Eind september komt er een ruime brandweerkazerne bij de tunnel gereed Kennemerland verwacht overvloedige bonenoogst Problemen r THALIA Visserij- varia „Rustende, oude man" ZWARE SHAG IJmond-agenda VOLGENS VERKLEIND PLAN Grondruil in Santpoort Rotterdamse tunnel als leslokaal voor Velsense brandweermannen A. J. BRASSER ORCAM op de honderd velden wm w, 9 Woninginrichting Examens Geleidelijke centralisatie DOUWE EGBERTS (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Samenspel in m ym, ym, w: m. Wm. IWI Wm. wm. m mm. LÜiNDüitDAG 25 JULI 1957 ALS NEDERLAND EIND september zqn Velser tunnel rjjk is, zal Velsen tegelijker tijd een nieuwe en moderne brandweerkazerne bezitten. Weliswaar niet volgens de destijds opgestelde plannen, die er een ideaal voor een zeer lange toekomst van wilden maken, maar toch wel zo doordacht en bruikbaar, dat zowel de gemeentelijke brandweer als de beveiliging van de tunnel op dit centrale punt over een outillage kunnen beschikken, een groeiende stad en een zo moderne verkeersverbinding waardig. Was het aanvankelijk de bedoeling op de plek, waar thans ten noorden van de inrit naar de tunnel bij de kruising RijkswegParkweg de spanten verrijzen achter de ark „Lotus", een gebouw met een verdieping neer te zetten, dat buiten de dienstruimten ook gelegenheid tot oefeningen en recreatie bood, de bestedings beperking heeft hier een streep door gehaald, zodat de Velsense brandweer het met wat minder moet doen. Er is echter een gebouw overgebleven, dat met zijn garage van 40 meter lengte en 13,25 meter breedte althans voldoet aan de eerste eisen van een corps, dat op de drempel ener nieuwe ontwikkeling staat. En dat hiermee onge twijfeld een onderkomen krijgt, waarop het trots kan zijn en waarmee te werken is. De oorspronkelijke opzet is echter niet geheel verlaten, want zodra de tijden beter worden en de behoeften groter, is het mogelijk, dat de garage wordt „uitgebroken" tot in de ruimte, die thans is geprojecteerd als personeelsverblijf en kantoor en dat daarvoor dan aan het gebouw een nieuwe „kop" wordt gebouwd. Voorlopig kan men echter acht wagens plaatsen en als de uitbreiding er mettertijd is, worden dat er minstens veertien. Gezien het feit, dat men met de beide kraanwagens en de „spoel- wagen" voor het tunnelonderhoud nu al ongeveer acht auto's kwijt moet in deze brandweergarage, zullen de eerste stemmen, die op vergroting aandringen, wel niet al te lang op zich laten wachten. De gemeente-architect Peeters ontwierp voor de brandweerkazerne van Velsen, die tot nog toe niet bestond als centraal punt der Velsense brandbeveiliging, omdat het materieel over IJmuiden, Santpoort en Velsen-Noord verdeeld is, een sobere gevel met kanteldeuren, waarachter de brand weerauto's en de wagens voor de tunnel bediening plus een aantal spuiten van de B.B. een plaats zullen vinden - de wagens uiteraard met de neus naar de deur toe, opdat er bij het eerste alarm gereden kan worden. Met deze kazerne zal tevens een ideaal worden bereikt, dat bij de huidige decen tralisatie onmogelijk was: de brandmeldin gen in Velsen gaan na september via één centraal nummer 6400, waardoor dus ook Santpoort direct al en Velsen-Noord op langere termijn aangewezen is op Velsen. In de kazerne is een seinzaal ontworpen, die dag en nacht bezet zal zjjn en waar de centrale commandopost van de brandweer als een spin in het Velsense web gezeten is. Behalve dan voorlopig voor Velsen-Noord en wie daar een achterstelling voor dit gemeentedeel achter zou zoeken, is ver keerd, want men wil daar de oude toestand nog even handhaven tot de overgang naar de komende centralisatie ook voor Noord gemakkelijker zal zijn. Dan wordt ook het centrale alarmnummer voor Velsen-Noord 6400. Tegen die tijd krijgen de telefoon- ADVERTENTIE PROFITEER gedurende de op ruiming van 10% KORTING op de WONINGTEXTIEL KONINGSPLEIN 8 Telefoon 4540 IJMUIDEN HAARLEM. Voor de handenarbeidexa- mens te Haarlem zijn geslaagd de dames: C. A. Blansjaar te Oegstgeest, J. G. A. Eliens te Schoorl, A. Kleine te Beverwijk, A. C. M. Leyen te Bergen (N.H.), J. M. J. v. d. Putten te Haarlem, N. C. de Raadt te Haarlem, M. C. Sambeek te Alkmaar, J. F. Schram te Sassenheim, W. C. Segers te Lisse, C. M. Smit te Heemskerk, C. H. Tee ling te Beverwijk, E. P. L. Barentsen te Alkmaar, Th. G. Goes te Alkmaar, A. D. A. de Moor te Amsterdam, J. C. Boonman te Ovezande (Zld); de heren: A. C. Plaatsman te Hillegom, J. J. P. Sprinkhuizen te Oudorp, P. Stam, te Zeist, J. Streekstra te Hilversum, H. F. Tuyn te Haarlem, Th. G. Zwiers te Haarlem. Haarlem. Voor het examen hoofdakte te Haarlem zijn geslaagd voor de gehele akte de dames: J. Pravs, C. A. M. Weenink te Krommenie, M. J. Kroon te Haarlem, W. Salomons te Badhoevedorp, C. Kunst te Zaandam en de heren: R. J. Jansen te Am sterdam, R. Katerberg te Alkmaar, A. H. N. Langedijk te Spierdijk. P. W. ten Brink, P. H. Rusch te Hoorn, G. B. Korte te Over- veen, J. J. Knotter te Zandvoort, A. J. de Krijger te Zaandam, B. M. van Oerle te Haarlem. Voor gedeelte A: mej. G. Klap muts te Landsmeer. Voor gedeelte B: de dames I. Koolhaas te Amstelveen en E M. v. d. Laan te Amsterdam en de heren: J. J. Praat te Alkmaar, W. J. van Rutten, W. A. de Rijk, J. Kiefte te Den Helder. P. F. Krijgsman te Bergen, D. Kuipers te Overveen, H. H. C. de Leeuw te Bever wijk, J. C. Meyer te Zwaag (N.-H.), J. Maas te Schagen, M. J. E. Merks te Am sterdam, G. E. v. d. Linde te Amsterdam, P. H. v. d. Linden te Amsterdam, H. Lous te Den Burg (Texel), J. M. van Maanen te Haarlem, P. W. ten Brink te Amsterdam. Haarlem. Voor het middenstandsexamen ?ijn geslaagd: R. de Does, N. R. Doeswi.ik, M. v. d. Dool, J. P. F. Driessen, J. Dries ten, G. Duinker, G. W. Duits, J. P. Duits, U. R. v. Duivenboden, G. T. Duyn, F. van Dijk, G. J. J. van Eerden, A. J. van Eg- mond, W. J. Ettema. H. H. J. van Etten, P. Eveleens, J. H. J. M. van Eijken, H. M. Fabriek, M. A. la Feber, M. C. Fieman, R. van Frank, A. F. van Galen, J. C. van Ga- len-Doing, J. de Goede, J. G. Goes, J. Goe- zinne, M. T. Grapperhaus, A. Groenendijk, P. T. Groot, G. Gruys. E. Grijsen, J. P. H. Handgraaf, G. J. Klein Haneveld, C. J. Heemskerk, N van Heemskerk, C. J. Her mans, G. A. Hobo, J. C. F. Homan-Meeg- des, J. J. H. C. J. van Hoof, E. S. M. Hoo- gendoorn, H. R. Hofstra, E. Jak, M. A. Jansen, L. E. H. Janssen, F. P. M. Jepkes, L. J. de Jong, C. Y. de Jonge, H. W. Joos- ten, J. A. Kamerman, G. P. Kaptein, T. W. Kaptein, R. W. Kedde, C. Keessen, G. C. Keessen, C. Kemp, A. Kemper. abonné's zowel in Santpoort als in Velsen- Noord een fraai kaartje met dit nummer er duidelijk op gedrukt èn een brandend huisje erbij om de gedachten te bepalen, teneinde dit naast hun toestel te hangen. De brandweer zal de hele verdere uit bouw van corps en centralisatie, die een eerste stoot krijgt met de nieuwe kazerne, stap voor stap volvoeren. Men begint bij voorbeeld met een permanente bezetting van twee man in het nieuwe gebouw, twee man, die elke 24 uur afgelost worden. Later zal hier bij behoefte verder worden uitge breid, ook wanneer in de loop der tijden het materieel steeds meer uit de verschil lende garage's naar dit centrale punt wordt samengetrokken. Want ook hierin gaat men niet „wild" te werk geleidelijk-aan zal zich de hervorming van Velsens brand weer gaan voltrekken. Er is aan weerskanten van de nieuwe garage ruimte gemaakt voor een dienst gebouw en het reeds vermelde personeels- onderkomen. In het dienstgebouw zullen zich onder meer de magazijnen voor de garage en een smeerkuip voor de auto's bevinden met een drooginrichting voor de slangen, als ze van buiten komen, waar men een kleine mast voor het uitlekken denkt te zetten en aan de andere kant van de garage, met het „gezicht" naar het oude dorp Velsen toe, is de personeelsafdeling 'öhtwóipen. Hier klopt dus straks het hart van de brandweer in de seinzaal. Maar er is ook voor een volledige accommodatie gezorgd, die het mogelijk maakt de brandweermen sen geheel in de kazerne te consigneren: een slaapzaal, een douchezaal, sanitair en een cantine met een keuken, een kantoor en een leslokaal. De begroting 1958 zal reeds de bedragen vermelden voor de vier vaste mensen, die hier van september af ploegsgewijs dienst zullen doen en in de loop van 1959 komen dan hoogstwaarschijnlijk de verdere uit breidingsplannen er overheen. Want dat die uitbreiding er met de verdere uitbouw IJmondgebied volgens deskundigen niet in de weg staat, al wordt hier voorlopig in het geheel niet over gedacht. De „behandeling" van de tunnel met de schoonmaak, of spoelwagen, die de naam „duizendpoot" al heeft meegekregen omdat hy voor zovele klusjes gebruikt zal kunnen worden en die bij een firma in Weesp zijn voltooiing nadert en de omgang met de grote en de kleine kraanwagen, vergen uiteraard enige scholing. De mensen van de brandweer gaan deze opdoen in de Rotterdamse tunnel, waar men al aardig bitwijs is met het wegslepen van auto's met panne tegen een fiks bedrag en waar ook het schoonmaken tot de dagelijkse werkzaamheden behoort. Jam mer blijft het inmiddels, dat het eerste plan voor de nieuwe kazerne sneuvelde onder het juk der bestedingsbeperking, want er stonden onder meer een rookkamer, een glijpaal en diverse oefenruimten op het verlanglijstje dergenen, die straks met het corps en met deze nieuwe kazerne moeten werken. ADVERTENTIE Prjjzen van woensdag Heilbot f 3.20f 7.70, grote tong f 5 f 4.60, gr.m. tong f 4.50f 4.20, kl.m. tong f 4.50—f 4.10, kl. tong I f 3.60—f 3.20, kl. tong II f 3.10—f 2.90, tarbot I f 3.90—f 3.—, per kg. Kl.m. schol f 56f 50, kl.m. schol I f 57 f 55, kl. schol II f 45—f 22, schar f 23—f 22, bot f 21-f 12, v. haring f 18.60f 13, ma kreel f 19f 12.40, gr. schelvis f 55f 44, gr.m. schelvis f 47f 42, kl.m. schelvis f 42f 41, kl. schelvis I f 42f 41, kl. schel vis II f 40f 26, wijting f 28f 26, gr. gul f 51—f 45, mid. gul f 38—f 25, kl. gul f 31— 21, ham f 100, kl. zw. koolvis f 30f 21, per 50 kg. Gr. kabeljauw f 280f 128, gr. zw. kool- vis f 60f 46, gr. leng f 80, per 125 kg. Aanvoer van woensdag 74 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 200 schol, 50 schar, 75 bot, 2275 haring, 1535 makreel, 455 schelvis, 100 wijting, 75 kabel jauw en gul, 4 leng, 1 ham, 65 koolvis, 29 diversen. Totaal 4940 kisten. Besommingen van woensdag IJM. 32 Elie f 14.500; RO 53 Dirkje f 19.700; IJM. 2, Herman f 24.700; SCH. 171 f 16.500; IJM. 54 f 9500; IJM 59 f 1650; KW 46 f 8290; KW 103 f 1560; KW 65 f 610; KW 30 f 480; KW 61 f 650; IJM. 3 f 390. Nieuws van UTD De IJmuidense bridgeclub UTD speelde voor de zomercompetitie. De voornaamste uitslagen luidde (in percenten): 1. Gomes- v. d. Berg 57.93, 2. Meyer-Wegman 57.93, 3. Mevr. Slaats-Westerop 53.96. Ongeveer honderd kinderen stormden vanmorgen, gewapend met schoppen, het Zandvoortse strand op om daar hun beste beentje voor te zetten in de zandbouw-wedstrijd, de eerste in het seizoen. Zoals in voorgaande jaren werden ook thans weer mooie bouwsels in het zand geschapen. De kinderen toonden zich ware architecten en beeldhouwers, die met de beschikbare middelen moesten woekeren. De liefde voor de dieren liet zich blijken uit de krokodillen, schildpadden, enz., die uit zand werden gevormd. De krijgshaftige kinderen legden zich toe op de bouw van stevige en onneembare forten. Twee twaalfjarige Zandvoortse jongens waren echter niet zo krijgshaftig, maar gaven blijk van hun eerbied voor de ouderdom. Hans Versteege (links op de foto) en Henk van Staveren „bouwden" deze „Rustende, oude man", waarmee zij een eerste prijs in de groep 10-12- jarige kinderen wonnen. Over enkele dagen staat op de Kenne- mer veilingen het bonenseizoen voor de deur - augustus is de bonenmaand voor de streek, waar nog een behoorlijke opper vlakte met snij. en sperziebonen beteeld is. De bonen geven alle reden tot optimisme wat de oogstverwachtingen betreft. Want deze planten kunnen beter tegen droogte dan tegen de nattigheid en beter tegen de warmte dan tegen kou. De snijbonen staan er tot nu toe heel goed voor en vertonen maar heel weinig sporen van de gevreesde bonenziekte; ook de sperziebonen doen het tot nu toe best. De stokbonen verdringen gaandeweg meer de stambonen en van de pronkbonen, die pas de meeste oogst in september geven, is nog weinig te zeggen. Door de vele rolkas- sen in deze omgeving zijn er al heel wat bonen aan de markt geweest, maar zodra er bonen van de koude grond komen wordt het seizoen eigenlijk ingezet. Na het aardbeienseizoen komen er nu flinke hoeveelheden rode, zwarte en kruis- vessen op de veiling van „Ons Belang" te Castricum. De prijs ligt al niet meer zo hoog als een week geleden. Thans werd voor de zwarte bessen tot ƒ5.60 per mandje betaald, terwijl deze vorige week nog boven de 6 kwamen. Ook de rode bessen en de kruisbessen lieten een veer en no teerden nu respectievelijk 2.80 en 2.70 per mandje. Op de groentenveiling kon men zien dat verscheidene handelaren vakantie hadden. Het kleine aantal kopers was gauw tevre den gesteld en de prijzen daalden dan ook sterk voor de aangevoerde produkten. Sla draaide door Sperziebonen, die eind vorige week nog boven de gulden noteerden, haalden nu slechts 0.54 en zo was het ook met vele andere soorten groenten. Van de aange voerde sla draaide het grootste gedeelte zelfs weer door. De prijzen waren als volgt: bospeen 10-18, boskroten 10-15, pijpsjalotten 7-12, capu- cijners 56-84, waspeen 10-18, tuinbonen 12- 50, bosuien 11, snijbonen 69, doperwten 68- 76, sla 3-7, andijvie 8, rabarber 17, bloem kool 9-33. In Beverwijk noteerde men: andijvie 7- 12, sla 3-10, bospeen 12-24, waspeen 10-20, bloemkool 10-34, sperziebonen 24-62, snij bonen 65-170, rabarber 8-19, spinazie 25-48, postelein 23-39, tomaten 34-72, komkom mers 11-23, klapbessen 150-210, rode bessen 140-250 en doperwten 35-99. Jaarvergadering van ADO De Heemskerkse voetbalvereniging ADO houdt op donderdag 8 augustus in het KSA-gebouw haar jaarvergadering. Onder andere staat een bestuursverkiezing op de agenda: aftredend zijn de heren J. Be'tker G. de Boer, K. Vrenegoor en P. de Boer. Beide laatstgenoemden stellen zich niet herkiesbaar. vi ">fn Het enige toernooi waaraan alle leden leden van de Koninklijke Nederlandse Dambond deelnemen is de strijd om het I clubkampioenschap van Nederland. Deze van Veïsen~zal komen" staaVwel vast."Men wedstrijd begint in september en vormt rekent nu op het onderbrengen van al hetvoor e,ke klasse een der hoogtepunten voor reservemateriaal van de brandweer en er kct clubleven, zijn plannen om een derde vol-elektrische ladderwagen met 25 meter „vlucht" aan te schaffen voor de hoge flats van nieuw IJmuiden Dit wagenpark zal mettertijd al gauw uit de veertig meter garage groeien. In dat geval wordt het personeelsgedeelte bij de garage getrokken en brengt men de inven taris over naar de nieuw aan te bouwen „kop" en dan komt er waarschijnlijk ook meer oefenruimte vrij voor de manschap pen. De tunnel maakte het vestigen van deze centrale post uiteraard noodzakelijk. Niet alleen, dat Rijkswaterstaat de eis stelde, dat er minstens één man permanent voor de hulpverlening in de tunnel aanwezig moet zijn, plus zijn aflossing om de 24 uur - maar bovendien zal een tweede kracht binnen het uur oproepbaar moeten zijn. Daarenboven dient de brandweer door lopend op de seinzaal een telefonist te hebben en uit dit samenspel tussen tunnel- belangen en gemeentelijke interesses is tenslotte deze brandweerkazerne ontstaan, een gelukkige symbiose van twee ver draagzame machten, op een plaats, die naar men heeft uitgekiend gunstig ligt voor een vliegensvlug bereik van alle andere delen van Velsen. En die een eventuele verdere centralisatie van de brandweer in het Pluimveebedrijf, dat weg moet, krijgt elders nieuwe kans Wegens de uitgifte van bouwterreinen voor de woningbouw in het uitbreidings plan Santpoort-Noord (plan B), en met het oog op de voorgenomen aanleg van de Valckenhoeflaan als toegangsweg naar het nieuwe station Duin- en Kruidberg waardoor het oude tracé van de Kruid- bergerweg over een bepaalde lengte komt te vervallen is het gewenst dat de ge meente Velsen de beschikking krjjgt over een terrein bezuiden de ICruidbergerweg van ongeveer 1181 m2. De eigenaar is bereid deze grond af te staan, mits hem door de gemeente een ter rein van ongeveer gelijke oppervlakte wordt afgestaan onder meer ten behoeve van de voortzetting van zijn daar geves tigde boomgaard en pluimveehouderij op dezelfde voet als thans. B. en W. stellen de raad voor, te beslui ten tot het aangaan van zulk een grond- ruiling in het belang van de volkshuis vesting onder de gebruikelijke en enige bijzondere voorwaarden. Voor de uit deze ruil voor de gemeente voortvloeiende kosten, geraamd op 8746, vragen B. en W. een krediet. Er wordt per tiental aan de competitie deelgenomen en na een spannende eind strijd gelukte het Jozeph Blankenaar uit Amsterdam voor de derde achtereenvol gende keer beslag te leggen op de provin ciale clubtitel. Er de Noordhollandse dam mers weten dat de Amsterdammer- de titel volkomen verdienden en een uitste kende kans hebben ook de Nederlandse clubtitel 1957 te winnen. Dit was Jozeph Blankenaar in 1956 ook reeds gelukt. Tot de laatste ronde in de finale was er een nek-aan-nek race tussen het Residen tie Damgenootschap en Jozeph Blankenaar. Met het ingaan van de laatste ronde was de stand van het toernooi: Residentie Damgenootsch. 2 2 0 0 4 30-10 Jozeph Blankenaar 2 2 0 0 4 25-15 Constant 2 0 0 2 0 14-26 On. Genoegen 2 0 0 2 0 11-28 Het toeval maakte het mogelijk dat in de laatste ronde RDG tegen Jozeph Blanke naar moest spelen. Tegen alle verwach tingen in werd Jozeph Blankenaar met 13-7 door de Hagenaars verslagen en daar door behaalde het Residentie Damgenoot schap de clubtitel van Nederland. Het tweede merkwaardige feit in deze landelijke finale was het hopeloos falen van het Rotterdamse Constant, welk tien tal de laatste ontmoeting met 12-8 van Ons Genoegen uit Utrecht verloor. Dank zij de medewerking van de nieuwe secretaris van de Koninklijke Nederlandse Dambond, de heer Ivens, tevens secretaris van het RDG, hebben wij alle partijen ge kregen van de spannende competitie tus sen Jozeph Blankenaar en RDG. Aan het eerste bord speelde Huisman tegen de Amsterdamse kampioen Berk. De spelers kregen na de 32ste zet de volgende stand op het bord. Zwart W. Huisman. Zwart's laatste zet was 11-16, waarmede Berk de ruil 33) 27-22, 18x27; 34) 31x11, 16x7; 35) 28-22 en nu dreigt 22-17 en Huis man moet het eindspel daarom gunstig voor hem hebben getaxeerd. 35)24-30; 36) 35x24, 20x29; 37) 33x24, 19x30; 38) 22-17, 12x21; 39) 32-27, 21x34; 40) 40x9, 8-13; 41) 9x18, 2-8; 42) 37-32, 15-20; 43) 32-28, 20-24; 44) 28-22 en de stand is: zwart 7, 8, 24, 25, 30; wit: 18, 22, 36, 45, 48. De vraag is nu of er voor zwart kansen liggen om 7-11 te vervolgen. Dit eindspel werd in de partij remise. Damblindheid In de partij aan het derde bord tussen Ivens (met wit) en de bekende problemist Van Prooyen kwam de volgende stand voor. Zwart Ivens. XDOOOOCyvy-w> XXX>r-OcYVYYX>XxDrvXXYYX>OOOOOOC)OOOOOOOfYYVv-oa m fc mj//. OOOOOOOOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXiOOOOOOOOOOOOOOOOOC Wit R. Berk. >ooooocxxxxxxxxxxx3ooooocaDoooooooooooooo - oocooooooooooooc Wit Van Prooyen Dit was de stelling na de 33ste zet van wit. Zwart speelde verder: 33) 19-23; 34) 34-30, 23x34; 35) 30x39, 18-23! Dit is een grove fout want de Jozeph Blankenaar- speler kreeg de kans een kostbaar stuk te winnen door eenvoudig de positiezet 49-44 te laten volgen. Maar ook Van Prooyen leed aan dam blindheid, want deze vervolgde met 48-43, waarna de partij in remise eindigde. Den Haag had het geluk dat na deze foutzet van Ivens de Amsterdammer de eenvou dige winst niet zag. Dit was de stelling na de 37ste zet van wit toen 44-40 werd gespeeld. Het spel kreeg daarna een merkwaardig offermo- m^nt toen v. d. Klift 18-23 vervolgde. 37) 44-40, 18-23. Er dreigt 23-28 en 23-29. 38) 26-21, 17x26. 39) 33-28 waarna wit met winnend voordeel dreigt na 30-25. Zwart offerde hier het stuk terug met 23-29, doch kreeg toen het nadelige snel. Beter was ge weest dat zwart inplaats van het offer 23-29 het volgend eindspel had genomen. 13-18, 24x22; 36-41, 28-10; 41-46 en zwart behoudt gelijkspel. Op 42-37 volgt 26-31. En de rondslag dreigt. Als wit met 10-4 vervolgt slaat zwart 46x44x17. Het beste is voor wit 22-18. Dit bord ging voor Blankenaar verloren dóór een grote fout. De stand na de 42ste zet van zwart. 36, 26, 21, 19, 14, 13, 11, 6, 3. Wit: 28, 30, 32, 33, 38, 40, 42, 47 en 48. 43) 40-35, 21-27; 44) 32x21, 26x17; 45) 38-32, 13-18; 46) 30-24, 19x30; 47) 35x24, 17-22; 48) 28x17, 11x22. Zwart: Van der Klift (RDG) XDOOOOCX^nooOOOOOOOOmormOOO(^^^^XyXXT^^^poOOOC^^vvx)( \m XX30O00OCOO0000000O00O000000O0OOO00CXXX30000000000000000CX Wit: Den Doop Hier heeft Den Doop toch belangrijk voordeel veroverd. Het spel verliep verder als volgt: 49) 32-28, 22-27 gedw.; 50) 33-29, 6-11. De goede zet 28-22 faalt door 14-19. 51) 28-23, 18-22; 52) 24-18? en RDG kreeg eenvoudig en vrij goedkoop met 22-28 winst. Het eindspel met de 51ste zet dus voor 28-23 is naar onze mening gewonnen. Aan het achtste bord verloor de Blan kenaar-speler Riebeek op deze wijze. De stand na de 35ste zet was als volgt: Zwart: Riebeek. XXXXXJOrvYYvo, xxYYVvYoncrYXXXXXXWYYXXXXXOOO^ooooooOr^onoOi m 'OOOOOOOOOCOOCXXXXXXXXXJOCXÏXIÓOOÜOOOOOOCIOOOOOCXXOOOOOOOOCK Wit: Mulder (RDG). 36) 33-28, 13-19? Hier had de Amster dammer met 23-29 met 34x23, 18x29; 39-33, 29-34; 43-39, 34x43; 38x49. Wit houdt wat voordeel doch winst is nog moeilijk aan te tonen. Nu viel de zwartstand als een kaartenhuis ineen. 38) 45-40. Nu faalt 30-35 30-35 wegens een problematische winst door 27-22, 35x33; 22x2 en 33x22, waarna nog een dam door 32-27 kan volgen. 37) 18-23; 38) 40-35, 8-13; 39. 42-37, 12-18; 40) 28-22, 17x28; 41) 26x17 en zwart staat gekraakt. Correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. ADVERTENTIE het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u. De adembenemende avonturenfilm BLOED IN DE ZON (RUN FOR THE SUN) in Superscope en Technicolor, met Richard Widmark - Jane Greer - Trevor Howard. Een meedogenloze mensenjacht op een man en een vrouw in de Mexicaanse jungle, Een film van beklemmende spanning 14 j. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur De beroemdste van alle romantische avonturen opnieuw uitgebracht! Alexandre Dumas' onsterfelijke roman DE DRIE MUSKETIERS Gene Kelly - Lana Turner - June Allyson in kleuren Eerfkêi van 'eeri filml "Een donder van schoonheid en actie! 14 j. ZONDAGMIDDAG 3 uur: Erich Kastner's EMIEL EN ZIJN DETECTIVES in kleuren! Een echte vacantiefilm voor jong en oud! DONDERDAG 1 AUG. - 8 uur op veler verzoek Bing Crosby - Grace Kelly - Frank Sinatra Louis Armstrong and his band in HIGH SOCIETY Een sensationeel hoogtepunt in filmamusement HEDENAVOND 8 uur LIEFDESROES Een film van hartstocht en intriges met Francoise Arnoul en Raf Vallone. 18 j. VELSEN DONDERDAG 25 JULI Thalia, 20 uur: „Liefdesroes". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10 tot 12.30 uur; filiaal, Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77, van 10 tot 12 uur. Alcoholics Anonymous, zaal Abelenstraat van 20 uur af, spreekuur. VRIJDAG 26 JULI Thalia, 20 uur, „Bloed in de zon". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstaatweg 77 Velsen-Noord van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Raadhuis, 1112 uur spreekuur wethou der van financiën. R.K. leeszaal en bibliotheek, Banjaert- straat 13, Velsen-N., open van 1417 en 1921 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 25 JULI Luxor Theater, 20 uur: Italiaans concert. Kennemer Theater, 14 uur: Huizenvei ling door notaris Bremmers. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. VRIJDAG 26 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Strijd tegen verdovende middelen". Luxor Theater, 10 en 21.15 uur: „Niets dan pech". W.B. Theater, 20 uur: „Bloedig conflict". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Openbare Leeszaal, Prinsessenlaan 19, geopend van 15—17 en 19—20 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013, 15 18 en 1921 uur; jeugdleeszaal geopend Van 16—17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 17—18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3