1 Problemen Jan van Gemerden adspiranten- toernooi in augustus in Velsen tlderWm ZWARE SHAG Voetbalvereniging „Beverwijk" heeft matig jaar achter de rug THALIA Visserij-varia 79. IJmond-agenda em Aie/?öv\de/ick k^\k£tkkkiM Jaarverslag 1956 m. mm wm wm Wfo v Reeds 35 verenigingen schreven in lekker pittig! ORCAM op de honderd velden J NEDERLAND B Ons vruchtengebak is iets aparts W. F. Visserhuis overleefde eerste moeilijkheden P.E.N. huldigde trouwe Beverwijker DOUWE EGBERTS Demonstratie korfbal zaterdagavond aan - Kennemerlaan Speeltuinfeest van „Kindergenot" (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Vitesse wi! dertig mille investeren Hoge prijzen op laatste aardbeienveiling Rusland gaat enorm fabriekschip voor de walvisvangst bouwen ïl! lÉl B I Divanbed Innerspring matras 29.50 57.- 86.50 NU samen voor 50 Heemskerkse bejaarden waren een dagje uit R.-k. woningbouwvereni ging bouwt in „Duinwijk" DONDERDAG 18 JULI 1957 NA EEN SENIOREN- en een juniorentoernooi zal de Haarlemse Voetbal Bond in augustus van dit jaar ook een adspiranten-toernooi houden. Dit toernooi, dat is voort gekomen uit het jaarlijks in Velsen gehouden verzoenings-adspirantentoernooi, zal op de bijvelden van het sportpark „Schoonenberg" en de terreinen van „Waterloo" worden gespeeld. De gemeente Velsen heeft hiervoor alle medewerking toegezegd en heeft zelfs nog een prijs beschikbaar gesteld. De winnaar van het toernooi komt in aanmerking voor de prijs van de Haarlemse Voetbal Bond, die is beschikbaar gesteld door „De Zwaluwen". Het toernooi te Velsen, waarvoor al vijfendertig van de vijfenvijftig verenigin gen in het district van de HVB hebben in geschreven, wordt gehouden op de zater dagmiddagen van 17 en 24 augustus. Het verzoenings-adspirantentoemooi in Velsen zal daarmee ophouden te bestaan. Dit toernooi ontstond drie jaar geleden na de bestaande controverse tussen het beroeps- en amateurvoetbal in Velsen. Met mede werking van de twee grootste voetbalver enigingen in Velsen is dit toernooi in 1955 en 1956 een succes geweest. Dit jaar rijpte toen het plan bij de commissie van voorbe reiding om in overleg met de Haarlemse Voetbal Bond jaarlijks in Velsen een adspirantentoernooi van de HVB te orga niseren. Alle verenigingen werden aange schreven en het getal van 35 inschrijvingen duidt wel aan dat er interesse voldoende is. Volgend jaar verwacht men zeker 50 van de 55 verenigingen. Twee maal tien minuten Het toernooi kreeg de naam mee van Jan van Gemerden, een bestuurder van de Haarlemse Voetbal Bond. De adspiranten jongens van 8 tot 12 jaar zullen twee maal tien minuten spelen in dit toernooi. De winnaarsgroepen spelen op het Sport park Schoonenberg wedstrijden van twee maal zeven en een halve minuut. Er zal worden gespeeld in zeven groepen van vijf ADVERTENTIE KENNEMERIAAN 88. IJMUIDEN, TELEFOON 5520 Uit het jaarverslag van het bejaarden centrum „W. F. Visserhuis" te Velsen blijkt dat de eerste helft van het jaar 1956 grotendeels in beslag werd genomen door de afwerking en de inrichting van het ver zorgingshuis en de dertig daarbij behoren de woningen. Het verzorgingshuis werd in de laatste week van december 1955 opgeleverd, de dertig woningen op 8 januari 1956. Het duurde echter nog enkele maanden alvo rens de verschillende installaties (centrale verwarming, lift, elektrische schelinrich- ting, etc.) geheel klaar waren. De inrichting van het tehuis, meubilering, stoffering etc., verliep vlot en volgens de plannen. Het heeft zeer veel moeite gekost om het tehuis geheel bezet te krijgen. Blijk baar had men zich een zeer optimistische voorstelling gevormd omtrent de pension- prijzen, want na het bekend worden van deze prijzen trokken velen zich terug. Bovendien was er veel meer vraag naar éénpersoonskamers dan naar tweeper soonskamers en 't tehuis bezit nu eenmaal helaas veel meer echtparenkamers. De ze ven éénnersoonskamers hebben dan ook natuurlijk geen moeilijkheden opgeleverd. Aan het eind van het jaar was het te huis geheel bezet en wel op de volgende wijze: 7 éénpersoonskamers: alle bezet; 25 tweepersoonskamers: 4 kamers bezet door echtparen; 10 kamers bezet door 2 ver schillende personen; 10 kamers bezet door één persoon; 1 kamer verhuurd per 1 januari 1957. Totaal aanwezig op 31 december 1956: 45 personen, waarvan vier niet afkomstig uit de gemeente Velsen. Vooral de bezetting van de kamers door twee verschillende personen had zeer veel voeten in de aarde en nam ook veel tijd, omdat verschillende combinaties steeds weer mislukten. Met de woningen ging het gemakkelij ker. Al spoedig waren alle huisjes bezet en wel door 29 echtparen; één huisje wordt bewoond door twee schoonzusters. Allen zijn afkomstig uit de gemeente Velsen. Men is over het algemeen zeer tevreden met deze woningen. De bezetting op 31 december 1956 was aldus: 26 huisjes be woond door echtparen; 1 huisje bewoond door twee schoonzusters; 3 huisjes be woond door één persoon; 3 personen over leden. Personeel Het aanwerven van personeel ging, zo als overal, met moeilijkheden gepaard. Vooral het verplegend personeel is zeer moeilijk te krijgen. Behalve één gediplo meerde zuster kon slechts gedurende vier maanden over één verpleeghulp worden beschikt (1 mei—31 augustus); van deze vier maanden was zij bovendien nog één maand ziek. Het gevolg is geweest dat toen er in de herfst veel zieken kwamen er niet voldoende hulp aanwezig was en alles neerkwam op de directrice en haar waarneemster. Gevolg: overbelasting van deze twee mensen en verkeerde taakverde ling. De directrice werd weer gewoon zus ter en verloor voor een gedeelte het toe zicht op het huishoudelijk deel van de in richting. Het hoofd van de huishouding bleek niet in staat de touwtjes in handen te houden. Het administratieve werk bleef liggen, het contact met de bewoners was niet intensief meer. Al met al was 1956, aldus het verslag, een jaar van opbouw en bracht de begrij pelijke moeilijkheden en kinderziekten mee. Het ziet er echter naar uit, dat het jaar 1957 in vele opzichten beter zal zijn elftallen. De wedstrijden worden gehouden onder de bepalingen van de K.N.V.B. afde ling Haarlem en worden geleid door scheidsrechters van deze bond. De indeling in de groepen is: Groep 1: Alliance, Zandvoortmeeuwen, Onze Gezellen, Haarlem, Waterloo. Groep 2: V.S.V., Schoten, Kennemers, R.C.H., T.Y.B.B. Groep 3: D.S.S., E.D.O., Velsen, Bever wijk, IJmuiden. Groep 4: Stormvogels, Kennemerland, H.F.C., Bloemendaal, H.B.C. Groep 5: Hillegom, S.V.Y., Concordia, E.H.S., Terrasvogels. Groep 6: Kinheim, D.S.K., V.V.H., Jong Hercules, Sizo. Groep 7: Renova, T.Z.B., D.I.O., V.E.W., D.S.B. Woensdag was het voor de familie Van Amstel, wonende Stumphiusstraat te Beverwijk, een grote feestdag. Het was namelijk veertig jaar geleden dat de heer Van Amstel in dienst kwam van het Pro vinciaal Electrisch Bedrijf te Bloemen daal. Veertig jaar geleden droeg dit bedrijf weliswaar nog de naam van Kennemer Electriciteits Maatschappij, doch dat neemt niet weg dat de heer Van Amstel veertig jaar zijn krachten heeft gegeven aan dit bedrijf. De directie had de jubilaris met zijn vrouw dan ook verzocht om des morgens in het hoofdkantoor in Bloemen daal te komen, waar hij werd toegespro ken door drs. J. Ober, die veel woorden wijdde aan de plichtsbetrachting van de heer Van Amstel en det kameraadschap tegenover de mede-ambtenaren en andere medewerkers van het bedrijf. Het gebrui kelijke geschenk in enveloppe werd over handigd, waarna de heer Van Amstel ver zocht de directie zijn dank over te willen brengen. In het paviljoen „Watervliet" werd des middags een receptie gehouden welke druk bezocht was. Ook nu weer voerde de heer Ober het woord, maar nu namens de collega's. Nadat enkele gebeurtenissen tijdens de loopbaan van de heer Van Amstel naar voren waren gehaald bood de heer Ober namens de collega's een elektrische klok aan. Het ge- zamelijke personeel had bovendien geld bijeengebracht voor een bandrecorder. Me vrouw Van Amstel ontving een bos prach tige bloemen. De heer Dankelman, waarnemend chef, toonde met enkele voorvallen uit het be drijf aan dat de jubilaris naast zijn plichts betrachting ook genoeg gevoel had voor humor. Ook de heer Dankelman prees de nauwgezetheid waarmee de heer Van Am stel 36 jaar lang de controle over het ma gazijn had waargenomen. Doch naast zijn werk had de jubilaris ook nog zijn hobby en dat was het vorsen naar het onbekende, aldus de heer Dankelman. Men had dan ook gemeend de jubilaris een paar boeken van de bekende schrijver Anthony van Kampen ten geschenke te moeten geven, welke gift zeer op prijs werd gesteld. Met enkele goed gekozen woorden dankte de heer Van Amstel, ook namens vrouw en kinderen voor de zo grote belangstel ling, waarna men nog geruime tijd gezel lig bijeen bleef en waarbij diverse oude herinneringen weer uit het verleden wer den opgediept. ADVERTENTIE tSgïEgJ De demonstratiewedstrijd der christe lijke korfbalvereniging „Door Korfbal Vriendschap", zal zaterdag 20 juli worden gespeeld op het triabastveld aan de Ken nemerlaan (aanvang 7 uur). Het wordt een In het clubhuis café „Sport" heeft de voetbalvereniging „Beverwijk" woensdag haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer N. G. Grapendaal memoreerde in zijn openingswoord de zeer matige prestaties van de diverse elftallen. Het eerste degradeerde namelijk naar de derde klasse. Ook de instelling van het betaald voetbal heeft er geen goed aan gedaan, aldus de voorzitter, die de wens uitsprak dat bij het veertigjarig bestaan der vereniging het verloren gegane ter rein heroverd zal zijn. De accommodatie van het terrein is nog verre van volmaakt en hierover zijn diverse besprekingen gevoerd met ge meenteambtenaren, die echter nog geen resultaat hebben opgeleverd. De heer Grapendaal sprak woorden van dank aan het adres van de scheidende trainer de heer Heine. De penningmeester de heer S. Rumping had een flink batig saldo in kas, voor namelijk dank zij de opbrengst van de amateur-voetbalpool. De heren G. C. Hoeben en C. van Etten werden als bestuurslid herkozen; in plaats De Beverwijkse speeltuinvereniging „Kin dergenot" heeft woensdag wederom een be gin gemaakt met het traditionele speel tuinfeest. Begunstigd door het fraaie weer slaagde de eerste dag uitstekend: Een gro ter aantal kinderen het waren er ruim tweehonderd hebben enthousiast mee gedaan aan diverse attracties als zaklopen, blokjes rapen en dergelijke. Vele ouders waren meegekomen om hun kroost aan te moedigen. Ook vandaag zou den de feestelijkheden worden voortgezet. Dank zij subsidie van de gemeente is om de tuin een nieuwe afrastering gereed ge komen. Tijdens een vanavond te houden speciale bijeenkomst in het gebouw „Grapij" zal plaatselijke ontmoeting, n.l. DKVWater- vliet met in de rust: DKV a—Rapid a ju- één en ander aan het bestuur der vereni- nioren. ging worden overgedragen. Onder andere De wedstrijden staan o.l.v. de voorzitter zal hier het woord worden gevoerd door van Watervliet de heer Hartman. I wethouder Alberda. OP HEMELVAARTSDAG 1957 kwamen uit alle delen van ons land de dampro- blee.mliefhebbers, aangesloten bij de bond van „De Kring voor Damproblematiek" in Rotterdam bijeen om hun halfjaarlijkse reünie te houden. Doel dezer bijeenkomst is, on) de laatste snufjes en vondsten op het bord der honderd ruiten met elkaar uit te wisselen. Elke damliefhebber kan telkens weer versteld staan over de enorme moge lijkheden, die door de ware „probleemvorsers" zijn ontdekt. Inmiddels komt ook nog de ware „kunst" in tempo te voorschijn als de jury op het demonstratiebord haar verplichte opgave bekend maakt en de beste bekendste Nederlandse problemisten een half uur bedenktijd krijgen om een sluitend probleem samen te stellen. van de heer J. Nicola werd de heer W. Numan benoemd. Met algemene stemmen werd besloten het hoofdbestuur van de KNVB te ver zoeken de koninklijke goedkeuring op de statuten en het huishoudelijk reglement aan te vragen, waardoor de leden dan ook rechtszekerheid zullen krijgen. Bij de rondvraag werd door een der leden een lans gebroken voor een sym- patiek doel. Een vorig aanvoerder van het eerste elf tal, de heer J. Maenhout, is nog steeds onder doktersbehandeling van een onge val, opgelopen tijdens een wedstrijd. De bedoeling van het lid was om een com missie in het leven te roepen, die zou trachten op enkele manieren geld bijeen te brengen om de heer Maenhout wat af leiding te bezorgen. Ook mensen die bui ten de vereniging stonden, hadden te ken nen gegeven dat zij veel voor dit doel voelden. De voorzitter vond de gedachte zeer sympatiek en zegde de volle medewerking van het bestuur toe. Ook hij was er van overtuigd uit sportkringen veel medewer king te zullen ontvangen. Ook de moge lijkheid om lijsten te laten rondgaan zal worden overwogen. Voor de aanleg van een vierde speelveld, de houw van vier nieuwe kleedlokalen en verbetering en vernieuwing van de afras tering wil de r.-k. sportvereniging Vitesse in het komende seizoen f 30.000 gaan in vesteren. Dit werd vernomen tijdens de jaarver gadering die de vereniging woensdag avond hield. De voorzitter, de heer H. Hogervoorst deelde nog mede, dat men zich heeft te beraden over de koers die men in het komende seizoen zal gaan varen. De vereniging telt thans 302 leden: 60 senioren, 34 junioren, 82 aspiranten, 70 welpen en 56 niet spelende leden. Met betrekking tot het afgelopen sei zoen deelde de secretaris de heer J. Hom mes mede dat het nooit was voorgekomen dat er zoveel kampioenselftallen in de vereniging waren. Als hoogtepunten uit het vorig seizoen werden genoemd het be zoek aan Duitsland, het bezoek van de Zwitserse vereniging Ticinesse en de tot standkoming van de terreinverlichting. Bij het overzicht van de prestaties der elf tallen kwam tot uiting dat het eerste elf tal had teleurgesteld. De overige elftallen hebben zich danig geweerd en ook goede resultaten bereikt. Ten aanzien van de samenstelling der elftallen werd dan ook medegedeeld dat deelname aan de trai ning doorslaggevend zal zijn voor opstel ling. Over het afgelopen seizoen kon de penningmeester de heer L. Koper tevreden zijn. In hoofdzaak had de toto-deelneming een goed resultaat gehad, welke inkoms ten men nu in 1958 wel gedecimeerd zal zien. Tot slot werd op deze bijeenkomst een bestuursverkiezing gehouden, waarbij de heer P. de Nijs aan het bestur werd toege voegd. Het was voor de politie-agent J. J. H. Scheyen uit Kerkrade een heuglijk ogen blik, toen de jury hem als winnaar van het toernooi bekroonde met het volgende probleem. »OOOOOOOOOOOOOC OOOOOOOOOCOOOOOOOOGOOOOOrx^nOOCOOOOOOOCX Bij het scheiden van de markt worden de aardbeien steeds duurder. Woensdag was er nog een hele veiling van aardbeien in doosjes waarvoor wel veel animo be stond. Zelfs uit Den Haag waren de fruit- grossiers nog gekomen om de laatste Wij- ker aardbeien te kopen. Er werden prijzen betaald die sterk in opwaartse lijn gingen, de kwaliteit is over het algemeen nog goed te noemen. Beneden de 50 cent per doosje was er niets te koop, dit bleek al spoedig toen de veiling aan de gang was en de prijzen steeds hoger opliepen tot zelfs 83 cent per klein doosje. In sloffen kwamen heel wei nig aardbeien aan de veiling, er werd tot 500 cent per slof betaald. De overige aard beien zullen deze week direct achter de groenteveiling worden verkocht. „Ons belang" De aanvoer van aardbeien in sloffen wordt ook op de Castricumse veiling van „Ons Belang" klein. Woensdag waren er voor het eerst zwarte bessen op de veiling Zij brachten f 5,10 per mandje op. De no teringen waren: Climax 300—480, Moulin Rouge 140360, doosjes 3261. Rode bessen 220400, witte bessen 160, zwarte bessen 510. Groentenoteringen: waspeen 15I9V2, capucijners 17-84, sperciebonen 129-154, sla 3-6V2, tuinbonen 12-50, peterselie 3, soepgroenten 2V2, bosuien IV210, rode kool 12, bospeen 10-24, andijvie 7, rabarber 617, doperwten 7398, spinazie 1215, bloemkool 1040, boskroten 1012. LONDEN (UP) Rusland heeft het voornemen een reusachtig fabrieksschip voor de walvisvangst te bouwen, dat in staat zal zijn 45.000 ton lading te vervoe ren, aldus Radio-Moskou. Het schip zal in 1959 in gebruik moeten zijn. Het schip zal bijna tweemaal zo groot zijn als de „Slava", het huidige moeder schip van de Russische vloot van walvis vaarders. Geslaagd Mejuffrouw Elsa van Geijtenbeek uit Beverwijk slaagde aan de academie voor lichamelijke opvoeding voor de acte m.o. Uil wmw. www. Hl COOOOOOOOOOOOOOOOCXJOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXX De verplichte opgave was: zwart 25, wit dam op 1 en stuk op 34. Wit 34-30, waarna meerslag voor zwart moest volgen en daar na 1-45. (De opgave mocht op het bord verplaatst en „gespiegeld" worden). De aanvangstelling moest minstens 9 stukken elk bevatten en ten hoogste 13 smukken van elke kleur. Scheyen won dit toernooi met de vol gende oplossing: 34-30 25x34, 45-40 34x45, 38-32 27x38, 16x27 22x31, 42x2 31x42, 47x38 36x47, 24-20 47x50, 2-35 15x24 en 55x5. Een prachtige prestatie! Leerling evenaart meester Het moet voor Scheyen wel een zeer bij zondere dag zijn geweest, omdat als twee de prijswinnaar zijn 15-jarige Amsterdam se leerling Leen de Rooy met het volgend vraagstuk de tweede prijs veroverde. XXXXCOOÜOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXTOOOOOOOOOOOOOC liefhebbers, ter gelegenheid van zijn over winning beschikbaar stelde: wit 15, 20, 22, 25, 33, 34 en 38; zwart 4, 11, 13, 19, 17, 23 en 35. Wit wint door 34-30 17x39, 20-14 19x10, 25-20 35x24, 20x9 4x13, 25x4 13-19, 4-22 wint. Het tweede probleempje plaatsen wij zonder oplossing. Men zal zelf de oplossing moeten vinden, zonder de stukken te ver plaatsen. x^oooooooccocooooocoooooooooooooooooooooooooooooooooocooc Hf fif Hf Hf W" ADVERTENTIE Él Éi! X)OOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOaOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO( Aan dit probleempje is nog een eindspel verbonden ook. Prijsvraag Voor onderstaand probleem van Dick de Ruiter uit Amsterdam looft de „Kring voor Damproblematiek" een lidmaatschapskaart en de daaraan verbonden „voorrechten" als prijs uit. In 24 toonaangevende Neder landse damrubrieken zal dit vraagstuk deze week gelijktijdig ter oplossing worden aangeboden. Onder de goede oplossers van elk blad wordt dan de aangekondigde prijs verloot. De oplossing moet uiterlijk 10 augustus binnen zijn. XXXXOCXXXJOOOCOOOOOCOOOOOCOOOOOOOOOCXX5CXXX)OCOOOOOOCOOOOCX het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 8 u., ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur: De ineenstorting van Hitler-Duitsland 08-15 HET EINDE De opwindende en dramatische finale van een groot wereldsucces, vol span ning en humor 18 jaar MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur en ZONDAGMIDDAG 3 uur STAN LAUREL - OLIVER HARDV nog steeds de Koningen v. d. Lach in HOUTEN KOPPEN Een daverend lachsucces voor jong en oud DONDERDAG 25 JULI 8 uur in een speciale voorstelling Francoise Amoul - Raf Vallone in LIEFDESROES HEDENAVOND 8 uur THE ROSE TATTOO Het meesterlijke filmwerk met Anna Magnani en Burt Lancaster. Prijzen van woensdag Heilbot 3,20-1,70, gr. tong 4,50-4,40, gr.m. tong 4.40-3.80, kl.m. tong 4,10-3,70, kl. tong 1 3,40-3,15, kl. tong II 3,10-2,90, tarbot I 3,60-2,70 per 1 kg. Tongschar 85, kl.m. schol 62, kl. schol I 57-43, kl. schol II 57-27, schar 30-23 bot 26-18, v. haring 20-12, ma kreel 28-13,40, gr. schelvis 48-35, gr.m. schelvis 46-34, kl.m. schelvis 42-31, kl. schelvis I 49-30, kl. schelvis II 29-22, wij ting 31-23, gr. gul 60-33, midd. gul 38-23, kl. gul 25-17, kl. haai 37-34, kl. koolvis zw. 30-25 per 50 kg. Gr. kabeljauw 244-102, gr. koolvis zw. 63-58 per 125 kg. Aanvoer van woensdag 73 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 2 kisten tongschar en schartong, 130 schol, 10 schar, 30 bot, 2415 haring, 730 makreel, 740 schelvis, 110 wijting, 190 kabeljauw en gul, 5 haai, 35 koolvis, 34 diversen, totaal 4525 kisten. Besommingen van woensdag IJM20 Polderman f 19.260, HD74 f 13.870, SCH117 f 13.150, KW 124 f 4690, KW59 f 7620, TX33 f 2180, KW35 f 1370, KW92 f 1010, KW60 f 1060, KW56 f 1020, KW65 f 1040, IJM3 f 1110, TX14 f 920, Postboy f 22.300. ADVERTENTIE ALLE DEKENS 10 KORTING ^IJMUIDENf lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXJOOOOOOOOOOOOOC De oplossing was als volgt: 21-16 12x21, 16x27 22x42, 33x2 6x17, 47x38 36x47, 24-20 47x50 of 2-35 15x24 met de opsluiting. Een fraai succes om voor Joh. v. d. Bogaard en Derk Vuurboom deze tweede prijs uit het vuur te slepen. De problemist Leen de Rooy krijgt technische voorlichting van de heer Scheyen, maar de leerling evenaart reeds de meester. Twee zeer fraaie miniaturen kregen wij van de heer Scheyen, die deze kampioen van „De Kring", speciaal voor onze dam- OOOCXXXXÜOOOOOOOOOOOOOOCÖOOOOOOOOCXiOOOOOOÓOOOOOOOOOOOOOC Zwart 7, 9, 16, 18, 20, 21, 22, 24, 28, 29, 30, 34. Wit 27, 31, 33, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 45 en 49. Wit speelt en wint. Onder de goede oplossers van dit pro bleem wordt voorts ook een half jaar lid maatschap en een abonnement op „De Pro blemist" verloot. Deelnemers, die al eerder een prijs wisten te veroveren van „De Kring", kunnen weer meedoen. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur, B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden Begunstigd door zeer goede weersom standigheden hebben de Heemskerkse ouden van dagen woensdag genoten van hun jaarlijkse uitgaansdag. Met vier autobussen en een groot aan tal personenauto's vertrok een opgetogen ZnnT5 sflorgens met als eerste reisdoel ken werd Wa3r 6en kopie koffie gedron- De lunch werd gebruikt in Wassenaar, waarna het via Scheveningen naar Den Haag ging, waar een bezoek werd gebracht aan Madurodam. De terugreis ging over Hillegom, hier werd het diner gebruikt. Moe maar voldaan kwam het gezelschap m Heemskerk terug, waar het aan de rand van het dorp werd opgewacht door het fanfarekorps „St. Caecilia" en de drumband. In triomftocht ging het naar het KSA-gebouw. Hier werden nog vele dankwoorden gesproken. V eilingberichten Beverwijk, 17 juli Aardbeien 2.20—5.10 per slof, aardbeien 2787 per doosje, frambozen 5481 per doosje, andijvie 12—23, sla 3—15, rabarber 1223, bospeen 1443, waspeen 1738, sperziebonen 100145, snijbonen 95165, tuinbonen 1232, doperwten 56127, peu len 75—130, groene kool 10—16, rode kool 512, tomaten 1439, komkommers 821, rode bessen 120—140 per kilo. Badgasten kunnen varen Uitgaande van de V.V.V. te Wijk aan Zee wordt vrijdag 19 juli de badgasten ge- legenheid gegeven om een boottocht langs j de kust te maken. Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn voornemens aan de r.-k. Woning bouwvereniging te IJmuiden vergunning te verlenen tot het bouwen van 25 wonin gen met schuren en 84 etagewoningen met zes garages, op het terrein aan de Plane- tenweg, de Eenhoornstraat, de Dolfijn straat en de Plutostraat te IJmuiden, zulks met afwijking van het geldende gedeelte van het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Duinwijk". De bouwaanvrage met de daarbij behorende stukken ligt van 15 juli af gedurende één week ter gemeente secretarie (4e afdeling) ter inzage. Belang hebbenden kunnen binnen deze termijn tegen de voorgenomen beslissing schrifte lijk bezwaren bij het gemeentebestuur in dienen. VELSEN DONDERDAG 18 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, geopend van 10 tot 12.30 uur; Filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, geopend van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous, van 20 uur af, spreekuur in zaal Abelenstraat. Thalia, 20 uur: „The Rose Tattoo". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. VRIJDAG 19 JULI Thalia, 20 uur: „08-15 het einde". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. R.-K. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Banjaertstraat 13, open van 14 17 en 1921 uur. Raadhuis, 1112 uur, spreekuur wet houder van Financiën. Openbare leeszaal en bibliotheek, Hei- destraat, geopend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijker straatweg, geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 18 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Dunia" Speeltuin Kindergenot, Moenspl., Speel tuinfeest. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 10-13 uur; lees en studiezaal geopend van 10-13 en 15-18 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 19 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het geheim van de biecht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Congo desperados". W.B. Theater, 20 uur: „De man van Haremie". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymous". Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15-17 en 19-20 uur; jeugd leeszaal geopend van 18.30-20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 15-17 en 18.30-20.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21 uur; jeugdleeszaal geopend van 16-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7