Bij AREND REYM Het kinderhoekje van tante Els Op de drempel Bedstel LIGGEN 3kMr.it Knijter Visserij- varia slaagt u Het avontuur van de dwerg Welke woorden -«■ua Vanmorgen in de vishal en op zee Dieven Thuiskomst stuk S GEEN NOOD Spelen Examens R D A G 2 0 JULI 19 5 7 4jj ADVERTENTIE voor al uw rijbewijzen MOTOR of SCOOTER LUXE- of VRACHTAUTO Gediplomeerde K.N.A.C.-, A.N.W.B.-, K.N.M.V.- F.N.O.P.-auto- en motorrijschool Hagelingerweg 134 Santpoort Telefoon K 2560 - 8930 Ruim 75 tot 100 passagiers kunnen de cabine bevolken van het nieuwe Russi sche, door turboprop-motoren aange- gedreven lijntoestel „11-18 Moskva", ontworpen door S. V. Ilyxhhin. Het toestel heeft een vliegbereik van 5000 km en een kruissnelheid van 650 km per uur. Niet op kop Het is onjuist, aldus deelt de n.v. visse rijonderneming „De V.E.M." mede, dat de trawler IJM 35 „Postboy" maandagnacht bij het binnenlopen van IJmuiden heeft vastgezeten op de kop van de vissershaven. Vooral tegenover de schipper van de „Postboy" onze excuses voor het bericht, dat een gevolg was van een bij ons bin nengekomen foutieve inlichting. Aanvoer op Urk Door 66 vaartuigen werd donderdag aan de visafslag op Urk aangevoerd 9714 pond aal en paling, prijs van 95131 cent per pond; 90 pond snoekbaars, 142155 cent per pond; 347 pond baars, 136156 cent per pond; 664 manden nest f2.503.00 per mand van 75 pond. Beste kinderen, DE EERSTE WEEK van jullie vakantie kan beslist niet „droog" genoemd worden, maar dat mag de vakantie-vreugd toch echt niet drukken, vind ik. Je kunt heel best veel plezier hebben al regent het pijpestelen, als er maar een spannend boek voor je klaar ligt in de bibliotheek of je mag van moeder toch gaan zwemmen, omdat het water wanneer het regent buiten zo lekker van temperatuur is. Dat zijn van die prettige dingen, waarmee je best een paar regendagen van je vakantie door komt. Om jullie ook een beetje te helpen ga ik vandaag een verhaal vertellen en ik heb nog een paar raadsels ook. Daar gaan we dan.' WETEN JULLIE, jongens en meisjes, dat dwergen bijna nooit slapen? En als zij eens een enkele keer indommelen dan worden ze niet zo gemakkelijk meer wakker. Nu ga ik jullie een verhaal vertellen van een dwerg, die tweeduizend jaar geleden denk je eens in, tweeduizend jaar! zo moe was, dat hij zijn ogen niet meer open kon houden en onder een boomwortel in een groot bos in slaap viel. Jaren, eeuwen waren sindsdien voorbij gegaan, zonder dat onze dwerg ook maar even wakker geworden was MAAR NA precies tweeduizend jaar werd hij ineens wakker door het lawaai vajx, mensehsterqm.ery dte:„hoera!" riepen', alsof ze op een groot feest waren. ZovééJ mensen midden Tri het bóé? Be dtvérg wreef zijn ogen uit en probeerde onder zijn wortel vandaan te kruipen. Maar.... wat was dat? Er was helemaal geen wortel meer. Hij lag in een kleine holte onder een zware steen. Verbaasd schudde hij zijn wijze hoofd, want hij wist nog precies, dat hij ingeslapen was onder een wortel van een dikke boom! Nu zijn dwergen door hun toverkracht vreselijk sterk moet je weten en dus groef hij zich met zijn nagels een gat door de grote steen, stak zijn hoofd erdoor en keek om zich heen. Bijna was hij van de schrik weer in zijn holte getuimeld! Want van een bos was niets meer te zien en inplaats hiervan stonden rondom huizen en de steen waaronder hij vandaan gekomen was bleek bij een stand beeld te horen, dat midden op het plein stond. Toen hij het standbeeld eens be keek, moest de dwerg zijn buikje vast houden van het lachen, want dit stelde een dwerg voor, die sprekend op hem leek! Voor het standbeeld stonden honderden mensen, dames en heren met deftige kle ren aan en er was een meneer met een grote medaille op zijn borst, die vlak voor het standbeeld stond en juist sprak: „Zo hebben wij dan heden het standbeeld ont huld van de laatste dwerg, die op deze plaats tweeduizend jaar geleden verdween en sindsdien nooit is teruggekeerd. Moge de herinnering aan de dwerg ook bij onze nakomelingen in ere worden gehouden! Hoera! Hoera!!" ALLE mensen juichten uit volle borst mee, zodat onze dwerg horen en zien ver ging en hij dacht bij zichzelf, dat het al deze mensen in het hoofd geslagen was. Nadat daarna verscheidene dames in het wit bloemen en kransen aan de voet van het standbeeld gelegd hadden, ging de menigte uiteen en kroop de dwerg uit zijn schuilhoekje. Eerst nam hij een ogenblikje de tijd om eens goed om zich heen te zien, omdat hij nog maar altijd niet kon begrijpen, hoe inplaats van het bos een stad verrezen kon zijn. Toen zag hij plotseling een klein meisje bij het standbeeld staan, dat met grote, verbaasde ogen naar hem stond te kijken. Ze zag er erg aardig uit en onze dwerg vatte tenslotte moed en vroeg: „Lief kind, hoe lang staat deze stad hier al?" Het meisje haalde haar neusje op en zei uit de hoogte: „Wie ben je eigenlijk en wat voer je hier uit?" Glimlachend antwoordde de dwerg: „Ik ben de dwerg voor wie de mensen dit standbeeld hebben opgericht". Maar daarvan wilde het meisje niets weten; ze keerde zich met een boos gezicht om en zei: „Zeg, houd mij alsjeblieft niet voor de gek! Men heeft mij verteld, dat er helemaal geen dwergen of kabouters bestaan!" Toen liep ze boos weg en liet het ver blufte dwergje alleen. Maar de dwerg had niet de tijd erover na te denken, waarom er geen dwergen zouden kunnen bestaan, want plotseling kwam er een monster op grote wielen aangeraasd, met een hels lawaai scheurde het de arme dwerg voor bij, die van schrik bijna verstijfde! Versuft zakte het dwergje ineen en wij weten natuurlijk allemaal dat het een auto ge weest was, die hem rakelings gepasseerd had. Hoe lang hij daar gelegen had wist hij niet, maar toen hij bijkwam had hij het gevoel dat hij vloog. En inderdaad dat bleek de waarheid. EEN HELIKOPTER was intussen op het plein in de nabijheid van het standbeeld gedaald en bij het opstijgen was de kleine dwerg met een knoop van zijn jasje aan een loshangend draadje van het vlieg tuigje blijven hangen! Zo zweefde de dwerg nu tussen hemel en aarde en stond duizend angsten uit, dat de knoop van zijn jasje zou loslaten en hij naar beneden zou vallen. Maar dat gebeurde gelukkig niet. Uren vloog hij door de lucht; nu eens hoog dan weer laag en toen tegen het vallen van de duisternis de helikopter daalde, kwam de dwerg met een smak op de grond terecht en bleef hij uitgeput liggen. Toen het nacht werd en het stil was om hem heen sloop de dwerg, die alweer wat bijgekomen was van schrik en vermoeidheid, naar het dichtstbijzijnde huis. Dat bleek een dorps café te zijnswaar iedereen al in diepe rust 'wa^V fii dfe eetzadl was hét muisstil en pikkedonker. Voorzichtig liep het kleine wezentje door het donkere vertrek, tot hij plotseling tegen een grote kast opliep, waarvan zelfs in het donker de glimmende versieringen nog flauwtjes te zien waren. JULLIE kent natuurlijk allemaal zo'n instrument, maar onze dwerg had nog nooit een muziekautomaat gezien, moet je weten. Maar hij brandde van verlangen om meer van deze wonderlijke kast te weten te komen. „Werp een kwartje in de gleuf" stond er op; hij kon het nog net lezen in het donker. Vlug haalde hij uit de la van de toonbank een kwartje en wierp dat in de gleuf. Plotseling gingen er twee grote lichten aan in de kast en vlak daar na schalde een vrolijke mars door de lege eetzaal van het café. De dwerg tuimelde tegen de grond van de schrik, maar nadat hij een beetje bekomen was, kwam hij wat naderbij, omdat hij die muziek bij zonder aardig vond. Jammer, dat het zo gauw uit was. Maar daar wist hij wel raad op. Hij grabbelde nog eens in de geldla en had al gauw een handjevol kwartjes bemachtigd, die hij, de een na de ander in de gleuf wierp. Toen het zevende kwartje in de gleuf verdwenen was en er een meeslepende wals weerklonk, kwam er leven in het café, de dwerg hoorde boven zich gestommel, alsof er iemand uit zijn bed stapte. Een ogenblik daarna kwa men er mensen de trap af en voordat de dwerg kans had er vandoor te gaan, ging de deur van de eetzaal open en verschenen de waard, de gasten, de knechten en zelfs de grijze kater, om te zien wat er midden in de nacht aan de hand was en hoe het kwam dat de grammofoon speelde. Nu kreeg de waard de dwerg, die in een hoekje vergenoegd stond te lachen in de gaten en woedend riep hij uit: „Dat heb Kennemer i Lantaarn In deze dagen, dat de jeugd naar de volwassenheid dingt en dit streven bezegelt met diploma's en cijferlijsten, feest jes met de klasgenoten en een messcherpe vouw in de nieuwe broek met overgangen naar hogere klassen of deftiger scholen, is er veel en vaak afscheid genomen van vertrouwde omgevingen. Lagere scholen hebben kinders moeten loslaten en onderwijzers hebben met zorg of ver trouwen in het hart de pupilletjes zien gaan, die zij tot zover onder hunne hoede hebben gehad, maar die nu op het leven losgelaten moeten worden. Het is een goed ding, om dit feit met een kleine laatste bijeenkomst te vieren en de meeste scholen zijn daar dan ook mee bezig geweest. jij gedaan lelijk mormel. Vooruit Peter, pak 'm!" WAT hielp het nu die arme dwerg of hij al zo hard hij kon wegliep. De kater vloog hem achterna en jammer genoeg had de dwerg maar twee beentjes en de kater vier vlugge poten, zodat hij de vluchteling na enkele ogenblikken inge haald had. Juist wilde hij bijten, toen de dwerg zijn nevelkapje opzette en zich zo onzichtbaar maakte. De kater gromde en droop na enkele ogenblikken met hangen de staart af. Onze dwerg liep echter mistroostig naar het bos vlak bij het dorp, zocht zich onder een bemoste boomwortel een zacht plaatsje en sliep weer in. Uit de verte hoorde hij nog de muziek, die hij zo mooi had ge vonden Wat zou de dwerg wel beleven, wanneer hij na tweeduizend jaar weer eens wakker wordt? Daar ben ik wel nieuwsgierig naar. En jullie? ADVERTENTIE i Vvti ,i >1 Vifi UIJ VERNIEUWEN WET, VULLEN WET BU EN OVERTREKKEN HET AOOIE TIJK v 'S-nORCENS GEHAALD '5-AVONDS UEER THUIS Marktplein De oplossing van het raadsel van ver leden week is: Utrecht, Enschede, Zwolle, Doorn en Sneek. Vandaag eens een letterraadsel. Het ge heel bestaat uit twaalf letters en het is een periode die we allemaal erg prettig vinden, maar waaraan we dit jaar niet veel gehad hebben. Probeer maar eens, hier komen de letters. 1-4-12-6-3 een slang. 1-2-9-5-7-6-12-8-9 een ander woord voor presenteren. 3-2-4-6-9 doen jullie nu allemaal. 5-11-10 vindt men in het ijs. 7-8-4-6-3-6-8-9 allemaal. 10-3-2-9-6-9 een uiting van verdriet. Drie woorden moet je zoeken. Ze zijn alle drie gelijk op de laatste letter na. Elk woord heeft ook maar drie letters. Nu moet je goed opletten: is de laat ste letter een p, dan duidt het woord gekristalliseerd zilverkleurig kantwerk aan, een van de winterse schoonheden. Is de laatste letter een n, dan is het de naam van een grote rivier en is het een s, dan dient het voor vlechtwerk. Nu, wat maken jullie ervan? Prijzen van vrijdag Heilbot 2,90, gr. tong 4,70-4,30, gr.m. tong 4,40-3,90, kbm. tong 3,90-3,50, kl. tong I 3,40-3,20, kl. tong II 3,20-3, tarbot I 3,70-3, zalm 6 per 1 kg. Gr. schol 63-57, gr.m. schol 62-61, kl.m. schol 58-57, kl. schol I 62-46, kl. schol II 40-10,-schar 27-13, bot 16-11, v. haring 20,40-11, makreel 18-11, gr. schel vis 36-27, gr.m. schelvis' 34-22, kl.m. schel vis 34-24, kl. schelvis I 34-23, kl. schelvis II 27-18, wijtir.g 34-21, gr. gul 60-46, midd. gul 35-26, kl. gul 20-18, kl. haai 27, kl. kool- vis zw. 22 per 50 kg. Gr. kabeljauw 168-88, gr. koolvis zw. 61-56 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 227 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 515 kisten schol, 52 schar, 25 bot, 485 ha ring, 495 makreel, 540 schelvis, 75 wijting. 105 kabeljauw en gul, 2 haai, 13 koolvis, 15 diversen, totaal 2550 kisten. Besommingen van vrijdag KW87 f 14.800, KW91 f 6200, KW52 f 9520, WR7 f 2170, IJM7 f 6370, KW56 f 740, KW 35 f 1230, KW105 f 2170, KW92 f 1440. 1 Zoals bijvoorbeeld in de Pieter Vermeulenschool don- I derdag in het nieuwe j lokaal op de speelplaats wa- J ren de kinders van de zesde j bij elkaar en daar hebben zij hun hoofd, meneer Kool j vaarwel gezegd en het hele 1 oude leven afgesloten met een lachend gezicht, niet we- I tend hoe gróóts dit moment is en hoe vaak zij daar in hun leven nog aan zullen terugdenken ennaar zul- I len terugverlangen. Meneer Kool heeft in een babbeltje zijn leerlingen ge- I wezen op het station, waar hun levenstreintje een mo- I ment stilstond, om dan door I te stomen naar de halte a „verdere studie". En op die 1 weg zijn vasthoudendheid, 1 ijver en trouw de brandstof- H fen voor de lokomotief 1 echt niet alléén een schitte- B rend verstand. 1 Dat waren wijze woorden. 1 De veertig meidekens en 3 knapen hebben daarna me- neer De Graaf, hun gym- 1 onderwijzer voor de klas zien g komen met de diploma's 3 „lichamelijke geoefendheid" S en met de vijf prijzen, die de g school op de Schoolsport- g dagen in de wacht sleepte. 3 Meneer C. F. Smit, die in g februari de school als gym- g man verliet, kreeg van me- neer Kool een hartelijk be- g dankje mee voor zijn harde g werk aan het welzijn der g kinders en een boekebon 5 was er bij om die dank een i weinig te onderstrepen. Ge ziet, het was alles af scheid deze avond. Tenslotte heeft meneer J. Klut als voorzitter van het schoolbe stuur een bijbeltje aan alle kinders uitgereikt met een mooi getuigschrift twee dingen, die eigenlijk wel een beetje hetzelfde zijn van aard. En toen kwam er nog een bedankje van een van de kinderen, die het hoofd van de school weer een boekebon aanbood met een boeket bloemen voor me vrouw De Jong, die een poosje een stuk van klas zes onder haar hoede heeft ge had. Zodat iedereen hele maal gelukkig was, maar ook een weinig weemoedig. Niet de kinderen, want die weten dat nog niet zo goed. Dat komt pas als de eerste plich ten des levens in volle om vang nederdalen en de ver zuchting opklinkt.„hè, ik zou best nog eens terug willen. 3000CO0Q000000OCX3000CXX3000000000000000 Het pluimvee in de om geving van de Velserduin- weg is de laatste weken on rustig. Het kent rust noch duur. Het vreet zijn zenuwen op. Want wat is er aan de hand in de omgeving van de Velserduinweg? Daar lopen enige duisterlingen rond, die het voorzien hebben op an dermans bout. Een dag of wat geleden verdween er een kostelijke kalkoen en nu weer twee kippen. Wat zal het einde zijn? Ik weet het niet, maar ik zou wel aanraden de hokken pot dicht te houden en bij het ontmoeten of aantreffen van die duistere figuren voor noemd direct een doordrin gende kreet te slaken, die op het Tiberiusplein hoorbaar is, opdat de bewaarders van openbare orde en veiligheid met grof geschut kunnen uit rukken naar de omgeving van de Velserduinweg, ten einde de duisterlingen in de kraag te vatten en hen in het cachot te stoppen. Die beesten hebben zo geen leven. Hun bazen ook niet. Het moet voor juffrouw jj T. Berghuis uit de Maters- s weg in Beverwijk een feest m zijn geweest om thuis te ko- men. Het is altijd een feest, g na ziekte weer het vertrouw- de huis terug te zien, maar jj in dit geval was het dubbel jj op, want de hele straat had jj de vlag uitgestoken en de §1 herstelde patiënte, die een W lange poos in het sanatorium Oranje Nassau te Rhenen s heeft gelegen, stond er wel |j even versteld van. Maar de buurt deed dat jj nu eens voor haar en de g buurt had er plezier in j vooral in het verbouwereer- s de gezicht van juffrouw M Berghuis. jj Ze hebben jarenlang met jj haar meegeleefd in Rhenen. g Deze moedige vrouw heeft §j zich nimmer laten depri- meren, ook niet toen alles §g donker en hopeloos leek. En de beloning was nu die zon- m nige straat en die lachende g gezichten en een stoel als j§ blijvend aandenken en een g erepoort. Mensen, wat kun- jj nen we elkaar toch een hoop g vreugde bereiden met een jj kleinigheid. -'! Het spelen kan dan nu beginnen aan de Heide- straat eindelijk. Het is een klein en nog onvol- E> doende begin van een ho- pelijk grootse ontwikke- 8 ling der vrije-tijdsbeste- ding in de gemeente Vel- sen, maar het is er één. 8 cooooa OOQOOOOOOOCXDOOOO Het liggen met woonschui ten neemt boot over boot toe, hetgeen geen compli ment is voor onze woning toestand. Er zjjn nu, zo ver telde de politie mij, woon schuitbewoners, die wat al te makkelijk omspringen met de mogelijkheid tot het ver krijgen ener ligplaats in Am sterdam. En nu is er toevallig niets moeilijker dan het vinden van -een ligplaats voor een woonschuit, zelfs in Amster dam, waar men toch nog al wat aan water rijk is. In IJmuiden is het helemaal onmogelijk daar is er ge woon geen denken aan, zoals llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll onlangs nog gebleken is, toen een onmisbaar lid dezer maatschappij zich de benen uit het lijf heeft gelopen om ergens in de omgeving van onze stad met een fraaie donkergroene ark te kunnen liggen. Het lukte hem niet. En het lukt in Amsterdam ook heel moeilijk, al zeggen sommige woonschuitwerf- eigenaren, dat het heel erg gemakkelijk is. Als u mij be grijpt: dat doen ze er om. Verkopen ze meer woon schuiten. En als de woon schuit dan klaar is, loopt zo'n jonge bruigom droevig rond met die schuit op zijn rug en nérgens een plekje. Nergens. i .„iiir Haarlem. Aan de Haarlemse Huishoud- en Industrieschool zijn de volgende diploma's en getuigschriften uitgereikt: Primaire opleiding: A. H. van Bakel, M. A Bons, A. H. "v. Esveld, H. C. M..de Jager, H. Kamstra, G C. Kuyper, C. P. de Leeuw, A. Maliepaard. A. J. Mulder, A. E. van Noor den, P. v. d. Oever, S. v. d. Staay, G. Steu nenberg. A. H. v. d. Voort. G. Wamsteker, C. W. Wes'thoff, E. van Wieringen, M. J. Bos, G. Hobo, C. C. Hoefsmit, C. M. van Hol land, M. C. Koper, G. Kuiper, M. de Kwaa- steniet. G. M. Lammens, F. S. Meijer, N. A. J. de Muinck, J. J. Parlevliet, T. M Ramke- ma, J. Schutte. A. R. J. Slim, M. N. E. v. d. Vlies, J. E. de Vries, L. van Wees, L. v. d Wetering, E. E. Post, P. H. v. d. Aa, F. H. E. Beck, I. Groosjohan, W. I. Heemskerk, E. F J. Heesemans, W. Hoek, N. A. v. d. Hooft, C. M. Jansen, C. J M. Klumper, P G. Kuipers, H. J de Liefde. 'W. E. Stathi, S. Theel, T. Wil- kens, J. van Zeist, J. F. H. van Geijlswijk, T. Hagedoorn, T I. W. Jansen, M. Kerkhof, H. Klinkenberg, J. F. Mathijssen, J. Melius, J. M. Möring M. Röben, P. Roozen, A. Ten- sen, A. J. van Tongeren, E. I M. Wouterson, E. H. Wijkhuizen, J. H. E. v.'d. Wal, C. v. d. Berg, ,S. G. van Graas, M. C. J. Heiligers, C. Koger, G. Kruyer. M. K. Langeveld, A. Pee- ters, I. J. Prins, C. J. van Puivelde, H. A. Stienstra, H. J Walter, L. Bergman, G. P. Blok, W. A. Box, R. Delchambre, R. Emous, A. Gardien, S. Geilings, I. van Gooi, L. H. v. d Graft H. Kerkhof, M. H. Peen, A. C. Stol, E. Wezel, G. M. v. d. Woestijne, T. Wijn- rox. Opleiding Assistente in de Huishouding: W. Dollé, I. de Feber, J. van Gelder, A. J. Glas, C J. Hotting, E. Kamerman, E. C. Keur, A. Koppen, C Korthals, H. Meyvis, M. L. Philippus, S M. v. d. Veen, D. de Vries, M Wester, E. C. Wijers, E L. Zwemmer. Opleiding Huisnaaister: H. A. Bols, S. W j J. Dekkers L. de Geus, G. H. Hoekstra, J. P, Kummer, W. Spek. Opleiding Costuumnaaister: M. v. d. Aar, 1 E. Balder, C. van Blankenstein, M. B. Ver boon. Opleiding Coupeuse: N. Frischalowski, H. van der Horst, T. Nieuwenhuis. Opleiding Kinderverzorgster: C E. Bal kenende, K. Bouman, I. B. van tiinkel, M de Grauw, H. R. de Groot, G. E. van Halst, E. v. d. Klinkenberg, T. R. v, d. Kuil, E. H. Le Maire, A. T Mantel, W. v'. d. Mije, G. A. van Oeveren, H. M Priebee, A. v. d. Steen, T. Vosshard, W. Waanders, A. Wijnrox. Het diploma Centrale Raad voor Kinder uitzending verwierven: R. Baan, W. v. d. Duyn Schouten, M. de Grauw, E. van Halst, T. R. v. d. Kuil, E. H. Le Maire, D. Priebee, A. v. d'. Steen, E. Slobbé, D. Waanders, C. Balkenende. Opleiding Leerlingverkoopster: R. v. d. Bos, P. C Drommel, J. E. Karsenbarg, L. Mensink, M. Stoute, M. E. Strijbis, W. J. B. I. Walbeek, C. v. Wijngaarden. Vormingsklasse: C. E. Bakker, J H, M. M. Borst. M. W. C. Bückmann, T. Engelsman, C. J. Gilbau, A. M. T. de Haas van Dorsser, J. L. C M. Heerkens Tljij.ssen, A. E. C. Lohr, W. A. Smit,G. Sybring, I. Vandehoek, E. Veth, E. Waanders. Huishoudkundige: B. de Boer. Huishoudkundige voor inrichtingen: C. H. v. d. Boom, T. G. Brommersma, A. de Jong, P. E. van Rosmalen. E. C. C. M. R. Schots, M Slot, C. W. Snater. Gezinshulpen volgens het leerlingstelsel: J. J, de Boer, W J. van Geest, A. I. de Jonge, M. Koer, M. M. Martens, E. H. Roest, M. Ver steeg, C. C. M. Zoon. Avondopleiding Kinderjuffrouw: H. M Das, J. E. v. d Gaag, J. Gorter, W. H. Graas kamp, L. Haveman, J. de Jager, F. de Jong. M. Masereeuw. H. A Roke. J. A. de Waard, H. C. Waasdorp, J. J. Wiersema, W. v. d. Zwan, M. J. C. Almoes, A. Bergstra, I M. W. Burgers, J. W. v. d. Dool, S. L. Gootjes. C. M. Klijn, M. Koedam, P H. Kruiswijk, J. Oerlemans. Voor het examen lerares bjj het Nijver heidsonderwijs, akte Na (lingerie- en cos- tuumnaaien) slaagden de dames: M. E. v, d. Berg, A. Beukers, W. Beukers, A. J. Kruk, H M. Mulder, G. Ploeger, J. M. C. Rutte, C. van Slooten, A. G. Terpstra-Gjaltema, H. v. d. Veen, A. Zwemmer. Voor het examen lerares bij het Nijver heidsonderwijs akte N2 (kunstnaaldwerk) slaagde mej. L. M. Luyten. Haarlem. Voor het examen handenar beid te Haarlem zijn geslaagd de heren J. P. Becht te Amsterdam, C. G. M. Buters te Alphen a/d. Rijn en J. A. v. d. Griendt te Heiloo; en de dames: M. A. A. M. Danko te Hilversum, W. J. Th. Hertsig te Eg- mond a/d. Hoef, H. M. Peltenburg te Uit geest, A. G. G. Prijs, te Amsterdam, M. H. Walrabenstein te Velsen en W. M. Zonne veld te Bergen. Den Haag. De heer R. Groenveld uit Overveen is geslaagd voor het examen handelswetenschappen m.o. Haarlem. Voor het examen hoofdakte te Haarlem zijn geslaagd voor de gehele akte: Mej. R. Chateau te Amsterdam, de heren R. Band te Aerdenhout, J. Holleman te Haarlem, J. M. H. Carpay te Haarlem, J. de Graaf te K og a. d. Zaan, N. Niele te Aalsmeer, W. F. Bueno de Mesquita te Amsterdam, P. J. van Dam te 't Zand, C. Dorland te Marken, P. Dijkstra te Over veen. Voor gedeelte B: de dames M. C. Hoyers te Amsterdam, L. H. P. Wijngaarden te Santpoort, H. M. v. d. Hoek te Purmerend, 1 i mh Het nieuwste model straaljager voor de Britse luchtmacht, „Electric" P-l, dat het wereld-snelheidsrecord van 1812 km per uur met stukken heeft geslagen. De testpiloot Roland Beaumont, die tijdens de recordvlucht van de „P-l" last van de wrijvingshitte kreeg. J. Hogenkamp te Kwadijk en de heren: A. G. Huisman te Amstelveen, J. W. F. Bultje te Haarlem, J. Gras te Venhuizen, F. F. E. H. Glas te Haarlem, E. Graves te Amster dam, H. Groen te Haarlem, A. de Haan te Ilpendam, J. Groen te IJmuiden. Haarlem. Voor de examens voor het mulo- diploma, die in het gebouw van de Haar lemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat in Haarlem werden gehouden, slaagden de vol gende dames: T. Dijkstra, L. Boekei en J. A. Kusters, Haarlem, M. W. Oosthoek, Benne- broek, J. M. W. Zwarter, Heemstede, R. No bel, Velsen, H. J. Koster, Bloemendaal en K O. Groen, Zandvoort en de heren W. J. L. Lodder, W. H. Karreman, H. M. Giliam, D. Eylders, P. A. de Groot, W. J. Baan en T. C. van Schagen uit Haarlem, H. W. J de Groot, D. Brands, E. J. Dernier en C. G. Bruin uit Velsen. De volgende dames behaalden met mulo diploma, alsmede het middenstandsdiploma: M. E. Frietman, Zandvoort, A. C. Spoor, Heemstede en de heren J. W, van Goor en J. E. de Vries, Haarlem, A. J. Akkerman, Zandvoort en K. de Vos uit Heemstede. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens te Haarlem zijn geslaagd voor de gehele akte: Mej J. E. Wijdenbosch te Haarlem, de heren E. Korf te Texel, C. M. Frenay te Zand voort, F. J. Benjamins te Halfweg, IJ. de Boer te Zaandam en W. de Bos te Westzaan. Voor gedeelte A: Mej. M. L. v. d Ben te Amsterdam en de heer N. J. van Haren te Amsterdam. Voor gedeelte B: Mej. E. v. Eek te Santpoort, de heren J. C de Geus te Ber gen, Th. J. Dijkstra te Alkmaar, K. Flens te Oostzaan, Th v. d. Horst te Castricum.F, v d. Hulst te Diemen. Th. J. de Boer te Amster dam. Amsterdam. Voor het examen Handelswe tenschappen M. O. zijn geslaagd G. Romke te Overveen en A. A. Schoorl te IJmuiden. Haarlem. Voor de mulo-examens, die in de Haarlemse Kegelbond werden gehouden slaagden de volgende dames: G. de Boer, Hoofddorp, G. van Tuyl, Bloemendaal, E. van Veelen en M. C. Dorsman, Zandvoort, Y. van Bienema. R. G Koster en M. A. Kruis man, Velsen, A. G. Broekhoff, M. Lammers en E. H. Anker, Haarlem en de heren: M. Reitsema, Lijnden, G. J. Beinshuizen en W. E. van Gelderen Haarlem, A K de Vries Heemstede. De volgende dames behaalden het mulo diploma, alsmede het middenstandsdiploma: S. T Visscher, Lisse en A. G. Sjardijn, Heem stede. De volgende heren behaalden het mulo-diploma, alsmede het middenstandsdi ploma: N. G. Molenaar, J. van de Boven- kamp, T. Holthuis. C J. Hulshof, L. J J. W Schuller, P. Nol en M. J. R. Duiterhof, Haar lem en A. H M. van der Waart, Velsen. Vier kandidaten werden afgewezen. Utrecht. Doctoraalexamen tandheelkunde: G. W. van Andel, Ede, J J den Engelsen. Breda, M. van Gastel, Zierikzee, H. M Go- Vaert, Breskens, V. H. L. Jeurissen Valkens- waard, F. A. J Leemans, Oss, D. H. Limburg Baarn. R van Inschoten, Rotterdam. P. R. van Mens, Hilversum G J. Nuys. Velp, G. H Schols, Geleen. .J F Schieek. Oud-Reijer- land, B. van Wi.ik Alphen a.d Rijn. A J. H, Zegwaard. Andel Utrecht: Ges'aagd voor de akte m o licha melijke oefening, de dames E M. J. van Geijtenbeek. Beverwijk. M Maarse, Heem stede en mej. E. H. Duyser. Heemstede. Amsterdam. Aan de Hogere Technische School aan de Dongestraat in Amsterdam zuid slaagden de heren R. Bax, J. P M. Eer denburg, L. J Schuurman en N. K. Visser uit Haarlem Hoofddorp. Aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp is het getuig schrift uitgereikt aan de dames: H. v. d. Bosch, W. Bras, W. Bijl, P. Cardol, D. Hart man, E. Ippel, N. Kost, N. Kosten, G. H. Kroon, L. Lievaart, J v. d. Linden, R. Ma- i 'iepaard, H. v, d. Mooren, J. E. Muilwijk, t Pols, D. Rijlaarsdam. H M. van Rijswijk, r. Saarloos, C. Verbeek, N. M. Verbeek E* Verhuist, E. Verschoor, allen uit Haar- emmermeer; A. Biesheuvel, E M. Maarsen en A. de Ruiter uit Aalsmeer. Diploma huisnaaister: M. Bokhorst, S. I. Dijkstra, I, Hogenbirk, W. P. v. d. Kommer, H. J. A. Koole, P. Maliepaard, G. A. Schee ring, J. P. van Tol, allen uit Haarlemmer meer. Getuigschrift vervolgcursus: N. Bies heuvel, H. J. Jansen en A. Roubos, allen uit Haarlemmermeer.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3