Nederlandse ploeg na lange reis vermoeid in Nantes gearriveerd Ajax wil Joegoslaaf Sal wegens meineed laten vervolgen Nederlandse dames plaatsten zich in de tweede ronde Touwtrekken om voetballer tussen Ajax en Amsterdam duurt voort De 44-ste Tour de France HET WIMBLEDONTOERNOOI Van Dalsum en Dehnert werden uitgeschakeld 6 Heringa Wathrich BLIKSEMAFLEIDERS Ex-RCH-er Croon gaat „Amsterdam" trainen Van Es werd in Amsterdam floretkampioen van Nederland NANJES Vijf Tsjechoslowaakse voetballers in arrest Renners hebben zeer goede eetlust Den Haag krijgt telefonisch nieuws over de Tour Tour de France tóch voor Franse televisie Sbort in het kort HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN!^ Twee spelers uit Curasao gaan voor NEG spelen Wiersma niet in door publiek gekozen elftal Internationaal tennis toernooi in Moskou Om de honkbaltitel Gunstige verandering voor Nederland in wedstrijdschema Harlem Globetrotters weer naar Nederland Drie alpinisten in Italië dodelijk verongelukt Sterke renners in Grote j Prijzen van Amsterdam Nederlandse politiemannen wonnen van Frankrijk Nederlandse successen in Kieler Woche Tiller na 28 dagen nog steeds bewusteloos OENSDAG 26 JUNI 1957 Vladimir Sal, de in Nederland vertoe vende Joegoslavische voetballer die op 23 februari j.l. door de Amsterdamse ere divisieclub Ajax zou zjjn gecontracteerd, is dinsdagmorgen door de rechter-commis- saris mr. W. J. Borgerhoff Mulder van de eerste kamer van de arrondissements rechtbank te Den Haag als getuige ge hoord. Al geruime tijd zijn er moeilijk heden tussen Ajax en de beroepsvoetbal club Amsterdam, welke clubs beide aan spraak menen te kunnen maken op de Joegoslaviër. Nadat een commissie van onderzoek van de KNVB deze zaak had onderzocht, volgde een voorwaardelijke schorsing voor enkele leden van het Ajax-bestuur en een berisping voor an dere bestuursleden. Ajax wendde zich hierna tot de justitie met het verzoek Sal door de rechter als getuige onder ede te horen over de vraag of hij want dit is het kernpunt van de gerezen moeilijkheden op zaterdag 23 februari reeds een in de Duitse taal gesteld contract met Ajax in tweevoud zou hebben getekend. In aanwezigheid onder meer van ir. H. F. Hopster, voorzitter van de KNVB, en de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van deze organisatie had dit voorlopige getuigenverhoor plaats. Nadat Sal de eed had afgelegd stelde mr. W. J. Borgerhoff Mulder via een vrouwelijke tolk, die de vragen en antwoorden vertaalde de kernvraag: „Hebt u, getuige, op zaterdag 23 februari een contract getekend met de Amsterdamse voetbalvereniging Ajax?" Tegen de verwachting in Sal zou na melijk donderdag 20 juni in Amsterdam tegenover een drietal getuigen hebben toegegeven wel degelijk reeds op 23 fe bruari te hebben getekend ontkende Sal. Wel zou hem, een in de Nederlandse taal gesteld concept-contract zijn ge toond, doch getekend zou de Joegoslaviër. pas op zaterdagavond 16 maart hebben. Als redenen van zijn aanvankelijke wei gering gaf Sal op, dat het concept „on menselijke" bepalingen zou hebben bevat, dat er niets in stond vermeld over zijn studie-mogelijkheden en dat hij ook ten aanzien van de financiële zijde niet ge heel tevreden was. Wel voelde Sal zich in den beginne mo reel verbonden aan Ajax, doch toen bleek dat van de zijde van Ajax zijn gangen werden nagegaan, zijn brieven werden ge opend en het contact met bepaalde per sonen werd verboden, rijpte bij hem het plan niet tot een overeenkomst met deze club te komen. Toch tekende Sal en wel geheel vrijwillig zaterdag 16 maart tij dens een onderhoud met bestuursleden van Ajax, omdat hij meende dat zijn ver blijfsvergunning niet zou worden verlengd wanneer hij in zijn weigering zou vol harden. Het contract tussen Sal en „Am sterdam" dateert van de 13de maart, toen van de zijde van deze club een garantie werd gesteld voor een studie van zes jaar. Tevens kreeg Sal de indruk dat het teke nen van een voor-contract voor de KNVB van nul en gener waarde was. Daarna was het woord aan de rechts kundig raadsmaii van Ajax, mr. dr. E. W. Catz, die na Sal op de gevolgen van meineed te hebben gewezen een aantal vragen stelde aan getuige. Sal ontkende stellig ten kantore van mr. dr. E. W. Catz op 23 februari een con tract met Ajax te hebben getekend. Ook een tweede zeer belangrijke vraag van de raadsman van Ajax beantwoordde de Joegoslaviër met „neen". De vraag na melijk of hij donderdag 20 juni in het bij zijn van getuigen zou hebben verklaard dat zijn eerder, voor de commissie van onderzoek van de KNVB afgelegde ver klaring, onjuist was. Nadat mr. Catz de Joegoslaviër nog maals op de ernst van de situatie had ge wezen en nadat de rechtskundig-adviseur van de KNVB, mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom, nog was teruggekomen op de laatste vraag van mr. Catz, die betrekking had op de verklaring van Sal van donder dag 20 juni, schorste de rechter-commis- saris de zitting voor ongeveer een half uur. Toen de zitting werd voortgezet stelde mr. Catz aan Sal nog enkele vragen. De Joegoslaviër nam hierna onder meer de bewering terug, als zou hij op 17 maart in de Ahoy-hal te Rotterdam voor Feyen- oord proef hebben gespeeld. Ook zijn verklaring met betrekking tot de gedwon gen tekening van het contract op 16 maart, na een „ontvoering", herriep Sal. Omstreeks half twee, de zitting had ruim VA uur geduurd was de verklaring van Sal op schrift gesteld. Mr. Catz vroeg de rechter-commissaris Sal tien minuten bedenktijd te geven, alvorens hij de ver klaring die hij onder ede had afgelegd, zou tekenen, aangezien, naar mr. Catz zei, bij een lage schatting reeds een zestiental geheel anders luidende verklaringen naast die van hem zouden kunnen worden ge steld. De tolk bracht de woorden van mr. Catz aan Sal over, waarna de Joegoslaviër de bedenktijd weigerde. „Ik ben mij zeer goed bewust wat een eed betekent, en al zou ik staan als één man tegenover duizend, dan nog zou ik volhouden dat ik de waar heid heb gesproken", waren zijn woorden alvorens hij zijn verklaring met zijn hand tekening bekrachtigde. ADVERTENTIE Haarlem Van der Kar, diie in het afgelopen seizoen voornamelijk de conditietraining van de corvtractspelers van de eredivisieclub „Am sterdam" voor zijn rekening heeft genomen, gaat de Amsterdammers per 1 juli verlaten, omdat zijn drukke werkzaamheden hem ge heel in beslag nemen. De directie van „Am sterdam", die hem „met lede ogen zien ver trekken" heeft inmiddels zijn opvolger ge vonden in de 22-jarige Hans Croon-, die met goed gevolg het diploma van het CIOS heeft behaald met de hoogste cijfers voor zijn specialiteiten: voetbal en volleybal. Croon, die actief voetballer is geweest in Xerxes en RCH, komt in volledige dienst bij „Am sterdam" en zal belast worden met de con ditietraining en de individuele oefening van de oontractspelers en met de gehele training van de anoateursafdeldnig. Naar men van de zijde van Ajax mede deelt, beschouwt het bestuur van Ajax de verklaringen, die op dinsdag 25 juni ten overstaan van de rechter-commissaris mr. W. J. Borgerhoff Mulder te Den Haag door de uitgeweken Joegoslaaf Sal zijn afgelegd, als een der ongelooflijkste meineden, die ooit in Nederland zjjn voorgekomen. Dit bestuur zal dan ook niet alleen ten spoe digste de officier van Justitie bij de Haag se rechtbank verzoeken tegen Sal rechts ingang te verlenen wegens meineed, met alle verdere noodzakelijke maatregelen, doch tevens verzoeken te willen nagaan, wie verder deze verklaringen kan hebben uitgelokt of daaraan medeplichtig moet worden geacht. Ajax acht het namelijk uitgesloten dat Sal geheel alleen deze verklaringen, die een warnet van leugens worden geacht, waarbij een aantal vroegere onware uit latingen door nieuwe werden vervangen, alleen kan hebben bedacht. Beroep Het bestuur van de KNVB heeft be sloten de kwestie-Sal in handen te geven aan de permanente commissie van beroep van de KNVB. In deze commissie hebben zitting: dr. C. Spoelder (voorzitter), mr. P. van Bochove, mr. J. G. B. Dommering, dr. H. L. M. van der Hoff en mr. S. J. W. Nijhoff. Secteraris is de heer L. Brunt. Van der Valk won sabeltoernooi In het kader van de Amsterdamsche sportweek en ter gelegenheid van het 325- jarig bestaan van de Amsterdamse ge meente universiteit zijn In het beursge bouw nationale schermwedstrijden gehou den, waaraan het floretkampioenschap van Nederland voor heren was verbonden. De Hagenaar Van Es legde beslag op de titel. In de eindstrijd waarin tien scher mers uitkwamen, boekte hij zeven gewon nen partijen. Dat Mandl het slechts tot een zevende plaats bracht, was waarschijnlijk te wijten aan vermoeidheid: Zaterdag werd hij ongeslagen tweede klasse kampioen op dit nummer en verkreeg hij het recht om in het eerste klasse kampioenschap uit to komen. De uitslag luidde: 1. en floretkampioen van Nederland Th. van Es (VWB, Den Haag) 7 gewonnen partijen; 2. Van der Vuurst (DOS, Amsterdam) 6 gewonnen partijen; 3. Rentenaar (Zaal Van den Berg, Amsterdam) 6 gewonnen partijen. Voor het aanwijzen van de winnaar van een nationaal sabeltoernooi is een barrage van vier deelnemers noodzakelijk ge weest. Het waren de sabreurs Van der Valk (Haarlem), Sloos (Noordwijk), Vol der, (ASC, Amsterdam) en Vunderink (Zaal Van den Berg, Amsterdam) die met vier gewonnen partijen gelijk eindigden. Van der Valk zegevierde na de barrage. Sloos werd tweede, Volder derde en Vun derink vierde. Een nationaal florettoernooi voor dames eindigde in een zege voor Mary Kats- Dwinger (Entre Nous, Amsterdam). Nantes heeft de Nederlandse ploeg voor de Tour de France rustig ontvangen. Pel- lenaars' equipe arriveerde dinsdagmiddag om tien minuten voor twee gelijktijdig met de Italiaanse, Zwitserse en Luxemburgse deelnemers. De aandacht voor onze natio nale formatie werd daardoor enigszins af geleid. Maar desondanks moest zij uiter aard eerst het gebruikelijke spervuur van de fotografen doorstaan vóór de uitgang van het station kon worden bereikt. De reis naar Nantes is voor de Neder landse renners vermoeiend geweest. Maan dagmiddag vertrokken zij uit Roosendaal naar Parijs, waar werd overnacht en dins dagmorgen vroeg reeds stapten zij op nieuw in de trein. De ploeg is over het algemeen in een goede conditie. Alleen Van der Pluym, die door de volgers als een der bekwaam ste krachten van de Nederlandse equipe wordt beschouwd, klaagde over pijn in de ogen. Hij had een ooginfectie opgelopen, waarschijnlijk doordat hij een te zwakke of te slechte zonnebril had gebruikt. De gevolgen waren pijnlijk. Nog tijdens de treinreis was een inspuiting noodzakelijk. Het is nochtans zeker dat Van der Pluym donderdag aan de start zal verschijnen. Na de maaltijd zijn de Nederlandse ren ners naar het hart van de Tourorganisatie gegaan: de enorme expositieruimte op het eiland in de Loire. De Nederlandse forma tie werd in de expositiehal geestdriftig ontvangen en dit enthousiasme was zicht baar van invloed op de debutanten. Voor al op Van Wetten. Nerveus lachend stond deze stil en beduusd naar alle opwinding te kijken. De voorbereidingen van de Nederlandse ploeg konden dinsdagmiddag nog niet worden voltooid. De medische keuring werd, nadat reeds enkele gegevens waren verzameld, om vijf uur afgebroken, opdat de renners tijdig naar het stadion konden gaan, waar zij des avonds - tijdens inter- De Nederlandse renners bij hun vertrek van het station in Roosendaal. In het midden ploegleider Pellenaars. nationale wedstrijden - aan het publiek zouden worden voorgesteld. Wel kwam in middels vast te staan, dat De Groot in deze ronde een voortreffelijk „overzicht" over het peloton zal hebben. De Amsterdammer was met zijn 1.89 meter namelijk de lang ste van alle deelnemers. Voor de keuring kwamen de Nederland se renners nog in het bezit van het pakket, dat aan alle deelnemers wordt verstrekt. Het bevatte een stevige groene koffer, een trainingspak, een zonnebril, een plastic re genjasje, een witte pet en tenslotte een rennerstrui. Wijzigingen in de equipes De regionale Franse Zuidoostploeg is dinsdag, anderhalve dag vóór de start, aanmerkelijk gewijzigd. Anestasi en Remy moesten namelijk hun inschrijvingen in trekken. Inplaats van Remy start nu Chaussabel; voor Anestasi kon ploegleider Guiramand evenwel moeilijk een ver vanger vinden. Aanvankelijk deed hij een beroep op Vitetta. Deze was echter niet beschikbaar. Ook Lefendre en Mallejac konden de ploeg niet completeren. Ten slotte werd de oplossing gevonden door Siguenza over te plaatsen van de equipe van lie de France naar de Zuidoostploeg. Siguenza wordt in de lie de France-ploeg vervangen door Million. In de Zwitserse ploeg zal Traxel niet starten; hij heeft in de ronde van Zwit serland een flinke bronchitis opgelopen. Ploegleider Burtin wees Vaucher als ver vanger aan. Het was een beslissting op het laatste moment; Vaucher kon Nantes nog slechts per vliegtuig tijdig bereiken. De Spaanse renner Aizpuru werd door dok tor Dumas afgekeurd. Wie in zijn plaats zal starten is nog niet bekend. Ook in Nantes wordt nog met veel schouderophalen en gebaren gesproken over de kansen van de favorieten. En wan neer die kansen worden afgewogen betreft het altijd de mogelijkheden van zeker tien renners, want eigenlijk start deze Tour zonder eenuitgesproken favoriet. Men noemt namen en men zegt erbij: „maar het kan net zo goed een van de anderen zijn". Men noemt de naam van Gaul na tuurlijk, van de Giro-winnaar Nencini, van de Belg Adriaenssens en zijn landge noot De Bruyne. Tourleider Goddet trekt zijn gezicht tot een groot vraagteken, maar wie aanhoudt krijgt van monsieur Goddet toch een soort prognose te horen, zij het in de meest voorzichtige termen ge steld. Hij zegt: „Gaul kan winnen, Adriaenssens kan winnen, maar ook ken ik nog een man op wiens lijf deze tour als het ware geschreven is: .Wagtmans'." En Jacques Goddet zei dit niet omdat hij te gen een Nederlander sprak Vijf spelters vain het Tsjechoslowaakse voetbalelftal Slovan-Bratislava zijn, ver dacht van spionage voor het westen en deviezensmokkel gearresteerd. Slovan-Bra tislava, het Tsjechische kampioenselftal, maakte vorig jaar een tournee door Oosten rijk. De Nederlandse tennisspeelsters Nel van der Storm en mevrouw L. B. E. Thung heb ben hun partijen in de eerste ronde van het Wimbledontoernooi in Londen gewonnen. Nel van der Storm versloeg Helen Moorley (G.B.) met 63, 46, 61 en mevrouw Thung versloeg mejuffrouw M. H. de Amo- rim (Brazilië) met 63, 46, 61. Van Dal sum werd in de eerste ronde van het heren enkelspel uitgeschakeld. Hij werd door Pickard (G.B.) verslagen met 60, 61, 62. Ook Dehnert heeft het niet verder dan de eerste ronde kunnen brengen. Hij werd door de Australiër Cooper verslagen met 62, 61, 97. Nel vain dieir Storm won. die eerste set vam haar Engelse tegenstandster, Helen Moorley, zo snel (63), dat het ernaar uitzag dat zij de overwinning in straight sets zou behalen. Maar zij zakte wat af in de tweede set, waarvan de onvermoeibare harde werkster, Helen Moorley, dankbaar gebruik maakte en een beslissing forceerde (46). Daarna herstelde mevrouw Van dei- Storm zich echter met het gevolg dat zij de derde set evenals die eerste snel in haar voordeel deed eindigen (61). Onze landgenote plaatste haar slagen beter en hield het Engelse meisje voortdurend in beweging. Bovendien zette zij krachtiger door wanneer het spel een bijzondere inspanning vereiste. De be slissende doorbraak van het Engelse meisje kwam bij de tweede set in de negende game. Twee achtereenvolgende double-faults van Nel van der Storm bezorgde de Engelse de leiding met 54, welke onze landgenote niet meer in kon lopen. Mevrouw L. B. Thung bereikte de derde ronde door de jonge Braziliaanse speelster, Maria Helena de Amorin met 63, 4—6, 61 te verslaan. Mevrouw Thung, die met haar knap geplaatste volleys vaak haar tegen standster uit positie speelde, scheen de partij reed® in haar bezit te hebben, toen zij achter elkaar de eerste vijf games won. Maar de 19-jarige Maria Helena gaf zich niet zo maar gewonnen en bracht de drie volgende games op haar naam. Daarna won onze landgenote echter haar service en daar- ooooooocoocoooocxxdoooooooooo<xooocooooc<xxxxx)c>ooooooc)ooo De heer Goddet, die zo langzamer- hand de ergste zorgen van de Tour- j voorbereiding wel achter zich heeft - al wil het in de laatste dag altijd nog wel extra spannend zijn - heeft buiten i al wat u al gelezen hebt, nog enkele feitjes ter openbaring vrijgegeven, on- i der andere de volgende. Wout Wagt- mans, Wim van Est, en alle leden van i de Nederlandse Tour-ploeg, zullen - gelijk de overigen van de totaal 120 wielrenners die in de 44ste tour hun 4650 kilometers gaan draaien, in 24 dagen ter verwerking aangeboden krij- gen: 8 kilo vlees, 6 kippetjes, 4 kilo vis, 100 sandwiches en gebakjes, 100 race- cakes, 10 kilo verse groenten, 10 liter i soep, 60 eieren, 2 kilo paté, 2 kilo Zwit- serse kaas, 4 kilo jam, 16 kilo perziken,; 10 kilo peren, 3 kilo sinaasappelen, 1 kilo citroenen, 44 bananen, 440 pruimen, 700 suikerklontjes, 15 kilo brood, 2 kilo\ boter en 2 kilo chocolade. En om zoveel eten wat soepeler ver- teerbaar te maken, offreert de organi- l satie verder nog: 25 liter minera.alwa- s fer, 15 liter wijn, 15 liter melk, 6 liter 8 thee, 6 liter koffie, 3 liter koude koffie, 2 liter limonade. 8 c>oooooooooooocooooococx>oocooooooooooooooooc>oooooooc>cx)ooo Den Haag krijgt dit jaar een primeur wat de voorlichting van het publiek over de Ronde van Frankrijk aangaat. Het in gang van donderdag 27 juni, als de Ronde in Nantes begint,zal men nummer 41 van de stadstelefoon kunnen opbellen en dan automatisch, in een mededeling die 26 se conden duurt, het laatste nieuws over de wedstrijd in zeer beknopte vorm te horen krijgen, op de wijze waarop ook het weer bericht en de tijdmelding worden gegeven. Dit nieuws zal voortdurend worden ver verst naar mate gegevens over het ver loop van de wedstrijd binnenkomen. Om technische redenen zal het nummer 41 al leen voor de aangeslotenen op het Haagse net (dus uitsluitend Den Haag, Rijswijk en Voorburg) bereikbaar zijn. Deze mogelijkheid van voorlichting over de Ronde is geschapen in onderling over leg tussen de directies van de plaatselijke telefoondienst, het A.N.P. en de de verte genwoordigers van de Haagse en de lan delijke bladen. Het doel is. de opstopping in het telefoonverkeer mei? de kranten en stagnatie in het algemene plaatselijke tele foonverkeer, veroorzaakt door de vele tele fonische aanvragen om inlichtingen, tij dens de Ronde te voorkomen. De organisatoren van de Tour de France en Radio-Diffusion et Television Francaise, die in handen is van de staat, zijn het met elkander eens geworden. Daarmee is een einde gekomen aan de impasse, die bijna tot gevolg zou hebben gehad, dat het grootste sport-evenement van het jaar niet op de 250.000 televisie-schermen van het land zou zijn verschenen. De leiding van de televisde- uitzendinigen had geprotesteerd tegen het bedrag, dat de organisatoren van de Tour de France gevraagd hadden voor het recht om de ronde uit te zenden en deelde vrijdag j.l. mede, dat de Tour de France niet zou worden uitgezonden. Zij beweerde, dat zij evenveel recht had om met haar televisie camera's op de weg te verschijnen als de renners met hun rijwielen. De bijzonder heden van de overeenkomst zijn niet be kend gemaakt. JUNKERMANN. De Duitser Jumker- mann zaïl niet in de gemengde Luxemburgse ploeg, welke aan de Ronde van Frankrijk deelneemt, starten. De Luxemburger Kemp, wiens plaats hij in zou nemen, zal nu toch in het team uitkomen. NENCINI. In een brief aan Binda had Nencini, winnaar van de Giro, te kennen gegeven dat hij alleen aan de Tour de Fran ce zou deelnemen als hij tot kopman van de Italiaanse ploeg werd aangewezen. Nenoind is op dit besluit teruggekomen. Hij heeft verklaard dat hij zonder meer in de Italiaan se ploeg zal rijden. Nel van der Storm mee de set. In de tweede set bracht mevrouw Thung de stand na 13 op 43, maar daar na sloeg zij haar drives te ver. De Brazi liaanse trok haar voordeel uit dit gebrek aan concentratie en won deze set. Maar in de derde set verloor mevrouw Thung alleen de derde game en was zij verder geen mo ment meer in gevaar. Van Dalsum had in Pickard, die als num mer acht op de Britse ranglijst staat, een te sterke tegenstander. Hij was niet in staat de eerste snelle service van Pickard te verwer ken en won Slechts drie games van de ge hele partij, welke hij v.erloor met 60, 6—1, 62. Pickard vloog door die eerste set toen Van Dalsum steeds weer faalde op de ser vice van de Engelsman. In de volgende set stond deze reed met 50 voor toen Van Dal sum zijn eerste game won door een verras send harde service. In die laatste set sloeg de Hagenaar vaak uit en weer werd hij door Pickard® services overspeeld. De Australische kampioen, Cooper, die als tweede geplaatste speler uitkomt, toonde zijn volle kracht in de partij tegen Dehnert, welke hij eveneens in drie sets won. De 20- jariige Australiër had in de eerste twee sets weinig moeite met de Nederlander en hij won met 62, 61 door zijn flitsende ser vice en zijn accuraat geplaatste slagen die Dehnert uit zijn evenwicht brachten. Een grote menigte zag evenwel tot grote verbazing Deihnert in de derde set plotse ling opkomen en zich fel verdedigen. Dehnert hield vol tot het spel met 77 voor een zware regenbui moest worden onder broken. Na 20 minuten werd het spel her vat. Dehnert die uiterst voorzichtig speelde, sloeg tweemaal uit, waardoor Cooper de set kon winnen met 97. Geen verrassingen De wedstrijden voor de eerste ronde van het herenenkelspel, welke maandag wegens regen werden onderbroken, leverden geen büzondere verrassingen op. De dirie geplaat ste spelers bereikten alle drie de tweede ronde in straight sets, maar zij moesten ieder voor de derde set vechten. Bij Cooper was dit het geval tegen Dehnert, de Zweedse Davidson versloeg Bey (Rodesia) met 6—3, 97, 75 in een wedstrijd die door de ser vices werd beheerst. De Tde geplaatste speler, Flam (V.S.) was te geroutineerd voor Blondel (Zwitserland) en won met 63, 6—4, 7—5. Op de „damesdag" bleek dat de Ameri kaanse overheersing in liét dames-enkelspel dit jaar wel niet doorbroken zal worden. Maar typisch genoeg was de favoriete, Althéa Gibson verre var indrukwekkend tegen de 32-jarige Hongaarse Suzy Kormoc- zy, die zij met 64, 64 versloeg. De Ame rikaanse zal haar spel in de volgende ron den duchtig moeten verbeteren wil zij haar plaatsing als nummer één rechtvaardigen. Maar mocht Althéa falen, dan heeft Ame rika nog twee sterke kansen in T ,ouise Brough en Mimi Arnold. De blonde Cali- fornische, nu 34 jaar, toonde zich superieur in alle onderdelen van het spel in de partij tegen Mary Baqton (Australië) (62, 6—0). Mimi Arnold, pas 18 jaar en jundorenikam- pioene van haar land, maakte haar Wimble- don-debuut, waarbij zij de Engelse onder wijzeres Pam Burell versloeg zonder deze ook maar één game te laten winnen (6—0, 6—0). ADVERTENTIE Het bestuur van NEC heeft besloten tot aankoop van twee bekende semi-beroeps- voetballers uit Curagao: Ricentini en Kool man. Beide spelers hebben deel uitgemaakt van het nationale team en beiden zijn lid van de vereniging Subt. Dit besluit is ge- romen omdat NEC enkele spelers is kwijt geraakt. Hendriks gaat voor Go Ahead spelen en Ruiter is naar Leeuwarden overgegaan, terwijl Bosch op zijn verzoek op de transfer- lijst is geplaatst. De rechtsback van het Nederlandse elftal Wiersma heeft voor de wedstrijd tussen het Nederlands elftal, gekozen dor het Neder landse publiek, en de Duitse club Schalke '04, welke op 30 juni op de Olympische Dag in Amsterdam zal worden gehouden, van zijn dokter advies gekregen niet te spelen. Wiersma heeft geen last meer van de her senschudding, die hij in de wedstrijd tegen Oostenrijk heeft opgelopen, maar de dokter vindt het nog niet veranwoord dat hij al weer aan wedstrijden deelneemt. Wiersma is juist deze week weer begonnen met een lichte looptraining. Tijdens het Wimbledontoernooi heeft een vertegenwoordiger van de Russische Lawn- tennis Bond bekend gemaakt, dat alle bij de Internationale Lawntennis Federatie aange sloten landen uitgenodigd zijn om vertegen woordigers te zenden naar een internationaal toernooi, dat de Russische bond in, augustus te Moskou wil houden. Na Frankrijk heeft ook Tunis de inschrij ving voor het Europese honkbalkampioen schap, dat van 7 tot en met 12 juli in Mann heim wordt gehouden, ingetrokken. De vijf overige landen, Nederland, Duitsland, Italië, Spanje en België spelen nu een halve com petitie. Zoals hekend hebben verschillende landen zich niet kunnen verenigen met de wedstrijd-indeling, maar door het wegblij ven van Frankrijk en Tunis heeft de Euro pese Honkbalfederatie het gehele wedstrijd schema moeten veranderen. Voor Neder land is dit gunstig te noemen. Het team speelt op de eerste dag tegen het sterke Italië. De dag daarop tegen het zwak kere Duitsland. Dan volgen er twee rust dagen. Op 9 juli namelijk heeft Nederland geen tegenstander en 10 juli is het een alge hele rustdag. Na de rustperiode ontmoet Nederand het ongetwijfeld sterkste team van het toernooi, België en op de laatste dag Spanje. Het wedistrijdschema ziet er als volgt uit: zondag 7 juli: EelgiëDuitsland; NederlandItalië; maandag 8 juli: België Spanje; NederlandDuitsland; Dinsdag 9 juli: BelgiëItalië; Duitsland--Spanje; woensdag 10 juli: rustdag. Donderdag 11 juli: Italië—Spanje; BelgiëNederland; vrijdag 12 juli: DuitslandiItalië; NederlandiSpanje Na vijf jaar lang ons land tijdens hun jaar lijkse Europese tournee te hebben overge slagen, zullen de Ha-rlem Globetrotters, 's werelds meest fameuze basketbalspelers, de volgende week een bezoek aan Nederland brengen. Op 1 juli komt hun show in het stadion De Vliert in Den Bosch, op 2 juli in het gemeentelijk stadion in Enschedé en op 3 juli in het Olympisch stadion in Amster dam. Deze spelers brengen hun eigen tegen standers mee, de „All American Stars" die elke wedstrijd met een doelpunt verschil plegen te verliezen. Maar de wedstrijd is dan ook niet het eigenlijke doel van deze ont moetingen, wèl het laten zien tot welk een hoogte deze Amerikanen in basketbal ernstig als zowel komisch zijn gekomen. Zij worden nu ook vergezeld door een aan tal variété-artisten die de pauzes vullen. Onder hen bevinden zich de veelvoudige tafeltenndswereldkam,pioenen Richard Berg man en Ferenc Sido, Maar het zal van het weer afhangen of dit tweetal ook in ons land, waar geen overdekte speelruimte aanwezig is en het dus windstil moet zijn, hun kunnen zullen tonen. Drie Italiaanse Alpinisten, onder wie een meisje, zijn maandag bij een ongeluk in de bergen om het leven gekomen. De vierde van het gezelschap werd ernstig gewond. Het gezelschap was zondagmorgen uit Gius- sanio vertrokken voor een beklimming van de Segaratini-top in de Grignia-groep. Zij waren nog slechts 210 meter van de top ver wijderd toen de gehele groep ten gevolge van het breken van een touw in een afgrond stortte. Pas dinsdagmorgen konden red dingsploegen de plaats van. het ongeval be reiken. Twee leden van het gezelschap, een 22-jarige man en een studente waren reeds dood. Twee anderen hadden ernstige hoofd wonden opgelopen en een van hen sitierf op wég naar het ziekenhuis, ge De directie van het Olympisch Stadion heeft voor de Grote Prijzen van Amsterdam, die op 11 juli verreden worden, een sterk veld samengesteld. Bij de stayers komen in een uurwedstrijd aan de start de Australiër French, de Duit sers Jacobi en Petri, de Spanjaard Timoner en de Nederlanders Wierstra, Vreeswijk en Koch. De sprint zal worden betwist tussen de Italiaanse wereldkampioen Maspes, de En gelsman Harris, de Fransman Gaignard, de Duitser Potzernheim, de Belg Debacker, de Nederlanders Van Vliet en Derksen en een nog nader aan te wijzen buitenlander. Zij rijden ritten a deux en a trois en, om waf leven in de brouwerij te brengen, de finale a quatre. In overleg met de sportcommissie van de KNWU heeft de directie voorts besloten in de programma's tot de wereldkampioen schappen wedstrijden in te lassen voor onze kandidaten voor Rocour. Zo zal op 11 juli de Nederlandse professional achtervolgings- kampioen Peter Post starten tegen een sterke buitenlander, rijdt de amateurkampioen Gel dermans tegen Van Houwelingen en krijgt Captein in de sprint de gelegenheid ,tot re vanche op de nieuwe amateurkampioen Ger ritsen. De uitslagen van de wedstrijden van het toernooi om het Europese politie kampioen schap, die dinsdag in Leiden zijn begonnen luidden: Poule C: DuitslandBelgië 1-0 (0-0). Poul A: ZwedenOostenrijk 4-1 (2-0). Poul B: NederlandFrankrijk 4-3 (3-0). In de wedstrijd Nederland—Frankrijk nam Nederland reeds na vijf minuten de leiding door linksbinnen Frederiks, die hard in schoot. Na een snelle aanval over links kreeg linksbuiten Evertsen de bal in goede schiet positie voor zijn voeten en voor dat de Franse keeper zich realiseerde wat er gebeurde, was het twee-nul voor onze landgenoten. Na pa niekvoetbal van de Franse rechtsachter werd het zelfs drie-nul. De Franse back schoot de bal in eigen doel. Tien minuten na de rust kwam het Nederlandse overwicht nog ster ker tot uitdrukking door een onhoudbaar schot van Veentjes (vier-nul). Toch kwamen de Fransen terug. Midhalf Bogar lepelde de bal via de paal in het doel (vier-één). Door het uitvallen van linksbinnen Frederiks, moest Nederland met tien man verder spelen. Frankrijk kreeg een licht overwicht. Eerst scoorde recthsbinnen Bonnefry en vlak daar op bracht Lhoro de eindstand op vier-drie. De zeilwedstrijden van de 75ste Kieler Woche zijn dinsdag voortgezet. Opnieuw werden er Nederlandse successen genoteerd. Van Duyl met „Trintel II" won de derde race in de Drakenklasse. Tweede werd de Duitser Thomsen met „Gustel XII". Bij de Finnjollen werd weer de drievoudige Olympische kampioen Elvstroem met „Bes II" eerste, de Nederlander Warburg met „Fik fak" werd tweede, de Deen Schwartz met „Dok" derde, De Jong met „Zomerweelde" vierde en Sleeswijk met „Finding" zesde. Tiller, de 22-jarige bantamgewicht uit Man chester die 28 dagen geleden in Doncaster tijdens een bokswedstrijd onwel werd en in zijn kleedkamer het bewustzijn verloor, is nog niet tot bewustzijn gekomen. Korte tijd nadat hij in het ziekenhuis te Sheffield opgenomen was is lang chirur gische weg een bloed-klontje uit de hersenen verwijderd, maar na de operatie is geen en kele verandering in de toestand opgetreden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8