Jeugdhonk van „De Brulboei" aan de Kanaalstraat gaat in september open Bij AREND REYM Autorijschool „IJmond" Jeugdleider G. W. in 't Hout put uit ervaring in Rotterdam rijke Winkelpersoneel noemt houding werkgevers „minderwaardig" Leden van Velser Sportstichting ter algemene jaarvergadering Eterna Aluminium draadje beschermt zeeschepen tegen roestvorming Telefoon 4551 GEEN DOORGANGSHUIS, MAAR EEN TEHUIS Standpunt van B. en W. en raad ook aangehouden slaagt u Tt.GrktWKugter Spannende eindstrijd om clubtitel dammen Om de vrije middag en de koopavond voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K 2560 - 8930 Bezwaren tegen groepsindeling Nederlands schip wordt niet gelost door staking in Dublin Velsen-Bergisch Gladbach Grote kans op niet doorgaan uitwisseling LUXE VERHUUR Hondsbossche Zeewering wordt verbeterd Vissenkerkhof Marktplein 30 Telefoon 4273 ZATERDAG 29 JUNI 1957 (Van een onzer verslaggevers) ENTHOUSIAST EN VOORTVAREND is de uit het nijvere Rotter dam komende jeugdleider G. W. in 't Hout sinds enige maanden in Velsen aan de slag. Hij is de man, waarop vele jongeren in IJmuiden ongetwijfeld hebben gewacht. De eenendertigjarige heer In 't Hout is de leider van het jeugdhonk aan de Kanaalstraat geworden. Een jeugdhonk, dat al te lang in de windselen heeft gezeten, maar dat begin september van dit jaar eindelijk opengaat en dan al zijn deuren van de ettelijke vertrekken wagen wijd zal openzetten voor IJmuidens jeugd, vooral de ongeorganiseerde jeugd. Het jeugdhonk zal worden beheerd door de nieuw opgerichte ver eniging „De Brulboei", die ontstond toen het niet gelukte om het clubhuis in het verband van de Velser Jeugd Centrale te stichten. Met dezelfde be stuursleden werd echter onversaagd doorgewerkt, zodat tenslotte half april de heer In 't Hout in dienst kon komen. In het gebouw aan de Kanaalstraat moet nog het een en ander worden vertimmerd en geschilderd en ook het interieur moet nog voltooid worden, terwijl de heer In 't Hout bovendien de nodige contacten in Velsen en daarbuiten heeft te leggen om het vele werk van straks goed voor te bereiden. Maar dan zal het ook het buurthuis van IJmuiden worden, een wijkcentrum, dat vooral voor de jongeren, die en op straat en thuis ruimte tekort komen, een eigen tehuis zal zijn en waar gelegenheid is voor spel, sport, knutselen, dansen en tal van andere vormen van ontspanning. De heer In 't Hout en zijn vrijwillige leiders zullen er voor zorgen. IJMUIDENS jeugd honk aan de Kanaal straat naast de kerk zal die jongeren in september maar wat graag ontvangen. Er is ruimte voldoende. Een kelder en twee verdiepingen en des noods nog het han- denarbeidlokaal van het Kennemer Vor mingsinstituut. Het is een oud gebouw, waarin het jeugd honk terecht kwam. Maar een dergelijk gebouw heeft juist die kansen, die gemeente architect Peters en De jeugd eist ruim te en daarin willen we tegemoet komen. Ziedaar een uitspraak van de heer In 't Hout, waarin veel ligt opgesloten. Er is de laatste jaren in IJmuiden veel ge sproken over de jeugd. De jeugd, die geen plekje over houdt om te spelen en die zelfs in de wo ningen vooral in de flats weinig ruim te krijgt toebedeeld om zich in het spel uit te leven. Op de vaak be krompen huisvesting in vele delen van Velsen haakte de uit huizigheid van de jongeren aan.... jeugdleider In 't Hout niet graag laten schieten. Zij zien eerder meer en betere mogelijkheden in dit gebouw dan wanneer er een nieuw clubhuis was opgetrokken. Er schuilt nog wat romantiek voor de jon geren in dit tehuis met de vele deuren, gangen en trappen. Zie maar eens in de kelder, om onder de grond te beginnen. Een pracht van een gewelfd dak onder de keuken. Met een paar olielampen, een stuurrad en wat tim merwerk is hier veel te bereiken en kun nen heel wat hechte samenkomsten wor den gesmeed. „We gaan er gebruik van maken", zegt de heer In 't Hout. Welke groep van jongeren. Welke leeftijd? Ze zoeken het zelf maar uit. De heer In 't Hout heeft al eens rondgekeken in IJmui den en meent dat IJmuidens jeugd van een iets ander slag is dan in Rotterdam. De jeugd is hier anders geaard dan de stadsjeugd, in ieder geval, meent hij, guns tiger. En het werk zal daarmee zeker slagen in het Velsense. Rotterdam werd voor de heer In 't Hout bij het werk in het Zuidervolkshuis met zijn vijf vaste leiders ook een succes en is dat nog steeds. DE BEGANE GROND krijgt in het jeugdhonk aan de linkerzijde van de deur de leiderskamer en de grote instuifzaal te bevatten. De plafonds van de zalen wor den zoveel mogelijk omlaag gebracht^ door het aanbrengen van „tussenplafonds". Na schooltijd zal daar in de instuifzaal IJmuidens jeugd kunnen samenkomen rond de tafeltennis-tafels en bij de andere spelen. De jeugd van onder de vijftien jaar zal hier in hoofdzaak worden opgevangen. En 's avonds kunnen de ouderen er te recht aan het biljart. De heer In 't Hout wil trachten er dan meer een sociëteit van te maken, waar ook uen glaasje cocacola is te verkrijgen en wat g.-geten kan wor den. Op de zaterdagavonden stelt hij zich het houden van dansinstuiven voor en ver der kan men er zoveel en zo ronduit met elkaar praten, Ms een ieder dat wil. Des noods onder leiding. UIT DEZE INSTUIVEN hoopt de heer In 't Hout tot de meer gebonden clubs te komen clubs, waarin de vrije expressie zeker opgeld zal doen. Linoleumsnijden, boetseren, pantomime, toneelspel en voor de meisjes ritmisch dansen. Noem maar op. Die clubs zullen hun onderkomen op de volgende verdieping vinden. Er wordt een zaal als een complete huiskamer in gericht, waar de leiders en hun medewer kers kunnen vergaderen, maar waar voor al kleine groepen meisjes kunnen samen komen om te naaien, te handwerken en te lezen. Er wordt een kleine bibliotheek ge vormd. Enfin, men zal het zich daar ge zellig kunnen maken. En bovendien is er dan het handenar- beidlokaal van het Kennemer Vormings- De door de „Brulboei" aangestelde clubhuisleider, de heer G. W. in 't Hout uit Rotterdam. 57 gaarne opdagen. En hebben bepaalde Velsenaren een „ave, dan bestaat er altijd de mogelijkheid om met financiële steun van „De Brulboei" een cursus te volgen, zodat het later weer kan worden overge bracht aan de jongeren. Brulboei's jeugd leider hoopt hierdoor voldoende Velsense vrijwilligers te vinden om van het club huiswerk een succes te maken. In septem ber moeten de deuren open! Vandaag zal de laatste remde vain de eind strijd om het clubkampioenschap dammen van Nederland worden gespeeld. Van de vier finalisten zijn het Rotterdamse Constant en Ons Genoegen uit Utrecht voor de nationale titel uitgeschakeld Daar de twee overige kan didaten in de laatste ronde tegen elkaar moeten uitkomen, zal het in Utrecht we) spannen. De uitslagen van de eerste twee ronden luiden: le ronde: ConstantResidentie Damgenoot- schap 7-13, Ons GenoegenJozeph Blanke naar 8-12, 2e ronde Residentie Damgenoot- schapOns Genoegen 17-3, Jozeph Blanke naarConstant 13-7. De stand van het toernooi is nu: Residentie Damgenootschap 2 2 0 0 4 30-10 Jozeph Blankenaar22004 25-15 Constant 2 0 0 2 0 14-26 Ons Genoegen 20020 11-29 De Noordhollandse kampioene Jozeph Blankenaar zal dus proberen voor de derde achtereenvolgende keer de nationale dam titel op haar naam te brengen. De Amster dammers beschikken over een uitstekend tiental. Maar ook de Hagenaars zijn goed in vorm. De wedstrijd begint om drie uur en wordt gespeeld in gebouw „Vriendenkring" Brigittenstraat te Utrecht. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: Portemonnee met inhoud, halsketting, grijze jongenskous, ring met sleutels, aantal guldens, rode autoped, portemonnaie, een paar basket balschoenen, keienvanger van een Bed ford, zonnebril, gekleurde bal, gummi re genbroek, bruine schoen, 2 rozenkransen, 2 kettingen met hanger, nagelgarnituur, hoe- densierspeld, vierkleuren potlood, fiets- pompje, autoped, kindervestje, 10 postze gels, autoped op luchtbanden, jongenstrui, windjack, kindersokje, bruine hond, he- renportemonnaie met inhoud, een paar gymnastiekschoentjes, vulpen, sleuteltje van fietsslot, priem. IJmuidens jeugd schreeuwt om recrea tieruimte. Hier staan zij voor de deuren van het nog gesloten jeugdhonk. In september is dit stel welkom. instituut, dat in de avonduren speciaal ge schikt is voor de activiteiten van IJmui dens jongeren. Daar zal gelegenheid zijn voor handenarbeid en om met pitriet te werken. De sport zal niet worden vergeten. De heer In 't Hout denkt bijvoorbeeld aan judo een perfect afreageermiddel. MAAR ER ZULLEN uit Velsen ook de mensen moeten komen, die deze enthou siaste jeugdleider willen bijstaan in het werk. Voor judo, om een voorbeeld te noemer., moet nog een geschikte man wor den gevonden, die de jeugd hiervan iets wil bijbrengen. En zo zijn er meer takken van sport en ontspanning. De heer In 't Hout kan zo al direct een lijst van twintig opsommen. In de kapel op de bovenverdieping wordt nu nog gewerkt door de Velsense bejaar den, die bezig zijn aan de vervaardiging van een maquette van IJmuiden. Wanneer er geld voorhanden is wordt ook deze zaal ingericht en komt dan vrij voor allerlei spelen. Overigens: die bejaarden wil de heer In 't Hout graag in het buurthuis houden. En hij denkt ook aan moederclubs het moet het buurthuis van heel IJmuiden worden. De binding van de buurt zal er uit ont staan en groeien Clubs kunnen worden gevormd, waarbij men het jeugdhonk niet moet zien als een doorgangshuis voor de jeugd, naar andere verenigingen, zoals het enige jaren geleden is voorgesteld. De heer In 't Hout zal er echt niet veront waardigd over worden als een van de jon geren door het beleven van zijn hobby lid wordt van een vereniging. Maar opzet is het niet. Wat de hobby's betreft: de heer In 't Hout kan nog veler medewerking hebben. Hij heeft al contact gelegd met de Stich ting Film en Jeugd om in de wintermaan den films te vertonen. En hij denkt zelfs al aan een donkere kamer voor de knapen die onder leiding van gevorderde amateur fotografen uit de IJmond iets meer van de fotografie willen weten. Kamperen? Het staat op de schema's bij deze leider, onder het zomer. -erk. DE HEER IN 'T HOUT heeft altijd in jeugdclubs en ook onder de bedrijfsjeugd leiding gegeven en studeert thans voor MO pedagogie. Ook zijn echtgenote is ver trouwd met het werk zij munt uit op het gebied van handenarbeid. Zelf voelt de heer In 't Hout zich het meest tot panto mime en toneel aangetrokken. Vrijwillige medewerkers ziet de heer In 't Hout dus voorlopig i.an de Spaarnestraat De oproep van de R.K. bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelpersoneel, af deling Beverwijk, een vergadering bij te wonen over het probleem van de vrije middag en de koopavond, werd met een grote opkomst gehonoreerd. Voorzitter C. II. J. Homberg stak zijn vreugde hierover gisteravond in het Centrum niet onder stoelen of banken, en heette allen, voor het merendeel dames, alsmede de tweede secretaris van het hoofdbestuur, de heer Malta, hartelijk welkom. Het is de bedoeling, zo zei hij, de ge beurtenissen, die de laatste tijd de ver worven sociale rechten van het winkel personeel trachtten aan te tasten, nader te bezien. Het ging volgens hem niet over de salariskwestie, noch over vakantierege lingen, doch over de pogingen, die van de zijde der Beverwijkse Middenstand Cen trale en van de Vereniging van Breestraat- winkeliers, bij de gemeenteraad worden ondernomen, om de bij de gemeentewet vastgelegde vrije middag ongedaan te maken. De wijze waarop een en ander door ge noemde verenigingen wordt gespeeld, noemde spreker „minderwaardig". De richting, waarin wordt gewerkt, zag hij als volgt: Ten eerste wil men zijn zin zien te krijgen, om vervolgens overleg te ple gen met de vakorganisaties. In 1951 is in samenwerking met de B.M.C. en de vak organisaties bij gemeenteverordening vastgelegd, dat alle winkels, uitgezonderd de slagerijen, op dinsdagmiddag gesloten zouden zijn. Ook is bekend, zo vervolgde de voorzitter, dat enkele grote winkelbe drijven liever de maandagmorgen als een halve vrije dag hadden willen hebben. De reden waarom de vakcentrales de dinsdagmiddag boven de maandagmorgen prefereerden werd uitvoerig door hem uit eengezet. De moeilijkheden begonnen pas goed omtrent de St. Nicolaastijd in 1956. Toen richtten de B.M.C. en de Breestraat- winkeliers zich tot B. en W., met het ver zoek, de winkels tot tien uur 's avonds open te houden. Tijdens diverse besprekingen met de wethouder en de voorzitters der diverse organisaties, kon spreker zich niet aan de indruk onttrekken, dat de wethouder het eens was met het standpunt van de B.M.C. en Breestraatwinkeliers. De vakorganisa ties wezen dit standpunt af en maakten toen een afspraak, dat beide partijen zich hierop nader zouden oriënteren, vooral op de mogelijkheden, die het wetsartikel hiertoe biedt, waarna B. en W. deze kwes tie aan de raad ter goedkeuring zouden voorleggen en het personeel dan ter com pensatie een extra halve vrije dag zou ge nieten. De voorzitter las de correspondentie hieromtrent voor, die door de afdeling Be verwijk en B. en W. was gevoerd, als mede de uitslag van de stemming in de raadsvergadering. Het voorstel van B. en W. werd toen met 11 tegen 10 stemmen af gestemd. Met de hakken over de sloot hebben de organisaties toen de overwin ning behaald zo zei hij. Vervolgens ging hij uitvoerig in op de vakantieregeling, die in een concept-ontwerp door B. en W. van Beverwijk aan de vakorganisaties was overhandigd, waarbij winkels van dezelf de branche om beurten zouden sluiten, op dat het publiek hierdoor niet gedupeerd werd. Dit zou echter voor 1 maart 1957 bij raadsbesluit moeten worden vastgesteld. Op 13 maart protesteerde de afdeling Be verwijk tegen deze conceptverordening. Alleen voor de slagers, kappers, groente en fruithandelaren, alsmede de kruide niers is nu een regeling omtrent de va kantiesluiting bekend gemaakt. Het kernpunt waarom deze avond was belegd gold de vrije dinsdagmiddag, die door toedoen van de B.M.C. en Breestraat winkeliers in het gedrang zou dreigen te komen. Deze verlangen, dat op dinsdag, vallende vóór een erkende feestdag de winkels open zullen blijven en dat er dan geen compen satie aan het winkelpersoneel hoeft ge geven te worden. Aan de hand van het werktijdenbesluit meende de voorzitter te kunnen aantonen, dat deze redenering vol komen fout is, en dat het standpunt dat door B. en W. hierin wordt ingenomen evenmin juist is. Hierover, zo zei hij, heeft men uitvoerig kunnen lezen in de dagbladen, die de raadsvergaderingen hebben verslagen. Door de houding van B. en W. en van de B.M.C. en Breestraatwinkeliers is een verslechtering ingetreden in de samen werking. Hij vreesde dan ook, dat indien B. en W. op de wensen van de Beverwijk- se Middenstand Centrale en van de Breestraatwinkeliers ingaan, spoedig een koopavond zal worden ingevoerd en de vrije dinsdagmiddag naar de maandag ochtend zal worden verschoven. Ook op hoger niveau zou men gaarne een koop avond willen invoeren, zei spreker. Aan de hand van cijfers, die tijdens een enquête te Hilversum gehouden werd, toonde hij aan dat het merendeel van de middenstands winkeliers voor de dinsdagmiddagsluitipg is, om van het winkelpersoneel nog maar niet te spreken. Na een korte pauze besprak de tweede secretaris van de Bond, de heer Malta, de winkelsluitingswet en de wet op het werk tijdenbesluit voor winkelpersoneel. Beide, zo betoogde hij, moeten los van elkaar ge zien kunnen worden. Doch diverse om standigheden maken het noodzakelijk, dat er toch een nauwe binding tussen hen be staat. Door de wetgever zijn echter uitzonde ringen gemaakt, waardoor enkele be palingen in de winkelsluitingswet buiten werking kunnen worden gesteld, zonder dat hiervoor vergunning behoeft te wor den verkregen. Dit zijn de beroemde „21 dagen". De strijd om de halve vrije dag behoorde zijns inziens door de gemeente raad te worden beslist, bedrijfstakgewijs, in samenwerking met de vakorganisaties. Het liefst zag hij, dat deze vrije dag wettelijk voor het gehele land werd vast gesteld op dinsdagmiddag. Fel keerde hij zich tegen het voornemen, om over te gaan tot een koopavond en de winkels in de Sint Nicolaastijd tot tien uur 's avonds open te houden. ADVERTENTIE Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool IN BESLOTEN KRING heeft de „Velser Sportstichting" donderdagavond in een van de zalen van het Cultureel Gebouw de algemene vergadering gehouden. Uit het jaarverslag blijkt, dat nadat op 29 juli 1955 werd besloten tot oprichting van de Sportstichting het dagelijks bestuur gedurende de afgelopen jaren vele malen bijeen is geweest voor allerlei aangelegenheden. Besprekingen werden gevoerd met verenigingen, met het Plantsoenbedrijf en met de wethouder voor sportzaken. Vele vergaderingen moesten worden gehouden voor het ontwerpen van een degelijk huishoudelijk reglement. Dit reglement werd donderdagavond aan de bestuurders der verenigingen ter goedkeuring voorgelegd. Het verslag herinnert voorts aan de sportmiddag op „Schoonenberg" op 15 juni van dit jaar. Door het warme weer, aldus dit verslag, was de belangstelling gering. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling van het gemeentebestuur van Velsen lag om aan de stichting in beheer en exploita tie te geven het sportpark „Rooswijk" is dit door allerlei omstandigheden nog steeds niet geschied. Hoewel de stichting lang zaam en moeizaam op gang komt zijn er toch tekenen, die er op wijzen, dat met vereende krachten en saamhorigheid, de sportstichting een onontbeerlijk element kan worden in het Velser Sportleven. Al dus het jaarverslag van de stichting. Groepsindeling Het bestuur van de stichting kwam gis teravond met een voorstel tot een bepaalde groepsindeling. Tegen deze indeling kwa men nog al enige bezwaren uit de ver enigingen. Schriftelijk kunnen deze bezwa ren thans worden ingediend tot woensdag 11 september, wanneer het bestuur zal vergaderen. Op 25 september volgt dan een tweede algemene vergadering. De voorgestelde groepsindeling is als volgt: 1. Rooswijk (IEV en Kinheim); 2. Een niet-officiële staking van haven arbeiders heeft in Dublin de Nederlandse kustvaarder „Antilope" opgehouden. De „Antilope" heeft een lading kunstmest voor 'een firma in Dublin. Sedert twee weken is het personeel van twee kunst- mestfirma's in Dublin in staking, omdat het een kortere werkweek eist, 44 uren inplaats van 48 uur. De havenarbeiders weigerden uit solida riteit met het personeel van de kunstmest- firma's de „Antilope" te lossen. ADVERTENTIE OOK de speciaalzaak in B.H.'s Grote sortering in alle modellen. Vakkundig advies - Rustige paskamers W\jk aan Zeeërweg 4 - IJmulden-O - Tel. 7533 De jeugduitwisseling tussen Velsen en Bergisch Gladbach in Duitsland zal waar schijnlijk geen doorgang kunnen vinden door de geringe belangstelling in Velsen. Tot donderdag hadden zich bij de heer G. J. Kwakkel pas vier deelnemers gemeld. De Duitse groep is al voltallig maar er zal een volledige Nederlandse groep tegenover dienen te staan, wil deze uitwisseling sla gen. De jongeren worden namelijk bij el kaar thuis ondergebracht. De hoop bestaat nog in de kringen der Velser Jeugd Centrale, dat zich deze week of begin volgende week het bezoek is van zaterdag 20 juli tot en met zaterdag 3 augustus voldoende jongeren aanmel den. Overigens valt uiteraard niemand iets te verwijten. Twee weken in Duitsland en daarna het bezoek van de Duitse jongeren in Velsen vergen ook vrijwel de gehele schoolvakantie van vier weken. Bovendien houden de Velsense verenigingen nu de eigen kampen en zomerbijeenkomsten, waaraan de leden willen deelnemen De Duitse groep zou met de Nederlan ders mee terugreizen en in Velsen verblij ven van zaterdag 3 tot en met zaterdag 17 augustus. Het bijzondere bij deze uitwisse ling .zou kunnen zijn, dat tijdens het be zoek van de Velsense jongeren aan Ber gisch Gladbach, daar op dat moment ook een groep Engelse jongeren is uit Luton in Engeland. De Duitse groep zou dan weer gelijktijdig met de groep uit Guild ford in Velsen vertoeven. Wanneer er nog aanmeldingen binnenkomen animo is er voldoende dan zou op deze wijze een prettig internationaal contact kunnen ont staan. Een van de grootste pro- zakken. Dan haalt men een matig zullen moeten dok- blemen van de zeevaart is schakelaar over en de ken om geknipt en gescho- die van de roestvorming en draad komt onder stroom te ren te worden, de aangroei van de scheeps- staan, waardoor een elek- Intussen betekent toe huid. Dit brengt aanzien- tromagnetisch krachtveld passen van dit systeem een lijke verliezen met zich om het hele schip wordt ge- aanzienlijke vermindering mee, vooral als vaak in legd, dat het metaal be- van kosten, omdat nu maar tropisch water wordt ge- hoedt tegen roestvorming. eenmaal per jaar moet varen. Als een schip tien Ir. E. Vossnack uit Sant- worden gedokt, er minder dagen in de tropen heeft poort, die dit systeem sa- reparaties te verrichten zijn gevaren, zijn de roest en men met de heer J. H. Vis- en door de gladde scheeps- angroei vaak zo hevig ge- :her uit Voorburg ontwik- huid het brandstoffenver- worden, dat de normale kelde, noemt het de „Ka- bruik ook lager is. uitreis-snelheid pas kan thodische bescherming van Als plotseling de.scheeps- worden gehaald bij een 30 de scheepshuid". Anderhalf schroef achteruit moet tot 50 percent groter mo- jaar lang (o.m. op de Wil- slaan, kan het gebeuren dat torvermogen! lem Ruys) heeft men hier- de draad in ie schroef Bij de Rotterdamsche mede geëxperimenteerd en komt.. De aluminium draad Lloyd meent men nu echter de resultaten waren guns- is echter tamelijk zwak en tegen de roestvorming iets tig. Het vlaggeschip van de loopt bovendien nog over gevonden te hebben. Op het Lloyd had na een jaar van een „mes", zodat hij in zo'n achterschip staat een kleine varen met dit draadje ach- geval onmiddellijk afbreekt haspel, waar een alumini- ter zich aan, bijna geen en geen schade aanricht. De um draad op is gewon- roest opgelopen. Tegen de draad, die door het zeewa- den. In volle zee laat men angroei helpt deze me- ter wordt aangevreten, dit draadje, dat een door- thode echter helaas niet, we tt dagelijks een eindje snee van 6 mm heeft, in zee zoat de schepen toch regel- Ier uitgevierd. Watervliet (Atletiek, voetbal, korfbal, etc.); 3. Waterloo (IJmuiden, Waterloo en Terrasvogels); 4. Schoonenberg (Stormvo gels, SVIJ, IJmuiden en Terrasvogels)5. Driehui- (Velsen); 6. Elta (Terrasvogels); 7. Tennis (Velserbeek, Brederode en Velsen); 8. Ruitersport; 9. Vissen; 10. Zaalsporten; 11. Denksporten; 12. Watersporten; 13. Zwemmen en 14. Diversen. Activiteit Het bestuur van de Sportstichting en de commissie van voorbereiding voor de schoolsportdagen is op deze vergadering door verscheidene vertegenwoordigers van verenigingen te geringe activiteit verwe ten. ADVERTENTIE M VISSER Celsinsstraat 52 IJmuiden In de te Alkmaar gehouden vergadering van hoofdingelanden van het hoogheemraad schap voor Noordhollands Noorderkwartier heeft de dijkgraaf mr. A. P. Kamp, medege deeld, dat van hogerhand goedkeuring is ver leend voor het doen van kapitaalsuitgaven voor de verbetering van de Hondsbossche Zeewering. Het betreft hier het uitvoeren van zogenaamd „opzinkwerk", waarvoor over 1956 reeds 218.090, werd uitgegeven naast een 458.889. aan gewoon onderhoudswerk. De vergadering besloot bij de Nederlandse Waterschapsbank een langlopende geldle ning aan te gaan van 1.250.000 tegen 41/4 pet., af te lossen in veertig jaren. Van dit bedrag zal 1 100.000 worden bestemd voor de nog verder benodigde „opzink"-werken aan de zeewering, terwijl 150.000 bestemd is voor de bouw van woningen en enkele an dere kapitaalswerken. Renners in onderlinge competitie Woensdagavond heeft de rennersclub „Kennemerland" de onderlinge competitie voortgezet met een individuele wedstrijd. De uitslagen waren: A. klasse, 66 km.: 1. C: Lute in 1 uur 39 min. en 22 sec.; 2. B. Bosman; 3. A. v. d. Bos; 4. J. Bruin; 5. P. de Heer; 6. H. Oldenburg; 7. H. de Vries. C. Klasse, 55 km.: 1. J. Timmer, 1 uur 20 min. en 11 sec.; 2. C. Dullemans; 3. J. Spee; 4. M. Put; 5. H. Komen. Adspiranten, 33 km.: 1. P. Weeda 53 min. en 33 sec. Miljoenen tonnen dode vis, misschien gelijk aan de gehele vangst ter wereld in een jaar, drijft in de Arabische Zee. Dit wordt gezegd in een door de FAO (de voed sel en landbouworganisatie van de V.N.) ontvangen rapport uit Moskou van profes sor Moiseef van het staatsinstituut voor oceanologie. De bijzonderheden in het rap port zijn verstrekt door een Russisch schip. Volgens het rapport drijven in een gebied van 200.000 vierkante kilometer bij de westkust van Zuid-India gemiddeld tien dode vissen per vierkante meter. De oorzaak van de vissterfte kan, volgens het rapport, een laag water zijn, met een minimum-zuurstofgehalte. ADVERTENTIE Competitiewedstrijden van „De Jump" De IJmuidense bridgeclub „De Jump" speelde in de competitie met de volgende resultaten: Viertallen: Team I, v. Ameron- genMaarleveld en WeyDe Winter, won met 4626 vain team IV, dames Elzerman Rolloos en dames Hamers—Schol; team II, Laman—Middelkoop en Te Haas—Koudys, won met 4232 van team III, dames Kramer Schoon en dames OuwerkerkVlotman; team V, mevrouw PrinsJonker en 'lainz Wittebrood won met 4032 var team VII, echtpaar De Groot en v. d. BergAmsing; team VI, TolWarmerdam en Kramerv. d. Burg, speelde gelijk 27—26 met team VIII, v. d. WintHarten en mevrouw Bloemv. Loo. Howell-wedstrijd: 1. v. d. Gaagv. d. starre 62,50 pet.; 2. Porck—Porck 61,11; 3. echüpaa-r v. d, Steen 54,17; 4. Veldman Nieuwkoop 52,78; 5. echtpaar Breoren 51,39; 6. dames Koningstem—Maas 40,28; 7. Reyen- damSival 27,78.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7