TT-races leverden overwinningen op voor Provini, Campbell en Surtees Sterke vertegenwoordiging van Australië in kwart finales Dale en Maclntire namen te veel risico en vlogen uit de baan Haarlem behaalde tegen HBS eerste zege van dit seizoen Lustrum-roeiwedstrijden van Nereus leverden goede tijden op Meer dan 100.000 toeschouwers in Assen Nederlanders bleven als altijd ver achter HET WIMBLEDON-TOERNOOI DE CRICKETCOMPETITIE Twee zonder stuurman voor Het Spaarne i® -,V„ Prachtige kilometertijd van „Sorento" Van Duyl tweede in Kieler Woche Record voor Judith de Nijs op 1650 yards Nederlanders Zes Duitse motorrenners ernstig gewond Rusland Europees kampioen basketbal Wellicht fusie tussen Hengelo en Tubantia Sbort in het kort k&Jla» MAANDAG 1 JULI 1957 O In een in Recklinghausen gehouden mij lenrace voor paarden bezette de Nederlan der N. J. Bloemsaat (Utrecht) met „Soren to" de tweede plaats in de buitengewoon fraaie kilometertijd van 1.18.2. Met deze tijd is „Sorento" na „MacKinley" de snel ste draver in Nederland. Winnaar van de mijlenrace werd de Belg Jaboune in de kilometertijd van 1.17.7. DE TT 1957 OP HET CIRCUIT van Assen heeft zich doen kenmerken door prachtig weer, maar ook door een massale belangstelling, weifee die van het vorig jaar weer heeft overtroffen, door een verbeteren van records, maar helaas eveneens door valpartijen van enkele cracks, die hoewel gelukkig goed afgelopen toch, samen met datgene wat tijdens de training is gebeurd, een schaduw werpen op deze overigens prachtige races en op het circuit, dat terecht het beste en veiligste van Europa wordt genoemd. Drie gewonden, Dale, Dupont en Maclntire, zijn naast het verbeteren van baanrecords, echter de oogst van de Grote Prijs van Nederland, welke meer dan ooit in het teken heeft gestaan van de felle concurrentiestrijd tussen de fabrieken en hun rijders. In de blakerende zon hebben 105.000 toe schouwers urenlang de strijd gevolgd op een circuit, dat ook hier en daar de gevolgen van die hitte ondervond. Er kwamen wat weke plekjes, maar onmiddellijk kon een speciaal ingestelde dienst die met zand en fijn grint verhelpen. Een ieder had zich zo goed mogelijk gewapend tegen die onbarmhartige stralen, die extra verraderlijk waren doordat ze gecamoufleerd werden door een suizende wind. De geweldige strohoeden, de geknoopte zakdoeken, papieren steken, de kleurige sjerps ook, gaven het geheel weer die aparte sfeer, die de TT elk jaar opnieuw heeft. Een prachtige entourage dus voor de geweldige strijd, welke bij die enorme inschrijving mocht worden verwacht. Een gevecht, dat cracks als Dale en Maclntire heeft genoopt alles te geven waartoe zij persoonlijk en met hun machines in staat waren, en waarin zij tenslotte in een fractie van het precisiewerk, dat dit wegracen is, ver ongelukten. Dale, volop in een gevecht liggend met zijn mede-Guzzi-rijder Campbell en de Gilera-man Maclntire en Liberati had in de negende ronde van de 350 cc klasse juist de kop genomen, toen hij met Mclntire naast zich vlak voor de tribunes uit de baan vloog en via de beveiligende stropakken een salto maakte waarbij zijn machine door de lucht vloog en hij zelf in de sloot belandde. Gelukkig kon de onmiddellijk ter plaatse zijnde medische dienst vaststellen, dat de rijder er best was afgekomen. Voor alle zekerheid werd hij naar het Wilhelmina ziekenhuis in Assen vervoerd, maar aanvankelijk werd zelfs medegedeeld, dat hij des middags weer in de 500 cc zou starten. Dat is echter toch niet mogelijk bleken doordat de Engelsman een zijner enkels heeft gebroken. Het tweede ongeluk, dat eveneens goed is afgelopen, overkwam Maclntire tijdens een zwaar gevecht in de 500 cc klasse. De Engelsman duelleerde enerverend met Sur- ties om de eerste plaats, ging vier ronden lang met de Engelsman achter zich aan over de baan, moest in de zevende ronde de leiding aan Surties afstaan, kreeg even pech, maar zette toen, op de vijfde plaats liggend, een inhaalrace in. De Duitser Zei ler, op de vierde plaats liggend, kon aan dat geweld geen weerstand bieden en ook Liberati, derde, werd gepasseerd. Toen Campbell tenslotte van het toneel ver dween, trad Maclntire naar voren op leider Surties af. In de negentiende ronde de record ronde van de dag met een uurgemiddelde van 137,170 km vloog Maclntire echter uit de bocht. De Engelsman had juist iets teveel risico genomen en maakte een der gelijke smak, dat de ronde kop van zijn valhelm bijna geheel werd afgesleten door het schuren. Maar de rijder dankte daar aan het feit, dat hij praktisch niet gewond werd. Ook al werd hij door zijn vriend Duke naar het ziekenhuis gebracht. Hij, zowel als Dale en Lomas de laatste bij de training ernstig gewond maken het echter gelukkig goed, evenals Dupont, die in de 500 cc is verongelukt en eveneens werd opgenomen en Amfaldern, de zjjspanpassagier van de Duitser Knebel. Ubbiali heeft het ziekenhuis reeds ver laten en zal zich per vliegtuig naar huis begeven. In de lichte klasse heeft Mondial aan de overheersing van MV een einde gemaakt. Zowel in de 125 cc als in de 250 cc is Pro vini eerste geworden. Deze Italiaan was ongenaakbaar en zelfs de Engelsman Sand- fort, eveneens op Mondial, heeft hem niet kunnen bedreigen. Wel ging hij het eerst van start in de 125 cc, maar Provini nam dadelijk de kop van hem over en heeft daarna op magistrale wijze gewonnen, ge volgd door Colombo op MV. Lange tijd heeft Sandford nog weerstand geboden aan Taveri, de andere MV-rijder, maar in de achtste ronde veroverde deze laatste toch de derde plaats. Op de laatste dag van de 75ste Kieler Woche stond er weinig wind. In de Dra- kenklasse zegevierde de Deen Pederson met „Sagir". Onze landgenoot Van Duyl met „Trintel II" bracht het niet verder dan een twaalfde plaats. Hij was te vroeg ge start en werd teruggeroepen. In de Finn- jollen klasse zegevierde de Deen Elv- stroem met „Bes II". Onze landgenoten Warburg met „Fikfak", Sleeswijk met „Finding" en Gerhards met „Firebird" be zetten respectievelijk de derde, vierde en zesde plaats. In het eindklassement bezet de Italiaan Sorrentino met „Aretusa" in de Draken- klasse de eerste plaats met 1627 punten. De Nederlander Van Duyl is tweede met 1588 punten. In de Finnjollen klasse staat de Deen Elvstroem met „Bes II" bovenaan met 2264 punten. De grote verrassing van de zwemwedstrij den in Krommenie was, dat Jans Koster er niet in slaagde een wereldrecord op de 1650 cards vrije slag dames te vestigen, maar deze «er aan de vijftienjarige Judith de Nijs moest laten. Jansje Koster eindigde zelfs met vrij grote achterstand pas op de derde plaats achter Corrie Schimmel. Direct na de stent vam dit nummer ont wikkelde zich een felle strijd, waaruit Judith 4e Nijs een kleine voorsprong opbouwde. Sij het enige keerpunt lag Judith nog steeds iets voor en vergrootte daarna regelmatig haar voorsprong op Corrie Schimmel. De drie tijdwaarnemers drukten voor Judith 4e Nijs de volgende tijden af: 20.25.0, 20.25.0 «n 20.26.3, zodat zij het wereldrecord op 20 min. 25 sec. steldten. Dat is precies vijf seconden beneden de tomdettijd, De uitslagen luidden: dames: 1. Judith de Nijs (Robben) 20 min. 25 sec. (nieuw wereld record); 2. Corrie Schimmel (Het Gooi) 20.45.6; 3. Jans Koster (Het Gooi) 21.05,3. Heren: Richards (Dolfijn) 20.32.8; 2. Ritton (DJK) 20.50.6 3. Hermsen (Robben) 20.54.9. In de 250 cc was de Mondial-overmacht nog groter. Eén ronde heeft Taveri zich op MV tussen de Mondials kunnen dringen, maar hij werd teruggewezen en stapte in de achtste ronde af, waarna zijn ploeg genoot Libanori kansloos was. Zowel in de 350 cc als de 500 cc is de strijd emotioneel geweest. In de 350 cc vlogen Maclntire op Gilera, Liberati op Gilera, Dale op Guzzi en Campbell, even eens op Guzzi, als op een kluitje over de baan in een emotioneel gevecht. Vijf ron den lang leidde Maclntire, daarna drie ronden Campbell, vervolgens weer twee ronden Maclntire en toen Dale moest uit vallen, ging de strijd met even grote fel heid door tussen Campbell en Maclntire, op afstand gevolgd door Liberati en de Norton-rijder Hartle. Campbell, en dus Guzzi, won evenals in 1956, terwijl Surties zijn overwinning van het vorig jaar eveneens bevestigde in de 500 cc klasse. Er is dus veel strijd geweest, behalve in de zijspan klasse. Wel leek het een duel te zullen worden tussen Smith en Hille- brands, maar toen Smith na zeven ronden door de Duitser was gepasseerd, viel hij terug en moest na elf ronden opgeven. Toen werd Hillebrands gemakkelijk eerste waardoor hij vrijwel zeker is van het we reldkampioenschap. De zijspanklasse is de enige, waarin de records niet zijn gebroken. In de 125 cc klasse won Provini met een gemiddelde van 123,484 km per uur, tegen Ubbiali in 1956 op MV met 120,590. De snelste ronde werd hier nu door Provini gemaakt met 125,957 tegen Ubbiali het vorig jaar met 122.942. In de 250 cc klasse draaide de Italiaan Provini een uurgemid- delde van 128,020 km tegen Ubbiali in 1956 125,854. Nu was de snelste ronde van Pro vini met een gemiddelde van 130,215. In de v.. 350 cc klasse draaide Campbell een gemid delde van 132,504, in 1956 Lomas 121,601, terwijl de snelste ronde van 1956 (Lomas) gebracht werd van 131,262 op 135,296 (Campbell). Surties reed nu een uur moyenne van 132,860 tegen 132,703 in 1956. Zijn snelste ronde was het vorig jaar 135,164 tegen nu 137,715 km per uur. Hillebrand kwam nu tot een gemiddelde van 117,469 tegen 118,150 op 1956 en ook de snelste ronde is niet verbeterd: nu 119,964, tegen 120,537 in 1956. Het is duidelijk dat de Nederlanders met hun „eigen" materiaal bij dit internatio nale geweld zijn achtergebleven en het is zelfs gewettigd de vraag te stellen of de KNMV niet beter zou doen aparte races te organiseren voor het Nederlandse kam pioenschap. De rij capaciteiten van onze landgenoten zijn ongetwijfeld goed, maar hun machines kunnen nu eenmaal niet meekomen met de fabrieksmotoren. Dat Van Bockel op zijn Ducati als eerste Ne derlander in de 125 cc klasse en Leenheer op Mondial, Engelsen als Maddrick en Tinker achter zich hebben gelaten, mag een keurige prestatie worden genoemd. Veer startte in de 250 cc op een NSU en wees rijders als de Duitsers Knopf, Holt- haus, Lohman op een fabrieks Adler de Oostenrijker Autengruber en de Engels man'Maddrick terug en handhaafde daar door volkomen zijn naam. fiffwas 3ë énige geplaatste Nederlander in deze klasse. In de 350 cc zijn zij het op twee ronden vier landgenoten geplaatst met Rehorst als eerste. Onderling hebben vooral Rehorst en Ten Cate een goede wedstrijd gereden. Rozenberg en Koster duelleerden in de 500 cc klasse, waarbij Rozenberg eerste van de Nederlanders werd. De combinatie Van der Wal/Van Gelder heeft zich terwijl in de zijspan klasse tal van equipes uit vielen gehandhaafd, en is nog voor de Zwitser Camathias en de Joegoslaaf Snai- der, als achtste geëindigd, hetgeen een keurige verrichting mag worden genoemd. Met het oog op de ongelukken, werd de feestelijke prijsuitreiking afgelast. ANP Bij het slot van de eerste Wim- bledonweek bleek dat Australië weer bui tengewoon sterk stond by het heren enkel spel. Voor de derde maal in vier jaar had het vier man bij de laatste acht, terwijl Amerika en Zweden de andere vier plaat sen deelden. De grote verrassing van zaterdag viel bij de dames enkelspelen. De brandende zon was verdwenen en onder de bedekte lucht en in een vochtige atmosfeer vocht de 16- jarige Britse juniorkampioene, Christine Truman, met succes voor een plaats in de kwartfinales. Zij versloeg de aanvoerster van de Britse ranglijst, Shirly Bloomer, die wegens haar sterke spel bij de Franse en Italiaanse kampioenschappen ais derde speelster was geplaatst, met 6-3 6-3. De zwaarste strijd werd gevoerd tussen de linkhandige Australiër Fraser en Patty, welk duel twee uur en een kwartier duur de op 't door de zon overgoten centre court. Deze partij werd bovendien de beste van de gehele week. De grote 23-jarige Austra liër rechtvaardigde daarbij zijn „plaat sing" door de partij te winnen met 6-3 6-4 10-12 6-4. Titelverdediger Hoad versloeg zijn land genoot Emerson met 6-4 6-4 6-2 in een uur tijd, maar Hoad scheen niet gelukkig met zijn spel. Hij had moeilijkheden in de eer ste set en enkele eenvoudige ballen kwa men in het net terecht. De wedstrijden voor de kwartfinales, welke maandag worden gespeeld, zijn; Cooper (Australië)Flam (V.S.); Schmidt (Zweden)Fraser (Australië); Seixas (V.S.) Davidson (Zweden) en Rose (Australië) Hoad (Australië). Dames Bij de dames domineerden de speelsters van Amerika, zij bezetten vijf van de acht plaatsen in de kwart eindstrijden. Deze zien er als volgt uit: Louise Brough (V.S.)Darlene Hard (VS), Dorothy Knode (VS)Rosa Reyes (Mexico), Betty Pratt (VS)Christine Tru man (GB) en Sandra Reynolds (Zuid- Afrika)Althea Gibson (VS). Later volgde een tweede verrassing toen het geplaatste heren dubbel Seixas- Richardson (VS) in de derde ronde werd uitgeschakeld door Howe (Australië) en Becker (GB). De cijfers waren 2-6 0-6 9-7 6-1 6-4. Van Dalsum niet op dreef Van Dalsum er» mevr. Thung wonnen hun eerste partij in het gemengd dubbel spel van het Canadese paar Bedard en zijn echtgenote met 9-7 9-7. De start van onze landgenoten, vooral die van Van Dalsum, was slecht. Met drie doublefaults verloor hij zijn oppeningsser- vice. Maar mevr. Thung herstelde de scha de door handig te reageren op het matige spel van mevrouw Bedard en door haar goede aanvallen brak zij het ritme van de tegenstanders. Mevr. Thung ser veerde eveneens uitstekend en zij bleek bovendien bestand tegen de felle services en harde drives van Bedard, de beste spe ler van het viertal. Het Nederlandse paar miste een mooie kans in de tiende game van de tweede set, weer door een double- fault van Van Dalsum, die zijn service verloor. Daardoor kregen de Canadezen de kans de stand op 5-5 te brengen al vorens Nederland de overwinning behaalde. In de eerste ronde van het troosttoer- nooi, voor de spelers die in de eerste en tweede ronde van het Wimbledonkam- pioenschap werden uitgeschakeld, verloor Dehnert van de jonge Australiër Mark met 3-6 10-8 6-0. Hespen, Weber, Abhau, Lecke en Dieter Hess, vijf Duitse motorrenners die deelna men aan wedstrijden op de Nuerburgring, zijn zondag met ernstige verwondingen in een ziekenhuis te Adenau opgenomen. De renners waren betrokken bij valpartijen in de z.g. Eifelrennen, enkelen van hen wa ren zondagavond nog steeds buiten be wustzijn. Bij de training voor deze wedstrijden werd Heiss reeds ernstig gewond. In Sofia is een toernooi besloten om het Europees kampioenschap basketbal voor he ren. De titel ging naar Rusland, die geen en kele wedstrijd verloren heeft. Tweede werd Bulgarije, derde Tsjechoslowakije. De snelle Engelsman Surtees die even als in 1956 dit jatfr de 500 cc klasse van de T.T.-races in Assen op zijn naam bracht. BELGIë—FRANKRIJK. Een waiter- polowedstrijd tussen de zeventellen vati Bel gië en Frankrijk in Gent gespeeld, is geëin digd in een vijf-twee zege voor de Belgen, IN EEN WEDEROM OUDERWETS spannende strijd heeft Haarlem op het Haagse HBS zijn eerste overwinning behaald, en wel met 12 runs, waarbij ook niet zo heel lang meer te spelen was. De Haarlemse aanvoerder had daarbij het voordeel van de gewonnen toss, waarbij batten werd gekozen, en de Hagenaars in de grote hitte het veld introkken. Hoewel men dapper de beproevingen van de warmte doorstond werden na verloop van tqd toch wat runs cadeau gegeven, en in zekere zin kan men zeggen, dat Haarlem, dat de hitte des middags beter doorstond, daardoor ten slotte heeft gewonnen. Het ging overigens in het begin weinig florissant voor de thuisclub. Weliswaar zorgden Dekker (15) en Honnebier (13) weer voor een openings stand, maar daarna ging Onkenhout ongelukkig run out en lieten Max Maas en Boeree zich al te snel bowlen. Gelukkig was het wederom Paul Maas die het hoofd koel hield (figuurlijk gesproken), en hy werd daarby voortreffelijk gesteund door Peschar, die ondanks ongeoefendheid als in zijn beste jaren speelde en met 27 top scorer werd. Daardoor kon de score oplopen van 5 voor 49 tot 6 voor 95, en werden Van Dok en Kruyt voldoende aangemoedigd om zich ook nog in de dubbele cyfers te brengen. Met de 25 van Maas werd zodoende het totaal nog 139, waarby de laatste 5 wickets dus 90 runs hadden opgeleverd. Een prachtige vang van Van Dgk mag worden vermeld.'Het leeuwenaandeel van de bowlerij hadden Van der Vegt (021), Rishworth met een goede 547 en Hageman met 434. Niet in de laatste plaats door een drie tal brilliante vangen van Honnebier vlotte het bij HBS ook bijzonder weinig. Uiter aard waren vooral alle ogen op Van Kat wijk gericht, die een tiental runs had ge scoord. Hij werd evenwel verrast door de zojuist aangezette slowbowler Hb. Boeree, die hem op zijn vierde bal „caught in two minds" had en hem zelf uitving. Hier kwam het evenwel voor het 7e wicket tot een stand van een 50 runs, en wel door een nuttige 27 van v. Dijk en een flonke rende 33 van Anton van der Vegt, die een lust voor het oog waren. Tenslotte werd v. d. Vegt geslagen door een shelle lange van de gevaarlijk bowlende Dekker en wist Max Maas door keurig fielden Van Dijk uit te runnen. HBS gaf zich echter niet gewonnen! De laatste mensen op de mat verkochten hun huid aardig duur, en wat Voogd ook pro beerde, zij leken niet te zullen vertrekken, terwijl het totaal steeg en de tijd ging ver strijken. Met de score op 128 evenwel ont stond er even een aarzeling op de mat, en Aangelokt door het fraaie weer is een buitengewoon groot aantal toeschouwers getuige geweest van de lustrum-roeiwedstrijden welke de Amsterdamsche Studenten Roeivereniging Nereus op de Bosbaan heeft gehouden. Hoewel de weersomstandig heden niet van dien aard waren dat met recordverbeteringen rekening gehouden kon worden, werden in de verschillende nummers toch snelle tijden afgedrukt. Vooral de deelnemende Duitse ploegen zorgden hiervoor. Het was een goede gedachte geweest de finale van het nummer vier met stuurman zowel op zaterdag als op zondag te laten verroeien, zodat men een juist beeld van de krachtsverhoudingen kon krijgen, afgezien van eventueel boeienverschil. De ploeg van ETUF-Essen, die met dezelfde bemanning de nummers vier zonder stuurman en vier met stuurman roeide, viel op door de schitterende wijze waarop zij in beide nummers zegevierde. In het hoofdnummer de jonge acht-B gaf het Njord I de toon aan. Na een aanvanke lijk gelijkopgaande strijd tussen Njord I, Nereus, Laga en Njord II zag Njord I kans op 500 meter een kleine voorsprong te nemen, en deze te behouden, terwijl Laga en Nereus een boeiend duel om de tweede plaats leverden, dat tenslotte ten gunste van het lustrumvierende Nereus werd beslist. De twee zonder stuurman, leverde een zege op voor de Heemstedenaren Britzei en Van Huystee van Het Spaarne. Na een verrassend goede start had Het Spaarne zich direct van de leiding verzekerd en was in staat de ploeg van R. V. Emscher (W. Duitsland) met ruim verschil achter zich te laten. In de vier met stuurman kon men eerst zaterdag genieten van de kracht en tech niek van de ploeg van ETUF-Essen tegen de Vier van Nereus. Nereus kon de kracht proef tot 500 meter weerstaan, doch moest toen de meerdere in ETUF erkennen. De finale op zondag gaf een gelijk beeld te zien. Aanvankelijk kon het felspurtende Nereus de ploeg van ETUF bijhouden, doch evenals zaterdag moest zij ook toen bij de 500 meter haar meerdere in ETUF erken nen. Nog meer toonde ETUF haar overwicht toen deze beide zelfde ploegen in de vier zonder stuurman van start gingen. Met krachtige slagen en in voortreffelijke cadans toonde het team van ETUF, vorig jaar derde op de Europese kampioenschap pen, ook zijn kunnen in dit nummer. De oude skif leverde een verdiende zege op voor de krachtig roeiende Dordtenaar Redelé voor Bakker van „De Maas". In de oude acht was het de ploeg van R.K. Germania die van zich deed spreken. Direct na de start nam deze ploeg een kleine voorsprong die langzamerhand gro ter werd. De ploegen van Laga, Nereus en Njord roeiden dan ook om de tweede plaats. Tenslotte leverde dit gevecht een tweede plaats op voor Laga dat nog een scherpe aanval op R.K. Germania lanceer de, doch zonder resultaat. Dames Bij de dames vielen allereerst het grote aantal jonge achten op. In de beide voor wedstrijden ontstond dan ook een hevige strijd om de finale-plaatsen te bereiken. Vooral de voorwedstrijd waarbij De Laak, RIC, Nautilus, Het Spaarne en Nereus el kaar bestreden, gaf de toeschouwer een spannend beeld. Later in de finale waren het RIC, Nereus I en II, De Vliet en de Franse ploeg Un Lille, welke wat tegen viel, die elkaar de eerste plaats betwistten. De Vliet zag tenslotte kans met gering verschil te winnen. De strijd in de dames dubbel twee was bij afwezigheid van Komsport Boedapest een aangelegenheid tussen Viking en De Hoop. De dames van Viking zorgden voor een royale zege. In de dubbel vieren was het Nautilus met Agnes Reuter, de meervoudige Nederlandse Skifkampioene, in de boot die het publiek goed roeien liet zien. en beslag op de eerste plaats legde. In het nummer jonge skif viel vooral mevrouw Zeegers van Wetterwille uit Leeuwarden op; zij bezette hier de eerste plaats. Later zag zij ook bijna kans in de oude skif te winnen. Het werd echter een overwinning voor de Dordtse mej. Luderus. Van de deelnemende Nederlandse vereni gingen vielen wederom de prestaties van de Koninklijke Dordtse Roei- en Zeilver eniging op, die met een aantal goede ploe gen aan de start verscheen, zowel bij de heren, als dames-skiffeurs alsmede de oude vier dames. De uitslagen luidden: Zaterdag: Oude vier: 1. Etuf Essen 6.44,9: 2. Nereus 6.53.1; 3. Skadi 7.01.6; 4. AKRV Kiel 7.37.1. Twee zonder stuurman: 1. Het Spaarne 7.22.8; 2. RV Emscher 7.42.9. Jonge Vier B: 1. Njord 7.05; 2. RV Emscher 7.06.3; 3. Skadi 7.09.2; 4.AKRV Kiel 7.52. Dames: Oude Vier: 1. Kon. Dordtsche 3.51.1; 2. Amstel 3.57.9. Jonge Skif: 1. Wetterwille 4.10.7; 2. Nautilus 4.17.-; 3. De Hoop 4.19.9. Zondag: Oude Vier: 1. ETUF, Essen 6.49.6: 2. Nereus 6.51.5; 3. Njord 6.59.1; 4. Skadi 7.01.1. Jonge Acht A: 1. Njord 6.18.5; 2. Triton 6.21.1; 3. Laga 6.25.9; 4. Aegir 6.26.5. Overnaadse Twee: 1. Triton 8.36.7; 2. Spaarne 8.43.-: 3. Njord 8.45.9; 4. Nereus 8.51.8. Jonge Acht B: 1. Njord 1 6.15.3; 2. Nereus 6.16.3; 3. Laga 6.18.3; 4. Njord 2 6.34.3. Vier zonder Stuurman: 1. ETUF, Essen 6.48.4; 2. RKGermania 6.55.-; 3. Nereus 7.-.-. Jonge Vier A: 1. Emscher RV 7.07.9; 2. Dordtsche 7.11.-; 3. Ar- go 7.11.9; 4. De Hoop 7.13.-. Oude Skif: 1. Dordt sche (Redelé) 7.23.9; 2. De Maas (Bakker) 7.34.5; 3. Dordtsche (Sijlmans) 7.41.8. Oude Acht: 1. RK Germania 6.15.1; 2. Laga 6.17.9; 3. Nord 6.19.9; 4. Nereus 6.20.9. Dames: Jonge Acht: 1. De Vliet 3.30.3; 2. RIC 3.32.9; 3. Nereus 1 3.34.4; 4. Nereus 2 3.43.7 5. UN Lille 3.58.7. Jonge dubb. Vier: 1. De Vliet 3.41.4:2. 2. Nereus 3.45.4; 3. DDS 3.46.2; 4. De Hoop 3.51.5. Oude Dubbel Twee: 1. Viking 3.59.2; 2. De Hoop 0.05.4. Oude Skif: 1. Dordtsche 4.00.3; 2. Wetter wille 4.7.9; 3. Nautilus 4.13.7. Oude Acht: 1. De Hunze 3.26.3; 2. De Amstel 3.29.7; 3. De Vliet 3.38.-. Het gemeentebestuur van Hengelo heeft het initiatief genomen om te komen tot een fusie van de voetbalverenigingen Tubantia en Hengelo. In het verleden heeft „Hengelo" enige keren vergeefse pogingen gedaan om tot een fusie te komen. De ledenvergadering van „Hengelo" nam het standpunt in, dat thans Tubantia eerst een besluit dient ie ne men. Het betaalde voetbal in naburige Twentse steden trekt de belangstelling van duizenden Hengeloërs, zodat het gemeente bestuur graag zou zien, dat door een fusie der beide grote clubs in Hengelo, deze be langstelling zich op de voetbalsport in Hen gelo zelf zou richten. PAT SMYTHE. De Britse amazone Pat Smythe heeft in Spa het Europees kam pioenschap springen voor amazones gewon nen, dat voor de eerste maal in de hippische historie is gehouden. toen beloonde zich het oplettend fielden, want Hoekstra werd het tweede run out slachtoffer. Haarlem had met 12 runs ge wonnen, in een prettige, spannende match, waarbij een woord van lof aan de beide onvermoeibare en nooit verslappende um pires stellig niet mag worden vergeten. De gebroeders Maas hadden flink door de hitte moeten heenbijten! Max 123 in 18 overs, Paul 2—36 in 23 overs; verder Dekker 331, Hb. Boeree 117 en Van Dok 1—13. Overige uitslagen HCC IVRA. Gewonnen door HCC I met 116 runs. HCC I sloot op 228 voor 6, VRA was all 'out voor 112 runs. HHC I: Gallois 56, Squires 35, De Villeneuve 35, Bakker 53 (n.o.), Heimei 10, Van der Vlugt 12, Spek king 14, Rijkers 11 (n.o.).Raayen i voor 22, Veren 1 voor 50, Klink 1 voor 30, McMa nis 3 voor 112. VRA: Fisher 24, Glerum 16, Kummer 41 (n.o.), Bakker 2 voor 5, Vriens 5 voor 37, De Villenauve 3 voor 40. VOCHCC II. Gewonnen door HCC II met 1 wicket. VOC was all out voor 209 runs. HCC scoorde 210 runs voor het verlies van 9 wickets. VOC: Terwiel 28, Grijseels 18, Madsen 52, Lochmann van Bennekom 39, Bongers 22, Wiener 16, Groen 13. Van Arkel 1 voor 22, Van Staay 1 voor 52, Van den Bosch 7 vqor 85, Borgers 1 voor 39. HCC II: Van Manen 58, Van der Most 48 (n.o.), Colt- hoff 43, Van Staay 10. Madsen 2 voor 59, Terwiel 2 voor 44, Groen 3 voor 38, Wally van Weelde 0 voor 15, Lochmann van Ben nekom 0 voor 25, Stroo 2 voor 19. De stand in de eerste klasse A luidt: HCC I 7 17 2.43 7 15 2.14 10 2.— 7 10 1.43 6 8 1 33 8 1.14 5 0.83 4 0.80 1 0.25 Het hoofdnummer jonge acht B tijdens de roeiwedstrijden van Nereus op de Bosbaan. Njord 1 gaat als eerste door de finish, gevolgd door Nereus en Laga. Eerste klasse B ExcelsiorKampong. Geëindigd in een draw. Excelsior scoorde 220 runs, Kampong kwam tot 155 voor 7 (tijd) .Excelsior: A. Oos- terholt 16, Bruning 24, J. Oosterholt 43, Dries 62 (n.o.), Jansen 28, Bierhuizen 11, Wagenvoort 4 voor 22, Van Minnen 2 voor 58, Nightingale 2 voor 52, H. P. Hardebol 2 voor 43. Kampong: Eikelboom 16, J. W. van Esveld 38, C. H. van Esveld 10, T. Har debol 50, Wagenvoort 24 (n.o.) Dries 2 voor 36, J. Oosterholt 2 voor 40, Bruning 2 voor 18, A. Oosterholt 1 voor 13. SpartaQuick (N,). Gewonnen door Sparta met 7 wickets. Quick (N.) was all out voor 76 runs, Sparta kwam tot 99 voor 3. Quick (N.): Phijffer 27, Van Helden 10, De Vries 11, De Bruin 5 voor 15, Ruiterman 1 voor 11, Borrani 3 voor 11, A. van der Lin den 0 voor 17, Vervelde 0 voor 12. Sparta: H. A. van der Linde 11, J. G. F. van der Linde 17, Borrani 55 (n.o,), A. Burki sr. 0 voor 27, Agen 0 voor 35 Kloppers 1 voor 13, C. Burki jr. 1 voor 7, Honig 1 voor 4. VWQuick (H.). Gewonnen door Quick (H.) met 62 runs. VVV scoorde 40 runs en Quick (H.) scoorde 102 runs. VVV: J Alders 21. Quick: W. Bosman 3 voor 22, P. Marseille 5 voor 11, Rambaldo 2 voor 1. Quick: Duran 14, Rijnders 38, Marseille 10, W. Bosman 13. VVV: Alders 4 voor 14, D. Griebling 4 v. 37. Lager cricket Rood en Wit 2VCC. De wedstrijd Rood en Wit IIVCC voor de tweede klasse A van de competitie van de NCB is gewonnen door Rood en Wit 2 met 81 runs. Rood en Wit 2 scoorde 210 voor het verlies van 8 wickets (gesloten) en VCC scoorde 129 runs. De cricketwedstrijd Ajax (L.)Haarlem II, voor de tweede klasse E is door Ajax (L) gewonnen met 6 wickets. Haarlem II kwam in de eerste innings tot 89 (n.o.), waarop Ajax (L) antwoordde met 68 runs. In de tweede innings was Haarlem II all out voor 70 runs, Ajax kwam tot 94 voor 4. Haarlem II 89 (H. Schlatnan 29, Kleefstra 22, Vissers 22) en 70 (Kleefstra 16 not out, Heydeman 19). Ajax 68 (Heydeman 1-5, Thoden v. Vel- zen 6-33, Ledeboer 3-19) en 94 voor 4 (Gans 25, Boreman 26). G Spiering van Ajax nam 5-32 en 5-33. In dezelfde afdeling versloeg Rood en Wit III BMHC met 30 runs. Rood en Wit III scoorde 122 runs tegen BMHC 92. Ook Rood en Wit IV won en wel van ACC III met 119 runs. Rood en Wit IV scoorde 171 runs en ACC III 52 runs. Rood en Wit IV: Van Bu- chem 23, Vandehoek 11, Domhoff 50, Molijn 57, Goekoop 14, Van Lennep 2 voor 9 Van Zeeland 3 voor 17, Hoog 1 voor 22 en Koot 3 voor 0. Tenslotte bleef VVV II in deze klasse 12 runs sterker dan CVHW. CVHW scoorde 53 runs tegen WV II 65 runs. In de derde klasse E won Rood en Wit V met 139 runs van Hilversum II. Hilversum n was all out bij 56. N. Beets 3 voor 29, L. Steffelaar 4 voor 19 en E. van Liemt 1 voor 5, Rood en Wit V maakte 159 runs waarvan E. van Liemt 104 (retired), L. Steffelaar 21, L. Lan- dré 20 en Leeflang 12. ÜS

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10