Het kinder hoek je van tante Els Prille mannequins toonden werk van de Huishoudschool IJmond-a^enda Het liedje van verlangen Havenberichten 11 Oudste stromingslaborato- rium voor papier 25 jaar De heer F. Pirovano veertig jaar in het papier De schutterij van Bolsward komt Scooterrijder bewusteloos langs de weg gevonden Teveel aandacht voor asfalteren „Koningin" kwam bij banketbakker op bezoek Moppen trommeltje Examens Promotielijst gymnasium „Felisenum" VRIJDAG 12 JULI 1957 TOT VIER KEER TOE en met vandaag mee vijf keer hebben de manne quins van de IJmuidense Huishoudschool gisteren in een alleraardigste optocht van huiselijke haute cou ture laten zien, dat de les sen van hun naaïleraressen geen verspilde moeite zijn geweest: de modeshow, die het cursusjaar afsloot gaf zowel van de jonge meisjes van de onderbouw als van de docheteren der boven bouw werkstukken te zien, welke onverdachte zuchten van bewondering door de met ouders en belangstel lenden gevulde zaal deden gaan. Met de dames Bos-Brus en mej. I. de Jong als „speakers" en mej. Brits onvermoeibaar achter de piano is er een keur van modelletjes geshowd, niet met het raffinement van volleerde, heupwiegende mannequins en zonder veel draaien of kleine trippel pasjes, maar wel met de giecheltjes om al die open baarheid van wat op naai les in elkaar was gestikt. De mooiste werkstukken kwamen uiteraard uit de cursus „huisnaaisters" en „huishoudelijke hulpen", maar dat zijn ook meisjes van veertien jaar en ouder, van wie een passende pya- ma verwacht kan worden. Dat er bij die pyama echter ook een peignoir was en dat een mantelpak of een cocktailjurk velen niet te erg bleek, heeft menig op recht applausje aan de kij kende schare ontlokt. Dit neemt niet weg, dat de twaalf tot veertien jari gen van de primaire op leiding hun beste beentje evenzeer voorzetten en dat de jurkjes en lingerie, die hier op de proppen kwamen ook wel eens een moeder het hoofd deden buigen voor de kundigheid harer spruiten. De tachtig mannequine- tjes, waarvan er enigen in de pauze tussen de beide avondshows genoegelijk een ijsje gingen halen, hebben inmiddels een prachtige propaganda gemaakt voor het huishoudonderwijs, dat met een tentoonstelling of een show als deze wel eer der in de openbaarheid ver scheen, maar dat toch nog al te vaak bejegend wordt met de neerbuigendheid des betweters. En mej. I. de Jong kon dan ook aan het eind met recht en reden opmerken, dat de moe ders, die dochters uit de in aanmerking komende leef tijdsgroepen rijk zijn, er maar eens over moeten denken, hen naar de Troel- straweg te zenden. Bij de japonnetjes, de feestkleedjes en de strand- pakjes, de gymkledij en de winterjurken waren diverse accesoires, gemaakt tijdens de uren „stoffensier" ge voegd, die vaak getuigden van een bijzonder goede smaak, zoals ook de mo dellen en de stoffen blijk gaven van een voortdu rend gevoel aan de kant der docenten voor deze zelfde eigenschap. Al was er wel eens een slippertje merk baar van een meisje, dat nu eenmaal de stof had ge kocht en het patroon uit gezocht en dus een minder geslaagd geheel moest la ten zien. Dat nam niet weg, dat de cirkelrokken, de vil ten rokjes en al die kleu rige attributen, waarmee een meisje mooi kan zijn tot hun recht kwamen en er zelfs enige uitblinkers langs de rijen wandelden, die dan ook door de spea kers met een extra pluim beloond werden. Zoals de rode regenjas gemaakt op de les, het peau de suède jasje, afkomstig van „eigen atelier" en enige peignoirs, die de rascoupeur tot te vredenheid zou kunnen stemmen. Op 15 juli zal het vijfentwintig jaar ge leden zijn, dat, voor zover bekend, het oudste stromingslaboratorium voor de pa pierindustrie in het Velsense bedrijf van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen N.V. zijn werkzaamheden be gon. Dit laboratorium is er op gericht, om modellen van machines te maken en die later in het groot na te bouwen. Inmiddels werden de mogelijkheden der „watermodel len bekend waardoor het mogelijk was aan een model krachten en weerstanden te me ten en deze waarden om te rekenen tot de waarden, die voor de werkelijke constructie nodig zijn. Hierdoor ontstond ook het Delftse waterloopkundig laboratorium. Het was de vroegere hoofddirecteur, de heer Joan H. A. Kruimel, die de idee opperde de vindingen ook toe te passen op de pa piermachines, zodat op 15 juli 1932 hiertoe werd besloten. Het stromingslab. heeft zich op en in verschillende bedrijfsafdelingen gevestigd; was tijdens de oorlog een wel kome „fabriek" voor klandestiene voe dingsmiddelen, wist zich direct na de oor log te herstellen in oude gedaante en kwam in 1946 in de tegenwoordige bedrijfs ruimte, boven het researchlaboratorium (de oude spiritusfabriek), welke ruimte voor de beide laboratoria veel te klein is en waarom de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat het geheel te zijner tijd zal worden overgeplaatst in de omgeving van de Renkumse fabrieken van Van Gelder Zonen. VELSEN VRIJDAG 12 JULI Thalia, 20 uur: „Botsende jeugd". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Hei- destraat geopend van 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; Filiaal Wijkerstraatweg 77, geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Banjaert- straat 13, Velsen-Noord, open van 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. „Fotokring Velsen", 20 uur. Cultureel Gebouw, eerste contactavond in de zo mer. ZATERDAG 13 JULI Thalia, 19 en 21.15 u.: „Botsende jeugd". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Speeltuinen Schulpen en Meer weiden, 14 uur, speeltuindag op tuin „De Meer- weiden". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur Heidestraat. Filiaal Wijker straatweg 77 geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. R.K. Leeszaal en bibliotheek, Banjaert- straat 13, Velsen-Noord, open van 14-17 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 12 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Gijntjes met geesten". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08-15 Het einde". W.B. Theater, 20 uur: „Het geweten van het westen". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Café „Scheywijck", 20 uur: Klaverjas- wedstrijd „Onder Ons". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 en 19-20 uur; jeugd leeszaal geopend van 18.30-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.K. Leeszaal, wegens vakantie gesloten tot .n met 14 juli. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 13 JULI Bioscopen: als vrijdag. Park „Scheybeeck", 20 uur: uitvoering Schutterij Bolsward. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 10-12 en 15-17 uur; jeugd leeszaal geopend van 14.3016.30 uur; lees- en studiehoeken geopend van 10- 12 en 15-17.30 uur. R.K. Leeszaal, wegens vakantie geslo ten tot en met 14 juli. Wijk aan Ze' filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. De heer F. Pirovano, werkbaas in de papierfabriek van Van Gelder Zonen N.V., zal zaterdag veertig jaar bij dit bedrijf in dienst zijn. De jubilaris, die aanvankelijk „op de tuin" in Beverwijk, waar hij werd geboren, werkte, kwam op zeventienjarige leeftijd in het papier als pershulp, vroeger „hekke- jongen", de hulp van de papiermaker. Via alle opeenvolgende functies werd de heer Pirovano in de twintiger jaren papier maker aan de „oude kant" en kwam later in dezelfde functie bij de grote pm. 18. In 1954 volgde zijn benoeming tot werk baas in de papierfabriek, waar hij nu weer trouw is aan de „oude kant", de fabriek, waar de oudste machines, behalve de pm. 6, die thans uit het productieproces is ge nomen wegens de nieuwste machine 21, nog dagelijks het hunne bijdragen tot de productie. Uitslagen van U.T.D. De bridgeclub U.T.D. zette deze week de zomercompetitie voort. Het resultaat was: I. Prins-Meijer 67.50°/o; 2. echtpaar Prins 60 °/o; 3. Snel-Burk 53.75 °/o; 4. dames Slaats-Schoen 52.50 °/o; 5. Pieterse-Böhm 51.87 Vo; 6. Korver-Klinkenberg 51.87 7. Schoen-Koelemeij 49.37 8. Slaats- Ponte 45.62 °/o; 9. mevr. Leijenaar-Baart 45.°/o; 10. mevr. Pietèrse-Groot 40.62 II..Gomes-v. Loon 31.87 °/o. Zaterdag zal in het kader van de zomer- evenementen der V.V.V. de Schutterij- muziek „Bolsward" een bezoek aan Be verwijk brengen. Indien de rit vanaf Bolsward zonder „panne" mag verlopen, zal om 17 uur vanaf de Markt worden gestart voor de officiële ontvangst door B. en W. op het stadhuis in park „Schey beeck". Voorafgegaan door de Beverwijkse Har moniekapel zal men de schutterij muziek in haar originele Schutterij-uniformen kunnen bewonderen langs de volgende route: Markt, Baanstraat, Kees Delfsweg, Romerkerkweg, Lijsterbeslaan, Populie renlaan, Groenelaan, Dr. Schuitstraat, Pr. Bernhardlaan, Akerendamlaan, Vondel laan, Velserweg (tot park „Scheybeeck')'. Om 20 uur zal dit korps een concert geven in Park „Scheybeeck", hetgeen zal worden besloten met een grote taptoe door. muziek en tamboers. Dit is dan tevens het laatste program mapunt van de zomer-evenementen, aan gezien maandag 22 juli de grote brand weerdemonstratie geen doorgang zal vinden. Binnenkort zal door de V.V.V. een nieuw programma plaatsvinden van 10 tot en met 18 augustus. In diezelfde week is een Lunapark op het Kuenenplein voorbereid. In het middernachtelijk uur is door pas serende automobilisten de scooterrijder V. uit Amsterdam bewusteloos op de provin ciale weg te Castricum aangetroffen. Het vermoeden bestaat dat de man met zijn scooter is geslipt en tengevolge van de val bewusteloos is geraakt. Per ambulance is hij naar het centraal ziekenhuis te Alk maar overgebracht. Door de rijkspolitie wordt in verband hiermede een onderzoek ingesteld. Op de Provinciale Weg onder Castricum heeft de autobestuurder V. uit Zaandam meer belangstelling aan de dag gelegd voor het asfalteren van deze weg dan voor het verkeer. Het gevolg hiervan was dat de auto, be stuurd door J. uit Haarlem die voor hem reed, van achteren werd aangereden. De materiële schade was aanzienlijk en V. kreeg een proces-verbaal voor zijn on oplettendheid. Bij banketbakkerij Burgmeyer in Cas tricum heeft zich gistermiddag een kleine zwerm bijen op een heester vastgezet rond de koningin, die vanwege haar overbodig heid in de korf, met een deel harer onder danen was gaan zwermen. Een oud-imker uit Bakkum, de heer de Kruyff, heeft de zwerm geschept en haar voorlopig een plaatsje in een korf van zijn buurman ge geven, die een ijverig bijenhouder is. Voor de jeugd betekende dit niet alle daags gebeuren een heerlijk schouwspel waar zij met de neus wel wat gevaarlijk bovenop stond. ■uw 'lynjiiu^ "wn- nu n»! ..^u, NEDERLAND Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgen de gevonden voorwerpen: padvindersmes, 1 gymschoen, hereniasje, zak met kurken, plastic boodschappennetje, cyperse kater, polshorloge, fototoestel in tas, duimstok, plastic bal, ring, deken en een fles limo nade, steunzool, sleutels aan een ring, broek en een overhemd, zonnebril, pakje inhoudende vest, heren jack, kindervest, padvindersriem met fietsslcutel, kinder schoen, bril in etui, rijwieltasje inh. ge reedschap, kinderfietsje, portemonnee met inhoud, balpoint, broche, twee overhem den, blauwe zwembroek met handdoek. Aanvoer op Urk. Door 64 vaartuigen werd woensdag aan de visafslag op Urk aangevoerd: 11913 pond aal en paling, prijs van f 0,83 tot f 2,10 per pond; 219 pond snoekbaars f 1,20 tot f 1,29 per pond; 406 pond baars f 1,15 tot f 1,20 per pond; 721 manden nest f 2,50 tot f 3,00 per mand van 75 pond. Besommingen van donderdag IJM 28 Amsterdam f 10.600; IJM 32 Elie f 9000; Herman IJM. 2 f 15.300; VL 153 f 8400; VL 52 f 4610; VL 122 f 9300; SCH. 153 f 5690; WR 25 f 6330; WR 51 f 4810; IJM. 11 f 1760; TX 33 f 2400. Nederland laat zich vertegenwoordigen op twee internationale manifestaties: de bovenste foto toont de Nederlandse inzending aan de Internationale Bouw- tentoonstelling in het Hansadistrict te West-Berlijn - op het moment, dat de Nederlandse minister van Volkshuis vesting, ir_ H. B. J. Witte (met donkere bril) een toelichting bij het waterbouw kundig gedeelte geeft aan de Duitse Bondspresident Theodor Heuss (vijfde van rechts). De onderste foto toont het skelet van de koepel voor het Neder lands paviljoen, dat verrijst tussen de bomen van het Brusselse terrein, dat de wereldtentoonstelling „Expo '58" zal herbergen. „Sans Atout" in de zomercompetitie In de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" werden de volgende resultaten behaald: N.Z.: 1 J. BerleeG. Geldermans 73, 2 J. BosD. Hoogenboom 73, 3 G. HaverA. Worst 71, 4 A. Worst—G. Zoontjes 69%, 5 da mes TabakBelterman 68%, 6 G. TabakB. Hoogeboom 62%. O.W.: 1 J. HamersJ. v Zutphen 67, J. StalsJ. de Lalijne 61%, 3' J. Krab—G. C. Tabak 61%, 4 dames ReijmersKleijn 61, 5 R. OosterhoutH. Oosterveen 59, 6 mevr. TabakB. Groot 54, 7 heer en mevrouw Luyendijk 49%. Renners in onderlinge competitie De rennersclub „Kennemerland" heeft de zomercompetitie voortgezet met een indivi duele wedstrijd. De uitslag was: A en B klasse, 77 km: 1 A. v. d. Bos in 2 uur, 2 min. en 23 sec., 2 C. Lute, 3 H. Hen driks. 4 D. de Vries. C klasse, 55 km: 1 M. Put, 1 uur, 30 min. en 32 sec. 2 H. Koomen, 3 C. Winkelaar, 4 C. Dulleman, 5 J. Spee, 6 J. Timmer, 7 C. v. Vuuren. „Mensen en papier" op televisie Naar wij vernemen zal de VPRO in zijn televisieprogramma op de avond van 1 augustus een uitzending verzorgen onaer de titel „Mensen en papier". Dit programma zal voor een belangrijk deel bestaan uit een directe reportage uit de papierfabriek van Van Gelder Zonen N.V. te Velsen, waarbij de nieuwe pa piermachine 21 een belangrijke plaats zal innemen. Kees was echt geen lastige jongen. Heus niet. Alleen 's avonds, dan zeurde en za nikte hij some wel een half uur. Waarom? Om nog wat langer op te mogen blijven. De grote mensen bleven ook laat op en Keesje vond zichzelf al zo groot, dat hij ook minstens tot tien uur beneden wilde blijven. En vanavond was het weer hetzelfde liedje. „Moeder, mag ik nog wat opblij ven? Moeder, hoef ik nog niet naar bed? Hè toe nou, moeder! Moeder, hoor nou eens. Moeder werd er doodmoe van. En Kees je hield niet op. Toen zei ze: „Goed dan, vanavond moet je tot tien uur opblijven. Het is nu kwart voor acht. Ga maar wat zitten lezen!" „Ha!" riep Kees verheugd. Hij nam een boek en begon te lezen. Hij las het sprook je van de zeven dwergen. Maar toen hij het bijna uit had, begon zijn hoofd toch zo vreemd te doen. Dat hoofd ging op zijn eigen houtje schuddebollen. En plots.... bom.... daar zakte Keesjes hoofd op zijn borst! Kees sliep. „Zie je nu wel", dacht moeder, maar ze zei niets. Kees sliep sliep en natuurlijk droomde hij. Hij droomde, dat er een grie zelig zwart dwergje naar hem toekwam. „Ga mee", zei het dwergje. „Jij moet van nacht toch opblijven, dus kun je mij wel even helpen!" Kees durfde niet „nee" te zeggen en dus ging hij mee. Samen liepen zij uren door. „Waar gaan we heen?" vroeg Kees. Geen antwoord. „Ik wil naar huis", zei Kees. Geen antwoord. „Ik wil naar bed", zei Kees. Geen antwoord. Keesje werd heel bang. Toen kwamen ze bij een groot huis. Daar gingen ze naar binnen. In het huis was een grote zaal. In de zaal stonden wel driehonderd bedjes. Leuke witte kin derbedjes. Maar alle dekens en lakens waren in de way. „Jij maakt de bedden op", beval de dwerg. Keesje maakte er één op en toen wilde hij er in kruipen, want hij was dóódmoe. „Hé, hé!" riep de dwerg. En met nog wel tien andere dwergjes hield hij Kees vast. „Gauw, nu het volgende bed! Vlug!" En zo moest Kees alle bedden opmaken. Toen hij bij het honderdtwintigste was, kon hij niet meer enwerd hij wakker. Daar zat moeder en hijzat rustig op de bank, thuis. „O, moeder, mag ik naar bed?" riep Kees uit. Hij wilde opstaan, maar dat ging niet, want zijn been sliep ook en dat was nog niet wakker geworden. Daarom nam moeder hem op en bracht hem naar bed. Je kunt natuurlijk best begrijpen, dat Kees sindsdien helemaal niet meer zeurde om nog langer op te mogen blijven. Beste kinderen, Nog maar enkele dagen en de grote vakantie ligt in alle vrije lengte en breedte voor jullie en je mag ermee doen wat zelf wilt tenminste voor zover de rapporten helemaal in orde waren! Want dat is natuurlijk nog wel even een teer punt. Ik kan me heel goed herinneren, dat ik toen ik de eerste keer (en de enige, gelukkig) met een heel slecht rapport thuis kwam en dan ook prompt zitten bleef, de hele vakantie zo op gezette tijden fijntjes onder mijn neus gewreven kreeg: Dat er niets van in kwam, want dat ik eerst maar eens zorgen moestenz. enz. Nu en dan wist ik precies wat er bedoeld werd. Maar onder mijn lezers en lezeressen tel ik natuur lijk helemaal geen zitten blijvers dus.waar praat ik eigenlijk over? In ieder geval wens ik jullie van ganser harte een heel gezellige vakantie met veel zon en veel plezier toe.... en als je eens even tijd over hebt.... vertel mij er ook eens wat van per brief. Ik geniet zo graag mee, zie je en misschien als het een leuke reisbe schrijving is, kan ik de andere neven en nichten ook wat van jullie avonturen mee laten genieten. Doen? Tante Els. )OOOOOCOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOCXXXXXXXXXXXXXX Onderwijzer: hulpseinen?" „En Pietje, wat zijn Pietje: „O meester, hulpseine zijne seine waarmee ze seine as de gewone seine, waarmee ze anders seine, kapot zijne". ^-.OOOOOOOCÜOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa Verborgen plaatsnamen 1. Het kleed ligt scheef. Legt u 't recht? 2. De ridder verloor zwaard en schede. 3. Door de vele regens zijn de rivieren gezwollen. 4. Hu! Wat een vies weer! Ik ben doornat! 5. Is jouw hond van zuiver ras? Nee Karei, maar het is toch een lief beest. Na zonneschijn komt toch óók weer regen. Je hebt het vandaag kunnen merken, dat het mooie weer één hele „op" is en dat le emmertjes en tcheppen dan moe- en wijken voor een egenjas en een paar Jaarzen. Maar het is loggeen november, lus de zon komt cast nog wel eens 'erug. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kan didaatsexamen geneeskunde 2e gedeelte: F. H. B. Tuynman, Hilversum, E. Houttuin, Dja karta, G. E. Kropveld, A. Polk, R. S. Rene- man, A. C. Sundermeijer, mej. A. Tillema, mej H. L. Verhoef, P. v. d. Zwaag, allen Zwaag, allen Amsterdam; I. Tj. Oh (Sema- rang). Rotterdam. Nederlandse Economische Ho geschool: Kandidaatsexamen J. van den Bent, H. A. Aarsen en L. van Wijk, allen te Rotterdam. Doctoraalexamen: R. A. de Kroes Rotterdam, D. M. N. van Wensveen, Rotter dam, W. Nijs, Rotterdam; B. Schoonbeek, Amsterdam. Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen psychologie: C. Bitter, Leiden. Kan didaatsexamen psychologie: R. Fernhout, Zwolle (cum laude), P. J. Hebly, Wormer- veer, J. van Hummel, Bussum, A. M. Ver schoor, Apeldoorn. Kandidaatsexamen rech ten: F Ietswaart, Hilversum. H. Lowei, Baarn. I. Raghoebar, Suriname, J, van Vie- gen, Rijswijk (cum laude); H. F. G. Somsen, Kampen, H. J. Q. Tichelman, Terneuzen. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doc toraalexamen biologie: mej. G. Röpcke en mej. M. H. Koning beide te Amsterdam Doc toraalexamen Engels: mevr. A. v. d. Mel- Harting, Amsterdam. Kandidaatsexamen En gels: mej S. E. Poortman, mej. S. J. A. van 't Hullenaar en M. tDnvlee allen 'te Am sterdam, N. J. Melder, Utrecht. Doctoraal examen muziekwetenschap, Ch. J. Maas, Bussum, Doctoraalexamen psychologie: H. Houman, Amsterdam. Kandidaatexamen eco nomie M H. Zwaanswijk, Amsterdam. Be vorderd tot doctor in de letteren en wijsbe geerten op proefschrift getiteld: „Dostojev- skij, romancier", de heer J. v. d. Eng, gebo ren te Uitgeest. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Bevor derd tot arts mevrouw M. A. C Wijnperle- Oskamp, mej. D. H. Frenkel, mej. H. K. Lankamp en de heren H. J. R. Pastoor, V. J. Maas, N. van Eekelen, Tan Wie Tiong, R. N. E. van Walree. A, H. Weiner, J. E. Japikse, J. Bendien. J. A. F. van Hezik allen te Am sterdam, en H. B. Deitmers te Purmerend Geslaagd voor het artsexamen 1ste gedeelte: mevrouw A. A. Scherpenisse-Jonker, mej. Th. M. J. van Eijden en de heren C. F. Boer- lijst. J. M. Kamps, J. Pool, R. Enthoven, P. M. Snapper, A. E. Bouwer, B. C. Kagenaar, R. A. Altenpohl allen te Amsterdam, L. A. Scherpenisse Hoorn en E. R Coene, Haar lem. Rotterdam. Kandidaatsexamen economi sche wetenschappen: J. Zonne te Vlaardin- gen. Doctoraalexamen: L Traas, Rotterdam. LEIDEN Gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerdheid (cum laude), de heer Ko Swan Sik, geboren te Magelang, wo nende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de heer J. W. Schoor te Noordwijk aan Zee. Geslaagd voor doctoraal Nederlands recht de heer J. C. van Munster van Heu- ven te Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde, W. Dorst te Leiden, geologie W. A. W. Leeflang te Den Haag, biologie de heer C. A. W. Jeekel te Heemstede, kan didaats examen geschiedenis mej. E. Kamp te Bloemendaal. Haarlem. Voor het diploma „modinette" van de Stichting Vakopleiding Confectie- Industrie zijn geslaagd de dames: I. Dekker R. van Emmerik, B. Jans, A. Kamps B. van Roode, N. v. d. Sluis, H. Steffens, T. Bakker R. Born, A. Bruynen, T. Galjaard, N. Hui zing, C. Loerakker M. Weide en A. van Res teren allen te Haarlem. Overveen. Aan het Kennemer Lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen hbs a Swenny Bosman, Lies Cieremans, Ma rina Keller, Dick Kruysmulder, Peter van Maanen, Jozien Pel, Herman Peters, Jur Pluim, Èlly du Pon, Helga Quaadgras, Rein Steensma, Geesje Tjassens Keizer, Hetty van Veen, Geertje van der Velden, Nita Walther. Afgewezen zes kandidaten. HAARLEM In het gebouw van de Haarlemse Kegelbond zijn geslaagd voor het mulo-diploma A de dames M. J. van Kordelaar, A. Jagt, M. A. Wentzel, A. W. Bergsma, T. Volmer, A. v. Slooten, T. Dries- sen te Velsen, T. v. Schieveen, A. J. Pater, J. Vellinga, M. A. Meijer, H. P. de Leeuw, B. G. Klos, J. W. Boer, M. J. Schreuders, J. F. Kooien, M.W. Kroonstuiver, C. Rekkers D. C. v. Kalken, A. J. C. Vermeulen te Haar lem, G. H. van Duyn, J. G. Romeijn G. van Veelen, A. M. C. Stam, P. P. Oort te Bever wijk. P. van Keimpema te Haarlemmer meer, S. L. Knook te Haarlemmermeer, A. C. van Turennout te Lisse, M. Koper, C. S. van der Stoep, H. M. van der Belt te Heemstede, N. van der Zwet-Slotemaker te Velsen, M. H. Epker en T. J. Koper te Zandvoort. Voor diploma A zijn geslaagd de heren H. J. Kerkhoven, J. C. Moolenaar te Lisse, P. S. Hoope, J. A. G. Lenaers, H. van Schooten te Beverwijk, H. Officier. L. E. van Trappe, H. E. P. M. Coenen, W. M. Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Saxen van Dordrecht. Nore van Ant werpen, Markab van Swansea, Porthos van Norfolk, Abbekerk van Rotterdam, Draco van Rotterdam, Eemstroom van Londen, Al- tho van Londen, Jonan van Goole, Elbe van Rotterdam, Leo van Rotterdam, Neptune van Baltimore, Reliable van Londen, George S Andreadis van Norfolk, Pellworm van Mara- stadt, Sendeja van La Koruna, Caland van Rotterdam, Zaanstroom van Huil, Wittekind van Kastrup, Favoriet van Londen, Whitby Abbey van Goole, Hinde van Londen, Va- liente van Santander, Bullfinch van Londen, Heinrich Wessels van Neustadt, Vechtstroom van Londen, Clytoneus van Liverpool, Flevo van Alicante, Wallonia van Gothenburg, Oceaan van Rouen, Ganakust van Hamburg. Vertrokken zijn: Gazelle naar Bremen. Ju piter naar Hamburg, Hontestroom naar Lon den. Apsehron naar Batoem. Vivipara naar de Noordzee op proefvaart, IJsselborg naar Rotterdam, Hans naar Rensburg, Frans naar Stockholm, Rempang naar Hamburg, Geja naar Mariestadt, Aegir naar Trinidad, An- nitsa naar Norfolk, Lisbeth naar Bremer haven, Prinsegracht naar Terneuzen, Tyne naar Yarmouth, Lissy naar Hamburg, Castor naar Antwerpen. Duiveland naar Dover, Har- lingen naar Gefle. Jonan naar Rotterdam. Wexford naar Goole Deo Favente naar Le Havre, Markab naar Delfzijl, Altho naar Antwerpen, Simara naar Hampton Roads. Theseus naar Hamburg, Burnhope naar Rot terdam, Saxen naar Vanern. Van eerste naar tweede klasse: Mattie Deutekom, Wim Diepraam, Mar jan Engelkes, Frank Ensink, Lieneke Fre- richs, Ankie Geursen, Rita Groot, Adri Huider, Pieter Willem LaGro, Berend ter- Meulen, Simon Mey, Elea Rueb, Siem Slings, Willem v. Tuijll, Ilja Veldman, 11 afgewezen, aan 1 herexamen opgelegd. Van tweede naar derde klasse: Piet Blom, Tineke Dekker, Petra de GrSaf, Carla Hartendorf, Ineke Korringa, Tuusje Kwint, Tom Möckel, Hanna Oort- huijs, Alrich Parson, Monica v. d. Pluim, Willy v. Reewijk, René Reinhart, Jetteke Schalkwijk, Kaarlo Schepel, Dirk Jan Schoenmaker, Martha Schoonkind, Rina Terstall, Liesbeth v. Tuijll, Cor Vink, Ja- nita Visser, Joest Voorzanger, Paul Wor- mer, Elly Verbaan, 2 afgew., aan 1 her examen opgelegd. Van derde naar vierde klasse: Peter de Buck, Adri van Maanen, Loes Meijer, Elly Stuurman, Judith Zimmer man, 11 afgew., aan 5 leerl. herexamen op gelegd. Van vierde naar vijfde klasse: Chris Albers, Hinrik Amsing, Floris de 'Graaf, Liesbeth Hekman, Annemijn Oort- huijs, Wim Staring, Jaap Timmers, Lucie v. Tongeren, Edu v. Tuijll, Gerdie Vreeling, Erik v. d. Woude, 8 afgew., aan 2 herexa men opgelegd. Van vijfde naar zesde klasse: Peter Bakker, Jan Blaauw, Adri Offen- berg, Joosje Oorthuijs, Anneke Schenk, 2 afgew., aan 2 herexamen opgelegd. Drost, B. W. Maris te Bloemendaal, H. M. C. van Coevorden te Aerdenhout, A. P. Walstra, F. J. Piets, B. Klein, J. Heuper man, H. P. M. van der Hoeven, P. E. Bren- del, R. de Graaff, J. F. D. van Leeuwen, W. C. Dielemans, H. Bekker, J. A. van Wijngaarden, L. Bekkers, J. H. van der Booren, E. A. Borst, D. S. Meulenberg, W. Aardema, H. P. de Jor.g, B. X. Klap te Haarlem, A. Jacobs, J. F. Paap. H. van Willigenburg te Zandvoort, J. van Eldik te Velsen, F. S. Hoep, J. N. Flink, L. Herkes te Heemstede, P. J. Hes, R. Tomassen, A. Opdam, D. Vonk A. Schweitzer, A. R. van Vuuren, P. J. Kloosterman, C. de Kool, J. van Hooff te Velsen, J. Redeker te Over veen, G. H. A. de Graaff te Halfweg, R. Slagt te Haarlemmermeer, J. den Dekker, D. Vonk, J. C. Schreuder te Zwanenburg, J. Ouwehand te Hoofddorp, G. van Aspe- ren te Schoonhoven en H. Langhout te Aalsmeer. Verder zijn geslaagd: C. Mica-Van der Plas, A. Braakman, W. Overbeek, A. M. Allard, E. de Brie, H. S. Bender, A. C. E. Douwes, E. J. van den Heuvel te Haarlem, G. van Eek te Vogelenzang en Ph. Bakker te Beverwijk. Haarlem. Bij de lijst van geslaagden voor het eindexamen middelbare meisjes school aan het r.k. lyceum „Sancta Maria" is verzuimd te vermelden, dat veertien kandidaten zijn afgewezen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13