Wagtmans en Van der Pluym gaven er op smeltende wegen de brui aan KerstenWim en Piet van Est zorgden voor kleine succesjes Negen Italiaanse alpinisten in Zwitserland verongelukt EDO verstevigde positie aan de top door zege op Blauw Wit VERZENGENDE HITTE IN NOORD-FRANKRIJK DE KLASSEMENTEN rolt beter, plakt beter, brandt beter DE HONKBALCOMPETITIE Heringa Wuthrich 7 Slopend ROUBAIX CHARLEROI Kwelling Belgische zege Fout van Piet Col de Vars vervalt Ronde van Midden- Nederland voor Pauw Bryan eerste in 500-mijl- race in Monza Frame werd golfkampioen van Nederland voor Waller MAANDAG 1 JULI 1957 De Tour de France heeft in enkele dagen veel van zijn glans verloren. Donderdag nog, voor de start in Nantes, kon men in de prognoses, die met schreeuwende koppen in de Franse pers werden gepubliceerd, de namen van een aantal favorieten aantreffen, nu haalt men veelal achteloos en ge ringschattend de schouders op wan neer zij worden uitgesproken. De misère voor Jacques Goddet die hoopte dat in deze ronde weer een renner met de kwaliteiten van een superkampioen naar voren zou ko men begon vrijdag. Gaul, stapte toen in de tweede etappe van zijn fiets ziek en doodmoe Hij was het slacht offer geworden van de warmte die het wielerlegioen reeds onheilspellend heeft aangetast. Goddet heeft de Luxemburgse kampioen in een van zijn dagelijkse hoofd artikelen licht becritiseerd. „Gaul moet nog veel leren in zijn vak", aldus Goddet, „vooral leren zijn krachten niet over een aantal grote evenementen te verdelen. Ik heb hem daarvoor in de Ronde van Italië reeds gewaar schuwd.... Maar goed, behalve Gaul was er nog een aantal favorieten. Poblet de snelle klimmer en rappe sprinter, werd bijvoorbeeld als zodanig beschouwd. En Goddet zelf had onze landgenoot Wagtmans als een der mogelijken genoemd. Beiden werden echter zondag voor verdere deelneming uitgeschakeld. Poblet, voelde zich na dertig kilometer opeens niet goed worden en ver loor het contact met het peloton. Drie kilometer worstel de de Spanjaard nog door, vergezeld van zijn trouwe adjudant Trobat, die er ook al slecht aan toe was. Ten slotte gaven beiden een seintje aan de bezemwagen even als Wagtmans. Van der Pluym werd bovendien in de derde etappe wegens te laat binnenkomen uitgeschakeld. Nederland is derde geworden in de tijd rit op het circuit van Caen, het eerste ge deelte van het zaterdagse programma, dat in de middaguren werd vervolgd met een korte etappe naar Rouen. Het is een over winning geworden voor de razendsnelle Franse ploeg met Darrigade, Walkowiak, Forestier en gele truidrager Privat. Twee de werd België, dat het geluk had te rij den op het moment, dat er vrijwel geen wind stond. Neder land werd derde in een goede race, waarin echter Wagt mans al na de twee de ronde los kwam en daarna geen macht meer had om zich naar voren te wer ken. Al na de tweede ronde kwam Wagt mans met een grote achterstand op zijn ploeggenoten door. De volgwagen met mecanicien Joossen d aan het stuur bleef voortdurend bij hem rijden, maar de af stand tussen hem en ploeg groeide bjj elke Wagtmans Van der Pluym streed tevergeefs. de Nederlandse kilometer. De Italianen zorgden voor de sensatie, want Nencini kwam alleen over de streep op ruim 100 meter gevolgd door Defilippis en ruim 75 meter daarachter Astrua. De anderen waren op dat moment in geen velden of wegen te bekennen. Geruime tijd later kwamen de andere Italianen over de streep met scheuren in hun truien en ernstige schaafwonden aan armen en benen. Zij waren het slachtoffer geworden van een valpartij. En zij hadden daardoor de kans van Italië in deze tijd rit verspeeld. De Fransen reden, prachtig gegroepeerd blijvend, de zes ronden in 19 min. 18 sec., wat een totaaltijd van 57 min. 54 sec. betekende en tevens de eerste plaats in het klassement. De contrasten zijn groot geweest, zater dagmiddag in het tweede gedeelte van de derde etappe waarin de renners over een afstand van 134 km van Caen naar Rouaan werden geleid. Groot althans voor de Ne derlanders. Terwijl Kersten deel uitmaak te van een kwalita tief en kwantitatief sterke kopgroep van vijftien renners zjj bouwden een voor sprong van ruim tien minuten op het pelo ton op vocht Van der Pluym, volkomen leeggereden en ge deprimeerd ver ach ter de hoofdmacht om het behoud van zijn plaats in God- det's legioen. De sterke coureur uit Dussen die als een der meest waarde volle krachten van de Nederlandse equi pe werd beschouwd, Ruim vijf minuten na het sluiten van de controle bereikte hij pas de finish. De jury kon geen andere beslissing nemen: Van der Pluym werd geëlimineerd. Na de slopende tijdrit van zaterdagmor gen op het circuit bij Caen, was de alge mene verwachting, dat het tweede ge deelte van de derde etappe een tamelijk rustig karakter zou krijgen. Dat is niet gebeurd, want opnieuw heeft de Franse nationale ploeg de kansen om haar positie, zowel in de individuele als in de ploegen- rangschikking te verbeteren, ten volle ge bruikt. De nationale selectie van Bidot heeft tot dusverre de ronde op imponeren de wijze beheerst. In drie dagen behaalde zij vier overtuigende overwinningen voortdurend droeg een van haar leden de gele trui en bovendien lijkt haar positie in de algemene ploegenrangschikking reeds nu vrijwel onaantastbaar. Want opnieuw heeft deze sterke ploeg bijna de maximale winst verzameld. Zater dagmorgen won zij op knappe wijze de tijdrit, des middags maakten drie van haar renners deel uit van de kopgroep en greep Anquetil met enkele lengten voorsprong de minuut bonificatie, die na iedere etappe aan de winnaar wordt toegewezen. De tricolores beheersten de strijd vol komen. Zij wachtten kennelijk op de grote kans. Die kwam na 32 km. Toen werd de karavaan opgeschrikt door een uitloop poging, die de etappe uiteindelijk zou ka rakteriseren. Er vormde zich een kop groep van dertien renners, die was samen gesteld uit de Zwitsers Clerici en Holen- weger, de Oostenrijker Christian (even eens van de Zwitserse ploeg), de Italianen Astrua en Nencini, de Nederlander Ker sten, de Spanjaard Bahamontes, twee le den van de Franse nationale formatie, Pri vat en Walkowiak, en vier Franse regio nalen: Gay (Zuidwest), Rolland (Noordoost Centraal), Dotto (Zuidoost) en Barone (lie de France). Later, nadat deze groep reeds een voorsprong van een minuut en tien sec. had opgebouwd, voegden zich nog Anquetil van de Franse nationale ploeg en Sabbadini van de Zuidwest-formatie bij hen. Deze gemeleerde groep had geen con currentie te duchten, want in het peloton werd het tempo ijverig en met succes af geremd door de Franse nationalen en de Italianen. Het ritme van de kopgroep werd op de rit door steden en op de zuigende asfalt wegen nauwelijks gebroken. Alleen Sab badini viel terug, door een lekke band. Ook Kersten kwam in moeilijkheden. Vlak voor Elbeuf liep ook van hem een band leeg, Kersten was fortuinlijk: gierend stopte de wagen van mecanicien Joossen, die zich juist bij de kopgroep had aan gesloten. Kostbare seconden werden verspeeld doordat de onervaren Kersten zich aan de linker zijde van de weg had opgesteld een plaats die Joossen moeilijk kon berei ken. Maar de Lim burger maakte alles goed in een opmerke lijke jacht door de straten van het stadje. Nog voor de kopgroep Elbeuf was gepas seerd, had Kersten de vluchtelingen ach terhaald. Veertien man snelden dus in hoog tempo naar de eindstreep. Van hen deed Kersten trouw zijn arbeid op kop. Hij bereikte de avenue, waar de renners een grote lus tus sen de tribunes moesten maken, zelfs als tweede achter Bahamontes. In de laatste 500 meter, waarin de renners nog een scherpe bocht moesten nemen, werd de Nederlander evenwel door snellere sprin ters gepasseerd. Kersten klasseerde zich tenslotte als achtste. De tricolores boden Anquetil de kans om de vierde achtereen volgende Franse zege te realiseren. Wqregem Oudenaarde Oeraards bergen jtKortrijk jSMoeskroen La Louviere-ag ET 5 1- 7-'57 170 km Kersten Het „drama Van der Pluym" was reeds na 50 km begonnen. Het ging opeens niet meer met de man uit Dussen. Hij zakte terug uit het peloton en zijn achterstand werkte reeds deprimerend. Vlak voor de bezemwagen rijdend, in gezelschap van de Franse regionaal Raymond Plaza, werd de rit een kwelling voor hem. Uitwijkend voor het publiek, dat de wegen en straten had overstroomd, verloor hij de mogelijk heden om zich te herstellen en het toch reeds aangetaste zelfvertrouwen kreeg in tussen opnieuw een knauw, doordat hij zelf een band moest repareren. Wanhopig kijkend naar het reeds verlaten torentje van de tijd waarnemers bereikten Van der Pluym en Plaza tenslotte de finish met een achterstand van 25 min. op Anquetil. De Tour van 1957 was voor de Neder lander afgelopen. De 26-jarige Italiaan Ferlenghi kreeg op de derde dag van de Tour de France de prijs voor de grootste pechvogel. Niemand zou hem dit nogal twijfelachtig eerbetoon hebben misgund, want Ferlenghi was bij de valpartij in de Italiaanse ploeg tijdens de tijdrit zo ongelukkig een enkel te breken. --.-I-- l— Piet van Est Het verhaal dreigt eentonig te worden. Zondag zijn er opnieuw in het rennersveld slachtoffers gevallen. Veel slachtoffers dit maal. Niet minder dan twaalf man hebben de meeste ten gevolge van een zonne steek de strijd moeten staken en bij dit twaalftal dat suf en mismoedig op de ban ken van de ambulancewagen de weg naar Roubaix kwam oprijden, bevonden zich Wagtmans en de Soaniaard Poblet. Poblet Janssens, de 25-jarige Belg, die zijn tweede tour rijdt, bezorgde de vele hon derden Belgen die het kleine uitstapje naar Roubaix hadden gemaakt om de ploeg van Maes te zien binnenkomen, ech ter grote vreugde met een waarlijk impo sante ritzege. Janssens was met de Parijzenaar Hoo- relbeeke (lie de France), na ongeveer 125 km uit het peloton ontsnapt en zette met een zo hard door, dat Hoorelbeeke er spoedig de brui aan gaf en zich weer liet terugvallen. De Belg ging door in hoge cadans en in de stijl van een groot kam pioen, die voelde dat hij het kon. Hij reed in een constant tempo, dat om en nabij het uurgemiddelde van 36.03 km lag en be reikte onbedreigd de finish. Wim van Est keek op de baan in Rou baix een beetje verwijtend naar zijn broer Piet. Beiden maakten deel uit van qen groep van vijf renners die onmiddellijk na de winnaar Janssens arriveerde. De kan sen op een tweede plaats in de dagrang schikking waren dus punstig. Wim riep de debutant nog toe wat hij doen moest, maar deze, onervaren in baanwedstrijden, be greep hem niet. In plaats zelf hard door te rijden of de sprint voor Wim aan te trekken bleef hij angstig achterom kij kend op kop zitten en lanceerde daar mee de Zwitser Schellemberg, die nu als tweede eindigde. Wim van Est werd vierde en Piet van Est vijfde. De andere Nederlanders, die met uitzondering dus van Wout Wagtmans die inmiddels was afgestapt op 50 km voor de eindstreep in het peloton hadden gezeten, kwamen tenslotte met onderlinge verschillen bin nen. De laatste was dit keer De Groot, die als 58ste dezelfde tijd noteerde als nummer 23, de Belg Cerami. Tijdens deze rit kwam de Belg De Bruyne in ernstige moeilijkheden en Kete leer werd zoals gewoonlijk naar achteren geroepen om zijn ploegmakker te steunen. Later zou blijken hoe voortreffelijk hij hierin slaagde, want dank zij het zwoegen van Keteleer kwam hij met De Bruyne in de tweede groep achtervolgers van Jans sens binnen, waarmee de Belgen eerste werden in het etappe-ploegenklassement, gevolgd door Nederland en Frankrijk. Als gevolg van de overstromingen in de vallei van de Ubaye aan de voet van de Col de Vars moet het routeschema voor de elfde etappe - Briancon-Cannes - ge wijzigd worden. De wegen zijn nog niet geheel hersteld, zodat de prefect van de Basses Alpes verboden heeft de route over de Col de Vars te leiden tussen Guillestre en Barcelonette. Met een paar vinnige pedaalstoten wierp Pauw zich naar de kop van de acht man sterke leidersgroep, zwenkte met een han dige beweging door het poortje van het Utrechtse stadion „Galgenwaard", wipte op het cement van de baan en gaf de Lim- Durger Vergoossen geen schijn van kans hem te benaderen. Zo won deze Utrechtse onafhankelijke de door de Utrechtse wie lerclub „De Volharding" voor de tiende maal op uitstekende wijze georganiseerde Ronde van Midden-Nederland. Het was tijdens de rit zo warm, dat de teer op de ;malle wegen in het polderland aan de banden bleef kleven, waardoor het rijden, vooral na 100 kilometer zeer zwaar werd. Het teer was hier en daar zo dun dat het opspatte en het rijden erop niet zonder ge vaar was. Hiervan werd de Rotterdammer Van Vliet de dupe, toen hij een paar teer spatten in zijn ogen kreeg, maar deson danks in de kopgroep met een van pijn vertrokken gezocht bleef doorvechten. Er was toen een kopgroep van dertien man, waarvan er tenslotte acht overble ven, die tot Utrecht bijeen bleven. De uit slag luidde: 1. Pauw (Utrecht), 189 am. in 4 u. 57 min.; 2. Vergoossen (Pey/Echt); 3. Teunisse (Utrecht); 4. Geldermans (Bever wijk); 5. Van Vliet (Rotterdam); 6. Nies ten (Beverwijk); 11. Groot (Beverwijk). XXXXX500000000000000000000000000000000000000CXX)000000000> De officiële uitslag van de ploegentijdrit luidt: 1. Frankrijk 57 min. 54 sec.; 2. België X 58.06; 3. Nederland 58.36; 4 en 5. Zwitserland en lie de France beide 59.42: 6. Frankrijk 8 West 59.48; 7. Italië 59.50; 8 en 9. Frankrijk Zuid-West en Noord-Oost-Centraal beide 59.57; 10. gemengde Luxemburgse ploeg 8 1.00.06; 11. Spanje 1.00.24; 12. Frankrijk Zuid- 8 Oost 1.01.15. g De uitslag van de etappe CaenRouaan (134 g km.) luidt: 1. Anquetil (Frankrijk) 3.22.44 (met bonificatie); 2. Gay (Zuid-West) 3.23.11 g (met bonificatie); 3. Nencini (It.) 3.23.44; 4. g Bahamontes (Spanje); 5. Astrua (Italië); 6. Barone (He de France); 7. Christian (Zwit- g seriand); 8. Kersten (Nederland); 9. Holen- weger (Zwitserland); 10. Dotto (Zuid-Oost). De plaatsingen van de overige Nederlan- X ders bij het etappeklassement waren: 27. Piet R van Est 3.33.06; 33. Wim van Est z.t.; 48. X Wagtmans z.t.; 50 ex aequo Stolker 3.33.41; 60. Voorting 3.33. 54; 66. De Jongh 3.34.21; 77. g De Groot z.t. 8 Van der Pluym kwam als laatste binnen in 6 3.49. 43 en is wegens tijdoverschrijding uit de 8 koers genomen evenals Plaza (lie de France). 8 De Belg Kerckhovë en Faure (Zuid-Oost) 6 gaven op. g De uitslag van de vierde etappe Rouaant Roubaix luidt: 1. Janssens (België) 6.23.34; 8 2. Schellemberg (Zwitserland) 6.28.16; 3. Bo- ber (lie de France) z.t.; 4. Wim van Est Q (Nederland) z.t.; 5. Siguenza (Zuid-Oost) z.t.; 6. Piet van Est (Nederland) z.t.; 7. Stablinksi S (Frankrijk) 6.30.32; 8. Darrigade (Frankrijk) g 6.30.47; 9. Baroni (Italië) z.t.; 10. De Bruyne g (België) 6.30.59. De overige Nederlanders De Groot, De Jongh, Kersten, Stolker en Voorting werden met een grote groep andere renners g als28ste ex aequo in het etappeklassement X geplaatst, allen in 6.34.41. Twaalf renners f staakten de strijd: Buchaille, Bellay, Four- 8 nier (allen lie de France), Colette (Zuid- West), Coste (Zuid-Oost), Schmitz, Bolzan (gemengde Luxemburgse ploeg), Hollen- stern, Senn (Beiden Zwitserland), Trobat, 8 Poblet (Beiden Spanje) en Wagtmans (Ned.). X Na de vierde etappe ziet het algemeen 8 klassement er als volgt uit: 1. Privat (Frank- 8 rijk) 21.22.41; 2. Christian (Zwitser) 21.29.09; C 3. Barone (lie de France) 21.29.09; 4. Baha- montes (Spanje) 21.29.23: 5. Astrua (Italië) C 21.29.24;t 6. Dotto (Zuid-Oost) 21.29.24 7. Wal- 8 kowiak (Frankrijk) 21.31.03; 8. Janssens 8 (België) 21.31.29; 9. Nencini (Italië 21.31.57; g 10. Bober (lie de France) 21.31.59; 15. Wim van Est (Nederland) 21.34.45, op 12 min. 5 sec.; g 28. ex aequo De Groot (Nederland) en Defi- lippis (Italië) beiden 21.40.55; 35. De Jongh 21.42.33; 54. Voorting 21.56.59; 57. Piet van Est 21.57.52; 62. Kersten 22.00.53; 70. Stolker g 22.10.35. Het algemeen ploegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Frankrijk 64.03.56; 2. Zwitserland 64.26.44; 3. Italië 64.28.15; 4. Ile de France 64.36.28; 5. Nederland 64.39.57; 6. Zuid-West 64.44.24; 7. België 64.48.23; 8. Spanje 64.52.34; 9. West 64.53.30; 10. Zuid- 8 Oost 64.57.09; 11. Noord-Oost-Centraal 64.57.32; 12 gemengde Luxemburgse ploeg 65.45.38. Na de vierde etappe luidt het puntenklas- sement: 1. Bober (Ile de France) 48 punten; 2. Thomin (West) 50 pnt.; 3. Privat (Frank- rijk) 51 pnt.; 4. Schellemberg (Zwitserland) i 60 pnt.; 5. Forestier (Frankrijk) en Picot (West) beiden 62 pnt.; 7. Wim van Est (Ne derland) 73 pnt.; 8. Nencini (Italië) 81 pnt.; 9. Christian (Zwitserland) 90 pnt.; 10. Dupré (Zuid-West) 92 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner ging naar de Belg Janssens. De prijs voor de grootste pechvogel werd toegekend aan de Belg De Bruyne. ADVERTENTIE (UP) Negen Italiaanse alpinisten zijn zaterdag verongelukt bij het ergste berg- beklimmersongeluk dat sinds de tweede ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocoocx De hitte, de grootste vijand van de tourrenners op de eerste etappes, heeft al vele slachtoffers geëist. De ritten door het geblakerde land zijn haast onverdraaglijk. Gelukkig zijn er langs de weg behulpzame menseji, die voor primitieve regenbuitjes zorgen - een geste, die door de renners met open mond wordt aanvaard. wereldoorlog in Zwitserland heeft plaats gehad. De negen waren zaterdagmorgen in een groep van tien Italianen vertrokken voor een beklimming van de Oostelijke piek van de Piz Palue, waarbij zij zich te ver waag den op een sneeuwvlakte die door de regen onbetrouwbaar geworden was. Er ontstond een lawine die de groep 700 meter naar beneden wierp. In Pontresina nam men eerst aan dat de hele groep daarbij om het leven gekomen was, maar zaterdagavond ontdekte een reddingsploeg een van de tien alpinisten, die slechts betrekkelijk licht gewond was. Bij de verdere onderzoekingen in de zes meter dikke sneeuwlaag werden de stof felijke overschotten teruggevonden van nog vijf leden. De vier anderen worden nog vermist. Tot zondagmiddag laat is de reddings ploeg met lange lawinestokken naar hen aan het zoeken geweest. Drie mannen wer den met een touw van de Piz Palue neer gelaten om een afgrond te onderzoeken, maar zij vonden niets. Daarop werden de pogingen gestaakt, om Zodoende de mannen, die vierentwin tig uur aan een stuk aan het werk waren geweest rust te gunnen. Maandagmorgen zouden de onderzoekingen met behulp van speurhonden worden voortgezet. Twee leden van de verongelukte groep waren vrouwen. Het eindklassement van de 500 mijl race van Mornza luidde: 1. Eryan, 803.250 km (189 ronden) iin' 3 uur 7 min. 5.9 sec., gem. snel heid 257.304 km/u.; 2. Ritmam, 137 ronden in 3.07.56; 3. Parson, 182 ronden in 3.07.29. De beste rondetijd werd gemaakt door Bryan in de eerste manche: 54.1 sec., gem. snelheid 282.809 km/u. Dit is een nieuw officieel record voor het snelbeidsctrcuit van Monza. De honkballers hebben het dit weekeinde niet gemakkelijk gehad, doch ondanks deze moeilijkheden waren er ook nu weer verrassingen. Sportclub Haarlem bewees tegen Volewijckers in Amsterdam uitstekend op dreef te zijn. Het in de eerste klasse A leidende EDO-negental trok zich van het Amsterdamse Blauw Wit niets aan en de fraaie no-run zege van De Nieuwe was een meer dan verdiende beloning. Het Amsterdamse OVVO deed het nog overtuigender in de andere eerste klasse door de 18-0 overwinning tegen ABC, door welk resultaat het Amsterdamse ABC thans op de onderste plaats is terecht gekomen. TYBB behaalde een kostbare zege tegen Ajax (Amsterdam), door welk resultaat het Amsterdamse TIW thans nog vaster op de laatste plaats terecht gekomen is. De standen zijn: Eerste klasse A: EDO H H C V V G A E H S Blauw Wit Ajax TYBB T I W 8-12 7-11 7-10 8-8 9-8 8-7 9-6 8-2 Eerste klasse Fi: Schoten 9-18 OVVO 8-10 Volewijckers 10-10 Sparta 10-10 Kennemerland 9-8 H C K 9-8 S C Haarlem 9-5 ABC 10-5 SchotenKennemerland De vijfde innings werd het Bloemen- daalse Kennemerland fataal in de ontmoe ting tegen landskampioen Schoten. Twee maal slaagde Kennemerland er in een kleine achterstand weg te werken (1-0 en 3-1), doch in deze fatale vijfde innings plaatste Heemskerk een honkslag, waarna Geurts en Keulemans eveneens de honken bereikten, waardoor Schoten wederom een 5-3 voorsprong nam door Heemskerk en Geurts. Met aanvoerder Keulemans nog op de honken bracht Lukkien tenslotte een homerun op zijn naam (7-3). De VolewijckersS C Haarlem In deze ontmoeting heeft Volewijckers getoond niet bestand te zijn tegen een zeer slagvaardige tegenstander. Steeds bleef het Amsterdamse veld onder druk, waardoor de Volewijckers steeds meer fouten maakte, waarvan de Sportclub dankbaar profiteer de. Eindstand 17-4. T. Y. B. B.—Ajax Reeds in de eerste innings legde TYBB de grondslag voor de kostbare zege tegen Ajax, toen Rombouts door een fraaie twee honkslag de honken bereikte en binnen kwam door een tik van zijn clubgenoot Bakker (1-0). Ofschoon Ajax de stand nog in even wicht kon brengen, nam de thuisclub in de zevende innings wederom een voorsprong (3-1) door honkslagen van Jansen, De Wit en Rombouts en goed profiteren van een fout in het Amsterdamse veld. In de laatste innings sloeg de Amster damse ploeg nog even terug, doch TYBB slaagde er in de overwinning (3-2) toch geheel veilig te stellen. E. D. O.—Blauw Wit De bijzonder fraaie vangbal van EDO's eerste honkman Kops in de laatste innings betekende tevens de no-run overwinning van werper De Nieuwe. Een gunstig teken in deze ontmoeting die door de Haarlemmers met 11-0 gewonnen werd, was de fraaie prestatie van de EDO'er De Zwart, die met niet minder dan vier honkslagen de beste Haarlemse slag man was. H. C. K,Sparta Het succes van HCK in deze ontmoeting kwam reeds in de eerste innings toen Ru- dolphy door een honkslag op de honken kwam en de homerun van Houtkamp een 2-0 voorsprong betekende. In de vierde innings kon Knol de score verhogen, waarna de vijfde innings voor de bezoekers fataal was. Rudolphy kwam door een fout op de honken, waarna Hout kamp het goéde voorbeeld met een honk slag volgde. De honkslag van Knol was hierna voldoende om zijn clubgenoten over de thuisplaat te brengen (5-0). T. I. W.—H. H. C. In deze matte vertoning, waarin beide negentallen moeite hadden wakker te blij ven, is de HHC-werper Jan Smidt er in geslaagd wederom een no-run zege te be halen (7-0). V. V. G. A.—E H. S. Ondanks het uitschakelen van niet min der dan vijftien tegenstanders kon de VVGA-werper Nico Brands niet verhinde- Onder zeer grote belangstelling zijn op de banen van de Haagse Golf en Country- Club de wedstrijden om het internationaal amateur golfkamyioenschap van Neder land voor heren gehouden. In de eindstrijd bonden de Hagenaar Waller en de Engelsman Frame de strijd tegen elkaar aan Onze landgenoot, die in dit toernooi 'n fraaie prestatie leverde, kon het echter niet bolwerken tegen de ge routineerde Brit. ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES ren dat de EHS-spelers Oosterbaan en Van Huissteden toch een homerun op hun naam brachten, hetgeen de laatste homerun be tekende van Van Huissteden, welke speler deze week gaat emigreren. Voor de Haarlemmers bleek de eerste innings fataal, want door fouten van Jacobs en Oosterbaan kreeg VVGA de hon ken bezet, waarna het missen van een vangbal door aanvoerder Vreenegoor een grote 4-0 voorsprong betekende voor de Amsterdammers. Ondanks geduchte tegenstand van EHS kon deze achterstand niet meer worden weggewerkt, zodat het einde kwam met een kostbare 7-5 overwinning van de Amsterdammers. De uitslagen waren; Eerste klasse A: TYBB—Ajax 32; VVGA EHS 7—5; EDO—Blauw Wit 11—0; TIW—HHC 0—7. Eerste klasse B: ABC—O WO 0—18; Schoten— Kennemerland 7—3; VolewijckersSC Haarlem 4—17; HCK—Sparta 5—0. Overgangsklasse A: Rooswijk—WV „HEDW" 06; Sparta 2—Thor 12—9; Schoten 2—DWV 11—8. Overgangsklasse B; RFC OVVO 2 5—12; UW -DEC 13—8; RCH—Neptunus 16-5. Tweede klasse A: TOG—EDO 2 8—5; VVGA 2 —TIW 3 1—15. Tweede klasse B: Kennemerland 2—DSS 12—9; HCK 2Bloem endaal 12—12; Rood WitSC Haarlem 2 12—11; THBRCH 2 11—10. Derde klasse A; Kennemerland 3—EHS 2 4—8; RCH 3—SC Haarlem 3 7—12; EDO 3—Terrasvo gels 3—23. Derde klasse B; Rooswijk 2Schoten 3 2—10: DSB—HFC „Haarlem" 2 13—12. Vierde klasse ADIO 2—DSS 3 15—3; SC Haar lem 4—Halfweg 1—30; Schoten 5—Bloemendaal 2 1312. Vierde klasse B: Roodwit 3—Schoten 4 3—10; Terrasvog. 2—HHC 4 25-9; HCK 5—TYBB 3 6-17. T-vr^eJ^e C: EHS 3—Rooswijk 3 77: DSS 2Geel Wit 1625.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7