SEIZOENOPRUIMING (jVIannetje Grommelebrom Gillette 4. DE ONZICHTBAREN J Coaster „Con Zelo" maakte proefvaart op Noordzee Mat€M> Agenda voor Haarlem naar zee, bos of hei 'n Gillette Rocket hoort er bij! 50 GEBOUWD IN SPAARNDAM „Kindervreugd"-jeugd gaat uit Vijf nieuwe straatnamen bij Staatsvissershaven- bedrijf Seizoen-Opruiming B.A.V. oogstte succes in de badplaats Voor 6000.- nieuwe leermiddelen aan 2 scholen Velsen leent nog een half miljoen Tegen 41/4 percent Tweemaal eèri scooter tegen een auto Zevenkamp gaat niet door; Rooswijk blijft beschikbaar Dinsdagavond raad Belangwekkende agenda Nog slechts enkele dagen Badgasten kunnen weer varen Kort en bondig v T' a a gn a a* r«« G i I I e t t e c h ee r c r m e :v "S Huldiging jubilaris van VGLO-school N DER DAG 25 JULI 1957 Tot enige tientallen mijlen uit de kust bjj IJmuiden heeft de in Spaarndam ge bouwde Nederlandse kustvaarder „Con Zelo" woensdagmiddag op de Noordzee de officiële proefvaart gemaakt. De vele gas ten van rederij Gebr. v. d. Laan uit Gro ningen en de scheepswerf Kramer, Booy en Verharen te Spaarndam zijn er getuige van geweest hoe alle proeven ook met de deccaininstallatie uitstekend ver liepen, zodat de heer W. Kramer sr. uit IJmuiden de „Con Zelo" tenslotte aan de heren v. d. Laan kon overdragen. Kapitein Nicolai heeft al enige tijd met verlangen uitgezien naar het moment, waarop de eerste reis met het wit geschil derde schip kan beginnen. De „Con Zelo" zal voornamelijk reizen in de Europese wateren maken en vrijdagmorgen reeds naar Esbjerg in Denemarken vertrekken. De 360 pk. sterke MAK-motor, die de coas ter kreeg ingebouwd, gaf het 500 ton me tende vaartuig gisteren een vaart van tien en een kwart mijl. De bemanning van de „Con Zelo", die uit acht koppen bestaat, vindt de gerieflijk ingerichte hutten in het achterschip. De kapitein heeft zijn hut voor in het dekhuis en achterin werden een ruime kombuis en de messroom ingericht. Een trap leidt naar het verblijf daaronder, waar zich twee hutten voor twee matrozen bevinden, de De ontspanningscommissie van de speel tuinvereniging „Kindervreugd" heeft het voornemen om de jeugdleden van acht tot en met veertien jaar een prettig uitstapje te bezorgen naar Lunteren. Dinsdagmorgen 30 juli om acht uur zul len twee grote autobussen de kinderen voor deze tocht bij'de spëeltuïrt aan de Döodïi/ég1 ophalen voor een verblijf op de prachtige heide. Twee vroegere meisjesleden zullen deze reis veraangenamen met accordeonmuziek. Op de terugweg zal in Halfweg nog een grote speeltuin worden bezocht, waarna het gezelschap omstreeks half negen 's avonds op het uitgangspunt zal terug keren. Op dinsdag 6 augustus zullen de jongere „Kindervreugd"-leden van vier tot zeven jaar een tochtje maken naar de speeltuin „Drievliet". In verband met de ontwikkeling van het industriegebied van het Staatsvissers- havenbedrijf is het noodzakelijk, dat voor enige straten namen worden vastgesteld. B. en W. stellen de raad voor aan deze straten de namen te geven van onderschei denlijk: Middenhavenstraat, Industrie straat, Loggerstraat, Joonstraat en Breel- straat. ADVERTENTIE Leuk rood linnen kinder schoentje sterk rubber zooltje. Er ls een Bata.-filiaal vletlctoij I Ter ontspanning van de badgasten heeft de Beverwijkse Accordeonvereniging, op uitnodiging van de plaatselijke VVV, woensdagavond een concert gegeven in „Oud Wijk aan Zee". De weersomstandig heden waren goed en deze droegen er in belangrijke mate toe bij om var dit op treden een groot succes te maken. Een flink aantal belangstellenden heeft ge noten van eën afwisselend programma. Allereerst trad het B-orkest voor het voet licht, een aantal jonge meisjes er jongens die blijk gaven naarstig te studeren. Leuk was het optreden als solist van een 'wee tal meisjes. Het optreden hierna van de groteren deed naar een spoedig weerzien van de BAV verlangen. hutten voor de eerste machinist, de tweede machinist en de kok. Ook het proviand- ruim en een douchecel werden hier onder gebracht. Voor de Gebr. v. d. Laan is dit het tweede schip, dat in de vaart wordt gebracht. Ook de in 1948 gebouwde kust vaarder „Da Capo" is hun eigendom. Door toeneming van het aantal leer lingen aan de Willem de Zwijgerschool te IJmuiden is het noodzakelijk over te gaan tot aanschaffing van nieuwe leermiddelen. De kosten hiervan worden geraamd op 4703,10. Ook aan de Prof. van der Leeuwschool te IJmuiden is het vereist nieuwe leer middelen aan te schaffen, daar door het grote aantal inschrijvingen voor het nieu we cursusjaar tot vorming van een paral lelklasse moet worden overgegaan. De kos ten worden geraamd op 1314,05. B. en W. stellen de raad van Velsen voor te besluiten tot het aangaan van een geld lening ad 500.000. Wij vernamen, dat het „lang geld" is uit semi-overheidsbron tegen 4% Zoals wij onlangs nog meldden, accepteert de rijksoverheid slechts nog bouwwerken, die met dit soort kredieten gefinancierd kun nen worden. Daar in deze tijd van geld- schaarste niet dan met de grootste moeite kapitaal is aan te trekken, betekent deze lening een stille waardering voor de kre dietwaardigheid 'van 'de'lfémèëntV Vélsefi.1 .iiH.i ,0£d; i ii. .iriui Tweemaal ontstond er gisteren in Cas- tricum een aanrijding tussen een scooter en een personenauto. De eerste keer des morgens, toen in de Dorpsstraat op de hoek van de Burgemees ter Mooystraat de scooterrijder B. H. uit Noord Scharwoude zonder op het verkeer te letten laastgenoemde straat wilde in rijden en in botsing kwam met een auto. Beide voertuigen hadden slechts een ma tige snelheid zodat er zich geen persoon lijke ongelukken voordeden; de gevolgen beperkten zich tot materiële schade. Ook bij een aanrijding tussen een scoo ter bestuurd door N. R. uit Amsterdam en een personenauto bestuurd door J. W. uit Alkmaar kregen de betrokkenen alleen materiële schade. Hier verleende de scooterrijder geen voorrang aan de personenauto met voor meld gevolg. Fanfaremuziek in „Oud Wijk aan Zee" Het muziekcorps „Harmonie" uit Assen delft geeft op zaterdag 27 juli ee- concert in de tuin van „Oud Wijk aan Zee". Uit het Kinheim-kamp Hoewel het voor voetbal „gesloten sei zoen" is, blijft er bij de voetbalvereniging „Kinheim" nog voldoende activiteit heer sen. Zo zal het eerste Kinheim-elftal op za terdag 3 augustus een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Egmondia in Eg- mond aan Zee, waarbij voor de geel-zwar- ten worden opgesteld: J. Pigmans; W. Mol en D. Blom; A. Paap, H. Nicolai en W. Luntz; F. Smit, W. Boeren, F. v. Well, G. Sluiter en P. Hoope. Het Kinheim-bestuur is er in geslaagd de vakature van oefenmeester J. Muskee, die nu VVB gaat trainen, te doen bezetten door G. v. d. Lugt, die ingaande 31 juli de training voor het nieuwe seizoen gaat be ginnen met een selectieploeg van zeven tien spelers voor het eerste elftal. Wegens gebrek aan belangstelling, die gezocht zal moeten worden in de vakantie- tijd, kan de voorgenomen Kinheim-zeven- kamp niet doorgaan. Ten aanzien van de terreinen er was sprake, dat het sportpark „Rooswijk" voor de komende competitie niet gebruikt zou kunnen worden wegens veranderingen van de grasmat kan worden medegedeeld, dat „Rooswijk" voor de nieuwe compe titie beschikbaar blijft voor de elftallen Kinheim 1 en 6, Kinheim 3 ZMC, junio ren a en aspiranten a, b. en c. De overige elftallen zullen het prachtige Van Gelder sportpark „Tussenwijk" gaan gebruiken. Het eerste zaterdagmiddagelftal van Kinheim start het nieuwe seizoen met het Zandvoortmeeuwentoernooi op 17 augus tus tegen de organiserende club. Voor dit Kinheim-elftal is de nieuwe in deling al weer bekend. Het gaat spelen tegen CSCA (Amsterdam), Kromhout (Am sterdam), Lisser Boys, PVWA (Amster dam), SVOW (Oude Wetering), Telefonia (Haarlem), Vlug en Vaardig (Amsterdam) en Zandvoortmeeuwen. De Kinheim-aspiranten, die deze week aan het in Zeist gehouden KNVB-jeugd- kamp deelnemen en daar in een prettige sfeer verblijven, komen zaterdagmiddag in Velsen-Noord terug. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Saskia Agatha Petronella, dochter van Th. Velzeboer en A. M. de Goede, Bakkummerstraat 13; Francisca Maria, dochter van H. A. van Keulen en B. E. Loweij, Helmkade 8. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: Cornelis Th. de Winter, wo nende te Medemblik en C. M. M. Vervoort wonende te Castricum; Henk P. Vooren, wonende te Limmen en Catharina E. Baljé, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Deuw Wendt, oud 63 ja ren, geh. met P. J. Reijnders, wonende te Den Helder. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op dinsdag 30 juli 1957 te 19.30 uur ten gemeentehuize is de volgende agenda vastgesteld: Benoeming van een wethouder. (Ter definitieve voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken als zodanig van de heer J. C. Aschoff, welke functie reeds tijdelijk wordt waargenomen door de heer A. de Jong). Ingekomen zijn een aantal ingezonden raadsbesluiten (k.g.); een besluit van Ge deputeerde Staten, waarbij goedkeuring wordt onthouden aan het raadsbesluit van 29 januari 1957 tot aankoop van het pand Bloemstraat nr. 13 te IJmuiden en een verzoek van de heer C. Weij, om hem met ingang van 1 september 1957 ontslag te verlenen als onderwijzer aan de o.l. Moer- bergschool te IJmuiden. Voorts is er een brief van mej. A. E. C. Wiedemeijer, waar in deze mededeelt, dat zij haar benoeming tot onderwijzeres aan de openbare Clara Sternschool aanvaardt (k.g.) en een brief van het bestuur van de Maatschappij tot bevordering der bouwkunst, Bond van Nederlandse Architecten, waarin een be roep op de raad wordt gedaan alles in het werk te stellen om Beekestein te be houden. De agenda vermeldt verder het aangaan van een geldlening, de vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het verstrekken van openbaar kleuteronderwijs en een wijzi ging van de verordening, regelende het tarief voor het ledigen van beerputten, het ophalen van vuilnis, enz. De verkoop van grond aan de Bloemstraat te IJmuiden en van grond aan de Planetenweg te IJmui den valt samen met een ruil van gronden, gelegen bij de Kruidbergerweg te Sant poort, de aanleg en beheer plein en wegen ADVERTENTIE kunt u profiteren van onze Er zijn nog vele koopjes in alle afdelingen. DUS HAAST U. unie Maar die jongens waren niet de enigen, die verbaasd zouden opkijken Mannetje Spiegelbeeld wandelde verder en ging het dorp in. Toen hij een dorpsge noot ontmoette, zei hij vriendelijk goedendag en hij nam met 'n vriendelijk lachje zijn hoed af. De man was zo verbouwereerd, dat hij vergat, terug te groeten. Zijn mond zakte open van verbazing en hij bleef stokstijf staan, om Mannetje Spiegelbeeld na te kij ken. Needaar begreep hij niets vafi! Zoiets had hij van de kleine nijdas nog nooit meegemaakt45-46 Marktplein Tel. 4206 - IJmuiden bij het station SantpoortDuin en Kruid- berg en het geven van straatnamen te IJmuiden. Verder komt, een verzoek tot schadevergoeding wegens schade aan tuin- bouwgewassen van de heer M. J. Nijssen uit Santpoort op de agenda voor. De ver ordening omtrent de toepassing van arti kel 1 der Woonruimtewet 1947 komt daar na op de helling en een aantal kredietjes voor scholen. Een verzoek van het bestuur van de stichting voor Christelijk buiten gewoon lager onderwijs voor Velsen en omgeving om medewerking tot het stich ten van een schoolgebouw is een der agendapunten en de aanwijzing van een adjunct-directrice aan de gemeentelijke huishoudschool te IJmuiden-Oost een an der. De 20 punten tellende agenda besluit met enige benoemingen van kleuterleid sters, een leraar aan de gemeentelijke middelbare handelsavondschool te IJmui- den-Oost; een ambtenaar van de burger lijke stand (vacature Aschoff). B. en W. bevelen ter benoeming als onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand aan dé heer A. de Jong, tijdelijk wethouder der gemeente. Er moet een lid van de commissie van bijstand voor de financiën en de reinigings- en ontsmettingsdienst (vacature De Jong) benoemd worden en een lid van de commissie van toezicht op de gemeentelijke visserij school (vacature P. Krab) en wijziging van de verordening voor deze commissie. Ten gerieve van de badgasten in Wijk aan Zee vindt op zaterdag 27 juli weder om een boottocht plaats. Te voet gaat men hiertoe door de duinen naar de ligplaats van de boot, waarop men een tocht van een uur op de Noordzee zal maken. ADVERTENTIE L Gaat U met vacantie? Dat is hèt moment om Uw oude apparaat te vervangen en over te gaan op Super Snel Scheren met 'n Gillette Rocket. Het is zo eenvoudig: Draai, het apparaat is open, klik, het mesje erin, draai en U bent gereed om U perfect te scheren, waar U ook bent. Gillette Rocket met Dispenser en 4 blauwe Gillette mesjes in practisch etui, ideaal voor op reis, voor maar 28. Ik kreeg geen liefde terug. Haar hart behoorde een ander toe. Met treurige gedachten en zwaar zuch tend sliep ik tenslotte in De dagen vergleden in eentonige gelijkheid; de wegen werden slechter, de omgeving onwerkelijker. De uren sijpelden weg zonder dat zich iets belangrijks voordeed. In het kamp van een troep nomaden voorzagen wij ons van nieuwe paarden, die wij met bijbetaling voor onze paarden inruilden. Steeds weer waren wij blij, als we in een goed verwarmde jurtte konden slapen. De nachten waren meestal vrij koud en dat werd des te onaangenamer, daar wij steeds hoger de bergen in trok ken en nog maar in enkele gevallen een kamp tegen kwamen. Hier vocht de winter nog hardnekkig met de naderbij stormende lente; op warme, zonnige dagen volgden steeds weer aanvallen van de winter en sneeuw bedekte dan weer opnieuw de grond. In de steppe vonden de kudden echter genoeg voedsel. Het nog jonge gras had wel weinig voedingswaarde, doch de naderende regentijd zou spoedig de uitgedroogde bodem met fris, sappig groen bedekken. Dan vlogen de springmuizen kriskras door het gras, dan zaten de marmotten zich voor hun holletjes te zonnen, dan trokken de gazellen en antilopen in grote troepen over de steppe, terwijl leeuweriken in de blauwe lucht hingen. Ja, spoedig zou het weer lente zijn, spoedig! Drie weken waren we nu al onderweg en Komoroff zag er al even verwilderd uit als ik. Toen we eindelijk weer eens een dal binnentrokken, waardoorheen een riviertje stroomde, hield ik mijn paard in op een plek, die mij uitstekend geschikt leek om er ons kampement op te richten. De zon stond nog hoog aan de hemel en nadat de tenten waren opgezet en de paarden verzorgd, ging ik langs de oever van het watertje lopen op zoek naar een goede plaats om mij eens grondig te verfrissen. Het sneeuwwater was ijzig koud; ik zwaaide als een wildeman met mijn armen, maar ik klappertandde toch. Nooit in mijn leven ben ik na een bad zó snel in mijn kleren geschoten als toen. Toen ik in het kamp terugkwam, riep de Rus ver baasd: „Bühler, wat heb jij uitgespookt? Je ziet er plotseling heel anders uit! Je hebt toch geen bad genomen?" „Ja, dat heb ik wel! Het water was ijskoud, maar het moest er nu maar eens van komen". (Vertaald uit het Duits. Oorspronkelijke Nederlandse titel: IN DE BAN VAN TEMOEDSJIN) Komoroff greep zijn zadeltas en rommelde er verge noegd fluitend in rond. „Ook wat moois", zei hij dat je alleen bent gegaan! Ik had toch wel een uitnodiging verdiend, zou ik zo zeggen. Maar ja, wat jij nu gedaan hebt, kan ik ook nog altijd doen. Het imiteren behoort wel niet tot de beste menselijke eigenschappen, maar „Je kunt best gelijk hebben, maar imiteren is naast jagen en verzamelen één van de oudste menselijke instincten. Maar wil je werkelijk nog een bad nemen, Komoroff?", vroeg ik toen de Rus zeep en handdoek greep. „Natuurlijk", antwoordde hij lachend. „Meen je nu werkelijk, dat ik nog langer zo vuil wil blijven rond lopen?" „Nee, dat niet, Komoroff, maar het is daar nu veel te laat voor geworden! De zon is al achter de wolken ver dwenen en de wind is kil genoeg. Wacht toch tot morgen. Haal nu geen gekke dingen uit, het water is trouwens ijzig koud". „Zo, zo", antwoordde Komoroff lachend. „Jij bent schoon, jij bent zo zuiver als een kuiken, dat pas uit het ei is gekropen, en moet ik dan soms smerig blijven rondlopen?" „Dat is toch onzin! Of je je nü gaat wassen of mor gen, komt er toch niet op aan, en je mag niet de kans lopen een verkoudheid op de hals te halen. „Ach, maak je om mij nu maar geen zorgen! Dat de geyser van het bad kapot is, weet ik wel". Fluitend liep hij weg en zwaaide opgewekt met de handdoek, maar toen hij een klein uurtje later terug kwam, vloekte hij als een Italiaanse havenarbeider. Zijn tanden klapperden en de hand, waarmede hij naar de beker dampende thee greep, trilde zó, dat hij de helft morste. Of ik wilde of niet, ik moest lachen. „Het is een oude wijsheid, Komoroff: Wie niet horen wil, moet voelen!" „Dat slaat niet op mij, Bühler. Ik heb gehoord, èn ik heb gevoeld, en dat was lang niet zo weinig". Een rilling trok door zijn lichaam. Kort daarop kropen wij in de slaapzakken. Het was die nacht bar koud. Het vuur, dat wij in onze tent had den aangelegd, ging uit kort nadat wij insliepen en de nachtelijke wind blies door het dunne tentzeil, kroop onze slaapzakken binnen en liet ons bevriezen, zodat we de volgende morgen stijf wakker werden. Voordat het licht werd, stonden we al op en reden toen zo snel mogelijk weer verder. Evenals wij, waren ook de Mongolen mismoedigd en hun humeur zakte in de loop van de dag steeds meer. Vaak reed Tui-Jaroen een heuvel op en keek dan zoekend om zich heen of hij niet een jurtte kon ontwaren, waarvan de bewoners ons zouden uitnodiging voor een kom thee en ettelijke pijpen, en waar wij onderdak voor de nacht zouden kunnen vinden. Maar wij zaten al zó hoog in de bergen, dat er geen kans meer bestond dat we nog nomaden zouden tegenkomen. Achter de beboste bergen, waar wij nu op toe reden, verhief zich een keten van met sneeuw bedekte bergkammen: de uitlopers van het Changai- gebergte, dat ver aan de horizon glinsterde en glansde in de zon. We konden onze pelsmantels uittrekken, zo warm was het overdag. Onze stemming werd er echter nauwelijks beter op. Komoroff was opvallend stil en zat kennelijk te piekeren. Ik probeerde te schertsen. „Tel je soms de haren van je paard, Komoroff? Twee uur lang staar je nu al naar zijn manen". „Je kunt me nog meer vertellen, Bühler, maar ik voel me vandaag geradbraakt. Wanneer ik diep adem, krijg ik steken tussen de schouderbladen". „Ja, die afschuwelijke koude ook 's nachts! Het wordt tijd, dat we weer eens een kamp tegenkomen. Een paar rustdagen zouden ons goed doen. Ook de paarden hebben die nodig". Komoroff bromde wat onverstaanbaars in zijn ver wilderde baard. Toen wij tegen het middaguur even rust hielden, zag ik dat Komoroff rilde, alhoewel wij in de zon lagen en ik mij behaaglijk voelde. „Is er iets? Heb je het koud?" „Als een natte hond in een sneeuwstorm", antwoord de hij klappertandend. Ik stak mijn hand onder zijn hemd. Zijn huid was gloeiend heet. „Je hebt koorts, Komoroff! Dat komt er nu van. Ik heb je nog zo gewaarschuwd tegen die waspartij". „Wat kon dat kleine beetje koude water nu voor kwaad?", zei hij, terwijl hij zijn pels dichter om zich heen trok. (Wordt vervolgd). Geluidshinder. Een aantal geïnteres seerden in het probleem van de geluidshin der heeft een commissie ingesteld voor on derzoek op dit gebied. Secretaris is de heer C. de Jong, Lindelaan 12, Voorburg. De vijf leden tellende commissie wil, met medewerking van het publiek, een over zicht verkrijgen van de soorten van ge luidshinder en de aandacht van instanties, wie het aangaat, hierop vestigen. Drankbestrijding. De Gereformeerde Vereniging voor Drankbestrijding zal zich tot de Generale Synode wenden om haar verontrusting uit te spreken over het toe nemende drankmisbruik in gereformeerde kringen. De vereniging heeft voorts haar afkeuring uitgesproken over het verschij nen van drankadvertenties in de christe lijke pers en over het feit, dat er drank wetverloven verleend zijn aan christelijke militaire tehuizen en christelijke vergader gelegenheden. Burgemeester. Benoemd is tot burge - meester van Oude Pekela drs. J. A. C. van Burg, hoofd van de sociale afdeling der Stichting tot Ontwikkeling van Komgron- dengebieden te Tiel. Drs. Van Burg is ge boren op 13 april 1924. Hij is lid van de Partij van Arbeid. Voor mejuffrouw M. G. van Kampen, onderwijzeres aan de VGLO-school voor meisjes te Beverwijk is het woensdag de dag van haar leven geworden. Op waarlijk treffende wijze is deze onderwijzeres, die gedurende 25 jaar haar krachten aan deze school had gegeven, gehuldigd. Niet alleen door haar superieuren, doch ook door haar collega's en de vierhonderd kinderen van "fdeze school. XiUO Hl tie dag was begonnen met een Mis, op gedragen door pastoor P. C. Vollebregt. Hiervoor was een ongekende belangstelling en na het ontbijt vond de huldiging plaats in de school. Met behulp van een grote bel wist zuster Wilma de orde vrijwel te bewaren en door de grote kinderschare werden er tal van liedjes gezongen, door juffrouw Steer ge dicht en getoonzet, betrekking hebbende op het werk en karakter van de jubilaresse. Pastoor Vollebregt bracht de dank over van het kerk- en het schoolbestuur en hij meende met een gerust hart te kunnen zeggen dat de goede naam, welke de H. Hartschool heeft, voor een groot deel te danken is aan mejuffrouw Van Kampen. De pastoor herhaalde een oordeel van de Inspecteur van het Onderwijs, die gezegd zou hebben dat wat op deze school werd gepresteerd, in zijn gehele district niet voorkomt. Dit noemde de pastoor een pluim voor mejuffrouw Van Kampen. De pastoor besloot met de wens dat God mocht geven, dat de jubilaresse haar werk nog vele jaren mag voortzetten. Behalve een aantal individuele geschen ken van kinderen, werd de jubilaresse ook een radiotoestel aangeboden. Mejuffrouw Van Kampen kon bijna geen woorden vinden om haar dank te betuigen voor zoveel hulde. Zij was van mening dat men op zulk een dag ook denkt aan dingen waarin men tekort is geschoten en zij noemde het een onver getelijke dag in haar leven. 's Middags kwamen vele moeders en oudleerlingen haar de hand drukken, waar toe men gelegenheid had gegeven en deze meteen had gebruikt om het werk van de kinderen te laten zien. DONDERDAG 25 JULI Rembrandt: „Annie get your gun", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Studio: „Je komt er wel uit", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Lido: „Strijd tegen verdovende middelen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Stan Laurel en Oliver Hardy als dansmeesters", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „In de bus van Coronado", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De Afrikaanse leeuw", alle leeftijden, 7 en 9.15 uur. Roxy: IJscomankijk uit", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Phffft", 18 jaar, 8.15 uur. VRIJDAG 26 JULI Minerva: „Heb je 'm door", alle leef tijden, 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt: „Mon- tagne's jeugd variété", a.l. 10.30 uur, „Sissi, de romance van een prinses", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het ver dachte huis", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „The lady and the tramp", alle leeftijden, 10.30 uur; „De Afrikaanse leeuw", alle leeftijden, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: ,,'t Is feest vandaag", alle leeftij den, 2.15, 7 en 9.15 uur. Om 10.30 uur kin derprogramma. Lido: Houten koppen", alle leeftijden, 2 en 4.15 uur. „Strijd tegen ver dovende middelen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Vakantie-kinderprogram ma. 10.30 uur: „De familie moordslee", alle leeftijden, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „Bloedige vergelding", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. 9.15 uur. Nieuwe Kruisstraat 14, Jeugdrally Pinkstergemeente, 7.45 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 6