Internationale tweekamp in Velserend door VZV gewonnen SOLEX Tweede plan-„Oosterwijk" maandag in een extra-raad Heemskerks raad stopt uitbreidings plan, tenzij tuinders geholpen worden Eterna Velsens college is voor nieuwe commissie van deskundigen Havenberichten f Visserij-varia 6 WASHANDJES Deens record sneuvelde op de 100 m. vlinderslag Fa. J. Hooyberg Geslaagd A. DONKER In totaal 294 huizen, 13 winkels en 26 garages „Algeheel herstel zou toch eerst sloop meebrengen" voor Ou DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 13 Waterpolowedstrijden Uitslagen Medische verzorging tijdens weekeinde R ijwielhandel „Noordholland" weer uit haven vertrokken „Zeeland" onderweg naar Belem ticfitdnuk stmci£ VOOR ZEVEN MILJOEN NOGMAALS: BEEKESTEIN Aardbeienseizoen valt de kwekers lelijk tegen Helaas is ook hier verruwing opgetreden tijssen textiel VRIJDAG 28 JUNI 1957 Tijdens de zwemtweekamp tussen de Kopenhaagse gastclub Til en VZV uit Velsen, die donderdagavond in het natuurbad Velserendin Santpoort werd gehouden, heeft Ove Krögsböll de 100 meter vlinderslag gezwommen in 1 minuut 13,8 seconden en verbeterde daarmede het Deense record met 0,8 seconden. Nadat VZV het afgelopen weekeind in Wildervank in het strijdperk geweest was tegen Til Kopenhagen en daar de erepalm in de wacht had gesleept was Til Kopen hagen nu te gast bij de Velser Zwemvereniging en werd in „Velserend" een zwem tweekamp gehouden, die na een spannende strijd met twee punten verschil door VZV werd gewonnen. In de polowedstrijden bleven de VZV dames de meerderen van hun gasten en moesten de heren de punten delen. De 100 meter vrije slag heren leverde de eerste VZV overwinning. Kobes zege vierde voor Schou, TIL Een spannende strijd gaf de 50 meter vrije slag dames te zien, vrijwel in een gesloten veld kwamen de dames naar het eind zwemmen en al zag het er naar uit dat J. Pels, VZV zou zegevieren, B. Kaustrup Til deed het nog beter en werd met 0,5 sec. voorsprong win naar. L. Mossel VZV nam in de 100 meter schoolslag direct de leiding, op de voet gevolgd door K Andreassen TIL de VZVer gaf de gast echter geen kans voor hem te komen en zegevierde. De 100 meter school slag dames werd een VZV aangelegenheid, het was een strijd tussen I. Koetsier en G. Briining waarbij eerstgenoemde zegevier de. Bij de 100 meter rugslag heren moest de beste kracht van Til wegens ziekte verstek laten gaan, maar werd het toch een overwinning voor Til, daar P. Kraus 2 sec voor C. Uiterwijk Winkel aantikte. B. Kaustrup Til en N. Selderijk-Kint VZV, leverden een felle strijd op de 50 meter rug slag dames, met handslag verschil won 't Deense meisje de strijd. Hierna kwamen voor de 100 meter vlinderslag heren Ove Krögsböl Til en Jan Kobes VZV aan de start en ondernam de Deense gast met succes een poging om het Deense record te verbeteren. Al spoedig liet de Deen de Velsenaar Kobes achter zich om met een flinke voorsprong te finishen. Bij controle der klokken werden de volgende tijden afgelezen: L. A. Roozekrans 1 min. 13,8 sec.; P. Gottmer 1 min, 13,8 sec. en A. B. P. Strubbe 1 min. 13,9 sec.; zodat als tijd werd vastgesteld 1 min. 13,8 sec., het Deens record stond op 1 min. 14,6 sec., zodat Ove Krögsböll het met 0,8 seconden had ver beterd. J. Kobes VZV legde de baan af in 1 min. 21 sec. De estafette 6 x 50 meter vrije slag dames leverde wederom een VZV overwinning maar de heren moesten de eer aan de gasten laten. Ritmisch zwemmen door een Deense damesploeg bleek een demonstratie fi- guurzwemmen te zijn, die bij kunstlicht zeker beter tot haar recht was gekomen. In de dameswedstrijd VZ V-K openhagen waren de gasten de meerderen in het veld. Nadat Nini Selderijk-Kint een pracht schietkans niet benut had, trokken de gas ten ten aanval maar de VZV verdediging gaf hun geen kans. Er werd een tegenaan val opgezet en na 'n flinke rush deed Nini Selderijk-Kint het beter en schoot raak (een-nul). Hierna werd het een gedrang voor het VZV doel. Tot tweemaal toe werk te de VZV keepster de bal tot hoekworp ADVERTENTIE maar kregen de gasten geen kans de bal in de VZV netten te werken. De aanval van de gasten liep tenslotte uit op een vrije worp voor Nini Selderijk-Kint die de bal goed voorzette naar Annie Kok die de ruststand op twee-nul bracht. In de tweede helft deden de gastvrouwen het wat kalmer en na wat over en weer spelen zorgde Wil Mossel voor een drie nul overwinning voor VZV. Hierna kwamen de heren in de strijd. Over en weer werden aanvallen onderno men, die niets opleverden, tot kort voor het ingaan van de rust Peter Kraus tegen de lat van het VZV doel schoot en de links voor de VZV keeper te vlug af was, door de bal het doel in te drukken. In de tweede helft werd de midvoor van de gasten door Hamers zwaar bewaakt, zodat deze geen kans kreeg een aanval der gasten met suc ces af te werken, maar ook hun verdedi ging maakte het de gastheren niet gemak kelijk. Toch wist Paul Gottmer met een keihard schot de stand op een-een te bren gen. Wel kwam VZV hierna nog enige ke ren goed voor het doel der gasten opzetten maar nadat een paal maal was overgescho ten was de strijd ten einde met de stand een-een. 100 meter vrije slag heren: 1. Kobes VZV, 1 min. 3,4 sec.; 2. K. Schou, Kopenhagen, 1 min. 8 sec.; 3. L. Gravemaker VZV, 1 min. 10 sec. 50 meter vrije slag dames: 1. B. Kaustrup, Kopenhagen, 35,5 sec.; 2. J. Pels VZV, 36 sec.; 3. A. Lage, Kopenhagen, 36,2 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. L. Mossel VZV, 1 min. 31,5 sec.; 2. K. An dreassen, Kopenhagen, 1 min. 33,6 sec:; 3. S. Gartensen, Kopenhagen, 1 min. 38,7 sec. 100 meter schoolslag dames: 1. I. Koetsier VZV, 1 min. 35,1 sec.; 2. G. Briining VZV, 1 min. 36,5 sec.; 3. J. Schou, Kopenhagen, 1 min. 38 sec. 100 meter rugslag heren: 1. P. Kraus, Kopenhagen, 1 min. 27 sec.; 2. C. Uiterwijk Winkel VZV, 1 min. 29 sec. 50 meter rugslag dames: 1. B. Kaustrup, Kopenhagen, 42,6 sec.; 2. N. Selderijk-Kint VZV, 42,7 sec.; 3. J. Groot VZV, 43,1 sec. 6 x 50 meter vrije slag estafette dames: 1. VZV, 3 min. 55,3 sec.; 2. Kopenhagen 4 min. 7,9 sec. 6 x 50 meter vrije slag heren: 1. Kopenhagen 3 min. 18.1 sec.; 2. VZV 3 min. 26,6 sec. Eindstand puntentelling: 1. VZV 39 punten, 2. Kopenhagen 37 punten. ADVERTENTIE rustig, betrouwbaar en een ongeëvenaarde service. v/h G. Berendsen en Zn TROMPSTRAAT 9-11 - IJMUIDEN-O. Telefoon 4214 IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst de artsen H. Bel, Mercuriusstraat 4, teL 5675, en P. de Weerdt jr., Oosterduinweg 8, tel. 6158. Apotheken Zondag- en nachtdienst wondt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, telefoon- 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: miejuffrouw J Winter, Evertsenstr. 3, telefoon 5259, of mevrouw M. Bakker, Snelliusstnaat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: H J. F. Peeter®, De Wit- straat 37, Beverwijk, telefoon 4726. Van zondagmorgen tof 's avond® 12 uur: mevr. F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Verloskundigen Mejuffrouw Zandvoort, Rornsbraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen dioor Apotheek v. d, Kolk, Zeestraat 27, telefoon 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: N. T. W. Karsemeyer, Mid delweg 38, Uitgeest, tel. 02513 215. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. Maneholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320, te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek, Bloemendaateeweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Samt- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging voor Santpoort en Driehuis: zuster Gomes, Leeuweriklaan 39; voor Velsen-noord en -dorp: zuster Spiers, Geelvinckstraat 27, teL 3936; voor IJmuiden-oost en -west: zuster Man, Kanaaldijk 240, telefoon 4383. ADVERTENTIE dus een R13 WI E l van A. DONKER Grote sortering ln SPORT- en TOURRIJWIELEN nu nog voor de oude prjjs. LOCOMOTIEF - BATAVUS - FONGERS - JUNCKER - TRIUMPH (Eng.) ENGELMUNDUSSTRAAT 29 IJMUIDEN-OOST - TELEFOON 4282 Wijsmullere sleepboot „Noordholland" is vanmorgen onder commando van kapitein Oene Edelenbosch weer uit de IJmuidense haven vertrokken. Hoe lang de reis gaat worden weet nog niemand bij N.V. Bureau Wijsmuller. De sleper neemt op de Nieuwe Rotterdamse Waterweg een bauxietzuiger op sleeptouw naar Paramaribo in West- Indië. De sleepboot „Zeeland" onder comman do van kapitein H. v. d. Burg uit IJmuiden voer gisteren bij de ingang van het meer van Maracaibo, na in de staart van een hurricane te hebben gesleept. Vannacht zou de sleper met de bakken uit New Or leans binnenlopen. De bemanning van de „Zeeland" heeft nog vele reizen voor de boeg. Zij staan nu al genoteerd. In ballast vaart de „Zee land" deze week naar Belem in Brazilië. Het Deense stoomschip „Jane Lanng", van L. R. Schmith Co in Kopenhagen, dat 2725 ton meet en in 1921 werd gebouwd, wordt op sleeptouw genomen naar Cura- gao en vandaar zet de sleper weer koers naar Beaumont bij Port Arthur in Texas om een sleep voor Maracaibo op te halen. De sleep bestaat uit enige bakken. Om trent de verdere reizen zijn nog onderhan delingen gaande. De sleepboot „Cycloop", kapitein Teun Hoek, ligt thans te Maracaibo en ook over de volgende reis van deze sleper wordt nog onderhandeld tussen de sleepvaartmaat- schappij en een opdrachtgever. Er bestaat een kansje dat de „Cycloop" de richting van Europa opkomt. De „Titan", kapitein F. de Jong, is nog onderweg naar Lagos aan Afrika's west kust en .vordert goed met het „Tunnel- vessel". Brandje in de ruigte Gistermiddag brak door onbekende oor zaak een brandje uit in de ruigte naast het Heerenduinenbad. De brandweer, die met de nevelspuit verscheen, was het vuur, dat enige tientallen meters begroei ing had geëist, in korte tijd meester. KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING fotokopie kCein-offiset DUINVUETSTR 128 VEISEN-N. De gemeenteraad van Heemskerk heetf zich donderdagavond uitvoerig bezig ge houden met het probleem van de vervangende gronden voor de tuinders die ten behoeve van de woningbouw van hun percelen worden verdreven. De aanleiding tot deze discussie was een ingekomen schrijven van het adviescollege van de IJmond- raad om over de grenzen der gemeenten heen samen met Beverwijk te komen tot de verwezenlijking van het plan „Meeresteyn". Voor de fractievoorzitter van de K.V.P., de heer Beentjes, was dit aanleiding om een klemmend beroep te doen op de centrale overheid om de tuinders aan ver vangende grond te helpen. Hij was van oordeel dat dit vooral voor „Meeresteyn" zeer urgent zal worden. Er wonen in dit gebied bijna honderd, voor het merendeel jonge gezinnen en wij kunnen thans niet anders aanbieden dan „een zak zilverlingen". Na mens zijn fractie kondigde de heer Beentjes aan, dat men geen medewerking zal verlenen zolang er geen voldoende waarborgen zijn dat deze agrariërs ook inder daad aan vervangende gronden geholpen zullen worden. In deze wurgende onzeker heid kan de K.V.P.-fractie de verantwoordelijkheid niet langer dragen. In een extra-raadsvergadering zal de Be- verwijkse gemeenteraad op maandag 1 juli een voorstel van B. en W. te behandelen krijgen waarin het tweede bouwplan in het gebied „Oosterwijk" wordt aangeboden naar een ontwerp van het architecten bureau ir. J. A. Lucas en ir. H. E. Niemeyer te Voorburg. Dit plan omvat: a. 3 blokken (nr. 1) bestaande uit een onderhuis, waarin 18 bejaardenwoningen, en 4 woonlagen; in totaal 162 woningen b. 3 blokken (nr. 2) bestaande uit een onderhuis, waarin 1 extra slaapkamer be horende bij de woningen op de eerste etage, en 3 woonlagen; in totaal 54 woningen c. 3 blokken (nr. 3) bestaande uit een onderhuis, waarin 1 extra slaapkamer en 9 garages, en 3 woonlagen; in totaal 36 woningen. d. 1 blok (nr. 4) bestaande uit een onder huis, waarin 13 winkels, en 3 woonlagen; in toaaal 42 woningen. Naast de woningen sub C genoemd zijn nog 17 garages geprojecteerd. Het plan om vat derhalve 294 woningen, 13 winkels en 26 garages. Afwijking Bij het ontwerpen van dit bouwplan bleek afwijking van het geldende uitbrei dingsplan „Oosterwijk 1955" noodzakelijk te zijn. Met name het projecteren van be jaardenwoningen op. de binnenterreinen tussen de etagewoningen in verband met de bezonndng en de trek van de schoorstenen ongewenst worden geacht. Deze woningen zijn thans geprojecteerd onder su'o a ge noemde etagewoningen. Tussen de tuinen aan de voor- en achterzijde van deze blok ken bestaat n.l. een niveauverschil van 60 cm. Het onderhuis komt hierdoor aan de straatzijde niet volledig boven de grond. Aan de tuinzijde (zuid-oost-kant) liggen de vloeren ook van de bejaardenwoningen echter normaal boven het maaiveld. Aan deze zijde ziet men dus 5 volledige woon lagen. De in het uitbreidingsplan aangegeven perceelsbreedte der woningen bleek te klein om de gewenste royale woning met 3 slaap kamers te kunnen realiseren. Ter compen satie van het verlies van een aantal wo ningen zijn een groter aantal woningen in 4 woonlagen in het plan opgenomen. Door deze wijziging in hoogte moeten de blokken ten opzichte van elkaar anders worden ge plaatst dan het uitbreidingsplan aangeeft. Een gedeelte van dit bouwplan is ont worpen op het gebied der gemeente Heems kerk van het uitbreidingsplan „Oosterwijk". Het gemeentebestuur van Heemskerk heeft in principe hiertegen geen bezwaar. De huren De totale bouw- en. gromdkosten zijn ge raamd op 7.203.000,Berekend naar deze prijs en het thans voor de gemeenten geldende rentegamma zal de huurprijs per week, exclusief de bijkomende kosten van water enz., bedragen voor: 246 6-persoons- woningen 17,per woning, 18 bejaar denwoningen 8,50 per woning, 24 10-per- soonswoningen 20,50 per woning, 6 win kelwoningen 42,50 per winkelwoning, 6 dagwinkels 27,50 per winkel, 1 dagwinkel 40,26 garages 6,per garage. Om deze woningwetwoningen te kunnen realiseren zal het in de gegeven omstandig heden noodzakelijk zijn de bouw onder hands aan te besteden. De raad wordt in overweging gegeven: a. te besluiten tot het bouwen van dit complex en daarvoor een krediet te ver lenen van 7. 203. 000, b. het college te machtigen het bouwen van deze woningen, winkels en garages on derhands te besteden en op te dragen. c. te machtigen uit 's rijks kas een zo hoog mogelijke bijdrage in het nadelige exploitatiesaldo van deze woningen over eenkomstig de bepalingen van de beschik king bijdragen woningwetbouw aan te vra gen en te aanvaarden. Met dit voorstel is het college een toe zegging nagekomen die het in de vorige raadsvergadering heeft gedaan. De heer M u y e n (P.v.d.A.) kon zich wel bij de heer Beentjes aansluiten, maar hij wilde toch liever zijn oordeel opschorten totdat dit probleem zal zijn behandeld in de agrarische commissie van de IJmond- raad. Het bijeenroepen van deze commissie vond de heer Muyen evenwel rijkelijk lang duren. In tweede instantie betoogde de heer Beentjes dat als de raad op de ingesla gen weg voortgaat het moment zal komen, dat de uitbreidingsplannen verwezenlijkt zullen zijn zonder dat de centrale overheid er iets tegenover heeft gesteld. Men moet duidelijk weten hoe wij er over denken: tot zover en niet verder. De voorzitter, de heer H. N i e 1 e n betoogde, dat B. en W. op deze bedenkingen van de raad niet wa ren voorbereid zodat hij geen mening van B. en W. kon geven. De raad besloot tenslotte in antwoord op het ingekomen schrijven aan het advies college in de IJmond kenbaar te maken dat de medewerking over de grenzen der gemeenten heen aan het uitbreidingsplan „Meeresteyn" afhankelijk zal zjjn van de overtuiging dat ten aanzien van de ver vangende gronden voldoende garanties worden gegeven. B. en W. van Heemskerk moeten hieruit de consequentie trekken dat bij de uitvoering van dit plan het tuindersprobleem op de eerste plaats komt. Voor de uitbreiding van het meubilair voor gemeente-ontvanger en secretarie stelde de raad een krediet beschikbaar van f 13.782,Een bedrag van f 165.000,- werd gevoteerd voor de aankoop van een aantal demontabele kleuterscholen. Het kwam de heer Beentjes onbegrijpelijk voor dat de regering remmend optreedt bij de bouw van scholen. Dit vindt misschien zijn oorzaak in de bestedingsbeperking, maar demontabele gebouwen zijn ook duur en moeten op langere termijn bezien toch ook vervangen worden. Hij zegde mede werking aan het voorstel toe, maar toch had hij een onbevredigend gevoel. De burgemeester betoogde dat men de scholenbouw moet zien met als achter grond de woningbouw, waarvan de capaci teit sterk is overvoerd. Benoeming en afscheid Na een onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid de heer C. J. A. de Ruyter (K.V.P.) werd deze als zodanig toegelaten. De heer De Ruyter volgt de heer P. Koopman op die wegens drukke zaken zijn functie als wethouder moest neerleg gen. De burgemeester bracht de scheidende mede namens de raad hartelijk dank voor het vele werk dat hij in het belang van de gemeente heeft verricht. De heer Koopman was voor deze woor den zee" erkentelijk en hij deelde mede dat hij deze raadsvergadering met gemengde gevoelens had meegemaakt. Met enige weemoed, dat hij dit werk, dat hij in hoge mate ambieerde moest ADVERTENTIE OOK de speciaalzaak in B.H.'s Grote sortering in alle modellen. Vakkundig advies - Rustige paskamers Wijk aan Zeeërweg 4 - IJmuiden-O - Tel. 7533 Agenda voor Heemskerk Marquette-theater: zaterdag en zondag 14.30 uur en 20 uur: „Gitaren der liefde". De heer A. J. van Leusen, lid van de P. v. d. A. van Velsens raad heeft de volgen de vragen over de restauratie van „Beeke- stein" gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van het in de couranten gepubliceerde verslag van een vergadering van „Heemschut" over de restauratie-mogelijkheden van „Beekestein", speciaal wat betreft het ge deelte waarin de mogelijkheid wordt ge steld dat de voorlopige voorzieningen, die destijds zijn aangebracht, onvoldoende zou den zijn geweest? 2. Zijn B. en W. bereid hun standpunt ten aanzien van bovenbedoelde en andere in deze vergadering geuite meningen aan de raad mede te delen? 3. Zijn B. en W. bereid te bevorderen dat alsnog een rapport wordt uitgebracht door een commissie van deskundigen, sa men met de dienst van Openbare Werken, over de restauratie-mogelijkheden van „Beekestein" in de huidige toestand, mede om onomstotelijk te laten vaststellen dat 1954 uitvoerig vermeld. De omvang van de hierop betrekking hebbende werkzaam heden is naar de mening van B. en W. dan ook niet onvoldoende geweest. Met betrekking tot de vraag of restau ratie van het landhuis met de bijgebouwen mogelijk is, merken zij op, dat het bedrijf openbare werken niet heeft gesteld, dat deze restauratie onmogelijk wordt geoor deeld, doch alleen, dat maatregelen, lei dende tot algeheel herstel, ln eerste aan leg ook op slopen zouden neerkomen. De derde vraag omtrent de wenselijkheid van instelling van een commissie van des kundigen beantwoorden B. en W. bevesti gend en zij zullen de instelling bevorde ren." „Sans Atout" in de Zomercompetitie De uitslagen in de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" waren: Groep I: 1. A. v. Balen-T. Tervoort 70'/a; 2. J. Hamers-J. v. Zutpen 64'/»; 3. C. de gemeenteraad terecht is afgegaan op Qeldermans-L. Klêyn 63'/,; 4. dames Jan- het door de dienst van Openbare Werken gegeven advies, waarin restauratie onmo gelijk wordt geoordeeld? Het college repliceert hierop nu: „Wij hebben kennis genomen van het in de dagbladen gepubliceerde jaarverslag van de Bond Heemschut, over de restaura tie van „Beekestein". Het treffen van de voorlopige voorzieningen is geregeld op basis van het reeds eerder gepleegd over leg met de deskundigen, die zitting had den in de met het onderzoek van de res tauratie-mogelijkheden belaste commissie. De aard van deze voorzieningen is n.l. in het rapport van de commissie dd. 5 januari sen-Belterman 51; 5. mevr. Tabak-A. v. Groningen 50'/,; 6. J. Groot-Ph. Bakker 56'/,; 7. N. Hendriks-J. Koopmanschap 48, 8. mevrouw Tabak-D. Biben 46; 9. A. Tand -W. de Boer 45; 10. B. Groot-K. v. d. Zon 441/2. Groep II: 1. C. Luttik-D. Hoogeboom 65'/,; 2. R. Oosterhout-H. Oosterveen 61; 3. J. Bras-J. Bloemendaal 59'/,; 4. J. Berlee- C. Hoogeboom 58'/,; 5. J. Krab-G. C. Ta bak 56; 6. heer en mevr. Vollaerts 53; 7. J. Stals-J. de Lalijne 52; 8. dames Reymers- Kleyn 47; 9. G. Haver-A. Worst 46'/,; 10. G. Tabak-B. Hoogeboom 38'/2. neerleggen, anderzijds met vreugde omdat hij nu weer tijd beschikbaar zal krijgen om zijn zaken op de juiste wijze te behar tigen. Hij deelde mede dat hij met dank baarheid en vreugde op zijn ambtsperiode zou terugzien. Er was wel eens verschil van mening maar de goede geest is het be langrijkste. Het aardbeienseizoen, dat nu een week aan de gang is, blijft ver beneden de ver wachtingen. Ook op de veiling van giste ren was er een geringe aanvoer: goed 15000 manden aan de markt. De prijzen blijven niettemin laag tot redelijk als ge volg van het feit, dat het merendeel van de aardbeien het predicaat eerste kwali teit niet kan halen of net met de hakken over de sloot komt. Voor de aardbeien van eerste kwaliteit betaalde de handel grif over de vier gul den per slof, met als hoogste notering f 5.20, maar voor deze prijs gingen er maar drie partijen. De meeste partijen werden voor tussen de drie en vier gulden per mand verkocht. Er gingen er ook weer on der deze prijs maar dan was de kwaliteit niet al te best. De Climax is beter in kwa liteit dan de Moulin Rouge, laatstgenoem de aardbei is niet tegen de droogte be stand. Heel duidelijk zijn de aardbeien, „die in het water liggen", afkomstig van de veldjes, waar water om gepompt wordt, te onderscheiden. Er ging gisteren een auto naar West Duitsland met eerste kwaliteit aardbeien. Volleybaltoernooi ten einde Gisteravond zijn de finales van het Hoogoven-volleybaltoernooi gespeeld op de velden aan de Rooswijkerlaan. De titels kwamen dit jaar bij de dames terecht van V.A.W. en voor de heren bij Avanti. Direct na afloop heeft de heer A. de Vries de prijzen uitgereikt en er daarbij al lereerst opgewezen, dat men helaas ook bij deze sport verruwing heeft waargenomen en dat dit nu juist niet de bedoeling van een dergelijk toernooi is. Gebeurt dit het volgende jaar weer, dan zal de commis sie die deze wedstrijden organiseert de middelen ter hand nemen die haar in der gelijke gevallen ten dienste staan. Dank bracht hij aan de heren scheids rechters, die jaarlijks een onderling wed strijdje houden met als inzet de meeste ge floten wedstrijden. Dit jaar waren de he ren P. Peters en P. Minnes met 31 gefloten wedstrijden de koplopers, gevolgd door G. Dekker 24 en E. Jonker 23. De uitslagen van de volleybalwedstrij den waren: Heren: Zandhappers-HO biggen 20; Avanti-Samera 20; Samera-Zandhappers 02, Avanti-HO biggen 20, Avanti- Zandhappers 20, Samera-HO biggen 02; Eindstand: 1 Avanti, 2 Zandhappers, 3 HO biggen, 4. Zandhappers. Dames: Soca's-De Rockers 02, Zeven- geiters-Inco's 2—0, Inco's-Soca's 0-2, Rockers-VAW 02, Zeven Geitjes-Soca's 20, Inco's-VAW 02, Inco's-Rockers 02, Zeven Geitjes-VAW 02, Soca's- VAW 02, Rockers-Zeven Geitjes 02. Eindstand 1 VAW, 2. Soca's. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Loire Ottens van Bjorneborg, Bloem fontein van Antwerpen, Pollux van Rotter dam, Christina van Kopenhagen, Skanse Odde van Onega, Eemstroom van Londen, Francina van Delfzijl, Titamair van Casa blanca, Merchant Prince van Dakar, Hinde van Londen, Essen van Port Said, Sib Hud son van Hoek van Holland, Donetz van Ar changel, Inige Ursula van Londen, Wexford van Goole, Söderhauvn van Hernösand, Oranje van Indonesië. Op donderdag kwamen binnen: Delfinus van Rotterdam, Beninkust van Hamburg, Loke van Antwerpen, Eos van Antwerpen, Marilyn van Rotterdam, Drury L.S. van Newport News, Boreas van Lissabon, Norin- da van Antwerpen, Greenfinch van Londen, Astynax van Bremen, Reliable van Londen, Lydia van Duinkerken, Zaanstroom van Hull, Bullfinch van Londen, Rijnstroom van Londen, Kathe Ritscher van Raumö, Viking van Kiogsline, Garness van Canada, Vecht stroom van Grangemouth, Oskar Sindgaglia van Hampton Roads, Orinoco v. Rotterdam. Vertrokken zijn op woensdag: Andros Pel- grimm naar Puerto Orbas, Besuly Firth naar Rotterdam, Marie naar Gothenburg, Liragesrtoom naar Hull, Helvetia naar Hull, Amstelstroom naar Londen, Nero na-ar Hamburg, Somebeek naar Barcelona, Wit- marsuim naar Bremen, Hodur naar Lulea, Brinio naar Stockholm, Freddy naar Texas City, Jan naar Gent, Beaufighter naar Ramsgate, Tanny naar Pythea, Clara Blu- menfel-d naar Rotterdam, Aegir naar Lulea, Stad Dordrecht naar Rotterdam, Richmond Qu-een naar Grangemouth, Holwierde naar Londen, Lizzy naar Hamburg, Rigel naar Rotterdam, Innamö naar Antwerpen, Deo Favente naar Rotterdam, Phdletas naar Gdy nia, Daja Böhmer naar Rotterdam, Wibold Röh-mer naar Rotterdam, Else Skou naar Curagao, Casablanca naar Casa-blanca, Karl Fischer naar Kirkeness, Wittekiind naar Kopenhagen, Hudson naar Ostendie, Edison naar Domsö, Abel Tasman naar Domsö, Bontestroom naar Portsmouth, Angaritor na-ar Lulea. Op donderdag zijn vertrokken: Tyro naar Rotterdam, Anke Henrici naar Caen, Rex naar Archangel, Johnny Jonas naar Geffle, Rugard naar Gothenburg, Inge Ursula naar Hernösand, Zaanland naar Bremen, Master Nioos naar Hampton Roads, Hanne Skou naar Stettin, Greenfinch naar Rotterdam, Oranjestad naar Hamburg, Dido naar Bor deaux, Eemstroom naar Londen, Kadsanimi naar Rotterdam, Nieuwe Waterweg naar Rotterdam, Boffa naar Le Havre, Regge- borg naar Belfast, Essen naar Emden. Prjjzen van donderdag Per 1 kg: gr. tong f 5.203.70, grm. toog f4.60—3.80, kim. tong f4—3.20, ki. tong I f3.202.90, kl. tong II f2.90—2.55, tarbot I f2.501.90. Per 50 kg: gr. griet f67, gr. schol f 46, grm. schol f 47, kim. schol f 54, kl. schol I f 4942, kl. schol II f 5423, schar f 378, bot f20—12, makreel f35—27, gr. schelvis f4126, gr. schelvis f3427, kim. schelvis f3526, kl. schelvis I f 33—27, k. schelvis II f 259, wijting f 27—22, gr. gul f 50—44, mid. gul f 2516, kl. gul f 12.50—10.50, kl. haai f 33, poontjes f 17, pieterman f 67, horsma kreel f 8.20. Aanvoer van donderdag 131 kisten tong en tarbot, 5 griet, 610 schol, 90 sohar, 4 bot, 40 makreel, 605 schelvis, 80 wijting, 135 kabeljauw en gul, 5 haai, 2 poot^ 22 diversen. In totaal 1765 kisten. Besommingen van donderdag KW 33 f8710, KW 96 f600, KW 30 f1470, IJM 30 f1430, IJM 78 f1630, IJM 59 f 2240, TX 33 f4030, KW 56 f 970, IJM 3 f 290. Aanvoer op Urk Door 66 vaartuigen wend woensdag aan de Visfaslag o-p Urk aangevoerd: 10.230 pond aal en paling, prijs 95—273 cent per pond; 89 pond snoekbaars, 123125 cent per pond; 347 pond baars, 99104 cent per pond; 761 manden nest, f2,503.00 per mand van 75 pornd. ADVERTENTIE ALLEEN ZATERDAG Snelliosstraat 23 Telefoon 5653 AMSTERDAM De koersen aan het Damrak lieten enige opmerkelijke contrasten zien. Hierdoor ontwikkelde zich een onregelmatige stem ming, met name voor de cultuurwaarden. Van internationale fondsen kon slechts gezegd worden dat zij over de gehele linie flauw waren en zelfs beneden het niveau van de ochtendkoersen bleven. Dit duidde wel op een zeer scherpe reactie na het af brokkelende slot van Wallstreet. Buiten landse kopers lieten zich niet zien en dit kwam terstond in lagere koersen tot uiting. Unilever verloor 5 punten, AKU zakte weer in beneden 200, Kon. Olie verloor ongeveer 3 gulden en KLM keerde terug tot 122. Al met al een zeer ongeanimeerde en teleurstellende hoek van de vijf grote internationale fondsen. Iets hoopvoller was het in de scheep vaart, waar de koersen zich bewogen rond om die van woensdag. Van Ommeren be gon weer aan een opgaande lijn, de Indo nesische lijnen handhaafden zich uitste kend, maar Nievelt kon moeilijk mee komen. Toch was ook hier de affaire niet groot. Grote onzekerheid heerste in de hoeken van de Indonesische fondsen. H.V.A. werd verhandeld minus het 8 pet. dividend en lag aanvankelijk, deze aftrek in aanmerking genomen, vast op 127 V2. Het optimisme over Ethiopië was kenne lijk nog niet uitgewerkt. Later echter kon zelfs H.V.A. zich niet onttrekken aan de in het algemeen gedeprimeerde stemming voor alles wat met Indonesië samenhangt. Scherp kwam dit naar voren voor Ver enigde Deli, die op het teleurstellende jaar verslag 6 punten verloren en tot 91 inzak ten. Amsterdam Rubber werd meegetrok ken en daalde tot 75. De markt sloot zeer ongeanimeerd. In staatsfondsen ging niets om. Prolongatie 3 3/4 pet. (ANP). NEW YORK Door een scherpe stijging vlak voor beurseinde nam de totale aandelenwaarde der ter beurze genoteerde fondsen toe met bijna een miljard dollar. De a vans kwam echter te laat om de omzet wezenlijk te beïnvloeden: hij bedroeg 1.800.000 aande len, dat is 70.000 minder dan woensdag en de geringste sinds 1 april. Een flink aantal representatieve fondsen in de chemische, staal-, olie-, televisie-, vliegtuigbouw-, farmaceutische en metaal sectoren boekten koersstijgingen van een tot meer dan vier dollar, waardoor het in dustriegemiddelde een sprong van 2.25 maakte naar 503.03. Het spoorweggemid delde sloot 1.05 hoger op 47.35; in deze groep trok vooral New York Central de aandacht, dat anderhalve dollar opliep. Het gemiddelde voor openbare nutsbedrij ven sloot 0.17 hoger op 69.54. (UP) Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3'/2 °/o Nederl. '47 86'/2 3 Nedl. 1962'64 90 Va A. K. U 199 202 Calvé Delft 359 Van Gelder Zonen 192'/z K. N. Hoogovens 305 Nederl. Ford 274 N. Kabelfabriek. 285 gew. Philips Gloeil. 289'/s 292 pref. Philips Gloeil. 155K Unilever 469 474 Wilton Fijenoord 245% Dordtsche Petrol. 1046% Konkl. Petroleum 217,10 219,50 A'dam Rubber 75 K. L. M 1 122,— Holl. Amer. Lijn. 178% N. Scheepv. Unie 161'/'s Phs. v. Ommeren 269 H. V. A 126 Verg. Deli Mij en 92 Amsterd. Bank 204 Ned. Handel Mij. 160% Rotterd. Bank 172 Twentsche Bank 175 Anaconda Copper 67% Bethlehem Steel. 192'A U. S. Steel 68% General Motors 41% Shell Union 859/i« 39

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15