in zijn leven moest zelf de noodvlag hijsen fantasie Fa. WISKER r THALIA De haring zat verspreid en liet „De Hoop" 2500 mijl stomen Nieuwe kleuterscholen op komst in de gemeente Heemskerk Wandschorten 89 Amsterdamse Beurs Visserij- varia KINDERWAGENS t t In een maand 109 patiënten behandeld Yv o N S D A G 2 6 JUNI 1957 9 Bij lieemgasiia van Teun Vet 3 Donderdagmor gen om half 9 1. 1 GEZWOREN KAMERADEN CARNAVAL IN WIEN VANMORGEN IN IJMUIDEN Openbare „les" van de V olksmuziekschool Orgelconcert met jonge soliste in Grote Kerk DE BEURS van gisteren Voor TELEVISIE naar WISKER Dal is goed gezien Blaupunkt - Grundig - Philips MARKTPLEIN - TELEFOON 4262 J. HOOYBERG Burgerlijke Stand Velsen Scheepvaart (Speciale berichtgeving KAPITEIN TEUN VET van de Zwar te Zee is niet meer. Zondag wij meld den het reeds is hij gestorven, in zijn huis aan de Maasslui$e haven, waar kort tevoren zijn Zwarte Zee, de boot waarop hij zo trots was, onder een andere gezag voerder, van een lange reis terugkeerde. In deze dagen zullen de gedachten van velen, die hem van nabij kenden, terug gaan naar gebeurtenissen die zich in zijn directe omgeving afspeelden. Zij zullen zich herinneren spektaculaire reizen, waaraan Teun Vet zijn naam verbond, zijn moeilijke sleeptochten, zijn oorlogs- werk, de zware reis met het restant van het Singapore-dok, terug naar Engeland, nu drie jaar geleden. En aan nog zoveel meer grote gebeurtenissen waarbij een van de grootste gezagvoerders ter zee sleepvaart die Nederland ooit bezat, be trokken was. Op honderden noodseinen is Teun Vet met zijn sterke sleper uitge varen en even zovele malen betekende zijp, komst redding, van schip en opva renden- Eens in zijn leven heeft deze zeeman zelf een noodkreet de ether moeten inzenden. Dat was toen hij jong gezagvoerder was en een helse stortzee zijn sleepboot zo murw sloeg dat hij de ondergang nabij was. Hij riep toen om hulp, maar het was aan zijn goed zeemanschap, zijn feeling, zijn inzicht en zijn ingrijpen op het juiste moment te danken, dat hij zijn leven en dat van zijn mannen, mitsgaders zijn sleepboot redde. LAMGESLAGEN, „op een schoen en een slof", strompelde de „Seine", een sleep boot van het oude model met een machine van slechts 850 pk., de haven van Queens- town binnen. Op deze reis van het eerste en enige SOS-sein dat hij heeft moeten ge ven, toonde de jonge kapitein Vet welk een groot zeeman hij toen reeds was. Hij ADVERTENTIE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AA AA Morgen moet u er bij zijndan moet u voor één keer eens alles laten 3 liggenwan morgen om half 9 be gint de SCHORTENSLAG... 4 4 4 ■4 •4 ■4 ■4 4 ■4 ■4 4 4 4 4 4 4 4 4 <31 4 4 4 4 4 4 4 die u óók nodig heeftin effen kleuren met leuke garnering en mooie gebloemde patronen. Laat uw man vanavond rustig afwassen en geeft u hem maar een schortje voor, want morgen dan koopt u een nieuw jschirtje, in leuke kleuren en kloek model, dat wij gisteren nog voor 2.45 verkochten.... maar die u mor gen komt halen voor één gulden en negen en tachtig cent. begint in onze schortenafdeiing de verkoop voor Zo lang de voorraad strekt. 4 4 4 V" GAL r B tl Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden O F /YYYY heeft er na terugkomst van verteld, so ber en kort, eigenlijk met tegenzin. Teun Vet was geen prater. Maar zijn verhaal, toen gedaan aan een onzer verslaggevers, spreekt boekdelen. WIJ SCHRIJVEN februari 1928. Op de Atlantische Oceaan is het de laatste weken Spaans toegedaan. Depressie na depressie jaagt het grote water over. Storm volgt op storm, orkaan op orkaan. De Zwarte Zee zwoegt met de stuurloze tanker varend op weg naar het Kanaal. De kleine „Seine", kapitein de 34-jarig Teun Vet, in Queens- t.own op station liggend, krijgt order de Zwart Zee te gaan helpen. In de avond van 7 februari vaart de „Seine" uit. Het orkaant van het zuidwesten naar de sleepboot steekt zijn neus in de zeeën en gaat voort, meer onder dan boven water. TWINTIG JAAR is de jonge gezagvoer der al op het grote water maar zo slecht heeft hij het nog niet meegemaakt. Het is beestenweer. In de morgen van 8 februari om 6 uur krijgt de kleine sleepboot de „varand" met de Zwart Zee in zicht. Het stormt te hard om vast te maken en het is dus afwachten. De storm neemt nog steeds toe en de „Seine" moet gaan bijliggen. Zo raakt de sleepboot weg van de sleep, die hij zal moeten assisteren, 's Middags om 4 uur zijn sleep en „Seine" reeds 40 mijl van elkaar verwijderd. Dan gebeurt het. Teun Vet is met de stuurman en de roerganger in de stuurhut. Dan ziet hij aan stuurboord twee enorme zeeën naderen. Hij voorvoelt een catastrofe languit op de grond, schreeuwt hij stuurman en roer ganger toe. Alle drie laten zij zich op de vloer van de stuurhut vallen. Onmiddellijk daarop slaat een beest van een stortzee over de kleine sleepboot. Hij ramt de re ling van de brug tot brandhout, knalt de centimeters dikke ruiten van de stuurhut, stort zich naar binnen. „Liggen blijven, schreeuwt de gezag voerder de anderen toe, want hij ziet op het laatste moment nog een tweede stort zee, nog vervaarlijker dan de eerste, ach ter deze oprijzen. Enkele seconden later slaat ook deze over de sleepboot Hij zet de stuurhut nog meer onder water, veegt het kompas in een hoek. De 'deuren zijn in elkaar geslagen. De vlaggekasten in de stuurhut spoelen door de deuropeningen overboord. ALS HET WATER is weggelopen en de drie druipnat overeind kruipen, blijkt won der boven wonder niemand gewond te zijn. In de hut is niets heel gebleven. Brokken glas' zijn diep in het zware teakhout van de hutwanden gedrongen. Het stuurrad is intact maar bedolven onder wrakhout, vlaggen, touwwerk en glasscherven. Het licht is uitgeslagen. De verschansing van de brug is totaal vernield. De stalen stutten zijn verbogen als waren het dunne ijzerdraadjes. De hel per in de nood is een wrak schip geworden dat dringend zelf hulp nodig heeft. Het drijft gevaarlijk dwarszee, het kan niet rondkomen. Het wordt telkens weer over spoeld. Op dat kritieke moment weet de com mandant dat ze er slecht op staan, dat een ondergang niet denkbeeldig is. Hij is' dap per maar ook een goed en voorzichtig zee man. Hij weet de zee zijn meerdere op dit moment en hij neemt het enige juiste be sluit. Hij geeft het noodsein. Dat wordt op vele schepen opgevangen, ook op de collega Zwarte Zee. Daar twij felt men geen moment. De „varand" kan het wel even alleen houden. De Zwarte Zee laat de tros slippen en zet koers naar de „Seine". Het Duitse ss. München, het Amerikaanse ss „Agwistone" en de Engel se trawler „Settsu" stomen te hulp. En of de elementen medelijden met de sleper krijgen.... de orkaan luwt, de zee slecht langzaam af. Het wordt wat handzamer. Dat is de kans voor de „Seine". Met man en macht klaren zij het stuurrad. Het kompas is onbruikbaar geworden, maar uit de stukgeslagen enige sloep halen zij het kleine vloeistofkompas. Voor wind en zee lopen zij voorzichtig weg. Zij bedanken per radio de te hulp stomende schepen. „Hartelijk dank maar we kunnen het ge lukkig weer zelf aan". Gemakkelijk is het niet. Sturen op dit kleine kompas geeft zijn moeilijkheden. Ze moeten geregeld olie storten om de zee wat tam te houden. Ze kunnen in deze toestand weinig hebben. Maar Teun Vet levert hier misschien wel de grootste stunt van zijn loopbaan. Hij stuurt een wrak om de oost, naar een veilige haven. Geen sterk schip waarop hij kan vertrou wen. Een geslagen boot, die weinig meer kan hebben. Na een zware nacht komt de trawler „Settsu" in zicht. Die gaat voor stomen om de koers aan te geven. De „Seine" sukkelt mee. Zesendertig uur later loopt de sleepboot op eigen kracht Queenstown binnen. Teun Vet heeft zijn murwgeslagen schip behouden. Het is goed, nu hij er niet meer is en men zijn spec taculaire sleepreizen breed uitmeet, dit voorval, zoekgeraakt tussen al die jaren zwerven op de wereldzeeën, op te halen. Want Teun Vet liet in die zware februari dagen van het jaar 1928 zien wat hij waard was. En dat was reeds veel. ADVERTENTIE I" het theater met de beste films Donderdag a.s 8 uur in één speciale voorstelling HET VERMAARDE FILMWERK in CINEMASCOPE (Battle cry) Een realistisch en boeiend verhaal van liefde en verlangenals de oorlog ver-af is. 18 j. Een machtig en meeslepend filmwerk Vanaf vrijdag a.s. vertonen wij EEN ENORM LACHSUCCES met Hans Moser - Johan Heesters - Sonja Ziemann. NIET KAPITEIN WILLEM ROG heeft het tydens de eerste reis van dit seizoen te zeggen gehad op het Hospitaalkerkschip „De Hoop", maar de haring. Het moge vreemd klinken, maar toen de bemanning van het schip, na vijf weken zeedienst, dinsdagmorgen in IJmuiden binnen kwam beaamde zij het volmondig. Want het is, sedert de haringvloot op „Buisjesdag" (21 mei) naar de visgronden vertrok, telkens weer opgevallen dat de malse maatjes zó verspreid en zó noordelijk in de Noordzee zaten, dat de loggers van her naar der moesten stomen om de netten vol te krijgen. En waar de vloot vist moet ook het hospitaalkerkschip zijn In de afgelopen weken ploegde „De Hoop" steeds op en neer tussen de 55 en de 58 graden noorder breedte. Zó hoog is in veie jaren niet door de loggers gevist. Hierdoor legde het schip ruim 2500 zeemijlen af. In een der klassen van de Moerberg- school aan de Kerkstraat te IJmuiden werd gisteravond voor de ouders der leer lingen van de Velser Volksmuziekschool de eerste van een serie openbare lessen ge houden. De voorzitter van het bestuur ds. J. v. d. Berg releveerde zeer in het kort de snelle ontwikkeling die de school ondergaat: het leerlingenaantal is nog steeds stijgende, zei hij. Onder leiding van de heer J. Huizinga kwamen hierna de leerlingen van klasse A 1 op het plankier om enige staaltjes van hun kunnen en kunst ten beste te geven. Hij liet onder andere een demonstratie van het zogenaamde handzingen geven waarbij elke noot door de handen uitge beeld wordt, zodat de leraar wijsjes kan laten zingen zonder dat hierbij muziek schrift of voorspelen nodig is. Ook ontrafelde hij met de kinderen enige geïmproviseerde melodietjes. Engele leerlingen vair hogere klassen be speelden hierna met vuur en toewijding hun diverse instrumenten zoals piano, ac cordeon en viool. Klasse A 2 liet ook de toonladders als paddestoelen oprijzen waarna gezamenlijk door de ouders incluis, de krachten geprobeerd werden op een canon. De jonge leerlingen konden op een leuke avond terugzien en het grote aantal aan wezigen bedankte hen met een hartelijk applaus. Tijdens het zomeravond-concert dat de organist Geert Jurjen Moed dinsdagavond gaf met medewerking van de jonge so praan Tina van Bruggen, kwam mij de geschiedenis te binnen van Bach, die op zijn eerste orgel in Arnstadt des avonds musiceerde met zijn nichtje Maria Bar bara. Op het fraaie Müller-orgel voerden de concertgevers enkele werkjes van de meester uit, die deze zeker reeds met zijn latere bruid zal hebben gespeeld. Tina van Bruggen heeft een bescheiden sopraan- geluid dat goed draagt en in het hogere register niet overslaat of schel klinkt, en in de liederen „Der lieben Sonne" en „Gott lebet noch" voldeed de combinatie met het orgel zelfs zeer goed. In de aria uit de grote passie-muziek „Ich will dir mein Herze schenken" kwam de klank van som mige vokalen niet steeds geheel tot zijn recht, vooral wanneer die-vokalen uit de e-klank bestonden. II', Een tweetal aria's van Hripdt'l en Bk. Em. Bach, vormden de overgang haar twee liederen op Nederlandse tekst, waarvan het eerste getoonzet was door de organist Moed zelf. Helaas was de tekst mij onbe kend; mogelijk is deze een volgende keer op het programma af te drukken. De organist solieerde op zijn barok- orgel met muziek uit de gulden orgeltijd. De toccata en fuga in d moll van Bach kreeg een vlotte weergave, doch op enkele punten zou deze wat vrijzinnig genoemd kunnen worden. Ook zou bij Bach een spaarzamer gebruik moeten worden ge maakt van 16-voets registers op de ma nualen. In het derde orgelconcert van Handel waren vooral de langzame delen bijzonder mooi en helder geregistreerd, vooral daar waar de samengestelde vul- stemmen niet waren bijgetrokken. Als werk van eigen tijd en bodem speel de Moed de variaties over psalm 43 van de jonge organist Johan van Dommele uit Bennekom. Deze legde in 1956 op prach tige wijze beslag op de tweede prijs in het Haarlemse orgelconcours. Na een inleiding wordt eerst het koraal omspeeld, daarna volgt een bicinium dus een twee-stemmige variatie vol verrassende harmonische wen dingen, dan een trio waarin jammer ge noeg het pedaalwerk te zacht bezet was, waarna een liedachtige bewerking alle ge legenheid biedt tot omspeling van de me lodie waarna tenslotte een fantasia het werk afsluit, op een alleszins verantwoor de moderne wijze. Het bestuur van de parochie van de H. Laurentius te Heemskerk heeft bij de raad een verzoek ingediend om medewerking voor de stichting van een tweeklassige kleuterschool nabij de St. Leonardusschool en voor het beschikbaar stellen van de nodige gelden voor de aankoop van nieu we schoolmeubelen, ontwikkelingsmate riaal en schoolbehoeften. Het lokaal waar thans kleuteronderwijs wordt gegeven en dat wordt gehuurd van de St. Leonardusschool. zal binnenkort moeten worden ontruimd daar genoemde school het gebouw zelf in gebruik moet nemen. Tevens is ingekomen een verzoek van hetzelfde kerkbestuur omtrent de stichting van een drieklassige kleuterschool nabij de R.K. jongens- en meisjesschool aan de A. Verherenstraat en de beschikbaarstel ling van de benodigde gelden voor de aan koop van nieuwe schoolmeubelen, ontwik kelingsmateriaal, hulpmiddelen en school behoeften. De tegenwoordige huisvesting in de R.K. meisjesschool omvat 2 normale lokalen en 3 kleine lokaaltjes. In verband met de snelle uitbreiding van het aantal leerlingen voor het gewoon la ger onderwijs, is het dringend noodzake lijk, dat de twee grote lokalen bij de aan vang van het nieuwe schooljaar, door het kleuteronderwijs worden ontruimd. De nieuwe permanente school, waarvoor eerdaags de rijksgoedkeuring zal worden afgegeven, zal eerst in het begin van 1958 gereed zijn. Buitendien is het te voorzien, dat deze school niet alle kinderen, waarvoor kleu teronderwijs wordt verlangd, kan omvat ten. Voor 1 september a.s. dienen twee loka len te worden gebouwd om de komende moeilijkheden bij het lager onderwijs op te vangen. Voor 1 januari 1958 is het derde lokaal zeer zeker benodigd. Aangezien het niet te verwachten is, dat het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen op korte termijn bouw volume voor de bouw van een permanente kleuterschool zal kunnen verlenen, is het noodzakelijk van de mogelijkheid, welke in de wet is vastgesteld, n.l. in afwachting van het treffen van definitieve voorzienin gen, een tijdelijke oplossing te creëren in de vorm van demontabele lokalen, gebruik te maken. Hierover dient wel eerst overleg plaats te hebben met de Inspectie van het kleu teronderwijs. Een en ander is ter plaatse reeds be sproken. Het stichten van tijdelijke gebou wen is gebonden aan plaatsing op de ur- gentielijst. in verband met de beperking van het bouwvolume. De verdeling van het volume voor 1957 heeft nog niet plaats gehad, zodat, alvo rens de verdere noodzakelijk te treffen maatregelen te nemen, eerst de publicatie van deze lijst dient te worden afgewacht. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. de raad voor te besluiten, zowel voor de stichting als voor de verstrekking van de benodigde gelden voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen, ontwikke lingsmateriaal, hulpmiddelen en school behoeften, de gevraagde medewerking te verlenen en als tijdelijke voorziening het demontabele gebouw in bruikleen te ge ven, onder de bepaling dat het onderhoud van het gebouw gedurende de tijd van het gebruik, voor rekening van het schoolbe stuur komt. Soms spoedde „De Hoop" zich volle kracht naar één van de noordelijkst vis sende loggers omdat daar een zieke of ge wonde aan boord was, die dringend dok tershulp nodig had. Dan moesten dokter en dominee hun „praktijk" rondom de 56 gra den in de steek laten. Maar geen nood: in die gevallen was Mr. Ms. „Jaguar", dat dienst doet als visserijpolitiekruiser, er óók nog. „De Hoop" en Mr. Ms. „Jaguar" werken uitstekend samen daar in die „twaalfde provincie" van Nederland, waar duizenden vissers hun zware en ook ris kante werk verrichten. Een voorbeeld Eén voorbeeld uit het reisverslag van kapitein Rog. De vissersvloot lag weer eens zeer verspreid en „De Hoop" was hulp gaan verlenen aan vissers hoog in de Noordzee. Tijdens de afwe zigheid van „De Hoop" pikte Hr. Ms. „Jaguar" een loggergast op met een gebroken pols van een schip in een veel zuidelijker vissende groep. De arts aan boord van het fregat achtte het ech ter nodig, dat van de pols éérst Röntgen- AMSTERDAM Nadat de markt maandag over de ge hele linie flauw was geweest, is dinsdag een krachtig herstel ingetreden. De stem ming is omgedraaid als een blad aan de boom en de toonaangevende fondsen la gen merendeels ver boven New Yorkse pariteit. Het buitenland toonde weer enige belangstelling en ook in ander opzicht wa ren de gevoelens minder onzeker en kwetsbaar, zodat er weer iets meer ver trouwen heerste. Dientengevolge durfde ook het publiek weer iets te ondernemen. Al deze factoren droegen er toe bij om de markt een beter aanzien te geven, waarbij echter de omvang van de affaire nog be scheiden bleef. Het is opmerkelijk dat de ^handel aan het Damrak nauwelijks teke nen van opleving vertoont ca mot de va kantiemaanden voor de boeg heeft men ter beurze weinig hoop op enige verbete ring. Internationale waarden waren zeer krachtig in herstel: A.K.U. bereikte de 200, Unilever haaide een belangrijk deel van het maandag geleden verlies in; Kon. Olie kwam op 215. Philips deed het nog zeer kalm aan en bleef rondom 290. K.L.M. was een gulden beter op 121. De scheepvaart- hoek lag er zeer rustig bij maar liet me rendeels hogere koersen zien. Wederom gaf Van Ommeren hier de toon aan door een stijging tot 269. K.P.M. en Scheep vaartunie werden ex dividend verhandeld. Cultures waren verdeeld. Amsterdam Rub ber kon zich moeilijk handhaven, H.V.A. daarentegen liep 2 punten omhoog. Ver enigde Deli kon moeilijk meekomen. Staatsfondsen verlaten. Prolongatie 3% percent. (ANP). NEW YORK Tijdens een ruim maar niet zeer actief herstel werd dinsdag anderhalf miljard dollar teruggewonnen op de zesenhalf miljard, waarmee tijdens de laatste vijf beursdagen de totale aandelenwaarde der ter beurze genoteerde fondsen is vermin derd. Een belangrijke rol speelden in dit herstel de onlangs nog zwaar getroffen chemische fondsen en metalen, staal, olies en spoorwegen; de laatste hadden per centsgewijs de sterkste tijging van de lei dende groepen. De openbare nutsbedrijven verbeterden licht. De handel was rustig en de omzet be droeg 2.000.000 aandelen tegen 2.040.000 op maandag. De ruimste koersstijgingen deden zich voor waar onlangs nog, de sterkste dalin gen waren; deskundigen schrijven het her stel dan ook voornamelijk aan technische factoren toe. Het industriegemiddelde kwam van 497,08 op 501,98; dat voor suoorwegen van 143,11 op 144,86 en dat voor openbare nuts bedrijven van 69,49 op 69,70. (UP). ADVERTENTIE Koopt uw televisie-toestel bij een vertrouwde zaak. Dan heeft u de prettige zekerheid van ongestoorde ontvangst door de jaren heen. U blijft profiteren van onze, met de meest moderne apparaten uitgeruste service-afde ling. Bij event, ongemak direct tot uw dienst. 3l/i Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A. Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 86l5/ia 903/l6 201 361 193 307 271% 287 290 155 466 24514 1025 214,50 79 121, 178 162 268% 128% 96% 203% 160% 172% 174 67% 191% 42% 84% 39% Voorbeurs koersen t 205 297% 480 220,70 foto's gemaakt werden alvorens hij de visser definitief hielp. De commandant van Hr. Ms. „Jaguar", luitenant ter zee le klasse H. van Rossum liet „De Hoop" oproepen, want dóar aan boord heeft men een Röntgen-apparaat. „Wij komen", antwoordde de marconist van het H.K.S. „Stoomt u ons tegemoet?" vroeg hij. „Dat kan niet", antwoordde de politiekruiser, „want één van onze mensen zit op een logger om een zender te repare ren". Toen de zender van de KW 21 klaar was ging ook Hr. Ms. „Jaguar" stomen en om half elf 's avonds nam „De Hoop" de patiënt over. Arts, commandant en enige officieren stapten ook over en terwijl de doktoren zich over de gebroken pols bo gen maakte men het zich gezellig in de salon van „De Hoop".... Hiermede is de doeltreffende samenwer king van beide schepen, in het belang van de Nederlandse vissers, duidelijk getekend Op sleeptouw Ook op deze reis kreeg „De Hoop", be halve het normale werk, weer enkele spe ciale karweitjes op te knappen. In de nacht van 27 op 28 mei werd een Katwijkse log ger, die water maakte in de machineka mer en dringend hulp nodig had, naar Aberdeen gesleept. „De Hoop" fungeerde hier als zeesleper „en alles ging best" aldus kapitein Rog. Een andere logger kwam water tekort, drinkwater dan. Het was de SCH 39 en „De Hoop" pompte in volle zee vers drinkwater over Ook de Duitse vissers deden een be roep op het schip, aangezien het Duitse hospitaalschip, dt „Frithjof". niet op zee was. Tal van Duitsers ontvingen medische hulp en twee van hen zijn, als „eerste klas" patiënten in het hospitaal verpleegd, mee thuisgestoomd. Geschenken De visserij helpt ook „De Hoop" wel eens. Want met vissers van elke nationa liteit onderhoudt de bemanning van het schip stevige vriendschapsbanden. Zo nam de KW 43 een voorraadje aardappelen voor „De Hoop" mee van huis en bood de Deense kotter E 325 de bemanning een grote mand vol prachtige grote schol aan. Elf aan land In totaal werden deze reis 109 patiën ten behandeld, waarvan er 20 in het hos pitaal moesten worden opgenomen. Aan boord van loggers werden 34 reparaties aan zenders, ontvangefjygjL andere toestel len verricht. - Ds. Jac; de Vos, die deze reis meeging^ bezocht 39 loggers en hield 15 kerkdiensten in de kerkzaal aan boord, die uitgezonden werden via de radio. Elf patiënten werden dinsdagmorgen te IJmuiden aan de wal gebracht en per ziekenauto naar hun woonplaatsen ver voerd. Het schip stoomde daarna op naar Amsterdam waar het tot 2 juli gemeerd zal liggen aan de De Ruyterkade oostzijde, steiger P. De Televisiespecialist voor IJmuiden en omgeving Erkend en gediplomeerd Ra dio- en Televisiereperateurs Betaling ook in overleg. Prijzen van dinsdag Per 1 kg: heilbot f2, gr. tong f4.10, kL Kxrug I f3.10—2.80, kl. tong II f2.60—2.40, tarbot I f2.301.80. Per 50 kg: kl. schol II f 36—35, schar f 268, bot f 1813, v. haring f2111, mafcreel f3311.20, gr. schelvis f46 36, grm. schelvis f 4026, kim. schelvis f3820, kl. schelvis I f3619, kl. schelvis II f26—13, wijting f1811, gr. gul f 3523, mid. gul f 2014.50, kl. gul f 108, kl. haai f 2621, poontjes f 10, kl. koolvis zw. f 15. Per 125 kg: gr. kabeljauw f20054, gr. kool- vis zw f 5846. Besommingen van dinsdag KW 8 f13.250, VL 153 f4800, KW 64 f 3820. KW 24 f 4580, KW 101 f9260, WR 25 f 5270, KW 56 f 500. ADVERTENTIE In onze showroom keuze uit meei dan 40 modellen. v/h Fa. G. B E R E N D S E N TROMPSTRAAT 9-11 - TELEFOON 4214 MARKTPLEIN 8 BEVALLEN J. B. de Koning-'t Hart, d., Trompstraat 218, IJmuiden-Oost; A. N. Breu- king-Broers, z., Spaansevaartstraat 26, Haar lem; H. A. Thijs-Van der Veen, d., Wijkeroog- straat 156, Velsen-N-J H. M. Rademakers-De Vlugt, z., Spilbergenstraat 12, IJmuiden; W. Rijke-Voerman, z., Wijk aan Zeeërweg 130, IJmuiden; A. Wisse-Berk, d., Wardenaar- straat 17, Velsen-N.; G. van Leeuwen-Ver dikt, d., IJmuiderstraatweg 136, IJmuiden; A. A. J. van den Broek-Wiggers, d., Kennemer- laan 47, IJmuiden. J. van Slooten-Vis, d., Ste- phensonplein 31, IJmuiden; I. F. F. C. Cornet- Balier, z., Edisonstraat 38, IJmuiden; M. E. West-Nederhand, z., Lange Nieuwstraat 400, IJmuiden; W. Otte-Van Overeem, d., Brede- roodseweg 94, Santpoort; A. Zwart-De Rooij, d.. Middenhavenstraat 30, IJmuiden; D. H. Deurvorst- Dussel, d., Gildenlaan 24, Velsen- N.; D. Koper-Schaap, z., Spilbergenstraat 13, IJmuiden; J. M. M. Swaalf-Teeuwisse, d., Kennemerlaan 30, IJmuiden; E. A. Deventer- Lanzing, z., Semarangstraat 25, Santpoort. OVERLEDEN H. Leering, 83 jr., wedn. van M. Hilbers, Groeneweg 10, IJmuiden- Oost; D. de Graaf, 81 jr., wedn. van J. van Schagen, Kerkweg 60, Santpoort; J. J. M. Homborg, 60 jr., echtgenoot van A. Annard, Pres. Steijnstraat 70, IJmuiden; C. Ruste- meijer, 51 jr., echtgenoot van J. J. Schonagen, J. T. Cremerlaan 77, Santpoort; K. Klok, 60 jr., wedn. van J. Prins, no. 127, Warder; P. Huyboom, 75 jr., echtgenoot van A. M. van Eerde, Waterlandweg 12, Driehuis; W. Th. van der Meulen, 81 jr., echtgenoot van A. Vlietstra, Schoonoordstraat 22, Velsen-N.; L Gouda, 69 jr., wedn. van N. P. van der Wiele, Trompstraat 168, IJmuiden-O. Raadsvergadering op 1 juli De gemeenteraad vdn Beverwijk is voor een tussentijdse raadsvergadering bijeen geroepen op maandag 1 juli. Alkaid, 25 te Rotterdam. Almkerk. 26 te Antwerpen verw. Amstelwal, 24 v. Miri n. Manilla. Aardijk, 26 te Port Swettenham. Astrid Naes, 25 v. Shimotsu n. Mena Al Ahmadi. Alioth, 25 te Ilheuh v. Vitoria. Alnati, 26 te Antwerpen v. Las Palmas. Arendskerk, 25 te East-London v. Durban. Alphaeca, 25 te Salvador. Aalsdijk, 25 te Philadelphia v. Newport News. Albireo, 25 v. Abadan n. Dubai. Algenib, 25 te Hamburg v. Bremen. Ariadne, 24 30 m. n. Cyprus n. Malta. Aegis, 25 te Rotterdam n. Bolnes. Banda, pass. 25 Aden n. Rastanura. Bintang, 24 v. Southampton n. Gateshead. Boissevain. 25 te Rio de Janeiro. Banggai, 25 v. Savannah n. Norfolk. Bagan. 26 te Makassar verw. v. Kolonedak. Balong, 25 te Port Swettenham v. Singapore. Bontekoe, 25 te Surabaja v. Ternate. Boissevain. 25 te Rio de Janeiro. Boskoop. 25 rede Somoza. Blijdendijk, 26 te Antwerpen verw. Calamares, 25 v. Mobile n. Libertador. Casamance, 25 te Zighinkor. Ceronia, 26 te Auckland v. Singapore. Corilla, 26 te Abadan v. Calcutta. Charis, 24 v. Maracaibo n. Port Au Prince. Cleodora, 25 te East-London v. Abadan. Callisto, pass. 25 Dover n. Stettin. Caltex Rotterdam, pass. 25 Str. Ormoes n. R'dam. Camerounkust, 22 v. Monrovia n. Takoradi. Cottica, 25 v. Trinidad n. Madeira. Dordrecht, 26 te Rotterdam verw. v. N. Orleans. Dorestad, 24 180 m. z.o. Hatteras n. Perthamboy. Delft, 25 te Pto. Cabello. Eos, 25 te Antwerpen. Esso Amsterdam, pass. 25 Ouessant. Esso Den Haag, pas. 25 Gibraltar n. Antwerpen. Felipes, 25 te Telukanson v. Pt. Dickson. Guineekust, 25 te Freetown. Groote Beer, 28 te Southampton verw. Gordias, 25 v. Sant. de Cuba n. Cap Haitien. Hathor, 25 te Dordrecht n. Hamburg. Helena, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Helicon, 25 te Maracaibo v. Rio Haina. Hera, 24 v, New York n. Cape Haitien. Hermes, 25 450 m. z.w. Bermuda n. Baltimore. .Ittessum,.^5.W Japara KRL, 26'te Singapore. Jagersfontein, 25 te East-London v. Pt. Elizabeth. Jupiter, 25 v. Livorno n. Genua. Kopionella, 24 v. Abadan n. Lorgnco Marques. Karimata, 26 te Belawan. Kota Gede, 25 te Tandjong Priok. Kaiman, 25 te Ogotua v. Menado. Kellia, 25 te Curasao. Kara, 25 600 m. n.o. Mahe n. Kaapstad. Leersum, 24 v. Vitoria n. Bristol. Lekhaven, 24 te Rotterdam. Liberty Bell, 24 v. Philadelphia n. Mena Al Ahm. Loosdrecht, 25 v. Port Sudan n. Antwerpen. Maaslloyd, 24 v. Port Said n. Napel^. Merwede, 24 v. Las Palmas n. Le Havre. Mylady, 24 te Vaasa. Metula, 25 v. Pulubukom n. Balikpapan. Modjokerto, 25 v. Balikpapan. 26 te Makassar. Molenkerk, 26 te Aden. Myonia, 26 te Balikpapan. Mataram, 25 te Djakarta v. Tj. Pandan. Nestor. 27 te Maracaibo. Oranjestad, 25 te Amsterdam. Orestes, 25 te Kingston v. Barahona. Ouwerkerk, 2/7 te Fremantle v. Aden. Oranjefontein, 24 80 m. n. Dakar n. Las Palmas. Peperkust, 25 v. Freetown n. Dakar. Polydorus, pass. 25 Malta n. Amsterdam. Pygmalion, 24 600 m. w. Finisterre n. A'dam. Rita, 25 te Port Swettenham v. Singapore. Radja, 26 te Suez v. Aden. Raki, 24 ten anker rede Bombay. Schie, 24 v. Baltimore n. Charlestin. Stad Dordrecht, 25 te IJmuiden. Stad Haarlem, 25 te Birkenhead. Stad Maassluis, 24 te Melella. Stad Schiedam, 24 v. Bagnoli n. Bona. Saidja N, 26/27 te Pladju verw. Sibajak, pass. 25 Malta n. Rotterdam. Singkep, 26 te Penang. Stad Amsterdam, 26 te Glasgow. Straat Cook, 25 te Beira. Sabang, 25 te' Rangoon. Siberout, 25 te Surabaja v. Tjeribon. Statue of Liberty, 24 53 m. z.w. Jidda n. Mena. Sommelsdijk, 25 te New York v. Antwerpen. Stad Vlaardingen, 27 te Emden verw. Stentor, 24 700 m. w.z.w. Madeira n. Barbados. Teiresias, pass. 25 Minikoy n. Penang. Ternate, pas. 25 Str.-Messina n. Port Said. Tero, 25 te Bremen. Tjitjalengka, 25 te Mauritius v. Durban. Telamon, 24 v. Trinidad n. Carupano. Tiberius, 25 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Trajanus, 24 v. Tunis n. Piraeus. Vasum, 24 v. Mena Al Ahmadi n. Landsend. Van Noort, 26 te Singapore. Willem Ruys, pass. 25 Socotra n. Colombo. Willemstad, 25 v. Curasao n. Aruba. W. Alton Jones, 24 800 m. o. Bermuda n. L'end. Westland, 23 te Amsterdam. Zuiderkruis, pass. 24 Galapagos eil. n. Balboa. Zuiderzee, 24 v. Port of Spain n. Kaapstad. KLEINE VAART Alcetas, 25 40 m. z.o. Kp. St. Vincent n. Palermo. Ali S, 25 30 m. n.n.o. Goeree n. Horssens. Bloemgracht, 25 dw. Vlieland n. Amsterdam. Barbara, 25 dw. Dyck n. Duinkerken. Coolhaven, 25 te Sandettie n. Rotterdam. Draco, 24 te Kopenhagen n. Amsterdam. Elsa, 21 v. Lübeck te Ostrand. Eljo, 24 25 m. z.w. Scillys n. Faroer. Frans van Seumeren, 25 te Goodwin n. Philios. Flevo, 23 v. Ceuta n. Barcelona. Gefle, 25 30 m. z.o. Texel n. IJmuiden. Herman Buisman, 25 v. Rotterdam n. Flensburg. Huba, 25 30 m. w. IJmuiden n. Djeddah. Inspect. Mellema, 24 20 m. z.w. Oporto n. Dublin. Julia Mary, 24 15 m. n.w. Chickenrock n. Man chester. Joost, pass. 22 Holtenau n. Sodertalje. Kaap Falga, 21 v. Sundsvall te Rundvik. Mitropa, 25 dw. Lissabon n. Dakar. Midas, 24 v. Malta n. Patras. Nieuwe Waterweg, 25 dw. Scheven, n. Haarlem. Noord. 25 bij Terschell.bank n. Rochefort. Nijenstein, 25 teSouthwold n. Blyth. Nero, 23 te Antwerpen n. Amsterdam. Notos, 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Plato, 24 te Aalborg n. Aarhus. Pionier, 25 70 m. w. Terschell.bank n. Delfzijl. Phidias, 24 45 m. z.w. Ouessant n. Limasol. Pavo, 23 v. Zaandam te Lübeck. Spora, 25 24 m. n. Smithknoll n. Alesund. Steady, 25 op Schelde v. Londen n. Vlissingen. Vrouwepolder, 25 te Mizenhead n. Belfast. Zevenbergen, 25 n. Kp. Balfleur n. Dakar. SLEEPVAAUT Barentszzee, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Clyde met Oceaan,i 24 90 m. z. Golf v. Dulce n. Hikari. Ebro, 24 150 m. n.o. Algiers n. Cardiff of de Tyne. Gele Zee, 24 120 m. n.w. Kp. S. Antonio naar Maracaibo. Noordzee, pass. 24 Wight n. Rotterdam. Titan, 24 30 m. w.z.w. Gibraltar n. Lagos.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3