morris: Franse parlement aanvaardt Europese verdragen „Russische paleisrevolutie leidt tot verdere internationale ontspanning" HET WEER Israëlisch dorp lag tien uur onder Syrisch mortiervuur Haarlems Dagblad Arbeidersklasse verovert de wereld ook zonder oorlog" Premier Nehroe in Den Haag: Indiase premier heden naar Cairo vertrokken Partijen beschuldigen elkaar van negering der UN O-formaties erore. Kroesjtsjev tot Tsjechen: Geruchten over naderende val van Boelganin Engeland zou Cyprus willen „opgeven" ran ruim 100 stemmen verraste alle partijen Pleidooi voor nieuw gesprek over Ned. Nieuw Guinea Enkele buien Engelsen zouden Malenkov asiel hebben aangeboden Weer verkeersslachtoffer bij Hulshorst V erkeersongelukken DIT JAAR: 585 DODEN j SOLEX RIJDEN VEILIG RIJDEN Gehr. v. Bugnum en Zoon Het woord is aan jen en een nota 71e JAARGANG No 305 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 10 JULI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 153 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De voormalige correspondent van de „New York Times" in Moskou, Salisbury, schrijft in dit blad dat Boelganin en presi dent Vorojsjilov in de kritieke uren van de omwenteling in Moskou partijsecretaris Kroesjtsjev -in de steek zouden hebben gelaten. Als gevolg hiervan zou maar schalk Boelganin hiervoor moeten betalen met het verlies van zijn functie van pre mier. Het ontslag yan Boelganin zou dan de weg kunnen openen voor de benoeming van maarschalk Zjoekov, aldus de „New York Times". (Van onze correspondent in Londen) Er zijn thans voldoende aanwijzingen, dat de Engelse regering, wat Cyprus be treft, eieren voor haar geld zal kiezen. Het Suez-avontuur heeft bewezen dat de be tekenis van Cyprus als militaire basis (af gescheiden dan van vliegvelden) zo goed als waardeloos is. In geval van een we reldoorlog is Cyprus nog kwetsbaarder dan de vroegere Suez-basis, omdat het eiland zoveel dichter bii de Sovjetgrenzen is ge legen. De overschakeling van de Engelse defen sie naar de raketwapenen schijnt tenslotte het politieke lot van Cyprus te hebben be slecht. De Engelse regering acht het gehele eiland niet langer nodig als een basis, welke het ook politiek dient te beheersen, en is thans blijkbaar bereid met een basis op het eiland, waarbij de Britse souverei- niteit geen voorwaarde meer behoeft te zijn, genoegen te nemen. onze correspondent in Parijs) DE EERSTE MINISTER van India, Pandit Nehroe, is hedenochtend om kwart voor acht aan boord van een Vickers Viscount van de Indische luchtmacht van het mili taire vliegkamp Valkenburg vertrokken. De premier van India begeeft zich met een tussenlanding in Brindisi naar Caïro, waar hij een bezoek brengt aan presi dent Nasser en waar hij twee dagen zal verblijven. Nehroe zal eveneens een bezoek aan de Soedan brengen. Bij zijn vertrek van Valkenburg werd de eerste minister van India uitgeleide gedaan door de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, de commandant van het marine-vliegkamp, kolonel A. W. Witholt, door zijn zuster Shrimati Vijayalakshmi Pandit, hoge commissaris voor India in Londen en door de Nederlandse ambassadeur in New Delhi, mr. H. A. Helb. Voor het vertrek inspecteerde premier Nehroe de gewapende macht, die met de marine kapel het eerbewijs bracht. Daarna nam hij afscheid van de ambassadeurs van de Gemenebestlanden en van de landgenoten en leden van de ambassade van India. Kinderen boden president Nehroe een ruiker rozen aan. De paleisrevolutie, die in de Sovjet-Unie is uitgebroken, zal zowel op het nationale als internationale vlak tot verdere ont spanning leiden. Wat zich thans in Rus land afspeelt, komt uit het volk zelf voort. Het proces, dat enkele jaren geleden is be gonnen (en dat door het drama in Honga rije tijdelijk tot stilstand scheen te zijn ge komen) zet zich dan ook nog steeds voort. Dit zei de Indiase premier gistermiddag in Den Haag tijdens een druk bezochte pers conferentie. Volgens Nehroe zullen de jongste ontwikkelingen in de Sovjet-Unie leiden tot betere betrekkingen met andere landen. Nieuw-Guinea Wat Nieuw-Guinea betreft, herhaalde Nehroe wat hij reeds bij de kwestie Alge rije met nadruk had verklaard: het kolo nialisme is uit de tijd. „Het ligt overigens niet op mijn weg om suggesties te doen", zei Nehroe. „maar als ik er wat van zou moeten zeggen, zou het dit zijn: Neder land en Indonesië dienen de kwestie Nieuw-Guinea en alle andere nog han gende problemen door middel van be sprekingen uit de wereld te helpen" Nehroe wenste kennelijk niet op details in te gaan. „Ik weet slechts, dat Indonesië dit punt aan de orde heeft gesteld, daarbij steunend op de sympathie van de Aziati sche landen. In de eerste plaats betreft het hier echter een geschil tussen Nederland en Indonesië, en het moet mogelijk zijn om dit vraagstuk een vreedzame oplossing te geven". De ontwapening Over het ontwapeningsoverleg in Lon den zei Nehroe, dat hij voorstander is van een desnoods tijdelijke stopzetting van alle kernproeven. Ieder voorstel, ieder akkoord, hoe onbetekenend ook, zou hij toejuichen, omdat dan tenminste het kli maat zou worden geschapen voor verdere onderhandelingen. „De psychologische om- YïOOOOGOTXT- VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. |A),,xx KVXUXXXXXXXJO'JOC* XjOOOO <X >000000 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S standigheden zijn in ieder geval gunsti ger dan enkele jaren geleden". Het Nabije Oosten Uit het interview, dat president Nasser onlangs voor de Britse televisie heeft ge geven, spreekt aldus Nehroe duide lijk een geest van verzoening. De Egypte- naren hebben zich, in beginsel, bereid ver klaard de strijdbijl te begraven door de banden met Engeland weer aan te knopen. Nehroe ging bereidwillig in op alle vra gen, die hem door zijn auditorium werden voorgelegd. Maar hij woog ieder woord zorgvuldig op een goudschaaltje af. En kele malen weifelde hij even. omdat de juiste term hem niet te binnen wilde schieten. Eens moesten zijn medewerkers hem zelfs te hulp komen om de Engelse vertaling van het woord „Gemeenschappe lijke Markt" te leveren. Aan de andere kant dwong Nehroe bewondering af door de even beknopte als heldere samenvat ting, die hij van de toch zeer gecompliceer de kwestie Kasjmir gaf. Dat hij hierbij alle verantwoordelijkheid op de schouders van de Pakistani schoof, was niet verwon derlijk. „Zolang de Pakistaanse troepen niet uit Kasimir worden teruggetrokken, kan er geen sprake zijn van een volksstem ming", zei Nehroe, die voorts nog wees op de voortdurende anti-Indiase „hetze-cam pagne", die in Pakistan wordt gevoerd. De atmosfeer wordt hierdoor steeds meer ver troebeld, aldus Nehroe. Bezoek aan Borculo Dinsdagmorgen had premier Nehroe een bezoek gebracht aan Borculo, waar hij zich liet inlichten over, en bezoeken bracht aan enkele coöperatieve bedrijven. Na in pa leis Soestdijk de lunch te hebben gebruikt met de Koningin, begaf hij zich naar Den Haag, waar de persconferentie gegeven werd. In hotel De Wittebrug gaven de ambassadeur van India en mevrouw Kapur Ialouds een receptie. (Van onze correspondent in Londen) Naar verluidt is Malenkov tijdens zijn bezoek aan Engeland in maart van het vorige jaar en opnieuw kort geleden, poli tiek asiel aangeboden. Het aanbod is ge daan toen Kroesjtsjev begonnen was Ma- lenkov's laatste medewerkers gevangen te nemen. Malenkov wist wat er aan de hand was, maar sloeg het aanbod af en vloog naar Moskou terug elf dagen voordat Boel ganin en Kroesjtsjev in Engeland aankwa men. Enkele maanden geleden, toen het zo goed als zeker was dat Malenkov's val nabij was, zouden, indien de berichten juist zijn, de Engelsen Malenkov opnieuw bescherming hebben aangeboden. Hij wei gerde echter wederom. Het aanbod zou niet zijn gedaan omdat Engeland sympathie voelt voor Malenkov, die minstens zo hardvochtig zou optreden als Stalin wanneer hij de kans zou krij gen, maar omdat zijn uitwijking naar het Westen het Sovjet-regime ernstig zou hebben ondermijnd. Op de Zuiderzeestraatweg onder. Huls horst is de 30-jarige L. Haverkamp uit Hulshorst met zijn motor tegen een boom langs de weg gereden toen hij onderweg was van Harderwijk naar huis. Het onge luk werd veroorzaakt door een personen auto uit de tegenovergestelde richting, die bij het passeren van een trailer onvoldoen de rekening hield met de hem tegemoet komende motorrijder en deze als het ware van de weg drukte. De bestuurder van de auto is na het ongeluk doorgereden. H. is onderweg naar het ziekenhuis overleden. Edam gaat feestvieren, zoals trouwens vele steden en stadjes in Nederland. De folklore komt er aan haar trekken en de historie herleeft. Zes eeuwen zijn voorbijgegaan sinds Edam stadsrechten kreeg en dat feit is thans aanleiding om van 12 tot 22 juli de bloemen en men sen buiten te zetten. De pittoreske con touren van het oude stadje spelen - zoals deze foto toont - bereidwillig mee. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 585 personen, van wie 116 kinderen. JERUZALEM (Reuter en UP) De Is raëlische nederzetting Gonen bij de Syri sche grens heeft volgens berichten uit Jeruzalem van twaalf uur dinsdagmiddag tot des avonds kwart voor tien onder Syrisch mortiervuur gelegen, waardoor een burger om het leven kwam en zeven politicmannen werden gedood. Volgens de Israëliërs werd van de zijde van de UNO vijf keer vergeefs een beroep op de Syriërs gedaan om het vuren te staken. Volgens een Syrische militaire woord voerder zijn aan Syrische kant twee vrou wen en twee kinderen gewond door het Israëlische mortiervuur. Hij zei, dat de Israëliërs met de schietpartij begonnen waren en aanvankelijk geen gehoor gege ven hadden aan het verzoek van de TJNO- waarnemers om het vuren te staken. Het Israëlische kabinet was dinsdag avond nog in spoedvergadering bijeen. Er is gevraagd om een onmiddellijke bespre king met de plaatsvervangend leider der commissie van toezicht der UNO, kolonel Byron Leary. Leary, die generaal-majoor Burns vervangt, was dinsdagochtend al naar Damascus gereisd ter bespreking van de vele grensincidenten, die zich reeds hebben voorgedaan. Des middags keerde hij in Jeruzalem terug. De „Jeruzalem Post", die vaak de mening van de Israëlische regering weergeeft, schreef dinsdag naar aanleiding van de tien uur durende schietpartij aan de Syri sche grens dat „Israël grensoverschrijdin gen en aanvallen van geregelde troepen, bewapend met machinegeweren en mor tieren niet kan voorbij laten gaan zonder maatregelen te nemen om zich te be schermen." Nergens wordt echter getracht enthou siasme te wekken voor een „preventieve oorlog", zoals vóór de aanval op Egypte het geval was. Twee versies De Israëlische versie van het incident is, dat Israëlische politie een stuk niemands land onderzocht, dat vorige week illegaal door Syrische boeren was beploegd. De Syrische troepen openden met mortieren en kanonnen het vuur en het Israëlische leger beantwoordde dit. Van Syrische zijde is verklaard, dat een Israëlische pantserafdeling op Syrisch grondgebied doordrong. Een bevel van de waarnemers der UNO het vuren te staken, werd door Israel geïgnoreerd. Toen bleek dat de Israëliërs het UNO-bevel niet op volgden, openden de Syrische troepen ten tweede male het vuur. Naar uit Jeruzalem gemeld werd, is om 21.45 uur na zes bevelen tot staking der vijandelijkheden het Syrische geschut gaan zwijgen. Men noemde in Israëlische kringen juist dinsdagavond de situatie „ernstig" en vroeg zich af of de Israëlische troepen de Syri sche posities moesten gaan bezetten. Wat er van de Syrische lezing juist is, zal pas blijken uit het verslag der waar nemers. Een woordvoerder van de UNO- commissie verklaarde, dat aan weerszijden van de grens de strijd werd geobserveerd door UNO-waarnemers. Wel werd reeds meegedeeld, dat de Syrische stellingen ge legen zijn op een heuvelrug van 600 meter, die de Israëlische nederzettingen in de Huleh vallei beheerst. Gonen ligt aan de voet van deze heuvelrug. Met 346 tegen 240 stemmen een meerderheid waarmee de meest optimistische verwachtingen werden overtroffen heeft de Franse Na tionale Vergadering gisteren toestem ming gegeven, de verdragen voor de Europese eenheidsmarkt en de atoomgemeenschap te ratificeren. De verdragen zullen dezer dagen nog door de Raad der Republiek worden behandeld, doch aangezien in dat lichaam het aantal „Europeanen" nog groter is dan in het Palais Bourbon, bestaat er geen enkel gevaar, dat er alsnog een spaak in de wielen ge stoken zal worden. Premier Maurice Bourges-Maunoury heeft in een korte rede zijn grote voldoe ning over deze resultaten uitgesproken en opgemerkt, dat „met deze daad van poli tieke moed het parlement zijn vertrouwen in de toekomst van het land uitdrukt". „Frankrijk" zo besloot de minister president „is zich zijn centrale positie in Europa bewust. Het zal in de toekomst de schakel kunnen vormen tussen ons continent en Afrika". Indeling der stemmen De afgevaardigden, die voorstem den, waren de socialisten, de r.k. Volks republikeinen, een deel van de radicalen en het merendeel van de gematigden of conservatieven. Tegen stemden de communisten, de radicale aanhangers van Mendès-France, de Poujadisten, de Gaul listen en enige rechts-georiënteerde natio nalisten. De Nationale Vergadering had eerst met 341 tegen 235 stemmen het verdrag inzake de instelling van een gemeenschappelijke markt in Europa bekrachtigd. Voor het Euratoom-verdrag stemden daarna 337 parlementsleden, terwijl 243 zich er tegen uitspraken. Tenslotte kwamen beide ver dragen als een geheel in stemming, met het bovenvermelde resultaat. Voor de stemming had onder meer de radicaal-gezinde René Pleven de ratifi catie der verdragen bepleit. Hij verklaar de, dat de gemeenschappelijke markt de beste manier vormde om Engeland uit zijn eilandpositie te halen. Reynaud was van oordeel, dat de gemeenschappelijke markt o.m. tot voordeel zal hebben, dat de eco nomische fouten, die Frankrijk de laatste tijd heeft gemaakt door zijn deficit op de handelsbalans te laten aangroeien, voort aan kunnen worden vermeden. De Westduitse Bondsdag ratificeerde vorige week de beide Europese verdragen. Als deze tenslotte door alle zes landen van Klein Europa zullen zijn geratificeerd, zullen 160 miljoen mensen door gemeen schappelijke verdragen ingeschakeld zijn bij de opbouw van een sterker Europa. De ratificatie door de overige landen de Benelux en Italië staat vast. De meesten van hen wachtten op Frankrijk voor het doen van de eerste stap, met het oog op de debacle van 1954, toen de Franse Nationale Vergadering de Europese 'defen sie-gemeenschap deed mislukken. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 STRAND - BADKLEDING ADVERTENTIE Wees verstandig en koop ook uw Solex bil SOLEX SERVICE-STATION Meervlietstraat 69, Velsen-Zuid. Telef. 5701 1 spelen, maar u weet zelf hoe het afgelopen Reuter) De Sovjetleiders Kroesjtsjev en Boelganin zijn woensdagochtend voor besprekingen met de Tsjechoslowaakse re- gerings- en partijleiders in Praag aange komen. Boelganin en Kroesjtsjev werden op het station door president Zapotocky en premier Siroky begroet. In de toespraak, die Kroesjtsjev in Vilina hield, nadat hij een uur lang aan het hoofd van de Russische regeringsdelegatie een huldiging in ontvangst had genomen, zei Kroesjtsjev „dat alles afhangt van de man nen, die het volk aanvoeren, en van de banier, waaronder zij marcheren". Hij knoopte daar een lofuiting op Novotny, de leider van de Tsjechische communisten aan vast, maar opnieuw was het een op merking die voor meer dan een uitleg vatbaar is. Kroesjtsjev zei ervan overtuigd te zijn, dat de heersende eenheid in het „socialis tische kamp" niet verbroken kan worden. „Kijk maar eens naar de contra-revolutie in Hongarije. Er zijn mensen geweest, die dachten dat Tsjechoslowakije dezelfde kant uitging". Daarop werd, blijkens het verslag dat radio-Praag van de begroeting gaf, hard gelachen". „Ja, u lacht, en wij lachen ook", riep Kroesjtsjev door het lachen heen. „Wat kortgeleden in de Sov jet-Unie gebeurde is geen geheim", zo merkte Kroesjtsjev elders in zijn toespraak op". „We hebben het zelf verteld. Wij had den enkele zwarte schapen in een goede kudde. Ze dachten dat ze de baas konden is: we hebben de zwarte schapen bij hun staart gepakt en ze uit de kudde gesmeten. De communistische partij van Tsjecho slowakije heeft ons volledig gesteund. Dat is vriendschap", aldus de Russische partij leider. (Reuter) Kroesjtsjev voegde hieraan toe: „De arbeidersklasse zal de wereld ver overen, doch hiervoor is geen oorlog nodig. Zal er oorlog komen? Wij vechten er tegen, maar het hangt niet alleen van ons af. Wij streven er naar een oorlog te vermijden. Wij hebben een machtige industrie, een groot volk, een goed leger en betrouw bare bondgenoten". (UP) Tegen de gewoonte in hebben correspondenten van nieuwsbureau's en kranten uit de Westelijke landen geen toe stemming gekregen om de Russische lei ders te volgen op hun reis door Tsjecho slowakije, en vermoedelijk is dit het werk van generaal Serov, de opvolger van Beria die met Boelganin en Kroesjtsjev meereist. Er zijn berichten dat communistische topfiguren uit de andere satellietlanden in Praag hun opperste gebieders zullen ont moeten, maar de officiële instanties zwij gen hierover. „Rude Pravo", het officiële orgaan van de Tsjechische communistische partij plaatste dinsdag de opmerking dat het be zoek van 'Boelganin en Kroesjtsjev „in be langrijkheid toegenomen was" door de re cente ontwikkelingen in de topleiding van de Russische regering. Carmen Sylva: Er zijn mensen die het hun kinderen kwalijk nemen, dat zij hun een slechte opvoeding hebben gegeven. De indiening van de verdragen inzake de Europese Economische Gemeenschap en Euratoom bij de Tweede Kamer is vrijwel samengevallen met de aanvaarding van die verdragen door de Franse Nationale Ver gadering en met de voltooiing van een ont- werp-verdrag voor een Noordse Economi sche Gemeenschap (die Zweden, Noor wegen, Denemarken en Finland zal omvat ten). Er begint dus wel wat schot te komen in de plannen tot vorming van grote Europese markten, die uiteindelijk in één algemene Europese markt zullen moeten opgaan om langs deze weg tot de schepping van een ook in andere dan economische zin Verenigd Europa te leiden. Vooral de aanvaarding van de verdragen door de Franse Nationale Vergadering is een zeer belangrijke stap in die richting. De andere landen van het Kleine Europa hebben tal van concessies moeten doen om dit resultaat te bereiken, concessies tegen sommige waarvan in de Nederlandse pers - en ook in ons blad - ernstig bezwaar is gemaakt en waarmee de Nederlandse rege ring evenmin gelukkig is. Dat laatste blijkt wel uit de opmerking, in de toelichting op het wetsontwerp, dat de regering sommige bepalingen „gaarne anders had gezien en dat het Europese karakter van het verdrag niet zo sterk is als de regering zou hebben gewenst." Maar om niet weer kans te lopen op een fiasco gelijk dat van de Europese Defensie-Gemeenschap hebben de onder handelaars te Brussel in aanzienlijke mate rekening gehouden met bepaalde belangen in deelnemende landen en in het bijzonder met de moeilijke economische en politiek- economische positie van Frankrijk. „De kans, dat de verdragen worden aanvaard en ook de uitvoering soepel verloopt, is hierdoor groter," zegt de regering. Toch hebben de concessies aan Frankrijk niet tot gevolg gehad, dat het Franse par lement de verdragen nu met grote geest drift heeft ontvangen. De ratificatie-wet werd door de Nationale Vergadering goed gekeurd met een meerderheid van slechts ongeveer zestig percent. Hetgeen niet al leen bewijst, hoe noodzakelijk de concessies waren, maar ook hoe weinig „Europees" men in sommige Franse politieke kringen nog denkt, ook al laat men daarbij de com munisten buiten beschouwing. Wat Euratoom betreft, is het waarschijn lijk slechts een toevallige samenloop van omstandigheden waardoor de indiening van het daarop betrekking hebbende wetsont werp plaats had op de dag nadat minister Zijlstra zijn „Nota inzake de kernenergie" aan de Tweede Kamer had doen toekomen. Want die nota heeft met het Euratoom- verdrag maar heel weinig te maken, al zal de uitvoering van de overheidsplannen voor het gebruik van kernenergie hier te lande in de praktijk stellig op vele punten overleg met de bevoegde instanties van Euratoom nodig maken. Trouwens, in de nota wordt er terecht op gewezen dat juist door de grote internatio nale activiteit op kernenergie-gebied de voorwaarden zijn ontstaan om „een samen werking met het buitenland op te bouwen" welke een verantwoorde uitvoering van het Nederlandse programma „mogelijk maakt." Met andere woorden: die uitvoering hangt sterk af van buitenlandse hulp. We behoe ven ons daarvoor allerminst te schamen, want het is al vaak genoeg gezegd dat ook de grootste West-Europese landen niet in staat zouden zijn, los van elkaar de enorme prestaties te verrichten, die het atoom tijdperk zal eisen. Maar wel mogen we ons een beetje schamen over de achterstand van Neder land op het gebied van het wetenschappe lijk onderzoek en het experimentele werk zowel inzake de toepassing van kernenergie voor elektriciteits-opwekking als betref fende het gebruik van isotopen voor me dische, agrarische en andere doeleinden. Het stemt ietwat somber, na alles wat er in dit opzicht door buitenlandse (en waar lijk niet alleen Amerikaanse!) geleerden is gedaan, in de ministeriële nota te moeten lezen dat er in Nederland op het onder havige gebied „nog geen of slechts geringe ervaring bestaat" en dat het door het Reactor-Centrum Nederland te stichten (nog altijd pas te stichten) onder zoekcentrum eerst in de jaren 19581960 geleidelijk aan in bedrijf zal kunnen wor den genomen, terwijl dergelijke centra in andere Europese landen reeds lang bestaan. Uit de nota spreekt duidelijk het kwanti tatieve gebrek aan Nederlandse deskundi gen op dit voor onze toekomst zo uiterst belangrijke terrein en bij het opstellen van de overheidsplannen heeft men dan ook rekening moeten houden met de stagneren de invloed van dat gebrek. Nederland, dat op wetenschappelijk ge bied zo vaak vooraan en vooruit is geweest, maakt in dit opzicht geen beste beurt. Simon Koster

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1