Van H.S.M.-ers, die ook het krijgsbedrijf niet schuwden THAUA Na een feest de dank De knullen en de pukken Bollenveiling overtrad bepalingen van het bedrijfschap Niet zo dringen rond dat bloed IJmond-affe^da LANGS SLUIZEN EN HAVENS Rederij haalt binnenkort nieuwe „Vliestroom" uit .7 OLD CLOTHES NEW Examens Prijsuitreiking jeugd- schaakkampioenschappen Per vijftig kilogram Morgen boottocht voor speeltuinkinderen Niet logisch Kom, viieg er es uit Negenentwintig paarden in kortebaan te Santpoort Handboogschutters houden wedstrijd in Santpoort Ongeval op de IJM. 7 Burgc^':;l<e Stand V eisen \v OENSDAG 24 JULI 1957 WELDRA zal de vloot van de Hollandse Stoomboot Maatschappij worden uitge breid met het motorschip „Vliestroom". Op 22 juni werd dit schip te water gelaten bij de Arnhemse Scheepsbouw Maatschappij, zodat het een lange reis moet maken voor het de zee zal hebben bereikt. Nu is de naam „Vliestroom" niet nieuw bij de H.S.M. al zal deze thans weer definitief bij de rederij worden ingevoerd. Hierbij is een foto afgedrukt van het motorschip „Terschelling", één onzer grootste coasters en met recht zal men zich afvragen wat dit schip te maken heeft met de Hollandse Stoomboot Maatschappij. Dit vaartuig zag in 1951 het licht te Foxhol bij de scheepswerf „Vooruitgang" van Gebr. Suurmeyer. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De inhoud bedraagt 499 reg. ton bruto en 896 ton draagvermogen. De grootste lengte is 57 m, de lengte tussen de loodlij nen 53,25 m, de breedte 9,05 m en de hol te 3,48 m. Een 700 pk. Industrie motor geeft het schip een snelheid van ruim 11 mijl. De „Terschelling" is het eigendom van J. E. Houwerzijl L. Schothorst te Delfzijl, die bovendien de coaster „Stortemelk" be zitten, zodat de rederij nauw verbonden is met het eiland Terschelling. De Hollandse Stoomboot Maatschappij heeft de „Ter schelling" tijdelijk in beheer gehad en ge durende die periode heette het vaartuig „Vliestroom". Overlevende Die naam kwam bij de H.S.M. voor het eerst voor in het jaar 1912 en dit is één der weinig schepen geweest die de twee wereldoorlogen heeft overleefd. Dit stoomschip werd in 1912 gebouwd bij de Scheepswerf Van Vliet Co. te Hardinx- veld, was 655 bruto reg. ton groot, 52,79 m lang, 8,60 m breed en 3,81 m diep en was uitgerust met een stoommachine van 625 pk voor ee nsnelheid van 10 mijl. De „Vliestroom" was het 15de schip, dat door de H.S.M. werd aangeschaft na de oprich ting in 1855, toen begonnen werd met de stoomschepen „IJstroom" en „Amstel- stroom". Deze twee eerste schepen der re derij zijn slechts kort in dienst geweest. De „IJstroom" verging in 1897 in de Noordzee en in 1906 werd de „Amstel- stroom" verkocht. De eerste jaren van de Hollandse Stoom boot Maatschappij zijn verre van gemak kelijk geweest. Er ging nogal eens een schip verloren en toen de „Vliestroom" en kele jaren in de vaart was werd het er niet beter op, want toen ondervond men de gevolgen van de eerste wereldoorlog. In 1915 liep de „Texelstroom" op een mijn, in 1916 ging de „Waalstroom", die nog geen drie jaar oud was, eveneens door een mijn verloren en kort daarna werd de „Beukei- stroom" door een duikboot vernietigd. Door het oog De „Vliestroom" kroop in die jaren door het oog van de naald. Op 3 september 1916 werd het schip ten anker liggend bij de Blakeney-boei door een luchtschip aan gevallen zonder schade aan te richten. Twee bommen vielen op 2 meter en twee bommen op 25 meter afstand van het schip. In de geschiedenis van de tweede wereldoorlog staat het oude s.s. „Vlie stroom" met ere vermeld. Belangrijk werk Haarlem. Voor de hoofdakte-examens te Taarlem zijn geslaagd voor de gehele akte: de heren. B. J. Waanders en D. Barmentlo beiden te Amsterdam en A. R. Kamphuis te Castricum; G. v. d. Brink te Haarlem; F. Bruinsma te Hoorn; B. Couzij te Amster dam; A. E. M. Elferink te Sassenheim; de dames: G. Th. J. Erkes te Alkmaar en J. C. M. Janus te Heemstede. Voor gedeelte A: mej. F. M. van Geer te Haarlem; voor gedeelte B de dames: M. W. Kooien en M. J. Arnoldus te Haarlem; de heren D. J. v. d. Meulen en P. van Caspel te Amsterdam; G. R. Kwekkeboom te IJmuiden; J. A. de Koning te Wormerveer; J. Jongejans te Zaandam; J. de Jong te Anna Paulowna. Haarlem. Voor het Middenstandsexamen, dat in het Concertgebouw werd gehouden, slaagden: A. Aalderink, N. H. E. van der Aar, T. M. Andringa, A. Geluk, J. Timmer mans, F. D. Antonisse, A. van Baak, M. B. G. M. van Baars, P. C. Baars, A. H. Bakker, G. J. Bakker, A. H. ten Barge, C. F. A. van Beek, J. A. M. Beelen, J. W. Beerings, B. J. van Bentem, J. P. Berbee, C. v. d. Berg, C. C. M. v. d. Berg, P. K. Nederlof, J. W. v. d. Berg, A. C. Bergman, J. Beswerda, H. A. Bilars, M. Bilstra, A. G. M. Blom, F. J. M. Blom, Jan G. Boer, H. M. N. de Boer, T. P. Böhm, C. M. Bol, J. Bol, H. B. J. Boots- ma, B. Bos, J. A. H. Bos, L. C. M. v. d. Bosch, P. C. J. van Bourgonje, J. H. Bou- wens, G. Boxem, W. E. H. van Braak, J. A. Brakel, N. Brand, Fr. de Bree-Bouderij, G. J. v. d. Broek, P. F. de Bruin, T. de Bruin, H. Bruines, T. H. M. E. v. Buggenum, W. Buis, A. Beerlage, J. Bijl, J. M. Caspers, J. J. H. Cauverien, H. Cokart, M. A. J. M. Crabbendam, G. J. Dammiaans-Boer Rook- huizen. Afgewezen werden 13 kandidaten. Utrecht: Voor het examen akte middel baar onderwijs-lichamelijke oefening zijn geslaagd; B. W. Melis, Santpoort; H. Pe- schar, Haarlem; H. Schaap, Haarlem. LEIDEN. Geslaagd voor het semi-arts- examen: G. J. A. d'Arnaud Gerkens, Den Haag; T. A. M. Bekema, Rijswijk; P. H. E M Brand, Heerlen; R. Gelier (V.S.); P. E. Mad j id, Den Haag); D. T. E. Marijn, Den Haag en C. L. Wolthuis, Leiden. Voor het artsexamen: mej. Th. Bakker, Den Haag; mej. A. M. de Bruin, Rijswijk; J. P. Dijkhuis, Leiden en F. F. van Haeften, Wassenaar. De „Terschelling", een kloeke zoon uit het grote coasternest. heeft het schip verricht bij de invasie in Europa in 1945.'In totaal maakte dit schip 18 reizen ten behoeve van de grote zo goed geslaagde expeditie der geallieerde legers en droeg het zodoende bij tot de bevrij ding van West-Europa. Na de oorlog heeft de „Vliestroom" eni ge jaren dienst gedaan voor de H.S.M. en werd toen naar Griekenland verkocht. De schepen die tot nu toe met deze naam werden verrijkt zijn twee charterschepen geweest. Eerst het m.s. „Marsdiep" en toen het m.s. „Terschelling". Deze twee schepen zijn respectievelijk weer onder hun oude I naam bij de oorspronkelijke eigenaar te- I ruggekeerd. Binnenkort komt er dus weer een „Vliestroom" die ook het eigendom is van de H.S.M. Het is een fraai motorschip, die het oude stoomschip uit 1912 definitief zal vervangen. (Nadruk verboden) Arie van der Veer Dinsdagavond vond in het clubhuis van de Beverwükse schaakclub „Weenink" de prijsuitreiking plaats van het jeugdschaak- kampioenschap van Kennemerland. De voorzitter van „Weenink" de heer J. C. Muyen sprak namens de beide orga niserende schaakverenigingen „Weenink" en „Pat Mat". Hij verheugde zich erover dat is gebleken dat bij deze jeugd belang stelling bestaat voor deze sport, maar hij waarschuwde dat de studie hier niet onder mag lijden. Dit toernooi dat voor het eerst door de beide Beverwijkse verenigingen is georga niseerd is succesvol verlopen en de heer Muyen hoopte dat dit een stimulans zal zijn om hiermee door te gaan en dat ook schakers uit andere plaatsen dan Bever wijk hieraan mee zullen gaan doen. Als afgevaardigde van „Pat Mat" sprak de heer H. J. Bannenberg, deze dankte voor de prettige samenwerking. De jeugdleider van de N.H.S.B., de heer F. H. Piët, reikte de prijzen aan de win naars uit. H. Mostertman, die ongeslagen kampioen werd ontving een beker; tweede werd P. Steeman; 3. E. van Nimwegen; 4. R. van Hooff. In het verslag over de vergadering van het Produktschap voor Vis en Visproduk- ten is gisteren een cijfer weggevallen, waardoor te lezen stond dat het bedrijf volgens de heer P. Krab met f 0,28 per kg vis werd belast. Dit moet zijn f 0,28 per 50 kg vis. ADVERTENTIE het theater met de beste films h' DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling Francoise Arnoui - Raf Vallone voor het eerst tezamen in LIEFDESROES I Wie van de twee moest deze man ifstaan? Zijn vrouw... of het vreemde jonge meisje, met zovele „vriendjes"? Een film vol gespannen sfeer en hevige conflicten 18 jaar HEDENAVOND 8 uur: LAUREL en HARDY in HOUTEN KOPPEN Een daverend lachsucces voor jong en oud Nadat ik u zo getrouw als maar mogelijk was op de hoogte heb gehouden van de knusse feesten, die de Kinderkerk in IJmuiden-Oost bewerkstelligde wegens haar veertigjarig be staan, kan ik u tenslotte ook het eindje verhalen, dat aan dit jubileum gebreid is. Een plezierig eindje overigens, want iedereen is merkbaar voldaan over alles, wat er bereikt is en óók over wat het feest heeft opgebracht. Niet slechts aan goede wil voor het werk, maar tevens aan de onmisbare centjes om het te kunnen volvoeren. Er kwamen geschenken en giften binnen uit het hele land en uit zelfs vele vreemde landen en de 150 spaarders voor het nieuwe kofferorgel hebben bijzonder hun best gedaan, zodat dit onmisbaar instrument juichend kon worden aangeschaft. Er kon nog meer worden gekocht - tekstbundels, collecte schalen, opbergmappen - kortom al die kleine onmisbare zaken, waarmee een organisatie als deze werkt en bloeit. En nu zijn de kinderen met vakantie. Zondag 25 augustus te tien ure gaat het éénenveertigste jaar in - de kinderen worden verwacht in de Emma- en Theo Thijssenschool, ge- ruggesteund door een dankbaar bestuur. De koppen, die in de De Noostraat bijeen zijn gestoken, s hebben bij het bonzen nageklonken tot in het Gijzenvelt- j plantsoen, waar men óók de gezamenlijke achtertuinen met g de daarbijbehorende verdrieten kent. Een vriendelijke me- g vrouw is het smakelijk met mij eens, dat de pukken in de p tuinen niet zoveel zullen vernielen, maar zij houdt heur hart g vast voor de „knullen", de al wat opgeschoten spruiten tot g zo'n jaar of vijftien, waarvan zij er verscheidenen heeft zien g voetballen of hockeyen met geïmproviseerd materiaal, dat de g kluiten de bewoners om de oren vlogen en de tuintjes tot g aanzienlijke diepte werden uitgegraven. De bal verzeilt dan óók wel eens tussen de bloemen en daar gaat dan weer zo'n rozenperk of begoniabos. Dat moet hopeloos wezen voor de tuinlieden, zegt zij in heur brief, vooral omdat deze nij vere werkers de rug niet kunnen keren of nieuwe sportminnende horden stor ten zich op het werk hunner botaniserende handen. „Ik ascto.3n9 In ons blad van maandag hebben wij een verslag opgenomen van de zitting van de economische politierechter te Haarlem, mr. H. G. Rambonnet, van de zaken tegen twee directeuren-bestuursleden, de chef-boek houder, de veilingmeester, een vertegen woordiger en inkopers van een coöperatieve bloembollenveiling te Lisse en tegen de veiling wegens overtreding van bepalingen van het Bedrijfschap voor Sierteeitgewas- sen. De veiling en zeven verdachten zijn tot boetes veroordeeld; bovendien moet de veiling een waarborgsom betalen en publi- j katie zal geschieden van het vonnis van i de veiling en de directeuren. Mr. J. Wiarda heeft een uitvoerig requi sitoir gehouden, waarin hij opmerkte, dat hij aanvankelijk gedacht had, dat het ging om persoonlijk gewin. Hij was blij, dat dit niet gebleken is, anders zou er van oplich ting en verduistering sprake zijn geweest. Het doel is geweest de omzet van de veiling te vergroten en te concurreren met andere veilingen. Hij had nog nooit van een zaak tegen een veiling vernomen met zo'n grote omvang als in de thans aanhangige zaak. Bij de veiling zijn voorschriften van het produktschap van groot belang en zij mag geen maatregelen treffen die er tegen in druisen. Alle verdachten hebben, aldus de officier, opzettelijk meegewerkt aan de knoeierijen. De administratie werd zodanig ingericht, dat niet zou opvallen wat er gebeurd is. Gelet op de bekentenissen en de getuigen verklaringen was mr. Wiarda van mening, dat er van opzet sprake is. Een der direc teuren is lid van het bedrijfschap en heeft meegewerkt aan het uitvaardigen van be palingen; hij had in de eerste plaats geen medewerking mogen verlenen. De officier van Justitie vervolgde, dat door de handelingen meer bollen op de markt zijn gekomen dan volgens de voor schriften mocht. Het areaal is in strijd met de wet uitgebreid en ook zijn de markt prijzen beïnvloed. Verder is uit het surplus- fonds een bedrag van zestienduizend gulden uitbetaald, hoewel de veiling wist dat uit betaling niet mocht geschieden. Er deed zich ook oneerlijke concurrentie voor en niet uitgesloten is, dat de belasting ont doken is, omdat niet alles in de boeken vermeld werd. Sprekende over het doel van de over tredingen merkte mr. Wiarda op, dat de veiling wilde concurreren tegen een andere veiling. Daardoor lapte men de voorschrif ten aan zijn laars. De omzet moest omhoog en dat is ook het geval geweest, want in twee jaar is zij met 389.000 gestegen. Voorts zeide spreker getroffen te zijn, dat er sprake is van een coöperatie. Hij was van mening, dat de veiling behalve een boete een waarborgsom moet betalen, opdat de leden weten wat er op staat als het bestuur zich niet houdt aan de voorschrif ten. Tegen de verdachten, die persoonlijk terecht stonden, eiste de officier van Justi tie boetes en geen vrijheidstraf, omdat hem gebleken is, dat er van persoonlijk gewin geen sprake was. Mr. L. Sprey uit Leiden, die voor de vei ling en de verdachten als verdediger op trad, merkte in zijn pleidooi op dat als men een minder gunstige indruk zou krijgen uit de administratie, men niet vergeten mag, dat er vele boekingen gedaan zijn. Van geknoei is geen sprake. De chef-boekhouder had van het bestuur vernomen op welke wijze er gehandeld moest worden en richtte zijn boekhouding op advies van dat bestuur in. Om de administratie te vereenvoudigen noteerde hij een aantal boekingen op één naam. In 1955 was er sprake van „onbe kend" en in 1956 van H. Begeman. Daar door kreeg men een goede indruk van de boeken. In bepaalde gevallen wist men, dat er van a-bollen sprake was, maar in vele gevallen was dat onbekend. Daardoor kan men niet spreken van opzet. Vermoe delijk is men wel lichtvaardig te werk ge gaan. Van bewuste overtreding der voor schriften kan volgens pleiter niet gespro ken worden. De eisen noemde hij daarom veel te hoog en daar zij vermoedelijk ge ïnspireerd zijn op opzet vroeg hij lagere boetes op te leggen. De politierechter achtte de opzet wel bewezen en veroordeelde de veiling en de verdachten tot boetes, die wij maandag gemeld hebben. De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meerweiden" zullen morgen, donderdag, hun boottocht naar Hilversum maken. De tweehonderdvijftig kinderen van de leden, die deze tocht meemaken, verzame len morgenochtend om zeven uur bij de Watervlietschool, vanwaar naar de lig plaats van de boot, vermoedelijk de nieu we steiger van de papierfabriek of de Pijp wordt gewandeld. De deelnemers aan deze tocht mogen niets meenemen, geen brood, snoep of geld, zodat zij alles wat zij nodig hebben aan boord krijgen. De speeltuinkinderen worden 's avonds tussen zeven en acht uur op het uitgangs punt terug verwacht. Onder de kleine onver klaarbaarheden des Velsense levens schaart zich sedert enige tijd de situatie op het nieuwe kruispunt in Driehuis en in de directe omgeving van hetzelve. Toen het tunneltje in de Vondellaan aan het werk ;ing, werd de situatie gescha- Den, dat het verkeer over de ieeweg een éénrichtingska- •akter kreeg. Van de halte Zeeweg af mocht men dus wel de Zeeweg inrijden, maar van de andere kant niet. al thans, wanneer men uit het zuiden de Driehuizerkerkweg afkwam. Wie echter uit het noorden deze zelfde Driehui zerkerkweg afrijdt, de krui sing met de Waterlooweg voorbijgaat en dan rechtsaf de Zeeweg op wil, wordt daar in genen dele in belemmerd. Dus dan is deze Zeeweg plot seling géén éénrichtingsver- keersweg meer. Dit nu is onlogisch vrinden. Het schept zelfs de mogelijk heid van gevaarlijke situaties, want ten eerste is het voor een lepe automan niet zoveel werk om, komende van het zuiden de Zeeweg even voor bij te rijden, te keren en als dan zonder wettelijke bezwa ren toch de (aanvankelijk verboden) Zeeweg in te slaan en bovendien komt het ver keer dat op deze wijze door de mazen van het niet zo erg handig gespannen netje kruipt, later toch weer in conflict met de auto's, die uit de Waterloolaan de Zeeweg indraaien en geen verkeer van links veronderstellen. Allemaal ontstellende zaken, waaraan te cureren valt door het bekende rode bord met de witte band op de hoek Zeeweg-Driehuizerkerkweg neer te planten, ten teken, dat niemand uit oostelijke richting de Zeeweg mag be naderen. Want de huidige op lossing is een lapmiddel. Als het zo door gaat, ma ken wü een kans, dat alle Velsense agenten en briga diers mitsgaders hun supe rieuren binnenkort bij de af deling voor Orde en Veilig heid een machinegeweer op hun fiets gaan vragen, ten einde de straat schoon te vegen, wanneer er een onge luk is gebeurd. Want het op dringen der menigten neemt zulke ernstige vormen aan, zodra er ook maar iemand met zere voeten ter aarde stort en het loopt uit op ware massameetingen, als er ern stiger dingen te bekijken zijn, dat het een plaag wordt. Wij bekijken namelijk veel te graag andermans leed en een fraai voorbeeld daarvan werd nog dezer dagen gege ven toen op een niet nader te noemen plaats een gewonde op het wegdek lag en een moeder haar peuter hoog op tilde, zeggende „Kijk es, wat die man uit ze hoofd bloeit". Deze mentaliteit is voor de politie niet alleen afschuwe lijk, maar ook in hoge mate hinderlijk. Men zou wel eens grof willen worden van tijd tot tijd en de menigten uit elkaar vegen onder 't motto, dat ge er zélf maar eens naar adem happend bij moest lig gen en dan allerlei wild vreemde personen om u heen moest verdragen, die niets anders willen dan het uiten van bemoeizuchtige kreten en het doen van sterke verhalen over de gevolgen van sche- delbasisfracturen. Drie mannen van de ver keerspolitie hebben op deze wijze vaak meer werk met het ruimvegen van de plek van het ongeval dan met het ongeval zelve en dat is een verdrietige zaak vrinden. Want ook bij de afhandeling van ongevallen, als er met meetlinten gewerkt moet worden en met krijtstrepen, is het publiek vaak zó hin derlijk en zo opdringerig, dat er al menig meetlint sneuvel de en er al menig agent in staat van grote woede ver keerde over de onbeschoft heden dezes publieks. Wanneer het in uw om geving of op uw pad gebeurt: blijf overal af en gedraag u alstublieft. Want de politie heeft meer te doen dan het vermanen van opdringende menigten. En een proces-ver baal wegens het hinderen van het gezag in de uitoefe ning zijner functie zou een oplossing zijn, maar daar gaat dan ook weer een heleboel tijd in zitten. Wie elke week zijn duiven naar het zonnige zuiden ziet afreizen en dan peinzend moet achterblijven op het platje bij de klok, wachtend op de zoevende wiekslag van krassen en roden, wil er zelf óók wel eens uit naar verdere verten dan het stationnetje of het inkorflokaal. Het is dus geen wonder, dat een koppel duivenliefhebbers, verenigd in de reisvereniging „Bellevue" in de eerste week van de nogal vochtige bouw vakvakanties hun karbies hebben gepakt en er tussen uit zijn getrokken.Woensdag morgen vlogen zij uit van het Marktplein en omdat de vroegte wint werd het start schot te zes ure gelost. Want er lag tenslotte een heel stuk voor de neus: Düsseldorf, Keulen, Bonn, Remagen en wat niet al en dan mooi langs stel het mij voor alsof je net je kamer hebt gedaan en zoonlief leegt er zijn schoe nen in". Hiermee, mevrouw, bent u, naar ge heel listig zelf al ver onderstelt, op mijn bloed eigen stokpaard geklommen, want gij stelt de vraag zelf al: „Wat wil men toch met dat grote stuk Gijzenvelt- plantsoen?" Mevrouw woont daar nu vier jaar en „nog al tijd is het een bende." Tja - het oude probleem heeft het hoofd dus weer op gestoken en ik ben net zo blij met deze reactie als mevrouw over het feit, dat zij het hart eens lekker gelucht heeft. Want de grondoorzaak ligt naar mijn bescheiden mening nog steeds en altoos in het gebrek aan werkelijke speel- gelegenheden in dit stenen stadje van ons. Wanneer er bij de stadsplannen van des tijds meer rekening was ge houden met de drift tot ont spannen, die ieder mens op zijn eigen wijs wil uitleven en men dus vele, vele stukjes had uitgespaard voor spel en zomaar-om-te-zitten, welaan, dan zou deze Gijzenveltse dame niet zovaak de aan drang hebben gevoeld om de slungels van jongens, die dwars door het prieeltje sjou wen, door de wasmachine te halen. Dat gevoel kén ik. Maar het moet ten eerste wel iets worden ingetoomd en ten tweede worden terug gebracht tot zijn ware oor zaak: het gebrek aan adem- mogelijkheden voor de stads mens en wel speciaal voor de IJmuidense mens. En daar moet hoognodig iets aan ge daan worden - meer nog dan het gewaardeerde speelveld aan de Heidestraat kan doen. de Rijn en kijken naar de „Romantische Strasse", dat kostelijke, ongerepte stuk land, waar de verhalen even oud zijn als de vakwerkhui zen en de mensen even vrien delijk als het vee. Zaterdagavond vliegen ze thuis, de IJmuidense duiven- mannen en al is er dan nie mand, die koerend op ze zit te wachten met een ramme lend busje voer of een handje zonnepitten plus een gespan nen oog op de klok het ple zier zal er niet minder om ge weest zijn lijkt me. De uitsla gen van deze „vlucht" zullen echter niét in de dinsdagse krant worden vermeld. Lampenier J .lillik Voor de kortebaan-draverij die donder dag 1 augustus te Santpoort zal plaats hebben, zijn 29 paarden ingeschreven. De namen der paarden zijn: Varissena, Peter Hannover, Kerbeb, Sorello Frances, Upsalo Pluto, Torero, Promotor O, Royal Henny, Quile Verne, Rio Kitty, Rony Zora, Rito Belwin, Tourterella, Rudi Trothon, Redlof B.W., Straaljager O, Portout, Sur prise G, Upsie Scot P, Roi de Cinq Mille, Trudel Hollandia, Rito B.H., Quirinno, Roy Robinson, Querelle Spencer, Quinta, Oviedo A. Tossel Friezin, Queen Belwin. In de Italiaanse Dolomieten bij Cortina d'Ampezzo zijn koning Leopold van België en prinses Lïliane de Rethy aan de dood ontsnapt toen de auto, waar mee zij een proeftochtje maakten, ver ongelukte. Zowel de koning als de prinses liepen slechts lichte verwon dingen op. De foto geeft een beeld van de omgeslagen auto. Propaganda-avond K.N.Z.H.R.M. In het Wijk aan Zeese botenhuis „Dr. Büller" vindt donderdag 25 juli een lezing met film plaats over het werk der Kon. Noord-Zuidhollandse Reddingsmaatschap- Pij. VELSEN WOENSDAG 24 JULI Thalia, 20 uur, „Houten kopp... Rex, geen opgave. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide straat, open van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal van 14 tot 17 uur (jeugd). DSS, boottocht naar Bergen-Schoorl. „Fauna Felisenum", 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 25 JULI Thalia, 20 uur, „Liefdesroes". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag Openbare leeszaal en bib'iotheek, Heide straat, open van 10 tot 12.30 uur; filiaal, Velsen-Noord Wijkerstraatweg 77, van 10 tot 12 uur. Raadhuis, 9.30 tot 12 uur, spreekuur wet houder van openbare werken. Alcoholics Anonymous, zaal Abelenstraat van 20 uur af, spreekuur. BEVERWIJK WOENSDAG 24 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Duizend melodieën". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „High Society". Openbare leeszaal, Prinssesselaan 19, ge opend van 15 tot 17 uur: lees- en studie- hoeken geopend van 15 tot 17.30 uur. Jeugduitlening, Zeestraat 26, geopend van 15 tot 16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15 tot 16.45 uur. R.-k. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10 tot 13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur; jeugdleeszaal geopend van 14 tot 17 uur. Wyk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, Sint Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. DONDERDAG 25 JULI Luxor Theater, 20 uur: Concerto Italiano R.-k. leeszaal uitleenbibliotheek geopend van 10 tot 13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10 tot 13 en 15 tot 18 uur. Kennemer Theater, 14 uur: verkoping woonhuizen. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, Sint Odulfstraat 12, geopend van 10 tot 11 en 17 tot 18 uur. De schietwedstrijd van de handboog schutters V.Z.O.S. uit Santpoort en Con cordia uit Amsterdam heeft plaats zater dagmiddag 3 augustus op het schoolplein van de school met de bijbel, aan de Fr. Netscherlaan in Santpoort. Maandagmorgen omstreeks acht uur is de tweeënveertigjarige H. Z. uit IJmuiden tijdens et overhalen van de IJmuidense viskotter IJM. 7 van de Zuidzij naar de vishallen in de machinekamer van het scheepje door de koppeling bij de broek gegrepen. De man maakte een slag mee, waarop de motor stopte. Met een flinke beenwond en een gescheurd bot moest Z. in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden- Oost worden opgenomen. ,,'t Karpertje" vist in Akersloot De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" houdt zondag 4 augustus in het Noord-Hollandskanaal bij Akersloot een onderlinge wedstrijd. GEBOREN: E. van GeldorpGomes, z„ Hoofdstraat 206, Santpoort. J. C. Aaij Wolterman, d„ Theodorus Rijkersstraat 15, Den Helder. J. G. van Eekelen—Keur, z., Reggestraat 9, IJmuiden. M. Nieuwland— Webbe, z., Evertsenstraat 20, IJmuiden. H. Rademakers—Deijs, d., Bloemstraat 134, IJmuiden. C. OudendijkNoordermeer, z., Waalstraat 19, IJmuiden. M. Post—Bakker, dr., Uranusstraat 13, IJmuiden. M. Wasse naar—Van Baekel, d., Sabastraat 11, Sant poort. H. E. Gladpootjes—Van der Wiel, d„ Houten woning nabij P.E.N.-centrale, Velsen-N. J. J. PoppeKroon, d„ Midden havenstraat 12, IJmuiden. M. P. Henzen— Luberti, z., Marsstraat 12 I, Haarlem. L. van SlootenKramer, z„ Maasstraat 69, IJmuiden. A. OverdorpKraak, d., Am pèrestraat 25, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Schermer, 77 jr., echt genoot van A. Kossen, Ogelwightstraat 20, Velsen-noord. M. Meijer, 4 dg., dochter van J. Meijer en A. H. van Duijn, Lange Nieuw- straat 500, IJmuiden-Oost. O. H. Zimmer man, 80 jr., weduwnaar van C. J. A. Schol- I ten, Van Saelenplantsoen 14, Velsen-noord.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7