Langste Tour-etappe werd saaie rit met Darrigade als sprintwinnaar „Kees" Ockhorst zeventig jaar Kersten en de Jongh de best geplaatste Nederlanders Plaatselijke wedstrijden vragen de aandacht in honkbalcompetitie kauw 1 Êk De-man-van-ijs, die meer dan duizend koersen won Derek Ibbotson vestigde nieuw wereldrecord op de mijl: 3-57,2 TON THOOLEN Derby-kandidaten ontmoeten elkaar zondagmiddag op Duindigt Antonio Ferraz na val naar ziekenhuis KLASSEMENTEN Vier lopers beneden de 4 minuten in Londen De Ronde van Joegoslavië Wereldrecord voor Harris Hoffelijkheid rond de zebra zebra 8 De Munck van Fortuna naar DOS voor 100.000 Nederlaag van Lew Hoad Belangrijk cricket tijdens het weekeinde Op maandag NCB-elftal Incogniti op R. en W.-veld De water polocompetitie DWT verstevigde zijn kampioenskansen PERMANENT WAVE ZATERDAG 20 JULI 1957 Het refrein is weergekeerd in de Tour: opnieuw heeft een lid van de Franse Nationale formatie een etappe overwinning behaald en opnieuw klasseerde deze sterke equipe zich als eerste in de ploegen-dagrangschik- king. De zege ging ditmaal naar de eigenzinnige André Darrigade. Hij won, uiteraard, de sprint van een kopgroep van zeven renners, die na 220 km rondom onze landgenoot Piet de Jongh werd geformeerd. De vlucht werd door de volgers met een zucht van verlichting genoteerd, want zij onderbrak de verveling en lusteloosheid van de langste etappe in deze ronde. De interesse was echter niet van lange duur. Na de vermoeienissen van de tijdrit en be seffend, dat de posities bepaald zijn, deed de hoofdmacht namelijk geen enkele moeite om de aanval af te remmen, integendeel. En daardoor konden De Jongh, Anglade, Jaap Kersten, die zijn ploeggenoot krachtig steunde, Pa- dovan, Keteleer en de tricolores Darrigade en Bergaud een voorsprong opbouwen, die tenslotte tot ruim een kwartier groeide. De Nederlanders waren vanzelfspre kend kansloos tegen de sprintsnelheid van „Darri", te meer omdat De Jongh in de lange vlucht teveel van zijn krachten had gevergd. Kersten eindigde als vierde en de coureur uit Made als vijfde. De opzet van de aanval, de eerste plaats in het ploegendagklassement werd daardoor niet gerealiseerd. De Franse Nationale sleepten dus wederom de dagprijs voor ploegen in de wacht. De karavaan vertrok vrijdag bijzonder vroeg: half acht. Maar de slaap is niet de belangrijkste tegenstander van de renners geworden. Boven het gehele parkoers hingen grijze wolkenvelden, waaruit de regen vrijwel ononderbroken neerplenste. Vooral in de ochtenduren werden de coureurs geteisterd door een ware wolkbreuk. Op de geaccidenteerde wegen stroomde het water soms als een bergbeek naar be neden, putten raakten verstopt. Het was deprimerend voor de renners en vervelend voor de toeschouwers, die door de volgauto's met een laag modder werden be sproeid. Onder deze omstandigheden kon geen strijd worden verwacht. De renners deden willoos hun plicht. Monotoon en bijna automatisch duwden zjj op de pedalen, maar het werd al spoedig duidelijk, dat Tours ver na de geprojecteerde tijd zou wor den bereikt. In Angoulème (93 km) was de achterstand op het tijdschema al 50 mi nuten. De verschillen werden daarna voortdurend groter. Even buiten Angoulème eindigde de Tour voor de Spaanse kampioen Antonio Fer raz. Hij werd betrokken in een algemene valpartij, waarvan hjj met Chaussabel en de drager van de groene trui Jean Fores- tier de voornaamste slachtoffers waren. Forestier en Chaussabel, die van fiets moest verwisselen, kregen weer aanslui ting met het peloton, maar Ferraz was er erger aan toe. De Spanjaard was met zijn keel op het stuur gevallen. Na nog enkele meters gefietst te hebben werd hij tenslot te in de ambulance-wagen gedragen. Fer raz werd later op de dag in een ziekenhuis geopereerd. Met gunstig resultaat gelukkig. Door het uitvallen van Ferraz is het aantal overgebleven renners verminderd tot 56, want reeds enkele kilometers na de start had ook de Zwitser Schellenberg, al enige dagen ziek, de strijd gestaakt. De opwinding over de valpartij was spoedig vergeten. De renners hadden andere zor gen. Voortdurend zag men coureurs van hun fietsen wippen om eten te halen, want bij de ravitaillering in Angoulème was hun, gezien de klimatologische omstandig heden, beslist te weinig verstrekt. - j De vlucht De wandelrit duurde tot 90 km voor de finish. Toen zat Piet de Jongh op kop. De Nederlander duwde flink op de pedalen, zwenkte na een honderdtal meters af om zijn taak aan een ander over te geven. Tot zijn verbazing werd hij niet gevolgd: het tempo was het peloton te hoog geweest, de hoofdmacht had hem een voorsprong van 50 meter geschonken. De Jongh dacht niet lang na en reed door. VV p Jr() ml»/ Dewinnaarvande ontvangtf 20.00 \lp j tondf ontvangt f.2000 Dewinnende ploeg in hetploegenklassemen ontvangt f.30.000 Dewinnendeploeg vaneen etappe ont vangt f2000 Dewinnaarvan het puntenklassement ontvangt f:10.000 Oeongelukkigsfe ren ner van de Ronde ontvangt f1000 De Rooy, zevende, de best geplaatste Nederlander De derde etappe van de Ronde van Joe goslavië Van Belgrado naar Valjevo en terug over een afstand van 200 km is gewonnen door de Belg Winter. Hij no teerde een tijd van 5 uur 7 min. 59 sec. De uitslag luidde verder: 2. Peeters (Belg.) 5.07.59; 3. Petrovic (J.sl.) z.t.; 4. Stolper (O.-Dld.) z.t.; 5. Levacic (J.sl.) z.t.; 23. De Rooy (Ned.) 5.18.30.; 37. Kamphuis (Ned.) 6.04.01. Ehlen heeft de strijd gestaakt. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Trefflich (O.-Dld.) 16.22.09; 2. Levacic (J.sl.) 16.23.04; 3. Mascha (Oost.) 16.30.35; 4. Pruski (Polen) 16.31.30; 5. Vuksan (J.sl.) 16.31.34; 7. De Rooy (Ned.) 16.33.18; 36. Kamphuis 18.08.11. In het algemeen ploegenklassement heeft Joegoslavië de leiding vóór Oost-Duits- land en België. Aangezien Nederland nog slechts twee renners in de strijd heeft, komt het voor het ploegenklassement niet meer in aanmerking. Op de Vigorellibaan in Zürich heeft de Britse wielrenner Reg Harris het wereld record 1 km staande start voor beroeps renners op overdekte banen verbeterd en gebracht op 1 min. 8 sec Het oude record stond sedert 17 augustus 1956 met 1 min. 8,8 sec. op naam van de Zwitser Pfennin- g'er. Ook deze recordtijd werd in Zürich gemaakt. De actieve regionaal Anglade begreep de mogelijkheden van de vlucht en sloot zich bij hem aan. Spoedig gevolgd door de eer zuchtige Darrigade en Padovan. Het vier tal had reeds een voorsprong van 2 min., toen ook Keteleer, Bergaud en Kersten zich uit de hoofdmacht los werkten. En daarmee was de etappe getekend: de vluchtelingen sloten zich bij elkaar aan en gezamenlijk werd hun een ruime marge toegestaan. Ook de slotfase was duidelijk geworden: Darrigade zou de sprint winnen. De Italiaan Padovan heeft nog alle mo gelijke moeite gedaan om de Franse supre matie te breken door aan andere renners voor te stellen een hechte coalitie te vor men. De Jongh en Kersten voelden er wei nig voor, evenals Keteleer, die zonder een meter kop te hebben gedaan door de kop groep naar Tours werd gesleept. En daar mee was deze etappe beslist. Darrigade be reikte inderdaad als eerste de baan van het stadion, onmiddellijk gevolgd door Bergaud. Niemand kon hem daarna meer bedreigen. Piet van Est heeft in de laatste kilome- tefs nog een wanhopige poging gedaan om voor Nederland het dagploegenklassement te winnen. Hij sprong weg met Ruby en Siguenza. Maar zijn winst op de hoofd macht bleef, minder dan een minuut en dat was onvoldoende. Forestier won de sprint van het peloton. Voor het weekeinde heeft de honkbal- competitieleider een interessant programma vastgesteld. Het Kennemerland-negental zal vanmiddag om vier uur op het terrein aan de Brederodelaan in Bloemendaal de strijd aanbinden tegen buurman HCK. Beide negentallen zijn nog geenszins kans loos voor een plaats in de hoofdklasse, terwijl verlies bovendien een definitief af zakken naar de laagste groep betekent. Zonder twijfel een factor uffl néfflBHBEK'Itf deze ontmoeting. Op het terrein aan de Kleverparkweg komt vanmiddag EHS binnen de lijnen tegen TYBB. De EHS'ers hebben voor de hoofdklasse nog kansen, terwijl een zege van TYBB vrijwel zeker het behouden van het eersteklasserschap betekent. Ook voor zondag is een plaatselijke wed strijd vastgesteld, want om half drie komt Sportclub Haarlem op bezoek bij Schoten en ondanks het voordeel van „eigen om geving" zullen Keulemans c.s. toch nog moeten oppassen voor een onaangename verrassing, waarmede de Sportclub overi gens zeer gebaat zou zijn. Het HHC-negental heeft zich nog steeds op fraaie wijze op de tweede plaats kun nen handhaven en zondagmiddag om half drie Krijgen de HHC'ers reeds gelegenheid definitief met een concurrent af te reke nen; dan zal tegen VVGA in het Noorder sportpark de volle winst behaald moeten worden. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXDCOOCGOOOOOOCGOOOCOGCXDOCCXXXXXXDOOOCCO Het nog steeds zo verrassend leidende EDO gaat op bezoek bij TIW, welke ont moetingen altijd bijzonder gevaarlijk zijn voor Bud van Leuven c.s. Komen de Haar lemmers met de volle buit huiswaarts, d?n is een hoofdklassplaats reeds vrijwel zeker voor de EDO-ploeg. Ook in de overgangsklasse blijft de strijd vooral in de B-klasse span nend. De strijd gaat voornamelijk tussen UW en O VVO 2 welke teams elkaar dit weekeinde zullen ontmoeten. Schoten 2 en Roos wijk is een strijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige negen tallen; HFC „Haarlem moet in staat zijn in de hoof lstad tegen Thor beslag te leg gen op beide winstpunten. In deze overgangsklassen vraagt boven dien de plaatselijke ontmoeting RCH tegen de HHC-reserves de volle aandacht. Na de onverwachte nederlaag zal RCH zich in deze thuiswedstrijd zeker willen revan cheren. ADVERTENTIE Altijd kalm Al is 't nog zo druk - op straat, of in Uw werk - U blijft kalm als U kauwt. Bovendien: Wrlgley P.K. smaakt zo lang zo lekker. w- r.~. Ui r-: Een zebra-oversteekplaats is nog niet overal wettelijk beschermd maar wordt wel hoffelijk ontzien. Zelfs de weleer beruchte slagersjongen stopt voor zebra's voor passerende voet gangers en wij zagen een gehaaste automobilist, die toch nog inhield voor een oude dame, die al 10 minuten aan de kant wachtte... Ja, het gaat goed met de verkeersetikette. Zo moeten ongevallen verminderen. „Tja Woestduin, bij Haarlem ddt was nog eens een baan! Mooier dan welke andere baan in Nederland ook. De heer Van Stolk was er de ziel van en later hebben we nog wel eens geprobeerd de baan te huren, maar er mocht op zondag niet gedraafd wordenIk heb er even wel toch vaak gewonnen en heb er de beste herinneringen aan." „Kees" Ockhorst de man die zondag op Duindigt wordt gehuldigd ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardagde man die de roem van Neerlands dravers en van de deskundigheid van onze trainers en rijders tot ver buiten onze grenzen heeft uitgedragen, denkt met plezier aan de dagen terug toen Haarlem nog een baan had... Woestduin, by Vogelenzang! De kortebaandraverijen in de Haarlem merhout waren lang vóór zijn tijd... Wij hebben er nog wel verslagen van gelezen in heel oude nummers van „Hippos" en van „Het Paard". Vooral in de eerste helft van de 19e eeuw was de kortebaandraverij in Haarlem bijzonder geliefd een poging om de sport in „De Hout" te doen her leven is, jammer genoeg, niet gelukt. De naam „Kees Ockhorst" is in Neer lands drafsport een begrip geworden. Wel nimmer zal iemand zo intens en veelzijdig actief zijn geweest op elk onderdeel dezer sport. Eigenaar, fokker, trainer, rijder, or ganisator, handicapper, Lid v. h. Draverij- Comité, keurmeester en rechter van aan komst op de kortebaan, Lid v. d. Raad van Beroep.en uitvinder zelfs! Twee start toestellen voor dravers en één voor de galoppeurs ontsproten aan zijn brein. En hij was de eerste, die gummi kleding ge bruikte op de baan bij slecht weer. Ook was hij de pionier, die het eerst gummi beenbescherming toepaste bij zijn paarden. Vobrbeelden, die door de gehele drafsport wereld werden nagevolgd. „Kees" Ockhorst was 5 jaar oud toen hij leerde rijden op een kittige Shetlander. Nauwelijks tien, won hij zijn eerste prijs op een z.g. „ponie-draverij" ergens in de buurt van Rotterdam, een vorm van hard draverij, die in die tijd uitzonderlijk popu lair was. ,Kees" leerde het vak van trainer-rijder van de door zijn vader op geleide corypheeën Paul Schönrock, jan Ensing en Piet Doeleman. En net zeventien geworden, stormde hij als eerste door de De eenentwintigste etappe van de Ronde van Frankrijk van Libourne naar Tours over een afstand van 317 km is gewonnen door de Franse nationaal Darrigade in 9 uur 56 min. 53 sec. De uitslag luidde: 1. Darri gade (Fr.) 9.56.53 (met bonificatie 9.55.53), 2. Padovan (It.) z.t. (met bonificatie 9.56.23), 3. Keteleer (Belg.) z.t., 4. Kersten (Ned.) z.t., 5. De Jongh (Ned.) z.t., 6. Bergaud (Fr.) z.t., 7. Anglade (Zuid Oost) 9.57.03, 8. Su- guenza (Zuid Oost) 10.11.47. 9. Ruby (NOC) z.t., 10. Piet van Est (Ned.) z.t., 11. Forestier (Fr.) 10.12.10, 12. Picot (West) z.t., 13. Ce- rami (Belg.) z.t., 14. Wim van Est (Ned.) z.t., 15. Groussard (West) z.t., 16. Planckaert (Belg.) z.t., 17. Rohrbach (NOC) z.t., 18. Hoorelbeke (lie de France) z.t., 19. Stolker (Ned.) z.t., 20. Christian (Zwits.) z.t. Voorting werd op de zesentwintigste plaats met een grote groep van renners geklasseerd in dezelfde tijd als Forestier (10.12.10). Na de eenentwintigste etappe luidt het al gemeen klassement: 1. Anquetil (Frankrijk), 129 uur 47 min. 11 sec., 2. Janssens (België) 130.01.07, 3. Christian (Zwitserland) 130.03.31, 4. Forestier (Frankrijk) 130.04.13, 5. Lorono (Spanje) 130.06.28, 6. Nencini (It.) 130.12.14. 7. Defilippis (Italië) 130.14.08, 8. Wim van Est (Nederland) 130.14.21 op 28 min. 10 sec., 9. Adriaenssens (België) 130.20.18, 10. Dotto (Zuid Oost) 130.22.42. 11. Mahé (Fr.) 130.25.45, 12. Rohrbach (NOC) 130.29.09, 13. Picot (West) 130.34.37, 14. Bauvin (Fr.) 130.40.59, 15. Jean Bobet (He de France) 130.43.59, 16. Planckaert (Belg.) 130.45.03, 17. Keteleer (Belg.) 130.46.47, 18. Thomin (West) 131.00.49, 19. Hoorelbeke (lie de France) 131.02.29, 20. Padovan (It.) 131.09.58, 29. Voorting 131.41.20, 32. Pjet van Est 131.57.35, 33. De Jongh 132.00.28, 44. Stolker 132.27.29, 45. Kersten 132.29.48. Het dagploegenklassement luidde: 1 Frank rijk 30.04.46, 2 Nederland (Kersten, De Jongh en Piet van Est) 30.05.33, 3. Italië 30.20.43, 4. Zuid Oost 30.21.00, 5. België 30.21.13, 6. Noord Oost Centraal 30.36.07, 7. ex eaquo Spanje, Zwitserland, Zuid West en West allen 30.36.30, 11. He de France 30.38.37. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Frankrijk 387.04.35, 2. Italië 388.28.41, 3. België 389.49.04, 4. Nederland 390.47.38, 5. West 390.55.24, 6. Noord Oost Centraal 391.41.18. 7. Ile de France 391.49.22, 8. Zuid Oost 392.01.25, 9. Zuid West 392.15.00, 10. Zwitserland 392.32.07, 11. SPanie 393.02.35. Na de eenentwintigste etappe luidt het pun- 8 tenklassement: 1. Forestier (Frankrijk) 298 8 punten, 2. Wim van Est (Nederland) 313 8 punten. 3. Christian (Zwitserland) 338 pun- 8 ten, 4. Picot (West) 367 pnt, 5. Thomin 8 (West) 386 pnt, 6. Anquetil (Frankrijk) 388 8 pnt, 7. Planckaert (België) 437 pnt, 8. Kete- g leer (België) 446 pnt, 9. Nencini (Italië) 5 512 pnt, 10. Bauvin (Frankrijk) 548 pnt, 11. Mahé (Frankrijk) 554 pnt, 12. Defilippis (It.) 561 pnt, 13. Padovan (Italië) 591 pnt, 14. Janssens (België) 604 pnt, 15. Darrigade (Frankrijk) 607 pnt. De prijs voor de meest ongelukkige renner werd toegekend aan de Spanjaard Antonio Ferraz; de Franse regionaal Anglade (Zuid Oost) werd de prijs voor de meest strijd- 8 lustige renner toegewezen. Hij kreeg 53 8 stemmen en onze landgenoot De Jongh 22. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Derek Ibbotson, winnaar van de bronzen medaille op de 5.000 meter tijdens de Olympische Spelen van Melbourne, heeft het wereldrecord op de Engelse mijl ver beterd. In een wedstrijd in het Londense White City stadion kwam de Brit tot de ongelooflijk snelle tijd van 3 min. 57,2 sec., waardoor hij maar liefst 0,8 sec. beneden de wereldrecordtijd van de Australiër John Landy bleef, die op 21 juni 1954 in Turky liet noteren 3 min. 58 sec. Ibbotson, de nieuwe wereldrecord houder op de myl. Een viertal atleten bleef beneden de 4 minuten. De Ier Ronnie Delany Olym pisch kampioen op de 1500 meter werd tweede met ruim verschil. Zijn tijd was 3 min. 58,8 sec., wat een verbetering is van zijn persoonlijk record. Ook de Tsjech Stanislav Jungwirth en de Brit Ken Wood verbeterden hun persoonlijke prestaties. De Tsjech werd derde in 3 min. 59,1 sec. en de Brit vierde in 3 min. 59,3 sec. De prestatie van Ibbotson betekent uiteraard ook een verbetering van het Europese record, dat met 3 min. 59 sec. op naam van de Hongaar Laszlo Tabori staat. Ibbotson een 24-jarige atleet uit Yorkshire deed zijn recordverbetering terwijl het windstil en droog was. Meer dan 30.000 toeschouwers volgden de race. Een halve mijl lang heeft de Londenaar Mike Blagrove als gangmaker voor het viertal gefungeerd. De eerste kwart mijl ging in 55,3 sec. De lopers gingen in hoog tempo door, voor de halve mijl hadden zij slechts 1 min. 55,8 sec. nodig. Ingwirth lag in tweede positie achter Blagrove, Ibbot son volgde in zijn voetspoor. Na 100 meter viel Blagrove terug. Bij het ingaan van de laatste ronde had Jung wirth een kleine voorsprong op Ibbotson, Delany en Wood. Bijna 300 meter voor de eindstreep begon Ibbotson zijn machtige eindsprint, passeerde Jungwirth en zonder dan een van de drie hem ook maar kon bedreigen ging hij door de finish. Zijn voorsprong bedroeg toen meer dan tien meter. Ronnie Delany deed in deze laatste ronde een felle aanval op de vermoeide Jung wirth. De Tsjech kon de sprint van de Ier niet beantwoorden en 0,3 sec. vóór Jung wirth ging Delany over de streep. Een langdurige ovatie viel Ibbotson ten deel toen de speaker bekendmaakte dat de tjjd van de winnaar 3 min. 57,1 sec. was. Later werd nadat de tijdwaarnemers overleg hadden gepleegd als officiële tijd van Ibbotson 3 min. 57,2 sec. opge geven. Ook in Stockholm is vrijdagavond een atleet op de mijl beneden de 4 minuten gebleven. De Zweed Dan Waern faalde weliswaar in zijn poging om het wereld record te verbeteren, doch kwam tot een zeer goede tijd van 3 min. 59,3 sec., wat een nieuw Zweeds record is. Gisteren heeft de keeper van Fortuna, Frans de Munck, een contract van vier jaar getekend voor de Utrechtse hoofd klasser DOS. De onderhandelingen over De Munck duurden reeds geruime tijd, doch men kon het niet eens worden over de transfersom. Deze bedraagt uiteindelijk honderdduizend gulden. De Munck ontvangt tien percent van het transferbedrag, of wel vijfduizend gul den van Fortuna en vijfduizend gulden van DOS, welke laatste club dan dus f 105.000 in één voetballer heeft geïnves teerd. Ook heeft men geruime tijd ge sproken over het salaris van De Munck. Dat zou bij DOS f 15.000 tot f 20.000 gaan bedragen. De Wimbledon-kampioen Lewis Hoad heeft zijn eerste nederlaag als prof gele den. In het enkelspel verloor hij van zijn landgenoot Ken Rosewall. De cijfers waren 6—3, 9—7, 4—6, 6—3. finish in de eerste course die hij op de langebaan reed. Dit gebeurde in Bergen (N.H.). Het paard was de befaamde Miss Kate. Deze zege kenmerkte het begin van een wel bijzonder succesvolle carrière Reeds in 1910 stond Ockhorst aan het hoofd van de „meest winnende heerrijders" in Frankrijk. In de zomer courste hij in Nederland, de winter werd gevuld met courses in Parijs en Nice, dé grote centra voor Frankrijks glorieuze drafsport. „La France Chevaïine" schreef over Ockhorst in die dagen als volgt: „Hij komt uit een zeer goede school. Een school, die, helaas, bij ons nog maar weinig navolging heeft gevonden. Geen haastigheid, geen enkel onnodig gebaar, geen karwats óók!" Ock- horst's beheerste rijden, zijn bijna ijzige rust, bezorgden hem de eervolle bijnamen van „L'homme de glacé" (De man van ijs) en van „Le roi des jockeys" (de koning der rijders). Meer dan 1000 courses heeft hij gewon nen. En hoeveel kampioenschappen van Nederland en Draver Derby's hij veroverde weet hij zelf niet eens meer. En waaraan dankt hij zijn succes? „Och, ik weet het niet zo precies. Je paard grondig leren kennen, het dier bestuderen, observeren, geen twee zijn gelijk. En dan proberen, experimenteren, net zolang tot dat je ge vonden hebt wat ei aan schort. En nooit je paard slaan. Als een course gewonnen moet worden onder de karwats, dan is dat, voor mij althans, geen zege meer. De course met je hóófd, de finish met je han den rijden, daarin schuilt het geheim van de smid!" 't Wordt zo simpeltjes gezegd, maar. „Kees" Ockhorst was en is een voor beeld voor iedereen, die met de sport, zij deling of direct, te maken heeft. In 1943 deed hij zijn trainingsetablissement in Hilversum over aan de heer Egbert Kruit hof, na te zijn benoemd als Lid van het Draverij-Comité en als Handicapper bij het Centraal Bestuur in Den Haag, een functie, welke hij nog steeds vervult bij de tegenwoordige Stichting Draf- en Ren sport. Iedere dag is hij nog steeds aan de arbeid, zij het op kantoor of op de courses. Altijd nog is hij de rustige, bescheiden figuur, aan wie Neerlands drafsport zo veel te danken heeft. Zijn eenvoud, grote deskundigheid, zijn „gentlemanship" en absolute integriteit hebben hem gemaakt tot een man-zonder-vijanden. En wie de sport (in het algemeen gesproken) kent, weet wat dat wil zeggen! Maandag aanstaande wordt op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan in Haarlem internationaal cricket gespeeld. Het NCB-elftal speelt dan namelijk tegen de Incogniti, een elftal Engelse cricketers dat ook nog uitkomt tegen de Flamingo's (op 23 en 24 juli op het VRA-terrein in Amstelveen), tegen HCC (op 26 juli) en tegen het Nederlands elftal op 27 en 28 juli op het HCC-terrein in Den Haag. In het NCB-elftal dat maandag in Haarlem tegen de Engelsen speelt, zijn onder andere drie jeugdige Rood en Witters opgesteld, namelijk J. P. de Ruig, Wijkhuizen en Onstein. De Incogniti hebben een succesvol tou- ringteam, dat ook reed cricket speelde tegen Denemarken. Voorts zijn zij de enige cricketers die geregeld in Philadel phia (USA) spelen. Onder degenen die de tour in Nederland meemaken treft men een zeer bekende naam, die van wicketkeeper Harris. Deze Harris speelde nog niet zo lang geleden geruime tijd voor het Haagse HCC. Voorts hebben de Engelsen naar het schijnt tenminste één bijzonder succesvolle bowler in de gelederen. Dat is Battcock, die in wedstrijden tegen elftallen van de Channel Islands 468, 556 en 616 bowlde. Het NCB-team is als volgt: Dries (Ex celsior), capt., Van Eek (Quick, H.) wicket keeper, J. W. Madsen, H. Madsen (VOC), P. Bouwman, H. Wijkhuizen en R. Onstein (R. en W.), Bregman (ACC), A. Bailey (HDVS), E. Peereboom (VRA) en W. Bos man (Quick, H.). Ook zondag is er belangrijk cricket te zien. Maar dan op het terrein aan de Donkere laan in Bloemendaal, waar Haar lem en Rood en Wit elkaar ontmoeten. Men zal zich herinneren dat de eerste match tussen beide teams uit de eerste klasse A na uiterst veel spanning een draw opleverde een resultaat dat pas in de laatste over van de wedstrijd tot stand kwam. Ook morgen bestaat er geen uit gesproken favoriet, ook al staat dan Rood en Wit beter geplaatst op de ranglijst dan Haarlem. In de tweede klasse A speelt Rood en Wit II voorts een belangrijke match tegen SCHC. Een wedstrijd, waarin beslist zal kunnen worden welk team de meest naaste concurrent zal blijven van het derde team van HCC, dat de ranglijst aanvoert. Voorts worden nog gespeeld: Ajax (L)- Rood en Wit III en Rood en Wit IV BMHC. DWT heeft haar kampioenskansen in de tweede klasse B heren van de waterpolo- competitie wederom verstevigd. In Zaan dam ging vrijdagavond de striid tegen Neptunus, de ploeg waarmee DWT de bo venste plaats van de ranglijst moest delen. In een wel zwaar, maar niet unfair ge speelde strijd heeft DWT beslag op de pun ten gelegd. Nadat vier DWT-aanvallen op niets wa ren uitgelopen, kreeg de DWT-keeper ook wat te doen. De bal werd tot corner ver werkt, rraar na de hoekworp maakten de DWT-verdedigers hun gastheren de bal af handig en ging het op het Neptunus-doel af. Hier maakte Teesing een zware fout waarvoor hij de kant op moest. Van Driel kreeg een vrije worp te nemen. De bal ging naar Molenaar, die tegen de paal schoot. Het was echter uitstel. Van het midden van het veld af schoot Roozekrans even la ter met een strak en hard schot de bal in het Neptunusdoel. Met deze een-nul voor sprong ging de rust in. Na de hervatting en de ingooi door de scheidsrechter kwam Neptunus in het bezit van de bal. Na wat over en weer spelen kwam deze in het bezit van Schoen (Nep tunus). Deze vergiste zich en plaatste de bal op de vrij liggende DWT-midvoor Van Driel die niet aarzelde om de DWT-voor- sprong op twee-nul te brengen. Door beter plaatsen bleef DWT daarna enig overwicht houden. Het was wederom Roozekrans die toen scoorde. Neptunus gaf zich echter nog niet ge wonnen. Teesing probeerde het met een ver schot waarmede de eer werd gered. Met nog vijftig seconden te spelen en met Van Egmond (DWT) op de kant kwam Neptunus nogmaals in de aanval, maar kreeg geen kans de spelersmeerderheid uit te buiten. ADVERTENTIE Voor 'n werkelijk mooie Marnixstraat 119 - Haarlem Tel. 23138 Dat de Derby voor dravers nadert blijkt zondagmiddag op Duindigt, waar een aan tal Derby-kandidaten elkaar in de laatste voorbereidingskoers zullen ontmoeten. Normaal zou Vita Kinley de grote favoriet zijn, maar na haar debacle in de Sweep stakes bleek dat zij lijdende was aan een kaakontsteking. Sinsdien heeft zij niet meer gelopen, zodat niet verwacht mag worden dat zij in volle vorm aan de start komt. Daarentegen heeft Vlieger D de juiste vorm te pakken. Bij een herhaling van zijn laatste verrichtingen zal hij de hoogste ogen gooien, vóór Valencia, Vivant Hollandia en Vitalis. In de internationale Axkit-prijs krijgt Sorento opnieuw de kans te bewijzen, dat zijn prestaties in Duitsland niet uit de lucht zijn gegrepen. Met zijn voorsprong van 20 meter op een zeer sterk veld kan hij Quick Hollandia G, Narciso van Zora en Roland net houden. De 2600 meter lange Fried-prijs geeft Sirona de gelegenheid tot revanche op Typhoon en Sommy Mars. Een mogelijk outsider in deze volkomen open koers is Rose Marie, die telkenmale tot uitstekende prestaties komt, maar iedere keer in het gezicht van de haven wordt geklopt. Upward Hollandia maakt na een lange afwezigheid zijn rentree in de Juggler- prijs. De jonge hengst is gunstig geplaatst en zal het grootste deel van zijn tegen standers zelfs gemakkelijk kunnen klop pen. Uitzonderingen zijn echter Taky Erebus en Umberto. Voor Sally's Bertha ligt een tweede zege in het verschiet. Sjakie Scott is in een goede bui tot een verrassing in staat. Het openingsnummer is zeer sterk bezet. Uriel en Vulture S steken voor wat snelheid betreft met kop en schouders boven de rest uit, daar Vulture S een goede eind sprint kan lanceren gaat het meeste ver trouwen naar haar. Unita Brewer, die de afgelopen weken in sterk vooruitgaande vorm loopt, zal dicht op dit duo eindigen. Bij de renners zal de meeste belangstel ling uitgaan naar de Grote Stayers-prijs over 3200 meter. Favoriet is Killalane, die bewezen heeft de afstand te houden, vóór Sylvia. De Sceptre-prijs zal een vrij zekere zege worden voor Mangola, die onder deze condities Just for Joy en Wervelwind het nakijken kan geven. In de ren voor 2- jarigen zijn Irish Doll en Sans Aide opper machtig. Daar eerstgenoemde enige weken geleden Sans Aide een nederlaag bezorgde, mag worden aangenomen dat zij opnieuw zal winnen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7