Er staat belangrijk nieuws op de achterpagina I Opgepakt Tunesisch politicus door de Fransen vrijgelaten MORRIS 'fjeforei/oufiuy/ Uit de bocht gevlogen Verontwaardiging in Belgrado over Kroesjtsjevs hoon HET WEER Haarlems Dagblad Hij wilde gevangen Algerijnse leiders over het bestand polsen Voor Vespa J. J. v. Kooten Gomoelka vlak bij de Tsjechische grens: gereed voor ontmoeting Kleinzoon Karim volgt Aga Khan op Overstromingen in China Bijna 2 meter water in Sjanghai Krachtige wind Twee miljoen Argentijnen in staking Hulp van Tito voor Syrië? Vijf doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 604 DODEN j SOLEX RODEN VEILIG RODEN Gebr. v. Bugnum en Zoon Geen tunnel en geen brug voor de Westerschelde Verzwakte resolutie van Internationaal V.V.V. Staking in de Belgiscke metaalbedrijven voorbij Premier Van Acker stelde vakbondleiders tevreden Het woord is aan België zet invoer stop van rode en witte kool 72e JAARGANG No 3 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 13 JULI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 302e JAARGANG No 156 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (UP) Op het vliegveld Orly is de Tunesische politicus Abdelmagi Chaker door de Franse veiligheidsdienst gear resteerd. Chaker had documenten bij zich die bestemd waren voor de Algerijnse op standelingenleiders, die in Frankrijk ge vangen zitten. Vrijdagochtend is Chaker weer vrijgelaten, nadat hij voor een Franse krijgsraad in staat van beschuldiging van „het in gevaar brengen van de Franse vei ligheid" was gesteld. Chaker is directeur van het politiek bu reau van de Neo-Destour in Tunis. Tunesië streeft naar een wapenstilstand in Algerije, omdat de Tunesische regering vreest dat de opstand naar Tunesië zal overslaan. Het feit dat Chaker documenten bij zich had voor Ben Bella, een van de gearresteerde topfiguren van de Algerijnse opstand, en het feit dat hij in voorwaardelijke vrijheid is gesteld, hebben te Parijs het vermoeden gewekt, dat Chaker opdracht had met Ben Bella te spreken over een wapenstilstand in Algerije, en dat de Franse regering hem daarbij weinig in de weg wil leggen, hoe wel Chaker voor het Franse krijgsrecht een misdadiger is - zoals blijkt uit de ten laste legging van vrijdagochtend. De Franse autoriteiten hebben meege deeld, dat de militaire rechter hem ver boden had Bella op te zoeken. Vrijdagavond was Chaker aanwezig op een persconferentie van de Tunesische am bassadeur in Frankrijk, Mohamed Mas- moudi, maar hij gaf geen commentaar op het gebeurde. Masmoudi zei, dat Chaker een vraag had willen overbrengen naar Bella in de ge vangenis. „De boodschap had niet anders ten doel dan de mening van Bella en zijn vier kameraden te vragen over de moge lijkheid in de toekomst van onderhande lingen," zei de ambassadeur. „Ik betreur het, dat de Franse regering het nuttig heeft geoordeeld om de bedoe ling van mijn regering te miskennen en de onuerhandeiingen moeilijkheden in de weg te leggen," zei ivïasmoudi. „Het in staat van oescnuidiging stellen van de heer Chaker," besloot Masmoudi, „is volgens mij een affaire van dezelfde aard ais het onder scheppen van het vliegtuig van Bella en zijn metgezellen." De speciale volmachten (AFP) De fractievoorzitters van de Franse Nationale Vergadering hebben het debat over uitbreiding van de speciale volmachten van de Franse regering ten aanzien van het moederland vastgesteld op dinsdag aanstaande. Deze beslissing is niet in overeenstemming met de wens van de regering, die onverwijlde opening van het debat had gewild. Volgens waarnemers bestaan er in de boezem der fracties meningsverschillen over deze kwestie. Uitbreiding van de vol machten tot het moederland zou op aan zienlijke weerstand stuiten. Vele afgevaar digden, die wel erkennen dat de huidige wetsbepalingen onvoldoende zijn om een overslaan van de Algerijnse verzetsstrijd naar het moederland te beantwoorden, ma ken zich toch ongerust over de inbreuk op de traditionele Franse rechtsbeginselen, waartoe zekere bepalingen van het rege ringsontwerp zouden kunnen leiden, met name die betreffende de voorlopige hech tenis, gedwongen aanwijzing van de ver blijfplaats voor medeplichtigen aan terreur en huiszoekingen bij dag en nacht. GENèVE (Reuter, UP) Prins Karim, de oudste kleinzoon van wijlen de Aga Khan, is benoemd tot diens opvolger als 49ste „Imam" (geestelijk leider) van de Ismaelitische Mohammedaanse sekte, die twintig miljoen Mohammedanen omvat. Prins Karim is de negentienjarige oudste zoon van prins Ali Khan uit diens eerste huwelijk met de vroegere mevrouw Loei Guinness. De mededeling dat de Aga Khan zijn kleinzoon als opvolger geprefereerd had boven zijn beide zoons Ali Khan en Sadroeddin Khan, werd gedaan nadat de familieraad drie uur in de villa bijeen was geweest. De Aga Khan motiveerde zijn bes'Vit in zijn testament als volgt: „Gezien de fundamenteel gewijzigde omstandigheden der laatste jaren waaronder de ontdekking van de atoom-wetenschap, ben ik ervan overtuigd, dat het in het belang is van de Ismaeli-gemeenschap, dat ik opgevolgd word door een jonge man, die gedurende de laatste jaren zijn opvoeding en ont wikkeling heeft ontvangen, midden in het nieuwe tijdperk en die een nieuwe kijk op het leven heeft, in de functie van Imam". Prins Karim studeerde tot voor kort op de Harvard universiteit in de Verenigde Staten. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 MOTOR - BROMFIETSKLEDING ADVERTENTIE Hoofddealer voor Haarlem en omstreken Houtplein 18-20 - Tel. 12000 Gr. Houtstraat 140 - Tel. 12349 reeds v.a. 1293.- Ons vakkundig onderhoud betekent voor u veilig rijden. TAIPEH (UP) In Taipeh wordt verno men dat grote gebieden akkerland in com munistisch China overstroomd zijn, waar door meer dan tienduizend personen dak loos zijn geworden. Berichten in de communistisch* Chinese pers meldden, dat in Sjanghai het water 1,80 meter hoog staat en het vervoer in de haven tot stilstand is gekomen. De overstromingen, die beschreven wor den als de ergste in de Chinese geschiedenis, zijn veroorzaakt door hevige, wekenlange regenval. BELGRADO (Reuter) De critiek die Kroesjtsjev donderdag in Praag aan het adres van Joegoslavië uitte en vooral zijn opmerking dat het systeem van arbeiders raden goed voldoet, zolang de Amerikanen vlees en tarwe leveren, heeft volgens di plomatieke waarnemers de openbare me ning in Belgrado zeer geschokt. President Tito zou met hoge ambtenaren Kroesjtsjevs rede bestuderen. Volgens on bevestigde berichten heeft de Joegoslavi sche ambassadeur in Praag, Nikezic, reeds opdracht gekregen Kroesjtsjev aan zijn verstand te brengen, dat verklaringen als die van donderdag de betrekkingen van Joegoslavië met de Sovjet-Unie en de zaak van de socialistische wereld slechts kunnen schaden. In sommige kringen in de Joegoslavische hoofdstad gelooft men, dat Kroesjtsjev met opzet zijn denigrerende opmerking maakte. In deze kringen vermoedt men, dat de Russische partijleider maandag te Lwow, op weg naar Tsjecho-Slowakije, de Joegoslavische vice-presidenten Kardelj en Rankovic ontmoet heeft, die een reis naar de Sovjet-Unie maken. Kardelj en Ran kovic zouden mogelijk eisen hebben ge steld, die Kroesjtsjev geïrriteerd hebben. Men vraagt zich zelfs af, of de beide m CXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXJOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOt VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien. Matige, aan vankelijk nu en dan krachtige zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. Joooooooocxxioooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc DIT NUMMER BESTAAT UIT 24 PAGINA'S WAARIN OPGENOMEN ERBIJ Vrijdag is op de met knipperlichten beveiligde overweg in de Hollandseweg te Mijdrecht een grote personenauto aangereden door een goederentrein op de lijn NieuwersluisUithoorn. De kostbare auto werd dertig meter over de baan meegesleurd. De twee inzit tenden kwamen er met lichte verwon dingen afVan de auto bleef - zoals de foto toont - niet meer over dan een glanzend wrak. Een van de inzittenden was een 69-jarige Heemstedenaar. BUENOS AIRES (AFP) Bijna twee miljoen Argentijnse arbeiders hebben ge hoor gegeven aan de stakingsoproep van de commissie der Argentijnse vakbonden. Talrijke industrieën zijn door de staking getroffen. Er zijn geen incidenten voorge vallen. De staking die 24 uur moet duren is uitgeroepen uit protest tegen de voort durende stijging van de kosten van het levensonderhoud. vice-presidenten naar Belgrado terugge roepen zullen worden. PRAAG (UP) Nikita Kroesjtsjev en Nikolai Boelganin zullen vandaag geschei den optrekken: de ene gaat naar Ostrawa, het mijnwerkerscentrum van Moravië, en de andere naar Brno. Het is echter niet bekend, wie naar welke der twee plaatsen gaat. Maar Westelijke waarnemers achten het meest waarschijnlijk, dat Kroesjtsjev, die zélf mijnwerker is geweest, naar Ostra- wa zal gaan. Vrijdag bezochten de Russische leiders het industriegebied Bratislawa. In het pa leis van het presidium van de raad van commissarissen stadhuis in Bra tislawa waren zij de eregasten op een re ceptie van de Slowaakse communistische partij-secretaris Karei Bacelik, die als slachtoffer van een komende zuivering in Tsjechoslowakije gedoodverfd is. WARSCHAU (UP) Van officiële zijde in de Poolse hoofdstad is vernomen dat partij-leider Vladyslav Gomoelka „met verlof" is en ergens op een landgoed dichtbij de grens met Tsjechoslowakije verblijf houdt. Waarnemers betwijfelen of Gomoelka's reis naar Wisla in het Silezische gebergte iets te maken heeft met de tegenwoordig heid van Kroesjtsjev en Boelganin in Tjsechoslowakije. Hij bevindt zich niette min dichtbij de grens om bij de hand te zijn, voor het geval de Russische leiders mochten besluiten hun rondreis door Tsjechoslowakije tot in Polen uit te brei den. Jaknikkers BERLIJN (Reuter) Het Centrale Co mité van de Oostduitse communistische partij heeft eenstemmig het ontslag van Molotov, Malenkov en Kaganowitsj uit het partijpresidium goedgekeurd, aldus meldt het Oostduitse partijblad „Neues Deutsch- land". Het comité was van 10 tot 12 juli bijeen. In een kort communqué, dat zaterdag door „Neues Deutschland" werd gepubliceerd, wordt Dmitri Sjepilov, de voormalige mi nister van Buitenlandse Zaken, die met de anderen werd teruggezet, niet genoemd. ROME (UP) De leider van de Ita liaanse communistische partij, Palmiro Togliatti, heeft zijn volgelingen zaterdag ervoor gewaarschuwd zich niet te laten misleiden door medelijden voor de „gro te vier" slachtoffers van de jongste zui vering in Moskou. Togliatti, vroeger beschermeling van Molotov, gaf enthou siast zijn steun aan de uitstoting van Molotov-Malenkov c.s. uit het presidium van de Russische communistische partij. Togliatti, die eens beschouwd werd als een „stalinist", bracht donderdag ver slag luit aan het Centrale Comité van de partij. BELGRADO (UP) De Syrische minis ter van Buitenlandse Zaken Salah Bitar heeft vrijdagavond een langdurig onder houd gehad met president Tito van Joe goslavië over „de verbetering van de poli tieke en economische betrekkingen tussen beide landen". Bitar zei later in een persconferentie: „Syrië is niet alleen geïnteresseerd in een uitbreiding van de handel, ook in kapi taalsinvesteringen en technische hulp ter exploitatie van de natuurlijke rijkdom men. Syrië hoopt op belangrijke hulp van Joegoslavië op dat gebied". De op een bromfiets gezeten 63-jarige heer J. Rademaker uit de Zwijndrechtse- straat te Rotterdam is door een tramwagen van lijn 9 meegesleurd en gedood. R. was zeer doof en moet de signalen van de trambestuurder niet gehoord hebben. Een Duits echtpaar uit Wilhelmshafen is te Enschedé dodelijk verongelukt. De 34-jarige A. G. Ullrich en zijn 32-jarige vrouw werden, toen ze met hun motor met zijspan het gevaarlijke kruispunt Laares- singelOldenzaalse straat wilden over steken, aangereden door een van rechts komende personenauto. Hij moest zowel aan het verkeer van links als van rechts voorrang verlenen. Met volle vaart vloog hij echter het kruispunt over. Op de onbewaakte overweg in de Klok- kendijk te Rijssen zijn twee op een scooter gezeten personen door een uit de richting Wierden komende trein aangereden en onmiddellijk gedood. De scooter werd be stuurd door de 34-jarige heer G. D. Nij- mijer uit Rotterdam; zijn 71-jarige vader, de heer A. M. Nijmijer uit Nijverdal zat achterop. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 604 personen, van wie 118 kinderen. ADVERTENTIE Wees verstandig en knop ook uw Solex bti SOLEX SERVICE STATION t0i8 'J3I»X 'Pinz-nasjaA '69 lEBJjsiaiiAjaam De directie van de Rijkswaterstaat heeft aan de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen medegedeeld, dat zij zowel uit eigen beweging als op grond van de herhaalde malen gedane suggesties, de mogelijkheid van een tunnel door de Schelde tussen Zeeuws-Vlaanderen en Noord-Brabant heeft overwogen. Zij is tot de conclusie gekomen, dat de gedachte aan een dergelijk kunstwerk moet worden prijsgegeven. Het zou zo kostbaar worden dat het economisch niet te verdedigen is. De uitvoerbaarheid in het betreffende riviergedeelte staat bovendien niet vast De bouw van een brug over de Wester schelde is uit zuiver constructief oogpunt bezien wel mogelijk. Daar zij echter een belangrijke zeevaartweg zou kruisen, zou zij aan buitengewone en zeer hoge eisen moeten voldoen en zou daardoor buiten sporig kostbaar worden. Zij zou een vrije doorvaarthoogte van vele tientallen meters moeten hebben en daardoor zouden ook zeer lange en hoge toeleidende viaducten noodzakelijk zijn. Bovendien zouden de overspanningen van de scheepvaartgeulen zeer wijd moeten zijn, waarbij een rivier mond als die van de Westerschelde nog de moeilijkheid geeft dat de plaats van de thans bestaande scheepvaartgeulen niet als bestendig kan worden beschouwd. Zeer ingrijpende rivierwerken zouden bij uit voering van een brug over de Wester schelde noodzakelijk worden. Op grond van deze overwegingen meent de Rijks waterstaat dat besprekingen over de kwestie van weinig nut zullen zijn. TUNIS (Reuter) De politieke commis sie van het congres van het internationale verbond van vakverenigingen heeft vrij dagavond in Tunis een gewijzigde resolu tie over Algerije aangenomen, die aan zienlijk minder scherp gesteld is dan de voorgaande van 4 juli. Thans dringt men aan op: erkenning door Frankrijk van het Algerijnse volk en van zijn recht op zelfbeschikking (er wordt dus thans niet over Algerijnse onafhanke lijkheid of zelfbestuur gesproken) en be vestiging door de Algerijnen van hun wil om de vrijheid en belangen van alle be volkingsgroepen in geheel Algerije in het kader van de Frans-Algeriinse vriend schap te respecteren. (Deze clausule is op verzoek van de Britse, Franse en Ita liaanse gedelegeerden ingevoegd in het belang van de Europeanen in Algerije). Tijdens de training voor de KNMV- races raakte de Haarlemmer Kaspers vrijdagmiddag met zijn 125 cc-machine in de Tarzanbocht op het circuit van Zandvoort uit de baan. Hij maakte een grote duikeling en belandde twintig meter verder in de berm. Met een lichte hersenschudding, een bloedende neus en met klachten over pijn in de rug werd hij naar het Grote Gasthuis in Haarlem vervoerd. Zijn toestand is niet ernstig. (Van onze correspondent in Brussel) Onderhandelingen, welke vrijdag werden gehouden onder leiding van premier Van Acker, eindigden om tien uur met een overeenkomst inzake de stakingsactie. Maandag zal het werk in de metaalfabrie- ken worden hervat, nadat meer dan 200.000 arbeiders gedurende twee weken hebben gestaakt voor een dubbel vakantie-geld, dat zij overigens niet krijgen. Immers, de overeenkomst van gisteravond houdt in, dat in het raam van het protokol van de produktiviteit, dat in mei 1954 tussen de vakbonden en de werkgevers werd afge sloten, per 1 januari aan de arbeiders een produktiviteitspremie van 2 of 3 percent van het bruto-loon zal worden toegekend. De premie zal in iedere tak van bedrijf door bijzondere commissies worden be paald. De vakbonden en de werkgevers hebben deze oplossing, welke door premier Van Acker werd voorgesteld, aanvaard en zullen deze in hun organisaties verdedigen. Men beschouwt een en ander als een over winning van Van Acker en als een neder laag van de Luikse vakbondsleider Renard, die aan de stakers te Luik heeft beloofd „onvoorwaardelijk, en direct" het dubbele vakantie-geld van de werkgevers af te dwingen. De vakbondsleiders hebben overigens vastgelegd dat zij van de eis van dubbel vakantiegeld niet zullen afzien. De werkgevers hebben naar aanleiding daarvan in het communiqué van de con ferentie een even scherp zinnetje laten in lassen, namelijk dat zij een periode van stabiliteit in de metaalindustrie noodzake lijk achten, een periode welke dient te lo pen tot 31 december 1958, gedurende welke zij geen enkele nieuwe sociale last kunnen aanvaarden. In totaal hebben sommige bedrijven thans reeds meer dan een maandproduktie aan verlies geboekt door de staking. Multatuli De ganse moraal van de wereld zou misschien kunnen worden samengevat in de woorden: doe als de meesten. ADVERTENTIE Op maandag 15 juli gaat de grens van België en Luxemburg dicht voor rode en witte kool uit ons land. Deze maatregel is weer genomen op grond van de be palingen in het landbouwprotocol tussen ons land en deze twee landen welke een dergelijk invoerverbod mogelijk maken als de prijsontwikkeling in het eigen land hiertoe aanleiding geeft. Naar het zich thans laat aanzien, zal het aantal gemeenschappelijke Europese instel lingen binnenkort, door het totstandkomen van de Economische Gemeenschap en Euratoom, weer met twee worden uitge breid. Ook die twee zullen hun eigen par lementaire en uitvoerende organen, minis terscomités, secretariaten, enzovoorts krij gen, zoals de Raad van Europa, de Ge meenschap voor Kolen en Staal en de West-Europese Unie die nu reeds hebben. We zullen ons dan kunnen verheugen in het bezit van vijf Europese parlementen en verder (daar de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking geen eigen parlement maar wel de andere ge noemde organen heeft) krijgen we dan, evenals een jonge huisvrouw, „van alles zes". Nu dit schrikbeeld van bureaucratische overdaad voor West-Europa begint op te rijzen, is het niet alleen begrijpelijk maar verdient het ook alle waardering, dat de Raad van Europa het initiatief heeft ge nomen voor een poging om voor al die parlementen, al die uitvoerende organen, al die secretariaten, commissies, comités, werkgroepen en wat dies meer zij, één gemeenschappelijke plaats van vestiging te vinden. Een plaats van vestiging die dan, zij het nog lange tijd slechts in scherp gelimiteerde mate, althans officieus de „hoofdstad van het Verenigd Europa" zou worden. Er valt alles te zeggen voor het vestigen van de zetels der verschillende organisaties voor Europese samenwerking en eenwor ding (behalve de zes hier genoemde zijn er nog enige kleinere) in één stad. Op het ogenblik is de situatie in dit opzicht niet anders dan chaotisch. De ministers, die tot de diverse Europese ministerraden be horen, moeten nu eens in Luxemburg (voor de Kolen, en Staal-Gemeenschap), dan weer in Londen (als het over de West- Europese Unie gaat), nu in Parijs (ten behoeve van de O.E.E.S.) en dan in Straats burg (als een der betrokken parlementen daar bijeen is) vergaderen. En bij bijzon dere gelegenheden, als het hun om utili- teits- of publiciteitsredenen gewenst voor kwam, hebben zij de laatste jaren daar tussen-door ook nog in Brussel, Rome, Den Haag, Venetië, Noordwijk en Messina ver gaderd. En ook de parlementariërs, die tot commissies of werkgroepen van de diverse Europese instellingen behoren, reizen voortdurend kris-kras door Europa. Dit alles gaat natuurlijk ten koste van veel tijd, veel geld en veel efficiency. De Politieke Commissie van de Raad van Europa heeft nu een aanbeveling voor het ministerscomité van de Raad opgesteld, die daarop neerkomt dat dit comité de regerin gen van de zes landen van „Klein Europa" zouden moeten verzoeken, over de keus van de zetel der nieuwe Europese instellingen met het comité overleg te plegen en zich bij hun keus te laten leiden door een vijftal principes. De voornaamste daarvan zijn: één enkele zetel voor de organen der ge meenschappen van de zes (eventueel met uitzondering van het Hof van Justitie, dat in Luxemburg zou kunnen blijven waar het nu alleen de K.S.G. dient), één enkele zetel voor de Europese parlementen, en een ge meenschappelijke plaats van vestiging van de executives van deze gemeenschappen met die der inter-gouvernementele organi saties waaraan méér landen dan alleen de zes deelnemen. De keus zou moeten vallen op „een centraal gelegen stad, die over moderne communicatie-middelen en inter nationale persdiensten beschikt of daarmee kan worden uitgerust." Ook wenst de commissie dat de zes regeringen zich categorisch verzetten tegen „elke rivaliteit van belangen of prestige" tussen steden of landen in verband met de keus. Ook dit is inderdaad een belangrijke eis, want dergelijke rivaliteiten kunnen leiden tot compromis-beslissingen, waar mee het algemeen belang niet gediend wordt. Zo zou de zetel van de K.S.G. inder tijd waarschijnlijk niet in Luxemburg maar in het veel geschiktere Brussel zijn ge komen als de rivaliteit tussen Brussel en Luik dit niet verhinderd had. Het kiezen van de informele „hoofdstad van het Verenigd Europa" mag niet op dezelfde wijze door compromis-overwegin gen worden beïnvloed, want daarvoor is die keus van veel te grote betekenis. De gemeenschappelijke zetel van de Europese instellingen moet zodanig worden gekozen, dat hij het maximum aan mogelijkheden biedt niet alleen voor gemakkelijk contact tussen dit centrale punt en de verschillende deelnemende landen, maar ook en vooral - voor nauwe en efficiënte samenwerking tussen al die instellingen onderling. Want - en dit moet de betrokken regeringen bij de keus in de eerste plaats voor ogen staan - uit die vele instellingen moet uit eindelijk één instelling, één supra-nationale regering van een federatief-verenigd Euro pa, kunnen groeien. Simon Koster

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1