Britten soepeler ten aanzien van opname van landbouw in vrijhandelsgebied De twee ter dood veroordeelde schrijvers krijgen nieuw proces Raad van de Republiek keurt de regeringsplannen goed HET WEER s&ee MORRIS wforepoi/fay/ Amerikaanse divisies overzee worden ingekrompen Haarlems Dagblad ENGELS-NEDERLANDS GESPREK OVER VRIJHANDELSPLAN Het Atoom Na talloze protesten Hoorn begint feest te vieren Overzeese gebieden nog een knelpunt Britse H-bom 28 juni Hongaarse procureur-generaal tekende bezwaar aan bij het hof DIT JAAR: 538 DODEN j NAVO en W.-Duitsland zullen volgens Dulles niet getroffen worden Britse regering wil haast maken opening JhUerncUUmale cTetUootudelUn^ Ouderdomspensioen in drie etappes omhoog Zonnig en warmer Salarisverhoging voor topfunctionarissen bij gemeenten Acht tot vijftien pet. meer van 1 september 1956 af Het woord is aan Acht doden in het verkeer Dodelijk verkeersongeval op Hoogoventerrein Verkeersongelukken Hotel ,/t Lösse Hoes" op Holterberg in lichterlaaie VEILIG B11DEN Gebrs. v. Buqnum en Zoon 71e JAARGANG No 293 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 26 JUNI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN oprechte haarlemsche courant 302e JAARGANG No 141 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Londen) DE NEDERLANDSE EN ENGELSE regeringen hebben maandag en dinsdag in Londen belangrijke, zij het informele, besprekingen gevoerd met het doel de ont wikkeling van een Europees vrijhandelsgebied te bespoedigen. Engeland heeft hier over onlangs reeds besprekingen gevoerd met Frankrijk, Italië, de Scandinavische landen en de Westduitse Bondsrepubliek. De Nederlandse afvaardiging stond onder leiding van de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, drs. E. H. van der Beugel. Onze delegatie had na een dag van voorbereidende besprekingen dinsdag een uren lang gesprek met de Engelse minister van Financiën, Peter Thorneycroft, in tegen woordigheid van de minister van Handel, sir David Eccles, en de heer Ormsby-Gore, de Engelse onder-minister van Buitenlandse Zaken. Thorneycroft en Eccles zijn, evenals premier MacMillan, vurige voorstanders van een nauw economisch samen gaan van Engeland en het Europese vasteland. Vooral Thorneycroft is een belang rijke figuur omdat hij tevens voorzitter is van de O.E.E.S. Zjj hadden in eigen land en niet het minst in conservatieve kring, een zekere weerstand te overwinnen. Maar het is thans zover dat in elk geval binnenskamers het denkbeeld van het Europees vrijhandelsgebied, dat de brug zal moeten vormen tussen Engeland en het continent, heeft gezegevierd en het komt nog slechts aan op het vinden van de juiste vorm voor de komende samenwerking. De Engelse regering wil, dat er haast wordt gemaakt met de uitvoering van het plan. Ongetwijfeld staat Londen thans on der druk van enkele leden van het Geme nebest, vooral van de nieuwe Canadese regering, welke om af te buigen van de Verenigde Staten, wier invloed in Canada ongewenste vormen begint aan te nemen, een versterking van het Britse handels stelsel wenst. Canada eist een nieuwe Ottawa-conferentie van het Gemenebest. Er zal echter veel tijd mee gemoeid zijn om deze te beleggen, indien het Canadese plan tenminste op de bijeenkomst van de premiers van het Gemenebest, welke van daag in Londen is begonnen, wordt aan vaard. De Britse regering wil in elk geval dat met die Ottawa-conferentie zal wor den gewacht tot na de totstandkoming van het Europese vrijhandelsgebied. De gedachtenwisseling met de Neder landse delegatie schijnt de zaak nog een belangrijke stap te hebben vooruitge- bracht. Onze landgenoten hebben een con structieve bijdrage kunnen leveren tot de nadere uitwerking van het plan, al blijven er nog vele punten open, waarover zo snel mogelijk de ministers der diverse landen zullen moeten beslissen. De deskundigen moeten heel wat aan hun ministers over laten. Van Engelse en Nederlandse zijde was men het er dan ook over eens, dat nog langdurige besprekingen tussen de ministers noodzakelijk zullen zijn. De Engelse regering wil dat de voorbereidin gen van de experts niet veel langer meer zullen duren, omdat het anders een einde loze zaak wordt en hoopt dat de beraad slagingen der ministers uiterlijk in okto ber zullen kunnen beginnen. Tot nu toe had men geaarzeld met een nadere uit werking van het plan om de Fransen te ontzien, maar men lijkt na het vertrou wensvotum thans op Parijs te kunnen rekenen. Landbouw kwestie Het belangrijkste succes van de be sprekingen met de Nederlandse delegatie is wel, dat bij de Engelsen volledig begrip is gewekt voor het Nederlandse standpunt speciaal wat betreft de netelige landbouw- kwestie. Kanselier Thorneycroft erkende dat het vraagstuk hem thans voor het eerst volkomen duidelijk was gemaakt. De Engelse regering leek tot nu toe onwrik baar in haar tegenstand om landbouw- produkten en levensmiddelen te betrekken in het voorgestelde vrijhandelssysteem. Dat leek lange tijd de enige manier om de overige leden van het Britse Gemene best mee te krijgen. Voor het eerst is thans echter merkbaar, dat de Britse regering misschien bereid is een soepeler stand punt in te nemen, zodat een compromis zal kunnen worden bereikt. Van beide kanten werd duidelijk beseft, dat men er niet met de slagzin „de landbouw er in" of „de landbouw er uit" kan komen. Anderzijds kreeg onze delegatie een duidelijker in zicht dan tot nu toe in de Britse motieven om de Britse overzese gebieden buiten het vrijhandelsplan te houden. Nederland is natuurlijk eerder geneigd om de Engelse moeilijkheden inzake het Gemenebest te eerbiedigen dan het tweede motief, de Engelse landbouw te beschermen. Het zal er waarschijnlijk wel op neerkomen, dat er een vrijhandelsgebied komt, zonder de Britse en dus ook zonder de Europese overzeese gebieden. ADVERTENTIE 3 uur AMSTERDAM SCHIPHOL dagelijks van 10-22 uur zondags van 12-22 uur entree 50 cent (toegang luchthaven inbegrepen) Per 1 augustus zal het algemeen ouder domspensioen voor gehuwden bedragen 1512 (thans 1404) gulden en voor onge- huwden 930 (thans 846) gulden. Drie ver hogingen gaan vooraf aan het bereiken van dit peil. De Sociaal-Economische Raad heeft zich dezer dagen met de hiertoe ge dane aanpassingsvoorstellen van minister Suurhoff akkoord verklaard. Voor de periode van 1 januari tot 1 juli komt het pensioen voor gehuwden op 1428 gulden, voor ongehuwden op 858 gul den. De bejaarden zullen dus met terug werkende kracht op 1 juli een extra be drag ontvangen van zes gulden voor on gehuwden en van twaalf gulden voor ge huwden. Voor de maand juli wordt het pensioen gebracht op 1446 en 870 gulden. Voor de periode na 1 augustus wordt het pensioen nogmaals verhoogd. Dan worden de bedragen van 1512 en 930 gulden be reikt. De eerste verhoging is een gevolg van herberekening der basiscijfers, de tweede houdt verband met de stijging van de loonindex en de derde is een compensatie voor de huurverhoging, die op 1 augustus ingaat. De derde Britse H-bomontploffing in de Stille Oceaan, waarvan gezegd werd, dat zij met een minimum aan 7 adio-actieve afval was geschied. Later werden overigens in Japan en hier en daar op het Aziatische continent radio actieve regens geconstateerd, die slechts aan deze Britse proevenserie konden worden toegeschreven. WENEN (UP) Het Hongaarse mi nisterie van Justitie heeft dinsdag bekend gemaakt, dat er een nieuwe behandeling komt in het proces tegen de twee bekende Hongaarse schrijvers, die vorige week donderdag ter dood veroordeeld werden. Het betreft hier de zaak van Gyula Ober- sovszky en JoSzef Gali, voor wier redding in verschillende westelijke landen acties werden gevoerd. Volgens het Hongaarse persbureau MTI heeft de procureur-gene raal juridische bezwaren tegen het vonnis aangetekend bij het opperste gerechtshof. De dertig jaar oude Obersovszky en de ze venen twintig jarige Gali werden in april eerst veroordeeld tot respectievelijk drie en een jaar gevangenisstraf, omdat zij tij dens de oktoberrevolutie anti-communis tische geschriften verspreid hadden. Het hof van Appèl veranderde deze straffen in doodstraf, omdat het vonnis „té mild" zou zijn geweest. Een storm van verontwaardiging brak toen los over de gehele wereld. Vele kun stenaars- studenten- en journalistenorga nisaties deden een beroep op premier Ka- dar om het leven van de twee schrijvers te redden. Communistisch gezinde per soonlijkheden, zoals de Franse schilder Pa- blo Picasso en de Franse schrijver Louis Aragon, die lid is van het centrale comité van de Franse communistische partij, slo ten zich hierbij aan. Hongaarse rechtbanken hebben ge durende het afgelopen weekeinde nog vier doodvonnissen tegen „contra-revolutio naire elementen" uitgesproken. Radio- Boedapest vertelde, dat drie leden van de „Hongaarse ondergrondse beweging" door PARIJS, AFP/Reuter) De Franse Senaat heeft in de afgelopen nacht de finan ciële voorstellen van de regering Bougès-Maunoury goedgekeurd met 147 tegen 34 stemmen. Men verwacht, dat de Nationale Vergadering vandaag haar definitieve fiat aan de regeringsvoorstellen zal geven. De financiële commissie van de Senaat had aanzienlijke wijzigingen van de rege ringsvoorstellen aanbevolen, die, als zij goedgekeurd zouden worden, het door de regering gewenste bedrag aan nieuwe belastingen (150 miljard francs) met een derde zouden hebben verminderd. Na een pleidooi van premier Bourgès-Maunoury, die wees op de ernst van de financiële toestand en het gevaar van vertraging als de regeringsvoorstellen na wijziging door de Senaat weer door de Nationale Vergadering besproken zouden moeten worden, verwierp de Senaat de voorstellen van zijn commissie. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Droog weer met zonnige perio den, Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Opnieuw iets warmer. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S (Reuter) Het kabinet moet indaag zijn goedkeuring hechten aan eer -zoek aan de bank van Frankrijk een reuwe overeenkomst aan te gaan, welke twee tot driehonderd miljard francs verdere voor schotten aan de staat toestaat, waardoor aan binnenlandse verplichtingen zou kunnen worden voldaan. Men verwacht tevens, dat de regering zal trachten het recht te verkrij gen te beschikken over ongeveer een der de van de goudreserves van de bank, waar van de waarde op het ogenblik 301 miljard francs beloopt, opdat buitenlandse betalin gen zullen kunnen worden verricht. (AFP) Wegens de prijsstijgingen van de laatste tijd voor kolen, staal, metallur gische produkten en bouwmaterialen zal, vermoedelijk binnenkort een verhoging van naar van bevoegde zijde vernomen wordt twee tot.drie percent worden toegestaan van de prijzen van bepaalde industriepro- dukten. Deze verhoging, waarbij nog zullen ko men de hogere posttarieven en de verho ging van de prijzen van olieprodukten, waartoe de regering Bourgès-Maunoury heeft besloten, zou, naar men in genoemde kringen liet doorschemeren, er toe kunnen leiden, dat de lonen automatisch zouden moeten worden verhoogd. Aangezien ech ter de prijzen van landbouwprodukten in de zomer omlaag gaan, verwacht men niet dat het algemene indexcijfer voor de prij zen voor eind september de grens van 149,1 (referentie-index) zal overschrijden. Wanneer dit geschiedt zullen volgens de wettelijke bepalingen de lonen herzien moeten worden. Volgens schattingen van deskundigen van het ministerie van Finan ciën zou de verhoging van het noodzake lijke minimumloon, wanneer men rekening houdt met de te verwachten omstandig heden, in het begin van de herfst vijf per cent kunnen bedragen en tegen het einde van dit jaar zeven percent ADVERTENTIE BARTEUORISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Engelse Suède Dames - Herenjasjes een rechtbank ter dood veroordeeld wer den wegens moord op een majoor van po litie. Voorts werd door de rechtbank te Gyoer een Hongaarse burger, Gyula Hetz genaamd, ter dood veroordeeld wegens il legaal wapenbezit. Inmiddels is door ingelichte kringen in Wenen verklaard dat een van de bekend ste filmspelers van Hongarije zelfmoord gpleegd heeft. Imre Soos, hoofdrolspeler in tal van Hongaarse films, heeft zich samen met zijn vrouw Hedvige Perjesi, een be kende doktores in Boedapest, in een film studio te Boedapest het leven benomen. Soos was in het westen bekend geworden door zijn opvallend werk in de Hongaarse film „De kleine caroussel", welke vertoond is op het filmfestival van Cannes vorig jaar. Naar verluidt was Soos een van de intiemste' vrienden van de Hongaarse dra maturg Joszef Gali, een van de twee ver oordeelden, wier straffen door het "hof van appèl tot de doodstraf verzwaard waren. (AFP) Volgens de Weense „Neuer Ku- rier" is de voormalige, door de Russen af gezette en gevangen genomen Hongaarse premier Imre Nagy van Roemenië naar een gevangenis in Boedapest overgebracht. Het blad meldt, dat een groot „schijnpro ces" tegen Nagy wordt voorbereid. De „Neuer Kurier" zegt in diplomatieke kringen te Warschau vernomen te hebben, dat Nagy naar Boedapest werd overge bracht, nadat hij geweigerd had in het openbaar een verklaring over door hem begane „fouten" af te leggen. De Russische minister van Landsverdediging, maar schalk Zjoekov, zou hem in de Roemeense gevangenis, waarin hij was opgesloten, hebben bezocht, om hem over te halen een dergelijke verklaring af te leggen, maar Nagy zou hiertoe niet bereid zijn geweest. Kort tevoren had UP uit andere bron een bericht van dezelfde inhoud gekregen. PARIJS (UP) De Parijse „Figaro" schrijft, dat Nagy van de gevangenis in Sinaia in Roemenië naar Moskou is over gebracht. Ook dit blad bericht dat de Rus sische minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, getracht had Nagy tot een open bare bekentenis over te halen. Na de hogere rijksambtenaren zijn nu de gemeentelijke topfunctionarissen aan de beurt voor salarisverhoging. Burgemees ters, gemeentesecretarissen en andere top functionarissen in gemeenten met meer dan 14.000 inwoners zullen met terugwer kende kracht een salarisverhoging krijgen, welke varieert van 8 tot 15 percent. Minister Struijcken van Binnenlandse Zaken heeft na overleg met de provinciale besturen en de centrales van rijks- en ge meente-ambtenaren voor deze regeling richtlijnen opgesteld. Topfunctionarissen van 128 gemeenten zullen deze verhoging van hun salaris ont vangen met terugwerkende kracht tot 1 september 1956. Voor burgemeesters en secretarissen van gemeenten met minder dan 8000 inwoners wordt eveneens een sa larisverbetering voorbereid. Bovendien zal worden nagegaan of de salarissen van ho gere politie-ambtenaren, brandweerfunc tionarissen en vakleerkrachten kunnen worden herzien. Voor de lagere en middel bare gemeente-ambtenaren is het nog niet mogelijk tot salarisverhoging over te gaan. Dit is evenmin geschied vooi ambtenaren in gelijke rijksfuncties. Hoorn heeft zich feestelijk getooid voor de viering van zijn 600-jarig bestaan. In West-Friese kledij gestoken wandelt een paartje door de vrolijk opgetuigde straten. (Van een onzer verslaggevers) Het feestende Hoorn heeft vanmorgen zijn zeshonderdste verjaardag, die eigen lijk op 26 maart reeds viel, ingeluid met een sfeerrijke bijeenkomst in de blanke Noorderkerk, waar uit de bevlagde „Kleine Noord" de genodigden bijeengestroomd waren voor een plechtigheid ter opening van achttien dagen feest. Daar heeft mr. A. A. M. Struijcken, de minister van Bin nenlandse Zaken, in een feestrede de ge lukwensen van de landsregering uitge sproken en Brahms' Akademische Fest- ouverture heeft er onder de oude gewel ven geklonken, uitgevoerd door het Noord- hollands Philharmonisch Orkest met daar na Bruckners Te Deum door de gezamen lijke Hoornse koren met solistische mede werking. Vlaggen en feesttooi door de hele stad, het „Rodesteen", Hoorns grijze maar nog springlevende hart met de middeleeuwse Waag, de schone gevel van het Westfries museum en zelfs J. P. Coens standbeeld bedolven onder linten en vlaggen, meisjes met mandjes vol feesthoorntje èn een zon, die dit alles mild overstraalde, gaven de jarige stad het fleurige gezicht van een bedaagde dame, wier receptie op voorhand lijkt te slagen en die daar innig tevreden mee is en haar gasten gul laat meedelen in de vreugde. De burgemeester, mr. B. R. Canneman, heeft na een welkomstwoord tot de vele ereg&sten in de Noorderkerk zijn eigen stad enige verwaandheid verweten, daar zij zoveel belangstelling opeist, terwijl zij toch niet meer de glorie kent der gouden eeuw. "lij verantwoordde zich echter na mens Hoorn met het aangeven der nieuwe betekenis van West-Friesland en Hoorn in het bijzonder naast die van de Randstad Holland. Minister Struijcken ging, „hoger staande dan hij gewend was" in de verhe ven houten kansel, in op de historische waarden van de zelfstandige stedelijke gemeenschap. Hij trof enige duidelijke pa rallellen aan tussen de historie van Hoorn en die van Nederland: verbondenheid met het water, de ontwikkeling van nijver heid en handel, het vrijheidsstreven en de toenemende weerbaarheid en tenslotte de stadsrechten, die Hoorn afdong van Wil lem V, graaf van Beieren in ruil voor fi nanciële steun in diens strijd tegen de Kabel jauwsen. Aan het einde der bijeenkomst heeft de heer A. B. J. Prakken als waarnemend Commissaris der Koningin in de provin cie Noordholland de feesten geopend Nicolas Boileau: Men kan een held zijn zonder de aarde te verwoesten. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf heeft op de noordelijke Breedbandweg op het Hoogoventerrein een ernstig verkeerson geval plaatsgehad, waarbij de 38-jarige baas van het vertinningsbedrijf van Breed band, J. in 't Veld uit Wijk aan Zee, op slag werd gedood. De heer In 't Veld, die op de bromfiets van zijn werk kwam, wilde op de weg een vrachtauto passeren, die juist begon te rijden. Hij heeft hierbij vermoedelijk te laat gezien, dat van de andere zijde een zandauto naderde. Hij werd door de zand- auto gegrepen en kwam onder de wielen terecht. Het slachtoffer laat vrouw en 2 kinderen na. In de straat „Achter de Kerk" te Gou- d a is de 67-jarige mevrouw G. IJsselstijn- De Bruin uit Gouda door een achteruit rijdende bestelauto aangereden en op slag gedood. De 52-jarige mevr. W. Groen Bakker is op de Middenweg te Heerhugowaard door een achteropkomende personenauto aangereden. De bestuurder van de per sonenauto had haar niet opgemerkt omdat hij zijn lampen moest dimmen voor een tegenligger. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Het vierjarig jongetje J. Kamies is, toen hij voor het huis van zijn ouders aan het Zuiderdiep te Valthermond plotseling de weg overstak, door een auto aangereden en op slag gedood. Op de Rijksweg no. 1 (Amsterdam—Het Gooi) bij N a a r d e n is de 42-jarige rijks ambtenaar A. M. D. G. Niet uit Baarn in volle vaart met zijn motor tegen de achter zijde van een vrachtauto gereden, die door een technische storing vaart minderde en naar de kant van de rijbaan uitweek. De heer Niet werd met kracht tegen het weg dek geslingerd. Hij was op slag dood. De heer Niet was gehuwd en vader van vier kinderen. Te Valkenswaard is het 6-jarig dochtertje van de familie Z. onder een zandauto geraakt en op slag gedood. Te Ruischerbrug is de bakker P. Griever uit Oosterhoogebrug op zijn bak kersbakfiets door een slippende personen auto aangereden. Griever werd ernstig ge wond naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen gebracht, waar hij is overleden. Vanmorgen om half elf heeft men in Hilversum bijna een half uur voor de ge sloten spoorbomen bij het station Hilver sum gestaan. De oorzaak hiervan was een droevig ongeval, op het tweede perron, waar een 65-jarige Hilversumse vrouw onder de reeds stoppende trein uit Amers foort was geraakt. Het slachtoffer werd op slag gedood. Tengevolge van verkeersonge- j j lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 538 personen, van wie 111 kinderen. Vanmorgen is het hotel ,,'t Lösse Hoes" op de Holterberg in brand geraakt tenge volge van een schoorsteenbrand die om streeks kwart over negen is ontstaan. Het vuur heeft zich voortgezet in het riet-ge dekte dak van het hotel en vandaar in het gebouw zelf. De brandweren van Holten, Nijverdal, Rijssen, Wierden, Markelo en Hellendoorn hebben zich ingespannen het vuur te stuiten maar het gebouw stond op een klein gedeelte na vrij spoedig in lichter laaie. ADVERTENTIE solex umm Wees verstandig en koop ook uw Solex bl1 SOLEX SERVICE STATION Meervlietstr. 69. Velsen-Zuid, Tel. 5701 WASHINGTON (Reuter). - De Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles, heeft op zijn wekelijkse perscon ferentie gezegd dat de Amerikaanse divi sies overzee enigszins gestroomlijnd en herschikt zullen worden, doch dat er geen troepen aan de NAVO of aan West-Duits- land zullen worden onttrokken. Washing ton is volgens de minister steeds bedacht op de mogelijkheid om door reorganisatie van zijn buitenlandse troepen spanningen te verminderen. Dulles zei dit naar aanleiding van de overeenkomst met Japan tot vermindering van de Amerikaanse troepensterkte in dat land. Dezelfde politiek wordt gevoerd met betrekking tot alle andere Amerikaanse bases in de wereld. De minister voegde hier echter aan toe, dat Japan een bijzon dere positie inneemt en dat de maatregel in dat land geen parallel elders heeft. Het Amerikaanse besluit om alle land strijdkrachten uit Japan terug te trekken is het gevolg van een de gehele wereld omvattende herziening van de Amerikaan se defensiebehoeften, welke tot resultaat zal hebben, dat duizenden andere militai ren naar huis zullen terugkeren, aldus is in officiële kringen te Washington ver klaard. Deze beperking van de Amerikaan se verplichtingen in het buitenland wordt zodanig uitgevoerd, dat zij zo veel moge lijk tegemoet komt aan de wensen van de bevriende regeringen, die een wezenlijke beperking in de westelijke defensie willen vermijden, maar ook zodanig, dat zij met de bezuiniging in de Amerikaanse uitga ven overeenkomt. Functionarissen zeiden, dat de vermin dering van Amerikaanse strijdkrachten in Europa niet groter zou zijn dan gerecht vaardigd is door de heruitrusting van de Amerikaanse divisies in West-Duitsland met de modernste wapens. De gestroom lijnde strijdkrachten zullen tenminste evenveel stootkracht hebben als tevoren.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1