wcëlïm f In „de Oosterzij" gaan 190 nieuwe huizen verrijzen Velsense dames winnen brandweerwedstrijd Trein vertraging bracht duiven later op honk dan gewoonlijk Heemskerk en Beverwijk bouwen samen aan het nieuwe „Oosterwijk" Havenberichten Visserij-varia IJ mond-agenda Wedvluchten uit Limoges en Brabant „Werkgrens" voorgesteld, die anders ligt dan de gemeentegrens Heemskerk zet spoed achter woningbouw 7 „Titan" sleept kraan naar Barbados Examens DKV eindigde competitie met vertrouwen in toekomst Bij de vismeelfabriek Wijsmuller lichtte binnenschip „Herman" Succes voor Wijsmuller Suikerschip bij CUBA al vlotgebracht Motorframe brak, twee berijders gewond Donderdag openlucht concert in „Velserbeek" Telefoon 7179 Nieuwe voorzitter van Zeekadetkorps „IJmond" Verhuur schoollokalen aan Heemskerkse verenigingen Vrachtauto op zijkant de Rijksweg over Chauffeur raakte in de berm en verloor macht over stuur „Suomi" behield haar nationale jeugdkampioenen Aardbeienaanvoer neemt sterk af: hoge prijzen DINSDAG 9 JULI 1957 Zaterdag ondernamen de IJCC-duiven de reis naar huis terug van Limoges, de po'rceleinstad in zuid-Frankrijk. Wegens treinvertraging gingen de duiven pas om 7.30 uur de lucht in. Door deze verlate lossing bereikten de duiven dezelfde dag hun hokken niet meer en werd het zon dagmorgen 6.51 uur voordat de eerste vogel de 777 km afgelegd had. De heer E. de Boer,, wiens dieren hun sporen al hebben verdiend bij deze zware fondvluchten, was weer eens de gelukkige. De gehele uitslag in de Snelvlieger luidt: E. de Boer 1; Inia 2, 8; Wim Gals 3; Otte 4, 11, 12; Hartenhof 5; F. de Boer 6; H. Broek 7; Zwanenburg 9; Remmers 10. Bonte Duif G. v. Zutphen 1, 7; D. Dekker 2; Pieter man 3, 9; Ko Jellema 4; W. Donkersloot 5; Kaldenbach 6; C. Broek 8; Verduin 10. Oranje Nassau Sikkelerus 1; J. Clots 2, 7; Geyteman 3, 5; B. Visser 4; Chr. Prins 6. Snelle wieken J. Hoogzaad 1, 2, 7; Bonarius 3; Taber- nal 4, 5; H. Koks 6; Rozemeier 8; Janssen 9. Ons Genoegen De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging Ons Genoegen" nam deel aan de wedvlucht vanaf Limoges, een afstand van 778 km. De lossing geschiedde zaterdag morgen 7.30 uur en de eerste duif werd zondagmorgen 4.26 uur geklokt; de laatste prijsduif kwam om 8.33 uur binnen. De uitslag was: Troo-Bruins 1; H. Exalto 2; F. Hendriks 3; Th. Kuyer 4; J. Scheffers 5; W. Rijnders 6. Reisduif Met 80 duiven nam de Beverwijkse ver eniging ,.De Reisduif" eveneens deel aan de wedvlucht van Limoges (780 km). Eer ste duif zondag 7.30 uur; de laatste prijs duif deed er vijfentachtig minuten langer over. De uitslag was: T. Gravemaker 1. 2, 6, 9 en 14; J. Luntz 3 en 12; G. v. d. Win den 4 en 11; D. Stiemer 5, 7 en 8: L. Kleyn 10; M. Koorn 13 en 15; C. Smit 15. De Vredesduif De Heemskerkse duiven van „De Vre desduif" kwamen eveneens van Limoges (781 km). In concours 35 duiven. 100 zater- Vanmorgen vroeg is Wijsmullers sleep boot „Titan" onder commando van kapi tein F. de Jong in Lagos (West-Afrika) aangekomen. Het schip sleepte een „tun- nelvessel" van Glasgow naar deze haven stad. De volgende reis van de „Titan" sluit er mooi op aan. Uit Lagos zal de sleepboot een dezer dagen vertrekken om een kraan en twee bakken naar het Britse eiland Barbados ten noorden van Brits Guyana in Zuid-Amerika te slepen. Wanneer de „Titan" deze reis heeft volbracht zullen waarschijnlijk vier zeeslepers van Wijs muller in of in de nabijheid van de Ca raïbische Zee vertoeven. 'ié d'P uui - - ifzunnnn LEIDEN: Doctoraalexamen Geneeskunde II: mej. H. M. Verheul, Wassenaar; mej. G. A. E. Weis, Den Haag, J. Bennebroek Gra- venhorst, Haarlem, B. A. Kats, Voorburg, B O. de Vries, Voorburg, v. d. Waay. Voor burg. Semi-artsexamen: mej. P. E. Keers, Wassenaar, W. Fastenberg (USA), A. Heijl, Den Haag, W. P. Lawick van Pabst, Den Haag, H. A. Verbeek, Scheveningen. Arts examen: mej. M. F Meurs, Alkmaar, D. G. Th. van Beusekom, Leiden, G. D. Kikkert, Gorinchem, C. Romeijn, Den Haag, F. S. K. Scholl, Scheveningen, A. J. J. Vreeburg, Leiden. Doctoraalexamen psychologie: R, H. C. Janssen, Delft. B. J. IJssel de Schepper, Leiden. Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling hbs-b: J. W. A. de Bruijne, L. J. K. Kleijn en J. v d Linden te Haarlem, J. N. Jager, H. Labadie en Th. Winter te Heem stede; M. J. Lampe te Overveen: P. J. Rus en mej J A. T. Storm te Aerdenhout; B. Stouthamer te Zand voort: C. H. van Putten te Bennebroek J. Hylkema, J. H. W. Keur en J. H. F. Koetsier te Hillegom; A Masten broek te Lisse; G. J Deddens en W. den Hollander te Hoofddorp. B. M. Boestoel te Nieuw-Vennep. Afgewezen 1 kandidaat. De eindexamens zijn geëindigd; totaal geëxamineerd 84 kan didaten, geslaagd 79, afgewezen 5. Haarlem. Aan Sancta Maria, r.-k. lyceum voor meisjes te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen middelbare meisjesschool de dames: F. Boerma, M. Bus, A Jonckbloedt, A. Keuss, O. Kimman, A. Lammers, A. Leeu wenberg. A. M. Leeuwenberg, A. Odeker- ken, I. Philips, S. Sleebos. H Stoop, H. Swar- te, E. Terpoorten, allen te Haarlem, M. Hup- kens, M. Kerkhoff, W. Meyer, E. Schmitz, J. Teeuwen allen te Heemstede, J. v. d. Aart. Lisse, M v. d Berg. Bennebroek. W. Bis schop Heemskerk, M. Eichholtz, Bloemen- daal, J. Frayman. Beverwijk, G de Goey, Overveen, J. de Graaf, Lisse.B. Hin Bloe- mendaal, A. v. Kemenade, Zandvoort, E. Nieuwenhuys, Aerdenhout, E. v. Nispen tot Sevenaer, Zandvoort, O. v Ogtrop, Aerden hout, J. v. d. Rotten. Noordwijkerhout, A. Sommerhalder, Beverwijk, M. v. Veen, Sant poort. Aan de Hogere Burgerschool voor Meisjes aan de Tempeliersstraat te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen der afdeling middelbare school voor meisjes de dames: Ch. E. de Vrijer, Y. J. Baay, M. J. Beukers, J. Dey, C. Th. E. Drupsteen, E. Giebels, G. M. Hartstra, A. E. Krijgsman, H. van der Meer, O A Suttorp. P. J. A. W. Videler. A. de Wilde, H C. Bruyel Bruinewoud. E van der Burg, J. H. van Dok. R. Dijkstra, M. Egmond, P. H. M. van Hees. M. J. Hiemstra, G. M. de Jonge, F. van Leeuwen, C. Sauer, J. A. J. Smink, T. Steensma, L. Terpoorten, M. van Toorn, H. Worp. Geslaagd zijn voor afdeling h.b.s.-b de dames: A. van Calmthout, T. M. Einthoven, F. E. de Nie, J. E. van Parreeren, A. van IJsseldijk. Overveen. Voor het eindexamen hbs-b is aan het Kennemer Lyceum te Overveen ook geslaagd K. J. Schell AMSTERDAM (Gem. Universiteit). Be vorderd met lof tot doctor in de economi sche wetenschappen de heren B. W. de Vries en A. Th. de Lange, beiden Amster dam. Geslaagd voor het doctoraal examen economie: J. G. W. Sieger, Amsterdam; voor het doctoraal examen rechten: P. G. Sijpkens en C. Kuilberg, Amsterdam, en voor het kandidaatsexamen rechten: P. van Haaps, A. A. Bakhuys Roozeboom, J. C. F. Bletz. H. Bekker, allen te Amsterdam en H. P. M. van Ravestijn, Haarlem. 's-GRAVF.NHAGE. Voor het examen ter verkrijging van de staatsbevoegdheid voor heilgymnastiek en massage is ge slaagd mejuffrouw C. E. Pot, Haarlem. dagmorgen 7.30 uur. Eerste duif zondag morgen 7.25.42 uur; laatste prijsduif 9.02.52 uur. De uitslagen waren: J. G. Dudink 1 en 3; P. v. d. Loos 2, 7 en 8; J. Winter 4; J. v. d. Outenaar 5; J. Knap 6. De jonge duiven van „De Vredesduif" kwamen van Zevenbergen. Eerste duif 8.28.21 uur; laatste duif 8.39.42 uur. De uit slag was: M. de Kruif 1, 4, 13, 15 en 22; J. v. Stralen 2, 17, 23, 24, 27, 28, 31, 32 en 33; J. Knap 3 en 12; J. Winter 5, 7, 14, 16 en 19; G. de Boer 6 en 10; Gebr. Lotterman 8 en 25; Ch. Bey 9 en 26; J. Koper 11, 20 en 39; H. Gooyer 18, 34 en 35; Meulemans 21; A. Nielen 29; G. Weel 30; A. Durge 36 en 38; J. Pekel 37; J. Duin 40. Op 20 juli korfbaldemonstratie in de Kennemerlaan Het competitieraderwerk van de Chris telijke Korfbal Bond ligt weer stil en dus ook dat van de Christelijke Korfbalver eniging „Door Korfbal Vriendschap in IJmuiden. De uitslagen zijn; Klasse III B Sen. Klasse R'land Jun. ADVERTENTIE NIEUWE COLLECTIE Schilderijtjes i Ballet (Degas) Franse kopjes Riviera's vanaf 2.75. Paiiaanse paneeltjes en doekjes KUNSTHANDEL Kennemerlaan 55 - Tel. 7040 'Toen -deppen in takels, waren baves,.. Een weinig begerenswaardig karwei in de berging is het maandag voor het perso neel van Bureau Wijsmuller n.v. in de Ha ringhaven te IJmuiden geweest om het bij de steiger van de vismeelfabriek tijdens het weekeinde gezonken binnenschip ..Her man" te lichten en weer drijvend te bren gen. Het werk had overigens een zeer vlot verloop en in de namiddag kon de „Her man" reeds weer worden afgemeerd. Het personeel van Wijsmuller is met het werk omstreeks half tien in de ochtend begonnen. De sleepboot „Stentor" werd met bergingspomnen naar de Haringhaven gedirigeerd en ook de motorvlet „Burwijs" kwam assisteren. Vooral voor de duiker van de sleepvaart- en bergingsmaatschap pij was het geen aangenaam karwei om twee stroppen onder de „Herman" te be vestigen. Het grootste gedeelte van de vijf tig ton zandspiering uit de „Herman" had zich al in de Haringhaven verspreid. De geur was vrijwel ondragelijk. De bok „Wijkeroog" van Rijkswater staat kwam er na enige vertraging bij het schutten in de middaguren aan te pas. MIK 10-18 Badhoeve a 12-23 KIOS 2 10-11 DKV a 12-16 MIK 2 10-10 O.N. c 12-16 SDO 2 10-10 SDO a 12-15 DKV 10- 9 MIK b 12- 9 RAPID 2 10- 8 RAPID a 12- 3 DKV b 12- 2 De junioren twaalftallen die dit seizoen voor het eerst uitkwamen, hebben als a-twaalftal zeker geen slecht debuut ge maakt. Op de in Amsterdam gehouden afdelingsdag bereikte DKV-a de tweede plaats. De derde plaats was voor de junio ren op het toernooi in Amstelveen dat verleden week werd gehouden. De extra- algemene ledenvergadering, die op 29 juni bijeen kwam koos als nieuwe secretaresse mej. J. Streefland, Tuindersstraat 45. De vergadering bezag de vele moeilijkheden die haar in het afgelopen jaar niet be spaard gebleven zijn. De Bestuursmutaties hebben er geen goed aan gedaan. Ook kampt men nog steeds met het gebrek aan een deskundige leider. Nu echter is de juniorentrainer A. J. Bax bereid gevon den ook de seniorentraining op zich te nemen. De voorzitter van DKV, de heer H. de Boer zei o.a. „Thans zijn wij terug gevallen op de kern van werkers als seniorenledental, dit getal is klein maar wij kunnen er met deze kleine groep van overtuigd zijn, dat zij met elkaar het spel van mand en bal zullen verbreiden. Ge zult in getrouwheid voortbouwen op ons hecht christelijk fundament, opdat DKV haar plaats als sportvereniging met ere kan blijven innemen". Het ledental heeft de 50 nu bereikt. De nieuwe competitie zal 3 DKV-twaalftallen in het veld zien. Op zaterdag 20 juli zal, zo is het voornemen, een demonstratie wedstrijd worden gespeeld in de Kenne merlaan. De training is thans op donder dagavond voor junioren en vrijdagavond voor senioren in de gymzaal van de Juli- anaschool aan de Gerard Doustraat. Zoals bekend wordt thans met het in uitvoering nemen van het uitbreidingsplan „Oosterwijk" een aanvang gemaakt, zowel voor wat betref* het gedeelte, gelegen in de gemeente Beverwijk als in de gemeente Heemskerk. Voor de goede uitvoering van dit uit breidingsplan is het noodzakelijk, dat dit in nauwe samenwerking met de gemeente Beverwijk tot stand wordt gebracht. Hiertoe is door het Heemskerkse college van B. en W. uitvoerig overleg gepleegd met het gemeentebestuur van Beverwijk, waarbij overeenstemming is verkregen in zake bepaling van een „werkgrens", die bij diverse uitvoeringswerkzaamheden in acht zal worden genomen, doch afwijkt van de bestaande gemeentegrens. Hieruit volgt, dat bepaalde werkzaam heden door de gemeente Beverwijk op Heemskerks gebied tot stand zullen wor den gebracht en woningen zullen worden gebouwd, terwijl omgekeerd door de ge meente Heemskerk op Beverwijks grond gebied werken tot stand kunnen worden gebracht, een en ander zoals op de ter in zage liggende stukken is aangegeven. Voor een juiste verdeling van de kosten die hieruit voortvloeien is het noodzake lijk, dat een gezamenlijke exploitatie wordt opgesteld in die zin, dat een verre kening plaats vindt van de kosten, welke in het Beverwijkse deel van het uitbrei dingsplan „Oosterwijk" worden gemaakt Kennemerlandrenners in „De Omloop van de Kempen" In de bekende klassieker „De Omloop van de Kempen" welke zondag 14 juli ver reden wordt nemen de volgende renners van „Kennemerland" hieraan deel: A. Gel dermans, Chr. de Nijs, J. Bloetjes, F. Hen- i driks en C. v. Keulen. tigd, was Tiet karwei vrijwel voltooid. Langzaam rees de „Herman" uit het water van de Haringhaven op. Het schip is daarna leeggepompt en opnieuw tewater- gelaten. In de Caraïbische Zee bij de haven ingang van Casilda op de kust van Cuba heeft N.V. Bureau Wijsmuller een nieuw succes aan haar lijst van bergingen mogen toevoegen. In de nacht van de derde op de vierde dag van de bergingsoperatie onder leiding van de chef der technische dienst, de heer F. Jonkman, is de sleep boot „Cycloop" erin geslaagd het Turkse vrachtschip „C. Sadikoglu" vannacht reeds vlot te brengen. De berging van het 7050 ton grote en in 1917 gebouwde schip, dat een kostbare lading van balen ruwe suiker aan boord had, is vlotter verlopen dan iemand had verwacht. De heer Jonkman had maandag al van Cuba bericht dat er een kans op vlotkomen in de loop van dinsdag bestond. Zondag en maandag werd 700 ton suiker gelost. Dit schijnt reeds zoveel te hebben geholpen dat er beweging in de Turk kwam en de „Cycloop" het laatste werk kon doen. De „C. Sadikoglu" is eigendom van de Kemal Sadikoglu in Istanbul. Tijdens een rit over de provinciale weg bij Castricum is de achterband van de mo tor van de Amsterdammer V. gesprongen. De bestuurder raakte hierdoor de macht over het stuur kwijt en begon te slingeren. Tengevolge hiervan brak het frame, waardoor de bestuurder viel en een gebro ken been opliep zijn duopassagier liep een shock op. Beide onfortuinlijke toeristen zijn in het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Met de woningbouw in het uitbreidingsplan „De Oosterzij" te Heemskerk is nu ook een aanvang gemaakt en bij besluit van 29 mei 1957 is een krediet verleend voor het bouwen van 42 woningen in dat plan. Aan de directeur van Heemskerks gemeentewerken is inmiddels opdracht gegeven om verdere bouwplannen in „De Oosterzij" voor te bereiden en uit te werken, een en ander uiteraard in nauw over leg met de Provinciale Directie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Deze op dracht heeft geleid tot een plan voor het bouwen van in totaal 190 woningen, zulks in drie complexen, te weten respectievelijk van 92, 52 en 46 woningen. Het complex van 92 woningen betreft woningwetwoningen met 4 slaapkamers en geschikt voor gezinnen, bestaande uit 7 personen. De raming der bopwkostep Js gesteld op 1.325.910 en voor de grond- van de gemeente Heemskerk in groep II van de Bijdrageregeling woningwetbouw Indeling in deze groep is inmiddels aan- gevraagd, doch nog niet verkregen. hu. h v *tf yr-T?fa&JTfc Vi betreffende gronden op 286.000. De huur prijs zal naar schatting f 11,95 per week voor deze woningen bedragen. Het complex van 52 huizen omvat wo ningwetwoningen met 5 slaapkamers en geschikt voor gezinnen, bestaande uit 10 personen. De raming der bouwkosten is gesteld op f 840,180 en voor de grondkos- ten en het bouwrijp maken van de des betreffende gronden op 161,650. De huur prijs van deze woningen ;.al naar schat ting 12,40 per week bedragen. Het derde complex, dat van 46 wonin gen, betreft woningwetwoningen met 6 slaapkamers, waarvan er één als woon vertrek dienst kan doen; zij zijn geschikt voor gezinnen, bestaande ui! 13 personen. De raming der bouwkosten is gesteld op 850.000, terwijl voor de grondkosten en het bouwrijp maken een bedrag van 167.245 is geraamd. Voor deze woningen zal de huurprijs naar schatting f 14 per week bedragen. Opgemerkt zij, dat de huurprijs is vast gesteld, rekening houdende met indeling Het programma van het openluchtcon cert op donderdag 11 juli in het park Vel serbeek te Velsen door het Chr. Vrouwen koor „Vox Jubilante", onder leiding van mevr. J. de Koeijer; het kinderkoor „De Goede Herder", onder leiding van Joop Huizinga en de pianist Albert de Groot, is als volgt: Vrouwenkoor: 1. Kom lieve lente, Pijl- Man. 2. Blaadjes Gespeel, Polman. 3. Rim pelende Baren, Martin Zijderlaan. Kinder koor. 4. Ere zij aan God, bew. A. Rissela- da. 5. U alleen, bew. W. Vogel. 6. De klei ne Muzikanten, J. Schutte en A. de Raaff. 7. Holrijé, J. Schutte en A. de Raaff. 8. Egn oud sprookje, H. van Tusschenbroek. Vrouwenkoor: 9. Barcarolle, J. Offenbach. 10. Die Forellen, F. Schubert. 11. Spinner lied, R. Wagner. Kinderkoor: 12. Zonne lied, J. D. van Ramshorst. 13. Wandellied, J. de Klerk. 14. Sanctus. 15. Marscanon. 16. De Heer Is God, bew. W. Vogel. Vier vrouwelijke brand- De vier dames maakten Den Helder deed het in weerlieden waren gister deel uit van de ploeg van 7.45 minuten, Velsen II avond aan IJmuidens Vis- Velsen I. Commandant van deed er 9.15 minuten over, sershaven vele mannen uit de ploeg was mejuffrouw Beverwijk 6 minuten, maar Beverwijk, Velsen en Den M. W. Sanders. De overige de ploeg, waarin de vier dames, die deel uitmaakten vlugge dames het voor het van de ploeg Velsen I wa- zeggen had, deed er slechts 5.40 minuten over, Een en knappe prestatie! Bij de prijsuitreiking in de recreatiezaal van de Velsense BB achter „Kriem- Helder de baas. Zij gingen met vlag en wimpel als eersten over de eindstreep ren mejuffrouw V' J. San- in de wedstrijd, die onder ders, mevrouw Glas auspiciën van het algemeen mejuffrouw L. v. Es. Den Brandweer-wea trijdcomité Heider beet het spits af. voor de BB-Brandweren uit Noordholland was ge- De wedstrijd behelsde het hilde" bleek, dat de win- organiseerd. Deze wedstrijd model uitleggen van de nende dames in Velsen I was een voorronde van de slangen en het oppompen 668 punten hadden behaald, provinciale wedstrijd voor van water uit de haven. Den Helder werd tweede de BB-Brandweerkorpsen. De tijd, die de ploegen met 511 punten. De alge- nodig hadden voor de op- mene indruk van de jury Vier ploegen namen aan dracht, vormde uiteraard was, dat de bevelvoering de wedstrijd te IJmuiden een belangrijke factor voor niet strak genoeg was ge- deel: Den Helder I, Velsen de beoordeling van de pres- weest tijdens deze wed- II, Beverwijk I en Velsen I. taties van de deelnemers, strijden. ADVERTENTIE Voor AUTORIJLES cn LUXE VERHUUR zonder chauffeur Autorijschool De Stormvogel Tevens verhuur van imperials voor Volkswagens. Nog beschikbaar stallingsruimte voor auto's, motoren en bromfietsen. A. BEEKHUIS TORRICELLISTR. 32 achter de Marnixschool. Het Zeekadetkorps IJmond, dat eind vo rige week in het Cultureel Gebouw de jaarvergadering hield, heeft als nieuwe voorzitter de heer C. M. Tuntler gekregen. Bij de bestuursverkiezing was de heer B. M. Mulder als voorzitter afgetreden, maar als bestuurslid aangebleven. Ook de heer I. Kuijper werd in het bestuur'her kozen. Aan het bestuur is toegevoegd de heer P. J. van der Merwe, die werkzaam is bij Bureau Wijsmuller N.V. Uit de ver slagen bleek dat in het afgelopen vereni gingsjaar twintig kadetten naar de scheep vaart zijn overgegaan. De kas gaf een batig saldo te zien. Door enkele verenigingen in Heemskerk is aan B. en W. verzocht om voornamelijk in de wintermaanden in de avonduren ge bruik te mogen maken van een lokaliteit van de openbare lagere school aan de Oosterstreng. In principe bestaat bij het college van B. en W. hiertegen geen bezwaar. Het gebruik brengt echter extra kosten, voornamelijk voor verlichting en verwar ming, met zich mede. Ten einde te voorkomen, dat deze kos ten, welke niet gemaakt zijn ten behoeve hen: Niobe van Kotka, Boreas van Kopën- en welke ten goede komen aan het Heemskerkse deel. Indien de raad met dit alles kan in stemmen zou hij in principe kunnen be sluiten tot het vaststellen van een werk grens in het uitbreidingsplan „Oosterwijk". De Hoornse chauffeur H. M. die gister avond omstreeks acht Uur zijn zware vrachtauto bij de Noordelijke hoek Hoofd straat-Rijksweg niet meer kon houden en met wagen en al een honderd meter over de weg schoof, daarbij ettelijke bermpaal tjes verbrijzelend, mag van geluk spreken, dat hij er met een schram boven het lin keroog afgekomen is. Dat er bovendien niemand anders op de weg of op de ventweg reed, was even eens een bijzonder gelukkige omstandig heid. Toen M. met de wagen, die met wat stukgoederen als vleeswaren, verf en mo toren geladen was, uit de richting Haar lem kwam en vlak voor het voetgangers- tunneltje-in-aanbouw rechts van de weg afraakte, remde en een schuiver naar de overkant maakte, kantelde de vrachtauto, toebehorend aan een expeditiebedrijf te Hoorn namelijk op de rechterzijde en kwam dwars over de westelijke ventweg schuivend tot stilstand. De auto werd aan de rechterkant beschadigd, maar toen de IJmuidense garagehouder J. Giesberts het gevaarte met een haak aan de wielen vak kundig weer op de wielen had getrokken en de op straat uitgestalde lading weer was ingepakt, bleek het vehikel onbekommerd te ^tarten en te rijden, al ging het sturen door de plaatschade aan het spatbord wat stroef. Zelfs de ruiten van de cabine waren nog heel. Tijdens de zondag op de Nenijto-sintel- baan in Rotterdam gehouden nationale atletiek-jeugdkampioenschappen is het de „Suomie'Vleden Erica v. d Ploeg op hoog springen en Piet G. Dekker op de 300 me ter jongens gelukt hun vorig jaar behaalde kampioenschappen op deze wedstrijdnum mers te prolongeren. Erica v. d. Ploeg, die al in 1954 met 1.55 meter haar beste prestatie op hoogspringen leverde bleek nu met 1.45 meter geen en kele rivale meer te hebben om dit resul taat zelfs te evenaren, waardoor zij haar tweede gouden medaille verdienstelijk ver overde. De Haagse ALO-junior Henk Coenen. die mrigirjahu ,d9QU ,dft9Suomi-lc®£j- Piet G. Dekker werd oqttropnd. overigens vol komen onverwacfif. firieg''gelegenheid zich te revancheren. In de series reeds illu streerde een tijdverschil van 0.9 seconde - 35.1 sec. voor Dekker en 36 sec. voor Coe nen, dat eerstgenoemde een serieuze kans op titelprolongatie maakte. De eindstrijd demonstreerde de grote kracht van de jonge Suomees extra; hij noteerde als kampioen 35.2 seconde, terwijl Coenen met 1,1 sec. verschil nu duidelijk met 36.3 sec naar de tweede plaats werd verwezen. Het nummer 60 m horden meisjes lever de, evenzeer als vorig jaar Erica v. d. Ploeg (Suomi) met 9,6 sec. een tweede plaats en precies als vorig jaar ook weer na Aukie Alkema (Zaanland), die met 9.5 sec. eerste werd. Beiden maakten deze keer een snellere tijd dan in 1956. toen voor bei den 9.9 sec werd afgedrukt. Brandweer rukte uit voor helmbrandje Maandagavond ongeveer kwart over zeven werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje, dat langs de spoorbaan aan de Duinvlietstraat het droge gras ver teerde. De autospuit was er spoedig bij. Men kon met een straal water de verschroeide aarde tot een oppervlakte van ongeveer 80 vierkante meter beperken. Chr. de Nijs zegevierde in Hoorn De „Kennemerland"-renners hebben met succes deelgenomen aan verscheidene wegwedstrijden. In de ronde van Heeren- veen eindigde Ab Geldermans als tweede. Dirk de Ruiter bezette in de ronde van Badhoevedorp eveneens de tweede plaats. Bij de nieuwelingen was het C. Lute die als vierde eindigde. De ronde van Hoorn bracht Chr. de Nijs op zijn naam; A. v. d. Bos finishte bij de nieuwelingen in deze wegwedstrijd als derde. De I.Tmuidenaar H. de Vries uit IJmuiden eindigde als zesde. Op maandag kwamen in IJmiuden bin- Aanvoer op Urk. Door 73 vaartuigen werd zaterdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 9377 pond aal en paling, prijs van f 0,77 tot f 1,96 per pond; 40 pond snoekbaars, f 1,26 per pond; 447 pond baars, f 1,tot f 1,17 per pond; 706 man den nest, f2,50 tot f3,per mand van 75 pond. Besommingen van maandag. SCH. 171 16000; RO. 2 2800; IJM. 204 2820; IJM. 30 2740; KW. 28 3300, 124 3090, 114 2190, 59 3090, 75 3030, 108 2440, 153 14090, 38 2820, 176 9000, 126 2700, 51 2630, 26 3220, 104 1440, 155 2450; WR. 34 3090, 33 3170; AM. 16 2610, 18 2000, 20 2650; IJM. 22 2380, 45 1150, 208 3010, 52 1950; KW. 178 3540, 210 2350, 36 2670, 68 2250, 31 3210, 12 2390, 79 2620, 63 2530, 96 1260. Prijzen van maandag. Heilbot 3-2,20, gr. tong 4,20-3,80, grm. tong 4-3,40, kim. tong 3,50-3,25, kl. tong I 3,25-3, kl. tong II 2,90- 2,50, tarbot 2,50-1,80, zalm 7,50-4. Alles per kg. Tarbot IV 41. tongschar 76-72, kl. tong schar 61-60, gr. schol 45-39, grm. schol 45- 40, kim. schol 46-40, kl. schol I 39-32, kl. schol II 32-12, schar 24-13, v. haring 18-13, makreel 26-15, gr. schelvis 34-22, grm. schelvis 28-18, kim. schelvis 24-17, kl. schelvis I 22-14, kl. schelvis II 15-8, Wij ting 21-10, gr. gul 35-22, mid. gul 18-12,50, kl. gul 12-8, kl. haai 19-8, ham 110, poon tjes 14-10; pieterman 65-47, kl. koolvis zw. 21-10,50, kl. rode poon II 14-8. Alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 170-60, gr. koolvis zw. 51-42. Per 125 kg. Aanvoer van maandag. 192 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 5 tongschar en schar- tong, 1140 schol, 45 schar, 1500 haring, 400 makreel, 1560 schelvis, 220 wijting, 515 kabeljauw en gul, 10 haai, 10 poon, 110 koolvis, 30 diversen. Totaal 5740 kisten. van het onderwijs, toch ten laste van de exploitatie worden gebracht, is het nood zakelijk, dat van eventuele gebruikers een billijke vergoeding voor huur wordt ge vraagd. In een verordening dienaangaande wordt een vergoeding van f 1.50 per uur voorge steld, welk bedrag ongeveer in overeen stemming is met de kosten van verlich ting en verwarming. Wanneer de raad zich met het boven staande kan verenigen zouden B. en W. willen verzoeken de verordening vast te stellen. Jaarvergadering „Beverwijk" De voetbalvereniging „Beverwijk" houdt woensdag 17 juli in zaal „Hoogerwerf" de jaarvergadering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen vermeldt de agenda een be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn de heren A. Hoeben, J. Nicola en W. Winands. „De IJmond Vissers" naar Concours Zondag 14 juli zal de Beverwijkse hen gelsportvereniging „De IJmond Vissers" deelnemen aan een concours georganiseerd door de zustervereniging „De Sander" uit Akersloot. hagen, Alouette van Dordrecht, Texel- stroom van Liverpool, Java van Bremen, Clangula van Liverpool, Cordoba van de Noordzee, Lauwers van Leningrad, Lucita Crosé van Pepel, Reine Astrid van Gothen burg, Empire States III van Dublin, Ameintas van Malaga, Lissy van Ham burg, Jelö van Halden, Egbert Wagenborg van Kristinahamn, Bill S van Swansea, IJsselborg van Otterbacken, R. L. Russ van Digby, Solglyn van Stuer, Leo Nora van Growin, Trans Globe van Hampton Roads, Zwaantiena van Sundsvall, Baldur van Vlissingen,» Bulgia van Vlissingen, Deo Duce van de Noordzee op proefvaart, Prinsegracht van Mantyluoto, Elsa van Sundsvall, Sankt Johann van Rotterdam. Vertrokken zijn: Conved naar Plymouth, Deo Duce naar de Noordzee, Poolster naar Oostmahorn, Cryptos naar Curacao, Bor neo naar Hamburg, Rudolf naar Bremen, Bencomo naar Hamburg, Rijnstroom naar Londen, Albert V naar Rotterdam, Ponza naar Ostrand, Altho naar Londen, Jakob Ettinga naar Köping, Bill S naar Bremen, Hirondelle naar Harlingen, Netherlands Coast naar Rotterdam, Wolanda naar Southampton, Aegir naar Lulea, Monitor Combo naar Antwerpen, Brinda naar Rot terdam. Regenbuien tastten houdbaarheid De aardbeien zijn gisteren tegen erg uit eenlopende prij'-en verkocht. Er werd zo wel f 1.50 per stof betaald als f 7,20. Het kwaliteitsverschil sprak hier een belang rijk woordje mede, want de aardbeien zijn er door de onweersbuien niet beter op ge worden en zijn niet al te lang meer houd baar. Ook de aanvoer loopt nu snel terug. Er waren nog een 16 000 manden, waarvan een behoorlijk deel zonder dop maar ook hier lag de prijs lager dan de vorige marktdagen. Er werd zonder dop rond de f 2,60 per mand betaald met f 3.40 als hoogste notering. Met dop lagen de prijzen hemelsbreed uit elkaar. De aardbeienaanvoer op de Castricumse veiling „Ons Belang" beginnen ook sterk terug te lopen, maar de vraag voor de ex port als voor het binnenland is nog groot. De prijzen, die af en toe hier boven de 6,50 kwamen, bewezen dat voldoende. Vooral de soort Climax die een stootje kan verdragen werd voor deze prijs ver handeld al kwam ook de Moulin Rouge tot boven de f 5,per slof. Frambozenaardbeien en amazone brach ten respectievelijk f 4,20 en 5,per slof op. VELSEN DINSDAG 9 JULI Thalia, 20 uur: „Annie get your gun". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Raadhuis, 19.30 uur: openbare vergade ring gemeenteraad. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, geopend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; Filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 19 tot 21 uur. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, zaal Abelenstraat, spreekuur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Banjertstraat 13, Velsen-Noord, open van 10 tot 12 uur. Gymnasium, 15 uur, Ned. Herv. Kerk, Velsen, promotie leerlingen en afscheid rector. WOENSDAG 10 JULI Thalia, 20 uur: „Annie get your gun". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17 30 uur en van 19 tot 21 uur Heide- straat; Filiaal Wijkerstraatweg 77, ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd). Technische School, Velsen, 14.30 uur, af scheid F. J. Heykoop. Raadhuis, geen spreekuur wethouder van Sociale Zaken. BEVERWIJK DINSDAG 9 JULI Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „Dans om het noodlot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zo be gint het leven" Openbare leeszaal. Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 uur; lees en studie- hoeken geopend van 15-17 en 18.30 20.30 uur. R.K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19 -21.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. WOENSDAG 10 JULI Bioscopen: als dinsdag. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, ge opend van 13-17 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 15-17 uur; jeugd leeszaal. Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Huis" jeugdleeszaal en uitlening, geopend van 15.15-16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10—13 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 15-18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17- 18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7