waarvan 435 ha kan worden benut voor agrarische doeleinden. Bij verwezenlijking van het plan met vijf banen zal de oppervlakte 1350 ha beslaan en, zo ooit zeven banen nodig zijn, 1600 ha. In beide gevallen zal tweederde gedeelte der oppervlakte volledig voor agrarische doeleinden in gebruik kunnen blijven. Dan zal 495 ha, respectievelijk 560 ha (2,66 pet., respectievelijk 3 pet. van de oppervlakte van de Haarlemmermeer) aan het agra risch gebruik worden onttrokken. Het streven is erop gericht de daarvoor in aan merking komende gronden van de lucht haven landbouwkundig te exploiteren. Op een deel van de gronden is reeds een modern veebedrijf voor 136 stuks rundvee gesticht, dat omstreeks augustus in bedrijf zal kunnen worden gesteld. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Ter gelegenheid van het tienjarig be staan van het historisch genootschap „Roterodamum" is van 22 juni tot en met 28 juli 1957 in de expositiezalen van het prentenkabinet van het Museum Boymans een tentoonstelling ingericht getiteld „Rot terdam in teken- en prentkunst". Deze ten toonstelling laat zien hoe de stad, haar omgeving en haar bedrijvigheid, tekenaars en grafici van de zeventiende eeuw tot in onze tijd heeft geïnspireerd. Zij werd sa mengesteld uit de verzamelingen van de atlas van Stolk, het gemeentearchief en het Museum Boymans en omvat onder an dere werk van kunstenaars als Jan van de Velde, Cornells Saftleven, Lieve Verschui er, G. Groenewegen, Langendijk. J. B. Jongkind, Kees van Dongen, Marius Rich ters en A. Derkzen van Angeren. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzanden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld: Argentinië; m.s. „Yapayu" (27 juni); Australië: via Engeland (29 juni); Brazilië: m.s. „Graveland" (24 juni); Canada: m.s. „Black Condor" (26 juni), m.s. „Noordam" (27 juni) en s.s. „Groote Beer" (29 juni); Chili: via New York (27 juni); Nederland se Antillen: m.s. „Norinda" (24 juni); Nieuw Zeeland: via Engeland (29 juni); Suriname: m.s. „Bonaire" 26 juni; Unie van Zuid-Afrik en Z.W.-Afrika: m.s. „Bloemfontein" (25 juni) en m.s. „Carnar von Castle" (29 juni); Brits Oost-Afrika via Frankrijk (29 juni).

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7