y DARRIGADE SPRINTWINNAAR IN GRANVILLE Onervaren Van Wetten stuurde van Pellenaars in de plan war Nederland derde in ploegenklassement ütoMeyee BADPAKKEN Lomas en Ubbiali tijdens de TT- training zeer ernstig gewond Lustrum wedstrijden van Nereus met goede bezetting Nederlands elftal verloor eervol met 185 runs Angela Mortimer en Vera Puzejova in Wimbledon uitgeschakeld Steen voorden en Van Weeren naar Engeland A. van Hoboken van Hoedekenskerke overleden Zweeds honkbalteam in juli naar Nederland Zondebok Ik zat lekker" GRANVILLE GROTE HOUTSTRAAT 16 VRIJDAG 28 JUNI 1957 Granville, het pittoresque stadje aan de rotskust van Nor- mandië, was donderdagavond als in een feestroes. Voor de eerste keer in zijn geschiedenis fungeerde het als etappe plaats van de Tour en onmiddellijk be leefde het een Franse triomf. Darrigade, de bekwaamste sprinter van de Franse nationale formatie, won namelijk op knappe wijze het bijzonder enerverende eindgevecht, dat door een kopgroep van negen renners op de zacht glooiende hel ling naar de finish werd ingezet. Een gevecht, waarin de Fransman de vrijwel even snelle Spanjaard Poblet als voor naamste tegenstander had: 'het verschil tussen hen was bij de eindstrijd nauwelijks een halve lengte. De Nederlanders hebben in de slotfase de strijd niet beslis send kunnen beïnvloeden, hoewel zij in de kopgroep door twee renners waren vertegenwoordigd: Wim van Est en Daan de Groot. De rouleur uit St. Willebrord klasseerde zich als vijfde achter de Franse regionaal Thomin en de Italiaan Nencini. De Groot eindigde als achtste. De kennelijke opzet van Pellenaars - een goede plaats in de ploegenrangschikking - werd op deze eerste dag dus gerealiseerd. De strijd ontwikkelde zich reeds spoedig in de eerste etappe naar Granville, een 204 kilometer lange rit over voor treffelijke wegen. Zij werd ingeleid door Nederlandse ren ners. Na 12 km sprong Wim van Est uit het peloton en kreeg assistentie van De Groot. De Spaanse favoriet Poblet, Sta- blinski van de Franse nationale ploeg en de Italiaan Padovan sprongen onmiddellijk naar zijn wiel en kort daarna voegde ook de debutant Van Wetten zich bij Van Est. Deze ogen schijnlijk onschuldige aanval zou de gehele verdere etappe karakteriseren. Want de kopgroep, waaruit Van Wetten spoedig door pech terugviel - hij moest een wiel verwisselen en kon later slechts dank zij de assistentie van De Jongh, Kersten, Stolker, Van der Pluym en Piet van Est weer net peloton bereiken - werd snel uitgebreid tot elf renners. Het waren behalve Wim van Est, De Groot, Poblet, Stablinski en Padovan, de Zwitser Schellenberg, de winnaar van dfc Giro Nencini, de Franse nationalen Darrigade en Mahé en Morvan, Thomin en Le Ber van de regionale Westploeg. Darrigade mocht na het winnen van de sprint de gele trui aantrekken. Van Est De kopgroep bouw de snel een beslissen de voorsprong op. Na 22 kilometer was het verschil enkele hon derden meters, na 28 kilometer een halve minuut en in Nozay, na 34 km, reeds 1 min. en 15 sec. Het tempo was in deze fase vaak zeer hoog en daardoor kreeg de strijd op de geacci denteerde wegen een monotoon karakter. Want de aanval van de elf vluchtelingen werd niet door het peloton gesteund. De verschillen werden dan ook steeds duide lijker: bij de eerste ravitaillering in Bain- de-Bretagne (71 km), een der hoogtepun ten in deze etappe, had de groep een voor sprong van 2j/2 minuut en na 84 km volgde het peloton op drie min. en 45 sec. Het was de grootste marge in deze rit. Op de pas herstelde wegen voor St. Aubin-d'Aubigne (121,5 km), waar het asfalt onder de felle zonnestralen was ge smolten, moesten de uitstekend samen werkende aanvallers het tempo vertragen en bovendien reageerde het peloton einde lijk op de vroeg ingezette vlucht. De grote groep splitste zich en drie renners (Jean Bobet, Suarez en Janssens) bij wie zich kort daarna Forestier aansloot, zetten een tegenaanval in. Later bereikten ook De Jongh en Gerrit Voorting, in gezelschap van De Bruyne, met een prachtige sprong deze tweede groep. Het effect was, dat de triomfrit van de kopgroep door de juichen de steden en over de beboste heuvels van Bretagne minder feestelijk werd. Le Ber, gehandicapt door een opspelende maag, kon het tempo van de opgejaagde ploeg niet meer volhouden. Hij viel terug en arriveerde tenslotte met een achterstand van ruim een half uur op Darrigade in Granville. Hij werd evenals zijn ploegge noten Barbotin en Carfentan, door de wed strijdleiding uit de strijd genomen. Ook Mahé handhaafde zich niet: na 167 km kreeg hij een lekke band. De pil werd voor hem verguld, want de Franse natio naal kreeg de prijs voor de meest onfor tuinlijke renner. In de slotfase leek de stryd zich opwin dend te zullen ontwikkelen. Poblet, de snelle klimmer en rappe sprinter, verloor op een der heuvels voor Avranches, 28 km voor de finish, het contact met de kop groep. De Spanjaard werkte zyn achter stand echter weer snel weg en werd daar door een der belangrijkste kandidaten voor de etappezege. Op de lange weg naar de eindstreep demarreerde hij, geheel rechts van de weg, inderdaad krachtig. Maar Darrigade, fel sprintend op het lin ker gedeelte, kon zich naast hem hand haven. En met enkele forse rukken ver zekerde de Fransman zich tenslotte van de flinke geldpremies, de gele trui en de zoe nen van Yvette Horner, die de karavaan ook dit jaar weer vergezelt. Wim van Est bereikte de streep vrijwel gelijktijdig met Nencini. Aanvankelijk werd hem de vierde plaats toegewezen, maar na be studering van de finishfoto corrigeerde de jury deze uitspraak. De Groot, die deze lange vlucht voortreffelijk had gereden, beïnvloedde de slotfase geen moment: hij werd achtste. De prestaties van de overige Nederlan ders waren eveneens bevredigend. De Jongh (21ste) klasseerde zich als eerste van het peloton voor Gerrit Voorting. Wagtmans een zeer rustige koers werd in dezelfde tijd 60ste, Van der Pluym 77ste, Stolker 79ste, Piet van Est 82ste, Van Wetten 91ste en Kersten 97ste arri veerden met iets grotere verschillen. In het algemeen ploegenklassement neemt Nederland na de eerste etappe de derde plaats in met een geringe achter stand op Frankrijk nationaal en Italië. De verliezers waren vandaag de Luxem burgse en de Belgische equipe. De Belgen hebben in deze rit geen moment initiatief getoond; mogelijk verzamelen zij hun krachten voor de etappe naar Charleroi. De gemengde Luxemburgse ploeg was evenmin actief Gaul (54ste) in de vlakke etappes een „gewone" renner was met een achterstand van 1 min. 38 sec. op Dar rigade, nog de best geplaatste van deze ploeg. Int hotel de Casino in Jullouville, een klein plaatsje aan de glinsterende bran ding van het Kanaal, op acht kilometer van Granville, had de Nederlandse ploeg voor deze eerste tournacht onderdak ge kregen. Samen met de ploegen van lie de France en Frankrijk-Zuid-Oost brachten de Nederlanders de nodige drukte in het hotel. Een van de Nederlandse renners zat er met een wit, ongelukkig gezicht bij. Van Wetten, de debutant uit Noordwijker- hout, zal nooit deze eerste Tourdag ver geten. Toen hij midden in zijn eerste aan val ineens zijn pedalen niet meer soepel kon rondkrijgen, was hij, in de veronder stelling dat zijn versnellingsapparaat niet meer functioneerde, afgestapt en had hij om een nieuw wiel gevraagd. Hij kreeg zijn wiel en hij zette de koers voort, maar een prachtige kans voor Nederland ging door deze manoeuvre verloren. Van Wet ten was op het moment dat hij afstapte namelijk juist het kopgroepje van Van Est en De Groot komen versterken, waar mee Nederland als enige ploeg drie man vooraan had zitten. Dit had, aangenomen, dat Van Wetten het tempo van de elf vluchtelingen met Wim van Est en De Groot had kunnen volgen, een eerste plaats in het ploegen klassement kunnen opleveren. En dat dit niet gebeurde door een wat overhaast besluit van een der nieuwelin gen, dat zat de ploeg danig dwars en het ergste voor Van Wetten was wel, dat Pel lenaars en de andere jongens er in de grond van hun hart niets van geloofden, dat er iets met zijn derailleur niet in orde was geweest. Wim van Est was best te spreken over de eerste etappe, die hem de vijfde plaats had opgeleverd. „Ik weet eigenlijk zelf niet, waarom ik zo vroeg demarreerde, maar toen ik zag dat ik lekker zat, ben ik er tussenuit gegaan. Die Spanjaard Poblet heeft zeker gelijk aangevoeld, dat het menens was, want hij pakte dadelijk mijn wiel en ook Stablinski ging mee. De an deren en De Groot kwamen daarna". T^CFierbouF' Briquebec La-Hay e dwPuits Van de debutanten was De Jongh het best te spreken. Het was hem ondanks de zon en de soms venijnige klimmetjes in het parkoers nogal meegevallen en het win nen van de sprint van het peloton heeft hem het nodige zelfvertrouwen voor de ko mende dagen geschonken. Kersten werd stevig onderhanden ge nomen door verzorger Guerlache. Hij had onderweg last van kramp in beide kuiten gekregen en dat had zijn eerste touretappe extra zwaar gemaakt. Maar de masseur had harde plekken al gauw uit de spieren van de Limburger gewreven en zo zal de gehele Nederlandse ploeg weer fit kun nen aantreden voor de tweede etappe naar Caen, want ook de routiniers Wagtmans en Voorting kwamen de eerste schermut selingen in goede welstand door. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk van Nantes naar Granville over 204 km luidt: 1. Darrigade (Fr.) 4.56.18 met bonificatioe 4.55.18; 2. Poblet (Sp.) 4.56.18 met bon. 4.55.49, 3. Thomin (West) 4.56.18, 4. Nencini (It.) z.t., 5. Wim van Est (Ned.) zelfde tijd, 6. Schel- lemberg (Zwits.) z.t., 7. Padovan (It.) z.t., 8. De Groot (Ned.) z.t., 9. Stablinski (Fr.) z.t., 10. Ferlenghi (Italië) 4.56.26, 11. Holen- weger (Zwitserland) z.t., 12 Forestier De amateur-wielrenners Steenvoorden (wegkamp. 1957) en v. Weeren zijn door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" aan gewezen om op zaterdag 6 juli deel te nemen aan een internationale wegwedstrijd op het circuit van Chobham in Engeland. Als lei der gaat de heer J. Engel mee. De drie Haar lemmers zijn in Engeland de gasten van de Twickenham Cycling Club. De wedstrijd, waaraan de beide renners deelnemen, is 113 mijl (181 km) lang en wordit gehouden op het Chobham-circuit, dat negen maal afgelegd moet worden.Onder de 43 deelnemers bevinden zich ook de Franse wegkampioen 1956 René Pavard en zijn landgenoot Cloud, de Belgen Vloebergs en Maes, de Zuid-Afrikaan Commons en verder ondier meer de Engelsen Jackson (weigkampdoen 1956), Jewers (kampioen van Londen), Gambrill achter volgimgskam- pioen 1956), Doug. Collins, Johny Rea en anderen. (Frankrijk) z.t., 13. Privat (Frankrijk) z.t., 14. Dupré (Zuid-West) 4.57.49, 15 Baffi (Italië), z.t., 16. Picot (West) z.t., 17. Bober (lie de France) z.t., 18. Queheille (Zuid- West) z.t., 19 Bouvet (Fr.) z.t., 20 Pipelin (West) z.t., 21. De Jongh (Ned. 4.57.56, 22. Voorting (Ned.) z.t. De plaatsingen van de Nederlanders in de eerste etappe zijn verder: 60. Wagtmans 4.57.56, 77. Van der Pluym 5.04.40, 79. Stol ker 5.05.51, 82. Piet van Est 5.06.2, 91. Van Wetten 5.06.12, 97. Kersten z.t. Het ploegenklassement luidt: 1. Frank rijk 14.48.02, 2. Itallië 14.49.02, 3. Nederland (Wim van Est, De Groot en De Jongh) 14.50.32, 4. Zwitserland 14.50.40, 5. Spanje 14.51.40, 6. West 14.51.56, 7. Zuid-West 14.53.24, 8. Ile de France 14.53.41, 9. ex aequo: Noord-Oost-Centraal, Zuid-Oost en België 14.53.48, 12. Gemengde Luxemburg se ploeg 14.56.57. De prijs voor de meest strijdlustige ren ner is toegewezen aan Nencini. De renners Elena, Faure en Meysenq van de Zuid-Oostploeg arriveerden 44 secon den na de toegestane limiet van acht per cent in Granville. Daar zij evenwel tegen het einde van de rit door het publiek ge hinderd waren, verkregen zij toch toestem ming om vrijdag in de tweede etappe te starten. De volgende renners werden wegens het overschrijden van de tijdslimiet geëlimi neerd: Barbotin (8 min. 59 sec.), Le Ber (9 min. 1 sec), Carfentan (15 min. 58 sec). Deze drie renners behoorden tot de West- ploeg. Donderdag is in Scheveningen op 83- jarige leeftijd de heer A. van Hoboken van Hoedekenskerke overleden, een van de be kendste en populairste figuren in de wereld van de paardensport In 1891 kwam hij in Breda voor het eerst uit in rennen, en tot 1899 heeft hij geregeld aan courses deelgenomen, niet alleen in Nederland maar ook in Duitsland. In 1902 behoorde Van Hoboken tot de medeoprichters van de vereniging tot be vordering van de paardenfokkerijen in Ne derland, en drie jaar later was hij bij de initiatiefnemers voor de stichting van het centraal comité voor de concoursen hip- pique in Nederland. Hij heeft sindsdien functies bekleed in tal van verenigingen, en was tot op hoge leeftijd nog een van de stuwende krachten in onze paardensport gebleven. ADVERTENTIE Pracht collectie o.a. Tweka in Lastex en Katoen Voor Bill Lomas is het T.T.-avontuurtief geweest. In Assen deed hij weer voor donderdag geëindigd. De Engelse coureur raakte tijdens de training in de 500 cc klasse in een der bochten van het circuit met zijn Guzzi aan het slingeren en vloog aan de linkerkant van de weg tegen een stroobaal. Lomas schoot door de lucht en kwam in de droge greppel langs het circuit terecht, waar hy bewusteloos bleef liggen. Toen medische hulp aanwezig was, kwam de Engelsman weer by, maar hy werd in een ziekenauto naar het Wilhelmina-gast- huis in Assen vervoerd omdat de dokter vreesde, dat hy by zyn val een schedel- basisfractuur en een shock had opgelopen. Lomas was sinds een ongeluk in Imola in het begin van dit jaar, waarby hij een ern stige schouderblessure opliep, niet meer ac- De aanstaande zaterdag en zondag op de Bosbaan te houden Internationale Lus- trum-Roeiwedstryden van de Amsterdam se Studentenroeivereniging Nereus beloven een hoogtepunt in het roeiseizoen te wor den. Niet minder dan 36 achten zullen in de verschuilende nummers aan de start verschynen. Ploegen uit Nederland, Frank- ryk, België, West-Duitsland en Hongarye met in totaal duizend deelnemers zullen aan dit grootse roeifestijn deelnemen. De hoogtepunten van dit toernooi zullen ongetwijfeld worden gevormd door de oude vieren waarin de twee sterkste Duit se ploegen ETUF-Essen en RK-Germania Homberg tegen het jubilerende Nereus zullen uitkomen. Ook het nummer twee- zonder-stuurman belooft een interessante strijd op te leveren tussen de ploeg van het Spaarne en hun Duitse rivalen R.V. Emscher. Bij de dames zal het nummer jonge acht, met een totaal van tien ploegen, ongetwij feld voor spanning en verrassingen zorg dragen. In het nummer dubbel twee zullen De Hoop en Viking het zwaar te verduren krijgen tegen de ploeg van Konsport Bu dapest welke op de Europese kampioen schappen in Bied tweede werd. De loting van de belangrijkste nummers gaf het volgende resultaat. Jonge acht A: eerste heat Triton Kiel Amstel Phocas, tweede heat Aegir Njord Nautilus, derde heat Argo Skadi Nereus Laga. Oude Vier: Skadi Kiel ETUF-Essen Ne reus. Jonge Acht B: Nereus Aegir Laga, Tri ton Njord Njord II. Oude Acht: Nereus Triton R.K. Germa- nia-Homberg Njord Laga AK-R.K. Kiel Jonge Acht Dames: Eerste heat: Laak, RIC, Nautilus, Spaarne, Nereus I, tweede heat: Nereus II, Phocas, DDS, UN Lille, Vliet. het eerst aan de training mee. Een tweede ongeluk gebeurde in de 125 cc klasse toen de remmen van de motor van Ubbiali geblokkeerd raakten. De M.V. van de Italiaan vloog in brand. De coureur schoot over de weg en kwam aan de linker kant van het circuit terecht, terwyl zyn motor aan de andere zijde brandend bleef liggen. De Italiaan liep een ernstige shock op en werd eveneens naar het Wilhelmina- gasthuis in Assen overgebracht. Lomas heeft in het Asser ziekenhuis een goede nacht gehad. Hij is uit zijn bewuste loosheid ontwaakt en bleek in staat de vrienden van zijn ploeg en enkele officials te herkenen. Zijn toestand is vooruitgaande. Ook die van Ubiali is gunstig. Bij de training is Provini op Mondial er in geslaagd in de 125 cc klasse niet alleen het record van de training van 1956, maar ook het wedstrijdrecord van 1956 te ver beteren. Hij reed de ronde in 3.42.7, een uurgemiddelde van 124.544, terwijl Liba- nori op MV het vorig jaar 119.603 haalde bij de training. De snelste wedstrijdronde kwam toen op naam te staan van Ubbiali, ook op MV, met 122.953. Ook het ronde-record, dat Ubbiali in 1956 in de 250 cc klasse vestigde, met een tijd van 3 min. 34,4 sec., zal dit jaar waar schijnlijk tot de geschiedenis gaan behoren. Want de twee Mondials waren donderdag morgen al sneller. Sandford maakte een tijd van 3 min. 29,7 sec., gemiddeld 132.264 km per uur en Provini 3 min. 33,7 sec., ge middeld 129.789 km per uur. Met ruim ver schil komen dan de drie MV's: Colombo met 3.37,3 (127.404 km/u), Libanori met 3.38,9 (126.706 km/u) en Ubbiali met 3.39,8 (126.187 km/u). Dale, woensdag de snelste in de 350 cc klasse, moest deze ereplaats afstaan aan zijn stalgenoot Lomas, die vóór zijn onge luk uiteraard zijn Guzzi in 3 min. 33,2 sec., gemiddeld 130.093 km/u rond reed. Surtees op MV ging een stuk sneller dan in de eerste training en noteerde 3 min. 34,5 sec., gemiddeld 129.305 km/u, gevolgd door Dale met 3.38,1, Hartle op Norton 3.38,6, Masetti op MV met 3.41,7, de Tsjech Stast- ny op Jawa met 3.44,4 en dan pas de eerste Gilera-rijder Liberati in 3.46,6. De Gilera's kwamen door een schuiver van Mclntyre in een der bochten, waar door zijn machine beschadigd werd, maar waarbij Mclntyre zelf geen verwondingen opliep, ook in de 500 cc klasse nog niet tot snelle tijden. Liberati stopte onmiddellijk en nam Mclntyre achterop om hem naar de pits terug te brengen. Dale op Guzzi handhaafde zich aan het hoofd van de lijst met een snelste ronde van 3.27,4, gemiddeld 133.731 km/u, gevolgd door Lomas op Guzzi met 3.30,8, gemiddeld 131.574 km/, de verrassend goed rijdende Hartle op Norton met 3.31,4, gemiddelde 131.201 km/u en Surtees op MV met 3.33,5, gemiddeld 129.910 km/u. De Gilera-leiding heeft inmiddels beves tigd, dat Duke niet zal starten.Deze fabriek zal nu alleen door Liberati en Mclntyre vertegenwoordigd worden. RUIM TWEEDUIZEND TOESCHOUWERS hebben donderdag goede waar gehad voor hun geld, betaald als toegangsprjjs voor de internationale cricketwedstryd tussen het Nederlands cricketelftal en West-Indië die op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan in Haarlem werd gespeeld. Goede waar wel te verstaan die bestond uit perioden van topcricket in alle onderdelen en niet en daar mocht men ook niet op hopen uit spanning omtrent het uiteindelyke resultaat. Want die was er niet. De Westindiërs, die eerst gingen batten, scoorden een totaal van niet minder dan 308 runs in drie uur en twintig minuten waarna de Neder landers niet verder kwamen dan 123 runs. En dat nog alleen omdat de Westindiërs in de laatste periode van de match veel toestonden zo veel dat zy nog ruim schoots gelegenheid kregen om met wat showcricket veel hilariteit te oogsten van de volle tribunes. Het beste cricket kreeg men ongetwijfeld in de ochtenduren te zien. Want toen er na een half uur spelen slechts ruim twintig runs op het scorebord stonden een half uur, waarin Ganteaume zeer fraai door Vriens aan de boundary op het bowlen van Van Staay voor 10 was gevangen vielen Sobers en Pairaudeau de Nederlandse aan val op onbarmhartige wijze aan. Vooral Sobers speelde met een gemak alsof het eenvoudig een kwestie van opgooien en wegslaan was. Vriens (HCC) moest het vooral ontgelden. Met de regelmaat van een goed lopend uurwerk verdwenen de door hem gebowlde vallen tegen de boun dary of daarover in de Haarlemmer Hout, waar men tal van malen naarstig aan het zoeken moest. Alleen de PW'er Leeftink, die tal van voortreffelijke overs bowlde, kon hem enigszins in toom houden en een enkele over ook Glerum. Nadat het wicket van Pairaudeau voor 39 hij werd gevangen door De Villeneuve op het bowlen van Leef tink op 118 was gevallen, zetten Kanhai en Sobers het hittersfestijn vrolijk voort. Pas op 173 liet Sobers zich verschalken door een zeer goede bal van de PW'er, nadat hij kort te voren zijn century (101) had volge- maakt. Zijn innings bevatte niet min der dan 76 runs aan boundaries (4x6 en 13 x 4) en duurde niet langer dan 78 minuten Drie runs verder viel er wederom een wicket. Dat van „Collie" Smith, die fraai door Leeftink werd gebowled. Toen daarop Atkinson op 187 in de slips door Van Weelde werd gevangen op het bowlen van al weer Leeftink, leek het totaal van de Westindiërs te gaan tegenvallen. Maar Kanhai, die ook al voortreffelijk batten liet zien en met tal van fraaie strokes het totaal snel opvoerde, was het duidelijk dat de gekoesterde hoop te voorbarig was ge weest. Vooral na de lunch, die aanbrak met de stand 1915, scoorde Kanhai zeer snel met captain Goddard. Maar toen de wel haast volleerde Westindiër op 263 door Gallois werd gevangen op het bowlen van Van Staay voor 58 runs, had men het beste van het batten wel gezien. De captain van de Westindiërs had te veel gelukkige strokes om te imponeren, terwyl de na hem komende batsmen niet meer de styl en de kracht hadden om de aanval te overmeesteren. Hall zorgde nog voor enige hilariteit door bij iedere bal uit zijn crease te lopen om te proberen een zes te slaan hetgeen hem overigens niet gelukte maar verder was het snel ge daan met de „staart" van het batting team. Op 308 konden de Nederlanders gaan rusten met de wetenschap dat het wel erg eigenaardig zou moeten lopen wilden zy de match nog winnen. De Nederlanders die die rust het meest verdienden, waren wel Leeftink, die zoals geschreven voortreffelijk maar te korte tijd had gebowld, en wicketkeeper Colt- hoff, die zoals men langzamerhand van hem gewend is heel goed werk deed achter het wicket met twee vangen vooral de wijze waarop hij Goddard aan leg ving was boven alle lof verheven en een gestumpte batsman, de free-hitter Hall. Veel leren Dat Nederlandse cricketers voor wat be treft ook het batten nog veel kunnen leren, bleek in hun innings spoedig. Op 15 al was het openingspaar Stolk-Gallois verdwenen: Gallois stak finaal naast een lange rechte van Atkinson en niet veel later viel Stolk ook als slachtoffer van deze bowler na een enorme off-break. Even boden Van Arkel hij liet nog het beste batten zien en Glerum verzet, maar veel had dit niet te beduiden op de vrij accurate aanval van de Westindiërs. Van 343 werd het 596. Van Manen, die in de ochtenduren in de slips een bal op zijn oog had gekregen en voor onderzoek naar het ziekenhuis was geweest, liet sa men met Colthoff nog even aardig batten zien. Maar op 97 werd hij door Smith ge bowled voor 30 runs. De staartwickets mochten daarna nog even slaan, doch op 123 was de innings dan toch afgelopen, zij het nadat Vriens Smith nog even voor zes had mogen slaan. Zoals reeds gezegd, de publieke schare ging daarna tevreden huiswaarts. Zy had waarlijk niet alledaags cricket gezien. Des ondanks was het toch wel teleurstellend dat de Westindiërs niet al hun „azen" in de stryd hadden gebracht. Ook al hadden Walcott, Valentine en Gilchrist maar mee gedaan zij waren mee gekomen uit Engeland en niet de assistent-manager De Caires, dan zou de match nog veel in waarde hebben gewonnen. Voor de keuze commissie leek ons de match verder een les om bij een volgende gelegenheid met het sterkste en niet het geroutineerdste elftal in het veld te komen. Maar verder, het hoogtepunt uit het cricketseizoen zal NederlandWest-Indië zeker blyven. West-Indië Pairaudeau c. De Villeneuve b. Leeftink 39 Ganteaume c. Vriens b. Van Staay 10 Sobers bowled Leeftink 101 Kanhai c. Gallois b. Van Staay 58 Smith bowled Leeftink 1 Atkinson c. Van Weelde b. Leeftink 8 Goddard c. Colthoff b. Van Arkel 60 Alexander c. Colthoff b. Van Staay 1 De Caires bowled Van Arkel 2 Hall st. Colthoff b. Van Staay 8 Dewdney not out 4 Extra's 1 Bowlingcyfers Glerum 17 3 Van Staay 17 1 Vriens 12 Leeftink 10 1 Van Arkel 1 2/3 Nederland Stolk bowled Atkinson Gallois bowled Atkinson Van Arkel bowled Atkinson Glerum c. Ganteaume b. Sobers Van Manen bowled Smith Van Weelde c. Dewdney b. Atkinson De Villeneuve st. Alexander b. Sobers 308 61—0 78—4 106—0 35—4 12—2 8 2 12 10 30 0 7 Atkinson Colthoff c. Kanhai b. Atkinson 20 Leeftink c. Dewdney b. Smith 5 Vriens not out 13 Van Staay c. Sobers b. Atkinson 11 Extra's 5 123 Bowlingcyfers Dewdney 3 10—0 Atkinson 212/3 3 54—6 Smith 10 1 33—2 Sobers 17 9 21—2 De geplaatste spelers kregen donderdag in het Wimbledon-tennistoernooi in Lon den een zware druk te doorstaan in de derde ronde, waarin het oorspronkelyk aantal van 128 spelers gereduceerd werd tot 16. By de dames ging het er nog harder aan toe en daarbij werden twee geplaatste speelsters uitgeschakeld. In de vierde ron de zyn dus nog maar vijf van de acht ge plaatste speelsters over, want donderdag werden Angela Mortimer en Vera Puze jova aan de kant gezet, terwyl Thelma Long in de eerste ronde reeds was geëli mineerd. Titelverdediger Hoad had meer dan een uur nodig voor hy de Amerikaan Lesch had verslagen. Hoad won tenslotte met 63, 97, 6—4, maar zyn spel was zeker niet groots te noemen. Zyn landgenoot Fraser, als vyfde ge plaatst had vyf sets nodig om de Brit Da- vies uit te schakelen. Fraser won met 62, 6—3, 6—1, 1—6, 6—2. De twee overge bleven Amerikaanse geplaatste spelers Seixas en Flam kon den zich eveneens handhaven, zij het dat Flam in de eerste set door Brichant flink in moeilijk heden werd gebracht. Met zijn keiharde services en agressief netspel verraste de Belg Flam die daar- daardoor vele fouten maakte en met 61 verloor. Daarna her stelde de Amerikaan zich en met 62, 61, 64 in de volgende sets plaatste hij Hoad zich voor de volgende ronde; Seixas won in vier sets (6—2, 6—2, 5—7, 6—3) van de Japanner Kamo. Davidson (Zweden) en Rose (Australië) de twee resterende geplaatste spelers, be reikten zonder moeilijkheden de volgende ronde. Het Nederlandse dames dubbel, mevr. Thung en mevr. Van der Storm had een bye in de eerste ronde. Zij speelden dus hun eerste partij in de tweede ronde, waarin zij door Sheila Armstrong (G.B.) en Margaret Hellyer (Australië) werden verslagen. Deze nederlaag dankten de beide Neder landse dames zowel aqn eigen fouten als aan het sterkere aanvalsspel van de jon gere tegenstandsters. Mevr. Van der Storm en mevr. Thung hadden een prachtige kans om de tweede set te winnen toen zij met 76 voor stonden en mevr. Van der Storm moest serveren. Maar beiden misten hun kansen door ballen, die zeker uit wa ren, toch terug te slaan en die dan in het net terecht kwamen. Het Zweedse nationale honkbalteam zal van 29 juni tot 13 juli een tournee door ons land gaan maken. Op zondag 30 juni speelt de ploeg in Amsterdam tegen ABC. Vervol gens komt het Zweedse team op 2 juli in Nijmegen tegen ,De Hazenkamp", op 4 juli in Helmond tegen HU AC, op 6 juli in Eind hoven tegen PSV, op 7 juli in Tilburg tegen The Blue Lions, op 9 juli in Rotterdam tegen Sparta en op 11 juli in Amsterdam tegen Shell uit. Op 13 juli vertrekken de Zweden Vroege ontsnapping van Van Est beslissend voor eerste etappe 99' Westindische cricketers lieten op het Rood en Wit-veld topcricket zien ïïïZ&iP: -

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9