Ook Beverwijkse raad speelde met de mogelijkheid uitbreidingen te stoppen kaas Teleurstelling over geringe aandacht voor het agrarische leed Heemskerk en Beverwijk moeten samenwerken in plan „Oosterwijk" „Suomi" bereidt drie-landen-reis voor Inenting tegen polio Werkgrens" in principe door raad Heemskerk aanvaard Doe'méér met ONDANKS GERUSTSTELLENDE VOORUITZICHTEN Medische verzorging tijdens weekeinde Jeugdig en fris als een meisje, wijs als een vrouw, zó is „Margriet'. Burgerlijke stand van Beverwijk ...toch verleid: KAAS vuint 't pleit! Lokroep: lekkere snoep'n Wortel, zeg?nee... weer pech! W5TTE NO-IRON DAMES-BLOUSE tijssen textiel „The Kid" blijft in vertoning j u L< 1^57 EEN NOTA VAN het adviescollege voor het IJmond-gebied omtrent de be bouwing van de IJmond heeft de Beverwijkse gemeenteraad gisteravond aan leiding gegeven om in een uitvoerige discussie zijn mening hierover te kennen te geven. Van vele zijden werd vooral de agrarische en naar veler mening nogal negatieve kant van de nota toegelicht en bekeken. De heer D e W e y e r (K.V.P.) sprak er namens zijn fractie zijn verwondering over uit, dat „Gedeputeerde Staten deze totale afwijking van het streekplan mogelijk hebben gemaakt". Spreker zei, dat deze op het eerste oog onschuldige voordracht, op de achtergrond zeer vergaande consequenties had, omdat hierbij het bestaan van vele agrariërs was gemoeid. Ongeveer 95 ha van de allerbeste gronden en een groot aantal goede bedrijven worden in hun bestaan bedreigd, aldus de heer De Weyer. Hij drong aan op vervangende tuinbouwgrond, dit niet op verwijtende toon, want hij was van de goede wil van het college meer dan overtuigd - zijn teleurstelling ging dan ook in hoofdzaak uit naar de provinciale overheid, die „tot nu toe hardnekkig blijft weigeren loyaal mee te werken aan de beschikbaarstelling van de veelbesproken 110 ha duinterrein die het eigendom van de provincie zijn". Spreker verwachtte door deze afwijzende houding een verbittering onder de tuinders en stelde in het vooruitzicht, dat, als er voortdurend geweigerd wordt medewerking te verlenen, de K.V.P.-fractie overwoog eenzelfde houding aan te nemen als in de Heemskerkse raad is gehoord, namelijk alle medewerking tot uitbreidingsplannen te weigeren, indien niet eerst voor vervangende gronden voor de tuinders wordt gezorgd. Hij zou van B. en W. een antwoorcl willen horen, hoe zij een weg zien om bij Gedeputeerde Staten of bij hogere instanties zeer sterk aan te dringen op het beschikbaarstellen van enig ciuinterrem. Van A.R. zijde liet de heer Koger zijn waarschuwende stem horen, om toch voor al geen overijlde stappen te doen, doch liever eerst eens af te wachten welk advies het advies-college over deze affaire zou uitbrengen. Ook hij was doordrongen van de nood der tuinders, maar meende toch, dat onbezonnen stappen weinig succes zouden boeken en dat een gezamenlijk op treden vruchtbaarder zou blijken te zijn. Hij doelde hiermee op plannen van de Heemskerkse raad en op het I.L.V.T., dat een onderhoud met de minister heeft aan gevraagd naar aanleiding van een brief van de minister tot instelling van een commissie van onderzoek. De heer Koger vond het teleurstellend, dat de Agrarische commissie van het Advies-college tot dus ver nog geen nota had samengesteld, maar hij meende toch dit advies te moeten af wachten. De heer Van Dorp (P.v.d.A.) zou het juiste aantal Beverwijkse gedupeerde tuin ders willen weten en de heer C o e 1 i n g h (P.v.d.A.) attendeerde op de mogelijke con sequenties van een eventueel niet-meer- meewerken aan uitbreidingsplannen, zoals de heer De Weyer dit had bedoeld. Het zou een zeer slechte beurt betekenen, zo meen de hij. Ook de heer M u s k e e (C.P.N.) wachtte op een nota van de commissie van onder zoek. Niet zó slecht Aangezien de vragen in grote lijnen wel overeenkwamen, pakte wethouder V e s- s i e s alles bij elkaar en deelde mee, dat Beverwijk er niet zó slecht voorstond, want, met de verschillende agrarische be drijven mee die gaan liquideren, bestaat er nog maar een behoefte aan circa 12 ha ver vangende tuinbouwgrond; 9 hectare was er daarvoor nog beschikbaar en 14.9 ha stond op de nominatie te worden aangekocht, zo dat hiermee althans voor Beverwijk, de behoefte ruimschoots gedekt zou zijn. Over de kosten van de grond kon de wethouder zich niet uitlaten: wel wist hij, dat de IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst de artsen H. de Jong, Hofstedestraat 48, tel. 5652 en W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsen- straat 3, tel. 5259, en mevrouw M. Bak ker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOODR en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: M. A. de Ruijter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange Wijk en Duinerweg 3, tel. 4234. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstr. 43 Apotheken De zondag- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, tel. 02513 212. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts D. R. Mans- holt, Vinkenaan 23, tel. 8320 te raad plegen. Apotheken Elswout-Anotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760, en Santpoort.se Apotheek, Bloemerdaalse- straatweg 145, Santpoort-station, tel. K 2560 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor Santpoort en Driehuis: zuster De Jong, Brederoodseweg 45, tel. K 2560 8756; voor Velsen-noord, dorp en TJmui- den-oost: zuster Spiers, Geelvinckstraat 27, K 2510 3936; voor IJmuiden-oost en -west: zuster Gomes, Leeuweriklaan no. 39. ""STRICUM Dr. A. P. W. A. M. de Jongh, Kon. Julia- nastraat 1, tel. 534. Zr. v. Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. no. 544. Verloskundige Mevrouw ScholtenKloes, Vinkenbaan no. 8, telefoon 590. grond, na weer bouwrijp gemaakt te zijn, niet tegen kostprijs aan de tuinders kon worden doorverkocht, omdat dit onbetaal baar voor hen zou zijn. De gewraakte 110 ha duinterrein speelde voor Beverwijk dus geen rol, maar de heer Vessies stelde vast, dat Beverwijk zou blij ven meevechten voor een oplossing van het agrarische vraagstuk, ook al betrof het hier een IJmond-partner; ook om dit te be spreken was er door de I.L.V.T. een onder houd met de minister aangevraagd en te gelijk zou dan het grote bezwaar van Pro vinciale Staten worden onderzocht, des noods door Wageningen, of het inderdaad bezwaren voor het grondwater in het duin terrein zou opleveren als er tuinbouwbe drijven op gevestigd zouden worden. Spreker roemde de voortvarendheid en de successen van de I.L.V.T., waarnaar heel Nederland met belangstelling uitkijkt. Het voorbereidende rapport van het adviescol lege was bijna gereed, maar door ziekte van de ene en aftreden van een andere wethouder, was er stagnatie ontstaan. In tweede instantie bespraken de heren Koger, Van Dorp en Coelingh de belangrijkheid van het advies-college en het I.L.V.T., waarover de meningen nogal verschilden. Wethouder Vessies gaf de oplossing: het I.L.V.T. had reeds zolang met het bijl tje gehakt, dat het verstandiger was om ook de komende besprekingen en adviezen hierover te voeren en uit te brengen. De sociologische achtergronden van de uit breidingsplannen zouden dan tegelijk be hartigd kunnen worden. Ook andere kanten De voorzitter, burgemeester Bruinsma, vond het jammer, dat het advies van het advies-college de aandacht alleen maar agrarisch had getrokken. Hij vond het wel eens goed te kunnen meedelen, dat Bever wijk na de oorlog reeds 3000 woningen had gebouwd, zonder medewerking van de I.L.V.T., en dat het streekplan-Noord met opzet ontwikkeld werd vanuit Beverwijk. De heer Bruinsma meende daarom dat het de plicht van Heemskerk was om ook hun aandeel in dit plan-Oosterwijk en ook in Meeresteyn te geven en niet tegen te wer ken. Ook Beverwijk heeft belang bij een goede oplossing van het agrarische pro bleem en hij was van mening, dat deze nota nodig is en naar de mening van B. en W. „uitsluitend een gevolg is van het feit, dat hogere autoriteiten, ondanks her haaldelijk aandringen van Beverwijk verzuimd hebben tijdig die bestuurlijke maatregelen te treffen welke voor een evenwichtige ontwikkeling van dit gebied zo noodzakelijk zijn". Er bestaat kennelijk een bezorgdheid, aldus de voorzitter, dat de kern niet uit Beverwijk zal groeien, maar hij waarschuwde de raadsleden, dat het „wel een illusie zal blijven" dat er uit de drie gemeenten een centraal bestuur zal komen, waaronder een gemeenschap zou kunnen worden opgebouwd. W oningbouwfinanciering Een voorstel tot wijziging van een raads besluit inzake kasgeldvoorzieningen bracht de heren De Boer (P.v.d.A.) en D e R u i- t e r (C.H.U.) tot de vraag of er geen reden bestond om op het voorstel terug te komen, indien de regering toch alleen maar nega tief stond tegenover de woningbouw met tafel om een krediet van 12.000 te ver strekken, zodat met ingang van oktober aanstaande alle kinderen van 2, 3 en 4 jaar driemaal achtereen kunnen worden gevac cineerd. Zonder daarom gevraagd te heb ben, verleende de voorzitter „dokter" D e Ruiter het woord. Natuurlijk kreeg het college van de arts een pluim op de hoed en hij vond het lofwaardig dat het college juist dit vaccin wilde gebruiken, waarmee bewezen was, dat het gebruik ervan vol komen onschuldig was. Ook de voorzit ter hoopte, dat deze mededeling bq het publiek alle ongerustheid hierover zou wegnemen. Wethouder G e r r i t s e had vooraf een korte uitleg gegeven over de snelheid waarmee dit vaccin moet worden besteld: het ligt namelijk in de bedoeling om alle benodigde entstof, dus voor drie injecties tegelijk in huis te hebben; in oktober zal dan de eerste prik gegeven worden, in november de tweede en zes a zeven maan den later de derde. Het benodigde vaccin wordt van rijkswege gratis verstrekt en de overige kosten zijn voor rekening van de gemeente, voor zover zij niet uit een vrij willige bijdrage van de ouders bestreden kunnen worden. Natuurlijk werd het voorstel zonder stemming goedgekeurd. Licht en lucht Na een geheime zitting, die een uur duurde, werd er meegedeeld dat uit het krediet voor de bouw van een nieuw stad huis, waar men voorlopig toch niet aan toe zou komen, een bedrag van 56.000 ter beschikking was gesteld voor de moderni sering van de huidige raadzaal en overige vertrekken van Scheijbeeck. De bekleding zal worden verwijderd en er komen nieuwe tafels en stoelen (abura-hout in noten kleur met reebruin damast), de tafels zullen in het vervolg onbedekt blijven, geen stof nesten meer dus, „licht en lucht", zei de burgemeester. Speciale persstoelen komen er ook, een leeszaal voor de raadsleden, een nieuw bureau voor de burgemeester, een kamer voor de wethouders, nieuwe lopers op de trap en speciale lopers voor trouwpartijen. De Beverwijkse bruidjes gaan een vriendelijke tijd tegemoet: spe ciaal voor de jonge paartjes komt er een 2-persoons trouwbankje, (zonder leunin gen) dus elkaar vasthouden is geboden! Voor de begeleidende jonkertjes komen er eveneens kleine bankjes. Maar de raadzaal ondergaat nog een verdere verjonging, de tafels zullen in hoefijzervorm worden neergezet, de notu listen komen bij het raam vooraan in de zaal te zitten, waardoor er meer ruimte zal ontstaan voor het publiek, dat ook al van nieuwe zitplaatsen zal worden voorzien. Over koffie voor het publiek werd niet ge praat, dat is zo langzamerhand al een goede gewoonte geworden! Met de inrichting van het geheel dacht men vóór de tunnel opening klaar te zijn. Aan een verzoek van het Departement Beverwijk der Maatschappij tot Nut van het Algemeen om subsidie voor zijn werk, zal zo mogelijk voor het winterseizoen wor den voldaan. De voorgestelde benoemingen werden zonder wijziging goedgekeurd, zodat de dames H. M. Keilman-Beerman en A. M. Oostenrijk-Huisman beiden uit Heemstede en mej. J. E. M. Thijsse uit Bloemendaal zijn benoemd tot lerares aan de gemeente lijke huishoud- en industrieschool voor het tijdvak van 1 augustus 1957 tot en met 31 juli 1958. ADVERTENTIE Niet voor niets is „Margriet" reeds jarenlang het gróótste blad van Nederland! De gemeenteraad van Heemskerk heeft donderdagavond in haar vergadering alle aandacht besteed aan de bespreking van een principe-besluit over de vaststelling van een „werkgrens" anders dan de gemeentegrens met de gemeente Bever wijk, in het uitbreidingsplan „Oosterwijk", dat in beide gemeenten ligt. De voor zitter, burgemeester H. Nielen, maakte met een grote plattegrond van het bewuste gebied de leden duidelijk, dat de grillige grens tussen de gemeenten zou verdwijnen en plaats maken voor een „werkgrens", zodat beide gemeenten een vast omlijnd en logisch geheel zouden krijgen te verwezenlijken. Dit heeft echter tot gevolg dat de gemeente Beverwijk wegen gaat aanleggen in de gemeente Heemskerk, waarvoor de raad zijn toestemming moet verlenen. Daarnaast zullen enkele werken door de gemeenten samen worden uitgevoerd en de voorzitter deelde uitvoerig mede hoe men dat denkt te doen. Over het type woningen waren de heren het niet helemaal eens en ook rezen er enkele andere bezwaren. Zo vroeg de heer Beentjes (KVP) zich af of de consequenties van deze ge zamenlijke uitvoering niet bezwaarlijk waren voor de gemeente Heemskerk, waarop de heer Nielen hem duidelijk trachtte te maken dat de gezamenlijke ex ploitatie van de gronden als een eenheid moet worden beschouwd, evenals de te stichten woningen. Beide gemeenten heb ben een verzorgingsfunctie, zowel voor woningen, voor industrie, als voor winkel huizen en volgens het college riiöet alles erop gericht zijn een en ander gezamenlijk klaar te maken. Openbare diensten Volgens de voorzitter zou vooral Bever wijk zijn aangewezen, zorg te dragen voor openbare voorzieningen. Daardoor is de bouw voor Beverwijk dan ook duurder en als er gezamenlijk wordt aangepakt kan er in goed samenspel gelijk op ge speeld worden. Daar zou volgens de heer Nielen nog bij komen, dat de gemeente Beverwijk ver ten achter is met de woningbouw, een reden waarom Heemskerk hierin zou moeten bijstaan. Hij gaf voorts een uiteenzetting over de indeling van de woningtypes. De heer Beentjes vroeg naar de mogelijkheid om ook middenstandswonin gen te plaatsen en hoewel naar des voor zitters mening de mogelijkheid, om parti culieren te stimuleren om door middel van premiebouw middenstandswoningen te laten zetten niet groot was, zou de omtrek van de Hoogdorperweg, indien mogelijk, de enige plaats kunnen zijn. Tegenstand en tevredenheid De heer De Graaf (Arb.) wilde graag weten of dit principe-besluit niet gevaar lijk zou zijn voor de gemeente, doch de voorzitter stelde hem gerust met de mede deling dat als gevolg van dit besluit be sprekingen kunnen worden gehouden met de gemeente Beverwijk over bijv. het onderhoud van de riolen, over straat- en huisvuilafvoer enz., dingen die men vooraf niet kan vastleggen. De Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suomi", die al in 1948 met haar leden begon met buitenlandse sportuitwisselingen, toen die met Edmonton (Engeland) voor de eerste maal de Velsense atleten over het Kanaal bracht, zal ook dit jaar de contacten voortzetten. Een flinke groep Suomi-leden zal op herhaaldelijk aan dringen van de Duitse Leichtsportverein „Sindelfingen", met welke vereniging een nauwe band is aangeknoopt, op 16 augustus de reis per autobus naar de omgeving van Stuttgart voor de tweede maal ondernemen. Met de Duitse club, die de Velsense atleten wel weer allervriendelijkst zal ont vangen, en de Sportklub „S.C. Oberhaardt" zullen op 17 augustus wedstrijden in het fraaie sportpark worden gehouden. Geboren: Caroline J. M., d. van P. Iman- se en J. J. M. Pot; Theodorus A. J., z. van J. C. Vosse en C. A. Warmenhoven, Elly, d. van A. Heijmans en M. H. Vinke, Saskia W., d. van J. Groenewoud en W. v. Haren, Ernestiena C., d. van G. Wolf en A. van der Linde, Johannes T. J., z. van T. A. Bakker en M. A. Bakker, Ronaldus J., z. van T. J. Lameris en C. Huijboom, Maria J., „kort geld" en geen positieve oplossing aan 1 d. van M. Stoker en E. C. Duiker, Albert J., de hand wist te doen. De heer DeRuiteriz. van E. de Vries en F. Visscher, Leonie, d. had ergens gelezen dat er wel geld op J van J. Thomas en J. van Buitenen, Johan- lange termijn kon worden verstrekt en hij I nes H., z. van J. C. Duin en E. Bruijns, stelde de voorzitter de vraag of hier voor Beverwijk ook niet iets zou kunnen worden bereikt. De voorzitter reageerde hierop met de opmerking, dat dit wel enigszins ten dentieus klonk, maar dat hij hierop later in geheime zitting zou terugkomen. Wethouder A 1 b e r d a had gemakkelijk antwoorden: inderdaad baarde de geld- positie en speciaal voor de woningbouw, grote zorgen, maar maatregelen hiervoor waren nog niet bekend. Een zeer vooruitstrevende houding gaat Beverwijk innemen met de inenting van het Salk-vaccin tegen polio. Onvoorbereid voor de raadsleden lag er een voorstel ter Hans W., z. van A. W. Cuperus en M. A. M. Cohrs, Cornelis P., z. van J. van der Lem en E. M. de Goede, Eduard F., z. van F. J. Kabel en J. D. A. Oorschot, Johanna A., d. van H. C. Sprangers en H. G. de Wit, Jose- phina C., d. van J. Hulshout en C. Apel doorn, Cornelus J., z. van J. Scholten en C. M. van Donselaar. Ondertrouwd: C. G. Vet en A. C. Bruins, S. C. Schavemaker en M. G. de Ruijter, V. Zwart en C. M. Amelsbeek. Getrouwd: F. Vos en Y. Smaal. Overleden: A. G. de Groot, 76 j., wed. van F. de Smit; M. van der Kolk, 59 j. N. van der Does, 49 j. F. Langendijk, 69 j., echtg. van C. W. Böttger, E. ten Boom, 77 j. De Duitse gastheren en -vrouwen zullen het verblijf van de Suomi-groep zo aan genaam mogelijk maken, gedurende de week, die zij er is. Er staan onder andere tochten op het programma naar de Titisee bij Freiburg, het slot Liechtenstein en Stuttgart. Na het verblijf in Sindelfingen zullen de Velsense atleten niet rechtstreeks huis waarts keren, aangezien zij op donderdag 23 augustus naar Parijs rijden, in de Ville Lumière een avond- en nachtverblijf mee maken om de volgende dag, 24 augustus over Brussel naar Velsen-Beverwijk terug te keren. Via Parijs terug Voor „Suomi" betekent deze reis het negentiende contact met buitenlandse clubs sedert 1948. In 1949 werd Virserum in Zweden bezocht en Edmonton en Alvsjö op „Watervliet" ontvangen. In 1950 kwam Edmonton en ging Suomi naar Virserum (Zweden). In 1951 werd de verre trip naar Graz (Oostenrijk) gemaakt en in dat zelfde jaar werd Edmonton opnieuw ontvangen en het volgend jaar 1952 werd dit pro gramma omgekeerd. In 1953 was men gast- vrouwe voor Engeland en Zweden (Fin spang) en het jaar daarop is Sindelfingen (Duitsland) bezocht. Een Suomi-reis naar Denemarken werd in 1955 ondernomen en daarenboven zijn toen Engeland en Duits land (Sindelfingen) ontvangen. In 1956 ging Suomi naar Edmonton en ontving een com binatie van drie Deense atletiekclubs. ADVERTENTIE ADVERTENTIE (niet strijken) maten 36 t/m 46. ALLEEN ZATERDAG Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 De president van de Amsterdamse recht bank heeft donderdag de eis, die door Roy Export Company in kort geding was ge steld om de vertoningen van de oude film „The Kid" (Het jochie) van Chaplin in ons land te staken, afgewezen. De gedaagden waren het filmverhuurkantoor Meteor Films en het City Concern. De vertoningen, die vorige week reeds in Rotterdam en Den Haag begonnen waren, mogen nu worden voortgezet. In Amsterdam begint de film vandaag vrijdag in Flora en City te draai en. In de overwegingen, die tot het afwij zen van de vordering leidden, stelde de de president, dat niet in voldoende mate in de contracten van Roy Export Company was gebleken, dat deze alleen over de verr toningsrechten in Nederland beschikt. Ter zitting had Meteor Films aangevoerd, dat zij de film betrokken had van een andere buitenlandse onderneming en niet wist dat de rechten in handen waren van Roy Ex port Company. De president overwoog in zijn vonnis, dat een kort geding zich be zwaarlijk leent om de kwestie van de bui tenlandse auteursrechten uit te zoeken Eiseres werd veroordeeld tot de kosten van het geding ad 215, misschien een ongewone situatie, maar de moraal is duidelijk: haal KAAS in huis en iedereen komt er op af. In deze dure tijd zoiets lekkers voor zó weinig geld. dat is gewoon een wonder! Elke dag opnieuw! vV<4, Pubiikatle van Het Nederlands Zuivefbureaü I II >11 IIIHI IIIIIHIMIII—II Niettemin bleef de heer De Graaf niet zo erg verheugd over het principe besluit en de heer R o o z e n (KVP) die daarentegen het besluit zeer verstandig noemde, vroeg zich toch af of dit niet een voorloper zou kunnen zijn van een grens wijziging, hoewel het anderzijds naar zijn mening het motief van samenvoeging wegnam. De heer R o o z e n (KVP) zag nog een ander bezwaar. Hij was nl. van mening dat de bouwverordening van de gemeente Heemskerk goedkopere bouw ten gevolge zou hebben dan die van Beverwijk, een mening welke de voorzitter hem bestreed, daar alles volgens uniforme bebouwings voorschriften zal moeten geschieden. Hierna werd met algemene stemmen het voorstel over de „werkgrens" aan genomen. Nieuwe wethouder In het begin van de vergadering werd de heer C. J. A. de Ruijter door de burge meester beëdigd, waarna de nieuwbe noemde, na een herstemming met 8 van de 13 stemmen werd gekozen als wet houder. De voorzitter meende dat de stoel hem wel niet geheel vreemd zou zijn, hoe wel er sinds zijn vertrek als wethouder veel was veranderd. Doch met de ervaring van vroeger zou hij het college weer goede diensten bewijzen, meende de heer Nielen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven over de personeelsvoorziening en het loonstelsel, waarin de heer Been tjes (KVP) niet veel voordeel zag. De voorzitter maakte hem echter duidelijk, dat niet alleen bij hogere prestaties meer loon kan worden uitgekeerd, ook de tijd vóór de ambtenaren in het volle loon vallen, is nu met een derde ingekort. Nadat de heer J. J. Wellen was benoemd tot ambtenaar van de Burgerlijke Stand besloot de raad na enige bespreking tot het aangaan van een vaste geldlening tot een bedrag van f 740.000. Een voorstel om schoollokalen te ver huren aan Heemskerkse verenigingen ont moette nogal wat bezwaren. Het café in Zo vond de heer M u y e n (Arb.) het heel mooi dat men de school beschikbaar wilde stellen, doch hij vroeg zich af of men daarmee van de zaak af was. Heems kerk heeft veel te weinig plaatsen waar kleine verenigingen bijeen kunnen komen en deze worden dan verdreven naar de café's, wat naar zijn mening niet de weg is. De voorzitter zei dat dit probleem wel de volle aandacht had van het college, doch dat vergaderlokalen nu eenmaal niet als aardbeien wensen te groeien. De heer De Graaf (Arb.) zou willen weten of alleen de lokalen van de open bare scholen hier worden bedoeld en waarom niet die van de scholen voor bij zonder onderwijs. Van de voorzitter vernam hij dat de openbare scholen gemeente-eigendom zijn en dat de vrijheid van de bijzondere scho len nadrukkelijk is vastgesteld. Over de bebouwingen van woningen aan het plan „De Oosterzij" was men het ook niet geheel eens. De heer M u y e n (Arb.) was bevreesd dat het overgrote deel bestemd zou zijn voor de Hoogovens en naar zijn mening waren er geen woningen voor kleinere ge zinnen. Anderen kwamen er tegen op, dat de huren niet geheel gelijk waren. Volgens de voorzitter zouden plannen op stapel staan om woningen te laten bou wen met minder slaapkamers en het col lege zou stappen doen om in het kleine gebied de huren zo gelijk mogelijk te hou den. Waarmee de raad dan tenslotte te vreden huiswaarts keerde. BOQoaxioonfmYymwmtYinnfminnfmTmYVYYYVYYYVY^y WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk up Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN 's Gravenhage, 12 juli: Vangstbericht van hedenmorgen uit volle zee: Scheve- ningen: 635 kantjes, 6655 nog 35 net ten, 73—3, 116—34, 123—5, 124—5, 242—3, 3—4, "-7—3, 121—3, 30—2 - 4, 24 gisteren 60, 325 is thuisstomende, 33340, 412, 195—8, 254—8, 341—4. 402—10, 412 nog 120 mijl, 5—8, 15—15, 25—15, 30—30, 37—15, 4510, 55 nog 190 mijl, 84 noe 210 mijl, 87 —2, 130—8, 210 gisteren 50, 236—12, 250— 40, 297—9, 310—3, 399—6, 32—10, 40—4, 49 2, 992, 1324, 1332, 189 geen vangst, 200 g. v., 262—2, 285—5, 79—3, 141—6, 23— 2, 53—8 104—5, 39 g. v., 201 g. v„ 264 g. v., 199 g. v., 78—4, 305—9, 56—3, 159 nog 165 mijl, 229—3, 105 g. v., 339—5, 20 g. v., 223—2, 314—14. Vlaardingen: 78 gisteren geen vangst, 203—7, 216—5, 115 g. v., 142—14, 197 gis teren 45, 199 gisteren 51, 613, 834, 166 —4, 14—6, 56—5, 89—50, 132—9, 121 gis teren 85 plus 200 kisten, 153 gisteren 40. Binnen te Scheveningen: SCH 161127 k., 242239, 9220 plus 200 kisten verse haring, 19—390, 412—640.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15