De levenskracht van het Britse Gemenebest lijkt ongebroken „SILENE" Be Stormvogel Premiers in Londen voor jaarlijkse familieraad Ex-ballen jongen Schmidt drong door tot de laatste acht Indonesië's constituante duidde aan wat er in grondwet komt Autorijschool Velserbeek U BELT 7179 en wij komen FIETSTASSEN uit eigen zeilmakerij Fa J. MORRIEN HET WIMBLEDON TOERNOOI Koersen in Alkmaar Na een half jaar vergaderen Over het „hoe" - vooral inzake de staatsvorm - heerst verdeeldheid ZATERDAG 29 JUNI 1957 19 Kracht in vaagheid Mobiele monarchie Boos weer tijdens de Kieler Woche De volleybaluitslagen De waterpolocompetitie Alle Sittardia-spelers op transferlijst JUWELEN - GOUD H. W. DAMES ERKENDE B.E.A. AUTORIJSCHOOL Cursisten, die zich aanmelden vóór half juli genieten belangrijke reductie NEEM AUTORIJLES BIJ Tel. 4935 - Jan Kostelijklaan 30 - Velsen LUIDSPREKER Autorijschool en Luxe Verhuurbedrijf zonder chauffeur, van uitsluitend nieuwe wagens. Alle voorzien van radio. Het nieuwe adres luidt: TORRICELLISTRAAT 52 Erkend door A.N.W.B. en F.N.O.P. en lid van de wegenwacht, dus ZONDER PECH LANGS DE WEG PF"" Tevens verhuur van imperials "W1 voor volkswagens. Wij hebben nog STALLINGRUIMTE be schikbaar voor auto's, motoren en bromfietsen. Autorijschool en Luxe Verhuurbedrijf A. BEEKHUIS, Toricellistraat 32 - Tel. 7179 achter de Marnixschool. Voor een betrouwbare auto naar AUTOHANDEL SANTPOORT (Van onze correspondent in Londen) De premiers van het Britse gemenebest, behalve degenen, die om persoonlijke of binnenlands-politieke redenen verhinderd waren, zijn in Londen bijeen gekomen. Vooral na Suez is deze conferentie van groot belang, al lijkt het gemenebest in tegen spraak tot alle pessimistische voorspellin gen, vrijwel ongeschonden door het avon tuur te zijn heengekomen. Het gemenebest, opvolger van het eens oppermachtige Brit se koloniale rijk, is een vat vol tegenstel lingen. Het omvat monarchieën en republie ken, bestaat uit tal van rassen met de meest uiteenlopende ontwikkeling de gekleur- den overtreffen de blanken in het gemene best zesmaal in aantal en volgend jaar, wanneer ook Malakka er deel van zal uit maken, zullen er ook meer gekleurde dan blanke premiers zijn het vormt noch een politieke, noch een economische eenheid. Canada en Zuid-Afrika staan buiten het sterlingbloc. Het gemenebest is een alle gaartje met als enig bindmiddel de kroon, waarbij dan nog komt dat India en Pakis tan het Britse staatshoofd slechts als top figuur van het Gemenebest erkennen, maar niet als monarch in staatkundige zin. Dit is een tegenstelling, die nog scherper zal uitkomen naarmate de komende jaren het aantal republieken binnen het gemene best zal toenemen. Wat hen samenbindt in technische zin, is de versmade, doch tege lijkertijd als praktisch symbool dankbaar aanvaarde Britse kroon. Desondanks heeft men de laatste jaren het blijkbaar te veel aanstoot gevende woordje „Brits" laten val len, zodat kort en goed van „het" gemene best wordt gesproken. Om dezelfde reden voeren toestellen van de Britse overzeese luchtvaartmaatschappijen bij landingen in sommige Dominions tegenwoordig de „Union Jack" niet meer op de neus. De gemenebestlanden het zijn er thans met het eerste Afrikaanse lid Ghana tien zitten elkaar herhaaldelijk dwars, zodat het niet zou zijn te verwonderen als het gemenebest vroeg of laat uit elkaar valt. Volgens buitenstaanders, die vreemd staan tegenover deze typisch Britse politie ke constructie, het gemenebest ten dode is opgeschreven. Ondanks onderlinge wrij vingen en spanningen, financiële en poli tieke crises, blijft het echter zijn vitaliteit behouden. Het vindt zijn kracht in vaag heid. Het gemenebest zou niet langer tegen de vele schokken bestand zijn, als het een zuiver bondgenootschap was, in plaats van een losse associatie van soevereine staten, die elkaar zo vrij mogelijk laten. Zodra een daarvan zou trachten zijn wil aan de anderen op te leggen, zou dit het einde van het gemenebest kunnen betekenen. In deze staten-kring, die steeds meer het karakter krijgt van een Engelse club, waar men converseert en beleefd eikaars gevoelige tenen ontziet, mag men het onderling on eens zijn. De verdraagzame en levenswijze Britse levensopvatting prijst deze onenig heid aan als een onvolprezen deugd. Steeds weer falen de pogingen van hen, die het gemenebest een vastere grondslag willen geven dan de twijfelachtig geworden voor keurstarieven. Het gemenebest volgt geen eigen politie ke lijn en een hoog nodige gemeenschappe lijk beleggingsplan is ook nog niet opge steld. Er gaan stemmen op de gemenebest conferenties ook in andere hoofdsteden dan Londen te houden, om uitdrukking te ge ven aan de gelijkwaardigheid van de aan gesloten landen. Het zou ook mogelijk zijn het Britse staatshoofd enkele maanden in de Dominions te laten resideren: een mo biele monarchie. Voorlopig blijft Londen, ondanks zijn getaande macht, echter zijn centrale positie behouden, ook al omdat de Britse hoofdstad het middelpunt is van alle Ulf Schmidt, de vroegere ballenjongen uit het Zweedse plaatsje Nacka, behaalde een zeldzaam Wimbledon-„double". Voor het tweede achtereenvolgende jaar baande hij zich een weg naar de laatste acht van de heren enkelspelen,zonder zelf geplaatst te zijn. Door zijn enorme kracht bij het ser veren en bij zijn volley's schakelde de 23- jarige Zweed de Australiër Candy uit. Het duel op het centre court, dat twee uur duurde, eindigde in de Zweedse overwin ning van 6-4, 2-6, 6-2, 11-9. Dit gevecht was een van de drie partijen uit de vierde ronde, welke vrijdag werden gespeeld. In de twee andere partijen zege vierden de Australiërs, waarbij Cooper als tweede man geplaatst met 6-2, 6-3, 9-7 van de 20-jarige Amerikaan Green won en Rose achtste geplaatst weinig moeilijkheden ondervond met Pimental uit Venezuela De vijf resterende kwartfinale- De internationale cracks Quintus Har- veste en Roland grijpen als laatste voor bereiding voor de Grote Prijs der Lage Landen de Climax-prijs in Alkmaar aan om de uithouding en speed nog wat op te voeren. De eindstrijd zal dan ook ongetwij feld tussen beide cracks gaan, met als ge vaarlijk outsider Ria Olivier, die haar gun stige startnummer kan uitbuiten. In de ruim 2700 meter lange Elephant- prijs staan vier jonge paarden van hoge klasse, n.l. Tommy Mars, Sally Harvester D, Typhoon en Sir Parisien O. Voor eerst genoemde lijkt de afstand te lang, doch in dien de eerste duizend meter het tempo niet te hoog is heeft de kleine hengst in de eindstrijd de meeste snelheid over. De anderen kennen de zwakke kant van Tom my en zullen het vermoedelijk wel niet zo ver laten komen. De verwachting is dan ook dat Tyhoon gaat winnen voor Sally Harvester D en Tommy Mars. De rol van de stallen uit de kop van Noordholland is hiermee nog lang niet uit gespeeld, want reeds in het openingsnum mer heeft Nottelman in Vulture S een paard, dat de favoriet Vainqueur kan be dwingen. Bij de twee-jarigen ligt een overwin ning van Wanita van Barke in het ver schiet, die geroutineerder is dan haar con currenten, waarvan Wento Con Dios en Wybo worden geprefereerd. In de Mizzi Schindler-prijs vervullen de driejarigen Victor Emanuel, Vrijdag en Violine Morton de hoofdrollen. De overige paarden staan tegenover dit selecte trio volkomen kansloos. Daar Nottelman de meest tactische rijder is zal hij aan zijn gunstige plaatsing aan de start voldoende hebben om opnieuw zijn hegemonie in Alkmaar te bewijzen. Veel moeilijker is de keus in de Ama zone-prijs, waarin Us Hompie tot groot fa voriet is gebombardeerd, echter op losse grond van de 2400 meter, welke voor hem liggen, zijn vermoedelijk voor zijn beperk te uithouding een te zware opgave. Hierin ligt juist de kracht van Ukas, Tu Ciel d'Or en de grote stayer Tabor Harvester D, welke dan ook wordt geprefereerd. Bij de amateurs staat de plaatselijke crack Spen cer Gay's Zoon voor de taak een handicap in te lopen van 80 meter. Deze opgave be tekent op deze kleine baan in werkelijk heid een achterstand van meer dan 100 meter. Indien Simone aan de start ver schijnt zal de grote hengst dit niet kun- nei bolwerken, temeer daar hij ook nog de zeer snelle Rita Bond en Opveger moet overmeesteren. In de Moulin Rouge-prijs staan de wed ders voor een moeilijke keus, daar Queen Mary, Quichotte, Quick Fire, Queen Bon nie en Raleigh Harvester volkomen aan elkaar zijn gewaagd. Queen Harvester heeft de reling-zijde geloot en dit zal in deze volkomen open strijd de doorslag ge ven, vóór Quichotte en Queen Bonnie. plaatsen zullen vandaag worden beslist. In het kleine damesprogramma van vrij dag plaatste Althéa Gibson en Louise Brough zich voor de kwartfinales. Althéa Gibson versloeg de Engelse Gen Hoahing met groot machtsvertoon (6-1 ,6-1) de kleinste deelneemster van Wimbledon, Gen Hoahing, won nog geen puntje tot aan de vierde game. Ondanks het grote overwicht verslapte Althéa Gibson geen moment. Louisê' Brough, viermaal oud-kampioene en nog stëeds een stëbke kandidate, leek de partij in het begin nogal gemakkelijk op te nemen. De eerste set tegen Heather Brewer (Bermuda) won zij met 7-5, maar daarna maakte zij korte metten met haar tegen standster en won met 6-1. Haar slagen waren bijzonder zuiver geplaatst en voor een speelster van 34 jaar was zij opmerke lijk snel. Dames enkelspel derde ronde: mej. C. Truman (G.B.) versl. mej. M. Cox (G.B.) 61 61; mej. P. Edwards (G.B.) versl. mej. P. Hird (G.B.) 75 3-6 6—4; Darlene Hard (V.S.) versl. Erika Buding (Duitsland) 36 75 6—3. Vierde ronde: Althéa Gibson (V.S.) versl. Gen Hoahing (G.B.) 6—1 6—1; mej. Ryes (Mexico) versl. mej. K. Fageros (V.S.) 75 64; Louise Brough (V.S.) versl. mevr. Brewer (Bermuda) 7—5 6—1. Heren enkelspel vierde ronde: Schmidt (Zwe den) versl. Candy (Australië) 64 26 62 11 9; Rose (Australië) versl. Pimental (Venezuela) 6—3 63 64; Cooper (Australië) versl. Green (V.S.) 6—2 6—3 9—7. Heren dubbelspel tweede ronde: Davidson en Schmidt (Zweden) verslaan Licis en Skonecki (Polen) 6—4 61 6—1; Anderson en Cooper (Australië) versl. Hammersley (Chili) en Jansco (Hongarije) 7—5 6—3 6—4; Mulloy en Patty (V.S.) versl. Parker en Robson (Nieuw-Zeeland) 62 60 64; Becker en Howe (G.B.) versl. Bergerat en Haillet (Frankrijk) 3—6 61 62. Gemend dubbelspel eerste ronde: Ann Shil- cock en Paish (G.B.) versl. mej. K. Newcombe en Skonecki (Australië/Polen) 60 61; Shir ley Bloomer en Davidson (G.B./Zweden) versl. Zusy Kormoczy en Woodcock (Hongarije/ Australië) 6—1 6—4; mej. M. Hellyer en Emer son (Australië) versl. mevr. Hoad en Mark Australië) 1—6 8—6 6—3; mej. Woodgate en Ni- cholls (G.B./Nieuw-Zeeland) versl. mej. De Ri- ba en Gimeno (Spanje) 97 46 75. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Thelma Long en Ayala (Australië/Chili) versl. het echt paar Forbes (Zuid-Afrika) 6—4 46 63. In tegenstelling tot de uitslag van woens dag maakte de wedstrijdleiding van de Kie ler Woche hekend dat een extra race gezeild moest worden in de Drakenklasse om de „Felca-prijs" daar in de drie vorige heats Sorrentino, Van Duyl en Thomson ieder een race hadden gewonnen. De beslissende race, welke donderdagmiddag werd gehouden, leverde een overwinning op voor de Italiaan Sorrentino met „Aretusa", die dus dit jaar de „Felcapriis" in zijn bezit kreeg. Onze landgenoot Van Duvl met „Tringel II" werd tweede. Ilii eindigde met 1 seconde verschil op de Italiaan. Er stond een harde wind (windsterkte 6) waardoor er vele masten braken en ver schillende grootzeilen scheurden. Zo eindig den bijvoorbeeld van de zestien gestarte boten in d.e Flying Dutchmenklaisse er slechts zeven de race. De uitslagen van de wedstrijden op de vierde dag luidden; Drakenklasse (vierde race, dus niet de extra-race voor de Felca- prijs) 1. Sorrentino (Italië) met Aretusa": 2. Tommy Thomson (Duitsland) met „Gustl 12"; 3. Van Duyl (Ned.) met „Trintel II". Klassement: 1. Sorrentino 1001 punten; 2. Thomsen 965 punten; 3. Van Duyl 928 punten Finnjollen: 1. Elvstroem (Denemarken); 2. Schwarz (Denemarken); 3. Sleeswijk (Ned.) 4. Ochwald (Duitsland). Door de sterke wind brak de mast van het bootje van Warburg, terwijl de boten van de overige Nederlanders omsloegen. Het klassement luidt: 1. Elvstroem 1283 punten; 2. Schwarz 1161 punten; 3. Sleeswijk 940 punten. Ook vrijdag stond er een scherpe wind (windkracht 7), waardoor vele deelnemers averij opliepen en andere zeilers van de start afzagen. In de Drakenklasse won de Italiaan Sorentino de race, terwijl onze land genoot Van Duyl een goede tweede was. Ravenborg bezette de derde plaats. De race in de Finnjollenklasse werd gewonnen door de Deen Elvstroem. De Nederlander War burg werd derde. communicatiemiddelen. W e 1 is er sprake van koning-moeder Elizabeth te benoemen tot gouverneur-generaal van Canada, dat zich, als reactie op de Amerikaanse invloed sterker op Londen wenst te oriënteren. De Britten hebben er slag van het oude los te laten en het toch op mysterieuze wij ze vast te houden. Op die manier voorko men zij in deze overgangstijd een gevaarlijk vacuum. Het lukt niet altijd, zoals in het geval Birma, dat na de oorlog het gemene best de rug heeft toegekeerd en snel berg afwaarts gaat. Het gemenebest verschaft vooral de psychologische sfeer, die het lang zame groeiproces naar politieke volwassen heid bevordert.. Soms heeft een lid op het punt gestaan uit het gemenebest te treden zoals India doch de historische bin ding met het vroegere moederland bleek te sterk voor deze verleiding. Het voorname gezelschap eerste mi nisters van de tien zijn er nog slechts twee „oude" gezichten: Menzies van Au stralië en Nehroe van India dat thans in Londen beraadslaagt, neemt geen beslis singener is geen agenda want dat doet men thuis. Het enige doel is de familie band te versterken en de onenigheden voor een ogenblik op de achtergrond te laten. Men is gekomen om elkaar te raadplegen, zodat na ofloöp iedereen weet, welke rich ting de anderen inslaan, al is het dan mis schien ook een „verkeerde" richting. De volüeyballuitslaigen van de dieze week voor de volieybailbekercompetitie gespeelde wedstrijden luidden, Dames: EcleotiaDie Raeckse 03, JBS(Spaarnestad 22, SSO Gios 3—0, SdzoDSS 4—0, AW—DSS 3—0, AVCDie Raeckse 03. Heren: OVRARa- pidiitas 31, SizoRapidites 2 31, Die Raeckse 2Eelecta 03, SpaarnestadAW 22, WIK 2-DSS 40, GiosRapiditas 2 13. De uitslagen van de gespeelde wed strijden voor de zomercompetitie luidden, Dames: AVCOranje Zwart 30, OVRA Weltevreden 40. Heren: CJMVSoza 13, Oranje ZwartSSH 22, Soza 2Oranje Zwart 2—2, Soza 2CJMV 03, SSHSEG 30, SEGSoza 03. De uitslagen van de wedistrijden gespeeld in de competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond luidden; Dames reserve tweede klasse B: HVGB 2—DWT 4 5—2. Heren reserve eerste klasse A: HVGB 2—HPC 2 53. Reserve tweede klasse A: Haarlem 2 AZ 70 1'8. Reserve tweede klasse B: Haar lem 2DAW 2 23. Reserve derde klasse C: Bruinvissen 2DWT 2 08. Competitie Kring Haarlem KNZB, Dames tweede klas se: HPC 3HVGB 3 41. Heren eerste klas se: Hilleigom IHoofddorp 1 80. Tweede klasse: HPC 5Haarlem 5 07. Derde klas se: Hiltegom 2Haarlem 2 2—0. ROBINSON. Robinson, wereldkampioen middengewicht boksen, heeft zich bereid ver klaard zijn titel in september te verdedigen tegen Basilïo, wereldkampioen weiter ge-, wicht. DJAKARTA (ANP-luchtpost) Indo nesië's grondwetgevende vergadering, die in november vorig jaar door president Sukarno werd geïnstalleerd, heeft haar eerste arbeid voltooid: de opstelling van een lijst van onderwerpen, die in de In donesische grondwet dienen te worden opgenomen. Dit moge een pover resultaat lijken van een half jaar vergaderen door meer dan 500 van Indonesië's eerste lei ders, het is in ieder geval een fundament, waarop men verder kan bouwen. De ver warring, waaraan velen in Indonesië door de opstandige bewegingen in de verafge legen gebieden ten slachtoffer zijn ge vallen, heeft nog eens de noodzaak onder streept van een stevige basis voor het ge bouw van de Indonesische staat. De eensgezindheid, weke de vergadering in Bandung uiteindelijk heeft weten te be reiken over de materie, die in de grondwet dient te worden verwerkt, houdt overigens bepaald niet in, dat er gesproken zou mo gen worden van overeenstemming over de inhoud van de artikelen, welke men daar in opgenomen wil zien. Zo ooit/ dan hebben de algemene be schouwingen in de constituante de be staande diepgaande verschillen van mening over de structuur van de staat tussen de verschillende partijen en groepen nog eens duidelijk in het licht gesteld. Men is het dan eens geworden, dat 37 onderwerpen in de grondwet behandeld moeten worden. Het eerste daarvan be treft de rechten van de mens. Andere be handelen de staatsvorm, de staatsinrich ting, de taal, de vlag, het volkslied en het staatsburgerschap. Een reeks van arti kelen zal betrekking hebben op financiën en economie, agrarische zaken, leger, po litie, huwelijksrecht, verkiezingen en vrou wenrechten. Maar in concrete bestaat thans onder de leden van de constituante nog slechts volkomen eensgezindheid over de formu lering van de menselijke vrijheden, een formulering, welke overeenkomt met die der UNO. Alle andere zaken zijn in feite grotere of kleinere vraagtekens gebleven. „Pantja Sila" blijft De verwachting bestond, dat de strijd voornamelijk zou gaan over de ideologie van de staat, over de vraag of Indonesië met zijn overwegend grote islamitische bevolking een islam-staat zou moeten zijn dan wel een staat, gebaseerd op de door president Sukarno geformuleerde „pantja sila" de vijf beginselen van ge loof in de almachtige God, volkssoeverei niteit, sociale rechtvaardigheid, democra tie en nationalisme. De gedachte aan een staat gebaseerd op de Islam heeft in min of meer uitgespro ken vorm bij alle Islamitische partijen, bij de anti-communistische Masjumi, de Het bestuur van Sittardia heeft besloten alle contractspelers op de transferlijst te plaatsen. De KNVB en de spelers zijn hiervan op de hoogte gesteld. Het betreft de spelers: Van Rixoord, J. Peersman, Brull, Paauwe, L. Peersman, Dieteren, Beckers, Knops, Schmeits, Schils, Huis man, Ehlen, Gardier, Gruisen en Driessen. en andere sieraden IN- en VERKOOP Kruisstraat 19, Haarlem b. d Ridderstr. Tel. 16910. NETTE WERKSTER 2 ocht. p. w. Da Costalaan 51, Drie huis. HULP i. d. HUISHOUDING gevr. 2 of 3 ocht. in de w. bij m. en vr. Te bevr. Bur. v. d. blad. KINDERMEISJE gevr. voor direct, 3 kind., 9, 8 en 3 jaar. Aanmelden voor 7 uur. Jan Kostelijklaan 1, Velsen. NET PERSOON, 34 jaar, zkt. avondwerk, bezit alle rij bewijzen, ook zaterdagsmid dags en zondags. Bijv. garage bekend met taxi en vracht wagens, ook ander werk. Br. L 1201. COLOVINYL TEGELVLOER LEGGER b.z.a. per M2. voor particulier, winkelier en aannemers. Br. L 3658 A. grootste relegieuze partij, wel in de eerste plaats. Maar hoewel met verwijzing naar Pakistan en Egypte de Islam-staat door vertegenwoordigers van die partijen met kracht werd voorgestaan, kan men aan het einde van de algemene beschouwingen toch niet concluderen, dat voor Masjumi, Nahdatul Ulama, Perti, P.S.I.I. en de Tha- rikat Islam, deze kwestie een conditio sine qua non is. De voorzitter van de Masjumi had reeds eerder gezegd, dat er geen prin cipiële tegenstellingen bestonden tussen de Pantja Sila en de leer van de Islam. Wel wenste men uiteraard, dat de godsdienst, en meer specifiek de Islam, zijn stempel zou drukken op Indonesië's wetgeving. Omstreden eenheidsstaat De duidelijkste meningsverschillen ble ken te bestaan over de staatsvorm en de staatsinrichting. Volgens de voorlopige grondwet is Indonesië een eenheidsstaat met een onschendbaar president aan het hoofd. Het parlement bestaat uit één ka mer. Verscheidene vertegenwoordigers van gebieden buiten Java en sprekers voor kleinere politieke groeperingen hebben ïn de constituante thans gepleit voor een fe derale staatsvorm. Dezelfde sprekers, daar bij gesteund door leden van islamietische partijen, spraken hun voorkeur uit voor een twee-kamerstelsel. Vrij veel sprekers eisten de instelling van een senaat, die zou moeten bestaan uit vertegenwoordi gers van de verschillende eilanden en eilandengroepen. Masjumi-sprekers spra ken zich voorts uit voor een presiden tieel kabinet naar Amerikaans voorbeeld, dat zij meer in overeenstemming achtten met de Indonesische behoeften dan de tot nu toe gebruikelijke parlementaire regeringen. Er bleken voorts verschillen van inzicht te bestaan over de betekenis van de zelf- besturende gebieden in het Indonesisch bestel alsmede over die van het adat- recht, dat in sommige streken nog in hoge ere wordt gehouden. Het probleem van de minderheden en dat is hoofdzake lijk het vraagstuk van de economisch sterke Chinese minderheid was een andere bron van tegenstellingen. Daar tegenover kan men stellen, dat de opstel lers van de Indonesische grondwet in het algemeen van gevoelen zijn, dat een of andere vorm van geleide economie, in ieder geval geen liberale economie, voor het land geëigend moet worden geacht. De actuele conflicten in de Indonesi sche maatschappij, die president Sukarno deden uitroepen, dat zij de fundamenten van de jonge staat aan het wankelen brachten, zijn ook van invloed geweest op de debatten in de grondwetgevende verga dering. Vele sprekers betreurden, dat de beschouwingen niet werden gevoerd in de sfeer van tolerantie, waarin men een half jaar geleden de werkzaamheden begon. „Wij moeten ons niet door sentimenten laten beïnvloeden, maar ons gezond ver stand bewaren", zei een der sprekers. Maar ook, indien de problemen van vandaag buiten de vergaderzaal van de constituante gehouden kunnen worden, zal het volgens waarnemers te Djakarta, nog wel drie jaar, zo niet vijf jaren duren, voordat de beraadslagingen in Bandung zullen hebben geresulteerd in een grond wet voor de Indonesische republiek. TROMPSTRAAT 10 - IJMUIDEN-OOST - TEL. 5646 GEDIPLOMEERD INSTRUCTEUR Als U naar aan ladder zoekt, als Uw vrouw een dienstmeisje nodig heeft, of een naai machine ter overname, of ais Uw dochter een tweedehands piano wil hebben, kies dan de snelste en goedkoopste methode - PLAATS 'N KOUSEN REPARATIE.Mevr Visser, Tasmanstraat 4 v/h Dirk Hartoghdwarsstr., IJm PHILIPS AUTORADIO va f 170. Inbouw-service Nat Gonella, Trompstraat 121, Tel. 4475. ELECTR1SCH SCHEREN? U weet het Keizer spant de kroon Keuze uit 17 model len Voor elke baard hebben wij een apparaat. Let op bet juiste adres naast de dames- hoedenwinkel Trompstr. 30, tel. 4516. Probeer het eens vrijblijvend. HEBT U FEEST? Huur een pick-up met gezellige pla ten. Muziekhandel Uniken, Wij aan Zeeërweg 45, Urn. Oost. Telefoon 7127. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig Wasmachines met lichte emaille besch. Gloed nieuw m. gar. vanaf f 129.50 desgew. afbet. inl. KRELA- GESTRAAT 28, telef. 17848, Haarlem. ACCU's, le klas Duitse im port. Lage prijzen. Doelstr. 8. Tel. 17828, Haarlem. 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27, Chem. Wasserij en Ververij Keyser. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porceiein, bestek, elek.tr, geluidsinstalL en platen, luchtbedden, toneel- decoraties Eerste IJmuider- Verhuurinrichting, Tromp straat 35, IJm.-O Tel 4273 ALLE VERZEKERING. Alle ruiten in ramen en deuren f 1.50 per kamer. Inl. Mak. C. Visser Hzn., Maasstraat 1, tel. 4830. W. A. PARTICULIEREN. f 7.50 per jaar. 50.000 per ge beurtenis, 25.000 per persoon 5000 schade van derden. Inl. Mak. C. Visser Hzn., Maas straat 1, tel. 4830. ALLE VERZEKERINGEN. Keur van Maatschappijen. Om enkele te noemen: Ne derlanden van 1845, Holland van 1859, Hollandsche Brand 1808. Inlichtingen Mak. C. Visser Hzn., Maasstraat 1, Tel. 4830. 9 PERS. BUSJES, Ford Tau- nus Volksbus of Stationcar vanaf f 30 p. dag. Bestel auto's, luxe auto's, 4-7 pers. Hopman, Jan de Braijstr. 2, Haarlem. Tel. 12448. Wie heeft woensdag j.l. 1.30 u. FIETSJE, kleur paars rood meegenomen uit de Maasstraat? Terugbezorgen Lange Nieuwstraat 152. LUXE AUTO-VERHUUR z. chauffeur. Fazantenlaan 10 Fahrenheitstraat 27. Verhuur van WAS- en NAAI' MACHINES. Handelshuis „De Mercuur", Tel. 4682. Kon. Wilhelminakade 2. WONINGRUIL. Vrij huis, 2 kamers, keuken en 3 slp.k. ruilen voor flat beneden of le verdiening. Br. L 1195. Gevr. voor geldbelegging enige WOONHUIZEN. Br. met prijsopg. L 3635. Gevr. KINDERFIETSJE 7 j.) event, te ruilen voor aanwezige grotere 12 j.) Spiegellaan 4, Driehuis. Tel. no. 7283. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER, worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Industriestraat 2. tel. 5852. VEEL GELD BETAALT BROEKMAN voor alle soor ten meubilair, naaimachines, zolderopr. enz. Lakenstr. 26, hoek Doelstraat. Tel. 10794. Haarlem. Te koop: JONGENSFIETS 10 jaar.. Van Nieuwkoop straat 6. TE KOOP: meisjesfiets 46 j., 60 weckflessen, z. g. a. n. oliekachel mk. Spar. Vlier straat 9, IJm.-O. Te koop aangeboden: z.g.a.n. IMPERIAL voor V.W. of dergel. kl. wagen. Tel. 7283. van prima waterproofdoek vervaardigd. Elk gewenst model en maat DEKKLEDEN - BUISKAPPEN - ZEILEN onz. voor zeilboten, nieuwe en reparatie STRAND- en KAMPEERTENTEN. Bemonsterde prijzen op aanvraag. Middenhavenstraat 80 (bij Strandweg) Telefoon 4906 - J m u id en Verkoop uitsluitend met 3 maanden garantie. Momenteel voorradig: Opel Rekord 1955 en '54; Ford Tau- nus 1955; Angüca '55; Ford Busjes '55; Fiat 1100 '54; Volks wagen '54 en '53; Morris Minor bestel 300 kg. Alle wagens in prima conditie. Bloemendaalsestraatweg 148 en 168. Telef. 7709 en 8550. Zondags geopend FINANCIERING MOGELIJK TE KOOP: 2 helmen, 2 bril- MOTOR-TANDEM te koop. len, laarzen, 2 leren jekkers. Te bevr. Zeeweg 235, IJm Adres bur. van dit blad. TE KOOP: z. g. a. n. motor, merk Zundapp, b.jaar '56, loopt 1 op 35 km. heeft 3500 km. gel., snelheid v. 90-110 km. Deskundig onderzoek toegestaan. Adres bur. van dit blad. Te koop: CITROëN SPORT. Da Costalaan 26, Driebuis. Te koop: ACCORDEON 80 bass., 5 reg. als nw. Nieuw koopstraat 7. Te koop aangeb. in pr. st. verk. MOTORRIJWIEL merk Ardie, motor Sachs, met n.we banden, en geh. gerev. mo tor. Sluis eiland 46, IJm. Na 5 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13