Contingent van 14.500 stuks voor nieuw seizoen gehandhaafd Geslaagden van Techn. Avondschool ontvingen hun einddiploma Eén slachtoffer droeg merkteken al 22 jaar mee neven aan cle redactie DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs m*) WALVISCONFERENTIE" TEN EINDE Hongaarse ruiter is met veewagon ontsnapt Burgerlijke Stand Velsen 3. Ontslagen bij wegenbouw door bestedingsbeperking Pierre Monteux in Nederland Aanleg van een olieleiding langs het Suezkanaal Nini Boesman maakte ballontocht over IJsland Scheepvaart Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 24 tot en met 28 juni 11/S2 ZATERDAG 2y JUNI iy57 ix LONDEN, 29 juni (UP) De internationale commissie voor de walvisvangst heeft gisteren te Londen bekendgemaakt dat de walvisvangst in de Zuidpoolzee voor het aanstaand seizoen is vastgesteld op 14.500 eenheden blauwe walvis - het „oude" getal dus. De speciale wetenschappelijke subcommissie had geadviseerd de vangst eenheden te beperken (in 1955-'56 was de vangst op 15.000 eenheden gesteld, en het jaar daarop tot 14.500 verlaagd) maar de commissie was van oordeel, dat, gezien de economische en practische factoren die een rol spelen, de vangst nog een jaar op 14.500 eenheden moet worden gesteld. Een lid van de Hongaarse Olympische ruiterploeg is, naar de Oostenrijkse politie heeft meegedeeld, in een veewagen Van Belgrado naar Oostenrijk gevlucht. Szatola (23 jaar) had deelgenomen aan een paardenren in Belgrado en verborg zich daarna in een spoorweg-veewagon, waarmee Oostenrijkse paarden terugge bracht werden naar Wenen. Szatola heeft om politiek asiel gevraagd en nu een betrekking gekregen in de stal len van de eigenaar van de paarden, waar mee hij de reis vanachter het ijzeren gor dijn heeft gemaakt. De vangst van het vorig seizoen bedroeg, naar de commissie meedeelde, 2.097.911 barrels olie, terwijl land-stations (wel te onderscheiden van vangschépen dus) boven dien 147.527 barrels olie opbrachten. In vergelijking tot de opbrengsten die vorig jaar in het Zuidpoolzee-gebied werden ge maakt, betekent dit een vermindering van 61.734 vaten olie. De vangst voor de gehele wereld beliep 605.189 vaten, tegenover 520.090 in 1955. Verder zijn er 400 onder maatse walvissen gevangen, hetgeen neer komt op een inbreuk van 1,26 percent van de totale vangst op de voorschriften van de conferentie (in 1955 bedroeg dit percentage 3.27). De commissie heeft verder in zijn voor schriften thans een duidelijk onderscheid gemaakt tussen fabrieksschepen en koel- schepen, zodat deze laatste niet langer aan dezelfde beperkingen onderhevig zijn als de fabrieksschepen. Merken (ANP) Bijzondere aandacht werd er ge schonken aan het merken van walvissen, een van de belangrijkste methoden voor het doen van onderzoekingen naar de wal visstand. Vóór de opening van het seizoen zijn in het Zuidpoolgebied in 1956-'57 225 walvissen gemerkt. Verder werden door de Sovjet-Russische autoriteiten nog 50 wal- ONDERTROUWD: H. W. Heilig, IJmui- derstaaitweg 160, IJmiuiden, en H. F. Peil, Velserd'uiniweg 159, IJmuiden-oost, t.a.: Ja cob van Oostzainensteat 15, Heemskerk; H. Bruin, Zeeweg 213, IJmuiden-oost, en G. Bijlsmia, Lange Nieuwstest 480, IJmudden- oost; W. Duvatois, Haigelingerweg 93, Sant poort, en M. Go-os, Larikssteat 4, IJmudden- oost, t.a.: Maasplanrtsoen 52, IJmuiden; P. G. Kroon, Genieweg 28, Velsen, en E. G. Berlee, Berkensteaf 29, IJrreuidten-oost, t.a.: Genie- weg 28, Velsen; R. Wionubst, P. C. Hooft- laan 13, Driehuis, en A. de Glopper, P. C. Hooftlaan 13, Driehuis, t.a.: P. C. Hooftlaam 13,Driehuis; D. Lijnslager, Le Madresteat 11, IJmiuiden-oost, en A. G. Buding, Le Mad resteat M, IJmuiden-oost, t.a.: Le Madre steat 11, IJmuiden-oost; B. G. Postma, Pres. Krugersteat 42, IJmuiden, en J. Woltermam, Pres. Krugersteat 42, IJmuiden, t.a.: Pres. Krugerstraat 42, IJmuiden; IJ. F. Conijn, Hillevldet no. 74a, Rotterdam, en A. M. Heijdenrijk, Da Costalaan 21, Driehuis; G. Broek, De Ruijterstaat 78, IJmuiden-oost, en K. van Spijk, Stengholtsteat 16, IJmud- dien-oost, t.a.: Streragholitstnaat 16, IJmui den-oost. GEHUWD: A. Starkenbrug en G. Verduijn, Verbindingsweg 1, V else n-no o rdJ. de Jong en C. M. Vink, Wilhekninasteat 27, Weert; D. Wilgenburg en M. de Niet, Hagelioger- weg 49, Santpoort; H. Breggeman en G. Gies- berbs, De Ruytersteat 64, IJmuiden-oost; A. Molieiman en A. van den Bos, Meervlietstr. 45, Velsen; A. C. Does en M. J. Wijker, Grote Hout- of Koningsweg 18, Velsen-noord; J. van Eenennaam en S. Winzmano, Wüsteiaam 9, Santpoort. BEVALLEN: M. die Jong—Veerman, z„ Stationsweg 69, Velsen; C. JongejansGlim, d., Berkenstraat 30, IJmuiden-oost; W. M. KoersH'arsveld, z., Sabasteat 9, Santpoort; C. van Eli veld—Smoor, z., Kromme Mij- direchifcstraat 6, IJmuiden; M. E. Mordanner Van Polanen Petel, z., Terburgsteat no. 32, Santpoort; C. HuigenVan Laar, z., Schie- mood 56, Rotterdam; A. Engelhart—Wijker, z., Centrumstraat 10, Velsen-noord; J. M. van die Geijtn—Mol, z., Driehuizerkerkweg 115, Driehuis; A. C. M. Jongeling—Balm, z„ Gijzenveitplantsoen 73, IJmuiden; K. Schol —Kramers, z., Tuindersstraat 29, IJmuiden- oost; G. Deun—Den Haan, d„ Lange Nieuw stest 300, IJmuiden; F. H. de HaanMolen kamp, z., Merwedesteat 6, IJmuiden; R. Schildwacht—Bismeijer, d„ Slaperdijkweg 36, Haarlem; G. H. Th. die Haas—Van Dorp, z., Kanaalstraat 20 rd>., IJmuiden; J. J. Rutte Van den Beidt, d., Kruddibergerweg 22, Sant poort; H. van O-osterhout—Ham, d., Keizer Wilhelmsteat 28 rd., IJmuiden; H. M. Heis Van dier Veen, d., Rijnstraat 95, IJmuiden; A. C. van HeemskerkBarneveld, d-, Bo- niairosteat 3, Santpoort; C. C. Beentjes Bakker, z., Rijksstraatweg 2il7, Heemskerk; G. J. HoogendijkBraaij. z., Pres. Steijn- srtaat la, IJmuiden; G. L. Postma—Visser, d., Lorentzstraat 48, IJmuiden-oost; Chr. A. de WitBroekhuijsen, z., Wijkeroogstraat 14, Velsen-noord; H. BroekPeredry, z., Van Speijkstraat 19, IJmuiden-oost. OVERLEDEN: H. van Kluijve, 81 jwed. van G. Wientjes, Lange Tiendeweg 44, Gou da; M. Mulder, 72 j., weduwe van B. Kleijn, Groeneweg 58, IJmuiden-oost; J. in 't Veld, 38 j., echtgenoot van E. Dekker, Voorstraat 15d, Wijk aan Zee. (Verkort weergegeven) „Beekestein" In het bericht over Bee- kestein: „Velsen's college is vóór nieuwe commissie van deskundigen", verdient de ondertitel: „Algeheel herstel zou toch eerst sloop meebrengen" m.i. enige verduidelij king. In het antwoord van B. en W. wordt im mers slechts ervan gesproken dat „maat regelen, leidende tot algeheel herstel, in eerste aanleg ook op slopen zouden neer komen." Dit voorzichtig gestelde antwoord wil dus zeker niet definitief zeggen, dat alge hele sloop noodzakelijk zou zijn! Bij elke restauratie van ingrijpende aard wordt immers eerst begonnen met iets te slopen. Echter doet de hiervoor genoemde onder titel iets geheel anders vermoeden; bij oppervlakkig lezen zou daaruit de indruk kunnen ontstaan, dat Beekestein in ieder geval gesloopt moet worden. Om dit naar waarheid uit te maken, dient juist de „in stelling van een commissie van deskundi gen", waarnaar B. en W. zullen streven! Pas na hun deskundig oordeel, zullen wij weten, waar wij aan toe zijn en tot zolang lijkt het mij beter het woord „sloop" maar niet te gebruiken. H. J. CALKOEN. vissen gemerkt en werden er in Australië en Nieuw-Zeeland in 1956 eveneens een aantal walvissen van merktekenen voor zien. Tot nu toe heeft men in het Zuidpool- seizoen in 1956-'57 56 merken van wal vissen teruggevonden. Een van de belang rijkste vondsten was een merkteken dat 22 jaar door een walvis was meegedragen. Uit een ander merkteken bleek, dat een blauwe walvis in niet meer dan 47 dagen een af stand van 1900 mijl had afgelegd. Verder werd een merkteken van een bultrugwalvis dat was aangebracht voor de Oostaustrali- sche kust, in Nieuw-Zeeland teruggevon den. Verliezen Het aantal verloren gegane walvissen was in 1956-'57 met 273 iets kleiner dan in het voorafgaande seizoen, maar de commis sie was van mening, dat dit nog steeds een groot aantal is, vooral in vergelijking met het betrekkelijk kleine aantal walvissen, dat bij de Russische en Japanse expedities verloren gaat, aldus het communiqué. Over het geheel werd de positie, die uit de cijfers blijkt, niet onbevredigend geacht. De commissie aanvaardde de uitnodiging van de Nederlandse regering om haar vol gende bijeenkomst op 23 juni 1958 in Den Haag te houden. De wetenschappelijke sub-commissie zal in maart van het vol gende jaar bijeenkomen. Met uitzondering van Panama, waren alle 17 aangesloten landen, waartoe ook Nederland behoort, ter conferentie vertegenwoordigd. Argentinië, Italië, Portugal en de voedsel- en landbouw organisatie van de Verenigde Naties (FAO) waren door waarnemers vertegenwoordigd. Bij hun rondgang over de tentoonstel ling „Het Atoom" toonden de Koningin en de Prins zeer veel belangstelling voor de kernreactor, die tevoren door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, in werking was gesteld. (Foto onder). Op de boven ste foto ziet men de Koningin en de Prins bij de schematisch voorgestelde splitsing van een atoom. In de kantine van de afdeling onderwijs der K.N.H.S. werden gisteravond de di ploma's en getuigschriften uitgereikt aan de leerlingen die een opleiding hebben ge noten van de Technische Avondschool. De heer A. Stoel sprak als lid van het bestuur van de T.A.S. enige woorden over de betekenis van het diploma. Hij stelde dat de eisen der industrie voor vakbe kwaamheid in omvang en diepte toenemen, waarbij het gevaar naar voren komt dat dit veel sneller gaat dan men kan of wil onderkennen. Het facet kennis zal dan ook gedurig moeten worden ontwikkeld. Dit diploma zal voor de geslaagden van grote waarde kunnen zijn doch zij zullen er zich toch, volgens de heer Stoel rekepschap van moeten geven dat dit dlploïha niét in di recte zin samenhangt met een snelle pro motie in de bedrijven. De voorzitter van de examencommissie, ir. Langebaart van het Provinciaal Elek triciteitsbedrijf van Noordholland richtte zich ook in die zin tot de geslaagden doch hij merkte er tevens bij op dat de T.A.S. inderdaad in de IJmond voldoet aan een De ministers van Verkeer en Waterstaat, van Binnenlandse Zaken, van Sociale Za ken en van Economische Zaken hebben op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van Eijbergen (CH) over ontslagen van werknemers in de wegenbouwsector ge antwoord dat een groot gedeelte der werk nemers, die bij de uitvoering van wegen bouwwerken te werk gesteld worden, tel kens voor een bepaald werk in dienst wordt genomen en na voltooiing van het werk weer ontslagen. De omvang van de ontslagen, die op deze wijze hebben plaats gehad, moet als normaal beschouwd, worden. In tegenstelling tot de normale gang van zaken, waarbij de ontslagenen binnen korte tijd weer op een nieuw werk worden geplaatst, heeft de bestedingsbe perking er inderdaad toe geleid, dat het aantal nieuwe werken en daarmede de herplaatsingscapaciteit in de wegenbouw sector belangrijk is teruggelopen. In antwoord op de vraag of een bepaal de firma overweegt mankracht en mate rieel in het buitenland te gaan gebruiken, merken de ministers op, dat de grote aan nemersfirma's voortdurend hun aandacht hebben gericht op de mogelijkheid om in het buitenland werken aan te nemen. De bestedingsbeperking zal ongetwijfeld tot versterking van deze aandacht leiden. Op zithzelf beschouwd kan het het de natio nale economie slechts ten goede komen, wanneer produktiemiddelen voor de we genbouw, die hier te lande tijdelijk buiten bedrijf moeten worden gesteld, in het bui tenland zouden kunnen worden gebezigd. De aannemers zouden dan in staat zijn de normale afschrijving op hun in ons land onproduktieve materieel voort te zetten of deze zelfs te versnellen en tot verdere modernisering van hun machinepark over te gaan. De ervaring die deze aannemers in het buitenland zouden kunnen opdoen zou de wegenbouw in ons land uiteindelijk slechts ten goede kunnen komen. Er be staat geen aanleiding voor de vrees, dat de uitvoering van ons wegenbouwprogramma alsmede de toekomstige werkgelegenheid grote schade zou ondervinden van even tuele tewerkstelling van produktiemid delen in het buitenland. Vrijdag is op Schiphol uit Rome aange komen de dirigent Pierre Monteux, verge zeld van zijn echtgenote en de onafschei delijke poedel „Fifi", die al zestien keer over de oceaan is gevlogen. Monteux zal op 3 en 4 juli in het Kurhiaus in Scheve- ningen concerten van het Residentie-orkest dirigeren, het eerste voor het Holland Fes tival, het tweede zal een herhaling zijn voor het Algemeen Haags Comité grote behoefte aan goede geschoolde krachten. Tenslotte voerden een tweetal leerlingen het woord om dank van de geslaagden aan de leraren te betuigen. Getuigschrift na 3-jarige opleiding heb ben behaald: A. Broere, IJmuiden; T. Hof, Velsen; P. Hof, Beverwijk; A. Konings, Haarlem; H. Mous, Beverwijk; J. de Ruiter, Velsen-Noord; E. H. Schol, Beverwijk (al len werktuigbouwkunde); 1 cursist moet her-examen doen. Diploma na de 5-jarige opleiding hebben behaald: P. M. Bos, IJmuiden; J. Bruinen berg, Beverwijk; J. D. v. d. Bijl, IJmuiden; S. L. Kaandorp, Velsen; J. J. v. d. Kolk, Beverwijk; C. A. Weterings, Velsen (allen werktuigbouwkunde). H. v. d.Boogaard, IJmuiden; T. Fischer, Santpoort; L. Hartsuyker, Driehuis; A. Krab, Velsen; J. C. Schilp, Velsen; W. Schoonenwolf, Beverwijk; C. Stapper, Vel sen; J. de Valk, Velsen; D. J. A. Vendrig, Santpoort; L. H. Zieren, Bloemendaal (allen elektrotechniek). CAïRO (Reuter). In Cairo verluidt dat de Griekse reder Onassis in beginsel met de Egyptische autoriteiten overeen stemming bereikt heeft over de oprichting van een maatschappij voor de aanleg en exploitatie van een olieleiding langs het Suezkanaal tussen Port Said en Suez. Naar verluidt zou de Egyptische kanaalmaat schappij in de oprichting van de nieuwe maatschappij deelnemen. In de Egyptische pers is vroeger gemeld, dat de kosten voor de aanleg van de olieleiding geraamd wer den op veertig miljoen dollar en dat de leiding binnen tien maanden gereed zou kunnen zijn. De Egyptische regering zou een bepaald bedrag heffen voor elke ton olie welke door de leiding zou worden ver voerd. Het postkantoortje van het dorp Laek- jarbotnar op IJsland heeft het dezer dagen druk gehad toen 2400 aangetekende brieven moesten worden gestempeld, die daar wa ren aangekomen per luchtballon. De ballon bemand door de Nederlandse ballonvaard- ster Nini Boesman, was opgestegen van Reijkjavik, waar zondag een vliegfeest werd gehouden. Behalve de zending brieven had de ballon een ter plaatse bekende buik spreker aan boord, wiens conversatie met zijn pop via de radio op de grond kon wor den gevolgd. De directie van de IJslandse P.T.T. had een bijzonder poststempel doen vervaar digen voor de ballonpost. Reeds lang voor de opening van het tijdelijk postkantoor stond een lange rij mensen met post voor de ballon gereed. Het maximum dat kon worden meegenomen was 2400 brieven en dat aantal was spoedig bereikt. Nadat de IJslandse directeur-generaal van de luchtvaart ,mr. Hauser een kabel opstijging had meegemaakt werd de post waarvoor de ballonvaardster in de mand het officiële ontvangstbewijs had getekend aan boord bracht. Vlak voor het vertrek verbrak een grote toevloed van toeschouwers de afzetting en drong op naar de ballon, gevuld met explo sief en brandbaar gas. Maar onmiddellijk schoten motorpolitie en brandweer met gil lende sirenes te hulp zodat ongelukken konden worden voorkomen. De ballon dreef over de hoofdstad Reijk javik in de richting van de lavavelden en heetwaterbronnen. Maar de ballonvaardster kon door ventieltrekken en ballastwerpen een baai die uitloopt in de oceaan over steken en op een mooie berghelling landen. Gouden doctoraten. Drié in Gerefor meerde kringen bekende figuren herdenken begin juli het feit, dat zij vijftig jaar ge leden aan de Vrije Universiteit promoveer den. Prof. dtr. F. W. Grosheide, oud-hoog leraar van de V.U., promoveerde op 2 juli 1907. Op 8 juli 1907 promoveerde prof. do*. J. Ridderbos, oud-hoogleraar te Kaïnpen. Mr. B. die Gaay Fortman promoveerde eveneens op 8 juli 1907. Weer in de vaart Er komt meer vaart met het weer in de vaart brengen van de IJmuidense trawler- vloot. De verwachting bestaat, dat de Flad- dengronden in de komende weken weer haring zullen opleveren. Van 59 noorder breedte en 50 minuten oosterlengte heb ben Scheveningse loggers al flinke trekken gemeld. Uiteraard zien de conservenfabrie- ken en de rokerijen reikhalzend naar een iets ruimere aanvoer uit. De trawler „Tzonne" IJM 1, waarvan aanvankelijk geruchten in omloop waren, dat het schip niet meer naar zee zou gaan, heeft vrijdagmorgen kolen geladen. Het laat zich aanzien dat dit schip volgende week de Noord ingaat. Ook de trawler „Curagao" vertrekt volgende week weer ter visserij. Nieuweling Voor de Vlaardingse vloot bevindt zich van de Visserij maatschappij Vlaardingen weer een nieuwe eenheid op zee: de VL 131 „Petronella", een zusterschip van de „Willem" VL 121, die in IJmuiden inmid dels een bekende is geworden. Ook deze trawllogger werd naar een ontwerp van Ab Borgart gebouwd door de scheepswerf van Boot te Leiden. Wat er was Van de trawlervloot waren vanmorgen de trawler „Amsterdam" en SCH 153 binnen. Beide schepen troffen het niet en maakten een slechte besomming. De braadschelvis moest de pufschuit in en de makreel zakte met ongeveer 10 per kist. Er was weinig belangstelling van de zijde der handel. De „Amsterdam" loste 1050 kisten vis, waarbij 400 schelvis, 120 radio, 270 ma kreel, 80 kleine makreel, 100 koolvis, 70 kabeljauw en gul, 10 diversen en 30 stuks stijve kabeljauwen. De SCH 153 Onder neming IV zorgde voor 480 kisten vis, waarbij 75 schelvis, 35 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 75 makreel, 225 haring, 50 wij ting, 10 diversen. De kleine vaart zorgde voor 10.000 kg tong en 350 kisten schol. Voor het buitenland De export nam vanmorgen grote, middel en zetschol af voor f 50—56, schol I voor 45—50 en schol 2 voor 31—38. Gro te tong leverde op 4.20—4.70, groot middel 3.604, kleinmiddel 3.30 3.60, tong I 3.25—3.40 en tong 2 2.80 -ƒ 3.-. Het binnenland in De binnenlandse handel kocht kisten kabeljauw voor 68—54, kleine kabel jauw voor 62—56. Grote gul noteerde f 2722, middel 1716, torgullen 109. Zwarte koolvis ging van de hand voor f 36, grote gullenmaat voor f 1514 en kleine voor 9—8. De schel vis zakte danig in prijs: grote schelvis le verde op 17—11, grootmiddel 15— 9, kleinmiddel 18—8, pennen 16— 8, braadschelvis f 15—10. De wijting maakte 10, de schol 3 26—16 en de haring 24—17 en de makreel 19— 11.50. Wat er komt Voor de maandagmarkt waren vanmor gen officieel nog geen boten bekend. Oudste schepen zijn nu SCH 135 en KW 80 (van 17), Haarlem, Albatros en Emma Wilhelmina (van 20) en Polderman en KW 81 (van 21 juni). Aanvoer op Urk Door 70 vaartuigen werd vrijdag aan die Visafslaig op Urk aangevoerd1: 8939 pond aal en paling, prijs van 90280 cent per pond; 84 pond snoekbaars, 126127 cent per pondi; 423 pond baar®, 101108 cent per pondi; 515 mianden niest, f2.503.00 per mand van 75 pond. AMSTERDAM De laatste foeursdag van de week had een zeer kalm verloop. Aangezien het buiten land reeds 's morgens enige belangstelling vertoonde kwamen de koersen der inter nationale fondsen op hoger niveau, 's Mid dags bleef de stemming vrij vast, maar was toch iets minder dan in de ochtend. Kon. Olie bewoog zich op ongeveer 220 gulden. AKU kon zich moeilijk handhaven en liep achteruit tot 197, K.L.M. lag op 124 gulden. De cultures trokken wederom enige be langstelling en wel in de eerste plaats Ver enigde Deli, die een deel van het donderdag geleden verlies inhaalde. Het teleurstellen de verslag blijft ter beurze een druk onder werp van gesprek. H.V.A., aanvankelijk goed prijshoudend, zakte af tot het vorige niveau. Amsterdam Rubber ontmoette lich te vraag, maar ook hier was de affaire ge ring, mede wegens het weinig beschikbare materiaal. In de scheepvaarthoek ontstonden weinig veranderingen. Opmerkelijk was alleen de ontwikkeling van Van Nievelt, die de ge hele week onder verkoopdruk heeft gelegen, maar waarin thans het aanbod tot staan kwam. Prompt volgde een herstel tot 211. Certificaten van aandelen Springstoffenfa briek werden cum-dividend verhandeld op 190. Men verkeert ter beurze in onzeker heid omtrent de oorzaken van de moeilijk heden by deze vennootschap. Lindeteves werd lager gewaardeerd door het dividend- voorstel van 10 pet. (v.j. 14 pet.). Aandelen Billiton werden vernomen op het tot 275 verlaagde niveau. De markt sloot stil. Staatsfondsen waren iets beter gestemd. Prolongatie 3% pet. (ANP). NEW YORK De door aangekondigde prijsverhogingen stijgende staalfondsen trokken het sterkst de aandacht. Tijdens het hoogste noterings niveau van de dag waren er voor staal-, olie- en automobiel-fondsen, evenals voor een groot aantal geselecteerde aandelen, koersstijgingen genoteerd die varieerden tussen één en drie dollar. Het industriegemiddelde sloot 0,26 hoger op 503,29; dat voor -spoorwegen 0,11 hoger op 146,46 en dat voor openbare nutsbedrij ven 0,30 hoger op 69,8; het gemiddelde voor de 65 fondsen steeg met 0,20 tot 173,80. De activiteit was matig. De omzet be droeg 1.770.000 aandelen tegen 1.800.000 op donderdag. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3% Nederl. *47 86% 86% 3 Nedl. 1962/64 90% 90 Vs A. K. U 199 199 Calvé Delft 359 360 Van Gelder Zonen 192% 191 K. N. Hoogovens 305 305 Nederl. Ford 274 272 N. Kabelfabriek.. 285 286 gew. Philips Gloeil. 289% 291 pref. Philips Gloeil. 155% 155%* Unilever 469 473% Wilton Fijenoord 245% 246 Dordtsche Petrol. 1046% 1055 Konkl. Petroleum 217,10 220,— A'dam Rubber 75 77 K. L. M 122,- 124,— Holl. Amer. Lijn. 178)4 178 N. Scheepv. Unie 161% 161 Phs. v. Ommeren 269 269% H. V. A 126 126% Verg. Deli Mijen 92 94 Amsterd. Bank 204% 204% Ned. Handel Mij. 160/4 160%* Rotterd. Bank 172 172% Twentsche Bank 175 175* Anaconda Copper 67/4 68% Bethlehem Steel. 192% 193% U. S. Steel 68% 68% General Motors 41% 42% Shell Union 85 Vis 87% Tidewater 39 39% Vorige koers Amsteldiep, pass. 28 Kp. Finisterre n. Lobito. Alnati, 28 te Rotterdam. Alwaki, 28 te Port Swettenham. Alphacea, 28 te Rio de Janeiro. Arendskerk, 28 te Kaapstad v. Port Elizabeth Alioth, 28 v. Salvador n. Las Palmas. Algenib, 28 te Antwerpen. Borneo, pass. 28 Pantellaria n. Amsterdam. Banda, 29 te Rastanura V. Suez. Baud, 28 te Djakarta v. Singapore. Britsum, 27 200 m. z. Osaka n. Balikpapan. Cleodora, 28 v. East-London n. Abadan. Calisto, 28 te Stettin. Caltex Delft, 28 te Abadan. Charis, 27 v. Port Au Prince n. Caracol. Cistula, 28 te Trinidad. Concepcion, pass. 27 Lepaz n. Ascuncion. Cinulia, 10/7 te Durban verw. Callisto, 28 te Szezecin v. Sorel. Caltex Delft, 28 te Abadan v. Suez. Cumulus, 29 v. d. Atl .Oceaan te Rotterdam verw. Drente, 29 te Belawan. Delft, 28 te Maracaibo. Dorestad, 25 te New York. Esso Den Haag, 29 te Antwerpen verw. Enggano, pas. 28 Kaap Leeuwin n. Port Piri. Eenhoorn, 28 te Rotterdam verw. Friesland SSM, 28 te Kindby verw. Friesland, 28 te Port Said v. Beiroet. Ganymedes, 28 v. Le Havre n. Antwerpen. Groote Beer, 28 te Rotterdam verw, Guineekust, pass. 27 Dakar n. Le Havre. Hoogkerk, 28 te Antwerpen. Hathor, 28 te Hamburg v. Rotterdam. Hera, 27 220 m. n.o. Gt. Abaco Bahamas na». Cp. Haitien. Xsis, 28 v. New York n. Curacao. Kieldrecht, 29 te Chtttagong. Kota Baroe, 28 te Singapore. Kota Gede, 30 v. Tj. Priok te Padang verw. Kieldrecht, 27 v. Calcutta n. Chittagong. Kalydon, 20 te Suez verw. Kara, 5/7 te Kaapstad verw. Khasiella, 4/7 te Curagao verw. Kopionella, 7/7 te Lourenco Marques verw. Krebsia, 9/7 te Geelong verw. Kylix, 28 te Buenos Aires verw. Merwede, pas. 28 Kp. Finistere n. Le Havre. Metula, 29 te Balikpapan. Modjokerto, 28 v. Makassar n. Surabaja. Myonia, 28 v. Balikpapan, 30 te Surabaja verw. MerweUoyd, 28 te Colombo v. Belawan. Maas, 29 te Beyrouth v. Alexandrië. Maaslloyd, 28 Genua. v. Napels. Macoma, 28 te Karachi verw. Mitra, 30 te Curagao verw. Moordrecht, 28 83 m. z.w. Kreta n, Mena. Mentor, 25 v. Houston n. New Orleans. Nieuw Amsterdam, 28 te Southampton. Notos, pass. 27 Kp. Finisterre n. Lissabon. Nieuw Holland, 28 v. Sydney n. Brisbane. Ophir, 28 te Singapore v. Belawan. Oldekerk, 28 te Hamburg. Omala, 28 te Tripolis verw. Ondina, 1/7 te Curagao verw. Oranjefontein, 27 150 m. o. Madeira n. South.ton. Pr. Joh. Will. Friso. 28 v. Bremen n. Pt. Alfred. Peperkust, 27 v. Dakar n. Amsterdam, Polydorus, pass. 28 Gibraltar n. Amsterdam. Pygmalion, 27 11 m. z. Lizardhead n. Amsterdam. Rotti, pass. 28 Kp. Bon n. Port Said. Rondo, 29 te Singapore. Sibajak, pas. 28 Kp. St. Vincent n. Rotterdam- Slamat, 29 te Singapore. Sliedrecht, pas. 28 Kp. St. Vincent n. Hamburg. Straat Mozambique 28 v. Kaapst. n. P. Elizabeth. Sumatra 29 te Hollandia. Siberoet, 29 te Balikpapan verw. Slamat, 28 te Singapore. Stanvac Talang Akar, 29 te Sungeigerong. Schie, 28 te Savannah. Sarpedon, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Stad Dordrecht, 28 v. Rotterdam n. Palermo. Sibajak,, pass. 28 Gibraltar n. Rotterdam. Statue of Liberty, 27 80 m. z.w. Khorya Morya Baai n. Mena Al Ahmadi. Stentor, 27 980 m. n.o. Barbados n. Barbados Tjipanas, 28 te Lourenco Marques. Tjiwangi, 28 te Hongkong. Tamo, 28 te Santos. Trajanus, 28 te Piraeus. Titus, 28 te La Libertad v. Cristobal. Tjisadane, 29 te Kaapstad v. Port Elizabeth. Taria, 29 te Trinidad verw. Wonosobo 28 te Pt. Swettenham. Weltevreden, 28 te Padang verw. Woensdrecht, 28 te Mamonal. W. Alton Jones, 1/7 te Rotterdam verw. Wonogiri, verm. 29 v. Bremen n. Hamburg. Zuiderkerk 28 v. Amsterdam n. Marseille. Zaanland 28 Bremen. Zuiderkruis, 28 v. Cristobal n. New York. Zonnewijk, 28 240 m. nw. Midway eil. n. Singapore. KLEINE VAART Appingedam, 27 op Schelde n. Rotterdam. Ahoy, 28 te Kalmarsund n. Abo. Aaltje, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Arnhem, 30 v. Abidjan te Caen verw. Avontuur, pass. 28 Vlissingen n. Londen. Bill S, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Barracuda, 28 v. Swansea n. Amsterdam. Corona, 28 in de Wielingen n. Antwerpen. Caribia, pass. 28 Vlissingen n. Rotterdam. Dollard, 28 verm. v. Methil n. Kopenhagen. Eljo, 27 130 m. z. Faroer n. Faroer. Elsenburgh, 28 85 m. n.n.w. Vine. n. Duinkerken. Fiducia II, 28 10 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis. Fiducia, 28 v. Maassluis te Zeebrugge verw. Eemsborg, 28 v. Boston te IJmuiden verw, Geeststroom, 28 v. Boston n. Maassluis. Hink, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Henrica B, verm. 28 v. Dieppe n. Zaandam, Horst, 28 v. Fowey n. Ltibeck. Harm, pass. 28 Vlissingen n. Rostock. June, 27 te Cromer n. Maassluis. Janny, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Leuvehaven, pass. 28 Vlissingen n. Rouaan. Lindesingel, 28 v. Gent te Antwerpen. Lizard, 28 te Smithknoll n. Maassluis. La Paloma, 28 v. Gothenburg te Kotka verw. Mariscal Lopez, 28 180 m. o.z.o. Salvador n. Itajal. Merak N, 28 240 m. o.n.o. St. Paulsrock n. Las Palmas. Markab N, 60 m. o. Flambroughhd. n. Reykjavik. Merwehaven, 28 60 m. z.w. Ouess. n. Casablanca. Marcella, pass. 28 Holtenau n. Rotterdam. Mare Liberun, verm. 28 v. Georgetown n. Vera Cruz. Marjan, verm. 28 v. Dieppe n. Rotterdam. Mount Everest, pass. 28 Vlissingen n. Sauda Nieuwehaven, verm. 28 v. Rotterdam n. Malmö. Nijenstein, 28 bij Downs n. Gweek. Netta, 27 v. Marseilla n. Casablanca. Prinses Irene, 28 100 m. n.o. Humber n. Archangel. Prior, 28 bij Goeree n. Gothenburg. Rose, 4/7 v. Sandvik te Rotterdam verw. Result, 28 dw. Dover n. Genua. Vianne, pass. 28 Vlissingen n. Antwerpen. Wickenburgh, 28 60 m. n.n.o. Vilano n. Casablanca. Westpolder, 28 v. Rotterdam te Oporto verw. Westersingel, verm. 28 v. Newport n. Rotterdam. Zeehaan, 28 v. Ventspils te Gdynia verw. SLEEPVAART Barentszee, 27 v. Hamburg n. Brest. Blankenburg, 27 v. Le Havre n. Maassluis. Ebro, 27 140 m. n.o. Gibraltar n. Sunderland. Gele Zee, 27 110 m. n.n.w. Jamaica n. Maracaibo. Hudson, 27 v. Zeebrugge n. transport sleepboot Thames met „Stoneypoint". Noordzee, 27 v. Maassluis n. Brest. Thames, pass. 27 Startpoint n. Antwerpen. Witte Zee, 27 v. Maassluis n. Brest. Vrijdag 28 juni 1957 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A Ver. Deli Maatschappijen 3%°/o Staffellening 1947 3°/o Invest, cert. Nederland 3% Nederland 1962—64 Omzetten (nominaal): Vorige week (def.)Aandelen 10.056.054,- Deze week (voorl.)Aandelen 9.341.098,- Ex 12°/o dividend 2) Ex 12,8% dividend, waarvan 1,667 in aandelen 3) Ex 8% dividend Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 21 juni 193% 205 1981/2 Vs 206 212 207% i) 190 1931/2 190 5% 302 308 302 10% 285 288 287 6 288 295% 289% 8% 4541/2 479 470 2 245% 249% 246 4 210,50 221 219,95 2,05 176i/2 179% 179% 1% 144 148 148 1 159% 174% 159% 163% 2) 262 2691/2 269 73% 3% 75 81 76% 124% 133 1255% 91 981/a 9313/is 3'5/l6 863% 87 8625/32 Vis 903/ie 909/is 903/is 90 Vis 90Vs 90%2 V16 Obligaties f 8.819.835,- Obligaties 8.523.143,-

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11