BP-Tanker Company groeide uit tot een der grootste rederijen mi 'JÊSKÊÊÊÊ' De warmte kan Velsens waterleiding overbelasten Puzzelende Vogelbuurters kwamen niet zo erg ver Havenberichten f THALIA IJmond-agenda Visserij- varia 9 LANGS SLUIZEN EN HAVENS Zaterdag drumbandconcours in Beverwijk Hooiberg uitgebrand Opnieuw een verkeers ongeval op de Zeeweg Als rode streep gepasseerd wordt, moet er ingegrepen worden OLD CLOTHES NEW Congres over zeehaven problemen Vier bekers voor hengel sportvereniging „Velsen" Advies over slachthuis overnemen Nederlanders slepen de „Ioannis" naar Bremen Aardbeien bleven prijzig in Castricum en Beverwijk Amateurconcours en Miss IJmond"-keuze Examens WOENSDAG 3 JULI 1957 DE SUPER TANKER, die we op de foto met veertien mijls vaart zien varen is de „British Victory" van de BP Tanker Company Limited te Londen. De namen der schepen dezer maatschappij beginnen alle met „British". Op 31 december 1955 telde de Britse tankervloot 537 eenheden zodat de BP Tanker Company een voorname plaats inneemt. De maatschappij werd opgericht in 1915. De eerste tanker kwam het volgende jaar in de vaart, een schip van 5500 ton en „British Emperor" genaamd. Verdere uitbreiding kwam door het overnemen van negen in bedrijf zijnde tanksche pen van de Petroleum Steamship Company. Met de schepen, die nieuw aan het bezit van de maatschappij werden toegevoegd, beschikte men al spoedig over een vloot van meer dan 20 schepen. Gedurende de eerste wereldoorlog en de eerste jaren daarna was de BP Tanker Company, toen nog British Tanker Company, beheerder van ver scheidene tankers, die in dienst van de admiraliteit voeren. Na de oorlog werden vele nieuwe sche- pen besteld en in 1924 kwamen de eerste motorschepen bij de maatschappij in ge bruik: de „British Aviator" en de „British Motorist". Ook de tonnemaat nam geleide lijk toe. Het draagvermogen van 10.000 ton werd overschreden. De „British Prestige", die in 1931 nieuw in de vaart kwam, was 11000 ton,. Had de rederij in 1924 een vloot van 60 tankers, in 1939 beschikte men over een aantal van 93. Uitbreiding werd onmogelijk gemaakt door de oorlog. De mannen van de koopvaardij werden met hun schepen in gezet op gevaarlijke routes om de oorlog te winnen. De British Tanker Company kon zich uiteraard hieraan niet onttrekken. In tegendeel, de schepen hebben hun bijdrage aan de overwinning geleverd. Van deze ene maatschappij zijn namelijk 44 schepen en 657 man verongelukt. Nieuwbouw Evenals in 1919 werd na de tweede we reldoorlog de nieuwbouw met energie ter hand genomen. Aan het eind van 1946 was de vooroorlogse tonnage al overschreden. De BP tankers zijn te herkennen aan hun grijze kleur en rode schoorstenen met zwar te top, waaronder een met wit afgezette groene band. De gele letters BP zijn er ver leden jaar bij aangebracht omdat de maat schappij van British Tanker Company toen BP Tanker Company kwam te heten. „British Victory" De tanker op de foto, „British Victory", is wat de bruto inhoud aangaat even groot als de „Oranje", namelijk 21153 reg. ton Het draagvermogen bedraagt 32000 ton, de grootste lengte 202,68 m., de lengte tussen de loodlijnen 195,06 m, breedte 26,21 m en holte 10,60 m. De twee turbines ontwikke len 12500 pk en geven het schip een snel heid van ruim 14 mijl. De „British Victory" is één der nieuwste tankers van de BP. Het schip is in 1955 gebouwd bij Vickers Arm strongs in Barrow. De BP Tanker Company behoort tot de grootste scheepvaartorgani saties van Engeland. Dit komt tot uiting door het feit, dat één van de vier tanksche pen, die ingeschreven staan in het Verenigd Koninkrijk, de vlag voert van de British Petroleum Company. (Nadruk verboden) Arie van der Veer Qp zaterdag 6 juli zal voor het eerst in Beverwijk een drumbandconcours worden gehouden. Tijdens een gisteravond gehou den bespreking tussen het bestuur van de Beverwijkse Harmoniekapel en het be stuur van de V.V.V., deelde de voorzitter van de Beverwijks Harmoniekapel, de heer J. Kleyn, mee dat negentien drumkorpsen voor dit concours hebben ingeschreven. Het programma bestaat uit een mars wedstrijd in de Hendrik Burgerstraat, op de Romerkerkweg, Kees Delfsweg en in de C. H. Moensstraat en een showwedstrijd op het Marktplein. Indien deze poging van het bestuur van de Beverwijkse Harmoniekapel succes zal hebben, wil men dit festival tot een jaar lijks evenement in het kader der V.V.V.- festiviteiten maken. Beverwijks burge meester, de heer J. G. S. Bruinsma, heeft zitting genomen in het uitvoerend comité. Vele firma's te Beverwijk hebben fraaie prijzen beschikbaar gesteld, terwijl het gemeentebestuur een gouden medaille aan biedt. Ook de heer Bruinsma heeft een prijs beschikbaar gesteld. Aan het publiek langs de route zullen vragenlijsten wor den uitgereikt, waarop kan worden inge vuld welk korps men het beste vond en of men een herhaling van dit festival in volgende jaren wenst. Er is hiervoor een publieksprijs beschikbaar gesteld. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is gisteravond omstreeks kwart over zes de hooiberg van de heer C. Brakenhoff aan de Hollaan te Castricum in brand geraakt. De brandweer kon er voor zorgen dat de woonhuizen, waar de hooiberg tussen stond, gespaard bleven. Dinsdagmiddag omstreeks kwart vóór vijf zijn op de Zeeweg te IJmuiden-Oost een motorfiets en een bromfiets zo hevig met elkaar in botsing gekomen, dat de mo torrijder met een zware hersenschudding in "het Antoniusziekenhuis moest worden opgenomen. De motorrijder C. P. v. d. B., schrijver bij de PTT te IJmuiden, kwam over de Zeeweg uit de richting Haarlem, toen de IJmuidense postbesteller J. V., van het Patronaatsgebouw af over de Zeeweg ko mende, links af op de bromfiets de Tus- senbeeksweg wilde inrijden. Hij gaf de motorrijder daarbij geen voorrang. De heer V. liep enige snijwonden en een gekneus de voet op. De bromfiets en de motorfiets werden ernstig beschadigd. H De supertanker „British Victory" MET EEN TWEEDE HITTEGOLFJE boven het hoofd en maar weinig neerslag achter de rug, sinds juni zich in een depressie terugtrok, komen de mensen van het Velsense waterleidingbedrijf niet onder een stijgende ongerustheid uit. Het water probleem begint namelijk enigszins dreigend te worden. En als er onverhoopt over enkele dagen werkelijk sprake zou zijn van „waternood", dan zal men zich aan de Wijk aan Zeeërweg genoodzaakt zien een aantal maatregelen onder ogen te zien, die noch voor het bedrijf, noch voor de (warme) waterklant plezierig zijn. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 HAMBURG, (UP) Vijfhonderd zee vaart- en havendeskundigen uit 53 landen zijn in Hamburg bijeen op het derde con gres van de vereniging voor het coördine ren van het internationale vrachtvervoer. Onder meer zal er gesproken worden over het standaardiseren van het emballage-ma teriaal, over het merken van de vrachten die over zee vervoerd worden en over snel lere methodes van laden en lossen. In zijn openingswoord zei de burgemees ter van Hamburg, Kurt Sieveking, dat door technische vooruitgang en samenwerking tussen de mensen het vrachtvervoer in de havens in de toekomst sneller en veiliger gemaakt zou kunnen worden. Ernst Plate, een lid van de Hamburgse senaat en spe ciaal belast met havenzaken, deed een voorstel tot internationale uitwisseling van ervaringen, waardoor alle havens geholpen zouden kunnen worden bij het vinden van methodes voor rationalisatie en automati- satie. De vereniging voor het coördineren van het internationale vrachtvervoer werd vijf jaar geleden gesticht. Tot haar leden be horen eigenaren van scheepvaartmaatschap pijen, zeekapiteins, haven-autoriteiten, technische deskundigen, industriëlen en vertegenwoordigers van transportmaat schappijen uit 56 landen. In 1952 hield de vereniging een bijeenkomst in Rotterdam en in 1954 in Napels. De situatie in de IJmond is nu eenmaal verre van rooskleurig: een reeks grote be drijven, die uit alle macht aan het duin water „trekken", een tunnelbouw, die ja renlang enorme hoeveelheden welwater van grote diepte heeft weggezogen en daar bij nog een gemeentelijke waterleiding, waarmee, als het moet, ook elk etmaal een 8000 kubieke meter aan de grond onttrok ken kan worden. Daar komen dan nd| de tuinderspompen en de wellen van de. Vel sense plantsoendifïist'bij, die allemaal hun aanspraak doen gelden op het dalende peil in het zoetwaterreservoir diep onder de aarde. Geen grapje Dat het verziltingsgevaar in heel Kenne- merland op de loer ligt, is een bekend feit: de Lekwaterleiding naar Leiduin en Cas tricum is niet zomaar een grapje van de PWN-ingenieurs, maar een dwingende noodzaak, om het reeds gevaarlijk-ver op gedrongen zoute water uit de zee en het kwelwater in de polders een halt toe te roepen en tevens het zoetwatervoorraadje onder de duinen een injectie te geven. Hoe nodig het is kunnen zij, die bij de bron van Velsens gemeentewater staan, dagelijks constateren: de prises-d'eau aan de J. P. Coenstraat en onder de Wijk aan Zeeër weg zijn óf aan het verzilten of reeds to taal onbruikbaar. Rode streep In een warmteperiode als thans dringen zich echter andere, acutere problemen op problemen van een bedrijf, dat de grote klandizie niet bij kan houden. Wanneer men de capaciteit van het waterleidingbe drijf in Velsen op ongeveer 8000 kubieke meter water per etmaal stelt en men zet daar tegenover de afname op een warme dag in de vorige week van 7800 kubiek, dan blijkt wel, hoe dicht de rode streep al benaderd werd. En hoe groot het gevaar is, dat de Velsense gebruiker deze streep pas seert, wanneer de warmte aanhoudt. Niettemin wordt er af en toe fiks ge sproeid door de plantsoendienst en dit geeft velen de ietwat wrange smaak in de mond, dat de gemeente met de éne hand vermaant, maar met de andere ver brast. Twee dagen droog Dit moge zo lijken, de werkelijkheid leert, dat er een nauw dagelijks contact is tussen het waterleidingbedrijf en de plant soendienst, waaruit bijvoorbeeld resulteer de, dat er deze maandag, de wasdag bij uitstek en dus een dag met een grote wa- terafname, niet werd gesproeid. En dat men het dinsdag ook tot het uiterste heeft beperkt, al was het op de hogere gronden wel degelijk nodig. Hieruit vloeit dan weer voort, dat er vandaag hoognodig wat wa ter op de plantsoenen moet komen, willen de aanplant en het gras niet verdorren met alle schade van dien. En dan zegt men: „Kijk aan, de gemeente sproeit maar raak". Wij willen niet bewe ren, dat er af en toe wel eens wat royaal wordt omgesprongen met het kostbare wa ter op plantsoenen, die met iets minder ook tevreden zijn, maar daar staat tegen over, dat de plantsoendienst bijvoorbeeld bij het Cultureel Centrum en op Schoonen- berg over eigen wellen beschikt, die dus buiten de levering aan particulieren om uit het grote ondergrondse reservoir putten. Maar er tóch maar uit putten en dus zij het indirect van invloed moeten zijn op de natuurlijke bevoorrading van de ge meenschap. De radioauto van de politie heeft al een paar keer een vermaan door de gemeente laten horen tegen het overmatige sproeien en poedelen het zal nog wel eens her haald moeten worden. De piek in de afna me wordt namelijk niet veroorzaakt door degenen, die een extra glaasje water drin ken of zich eens een keer lekker afspoelen na een warme dag, maar door de roekelo zen, die hun tuin bijna blank zetten of een hele dag een tuinsproeier laten tollen. Er z ij n er. Mocht het spaak lopen, dan moet er worden opgetreden, wil de hele watervoor ziening niet ontredderd worden. De water leidingmensen hopen niet, dat het er van komen moet, maar bij het bekijken van de weerberichten, die aan de Wijk aan Zee- erweg een geheel eigen klank krijgen, grij pen zij wel eens naar het hoofd. En naar de telefoon om een aantal grootgebruikers töt kaïffltë "te manen. Zondag heeft de Hengelsportvereniging „Velsen" deelgenomen aan het door H.S.V. „Luctor et Emergo" te Alkmaar gehouden concours. In de korps wedstrijden wisten drie korpsen een beker te winnen. Het eerste korps behaalde na loting met H.S.V. Den Helder om de tweede en derde prijs met 38 stuks de derde prijs in de eerste klasse. Het tweede korps kreeg in de tweede klasse met 29 stuks de derde prijs. Het derde korps wist met 33 stuks in de derde klasse de tweede prijs te behalen. De extra prijs, een beker, werd na loting met het derde korps gewonnen door het tweede korps voor het vangen van de meeste vis: 22 stuks, zodat „Velsen" 's prijzenkast dus vier bekers is rijker ge worden. In de personele wedstrijd werd R. Bosma vijfde met negen stuks en C. Ooms twaalf de met vijf stuks. In de Lijsterlaan is gis teravond de tweede acte opgevoerd van het blijspel, dat „vrijetijdsbesteding" heet: na de geslaagde po ging van een drietal en thousiaste ouders om de jeugd tot „zelfwerkzaam heid" te brengen, volgens het zozeer begeerde model, dat reeds jaren boven IJ muiden hing, maar nog nimmer tot ontplooiing kwam, is er alras een ver volg op gekomen. En wel in de vorm van wéér een puzzelritje, ditmaal echter een tikje moeilijker dan de zoektocht voor zes jonge buurtbewoners naar het IJmond-paviljoen vori ge week. De heer Timmer mans had ditmaal een „oriëntatiegedeelte" opge steld, er een puzzlerit ach- teraangeplakt en het ge heel gecompleteerd met een spinazie-klassements- proef. Hetgeen het duo Peter de Klerk en Carla Padmos tot de overwinning voerde met Ansje Tjeerds en Mar- lieske Stoel op hun hielen als nummertjes twee. Het is allemaal niet bar- belangrijk, maar het heeft niettemin de sfeer van een gezamenlijke opzet, waarin zowel de ouderen als de jeugd zelf gaan geloven. De stemming, waarin het wordt gedaan, houdt de hoop vaardig, dat er mis schien nog eens een rage in IJmuiden gaat ontstaan om de ledige avonduren met zulk soort dingen te gaan vullen. Om nog even terug te komen op de rit zelf: er zaten een paar kneepjes in, die de zesentwintig deelne mers voor vaak schier on oplosbare raadsels stelde. Zoals een koffiemerk en de naam van een bepaalde limonadegazeuze, waarna men een bepaalde richting moest kiezen: de opsteller van het ritje had natuur lijk geweten, dat deze com binatie twee keer vlak bij elkaar voorkwam. Zo als hij ook wist, dat de jongelui dachten heel ver IJmuiden ingestuurd te worden, terwijl zij slechts de Paterskerk bereikten om daarna slingerend door bomen- en vogelbuurt naar de start te worden terug gevoerd. Dat er enigen in Velserbeek en anderen op de Lange Nieuwstraat te recht zijn gekomen, konden de organisatoren niet hel pen, maar ze hebben er wel fijntjes om geglimlacht. Tenslotte wachtte het stel in de Lijsterlaan een klassementsproef, waartoe vijf spinazieblikken en een keukentafel in formatie waren gezet, ter verhoging van de algemene vreugde. Hierlangs diende men zich dan per rijwiel kronkelend te bewegen, hetgeen bijna niemand foutloos lukte. En bij het echtpaar Timmer mans thuis zijn tenslotte de prijsjes uitgereikt met een speechje van de heer C. de Jong, die met de heer Kwakkel weer van de par tij was. Inmiddels gaan er zeer sterke geruchten, dat er voor aanstaande dinsdag in de avonduren iets in het vet zit, dat de ouders van deze kinderen op de fiets zal jagen. Het régent inschrijvin gen en zelfs een predikant uit deze contreien zou zich hebben aangemeld, hetgeen de jeugd alleen maar tot het uitzoeken van een zeer ingewikkeld parcours heeft aangezet. Vorige berichten over het verplichte ge bruik van autopeds, zijn in verband met de omvang van sommige der aspirant deelnemers inmiddels door de feestcommissie als on waar teruggenomen. Maar een féést wordt dat dins dagavond. ff B. en W. tot raad: Bij brief van 5 juni 1957 heeft het dage lijks bestuur uit het Adviescollege voor het IJmondgebied zich tot de Velsense Raad gewend met het advies van dit col lege over de stichting van een openbaar slachthuis in de IJmond. In de vergadering van 22 februari 1955 besloot de raad immers in beginsel tot de bouw van een slachthuis op het gemeente lijk industrieterrein, ten zuiden van de ter reinen van het Staatsvissershavenbedrijf te IJmuiden. G.S. onthielden echter aan dit besluit evenals aan een besluit van de raad der gemeente Beverwijk tot bouw van een slachthuis in die gemeente hun goedkeuring, omdat zij de stichting van twee slachthuizen in de IJmond in strijd achtten met de evenwichtige ontwikkeling. In verband hiermede hadden opnieuw enkele besprekingen plaats met de bestu ren der gemeenten Beverwijk en Heems kerk, die hebben geresulteerd in de ver strekking van een opdracht aan het Neder- landsch Economisch Instituut te Rotterdam tot het instellen van een onderzoek naar de gunstigste plaats voor een openbaar slachthuis voor het hele gebied. Bij zijn onderzoek is het N.E.I. tot èe conclusie gekomen, dat het slachthuis op het in de gemeente Beverwijk gelegen ter rein voorkeur verdient. Het Adviescollege voor het IJmondgebied heeft zich met de conclusie van het rapport en met de daar naast ontworpen concept-gemeenschappe lijke regeling kunnen verenigen. In verband hiermede heeft het thans bij bovengenoemd schrijven tot de raden der gemeenten Velsen, Beverwijk en Heems kerk de aanbeveling gericht: zich uit te spreken, dat als vestigings plaats van een openbaar slachthuis in het IJmondgebied zal worden aangewezen de gemeente Beverwijk op een terrein gelegen tussen de nieuwe Rijksweg no. 9 en de ontworpen parallelweg ten noorden van de Wijkermeerweg, aldaar; te besluiten tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling tot vorming van een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, genaamd „Slachthuis IJmond", overeenkomstig het bij zijn brief gevoegde ontwerp. Het wil B. en W. van Velsen voorkomen, dat de aanbeveling van het adviescollege behoort te worden overgenomen. Zoals wij reeds eerder berichtten heeft een zestal leerlingen van het Haarlemse Coornhertlyceum het nationale kam pioenschap schoolschaken gewonnen. Op initiatief van de afdeling culturele zaken van de gemeente Haarlem is voor deze prachtige prestatie een zilve ren beker beschikbaar gesteld, die de Haarlemse wethouder voor Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, vanmorgen op het sportterrein aan de Schalkwijker- weg overhandigde aan het winnende team. Wij zien hier het ogenblik, dat de heer Geluk de beker overdraagt aan Gerard van Langelaar. Op de achter grond de rector van het Coornhert lyceum, dr. L. M. van Dis. De andere leden van het succesrijke schaakteam waren: Mario van Overbeeke, Wim en Errit Petersma, Peter Rabé en Wim Mazee. BREST (AFP) De Griekse vracht vaarder „Ioannis", die een aanvaring heeft gehad mét de Amerikaanse tankboot „Stony Point", is, gesleept door de Neder landse sleepboten „Barentszee", „Noord zee" én „Witte Zee", dinsdagochtend uit de haven van Brest naar Bremen vertrokken. De „Ioannis" heeft tien dagen in de ha ven van Brest gelegen. Op „Watervliet" onderlinge Suomi-wedstrijd Aangezien in de vorige week de plannen van de Kennemerstaten Atletiekvereni ging „Suomi" om nationale atletiek-avond- wedstrijden te houden wegens de geringe belangstelling onder de Nederlandse atle ten niet kondt worden uitgevoerd, zal „Suomi" donderdagavond om zeven uur op „Watervliet" wedstrijden houden. Prijzen van dinsdag: Heilbot 3,20-2,40, gr. tong 4,-, gr.m. tong 3,60, kl.m. tong 3,40- 3,30, kl. tong I 3,10-2,80, kl. tong 2 2,40-2,50, tarbot I 2,20-1,75 per 1 kg. Kl. tongschar 47, schartong 25, kl. schol II 26-25, schar 22-8, bot 23-12, v. haring 22-13, makreel 30-15, gr.m. schelvis 28, kl.m. schelvis 20, kl. schelvis I 20-19, kl. schelvis II 14-10, wij ting 15-8, gr. gul 35-27, midd. gul 24-17, kl. gul 11-8, kl. haai 23-18, ham 126-98, kl. koolvis zw. 14-8 per 50 kg. Gr. kabeljauw 244-70, gr. koolvis zw. 45-39 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag: 21 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 20 schol, 30 schar, 25 bot, 970 haring, 150 makreel, 260 schelvis, 180 wij ting, 210 kabeljauw en gul, 35 haai, 5 ham, 65 koolvis, 20 diversen, totaal 1995 kisten. Besommingen van dinsdag: UK3 f 3360, KW135 f 12.040, KW87 f 8240, KW80 f 11.580. Het- bééld op de aardbeienveiling te Be verwijk was dinsdag niet veel anders dan de dag tevoren. Dit betreft dan zowel de aanvoer als de prijs.Ook nu was er weer een vlotte handel met veel vraag naar goede kwaliteit aardbeien. De eerste kwa liteit bracht rond vijf gulden per mand op met 5,70 als hoogste notering. In de tweede kwaliteit liep de prijs nog al sterk uiteen. Men zag aardbeien van vier maar ook van twee gulden ptr mand. Alle aardbeien met dop zeker 95 percent van de aanvoer gaat naar de binnenlandse handel. Een deel gaat naar de essence- fabriek voor bereiding tot vruchtensap. Voor het eerst in dit seizoen verscheen de fabriek aan de markt voor aankoop van aardbeien zonder dop. Hiervoor werd rond drie gulden per mand betaald. Doos jes ziet men weinig. Er werd tot 0,65 per stuk genoteerd. En in Castricum Ook op de speciale aardbeienveiling van „Ons Belang" te Castricum worden goe de prijzen betaald. Kwam maandag de soort Climax niet hoger dan 4,80 per mandje, dinsdag noteerde zij weer boven de 5,De mindere kwaliteiten liepen ook terug tot 1,80 maar de gemiddelde prijs lag toch beslist boven de 3,— per mand. De noteringen waren als volgt: Climax I 5,30; Climax II 2,40-5,20; Climax III 1,80-3,70, per doosje 37-43 cent; Frambozenaardbeien f 3,20-3,80; Moulin Rouge 2,00-3,60; Mouiin III f 3,30, per doosje 37 cent; Dutch Evern II 3,60, Amazone II 3,60. Hout voor Van Gelder .Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is dinsdagmorgen aangekomen het Nederlandse m.s. „My Lady", met een la ding van 1260 vadem papierhout uit de Finse haven Vasa. Op dinsdag kwamen in IJmuiden bin nen: Almkerk van Antwerpen, National Hope van Vieto, Pinza van Hudiksvall, Rhein van Helsinki, Polydoris van Port Said, Canopus van Kotka, Belvedere van Leith, Petrel van Antwerpen, Ardeas van Napels, Portoria van Pepel, Erika Fritzen van Narvik, Santpiper van Londen, Fern Valley van Freetown, Komtur van Rotter dam, Esmadé van Rotterdam, Helga Dehde van Swansea, Sandetty van Geffle, Liberia van Onton, Vasaborg van Halsteras, Asta- rak van Rotterdam, Joseph Frering van Monrovia, Roelf Buisman van Uleborg, Mantho van Oporto, Stad Leiden van Pe pel, Bjornö van Geffle, Frans van Ude- valla, Anda van Karlshamn, Kaap Falga van Rundsvick, Brittura van Borga. Vertrokken zijn: Koningswaard naar Rotterdam, Pygmalion naar Rotterdam, Hydra naar Londen, Zuiderzee naar Bassa Indre, Kosman naar Archangel, Hampshire Coast naar Rotterdam, Tinaman naar Vlis- singen, Laudaure naar Oxelosund, Venus naar Setubal, Traum naar Unda, Bilma naar Duinkerken, Argo naar Sarpsborg, Port Talbot naar Bergen, Roelf Buisman naar Gernes, Heluan naar Gothenburg, Anna Marie Kruger naar Pelis Pelles, Cu rasao naar Londen, Orion naar Rotterdam, Brage naar Antwerpen. Gerd naar Lon den, Marathon naar Gdynia, Anna Gert naar Hamburg, Alberta naar Rotterdam, Santpiper naar Hamburg, Strabo naar Hamburg, Petrel naar Londen, Herriot naar Leith. Bij de tunnelfeesten ft Een aantal amateurs op allerlei gebied hebben het plan opgevat om ter gelegen heid van de opening van de Velser tunnel op 5 oktober in het Patronaatsgebouw een nationaal amatcurconcours te organiseren. De besprekingen verkeren nog in een voor lopig stadium, maar men zal proberen amateurs uit het hele land naar IJmuiden te trekken. De leiding berust bij de heer R. Hiihl. Tevens wil men in die tijd uit de bloem van de IJmond een „miss IJmond" verkie zen. Het is nog niet bekend, of deze keuze samen zal vallen met het concours of dat er een aparte avond aan zal worden be steed. Haarlem. Geslaagd zijn voor het eind examen hbs (a) aan het Christelijk Lyceum te Haarlem: mej. B. A. W. Korvinus te Haarlem; mej. Y. B. Carrière te Heem stede; D. Oppedijk te Aerdenhout; R. de Bas en R. K. Keur te Zandvoort; mej. M. G. Koning te Hillegom; mej. A. Juch te Noordwijk; J. v. d. Berg, J. de Boo en T. van Veen te Hoofddorp; P. D. Ligtenberg te Nieuw-Vennep; mej. W. G. Verschoor te Aalsmeer; D. Engel te Mijdrecht. Afgewezen één kandidaat. Groningen. Kandidaatsexamen genees kunde II b: dames S. E. Groenhuis, Gron. en E. H. Edens Eindhoven; E. F. Kampman, Groningen, R. H C. Glansbeek, Groningen, C. J. Greve, Meppel, A. Luttje, Hengelo, H. Vervoort, Deventer, J. A. Hartzuiker, Zwolle, A. Krijt, Doetinchem, H. Swart, Groningen. Nijmegen. Doctoraalexamen rechten J. A. J. van der Bruggen, Nijmegen, E. V. M. Lips, Dordrecht. Doctoraalexamen Engels: C. H. J. Ceelen. Oss. Kandiaatsexamen rechten: A. J. M. P. Smulders, Middelbeers, J. M. C. Peeters, Venray; J. G. A. M. Janssen, Ven- ray. Doctoraalexamen politieke en sociale wetenschappen: W. G. P. Braam, Nijmegen. Kandidaatsexamen sociale wetenschappen: mej. L. M Th. J. Houben, Breda. Óverveen: Geslaagd zijn voor het eind examen middelbare school voor meisjes aan het Jac P. Thysselyceum te Overveen de dames C M. Andriessen, M. J. Bakker, H. G. E. Beucker Andreae, H. J. Broekhuizen, E. E. Hoog, J. H. Moltzer, M. C. W. J. Mou wen, M. Rijke. L Tiere, S. Visser, J. van Za- nen. E. B. Behage, M. S. van den Berg, W. C. E. Beucker Andreae. W. C. M. van der Bilt, M. E Dufour, L. M. de Graaf. B. van Heek, L. Th. Hilbrink, J. C. Nauta, E. van Niftrik, L. M. Ph. Priesman, M. Schaefer, H. E. Stelma. J E. Wennink, C. F. M. Wester man, H. M. P. Zijlstra. Afgewezen: 4 kandi daten. Amsterdam. (Vrije Universiteit). Geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde, 2de deel: J. C. Koetsier (cum laude), Amster dam, N. Lambooij. Enschedé, mej. H. A. R. Mulder, Amstelveen, R. M. Pattinaja, Am sterdam, mej H. A. Rosier. Voorburg, J. J. Sixma, Drachten, mej. C. A. Wierda, Den Haag en H. B van Wijk Haarlem. Geslaagd voor het doctoraal examen economie: P. Mulder, Den Haag, J. R. van Dijk, Zwolle, P. H. van_ Gorkum, Amsterdam, J. W, ten Harkei, Hilversum, P. Reeskamp, Naarden, S. Offringa, Leeuwarden en A. J. Drewes, Amsterdam. Utrecht. Geslaagd voor doctoraal examen geschiedenis: H. Lambalgen, Baarn; semi-arts examen: H. H. A. Houtackers, Heerlen; J. A. P. M. Kuypers, Tilburg; K. Oudkerk, Hilversum; arts-examen: W. van Aalst, Bilthoven; F. A. M. Guinée, 's Her togenbosch; mej. W. Ch. E. Hennequin, Utrecht; A. Samson, Zeist; F. A. Schoen maker, Kockengen; mevr. W. J. Vermooten- Duvekot, Utrecht; doctoraal examen ge neeskunde: mej. M. E. C. van Dijk, Utrecht; A. J. van Meurs, Oss; A. A. M. de Steen- huysen Piters, Tilburg; mevr. J. J. Bosma- Teeuw, Dordrecht; I. E. S. Does, Heem stede; Ch. Rosenzweig, Utrecht. ADVERTENTIE B het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 UUR in een speciale voorstelling op veler verzoek DE MAN MET DE WASSEN BEELDEN (House of Wax) in KLEUREN Vrouwen van vlees en bloed werden als was in zijn handen meeslepend - fantastisch - sensationeel en ongeloof lijk aangrijpend! Toeg. 18 j. VELSEN WOENSDAG 3 JULI Gemeentelijke Openbare leeszaal en bi bliotheek, Heidestraat, geopend van 10- 12.30 uur, van 14.30-17.30 uur en van 19-21 uur. Filiaal Velsen-Noord geopend vanl4-17 uur (jeugd). Thalia, 20 uur: „Privé hotel in Marseille" Rex, geen opgave. „Schoonenberg", schoolsportdag. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. DONDERDAG 4 JULI Gemeentelijke Openbare leeszaal en bi bliotheek, Heidestraat geopend van 10 tot 12.30 uur Filiaal Wijkerstraatweg 77, ge- op'end van 10 tot 12 uur. Thalia, 20 uur: „De man met de wassen beelden". Rex, geen opgave. Raadhuis, geen spreekuur wethouder van Openbare Werken, 10-12 uur: spreekuur wethouder van Sociale Zaken. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, spreekuur in zaal Abelenstraat. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. BEVERWIJK WOENSDAG 3 JULI Kennemer Theater, 19 en 21 15 uur: „Lief de sterft nooit". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: De levensroman van Frans Schubert".. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 15-17 uur; lees- en studiehoe- ken geopend van 15-17.30 uur; jeugduit- lening, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15 en 16.45 uur. R.K.. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-18 uur; jeugdlees zaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. DONDERDAG 4 JULI Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: De levensroman van Frans Schubert." Kennemer Theater, 20 uur: Bonte Avond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 15-18 uur Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7