Belgrado verwacht geleidelijke liberalisatie in Oost-Europa Molotov c.s. thans ook uit ministersfuncties gezet Mikojan„Komende beleid hetzelfde, alleen beter" HET WEER Schippersechtpaar en twee kinderen gered uit gekapseisde zandbak Haarlems Dagblad KROESJTSJEV MAANDAG NAAR PRAAG Nieuw partijbestuur schafte de gehate leveringsplicht af Dramatisch ongeval op Hollands Diep Ander opvarend echtpaar vermoedelijk omgekomen Met snijbranders werd de kiel geopend EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Tweede Kamer akkoord met belastingverhoging Tamelijk warm „Rechts complot" in Rood China opgerold De schoolfoto Het woord is aan Dodelijk bedrijfsongeval in Haarlem-Noord IJMUIDER TONG HAZENBERG's SOLEX RIJDEN VEILIG RIJDEN Gebr. v. Bugnurn en Zoon De aardbeving in Perzië Reeds vijftienhonderd doden geborgen Jordaanse stafchef in ongenade? Twee doden in het verkeer V erkeersongelukken DIT JAAR 564 DODEN j Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 564 personen, j van wie 114 kinderen. 71e JAARGANG No 301 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 5 JULI 1957 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 149 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman MOSKOU/LONDEN (Reuter/AFP/UP) De gissingen omtrent het buitenlandse beleid van de Sovjet-Unie na de belangrijke wijzigingen aan de spits, die donderdag gemeld werden, zijn sneller dan vermoed was ge volgd door officiële uitspraken daaromtrent. Ten aanzien van het beleid ten opzichte van het Westen verklaarde Mikojan, een der eerste vice- premiers, op een receptie ter gelegenheid van de Amerikaanse Onafhan kelijkheidsdag, dat de zaken op dezelfde voet zullen worden voortgezet, alleen nog beter. Wat betreft het beleid ten opzichte van de landen in Oost- Europa, werd bekend dat Kroesjtsjev en Boelganin reeds aanstaande maan dag naar Praag zullen reizen om hun voorgenomen bezoek daar af te leggen. Verder valt het op, dat de twee Joegoslavische vice-presidenten Kardelj en Rancovic Rusland op het laatste moment in hun reisprogramma hebben opgenomen, naar men vermoedt voor besprekingen met Kroesjtsjev. En tenslotte valt het ten aanzien van de betrekkingen van het Nabije Oosten op, dat radio-Moskou, alle moeite doet om de Egyptenaren te be wijzen, dat Sjepilov (die veel aanhang had in Cairo) moge zijn verdwenen, doch dat de Russische politiek ten aanzien van het Nabije Oosten hetzelfde blijft. Mikojan zei op de vraag of er door het ontslag van Molotov, Malenkov, Kagano- witsj en Sjepilov politieke veranderingen zullen komen, dat de genoemde vier man nen degenen waren, die wijzigingen wen sten. Hjj voegde hieraan toe, dat de Sovjet regering de politieke lijnen van het twin tigste partijcongres zal volgen. In een gesprek met Amerikaanse diplo maten verklaarde Mikojan desgevraagd, dat Pervoekhin van volledig lid van het presidium van het centrale partij comité tot toegevoegd lid was gedegradeerd, omdat „hij te jong was en te weinig ervaring had" Op vragen betreffende de positie van Sjepilov bleef hij het antwoord schuldig. Van Saboerov zei hij alleen, dat deze lid is van het Centrale Comité. (Zoals gemeld werd, is Saboerov niet herkozen in het presidium van het Centrale Comité, hoe wel hij een van de voornaamste opstellers van de economische plannen in de Sovjet- Unie is geweest). Mikojan sprak enige tijd met de Joego slavische ambassadeur Mitu Novich. Sjver- nik en minister van Buitenlandse Zaken Gromyko, die ook op de receptie versche nen waren, bleven slechts kort. Vorig jaar waren er veel meer leden van de Sovjet regering op de Amerikaanse ontvangst tegenwoordig. Belangrijke reis PARIJS (AFP) Premier Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev zullen zich maandag als hoofd van respectievelijk een regeringsdelegatie en een party-afvaardi ging uit de Sovjet-Unie naar Tsjechoslowa- kije begeven voor het reeds aangekondigde vriendschapsbezoek. (UP) De reis van de Russische leiders wordt belangrijk geacht door het feit, dat de Tsjechoslowaakse communistische par tij, die als een der trouwste bondgenoten van de Russen wordt beschouwd, nog geen maand geleden tot een krachtiger politiek tegen alle uitingen van „liberalisme" en „nationaal communisme" heeft besloten. Boelganin en Kroesjtsjev zullen onder ADVERTENTIE TWEKA LASTEX BADKLEDING meer worden vergezeld door de eerste plaatsvervangende minister van Buiten landse Zaken Patolitsjev, de voorzitter van het bestuur der Sovjet-vakbeweging Gris- jin en het hoofd van de Russische veilig heidspolitie, generaal Serov. In Tsjechoslowakije is evenmin als in Oost-Duitsland na de Hongaarse opstand een liberalisatie ingetreden. Westelijke waarnemers zijn van oordeel, dat „het her stel van de banden tussen de socialistische landen en het uitroeien van stalinistische strevingen", waarover in de partij-verkla ring van woensdag werd gesproken, zullen betekenen, dat de regeringen in deze twee landen geliberaliseerd zullen worden. BELGRADO (Reuter/AFP) Uit ge woonlijk betrouwbare bron te Belgrado is donderdag vernomen, dat de Joegoslavische vice-presidenten Edvard Kardelj en Alex ander Rankovic binnenkort tijdens een va kantiereis een bezoek aan de Sovjet-Unie zullen brengen. De leiders zullen binnen een week vertrekken voor een particulier bezoek aan de Sovjet-Unie, West-Duits- land, Finland en Scandinavië. Volgens de zegslieden maakten de vice- presidenten hun vakantieplannen enige tijd geleden, maar waarnemers achten het waarschijnlijk, dat het bezoek aan de Sov jet-Unie op het laatste ogenblik in het programma is opgenomen, waarschijnlijk in het licht van de nieuwe ontwikkelingen in de Sovjet-Unie. Zij zeiden, dat het vrij wel zeker is, dat Kardelj en Rankovic met partijsecretaris Kroesjtsjev algemene be sprekingen zullen voeren over de betrek kingen tussen beide landen. In goed-ingelichte Joegoslavische krin gen in Belgrado acht men een geleidelijke „georganiseerde liberalisatie" in de Oost- europese communistische landen mogelijk. Men verwacht, dat Kroesjtsjev spoedig hiermee zal beginnen om eventuele op standige elementen in de Oosteuropese landen de wind uit de zeilen te nemen. Het Joegoslavische persbureau „Tan- joeg" verklaarde, dat het ontslag van Mo lotov c.s. „een nieuwe belangrijke over winning is voor de zaak van de vrede en de samenwerking tussen de landen". In Boedapest hoopt men op een vermin dering van de druk als gevolg van de wijzigingen in de Sovjet-Unie. Sjepilov LONDEN (Reuter) - Radio-Moskou heeft donderdagavond in een Arabische uitzen ding de Arabieren ervoor gewaarschuwd de politiek van de Sovjet-Unie jegens de Arabieren niet te verbinden aan Sjepilov, die uit de partijleiding is gezet. „Degenen, die denken, dat Sovjet-Arabische betrek kingen zijn geconsolideerd dank zij het werk van Sjepilov, maken een grote fout", aldus de radiocommentator Maksimov. „De politiek van ons land wordt niet bepaald door één persoon, zelfs niet indien die per soon benoemd is tot minister van Buiten landse Zaken. De politiek wordt vast gesteld door een groep leiders, die door het volk zijn gekozen." In de Tweede Kamer heeft donderdag middag de heer Lucas (K.V.P.) zijn amen dement om de helft van de verhoging van de vennootschapsbelasting later terug te betalen, ingetrokken. Het wetsontwerp tot verhoging van de Vennootschapsbelasting met 4 percent werd hierna zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De heren Welter en Duynstee van de K.V.P. en de S.G.P.-fractie ver zochten aantekening, dat zij geacht wilden worden te hebben tegengestemd. Het wetsontwerp tot verhoging van de omzetbelasting werd eveneens zonder hoof delijke stemming aangenomen. Alleen de communisten lieten hun „tegen" aan tekenen. OOOCXXYlOryYXTOOOOOOOOOOOOOOnOOOOOOOnrYV-v'VTOOi'vv AW/YÏ-VTOTV VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zonning en tamelijk warm weer met een kleine kans op onweer in het zuiden van het land. Over wegend matige noordoostelijke wind. 8 Volledige weerrapporten op pagina twee. OXW<XKKXX*OXX<XXXXXKKKXKX>CXXX)OOaQOOCJCX)CXXXXXjnOCjOOaOOO DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S LONDEN (AFP/Reuter) Radio-Moskou meldde donderdag dat Molotov, Kagano- witsj en Malenkov van hun ministeriële functies zijn ontheven. Alexei Pavlenko is in Malenkovs plaats tot minister van elek trische centralen benoemd. Hij heeft deze functie ook al van 27 april 1954 tot 9 fe bruari 1955 bekleed. Op de laatstgenoemde datum werd hij door Malenkov vervangen. In de rang van eerste vice-premier bleef hy nadien medewerker van Malenkov. Molotov en Kaganowitsj verliezen de rang van eerste vice-premier. Molotov is bovendien ontslagen als minister van staatscontrole. Het besluit om hen in de regering te ver vangen is genomen door het presidium van de opperste Sovjet. Radio-Moskou bracht het nieuws in haar avondbulletin in één zin na een aantal andere berichten. (UP) Een der nieuwe leden van het partijpresidium, F. R. Kozlov, werd door achttienhonderd activisten luide toege- jicht, toen hij het nieuws bekendmaakte, aldus Tass. Kozlov is oud-secretaris van het district Leningrad van de Russische communistische partij. Zijn benoeming wordt algemeen gezien als een aanwijzing, dat men meer afgevaardigden van buiten Moskou in de regering wil trekken. (Reuter) Radio-Moskou meldde don derdagavond, dat in het gebied van Mos kou ongeveer 60.000 sprekers op meer dan 8.000 vergaderingen het ontslag van Ma lenkov, Kaganowitsj en Molotov uit partij en regeringsfuncties hebben gesteund. (UP) Het persagentschap Tass meldde uit de hoofdstad van de Oekraïne, Kiev, dat de activiteiten van Malenkov, Kaga nowitsj en Molotov „woede en verontwaar diging hadden verwekt onder de commu nisten aldaar". Een spreker zei daar: „Als een blinde zegt dat wit zwart is, wekt dat geen verbazing. Maar als mensen, die aan het hoofd staan van een land, het contact met het volk verliezen en de successen, die in het land bereikt worden, niet opmer ken, dan kan men hen niet anders be schrijven dan met woorden als blinden, ongelovige thomassen en mopperaars". Geen gevangenen WARSCHAU (UP) Uit hoge Poolse kringen wordt vernomen, dat er geen re denen zijn om aan te nemen dat de ont slagen Russische leider Molotov in Moskou zich in arrest zou bevinden. Deze kringen verklaarden in contact te zijn geweest met Moskou en te kunnen verzekeren, dat het bericht inzake de arrestatie van Molotov, door een der persbureaus verspreid, op geen enkele grondslag berustte. Radio Moskou bleef trouwens ook don derdag nog steeds over de „kameraden" Molotov, Malenkov, Kaganawitsj en Sjepi lov spreken, waaruit men meent te kunnen opmaken dat althans voor het ogenblik de vier in ongenade gevallen leiders nog niet uit de partij zelf zijn gestoten. LONDEN (UP) Het Centraal Comité van de Russische communistische party en de regering van de Sovjet-Unie hebben besloten de verplichte levering van land- bouwprodukten door leden van collectieve boerderijen, industriële en vissery-coöpe raties en staatsondernemingen met ingang van 1 januari 1958 af te schaffen, aldus heeft radio-Moskou medegedeeld. Reeds in 1953 werden de hoeveelheden in te leveren produkten aanzienlijk ver minderd, zo werd hier aan toegevoegd. „Dank zij verdere vergroting van de pro- duktie op de bestaande bedrijven, het in cultuur brengen van. tot op heden onont gonnen gebieden, kunnen de verplichte leveringen geheel worden afgeschaft. Hiermede zal de welvaart op de collec tieve landbouwbedrijven en die van alle arbeiders van de Sovjet-Unie worden ver beterd", aldus radio-Moskou. Uit de verklaring van partijbestuur en regering blijkt voorts, dat op het twintigste partijcongres reeds voorbereidende maat regelen werden getroffen om de verplichte levering van landbouwprodukten op te heffen. In 1952 werd 23 percent van de totale vleesproduktie aan de staat geleverd. In 1957 was dit verminderd tot 10,2 percent. Voor melk zijn deze cijfers 31 en 7,1 per cent. Tot slot wordt op alle partijleden, „van hoog tot laag", een beroep gedaan, hun bijdrage te leveren in de produktie, leve ring en verkoop van landbouwprodukten. MOSKOU (UP) Maarschalk G. K. Zjoekov en alle hoge militaire leiders heb ben donderdag hun steun beloofd aan het nieuwe partijbestuur. Op bijeenkomsten in de garnizoenen van Moskou, Sebastopol en Leningrad hechtten de hoofden der Rus sische strijdkrachten eenstemmig hun steun aan het nieuwe presidium en goed keuring aan de uitstoting der oude bolsje wisten. Gelijksoortige verklaringen werden op verschillende bijeenkomsten afgelegd door maarschalk Iwan Koeniev, opperbevelheb ber van de strijdkrachten van het War- schau-pact, de plaatsvervangende minister van Defensie, R. Y. Malinovski, generaal Z. Zjeltov, leider van de politieke afdeling der strijdkrachten, maarschalk K. A. Ver- sjinin, hoofd van de luchtmacht, maar schalk M. I. Negelin, hoofd van de gepant serde strijdkrachten, admiraal S. G. Gorsjkov, hoofd van de marine, en andere admiraals en maarschalken. Ernstiger beschuldiging MOSKOU (UP) Het officiële orgaan van het Russische leger, „Rode Ster", heeft Molotov, Malenkov en Kaganowitsj be schuldigd van een samenzwering, de lei ders van de communistische partij van hun functies te ontzetten. Tevens werden uitlatingen van de mi nister van Defensie, maarschalk Zjoekov geciteerd, waarin deze de politiek van de drie uitgestoten leiders fel aanviel. Zjoekov's beschuldiging van „samenzwe ring" is de zwaarste, welke tot op heden tegen Molotov c.s. is geuit. Een nationale campagne, de drie leiders in discrediet te brengen, neemt elk moment in kracht toe. TOKIO (UP) In de vergadering van het Nationaal Volkscongres van communis tisch China in Peking is door de president van de universiteit van Woehan een schil dering gegeven van een „plan van rechtse elementen" om een party te stichten „van enige miljoenen intellectuelen", die de communisten van de macht moest beroven. De president der universiteit, prof. Li Ta, heeft volgens het persbureau „Nieuw Chi na" verslag van deze rechtse „samen zwering" uitgebracht en daarbij gemeld, dat de twee prominenten uit de rechtse beweging de vice-voorzitters van de niet- communistische „Democratische Liga" en ministers van respectievelijk Verbindingen en Bosbouw, Tsjang Poh Tjsoen en Lo Loeng Tsji waren. „Beiden zijn reeds van de dwalingen huns weegs teruggekomen", zo zei prof. Li. Het tweetal had misbruik gemaakt van de actie tot herstel van de eigen fouten, die de communistische partij voert. Zij hadden twee dagbladen onder hun „rechtse" in vloed gebracht, de „Kwangming" in Sjang hai en in Peiping en de „Wen Wei Po" in Sjanghai. XXXXXJOOOOOOO CXXX3OOOCOO000CX De schoolfoto behoort tot de dier baarste herinneringen van de meeste mensen. Het ritueel van het maken alleen al blijft leven in de gedachten en doet het beeld van de onbezorgde schooltijd herleven, wanneer men later de vergeelde plaatjes in het album bekijkt. Jongens met vreemde hoofden, meisjes met vreemde jurken en rare haardrachten - dat kleine, vrolijke gezelschap van kameraadjes uit de jeugdjaren is een stukje ver gleden leven, iets dat verstrooid wordt over de wereld en nooit meer tot hetzelfde geheel kan worden aaneengelijmd. Ook dit jaar worden er weer talrijke schoolfoto's ge maakt. Ook in deze tijd gaan weer heel wat kleine gemeenschappen uit elkaar om zich te mengen in de grote gemeenschap, waar ieders taak wacht. In deze ene foto geven wij een symboliek van de schoolfoto-in-het- algemeen en van het „tot weerziens", dat in vele gevallen een „vaarwel" betekent. Vaarwel aan vriendjes en vriendinnen, vaarwel aan de jeugd. N o v a 1 i s Mens worden is een kunst. Gistermiddag omstreeks kwart voor vier heeft zich in een machinefabriek in Haar lem-Noord een dodelijk ongeluk voorge daan, dat het leven kostte aan de 48-jarige fabrieksarbeider J. Burggraaf, Nieuwe Kruisstraat 15 zwart, Haarlem. Deze hielp een jonge leerling-heftruck bestuurder bij het verplaatsen van een 1000 kilogram wegende ijzeren ring, die plotseling kantelde, waardoor de heer Burggraaf met zijn borst bekneld raakte tussen de ring en de motor van de hef truck. Het slachtoffer werd naar de Maria- stichting in Haarlem overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. ADVERTENTIE EEN SPECIAAL KOEKJE, alleen verkrijg baar (ook in souvenir-verpakking) bij le KLAS BANKETBAKKERIJ CENTRUM GALERIJ - TELEFOON 6479 ADVERTENTIE Wees verstandig en koop ook uw Solex bil SOLEX SERVICE-STATION Meervlietstraat 69, Velsen-Zuid. Telef. 5701 TEHERAN (UP) Van officiële Perzi sche zijde is meegedeeld dat tot dusver vijftienhonderd lijken zijn geborgen van personen, die als gevolg van een aardbe ving in Noord-Perzië dinsdag om het le ven kwamen. In de omstreken van Babul en Amazan- deran werden ruim vijfhonderd personen gedood. Meer dan zesduizend personen liepen verwondingen op. CAïRO (U.P.) Volgens het semi- officiële persbureau „Midden-Oosten" is de Jordaanse legerchefstaf, generaal- majoor Habis el Madjali, afgetreden en onder huisarrest geplaatst in Zarka, ten noorden van Amman. In het ziekenhuis te Winterswijk is over leden de 36-jarige mevrouw H. H. Sieve- link-Dissink uit Lintelo, gemeente Aalten, die woensdagmiddag te A a 11 e n, toen zij plotseling de rijweg overstak, door een personenauto, bestuurd door B. uit Rotter dam, werd aangereden. Mevrouw S. liep zware inwendige kneuzingen en een her senschudding op. Zij was moeder van twee kinderen. Te Oldenzaal is op de Enschedése- straat de 71-jarige A. G. J. Davina bij het oversteken van de rijweg door een pas serende auto aangereden en zo ernstig aan het hoofd gewond dat hij even later ter plaatse aan de gevolgen overleed. DRIE UUR LANG heeft een schippersgezin in een gekapseisde zandbak op het Hollandsch Diep op zijn redding gewacht; een vijftienjarig meisje bleef elders in het schip zes uur opgesloten voor zij werd bevrijd. Van haar ouders, de 39-jarige knecht K. van Dijk uit Rotterdam en zijn vrouw J. van Dijk-Lentjes, moet worden aange nomen dat zij zijn omgekomen. De geredden zijn de 31-jarige schipper W. H. Ruiter uit Rotterdam, zijn vrouw J. Ruiter-Gelijnse en zijn tweejarig zoontje Gustaaf; het geredde 15-jarige meisje Ursula is de Duitse pleegdochter van de waarschijnlijk om gekomen knecht en diens Duitse vrouw. De zandbak „Merwede" van de firma Ooster wij k te Rotterdam het schip meet 2000 ton is een omgebouwd landingsvaartuig met achterop gemonteerd een woonruimte. De boot kapseisde om half elf donderdag avond maar bleef drijven. De reddingen geschiedden door gaten, welke met snij branders in de bodem waren gemaakt. Toen de schipper om half elf het schroef- water der beide sleepboten over de kop van de bak in het met zand geladen ruim zag slaan, besefte hij onmiddellijk het gevaar, rende naar het achteronder waar zijn vrouw en zoontje waren, maar toen hij zijn zoontje had opgenomen kapseisde de schuit al en zakte het zand eruit. Hij loodste zijn vrouw naar een kleine ruimte, waar de lucht niet zou ontsnappen. Dit snelle inzicht en de terstond genomen beslissing zijn het behoud van het gezin geweest. De sleepboten hadden inmiddels in allerijl zodanig gemanoeuvreerd dat de bak op een naburige zandplaat kon wor den vastgezet. De bemanningen zochten naar drenkelingen, maar in het donker konden zp niets bespeuren. Een van de slepers zette onmiddellijk oers naar Moerdijk en sloeg daar alarm. De R.P. 2 en de R.O. 36 uit Dordrecht voeren full speed uit; een verpleegster en een ver pleger waren aan boord genomen. Boven dien werd het bergingsvaartuig Ch. van der Ende, in Dordt gestationeerd, naar de plaats des onheils gedirigeerd. Dit vaar tuig had een volledige uitrusting aan boord, waaronder een snijbrander. De sleepbootbemanningen die op de kiel van de omgeslagen bak waren overgestapt, hoorden klopsignalen en wezen de man met de snijbrander de weg. Uit het eerste gat dat op deze wijze was gemaakt, kwam het gezin Ruiter naar buiten. Vijf voor half twee was het, dus drie uur na het ongeluk, toen moeder, vader en zoontje vrijwel ongedeerd uit het nauwe gat kon den worden gehesen. Er moesten echter nog drie mensen aan boord zijn. Schipper Ruiter had Ursula nog horen roepen, terwijl het eerste gat werd gebrand. Men kroop over de kiel van de bak, trachtend signalen op te vangen. Johan van der Ende jr. trok zijn duikersuitrusting aan, ging onder water en kwam naar boven met de mededeling dat hij geen tekenen van leven had be speurd. Om kwart over vier stonden alleen nog schipper Boom van de rijkspolitie te water en Van der Ende jr. op de kiel. De overigen maken aanstalten voor vertrek: de bak zou naar de Dordtse zeehaven worden gesleept en daar met hijshulp worden omgekeerd. Maar plotseling klonk in de al oplichtende morgen een schreeuw van de man op de kiel: „Er wordt ge roepen". Men kon de plaats niet bepalen, vanwaar zwak jeroepen werd: „Hilfe", hilfe". Zo nauwkeurig mogelijk werden de plaatsen gekozen voor de snijbranders. Er was er intussen nog een uit Willems dorp gehaald. Twee snijbranders werkten zich op drie plaatsen door de huidplaten. Schipper Ruiter liet zich door een ervan naar beneden zakken. „Ik was gespitst op elk geluid en er ging wat door me heen vertelde hij later toen ik daar bin nen in die donkere ruimten contact kreeg met het meisje. Ik wist waar Ursula ge vangen zat". Op de aanwijzingen van de schipper werd in allerijl een nieuw gat gebrand en schipper Gerrit van der Garde van de rijkspolitie te water, liet zich, na dat hij een overall over zijn uniform had aangetrokken, een touw onder de armen binden. „Daar ga ik", zei hij en verdween door het donkere gat. Hij plonsde diep in het water. Korte tijd later reikte hij het meisje door het nauwe gat. De vader en moeder van Ursula worden vermist. Men neemt aan dat zij overboord zijn gesprongen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1