Aanvoer van rondvis was in de maand mei bevredigend Burgemeester Kwint overhandigde in Guildford stijlvol Velsens geschenk ZWARE SHAG Zeesleepvaart: Waterweg en Noordzeekanaal verbonden IJmond-agenda LANGS SLUIZEN EN HAVENS Smit's schepen bergen herinneringen aan IJmuiden Minder platvis aangevoerd Laat liefde tot de medemens de leidraad der bestuurders zijn „Gezworen kameraden" donderdag in Thalia Aanmeldingsformulier lekker pittig! ORCAM OLD CLOTHES NEW Wegens beroving van Beverwijker veroordeeld Ouderavond Aardbeienaanvoer viel tegen; prijs liep op Nachtvorst hield huis onder de aardappelen Conserveerlessen aan de visserijschool Examens Heemskerks bejaarden een dag naar Den Haag Uitbreiding waterleidingnet DOUWE EGBERTS WOENSDAG 26 JUNI 1957 VOOR DE NEDERLANDSE zeesleepvaart zal 1933 tot lang een belangrijk jaar blij ven. Niet omdat er zo veel te doen was in de sleper ij, maar omdat de eerste grote motorsleepboot in de vaart kwam. Het is de „Zwarte Zee", die nu al weer bijna 25 jaar oud is, maar nog steeds grote vermaardheid geniet met zijn inhoud van 836 ton en een capaciteit van maximaal 4200 pk. Vijf jaar heeft de „Zwarte Zee" als enige motorzeesleepboot gevaren, want pas in 1938 kwamen er drie bij: de „Thames" met 3000 pk, de „Roode Zee" met 1250 pk, en de kleinere „Blankenburg" met 750 pk. En met de „Hudson", in 1939, werd de voor oorlogse periode, wat de bouw van motorsleepboten betreft, afgesloten. De „Hudson" is groter dan de „Blanken burg" en veel kleiner dan de „Zwarte Zee" en de „Thames" maar een type waarvan er later verschillende zijn gebouwd. Zelfs in de oorlog bestelde Smit nog nieuwe mo torsleepboten, die echter spoedig door de bezetter werden ingepikt en later niet alle teruggekomen zijn. Na de oorlog kon pas de bouw van motorschepen met kracht ter hand worden genomen. Laatste vooroorlogse Zo was de „Hudson" de laatste motor sleepboot, die voor de tweede wereldoor log gereed kwam en wel bij de Machinefa briek en Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotterdam. Mej. A. L. van Beuningen ver richtte op 15 april 1939 de doopplechtigheid van deze fraaie sleepboot, die hierbij in volle zee is afgebeeld. Het schip meet 294 reg. ton bruto bij een lengte tussen de loodlijnen van 35 meter, breedte 7.40 meter en holte van 4.15 meter. Op het lange bak- dek zijn op een verhoogd gedeelte aange bracht het stuurhuis en de kaartenkamer. De hutten voor kapitein en officieren zijn ingericht vóór op het hoofddek. Daaronder oo het vóór-tussendek bevinden zich de verblijven voor bemanning, runners, enz. Vóór Pn achter de motorkamer zijn brand stofbunkers aangebracht, welke het schip een zeer grote actieradius verschaffen. De voortst.uwingsinstallat.ie bestaat uit een direct omkeerbare Smit Burmeister Wain-motor, welke 900 pk ontwikkelt. IJmuidense banden Van L. Smit Co is dit de derde sleep boot van die naam, welke nog nauw is ver bonden met de geschiedenis van de IJmuidense sleepbootvloot. De eerste sleepboot „Hudson" kwam namelijk uit IJmuiden. De Amsterdam Tug Salvage Company, welke onder directie stond van de heren Zurmtihlen en De Graaf, besloot in 1918 het bedrijf te liquideren. De in IJmuiden welbekende grote stoomsleepbo- ten „Atlas", „Simson" en „Titan" werden gekocht door de Internationale Sleepdienst Mij. De „Atlas" kreeg de naam „Humber"; de „Simson" werd verdoopt in „Schelde" en de „Titan" kwam als „Hudson" onder de vlag van Smit. Zijn de beide eerste sleepboten tot hun einde bij L. Smit gebleven; de „Hudson" kon schijnbaar moeilijk aan Rotterdam als thuishaven wennen want betrekkelijk vlak daarna kwam het schip weer in IJmuiden terug om daar de derde naam te oniyan- gen, die van „Drente", toebehorende aan Bureau Wijsmuller. Dit schip heeft jaren achtereen trouw zijn diensten verricht voor deze rederij. Het einde voltrok zich op 19 oktober 1935 op het Egmondse strand toen de „Drente" de gestrande „Kerkplein" vlot wilde trek ken. De sleepboot kreeg een tros in de schroef, was niet meer te manoeuvreren en kwam vlak bij de „Kerkplein" eveneens op het strand terecht. De tweede sleepboot „Hudson" van L. Smit was de vroegere sleepboot „Lex- mond", die in 1920 werd aangekocht en na tién jaar dienst te hebben gedaan naar België is gegaan. En nu is de „Hudson" van thans alweer 18 jaar in bedrijf en behoort tot de oudste motorsleepboten van L. Smit Co. (Nadruk verboden) Arie van der Veer ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 23-jarige metselaar, die reeds vijf maal eerder is veroordeeld, en een 36-jarige stoker, die 19 vonnissen op zijn strafblad heeft, wegens een op 30 november gepleeg de roofoverval op een 47-jarige huisschil der uit Beverwijk, veroordeeld tot respec tievelijk één en twee jaar gevangenisstraf. Beide straffen zijn een jaar lager dan die waartoe de rechtbank het tweetal had ver oordeeld. De huisschilder had de stoker in een nachthuis te Amsterdam ontmoet en was in de vroege ochtend met hem naar een café gegaan. In beide gelegenheden had de Beverwijker kwistig rondjes gegeven. Bij zijn vertrek hadden de stoker en de metse laar hem tegen de grond geslagen en de stoker had de laatste briefjes van tien, die de Beverwijker nog bezat, uit diens jas gepakt. De schilder was overeind gekrab beld en liep meteen een agent in de armen, die de berovers wist aan te houden. R. Kramer overleden Te Groningen is op 78-jarige leeftijd overleden de heer R. Kramer, een bekende figuur in Groninger scheepvaartkringen De heer Kramer heeft de oude Gro ninger zeilvaart meegemaakt. Hij was veie jaren zelf reder en vervulde vele functies op het gebied van de scheepvaart. Hij was directeur van de Onderlinge Verzeke ringsmaatschappij van IJzeren schepen „Hoogezand-Martenshoek" en secretaris penningmeester van de onderlinge ziekte verzekeringmaatschappij voor scheeps eigenaren „Het Noorden". De Moerbergkleuterschool houdt don derdag 27 juni een ouderavond in de film zaal van de Moerbergschool aan de Kerk straat te IJmuiden. Er worden enige films vertoond en de wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, houdt een lezing over de verschillende takken van onderwijs. De reus „Zwarte Zee" - een veteraan, maar nog altijd een geduchte tegenstander. Op de dinsdag gehouden aardbeienvei ling was de aanvoer weer minder dan maandag er zullen een 15.000 manden zijn geweest; een aanvoer die tegenviel. Dit kwam ook in de prijzen tot uiting, want in het begin der markt werden er prijzen betaald waarmee de veiling daags tevoren eindigde: van f 2,60 tot f 3,40 per mand. Maar toen bleek dat de aanvoer tegen zou gaan vallen liepen de prijzen op en al ras werd er tot f 4 per mand gegeven. Bij het scheiden der markt werd de eerste soort Climax afgedrukt voor f 4,70 per mand. De tweede kwaliteit ging voor een groot deel naar de fabriek die voor de aard beien met dop rond de drie gulden per mand betaalde. De aanvoer in doosjes is niet groot. Er zijn nog enige tuinders die regelmatig aanvoeren en dan voor de kleine doosjes van 41 tot 55 cent per stuk betaald krijgen. AANVOER EN AFZET over de maand mei meldt, dat het aanbod van rondvis met een totaal van 2800 ton vis bevredigend is ge weest in deze maand. De aanvoer van plat vis viel met ongeveer 1700 ton enigszins te gen. In april waren deze totalen respectie velijk 2944 en 1788 ton. In mei werd te IJmui den door een schip 30 ton vis aangevoerd van de verre visserij. Met het oog op het nieuwe haringseizoen, dat 21 mei begon, daalde het aantal loggers, dat de trawlvis- serij op zeevis uitoefende. Vele trawlers wa ren niet in de vaart wegens reparatie of re visie. Makreel was in mei de belangrijkste zee- Vissoort. In totaal was er 1743 ton aan de martk,, waarvan 17,40 ton te IJmuiden. De prijzen lagen tussen -fi Ö.20 - en 0.72. Voor deze vissoort bestond vooral bij de visver- werkende industrie goede afzetmogelijkhe den. De uitvoer bleef met 30 ton onder de verwachtingen. De aanvoer van schelvis vertoonde een gunstig beeld en liep op van 902 ton in april tot 1.152 ton in mei. Het merendeel, 1029 ton, werd te IJmuiden afgeslagen tegen prijzen, welke lagen tussen 0.16 en 1.30 per kg. Ook de uitvoer van schelvis was met 60 ton aan de lage kant. Evenals in april draaide 27 ton door. Kabeljauw Kabeljauw was met 701 ton in flinke hoe veelheden aan de markt. Te IJmuiden, waar 610 ton kabeljauw werd aangevoerd, varieer den de prijzen van 0.38 tot 2.08 per kg. Bijna 200 ton kabeljauw werd geëxporteerd. Schol dalend De produktie van schol vertoont een da lende lijn De aanvoer bedroeg in de ver slagmaand' 856 ton tegen 951 ton in april en 1490 ton in maart. Van eerstgenoemd kwan tum leverde IJmuiden 693 ton, waarvoor de prijzen varieerden van 0.16 tot 1.64. Ook de export van schol bleef met 125 ton aan zienlijk onder het niveau van april (323 ton). Tongen De aanvoer van tong liep, vergeleken met april, iets terug en wel van 383 tot 353 ton. Hoewel ook naar deze vissoort de buiten landse vraag minder was dan in de voor gaande maanden de uitvoer bedroeg 225 ton bleven de afslagprijzen hoog. Deze schommelden te IJmuiden, bij een aanvoer van 87 ton, tussen 2 en 4.40 per kg. Bescheiden uitvoer De uitvoer van zeevis was, vergeleken met mei 1956, slechts bescheiden van omvang en bedroeg 798 ton voor een waarde van 1.3 miljoen. In eerstgenoemde maand waren deze totalen respectievelijk 1.714 ton en 2.2 mil joen. Afzet vond o.m. plaats naar België (376 ton), West-Duitsland (78 ton), Groot- Brittannië (116 ton), Frankrijk (81 ton), Ita lië (75 ton) en de USA (29 ton). In de verslagmaand werd voorts nog 641 ton zeevis voor een waarde van 587.000 geïmporteerd. In mei 1956 waren deze to talen respectievelijk 258 ton en 275.000. Le veranciers waren o.a. België (101 ton), Noor wegen (141 ton), en West-Duitsland (371 ton filets). Garnalen De aanvoer van consumptiegarnalen lag op een iets lager peil dan in april. Hij liep na melijk terug van 722 ton tot 7.26 ton. Naar garnalen bestond in het buitenland een zeer grote vraag, waardoor de prijzen sterk op liepen. De gemiddelde prijs kwam zelfs op 1.42 per kg te liggen (april 1.22). De uit voer van gepelde garnalen bedroeg in mei 1957 90 ton voor een waarde van 509.000. In de overeenkomstige maand van 1956 wa ren .deze totalen respectievelijk 90 ton en 356.000. Een belangrijke stijging in de waarde derhalve. Afnemers waren België (73 ton) en Groot- Brittannië (9 ton). In ongepelde toestand werden 381 ton gar nalen geëxporteerd voor een waarde van 8.18.000. In mei 1956 waren deze totalen respectievelijk 328 ton en 408.000. Afzet vond o.m. plaats naar Frankrijk (246 ton) en België (132 ton). Gezouten haring De loggers, die in mei de drijfnetvisserij begonnnen, hadden vrijwel allen slechte vangsten. In totaal werden in mei 1957 3380 kantjes van de teelt 1957/1958 aangevoerd. In mei 1956 was dit totaal 8119 kantjes. De uitvoer van gezouten haring bedroeg in mei 1957 990 ton voor een waarde van 785.000 tegen 872 ton voor een waarde van 570.000 in de overeenkomstige maand van 1956. België nam 455 ton gezouten haring af, terwijl naar West-Duitsland 306 ton kon worden verzonden. Voorts vond uitvoer van gezouten haring plaats naar Noorwegen (110 ton) en Denemarken (27 ton). Het kwantum nieuwe haring, dat werd geëxporteerd, was door de hoge prijzen en de geringere aanvoer minder dan in 1956. De verzending van bokking vertoonde een ongunstig beeld. Door Egypte werden geen invoervergunningen voor dit produkt be schikbaar gesteld, terwijl Griekenland nog voorraden had. In totaal werd in de ver slagmaand 71 ton bokking voor een waarde van 66.000 geëxporteerd. In mei 1956 wa ren deze totalen respectievelijk 141 ton en 124.000. Afnemers waren België (22 ton), Domini caanse Republiek (28 ton), West-Duitsland (4 ton) en Haiti (6 ton). Verse haring De aanvoer van verse haring is in mei doorgaans niet groot. De haring, die aan de markt kwam. was deels afkomstig van de drijfnetvisserij) waaraan in het bggin van de verslagmaand door een gering 'aantal 'loggers werd deelgenomen, deels van de trawlvis- serij doch dan als bijvangst. De aanvoer be stond overwegend uit ijle haring. In totaal was er 769 ton verse haring aan de markt, waarvan 133 ton naar de vismeel- industrie werd afgevoerd. Ook de uitvoer van verse haring was nog gering en be droeg 46 ton voor een waarde van 22.000. In mei 1956 waren deze totalen respectieve lijk 176 ton en 55.000, S9 TEN TWEEDEN MALE is de stijlvolle Gildenhal van Guildford gisteren het toneel geweest van een hoogtepunt uit het bezoek van Velsens jeugd aan de verjarende Engelse stad: daar kwam namelijk de „burough council" in zijn maandelijkse ver gadering bijeen, Guildfords gemeenteraad, die ditmaal een feestelijk tintje droeg én vanwege het feit, dat de stad deze week zijn zevenhonderdste verjaardag viert én door de omstandigheid, dat er een groep Velsenaren op bezoek is. Burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen heeft tijdens die raadsvergadering in een toespraak onder woorden gebracht, hoe groot hij het voorrecht achtte, op dit glorierijke moment in de stedelijke geschiedenis van de oude Surrey-stad aanwezig te mogen zijn en tevens alderman H. H. Kimber, de huidige eerste burger, gefeliciteerd met het feit, dat het precies zeven eeuwen geleden is, dat de plaats uit handen van Henry III of Win chester het Koninklijk charter mocht ontvangen. Verder overhandigde hij zijn ambt genoot een fraai Delfts blauw bord. Burgemeester Kwint zei onder meert „De roemrijke geschiedenis, de eerbied waardige ouderdom en de belangrijke plaats van deze stad komt ons allerwege tegemoet zowel in uw oude gebouwen als in uw voortreffelijke tradities, terwijl de zeldzaam schone en unieke Guildford Cor poration Regalia and Town Plate bewijzen, hoezeer door de eeuwen heen aan uwe ge meente achting is toegedragen en eer is bewezen". Recht der stad „Het charter gaf uw burgers onaantast bare rechten en hij die rechten heeft, ont leent daaraan macht en zekerheid", aldus Velsens burgemeester. Het is daardoor wij zien dit zowel in de geschiedenis van de Engelse als van de Hollandse steden altijd de bijzondere karaktertrek geweest van de stedelijke burgers om pal te staan voor hun vrijheid en om te strijden voor het behoud van hun eens verkrec i burgerrecht. „The cit-- air breeds freedom", is eep oud gezegde. De stedelijke burgers waren vrije man nen, die in verzet kwamen wanneer men het waagde aan hun burgerrechten te tor nen. En wee de vorst, die hun rechten niet eerbiedigde want dan stonden deze zelfde burgers in heilige ongehoorzaamheid tegen den dwingeland op en verdedigden zelfs met de wapens in de hand hun eens ver kregen burgerrechten. Ook de voorvaderen van de huidige Guildforders lieten zich daarbij niet onbe tuigd; zoals uit een strophe van Shakes peare te horen is, die deze in de mond legt van een der boodschappers, die de niet bijzonder democratische koning Richard III voor de Battle of Bosworth Field jobs tijding op jobstijding brachten. Mr. Kwint vond het overigens allerminst de gelegenheid en de plaats om min of meer breedvoerige beschouwingen te hou den over de taak van de gemeentebesturen uit deze tijd, maar een ding stond voor hem vast, dat in deze moderne tijd de be stuurlijke bemoeiingen en zorgen steeds groter, steeds uitgebreider, steeds meer omvattend zijn geworden. Het is vanzelfsprekend onontbeerlijk voor de bestuurderen van een stad om op de hoogte te zijn van' de verschillende pro blemen dié hem worden voorgelegd,' maar naast een min of meer bestuurstechnische vaardigheid is van veel groter belang de geestelijke instelling van de bestuurder te genover zijn taak. „Love thy brether" „Is het niet juist om te stellen, dat alleen die bestuurderen in staat zijn naar waar heid ten algemene nutte te arbeiden, die Deze geromantiseer de oorlogsfilm, waar in de slagvelden het decor voor de liefde vormen volgens het beproefde recept, dat men de ergernis snei vergeet bij het aan schouwen van wat charme, werd onder de titel „Battle Cry" uitgebracht, een op schrift, dat evenmin bij haar past als de Nederlandse „verta ling". Niettemin is zij het aanschouwen wel waard dank zij goed, strak spel van Van Heflin, de ijzervre- tende majoor, die naar onze smaak het beste van het spel voor zijn rekening neemt en het knap- verwerkte scenario, waarin de menselijke verhoudingen in de Amerikaanse mariniersopleiding niet ge spaard worden, maar die toch telkens weer nét iets te veel dat stempel dragen „Kom je óók bij de marine". Het bataljon, dat de „gezworen kamera den" opneemt, gaat tenslotte toch nog even voor een heet vuur staan en wel in Nieuw Zeeland, waar de verschrikkingen van de moderne oorlog over het eiland Saipan ra zen. En daarna de hereniging met alle thuisblijvers. „Battle Cry" is echt een van die films, die pretenderen iets te willen zeggen, maar in de eerste volzinnen al blijven steken, omdat men het allemaal zo langzamerhand wel weet. De nachtvorst van zondag op maandag heeft vrij veel schade aan de aardappel gewassen aangericht. Vooral in de Ken- nemer duinstreek kan men nu heel goed de gevolgen hiervan zien. Het groene loof is van boven totaal dood gevroren en voor al de aardappelen, die in een duinpan stonden, hebben het kwaad te verduren gehad. Reeds geruime tijd bestaat bij de ge meentelijke visserijschool te IJmuiden het voornemen de lessen in het conserveren van vis uit te breiden. Hieraan kan thans uitvoering gegeven worden, nu een fels machine en een autoclave voor het maken van visconserven in blik, zijn gearriveerd. Scène uit Gezworen kameraden". Duitse vlaggetjesdag De „Tag des Hochseefisehers" wordt dit jaar te Bremerhaven gehouden op 13 en 14 juli. Ondermeer zullen vijftien Duitse vissers, die in het afgelopen seizoen op zee bleven, worden herdacht. worden bezield, die worden gedragen door liefde tot de medemens?" Reeds vier eeuwen geleden gaf koningin Elisabeth I dit richtsnoer aan de toenmali ge bestuurderen van Guildford, door in de toen gegeven Mayors-staff te doen gra veren de woorden: „Love Thy Brether". Deze zelfde gedachte in moderne termi nologie omschreven lag ten grondslag aan de rede waarmede veertien dagen geleden Koningin Juliana het International Con gress of Local Authorities opende, toen zij zevenhonderd gedelegeerden uit vijfenze ventig landen bijeengekomen opriep om niettegenstaande de enorme bevolkingsuit breiding vooral in de steden Se mens als persoonlijkheid te blijven zien en er met alle kracht tegen te waken, dat de mens verwordt tot „massamens", zo herinnerde mr. Kwint zich. „Wanneer gij hier en wij ginds op het continent bij het besturen onzer steden ons gedragen naar het eerste en hoogste ge bod: „Heb uw naaste lief als uzelve", dan zal ons aller bestuur niet anders als ten zegen kunnen strekken van de aan onze zorgen toevertrouwde burgers". Velsens geschenk Tenslotte kweet hij zich van de taak na mens Velsen aan Guildford een bescheiden geschenk aan te bieden. Men liet bij een Delftse aardewerkfa briek vervaardigen een wandbord in Hol lands blauw, dragende in het midden het wapen van de Borough of Guildford ter wijl in de rand is aangebracht het wapen van Velsen; een schild beladen met een Agnus Dei, met het Lam Gods, het teken, waarin alle Christenvolken verenigd zijn. Dank! Het geschenk werd door de heer Kimber in hartelijke dank aanvaard en hij beloof de het een ereplaatsje in het stadhuis te zullen geven. Zulks in een antwoordspeech, die fonkelde van humor. HAARLEM. Aan het Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling HBS-B, de dames E. M. Blokker, M. J. A. Peletier, E. Prillwitz, E. H. van Roo sendaal, L. C. A. van Walsem. E. J. West- mjjze; de heren R. Frijns, L. C. Giebels, D. Mandersloot, R. H. du Mée, W. S. Post, J. C. Ruter en H. R. Schreuder, allen te Heem stede: te Haarlem: mejuffrouw J. H. Gies- berger en de heren R. Blok, B. Bus, H. Buur- ma, E. G. Duyster, C. P. Hoogenboom, P. de Josselin de Jong. A. P. J. Kok, W. E. van der Linden, B. Tj. van der Loo, H. G. van Marselis Hartsinck, Th. M. Noorman en J. de Wit; uit Bloemendaal: de heren J. D. van der Baan, J. P. Kant, L. J. B. Baron Sweerts de Landas, Jhr. J. M. A. H. van Vreden- burch en E. Westphal; A. G. Wientjes uit Zandvoort. In het gemeentelijk concertgebouw In Haarlem behaalden de volgende heren het mulo-diploma A: J. P. Diepgrond, Amster dam; F. Blaauw, Velsen; T. Broekhuizen, Velsen. C. H Auker, Haarlem; F. K. van der Berg, Haarlem, R van der Berg, Haarlem, H. Hooning, Haarlem; M. de Kleyn, Badhoe vedorp; C. Kroes, Nieuw Vennep, H. van Luyken, Hoofddorp; H. A. Maas, Hillegom en P. H, Bloem, Haarlem en de dames: M. G. Heyblom, Haarlem, E. Huyboom, Haarlem; W. van Limpen, Haarlem; H. J. Bonekamp, Velsen; A. A. D. Hoogeboom, Haarlem, C. C. Meeldijk, Nieuw Vennep, E. Veltman, Bennebroek en L. M. de Kwaaste- niet, Hillegom Het mulodiploma B behaalden de dames: H. H. Vos, Bloemendaal en G. A Bakker, Velsenen de heren: G. F. Bordes, Bloemen daal; A. J. van Heusden, Santpoort; J. J. Karsenburg, Haarlem; C. J. Kuiter, IJmui den; A. Krijgerj Velsen; C. Boon, Velsen; A de Vreede, Lisse. Zes kandidaten werden afgewezen. In et gebouw van de Haarlemse Kegel bond behaalden het mulo-diploma A: de dames E. J. M. Hoek, HL G. J. F. Nijenhuis, en M. C. Romkes te Haarlem; J. C. T. Meijer, T. Muller en I. Buiter te Bloemendaal; M. Meyer te Aerdenhout; M. C. van Duffelen en T. Dammers te Velsen; M. Pronk te Drie huis; E. W. van Waardt e- H. Jasipers te IJmuiden en de heren P. L. W. Smits te Beverwijk; D. L. Molenaar te Bloemendaal; H. J. Dalman en G. D. A. Oskamip te Aer denhout; C. van der Velde te Driehuis; C. van Loo te IJmuiden; J. W. van Petc 'em, R. P. Bos, J. B. van Heems, M. van Slooten, J. van Wees en T. Kampinga te Haarlem. Voor diploma B slaagden de dames L. Da- vidse, C. W. Dekker en M. Doelman te Hoofd dorp; M. Koster te Beverwijk; L. M. van Leeuwen, A. van Oudheusden, J. L. E. van Petegem en H. F. Stenfers te Haarlem en de heren P. Kwantes en P. H. Andringa te Hoofddorp; H. P. Dijkstra en L. D J. Hijink te Haarlem. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op IJmuider Courant per week 59 cent - per kwartaal ƒ7.65. doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening: Zij die zich met Ingang van 1 Juli 1957 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmeri tot en met 29 Juni 1957 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné'e dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen Het Agnus Dei, dat in Velsens gemeen tewapen voorkomt, zal ook de komende dagen nogmaals meespelen in de viering der feesten te Guildford: donderdag na melijk komt koningin Elizabeth op bezoek en dan zal tevens The Queens Royal Regi ment in de oude stad present zijn - het regiment, dat vanwege het agnus dei in zijn vaandel ook wel „The Queens Lambs" wordt geheten. De dinsdagavond is in officiële stijl be sloten met een diner; morgenmiddag zal burgemeester en mevrouw Kwint een lunch worden aangeboden door de Kamer van Koophandel. De jaarlijkse uitgangsdag voor de Heemskerkse ouden van dagen is vastge steld op woensdag 17 juli. Het vertrek is vastgesteld 's morgens om acht uur vanaf het Raadhuisplein. Via Zandvoort gaat de reis naar Wassenaar en vervolgens naar Den Haag waar een bezoek zal worden ge bracht aan Madurodam. Op de terugreis wordt de maaltijd gebruikt in Hillegom. 's Avonds om acht uur hoopt men weer in Heemskerk terug te zijn. Het comité doet een beroep op autobezitters om zich met hun wagen beschikbaar te stellen. In verband met de bouw van een dub bele woning aan de Oudendijk door de heer C. Kuyper en de bouw van twee wo ningen aan de Wentweg ten behoeve van J. de Munck en P. C. Koper, is het nood zakelijk het hoofdleidingnet van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf uit de brei den. B. en W. doen de gemeenteraad het voorstel om in de kosten van deze uitbrei ding een jaarlijkse bijdrage uit de ge meentekas te verlenen. ADVERTENTIE VELSEN WOENSDAG 26 JUNI Thalia, 20 uur: „De avonturen van Quentin Durward". Rex, geen opgave verstrekt. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heide- straat. Filiaal Wijkerstraatweg 77 ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd). RKSV Velsen, 20 uur: jaarvergadering. DONDERDAG 27 JUNI Thalia, 20 uur: „Gezworen kameraden". Rex, geen opgave verstrekt. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur Heidestraat, Filiaal Wijkerstraatweg 77 geopend van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, spreekuur in zaal Abelenstraat. Raadhuis, 9.30 tot 12 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken. Voetbalver. „Kinheim", zaal van Diepen straat, 20 uur: jaarvergadering. Moerbergkleuterschool, 20 uur, filmzaal Moerbergschool, ouderavond. Velserend, zwemfestijn VZV en Deense zwemmers van Til. Volksmuziekschool, 19.30 uur, Kapel Pastorieweg, openbare les. BEVERWIJK WOENSDAG 26 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Schuld en Boete". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De mijnen van koning Salomo". Park „Scheybeeck", 20 uur: VVV-evene- menten, turndemonstratie door de plaat selijke gymnastiekverenigingen. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu- diehoeken geopend van 15 tot 17.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 13 tot 16 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 tot 17 uur. „Het Groene Huis", jeugduitlening en leeszaal, geopend van 15.15 tot 16.45 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. DONDERDAG 27 JUNI Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur; „De mijnen van koning Salomo". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10 tot 13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9