Houwuofe boekhouden Viering honderdjarig bestaan Adventskerk te Santpoort Provinciale Staten behandelen streekplan Zuid-Kennemerland Maak zélf dit jurkje ROGGEVEEN 7u.M^Ê KuyFer Trouwfoto's Direct van fabriek trés De nieuwe, ideale lippenstift: bien Voor Bad en Strand Agenda voor Beverwijk Aziatische griep in Bussum Van 100 meisjes in een pensionaat zijn er 30 ziek Scheepvaart 'n Butterick- J. de Vries Fotobureau CHR. PIETERSE EX AM E N 0 P LE I D I N G HUGAS. E LG E-RS MA.POTGIESER Dameskapsalon C. A. DE VRIES MAANDAG 1 JULI 1957 8 Genodigden, directie, staf, verplegend personeel en vele patiënten vulden zondag morgen de Adventskerk (Ziekenhuiskerk) van het Provinciaal Ziekenhuis te Sant- noort ter gelegenheid van het feit, dat dit bedehuis honderd jaar geleden in gebruik werd genomen. Feitelijk geschiedde dit in de herfst van 1856, maar het herdenkings comité heeft de viering uitgesteld, totdat de nieuwe predikant van dit ziekenhuis de dienst kon leiden. Uit de brief van de Profeet Jesaja las ds. G. H. van Willenswaard, die in deze herdenkingsdienst voorging, hoofdstuk 35 en uit het nieuwe testament de brief van de apostel Jacobus, hoofdstuk I, 19-27 voor. Na het zingen van gezang 87 1, 2 en 3 las ds. Van Willenswaard uit de brief van Jacobus hoofdstuk 22 voor: En zijt daders des woords, en niet alleen hoorders, uzelve met valse overlegging bedriegende", dat hij tot tekst van deze dienst had gekozen. De tekst had juist op deze dag te meer zin, omdat zij staat geschreven boven de ingang van de Adventskerk. Er zijn in de loop van de tijd in dit ziekenhuis vele spreuken aangebracht, maar deze bleef gespaard. Was dit uit traditie of uit piëteit tegenover wijlep prof. dr. G. C. van Walsum of uit ongeïnteresseerdheid voor deze bij de in gang terzijde staande kerk? Neen, aldus ds. Van Willenswaard, dit geschiedde om dat dit gebouw een vreemd gezag heeft, dat boven menselijke wijsheid uitgaat. Hier in dit kerkgebouw spreekt het gezag van God ons mensen aan en krijgt in ons leven autoriteit. Er is reden voor, dit te ver onderstellen, want de oprichters van dit ziekenhuis wilden aan de geestelijke ver zorging van allen, die daar wonen, aan dacht besteden. Deze gedachte werd ook in later jaren gehandhaafd en genoot de gemeenschappelijke belangstelling van het bestuur en de directie. En zo is het thans nog. Namens de Hervormde kerk bracht ds. Van Willenswaard dank voor de kans haar geboden hier gedurende honderd jaar te kunnen arbeiden in godsdienstige zin, zij het ook met hoogte- en dieptepunten. „Thans gaan wij een tweede eeuw in van de geschiedenis van deze kerk", aldus ds. Van Willenswaard. Ook de Hervormde ge meente van Santpoort is nu nauw betrok ken bij dit gebouw. De naam Adventskerk is tekenend voor de vijftiger jaren van deze eeuw. Wij denken nu in beelden, ont leend aan de Openbaring van Johannes. Wij staan thans voor een onbekende toe komst en kunnen nu getuigen van een brug over ons geloof, die ons hoop geeft om verder te gaan. Moge in deze volgende eeuw velen het woord van God tot het hunne maken. De receptie Na de dienst in de Adventskerk volgde in „Musis Sacrum", de feestzaal van het Provinciaal Ziekenhuis een bijeenkomst, waar ds. D. ter Steege, hervormd predi kant te Santpoort, ds. Van Wllenswaard, de heer Jac. Rustige, namens de Commis saris der Koningin in de provincie Noord holland en als voorzitter van de commissie van bestuur van het Ziekenhuis toespra ken hielden en tevens geschenken voor de jubilerende kerk werden aangeboden. Het kwartet „Melodia", onder leiding van de heer J. Melis en bestaande uit de dames C. J. Melis-Verhage, sopraan; S. Vlaming- Kok, alt; M. Bakker, tenor en A. Schram, bas, brachten enige liederen ten gehore. De heer J. Burger bespeelde het orgel. Ds. D. ter Steege zeide zeer verheugd te zijn zovele vertegenwoordigers van corpo raties bij deze herdenkingsdienst aanwezig te zien. In het bijzonder heette hij de heer Jac. Rustige, de heer W. A. van der Donk, lid van Gedeputeerde Staten, mr. M. A. Stufkens, griffier der Staten en verder de commissie van bestuur van het Ziekenhuis en de geneesheer-directeur, dr. W. Ploegs- ma en vele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten. Ook de gemeentebesturen van Velsen en Bloemendaal waren vertegen woordigd. Ds. Van Willenswaard eerde in de per soon van de heer Rustige alle bestuurderen, die deze kerk hebben gesticht en onder houden. Hij had veel waardering voor deze visie en wijsheid. Wij zijn dankbaar, zeide ds. Van Willenswaard, te mogen werken voor deze kerk in dit ziekenhuis. De her vormde gemeente heeft gemeend deze dankbaarheid in een geschenk te moeten uitdrukken, dat nog niet klaar is. Als sym bool bood spreker een foto aan van een knielbank voor de kerk. Deze knielbank geeft het meest wezenlijke weer, wat in de kerk gebeurt. Want knielen doet de mens op hoogtepunten van zijn bestaan en het is het wezenlijke van de eredienst. Namens de patiënten bood de heer jhr. J. Andringa de Kempenaer aan de com missie van bestuur een houten kruis op standaard voor de kerk aan. De heer Rustige gaf een uitvoerig over zicht van de geschiedenis van deze kerk, aan welke historie wij reeds eerder in ons blad een uitvoerig artikel wijdden. Hij bracht dank aan allen, die aan de tot standkoming en het welzijn van dit zieken huis hadden medegewerkt. Tenslotte deel de hij mede, dat Gedeputeerde Staten bij wijze van geschenk besloten hebben de kerk inwendig te laten opknappen. Ds. Ter Steege las enige gelukwensen voor, onder meer van mevrouw Visser, de weduwe van ds. H. J. Visser, die zoveel voor deze kerk en voor het ziekenhuis in de vijfentwintig jaar van zijn predikambt aldaar betekend heeft. Ook waren er ge lukwensen binnengekomen van het ge meentebestuur van Velsen en van pastoor dr. A. Olierook van de Bloemendaalse r.k. parochie. MAANDAG 1 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde sterft nooit". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Schan daal in Sorento". W.B. Theater, 20 uur: „Beklemmende uren". Stadhuis, „Scheybeeck", 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15 tot 17 en 19 tot 20 uur; lees- en studiezaal geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 19 tot 20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 uur; lees- en studie zaal geopend van 15 tot 18 en 19.30 tot 21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. DINSDAG 2 JULI Kennemer Theater, als maandag. Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De levensroman van Frans Schubert". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15 tot 17 uur; lees- en stu dieboeken geopend van 15 tot 17 en 18.30 tot 20.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10 tot 13, 15 tot 18 en 19 tot 21.30 uur; jeugd leeszaal geopend van 16 tot 17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. In een pensionaat te Bussum, waar hon derd meisjes van acht tot zeventien jaar verblijven, doen zich dertig gevallen van de zo genoemde Aziatische griep voor. Het ziekteverloop is zeer goedaardig. Bij onderzoek is gebleken dat de eerste ziektegevallen zich reeds twee weken ge leden hebben voorgedaan. Hoe de meisjes in Bussum zijn besmet is niet duidelijk ge worden. Men neemt aan dat het virus is overgebracht door iemand die per vliegtuig uit een der Aziatische landen naar Neder land is gekomen. Prof. dr. J. Mulder van het virologisch laboratorium van het Academisch Zieken huis te Leiden, die een onderzoek instelde naar het virus dat de influenza in het pensionaat in Bussum heeft veroorzaakt, acht het zo goed als zeker, dat hier sprake is van Aziatische griep. Ten behoeve van de epidemiologie van deze ziekte, die blijkbaar een grote be smettingskracht heeft, doet prof. Mulder een dringend beroep op alle artsen in Ne derland, gedurende de eerstkomende we ken nieuwe soortgelijke ziektegevallen te melden aan de afdeling inwendige genees kunde van het Academisch Ziekenhuis. Op Nieuw-Guinea In het westelijk deel van Nederlands Nieuw-Guinea, in de omgeving van de olievelden van Sorong, zijn 2300 gevallen van Aziatische griep geconstateerd. Geen der patiënten verkeert in ernstige toe stand. Men neemt aan dat de besmetting is overgebracht van een schip uit Singa pore, dat op 18 mei Sorong aandeed. Uit Tokio meldt United Press, dat de Aziatische griep, waaraan in het oosten miljoenen ziek geweest en meer dan 2000 mensen gestorven zijn, nu aan het afnemen is. In medische kringen is men echter be vreesd, dat de griep tegen het eind van het jaar terug zou kunnen komen en dan in een ernstiger vorm. De epidemie is het ernstigst geweest op de Philippijnen, waar ruim 900.000, of 4 percent van de bevolking ermee besmet is geweest. Er zijn daar 2249 slachtoffers, meest jonge kinderen en oude mensen. Deze cijfers gelden voor een periode van vijf weken tot 15 juni. Naar schatting hebben totaal 5 miljoen Philippino's aan de ziekte geleden. Op Formosa werden ruim een miljoen besmettingsgevallen ge meld. Heden, maandagmorgen, zjjn de Provin ciale Staten van Noordholland in het ge bouw der provinciale griffie aan de Dreef te Haarlem bijeengekomen ter behandeling van het streekplan Zuid-Kennemerland. Van 3 oktober tot 1 januari heeft het ont werp ter visie gelegen en men was in de gelegenheid bjj Gedeputeerde Staten be zwaren in te dienen. Negenenvijftig be zwaarschriften zjjn binnengekomen en aan een aantal bezwaren zijn Gedeputeerde Staten tegemoet gekomen. Later is de voor dracht in een commissie uit de Provinciale Staten behandeld. Zij kon zich met de voorstellen verenigen met uitzondering van dat inzake de bestemming van de Mooie Nel. Ingekomen was een brief van het ge meentebestuur van Zandvoort, bevattende bezwaren tegen het advies van Gedepu teerde Staten tegen het door de gemeente raad ingediende bezwaarschrift. De heer J. A. Schippers (K.V.P.) opende als voorzitter van de commissie uit de Provinciale Staten de besprekingen en bracht hulde aan hen, die het plan ontwor pen hebben. Er is veel werk verricht en in het bijzonder richtte hij zich tot mejuf frouw mr. Ribbius Peletier, ir. Van Meurs en mr. Drooglever Fortuin. Spreker deelde mee, dat de commissie tegen de gedachte is een tweede basis-industrie in het plan op te nemen. De streek is er niet geschikt voor. Het maken van het streekplan is een hachelijke taak; een mooie streek moet im mers in stand worden gehouden. Het ver keer neemt steeds toe en aan een dicht- bewoond gebied mag zo weinig mogelijk schade worden aangebracht. Het algemeen belang dient behartigd te worden en daar door zullen niet allen, die bezwaren heb ben ingediend, tevreden zijn gesteld. De commissie heeft zich op vele wijzen laten voorlichten en excursies gemaakt. De door de gemeente Bloemendaal voorbereide ex cursie had daarom weinig zin. Mr. H. Westermann (Arbeid) merkte op, dat men kon zeggen, dat het plan ach ter de feiten aanloopt. Daarvoor kan men Gedeputeerde Staten geen verwijt maken, echter wel de rijkswetgever, die pas enkele jaren geleden besloten heeft streekplannen te laten ontwerpen. Het plan is niet zo gedetailleerd als de streekplannen Zaan streek en IJmond-Noord. Gedeputeerde Staten geven de gemeenten meer vrijheid dan in vorige plannen. Dat blijkt bijvoor beeld uit het feit, dat Gedeputeerde Staten hun voorstel inzake stichting van recreatie tussen Zandvoort en Kraantjelek op ver zoek van Bloemendaal hebben gewijzigd. Ook verzette spreker zich tegen vestiging van een tweede basis-industrie. Afgewacht moet worden of de Kroon de zienswijze deelt de basis-industrie niet in het streek plan op te nemen. Wegen Wat de wegen betreft zeide spreker, dat de kans bestaat dat het verkeer op den duur zal vastlopen. Gelukkig zullen de westelijke en de oostelijke randwegen bui ten de bebouwing blijven. Moeilijker wordt het met de oost-westverbinding die door Haarlem loopt; zij is echter noodzakelijk. In de toekomst zal een weg om de agglo- moratie nodig zijn. Of daarbij het plan-De Ranitz uitgevoerd kan worden is de vraag, want er zijn diverse bezwaren tegen op te noemen, speciaal ten aanzien van de weg- kruisingen. Ook zouden kostbare gronden verloren gaan. Over de weg in Aerden- hout-Noord is spreker evenmin enthousiast, maar de weg is goed geprojecteerd. De Zandvoortselaan (Zandvoorterweg) zal enigermate verbeterd moeten worden. Ten slotte zeide spieker zich met het voorstel over het zuidelijke deel van de westelijke randweg (tussen Terdenhout en Vogelen zang) te kunnen verenigen. Buitenplaatsen blijven behouden en een deel van de bol- lengrond zal moeten verdwijnen. Mooie Nel Mr. Westermann deelde mee, dat zijn fractie zich kon verenigen met de mening van de meerderheid der commissie de Mooie Nel als recreatiegebied te behouden. Instemming De heer G. de Vries (Comm.) her innerde er aan, dat in het streekplan IJmond-Noord agrarische belangen zijn geschaad; dat doet zich in het plan Zuid- Kennemerland niet in die mate voor en daarom kon spreker zich met het plan verenigen. Hij achtte het nodig een strook langs het Noordzeekanaal te reserveren voor verbreding. Dit is in het belang van Amsterdam. Het is jammer dat bollen- grond in Vogelenzang door de westelijke randweg verloren zal moeten gaan, maar het voorgestelde plan is het aantrekke lijkst. De Mooie Nel wenste spreker als agrarische bestemming te zien, zoals de meerderheid der commissie geadviseerd heeft. Zandvoort Mr. Proper (Comm.) zeide met ge noegen vernomen te hebben, dat Gedepu teerde Staten afgezien hebben de tweede basisindustrie op het plan te plaatsen. Naar aanleiding van de brief van B. en W. van Zandvoort over de bebouwing in Zandvoort-Noord deelde spreker mee, dat zijn fractie het standpunt van Gedepu teerde Staten over bescherming van het duingebied kan steunen. Ook brak spreker een lans voor Amsterdam ten aanzien van verbreding van het Noordzeekanaal. Ten aanzien van de weg in Aerdenhout- Noord vroeg spreker of de Vondelschool en de kleuterschool afgebroken moeten worden. Bloemendaal heeft dus problemen, maar die heeft Haarlem ook als de weg door Haarlem-Zuid loopt. Vijftig midden standswoningen staan op de nominatie af gebroken te worden, als de oost-westver binding tot stand komt. Voorts beval mr. Proper een zuidelijke „uitgang" voor Schalkwijk aan. Ir. Z. M e r k x (K.V.P.) verheugde zich over de voortvarende wijze, waarop Ge deputeerde Staten zich wijden aan het ont werpen van streekplannen. De bevolking wordt echter te weinig voorgelicht en een eenvoudige brochure over het huidige plan was van belang geweest. Volgens spreker kan niet worden gesproken van een beëin digingsplan, ook wat betreft de industriële ontwikkeling. Haarlem is geen stad voor een grote ontwikkeling van industrieën. Het wegenvraagstuk achtte spreker zeer precair en hij kondigde twee voorstellen aan ten aanzien van het zuidelijk deel van de westelijke randweg, waar goede bollen- grond verloren gaat en ten aanzien van de oostelijke randweg nabij de Liede. De zit ting duurt voort. Aegis, 29 v. Rotterdam, 30 te Bremen. Algenib, 30 te Rotterdam. Arendsdijk, 29 v. Rotterdam n. Houston. Alblasserdijk, 30 te Le Havre. Alcor, 1/7 te Santos. Alioth, pass. 30 Fernando Noronha n. L. Palmas. Alphacca, 30 te Santos. Alwaki, 30 te Singapore. Ampenan, 30 te New York. Amstelbrug, 30 te Makassar. Amsteldiep, 1 te Las Palmas. Amstelland, 30 v. St. Vincent n. Recife. Amstelmeer, 30 te Moji. Antonia, 29 v. Penang n. Pladju. Arendskerk, 29 v. Kaapstad n. Las Palmas. Albireo, 29 te Muskat v. Dubai. Alblasserdijk, 30 te Le Havre v. Houston. Alpherat 30 te Paranagua. Argos, 29 te Haifa v. Famagusta. Aar dijk, 29 te Belawan. Adonis, 29 te Willemstad. Aldabi, 29 te Buen. Aires v. Villan Constibution. Alhena, 9 7 te Rio de Janeiro verw. v. R'dam. Alnati, verm. 18/7 v. Rotterdam n. Buen. Aires. Argos 29 te Haifa van Famagusta Alkaid 29 van Rotterdam naar Hamburg Aalsum 29 te Pladju verwacht. Beninkust, 30 v Amsterdam n. Bordeaux. Bintang, 30 te Amsterdam. Bali, 30 te Surabaja. Banda, 30 te Rastanura. Bantam, 1 te Sungeigerong. Bawean, 30 te Manilla. Billiton, pass. 30 Gibraltar n. Le Havre. Bloemfontein, 30 v. Southampton n. Las Palmas. Busum, 30 te Sydney. Bennekom, 29 v. Amsterdam n. Hamburg. Bloemfontein, 29 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Bonaire, 30 v. Dover n. Amsterdam. Breda, 29 te La Guaira. Boskoop, verm. 5/7 v. Cristobal n. Amsterdam. Bengkalis, 29 v. Hamburg n. Antwerpen Caltex Delft, 30 v Abadan n. Karachi. Caltex Leiden, 29 v. Rastanura n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 30 v. Rastanura n. Antwerpen. Carrillo, 29 v New Orleans n. Havana. Casamance, 30 te Dakar. Ceronia, 1 te Dunedin. Congokust, 1 v. Pt. Harcourt, 2 te Lagos verw. Coryda, 30 v. Sydney n. Melbourne. Camerounkust, 28 ap rede Accra. Charis, 28 v. Caracol n. Mobile. Cottica, 5/7 te Madeira verw. n. Amsterdam. Dordrecht, 29 v. Rotterdam, 1 te Hamburg. Esso Nederland, 2 te Fawley verw. Esso Rotterdam, 29 v. Rastanura n. Antwerpen. Esso Den Haag, 29 te Antwerpen v. Sidon. Eemland, 29 te Bahia. Ganymedes, 30 te Rotterdam. Ghanakust, 30 te Rotterdam. Gaasterland, 1 te Rio de Janeiro. Gabonkust, 29 v. Lagos n. Grandbassa. Guineekust, pas. 30 Las Palmas n. Le Havre. Groote Beer, 29 v. Montreal te Rotterdam verw. Hispania, 30 v. Rotterdam n. Bilbao. Hera p. 28 San Salvador. Hathor, 1 te Amsterdam. Hoogkerk, 29 te Hoek v. Holland n. Rotterdam. Hydra 29 te Brighton n. Trinidad. Helicon, 29 te Caripito. Hector, 1 te Tunis. Hilversum, 2 te Kwinana verw. Iberia, 29 v. Castrourdiales n. IJmuiden. Ittersum, 30 te Takoradi. Jagersfontein, verm. 6/7 v. Durban n. A'dam. Johan van Oldenbarnevelt, 9/7 v. New York te Rotterdam verw. Karimata, 30 te Penang. Kota Agoeng, 30 te Semarang. Kota Baroe, 30 v. Singapore n. Tj. Priok. Kota Inten, 1 te Kobe. Kalydon, 30 te Suez n. Landsend. Kaloekoe, 1/7 te Merauke v. Kaiman. Kenia, 29 te Willemstad. Langkoeas, pas. 29 Perim n. Belawan. Leersum, 30 dw. St. Paulsrock n. Cardiff. Leto, 30 te Wabana. Laurenskerk, 1 v. Mufattah n. Mombasa. Lissekerk, 30 te Dar Es Salaam. Loenerkerk, 1 te Marseille. Lombok, 30 te San Francisco. Lutterkerk, 1 te Kuwait Maaskerk, 29 te Rotterdam. Musilloyd, 29 v. Rotterdam, pass. 30 Casquets n. Bona. Maas, 30 v. Beyrouth n. Sibenik. Maasdam, 29 v. Halifax n. New York. Maaslloyd, 1 te Marseille. Malvina, 30 v. Singapore, 6/7 te Colombo verw. Merwede, 30 te Le Havre. Mitra, 30 te Willemstad. Modjokerto, 30 te Surabaja. Molenkerk, 1 te Karachi. Moordrecht, 29 te Port Said. Muiderkerk, pass 30 Ouessant n Duinkerken Mijdrecht, 1 te Finnart Maasland, 29 v. Amsterdam, 30 te Bremen. Myonia, 30 te Surabaja n. Balikpapan. Macoma, 29 te Karachi. Maaskerk, 29 v. Bremen n. Rotterdam. Merak N, pass. 29 St. Paulsrock n. Sao Francisco Do Sul. Montferland, 30 te Santos. Maasdam, 1/7 te New York verw. v. Rotterdam. Mentor, 26 te New Orleans. Markelo p. 29 Lindesness n. Methil. Nieuw Amsterdam 29 te Rotterdam v. Le Havre. Nw. Amsterdam, verm. 2/7 v. R'dam n. N. York. Noordam, 29 v. Rotterdam n. New York. Notos, 28 v. Lissabon n. Genua. Omala, 30 v Malta n Berre Ondina, 2 te Curasao verw. Ootmarsum, 28 Tv. Galveston n. New Orleans. Osiris, 28 v. Paramaribo n. Puerto Ordaz. Orion, 30 te Amsterdam. Oranje, 4/7 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein, 3/7 te A'dam verw. v. Durban. Oranjestad, 4 v. Amsterdam n. Pto. Limon. Peperkust, 30 dw. Las Palmas n. Amsterdam. Poelou Laut, 29 v. Baton Rouge n. Colon. Polyphemus, 30 v. Surabaja n. Rejang River. Poseidon, 29 te Curasao. Purfina Nederland 1 te Genua. Prins Alexander, pass. 30 Lizard n. Le Havre. Prins Willem IV, 29 te Chicago. Prins Casimir, 30 te Montreal. Pr Willem van Oranje, 29 te Helsinki v. Maceio. Prins Willem George Frederik, pass. 30 Landsend naar Montreal. Prins Willem V, 30 te Rotterdam. Prins Johan Willem Friso 29 n. Port Alfred Prins Willem George Frederik, 29 te Le Havre. Pygmalion, 29 te Amsterdam. Rijndam 2 te Southampton verwacht Rempang, 29 v. Casablanca n. Antwerpen. Ridderkerk, pas. 30 Ouessant n. Antwerpen. Roepat, 1 te Lyttleton. Rotti, 1 te Port Said. Sibajak 1 te Rotterdam verwacht Stad Gouda 30 te Vlaardingen verwacht Sibajak, 1/7 v. Tj. Priok te Rotterdam verw. Statendam, 6/7 te Rotterdam verw. v. New York. Soestdijk, 29 te Bremen v. Hamburg. Stad Gouda, 30 te Vlaardingen. Senegalkust, 29 v. Dakar n. Freetown. Sibajak, pass. 29 Finisterre n. Rotterdam. Stad Breda, 29 te Seven Islands. Stad Leiden, pas. 30 Ouessant, 2 te IJmuid. verw. Stad Swchiedam, 30 v. Bona n. Vlaardingen. Statue of Liberty, 30 te Mena Al Ahmadi. Strat Lombok, 30 te Fremantle. Strat Madura, 29 v. Colombo n. Singapore. Straat Soenda, 30 te Santos. Sunetta, 29 te Hakata. Sarpedon, 29 te Amsterdam n. Bremen. Teiresias, 30 te Penang. Ternate, 3 v. Suez n. Colombo. Tjisadane, 30 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Trajanus 30 te Alexandrië. Tabinta, 30 te Amsterdam. Tawali, 29 v. Amsterdam, 30 te Hamburg. Thelidomus, 29 te Portpire. Themis, 29 v. Houston n. New Orleans. Tamo v. 6 juli v. Santos n. Montevideo. Tero 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Tjisondari p. 28 Okinawa n. Hongkong Tiberius, 27 v. Curasao n. Trinidad. Van Cloon, 29 te Tientsin v. Shanghai. Van Riemsdijk, 29 te Makassar v. Ambon. W. Alton Jones, 1/7 te Rotterdam. Westertoren, 30 te Curagao. Wonosobo, 30 te Singapore. Westland, 29 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika, Westertoren, 29 te Puerto La Cruz. Waterman, 5/7 v. New York te Rotterdam verw. Westerdam, 29 v. New York n. Rotterdam. Willem Ruys, 1/7 rede Belawan verw. v. R'dam. Willemstad, verm. 30 v. Cristobal n. Amsterdam. Wieldrecht 29 van Portsaid naar Rotterdam Willemstad, 29 Port Limon n. Cristobal. IJssel, 29 te Philadelphia. Zaankerk 30 te Singapore Zuiderkruis, 4/7 te New York verw. n. R'dam. Zeeland, 1 v. Calcutta n. Tj. Priok. Zonnekerk 30 te Antwerpen. Zuiderkerk, pass. 30 Finisterre n. Marseille. KLEINE VAART Alcetas, 28 60 m. n.o. Kp. Baupgaroni n. Palermo. Adora, 29 te Dyck n. Duinkerken. Arak, 29 v. Le Havre te Rouen. Cito, 29 bij Goeree n. Dordrecht. Bermuda, 29 ten anker bij Midway n. Middles- borough.Birmingham, 29 85 m. w. IJmuiden n. Amsterdam. Driebergen, 29 30 m. o. Kp. Dagato n. Brussel. Deni, 29 v. Londen n. Rotterdam. Elsa, 28 v. Hernosand n. Sundsvall. Eljo, 28 te Thorshaven. Flevo 28 v. Tarragona n. Valencia. Fivelborg, 29 60 m. m. Tersch.bank n. Colchester. Frida Blokzijl, 29 te Shipwash n. Grangemouth. Geziena Hendrika, 29 n. Swansea. Gaasterland, 29 20 m. n.w. Waterweg n. R'dam. Geestdijk, 29 15 m. o. Smihtknoll n. Maassluis. Hecuba, 29 v. Paramaribo n. Demerara. Harold, 29 Lista v. Aalesund n. Stettin. Henrica B, 29 dw. Calais n. Zaandam. Ilias, 28 v. Guanta n. Caripito. Joost, 27 v. Sodertalje te Hamina. Kaap Falga, 27 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 25 v. Skutskaer n. IJselmonde Leliegracht, 29 te Abo. Marathon, 29 v. Roterdam n. Gdynia. Maria Theresia, 29 te Antwerpen. Marietje Boehmer, 29 te Hamburg n. A'dam. Midas, 28 v. Piraeus n. Volos. Nero, 2 te Amsterdam n. Rotterdam. Notos, 28 te Lissabon n. Huelva. Phidias, 17 v. Lissabon n. Famagusta. Pavo, 28 v Lubeck te Ostrand Ponza, 27 v. Hudiksvall n. Zaandam. Tilly, 25 v. Norrsundet n. Zaandam. Butterick patroon 8164 van Leuke frisse zomer- dessins hebben wij reeds vanaf f 1.95 p. Rekent u eens uit hoe voordelig het is patroon „Hij zorgt voor u Heden is geheel onver wachts in haar Heer en Heiland ontslapen onze innig geliefde vrouw en allerliefste moes PETRONELLA GEERTRUIDA VELDE geb. VAN DEN BROEK in de ouderdom van 51 jaar. H. J. Velde Jan en Ina Nel en Herman Driehuis-Westerveld, 29 juni 1957. Duin- en Kruidbergerw. 6 Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben dins dag 2 juli, op de begraaf plaats „Westerveld" te Driehuis na aankomst van trein 15.02 uur. Arts PRAKTIJK HERVAT Raadhuis en kerk HOOFDSTRAAT 179 Santpoort Tel. K 2500—13049 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wU geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. GROTE HOUTSTRAAT 14 - HAARLEM Eerst halen in 10 maanden betalen Meubelen Bedden Dekens Karpetten Herenconfectie Damesconfectie Gordijnen Lakens Slopen enz. enz. GED. OUDE GRACHT 81 HAARLEM TEL. 11152 Onzichtbaar Stoppen Mot-, Scheur- en Brandgaten Repareren, veranderen van Dames- en Herenkleding. THEO v. ECK, Kleermaker, Kennemerlaan 176. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaaide nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Moderne flatcombinaties. Bankstellen, slaapk. Goth. en noten Huiskamers, Karpetten bedstellen enz. tegen de laag ste prijzen. Ook op 6, 12, 18 maanden zonder borg. Meubeltoonkamers Westerhoutpark 8 Tel. 18840, b. d. Wagenw. KINDERMEISJE gevr. voor direct, 3 kind. 9, 8 en 3 j. Aanmelden voor 7 uur. J. Kostelijklaan 1, Velsen. PENSION aangeb. met hui selijk verk. voor alleenst. besch. heer, leeftijd bij voor keur tussen 60 en 65 jaar Brieven L 1207. TELEVISIE: Onze Keizer lijke service is uw korting. Onze extra service-polis, bij aankoop van een televisie toestel, geldt ook nog na af loop van de fabrieksgaran tie. Op onze antenne-instal latie krijgt u 3 jaar schrift, garantie Keizer, Trompstr 30. Tel, 4516, naast de dames hoedenwinkel. voor prectijkdiplamat Donderdag 11 Juli vangen nieuwe cursussen aan voor het practijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1 957 Voor deze snelle cursus is vereist een behoor lijke intelligentie, werklust en doorzettingsver mogen. Boekhoudkundige vooropleiding is niet noodzakelijk. Ons geslaagdenboekje 1956 vermeldt 1000 geslaagden en geeft o.a. grafieken waaruit blijkt, dat 81°/o van deze geslaagden de studie in de gestelde opleidingstijd voltooit. |nl-, prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 9-5 en van 7-9 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN PHILIPS AUTORADIO v a f 170. Inbouw-service Nat Gonella, Trompstraat 121, Tel. 4475. RADIO-REPARATIE. Erken de Philips Radio Service. Fa. De Vilder, Velserduinweg 173, Tel. 4402. ETALAGE-MATERIALEN v iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren) J. Mertens, Snelliusstraat 14. tel. 6140. IJmuiden WONINGRUIL. Aangeb. kamerflat, le etage, met keu ken en douche IJmuiden West huur f 10.35. Gevr. wo ning met tuin, gem. Velsen. Brieven L 1211. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER, worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk Industriestraat 2, tel. 5852. PUCH 125 c.c. f 300. Sparren straat 24, Haarlem. Te koop aangeboden z. g. a. n. EYSJNK TANDEM met Victoria motor. De Noostr. no. 130. Te koop: DUBB. DIVAN- BED, geheel compl. z. g. a. n. Thorbeckelaan 6. Te koop STRANDTENT vierkant met luifel en toe behoren. Kennemerlaan 84. WIJ VERVULLEN UV HARTEUENS Marktplein Neem één keer de proel en U bent op slag gewonnen voor Trés Bien. de nieuvte lippenstift die stormenderhand de Parisiennes veroverde I Kies de nuance, die bij Uw persoonlijk heid past. Très-Bten biedt tientallen kleuren en tinten. De prachtige glans geeft U nieuwe bekoring. Het nare ongemak van „trekken" en droge lippen is voorgoed voorbij: Très-Bien is vet en toch volmaakt kissproof I Trés-Bien wordt thans vervaardigd met chlorophyll, zonder smaakje en volmaakt hygiënisch 1 Einil TIJDELIJK, DANK ZU EEN GEMREUSi mti AANBOD VAN 0E FABRIEK: Tepon Inlevering van deze bon kunt U tij Lange Nieuwstraat 497 een proefstlft Très-BlerT(met chlorophyll) afhaler* tegen betaling van slechts Sp.cent». Haast U' Oe voorraad Is beperkt Onze salon zal van 29 juli tot en met 7 augustus wegens vakantie GESLOTEN zijn. Eén blik op de advertentiepagina's in onze courant kan u overtuigen De grootste zaken adverteren geregeld. Mede daardoor zijn zij groot geworden. En zij adverteren in dit blad. BADPAKKEN v. dam es en kinderen BADMUTSEN - grote sortering BADBROEKEN - heren en jongens BADTASSEN - leuke modellen BADDOEKEN - moderne strepen WITTE KINDERKOEDJES Onze speciale badgoedétalage geeft u een klein beeld van onze mooie sortering

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8