Visserij- varia Huis van bruid HART EN ZIEL Duitse trawlers bleven het vak trouw of gingen naar het Loodswezen r THALI A IJmond-agenda Langs de riskantjes 12P Gedeputeerde Bouwman dinsdag ten grave gedragen wêêêêêê Holland-klassers nog steeds bekende verschijningen in de vissershavens ANNA Na 30 juli velerlei vermaak Onverwoestbare „Anna" nogmaals terug Heemskerk's raad komt bijeen Tweede ronde in de Schilling-bekercompetitie Vier Scheveningse loggers voor de sloop 1 Schoenen Wat wij misten Onbekend, \r i Zevenkamp en uitwisseling in voorbereiding OLD CLOTHES M E W Rode Kruis-opbrengst zakte tegenover 1956 WOENSDAG 10 JULI 1957 DE DUITSE TRAWLERVLOOT telt verschillende schepen die in ons land op de helling hebben gestaan. De rederijen hebben echter nooit een bestelling gedaan. De schepen hebben hun bestaan te danken aan de voormalige Kriegsmarine, die de werven in de bezette gebieden aan het werk hebben gezet om hun vloot, waarvan er nog al eens een ten onder ging, aan te vullen. Er werden schepen gebouwd met de bedoeling, als de oorlog ten einde was, er de visserij mee te gaan uitoefenen. Voor een deel is dat gelukt, maar de bezetter heeft niet ieder schip meer in veilig heid kunnen stellen, terwijl er ook nog schepen uit Duitsland terug werden gehaald. De voornaamste typen visserij schepen loodlijnen 50.26 m., de breedte 9.16 m., de die de Duitsers hier in ons land hebben la- holte 4.98 m. en de diepgang 4 m. De voort ten bouwen zijn de motortrawlers van de j stuwingsinstallatie bestaat uit een triple „Burg"klasse en de stoomtrawlers van de expansie stoommachine met afgewerkte „Holland"klasse. De „Burg"klasse schepen danken de naam aan een serie motortraw lers van voor de oorlog, waarvan de na men op „Burg" eindigden. De schepen heb ben een lengte over alles van 46 meter. De trawlers van de „Holland"klasse zijn sche pen van een gewijzigd type van een serie vooroorlogse Duitse trawlers met een grootste lengte van 56 meter en een breed te van 8.30 meter. Door de wijziging van de breedte van de schepen die in Neder land werden gebouwd is de „Holland"- klasse ontstaan. De lengte van 56 meter werd gehandhaafd, maar in plaats van 8.30 meter breed werden de nieuwe schepen 9.20 meter breed. Voor zover zij voor de Kriegsmarine gereed gekomen zijn waren zij geheel ingericht als „Kriegs-U-Jager of onderzeebootjager, welke benaming ons beter in de oren klinkt. Nederlanders Nederlandse trawlers, die tot de „Hol- land"klasse hebben behoord zijn de Tzon- ne IJM 1, Herman IJM 2, Vios I IJM 24, Abraham VL 77, die alle als onderzeeboot jager op stapel hebben gestaan maar waar van een enkele als zodanig dienst heeft gedaan. De schepen van de ,,Burg"klasse, waarvan we kennen de Maria van Hattem IJM 10, Johannes Polderman IJM 20, Elie Chenevière IJM 32 en Eveline IJM 116, legden zich in oorspronkelijke staat toe op het vegen van mijnen maar vele zijn als zodanig niet gereed gekomen. Naar Loodswezen Nu zijn niet alle schepen van de „Burg"- en „Holland"klasse in de visserij gekomen. De vloot van het Loodswezen was ook zwaar getroffen en voor deze dienst zijn deze schepen uitermate geschikt, want voorheen had het Loodswezen ook al eens trawlers overgenomen. Dit was in 1921, welke schepen later de namen „Wega" en „Spica" hebben gekregen en zusterschepen waren van de uit dezelfde tijd stammende stoomtrawlers Condor IJM 72, Dolfijn IJM 103 en Reiger IJM 106. Ook in andere landen heeft men visse rijschepen verbouwd en ingericht ten be hoeve van het Loodswezen. We noemen bijvoorbeeld de stoomtrawler Gelria IJM 21, ex Jacoba IJM 21, die onder Engelse vlag als loodsboot „Lionheart" dienst heeft gedaan. Verbouwing Zowel de schepen van de „Burg"klasse als van de „Holland"klasse moesten een verbouwing ondergaan voordat zij als loodsboot in dienst gesteld konden worden. Loodsboten, die oorspronkelijk tot de „Hol- land"klasse heben behoord, zijn in ons land de stoomvaartuigen „Arcturus" en „Mar- kab", die thuisbehoren in Vlissingen. Op de foto bevindt de „Arcturus" zich nog bij de Rotterdamsche Droogdok Mij., de werf die het schip afgebouwd heeft. Óp 18 fe bruari 1948 werd dit fraaie schip door de afd. Loodswezen van het ministerie van Loodswezen overgenomen. De lengte over alles bedraagt 56 m., de lengte tussen de ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur op veler ver zoek nog éénmaal SILVANA MANGANO in Mannen begeerden haar vrouwen benijdden haar doch de mensen eerbiedigden haar „ANNA" de film die alle vertoriings- records breekt Verzuim deze LAATSTE gelegenheid niet I HEDENAVOND 8 uur laatste ver toning van ANNIE GET YOUR GUN" Santpoorts feestweek De Santpoortse feestweek heeft dit jaar plaats van 30 juli tot en met zaterdag 3 augustus. Traditiegetrouw begint de feest week met een ringrijderij op dinsdag 30 juli. Woensdag 31 juli komen de wielren ners de ronde van Santpoort rijden en donderdag 1 augustus heeft de jaarlijkse harddraverij plaats. Op vrijdag 2 juli valt de draverij van boerenpaarden en de laatste feestdag, za terdag 3 augustus wordt gewijd aan een schietwedstrijd van handboogschutters. De Santpoortse handboogschuttersvereniging „V.Z.O.S." zal dan kampen met de boog schutters van „Concordia" uit Amsterdam. Wij zijn de tel kwijtgeraakt, maar de film „Anna", het nogal zoetsappige pro- dukt van Lux-film uit Rome, dat met Sil- vana Magnaco dikke tranen schreit rond de ellende van een verpleegster, die non wil worden, maar door het verleden wordt geremd, heeft blijkbaar zoveel indruk op het IJmuidense publiek gemaakt, dat Thalia de rolprent wederom terugneemt op het programma voor de extra voorstel ling van donderdagavond. Anna, de dan seres in de nachtclub, de gewelddaden van Antonio, haar louche vriend en de liefdeskrachten in haar in ezen onbedor ven hartje 't hele scala van de melodra- matiek wordt weer uitgepakt. Tot veler genoegen waarschijnlijk. stoomturbine van 750 pk. Met de „Markab" en de loodsboten van het type „Burg"klasse betekende de „Arc turus" een belangrijke aanwinst voor de zo zwaar getroffen vloot van het Loods wezen. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) De gemeenteraad van Heemskerk komt op donderdag 11 juli bijeen ter be handeling van de volgende agenda: 1. Be ëdiging toegelaten raadslid C. J. A. de Ruiter; 2. Benoeming van een wethouder; 3. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 27 juni 1957; 4. Ingekomen stukken en mede delingen; 5. Voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand; 6. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening tot een bedrag van ƒ740.000; 7. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening omtrent het in gebruik geven van gemeentelijke schoollokalen; 8. Voor stel tot het verlenen van een krediet voor het bouwen van 190 woningen in het uit breidingsplan „De Oosterzij"; 9. Voorstel tot het nemen van een principe-besluit inzake vaststelling van een werkgrens met de gemeente Beverwijk in het uitbrei dingsplan „Oosterwijk"; 10. Voorstel tot verkoop van grond. Collecte De collecte, die in Beverwijk is gehou den ten bate van de christelijke vereni ging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten, heeft het mooie bedrag van f 2.038,92 opgebracht. Vorig jaar was het f 1.755,—. '1 «s:S De Britse stoomloodsboot „Lionheart" welke later is geworden de stoomtrawler Jacoba IJM. 21 en daarna Gelria IJM. 21. De Lionheartheeft in het begin onder dezelfde naam en de merken GY. 222 als trawler dienst gedaan. Zondag heeft de H.S.V. „Velsen" in het Noordzeekanaal de tweede onderlinge wedstrijd in de „Schilling"-bekercompe- titie gehouden. De zeventien deelnemers wisten samen 125 maatvissen te vangen. De uitslag was: 1. A. v. Vliet 22 stuks, 25 punten; 2. C. Ooms 16 stuks, 22 pnt.; 3. C. Meerhof 14 stuks, 20 pnt.; 4. R. Bos nia 14 stuks, 20 pnt.; 5. I. Groeneveld 10 stuks, 18 pnt.; 6. J. Schotman 9 stuks, 16 pnt.; 7. H. v. Deyck 8 stuks, 14 pnt.; 8. S. Schenk 8 stuks, 14 pnt.; 9. J. Smid 7 stuks, 12 pnt.; 10. A. Zandwijk 6 stuks, 10 pnt.; 11. A. E. Jensen 4 stuks, 8 pnt.; 12. J. Noortman 3 stuks, 6 pnt.; 13. H. v. Roon 3 stuks, 6 pnt.; 14. A. Schouten 1, 5 pnt. De heer H. Vermaat won na loting de poedelprijs en de heer H. v. Deyck ving de grootste baars: één van 28 cm. Naar wij vernemen, heeft rederij Vro lijk te Scheveningen vier van haar opge legde loggers verkocht voor de sloop. Het zijn de SCH 103, 50, 46 en 89, die dit sei zoen niet meer ter visserij zijn uitgevaren. Benoeming ambtenaar Burgerlijke Stand In verband met de toeneming der werk zaamheden is door het college van B. en W. van Heemskerk met ingang van 15 april 1957 in de rang van adjunct-commies ter gemeente-secretarie, afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken, be noemd de heer J. J. Wellen. Op deze af deling zijn thans twee onbezoldigde ambtenaren van de burgerlijke stand werkzaam, welk aantal voor een juiste interne werkverdeling niet toereikend is. Het ligt daarom in het voornemen de heer Wellen voornoemd ook met bepaalde werkzaamheden betreffende de burgerlijke stand te belasten. Gelet op het bepaalde in artikel 183 der gemeentewet doen B. en W. in dit verband ter benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, de volgende aanbeveling toekomen: 1. J. J. Wellen, adjunct-commies ter secretarie; 2. J. J. Bosman, adjunct-commies A ter secretarie. Beiden voldoen aan de in de gemeentewet voor benoeming gestelde eisen. Vaste geldlening van driekwart miljoen Bij schrijven van 20 juni j.l. hebben B. en W. van Heemskerk van een firma een aanbieding ontvangen van een vaste geld lening, groot 740.000, met een looptijd van 40 jaren. Deze lening wordt verstrekt ten behoeve van de scholenbouw. De scholenbouw is zeer urgent, terwijl het aangaan van vaste leningen zeer wordt bemoeilijkt door het lage rentepercentage, hetwelk van overheidswege wordt toege laten. Het is dan ook daarom, dat B. en W. de raad zouden willen verzoeken de aan geboden geldlening te accepteren en daar toe bijgaand besluit te willen nemen. P.v.d.A. houdt begroetingsavond De Heemskerkse afdeling van de Partij van de Arbeid houdt maandag 15 juli in kasteel „Assumburg" een begroetings avond voor haar nieuwe leden. Op deze bijeenkomst zal de heer J. C. Meyers een causerie houden over het onderwerp „Ver leden, heden en toekomst van Heemskerk". Filmavond in Hervormde Kerk Gezien de grote belangstelling van de zijde der badgasten zijn bij de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee plannen in voorbereiding om eind juli een filmavond te organiseren, welke gehouden zal worden in de kerk aan het Juliana- plein. GESLAAGD Mej. M. Goos te IJmuiden is te Den Haag geslaagd voor het examen ..Beins- tingassistent". Prijzen van dinsdag: Heilbot 3-2,30, kl. tong I 3,10-3,05, kl. tong II 2,90-2,55, tarbot I 2,40-2 per 1 kg. Kl. schol II 35, schar 16-14, bot 18-15, v. haring 17,20-12, makreel 20-13,40, kl. schelvis I 27, kl. schelvis II 20-13, wijting 16-8, gr. gul 22-18, mid. gul 16-12,50, kl. gul 10,20-8,50, kl. koolyis zwart, 15-12 per 50 kg. Gr. kabeljauw 142-55, gr. koolvis zwart 49-42 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag: 12 kisten tong en tarbot, 5 heilbot, 5 schol, 5 schar, 20 bot, 1070 haring, 430 makreel, 105 schelvis, 205 wijting, 185 kabeljauw en gul, 110 koolvis, 23 diversen. Totaal 2175. Besommingen van dinsdag: VL 131 f 6.420, KW 101 f 7.700, KW 74 f 5.240, IJM 72 f 10.970, SCH 27 f 6.200. Meer Duitse haring Het nieuwe haringvangstseizoen heeft voor de Westduitse visserij tot dusverre betere resultaten opgeleverd dan vorig jaar. Sedert eind mei werden nabij de Shetland-eilanden 57.566 vaatjes (van elk 75 kg) gevangen tegen ongeveer 50.000 in dezelfde periode vorig jaar. VELSEN WOENSDAG 10 JULI Thalia, 20 uur, „Annie get your gun". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur Heide- straat; filiaal Wijkerstraatweg 77, ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd). Technische School, Velsen, 14.30 uur, af scheid F. J. Heykoop. DONDERDAG 11 JULI Thalia, 20 uur, „Anna". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Raadhuis, geen spreekuur wethouder van Openbare Werken. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, Heidestraat filiaal Wijkerstraatweg 77, geopend van 10 tot 12 uur. Openluchtconcert, 20 uur, door sectie Zang van de Velser Gemeenschap. Christ. Vrouwenkoor „Vox Jubilante" en kinderkoor „De Goede Herder" in Vel- serbeek te Velsen. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, spreekuur in zaal Abelenstraat. BEVERWIJK WOENSDAG 10 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dans om het noodlot". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zo be gint het leven". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 1517 uur; lees- en studie- heoken geopend van 1517 en jeugduit- lening, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uitlening, geopend van 15.1516.45 uur. R.K. leeszaal, wegens vakantie gesloten tot 14 juli. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. DONDERDAG 11 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zo be gint het leven". R.K. leeszaal, wegens vakantie gesloten tot en met 14 juli. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. Morgenmiddag te half drie zult ge aan de Santpoortse Biallosterskilaan de moeilijkste laan van Velsen naar mijn smaak het „Huis van de Bruid" kunnen bezichtigen. Deze feestwoning staat daar in volle fleur als compagnon van de tienduizendste „bouwkaswoning", die door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten deze maand in orde werd gebracht, maar ook als lokaas voor degenen, die nu toch eindelijk wel eens een eigen nest willen hebben, na vele jaren van de éne wachtlijst naar het andere loket te zijn geschopt door het grijnzende mannetje woningnood. toren op, waar een vriende lijke, bejaarde torenwachter over de trans leunt om het al te aanschouwen aan zijn voet. De juffrouw of de meester vertelt daarbij een aardig verhaal, dat over die torenwachter gaat en de kinders mogen verder fantaseren over alles wat er nog meer gebeurt in dat stukje wereld aan des toren wachters voet. Waar jon getjes roeien en vissen, waar de schepen varen op de wijde zee en waar vogels door de luchten zwerven. En wij vroeger maar op de maat en klassikaal opdreu nen: „Zes-tien-hon-derd- slag-bij-Nieuw-poort". 1 Dit „Huis van de Bruid" een pront en lieflijk inge- I richt onderkomen voor 1 het geluk, heeft al in eni- ge gemeenten gestaan en binnenhuisarchitect S. Aar- dewerk uit Den Haag heeft 1 er weliswaar een modelwo- ning van willen maken, maar 1 de realiteit bepaald niet uit I het oog verloren, zodat het 1 een bewoonbaar geheel werd. 1 Wat zeg ik? Het werd een droomhuisje om onmiddellijk 1 in te stappen en ergens vind ik het maar wreed, om te- midden der ellende zoveel verleidelijks neer te planten en de jongelui, die inwonen 1 of helemaal niet wonen te laten watertanden. Niettemin is het begrijpe- lijk, dat het Bouwfonds zijn tienduizendste huis wilde vieren en het op deze manier wilde doen. Daarom nodig ik u namens het fonds graag uit, een kijkje te ko- men nemen aan die moeilijke laan achter de Kruidberger- weg, waar het huis van 11 tot en met 20 juli zal staan als expositie van het moderne wonen, nadat het morgen- middag met wat officieel vertoon zal zijn geopend. De Velsense winkeliers hebben er ook aan meege- holpen, want niet alleen een aantal fabrikanten leverden hun beste waren, maar juist de plaatselijke middenstand deed mee, om van dit juweel- tje een huis te maken, een héél mooie bruid waardig. En als u nu toch dezer aa- gen naar de Biallosterskilaan kuiert, kunt ge meteen de aanpalende percelen gaan be- kijken, die niet model zijn ingericht, maar wel door het 1 Bouwfonds werden opgetrok- ken. Inmiddels: er moet meer en 1 meer gebouwd worden, want 1 huizen als deze drukken ons alleen maar met nóg meer kracht op de nationale ramp, dié Wóniiigtiood heet en die lang niet genoeg in het hart 1 der mensen leeft. Waarom Tijdens het zaterdagse s noodweer gaf een onzer een H lift aan 'n nat echtpaar-met- M kinders, dat dankbaar in zijn j§ autootje kroop en tevreden j| huiswaarts hobbelde, g De aflevering geschiedde s niet geheel voor huis in de H Kuyperlaan, want rch me- I neer, dat laatste stukje kun- M nen we wel lopen en u wordt vreselijk vriendelijk bedankt, g Dit had tot gevolg, dat onze man bij thuiskomst beschik- U te over een paar schoenen, zj die niet de zijne waren en m die nu troosteloos op hun H eigenaar wachten. Als het H ontschoeide echtpaar-met- j kinderen even 543f belt, s komen die schoenen wel weer terecht. niet? Omdat wij, die wonen niet elke dag beseffen wat zij, die niet of nauwelijks wonen, doorstaan moeten. Hetgeen eigenlijk een ken merk van ons egoïsme is. Tijdens de weinige keren, dat ik de schoolbanken nog eens terug zie, valt het mij telkenmale met enige heim wee op, wat wij als begin nende wijsneuzen toch alle maal hebben gemist in het lagere scholierenbestaan. Er is thans een pracht van een prent in omloop, uitge voerd in wonderfraaie cou- leuren, die een stedeke aan zee laat zien met honderden verrassende details en bo ven dit alles uit stijgt een Dat de hette by tijd en wijle schrikwekkende vor men weet aan te nemen in onze doorgaans koele gewes ten is de enige reden, die wellicht aan te voeren zou zijn voor het gevaarlijke spelletje in het water, dat de laatste weken weer op geld doet in ons Noordzee kanaal. Het is echter geen gegron de reden, want het verstand blijft er koud van of wordt er warm bij, al naar je het bekijkt. Wanneer ik u zeg, dat zondag in één onzer grote rivieren een zwem mende jongeling gruwelijk om het leven kwam, omdat hij vermalen werd in de schroef van een veerpont je, zult ge begrijpen, dat het een angstig gezicht blijft een deel der Velsense va- derlandse hope te zien rondspartelen rond de pont havens in het kanaal. En aangezien zij er niet aan zul len denken, te gaan pootje baden in verdund zwavel zuur of een emmer met am moniak, vind ik het even eens een vrij huiveringwek kend gezicht, de jeugd te zien rondspartelen bij en binnen de omheining van de lozing der PEN-centrale waar het afvalwater van dit bedrijf met alle kwalijke stoffen van dien wordt ge spuid. Van harte wordt deze zwemmers hun verkoeling gegund, maar zij dienen wel te beseffen, dat hun bad een ander tot een noodsprong zou kunnen brengen en dat zij dan nog niet geheel zeker zullen zijn het broze leven te behouden. Waarom komen er op de meest ris kante plekken langs het Noordzeekanaal geen duide lijke borden met „Zwemmen levensgevaarlijk"? Wie dan nóg aan het waaghalzen slaat, kan althans toierde stapelzotten gerekend w- den. Voorlopig hoor ik c"ar, blijkens de grote belang; 1- ling voor juist deze p.;fk- ken, toe. fiF* Het aloude grapje uit myn kinderjaren, toen het korf ballen begon een sport te worden, waaraan men zich met steeds meer vreugde wijdde, is vermoedelijk allang vergeten: het was de vraag waarom de mens zich zo zou inspannen om een bal in een mandje te mikken, wanneer hij vooruit weet, dat er toch geen bodem in zit. En de vraag is inmiddels afdoende beantwoord op de duizenden velden met de duizenden mandjes aan een paal door de tienduizenden geestdriftige beoefenaren dezer vrien delijke sport. Korfbal heeft zich een warme plaats in de rij der veldspelen veroverd en het is goed, dat de IJmuidense vereniging „Door Korfbal Vriendschap" poogt steeds meer jonge mensen te winnen voor het spel met bal en korf. Maar vooral met hart en ziel, want daar gaat het in de sport het allereerst om, al zoudt ge het niet altoos zeggen. Bij korfbal is nog geen verruwing op gaan treden en het zal ook wel niet zo gauw geschieden, omdat korfbal een sport is, die eerder een brede glimlach uitlokt dan een wrede natrap. Wie wat dieper wil indringen tot de wezenstrekken van deze sport, die een spel bleef, wende zaterdag over een week zijn schreden naar de Kennemerlaan, waar een demonstratie wordt gegeven van korfbal door de vereniging DKV. En bij wijze van voorproefje alvast dit plaatje van korfballende jongelui, die lang zo verbeten niet uit d'ogen blikken als de wielrenners op de Pyreneeën doen. Helaas heb ik u in het ver leden niet in grote drom men naar ons eigen Pieter Vermeulenmuseum kunnen brengen het zij tot mijn schande verklaard. De enige, die de wonderbare uitstalling van exotische schelpen en tot geestdrift stemmende scheepsmodellen komen be zoeker, zijn de schoolreiskin- ders uit Waddinxveen en Oostmahorn, maar ons ziet ge er niet. Met mij geeft ook Velsens goe./e gemeentebestuur de moed niet op en het plaatst met regelmaat en overtui ging advertentiën in ver schillende onderwijsbladen, teneinde het bezoek aan het enige Velsense museum wie weet hebben wij er straks een tweede bij op Beekestein, te stimu leren. Zo ook in het al om verbreide zomernom- mertje van het blad „Volks onderwijs". Maar de zetter had blijkbaar evenmin als IJmuiden zelf ooit van dit culturele optrekje verno men,, want hij maakte er van „Pieter Vleurmeenmu- seum". Als ze nü maar ko men. Overigens is de familie Vermeulen in goed gezel schap, want één onzer Vel sense artsen zag zijn van eens verminkt tot „dr. Neus- man". Al geschiedde dat op on verdachte wijze ver genoeg over 's lands grenzen om de glimlach der vergoelijking gaande te maken. Lampeniei in mi! minimum in Uit het Kinheim-kamp Hoewel de voetbal bij de vereniging „Kinheim" thans stilligt, wordt desondanks op organisatorisch gebied alweer fikse ac tiviteit ontwikkeld. Aangezien onder de leden de wens is geuit dit jaar de jaar lijkse zevenkamp weer te doen doorgaan, worden hiertoe de voorbereidingen ge troffen. Daar men echter niet kan afgaan op de belangstelling van de vporstanders van deze onderlinge wedstrijden, stelt het Kinheim-bestuur de noodzakelijkheid om deze belangstelling te kunnen afwegen en laat hiervoor tot 20 juli de inschrijving van de leden open. Wel kon worden vastgesteld, dat de vijf kamp voor de jeugdige Kinheimers wel zal worden gehouden, waarover nog een beslissing van de datum zal volgen. Teneinde de voorgenomen uitwisseling met de Deense voetbalclub „Boldklubben Husum" bij Kopenhagen alvast enig perspectief te geven, zullen de Kinheimers, die hieraan willen meedoen, zich ook al nu moeten opgeven, althans in principe, terwijl men zich voorstelt een spaarrege ling voor de reis te creëren. Zoals voorgaande jaren het geval was, zal het eerste Kinheim-zaterdagelftal in Zandvoort gaan deelnemen aan het jaar lijkse bekertoernooi van Zandvoortmeeu- wen, waaraan behalve deze club en Kin heim voorts deelnemen Telefonia en IJmuiden op 17 en 24 augustus. Het programma voor het Wijkertoren- toernooi geeft op zaterdag 10 augustus de wedstrijd Wijk aan ZeeKinheim; op za terdag 17 augustus de ontmoeting Kin heimADO en zondag 25 augustus Lim- menKinheim. Van maandag 22 juli af met om half negen vertrek van de Wijkerstraatweg gaat de Kinheim-jeugd deelnemen aan het jaarlijkse KNVB-jeugdkamp. Op zaterdag 27 juli zullen de Velsense kampeerders terugkeren. Onder overweldigende belangstelling is dinsdag op het r.-k. kerkhof van de H. Bavo te Heemstede wijlen de heer L. J. P. N. A. Bouwman, in leven lid van Gede puteerde Staten van Noordholland en be stuurslid van vele instellingen en organi saties op maatschappelijk, politiek en cul tureel gebied, ter aarde besteld. Een lange rij van medelevenden volgde achter de na bestaanden de onder talrijke bloemstukken bedolven baar naar de laatste rustplaats van wijlen de heer Bouwman, die vorige week donderdag op 67-jarige leeftüd is overleden. Om half elf werd in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door -mgr. mr. A. Diepenbrock, daarbij geassisteerd door pastoor H. A. Drost en kapelaan J. Bakker. Het parochiale zangkoor onder leiding van de heer L. Neelissen zong een Gregoriaanse requiemmis met orgelbege leiding van de heer Joop Schneider. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ondermeer: de Commissaris der Koningin in Noordholland, dr. M. J. Prinsen en de griffier mr. M. A. Stufkens, het voltallige college van Gedeputeerde Staten, leden van Provinciale Staten, leden van Eerste en Tweede Kamer, onder wie professor mr. C. P. M. Romme, dr. A. M. Lucas en Jac. Groen Azn., bestuursleden van de Katholieke Radio Omroep en de St. Adel- hertvereniging, drs. Chr. van Wijngaarden, hoofd van de afdeling maatschappelijk werk ten behoeve van de probleemgezin nen van het Ministerie voor Maatschappe lijk Werk, mr. Th. Semeyns de Vries van Doesburgh, officier van justitie bij de ar rondissementsrechtbank in Den Haag, enige burgemeesters, onder wie de burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en de burgemeester van Heem stede mr. A. G. A. ridder van Rappard, de putaties van de reserve rijks- en gemeen tepolitie, van „Steun Wettig Gezag" en de Luchtwachtdienst, directies van bedrijven, waaraan de heer Bouwman leiding heeft gegeven, bestuursleden van de stichting „Het Noordholland Philharmonisch Or kest" en andere organisaties. Bloemstukken waren er onder andere van het provinciaal bestuur van Noordhol land, de Katholieke Radio Omroep, de St. Adelbertvereniging, het Noordhollands Philharmonisch Orkest, „Steun Wettig Gezag", de stoomvaartmaatschappij „Ne derland", de Nederlandse Spoorwegen, de K.L.M., Lissone Lindeman en andere overheids- en particuliere instellingen. Na de plechtigheden in de parochiekerk volgde de absoute op de begraafplaats van de H. Bavo door mgr. mr. A. Diepenbrock. In gebouw „Nieuw Berkenrode" bestond gelegenheid tot condoleren. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 De Rode Kruis campagne 1957, die dit jaar einde mei werd gehouden, heeft in Beverwijk een bedrag van f 5.667.68 opge leverd. Vorig jaar heeft men in totaal f 6.067,82 opgehaald. Ondanks deze kleine achteruitgang is het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis toch tevreden en betuigt het zijn dank aan allen, die hun medewer king hebben verleend om dit bedrag bijeen te brengen, alsmede aan hen, die offerden voor het goede doel.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10