Meneer Luyting haalde uit Italië een antieke Fiat Tunnelkwestie betreft niet noodzakelijkheid maar tempo NIEUWE PARIJSE WINTERMODE Overval was in scène gezet Wonderlijke reis met dri( oude auto's en twee vrachtvagens Dr. M. J. Prinsen: Gedeputeerde Bouwman in zitting van Provinciale Staten herdacht DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs DINSDAG 30 JULI 1957 Goede atletiekprestaties van „Suomi" LAATSTE NIEUWS Bankloper bekent Ir. W. Merkx gekozen tot Gedeputeerde A. de Nijs directeur Prov. Accountantsdienst „Melbury Beacon" 5 De Italiaanse flimster Gina Lollobrigida werd zondag verrijkt met een zoon. Een foto van moeder en kind in de kliniek te Rome, waar de jongeborene het levenslicht zag. Tijdens de zondag door de verenigingen HAV en Atmodes in Haarlem gehouden open atletiekwedstrijden hebben de leden van de KAV „Suomi" te Velsen verschillende goede resultaten behaald. De beste prestatie leverde bij de dames Ida Waasdorp, die op kogelstoten B niet alleen de eerste plaats bezette met 11.05 m doch door dit resultaat bovendien promoveerde naar de A-klasse. Evenmin liet dit Suomi-lid zich onbetuigd op de 100 meter dames C, waarin zij haar serietijd bracht op 13,6 sec. en eerste was. evenals T. Boreman van Atmodes. De eind strijd leverde met 13,8 sec. de overwinning op aan laatstgenoemde, doch de tweede plaats voor de Suomi-dame met 13,9 sec. il lustreerde wel het felle gevecht. Een ander Velsens winstpunt werd de tweede plaats van het A-meisje Meta Bak ker, die haar serie in 10,7 sec. op de 80 m. won, maar het in de eindstrijd tegen het zeer sterke ADA-meisje R. Schuurman (serie 10,5 sec.) een tiende sec. minder snel deed en met 10,6 sec. tweede werd. Een opmerke lijk en opnieuw veelbelovend resultaat. De dames uit Velsen waren bij verspringen niet de sterksten, doch kwamen tot goede sprongen. In de B-klasse werd R. Bakker vijfde met 4.22 m en in de C-klasse noteer den T. Hommes tweede met 4.55 m en J. de Boo derde met 4.41 m. De 100 m B-dames leverde met 13,7 sec. aan R. Bakker een vijfde plaats op. Meta Bakker, die ook uitkwam op hoogspringen dames B moest de eer aan haar Zaanland-ri vale Aukje Alkema laten (1.40 m), maar werd goede tweede met 1.35 m. Een prachtig resultaat bereikten de Suomi-estafette dames op de 4x 100 m, die met ruim verschil op 29.91 m tot een mooie tweede plaats, discuswerpen dames B kwam N. Versluis met Gita (53,1) werd gewonnen in 52,7 sec. Op Op de heren loopnummers werden geen grote verdiensten bereikt door de Suomi- leden, die hun resultaten afhankelijk zagen van een vochtige grasbaan. Joost Groen scheen echter goed op dreef te zijn op de 400 m B door de AAC'er Thissen achter zich te laten en derde te worden in 53,9 sec. Een zelfde plaats nam P. Hurkmans in bij de 100 m jongens A in 11,5 sec., terwijl Groen op 100 m C-heren in 12,3 sec. zesde werd. De junior A Langendoen van Suomi, die meer is afgestemd op grotere afstanden, kon het op de 80 m B tot een vijfde plaats brengen in 10 sec. Op de technische nummers streefde P. Koeten bij discuswerpen B zijn tegenstanders ruim voorbij en won met 36.08 m. Bij de C-heren volstond J. Adelaar als derde met 31.03 m. Het kogelstoten B bracht P. Koeten als derde met 11.15 m en J. Adelaar als vierde met 11.11 m onder de goede resultaten. Ten slotte liet J. Hurkmans onder de A-junioren met 6.075 m een vierde plaats noteren bij het verspringen. MET FLUWELEN BEHOEDZAAMHEID is vanmorge in de vroegte een zeer bejaard automobieltje van het soort, waarover giOtmoeders vertellen, op de steentjes van de Duinvlietstraat in Velsen Noord nTgszet een Fiat uit 1905 of daaromtrent, hoog op de wieltjes, tweepersoDmet een stuur dat bijna recht naar de hemel wijst en een onwijs motd^npN enfin, een vehikeltje, dat nog slechts in donkere hoeken van U(ie garages gedijt en dat in vroeger jaren met een mengsel van angst en veiazing werd aanschouwd door dames met taches-de-beauté en heren met va'rmoor^erf- Aannemer H. Luyting heeft het ding na een bijzcAer ingewikkelde reis per vrachtauto uit Italië meegenomen en het is zijn srste pronkstuk, waarmee 1 T) /D" 7 hij zijn medeleden van de Pionier Automobiel CD, ae „rAG ae ogen een weinig hoopt uit te steken. Die PAC bestaat uit in garing aantal lieden met allemaal dezelfde dromerige, ietwat kostbare hobU'- oude autos. En dan geen wagens uit de dertiger jaren, al kunnen ze daa °°k liefkozend over praten, maar bij voorkeur uit de allereerste tijden varhet paardloze vervoermiddel, toen het nog gemotoriseerde rijtuigjes wareen de afwerking door een schilder met een kwast geschiedde. Het is en verrukkelijk dingetje, deze Fiat, maar meneer Luyting heeft er dan ook u' moeite voor moeten doen, voor hij het dubbelzittertje uit Santa Marguerita aa Italiës Adriatische kust via Zwit serland, Frankrijk en België naar het vad'land kreeg. Want daar hebben vele douanemannen zijn pad gekruist, die cgwanende blikken wierpen op de bedaagde Fiat in zijn laadbak plus de beié zeer overjarige Citroënnetjes, die Luyting ook niet kon laten staan, toen hife tegenkwam. Want dat verzamelen van oude auto's iplijkbaar even gevaarlijk en amusant als het bijeenbrengen van postzegels me roltandingen en misdrukken of van parkieten en suikerzakjes. En toen terug naar huis met twee vrachtauto's en drie oude automobielen er bovenop, een rieten leunstoel en een serie luchtbedden. Drie? Ja, drie ,want op de heenreis had meneer Luyting óók nog bij de Bonhomme-pas een schat van een oude Citroën ontdekt, die tevens werd meegenomen. Ook die „loopt nog" als het spoor. Timmeren Nu staat het drietal in Velsen-Noord. De Fiat is verreweg de mooiste van het stel, al zal er nog wel wat aan gesleuteld en vertimmerd moeten worden. De PAC is namelijk erg precies op de auto's harer le den en er mag niets op- of aanzitten, dat niet origineel is, zodat dit exemplaar de elektrische lampen kwijt moet en de nog aanwezige kaarslantaarns weer in functie zullen moeten treden. De claxon zal even- De Amsterdamse bankloper die donder dagmorgen in de Paleisstraat te Amster dam bij een overval zijn tas met f 55.000 aan bankbiljetten zou zijn kwijtgeraakt, heeft gisteravond tijdens een verhoor te genover de Amsterdamse politie bekend, dat hij deze roofoverval in scène heeft ge zet met het oogmerk het geld te verduiste ren. eens dienen te wijken voor de oorspronke lijke luchthoorn ennou ja: meneer Luyting zal zien, of hij het beestje voor zaterdag klaar krijgt teneinde er het con cours in Arnhem mee te kunnen verbazen. De Velsen-Noordse annemer en bouw- materialenhandelaar hè er op een vakan tiereis de lucht van ekregen en hij niet alleen dat df antieke geel-blauwe Fiat „Bric et Brac" een antiquairtje in Santa Marguerita vrbleef, die het beet je als reclamestun'°P straat had geëta leerd. Hij wist óóknog etgens een Citroën uit de twintiger jren staan en ging dus, geladen met de hartstocht des verzame laars, met een v>chtauto op stap toen na zijn vakantie deovertuiging post had ge vat, dat tenmibte die oude Fiat en als het kon een of neer Citroëns naar Velsen zouden moetenverhuizen. En in het adterhoofd heeft hij nóg een plannetje me'een Lorraine uit 1905, die als nieuw in^en Franse brandweergarage zijn dagen slit en daar elke ochtend geheel door de brndweerlieden wordt gepoetst. Maar dat 'Ordt wellicht weer een ander verhaal. Rumoerige reis De hisQrie van deze reis, die vanmor gen ein'igde in de Duinvlietstraat is al mooi gfioeg. Want het is bepaald geen glad hsah-en-weertje geworden, omdat oo de heeireis bij Arlon in Zuid-België de vrachtauto bezweek aan een kapot lager en gen Arlonse garagehouder in staat bleek de Zweedse vrachtauto weer oo gang te hdpen, vooral niet, omdat België een feesdag vierde. Er ging dus een telefoon tje naar garagebaas Admiraal in Be- ve'wijk, die een tweede vrachtwagen van de heer Luyting hals over kop klaarmaak te voor de lange trip de grensdocumen- fen moesten nog haast je rep je in orde vaarop deze heer Admiraal in het holst van de nacht bij de kapotte vrachtwagen in Arlon arriveerde, toen de Luyting-fa- milie bestaande uit vader, zoon en de be drijfsleider al een beetje de moed hadden opgegeven dat er nog iets van terecht zou komen. Over de bak van de kapotte auto was een tent gespannen en op luchtbedden in de cabine had men het zich maar wat gemakkelijk gemaakt. Behalve meneer Luyting zelf, die de ge dwongen rust heeft gebruikt, om over de Franse grens te wippen naar Longwy, waar een dot van een Citroën genaamd „Mistinguett" uit 1926 om een nieuwe De nieuwe eigenaar van de oude „Fiat" moest natuurlijk even proberen hoe het beestje „zat"; terwijl zijn zoon het ingewand van een der beide Citroëns aan een nader onderzoek onderwierp. vertelde de kleine Italiaanse handelaar in oudheden en meneer Luyting zag zich al min of meer op weg naar het eerstkomen de concours d'élégance dat zaterdag in Arnhem wordt gehouden voor antieke automobielen. Maar ach, dan zou er nog heel wat azuren water tegen de rotsen moeten klotsen. De douanier eigenaar stond te claxonneren. De terugreis ging redelijk vlot: het oude Fiatje achterop trok bergen bekijks, maar men kwam er toch na ongeveer een week mee tot de Frans-Belgische grens, waar in Aubange, op 15 kilometer van Arlon een baas van een douane schijnt te huizen. Des zaterdagavonds te zeven uur sluit deze douanier zijn slagboom en dan kan ook meneer Luyting wachten tot maandag ochtend negen uur. Tenzij de douanier bereid is twee stem pels en een handtekening te zetten, maar dat was hij nu ret niet en omdat het Luy- tingse transport te 19.10 arriveerde, moest het wachten tot maandagochtend in een oord, dat vier staminee's en een onbegrij pelijke hóóp kinderhoofdjes rijk is. En veel kinderen. Men heeft wederom gekampeerd en we derom getierd, nu tegen de douaneman, die echter even onvermurwbaar bleef als de defecte motor van weleer en toen maan dagmorgen de slagboom eindelijk week, is er zo snel mogelijk koers gezet naar Arlon om de daar achtergelaten kapotte andere auto op te halen. De aandacht voor het IJ-tunnelvraag- I stuk, dat wat de provincie Noordholland I betreft als afgedaan scheen te kunnen worden beschouwd na de schriftelijke vragen van mr. C. baron de Vos van Steenwijk en het antwoord van Gedepu teerden daarop leefde hedenmorgen in de Staten-zitting nog even op. Dat ge beurde toen de heer W. Voort huizen (V.V.D.) zich uit naam van zijn afwezige fractiegenoot De Vos van Steenwijk af vroeg of er nog wel aanleiding bestond de zaak thans aan de orde te stellen. „In de naar wij hopen gunstige wending in het overleg over deze aangelegenheid tussen de landsregering en Amsterdam ligt reden voor de veronderstelling dat men alsnog tot een gunstige regeling van de kwestie der oeververbindingen zal kunnen ge raken", aldus de heer Voorthuizen, die in dit stadium geen termen aanwezig achtte voor een gedachtenwisseling over dit vraagstuk in Provinciale Staten. Daarop legde ook de voorzitter, dr. M. J. Prinsen, een verklaring af. „Alle activi teit, die wij in deze konden ontplooien gelet op de plaats, die wij als provinciaal bestuur in de procedure hadden hebben wij met nadruk steeds ontwikkeld", zo zei hij. „Men wilde geen bemiddeling" „Persoonlijk heb ik bij de drie daarvoor het meest in aanmerking komende minis ters, vóórdat de beruchte kabinetsbeslis sing viel, bepleit, dat er een commissie zou worden ingesteld, waarin zowel Waterstaat en Financiën op hoog niveau zouden zijn vertegenwoordigd als Amsterdam en Zaan dam, en waarbij wij ons hadden voorge steld een bemiddelende rol te kunnen ver vullen. Men heeft dit in Den Haag echter niet gewild. Ik betreur dit tot op dit ogen blik nog steeds in hoge mate. Immers, zo als de ontwikkeling zich na die kabinets beslissing heeft voltrokken, is aan de op lossing van het tunnelprobleem belang rijke schade berokkend." onmogelijk wil maken, omdat de reparatie van de grotere schepen aldaar niet meer zou plaats vinden. „Houdt men het oog op de toekomst, dan valt naar mijn oordeel over de noodzaak van de tunnels niet te twisten. Slechts over het tempo, waarin gebouwd zal moeten worden, kan men van oordeel verschillen. De bestedingsbeperking, waarvoor ieder, die enig inzicht heeft in de huidige finan ciële positie van ons land, begrip zal moe ten opbrengen, maakt het onmogelijk, dat alle drie tunnels terstond en gelijktijdig zouden kunnen worden gebouwd. Ik meen, dat het mogelijk zou zijn geweest, en ook na nog is, in gemeen overleg met een redelijke temporisering tot een voor alle partijen aanvaardbare conclusie te beslui ten. De vraag echter, of Gedeputeerde Sta ten of uw voorzitter op dit ogenblik nog iets zouden kunnen doen ter bevordering van een spoedige tunnelbouw, menen wij ontkennend te moeten beantwoorden. Er is immers nu althans weer een vorm van overleg tussen de regering en Amsterdam gevonden en wij zullen deze broedende kip maar liever niet storen." De Staten kunnen er zich volgens hem echter van overtuigd houden, dat Gedepu teerden deze, zaak - en dat geldt niet alleen de IJtunnel, maar ook de Coentunnel en de spoortunnel - in hun voortdurende aan dacht houden en nauwlettend de ontwik keling blijven volgen, waarbij zij van hun activiteit zullen doen blijken indien dit nuttig en gewenst mocht zijn. Onder deze omstandigheden gaf dr..-Prim sen de Staten in overweging, op dit ogen blik van' tferdï^e-dlSclissië öVér de 'tUririél bouw af te zien. In hun vanmorgen gehouden vergade ring hebben de Provinciale Staten van Noordholland ir. W. J. L. J. Merkx te Haarlem gekozen tot lid van het college van Gedeputeerden. De K.V.P.-fractie heeft ir. Merkx voorgedragen. Het nieuw benoemde lid van Gedeputeerde Staten vervult de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer L. J. P. N. A. Bouwman. De heer Merkx is 36 jaar en secretaris van de Gewestelijke Raad van het Land bouwschap voor Noordholland. Deze functie zal hij voor lopig nog blijven combineren met zijn lidmaatschap van het college van Gedepu teerden. Ir. Merkx werd op 23 maart 1921 in Elden (Gld.) gebo ren en doorliep de h.b.s. in Arnhem. Hij studeerde aan de Landbouwhogeschool in Wageningen, waar hij in januari 1948 zijn studies beëindigde. Van oktober 1946 tot juli 1948 doceerde de heer Merkx reeds als leraar aan de r.-k. Landbouwwinterschool in Raalte. In juli 1948 werd ir. Merkx benoemd tot secretaris van de Stichting voor de Landbouw in Noordholland, welke stich ting later Werd omgezet in de Gewestelij ke Raad van het Landbouwschap. De nieuwbenoemde Gedeputeerde is leraar aah de r.k. opleidingsschool voor lerares sen in het landbouwhuishoudonderwijs in Bergen (N.h.), aan welke school hij econo mie doceert. Ook deze functie, die slechts weinig tijd vergt, zal de heer Merkx nog blijven vervullen. Voorts is hij secretaris van het Waarborginstituut voor de tuin bouw in Noordholland. In 1954 werd ir. Merkx gekozen tot lid van Provinciale Staten, in welk college hij zich sindsdien heeft doen kennen als een deskundige in agrarische aangelegenheden. Hij is lid van de IJmond-commissie der K.V.P. In een serie boeken voor het land- tuinbouwonderwijs publiceerde ir. Merkx een boekje over het tuinbouworga nisatie-leven in ons land. De positie van de Provincie is naar de voorzitter zeide, in zoverre een minder ge makkelijke, dat zij niet daadwerkelijk aan de tunnelbouw deel heeft. Naar zijn per soonlijk oordeel zullen de drie tunnels er op den duur ongetwijfeld komen en ook moéten komen. Het Amsterdamse bedrijfs leven zal men, zo men het niet in de levensader wil kwetsen, de IJ-tunnel niet kunnen onthouden. De Coen-tunnel is on misbaar voor het interlokale verkeer. Deze heeft bovendien het voordeel, dat zij bin nen vier jaar tot stand zou kunnen komen. „Men onderschat de toeneming van het verkeer in d'e komende jaren volledig, in dien men zou menen, dat één of beide van deze tunnels zonder onschatbare schade voor het economische leven van de hoofd stad van het land en de provincie zou kunnen worden gemist", aldus dr. Prinsen. De spoortunnel is volgens hem absoluut onontkoombaar, zo men niet de scheeps bouw in Amsterdam de verdere uitgroei Onder diepe stilte had eerder op de mor gen dr. M. J. Prinsen in de vergadering, der Provinciale Staten de nagedachtenis geëerd, van het lid van Gedeputeerde Staten, de heer L. J. P. N. A. Bouwman, die 4 juli is overleden. „Hij was een bekwaam gedepu teerde," zo zeide de voorzitter, „een man met een gezond, evenwichtig oordeel en een grote mate van kennis op het moeilijke terrein van het loonbeleid, waarvoor hem de zorg in eerste instantie was toever trouwd. Hij had een open oog voor de belangen van het personeel, dat in zijn warm kloppend hart een bijzondere plaats- innam." Dr. Prinsen herinnerde aan de- heer Bouwmans benoeming tot voorzitter van het Interprovinciaal Overleg in Per soneelszaken en aan zijn grote activiteit voor culturele aangelegenheden, waarbij uiteraard ook de naam van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest werd ge noemd. Na zijn aandeel te hebben gememoreerd in het ontwerpen van een subsidiebeleid in de culturele sector van het provinciaal bestuur en in de werkzaamheden in de commissie van Waterstaatszaken, prees de voorzitter de heer Bouwman als een man met een groot en ruiterlijk karakter. De heer Bouwman werd vervolgens in een ogenblik van stilte door de Statenleden herdacht. Pech AMSTERDAM De eerste beursdag van de week bracht slechts een minimale affaire, doordat de arbitrage niet tot zaken kon komen. De be richten over hogere looneisen van de pi loten van de K.L.M. hebben op de beurs geen beste invloed gehad op de koersen van de aandelen. Tegenover een slotkoers van vrijdag moest het fonds een verlies van f 1,50 incasseren, op f 134,50 en was zodoende ver beneden pariteit Amerika; de handel was van geringe omvang. Unilever dat toch al 3 punten beneden vrijdag open de op 445, daalde op verkopen van het pu bliek geleidelijk aan tot 441, en verloor zo doende ongeveer 7 punten. Ook Philips moest 1 percent prijsgeven, Koninklijke Olie werd ongeveer 1 gulden lager afge daan, koers f 222,60. AKU opende be ter, rpaar ging met de algehele daling mee en sloot nauwelijks prijshoudend. Van de scheepvaartwaarden lagen aan vankelijk Van Nievelt weer boven de 2 maal pari, vier punten beter, maar in het verdere beursverloop gingen hiervan 2 punten af. Ook de overige scheepvaart waarden lagen niet onvriendelijk in de markt en bleven goed prijshoudend. Staatsfondsen openden optimistisch, met over de gehele linie winsten van 14 tot percent; ook hier moesten de winsten grotendeels worden prijsgegeven en kwam het slot iets boven de koersen van vrijdag te liggen. In cultures blijft het zeer stil. De koer sen werden vrijwel onveranderd verno men.' Aandelen Fridor werden geadviseerd óp 30 'percent (26) en dé 4 percents obliga ties óp 49 (45). Prolongatie 414 percent. (ANP). NEW YORK De koersen ondergingen hun scherpste daling sinds 11 februari; er werden verlie zen geleden die over een ruime lijst in vele gevallen meer dan drie dollar bedroegen. De spoorwegaandelen gingen vóór in de daling; een teleurstelling nadat de avans van vorige week door velen beschouwd was als een voorloper van een nieuwe al gemene avans. De verkopen in de spoor wegfondsen zouden de mening van velen weerspiegelen dat de spoorwegmaatschap pijen dit jaar ondanks de tariefsverho gingen de winsten van vorig jaar niet zullen evenaren. De dalingen deden zich voor bij een be scheiden aanbod van aandelen. De omzet bedroeg 1.990.000 aandelen; hij was dus 280.000 groter dan die van vrijdag. De ac tiviteit concentreerde zoch vooral op Chrysler Corp, Bethlehem Steel, Phillips Petroleum en Jersey Standard. Van de 1.167 verhandelde fondsen sloten er 211 hoger, 769 lager en 187 onveranderd. Het industriegemiddelde kwam van 514,59 op 508,25; dat voor de spoorwegen van 152,33 op 149,32 en dat voor de open bare nutsbedrijven van 70.03 op 69,91 (UP) 3 °/o Nederl. '47 3 »/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew. Philips Gloeil. pref. Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 85% 88% 181 350 184% 296 255 274% 288% 151V2 443 230 1063 222,70 70% 134,60 173% 162 254Va 115% 86 198% 157 165% 165 68V2 50% 70% 45% 88% 39% Voorbeurs koersen 181 287% 438 220,- Om 10 uur des ochtends was de koop van dit voertuig nog niet gesloten en om twintig over 10 zou de trein teruggaan De oude Citroën i s tenslotte van eigenaar verwisseld en „Mistinguett" is de volgen de dag gauw even met de toen gerepareer de vrachtauto opgehaald. Daar zou meneer Admiraal dan maar vast mee naar Hol land terugtuffen en per „ruilvrachtauto" werd de reis naar Italië voortgezet. Maar Mistinguett heeft het op de bak van auto nummer één niet verder dan 10 kilometer gebracht, omdat daar de provi sorisch gerepareerde motor knarsend op nieuw de geest gaf en Admiraal in wan hoop de trein naar huis nam en later een telefoontje afvuurde, met de droeve mede deling, dat zijn missie was gestrand op de onwil van het mekaniek. Goed de Luytingen zijn verder onge stoord naar Italië doorgereden en op een luie stoel achterin hebben de drie avontu riers bij toerbuurt kunnen genieten van de Alpen. Aan de Middellandse Zee is even uitgebreid gezwommen, want na al die wederwaardigheden zag het driemanschap er niet meer al te proper uit, zodat men tenslotte ietwat opgepoetst bij het antiqua riaat „Bric et brac" in Santa Marguerita arriveerde. Daar stond het apparaat nog braaf te wachten op een enthousiasteling, die hem kopen wilde en meneer Luyting was die geestdriftige liefhebber. Hij liép ook nog, Het Parijse mode-seizoen is maandag in gezet met de show van Jean Patou's win tercollectie 1957. Patou's jonge ontwerper Mare Bohan bleek de rok iets korter te hebben gemaakt, juist even onder de knie. De jonge mode-ontwerper Pierre Cardin kwam met een wonderlijke lijn: een s-vor- mig silhouette, kort en slangachtig. Lanvin-Castillo kwam maandag even eens uit met een collectie, waarbij de rok ken verkort waren tot bijna 47 centimeter In Parijs zijn de nieuwe modellen ge toond van de wintermode voor hoedjes. Links: een hoedje van velours grège. Midden: een hoedje van rode velours met briljanten clip. Rechts: een hoedje van witte satijn en rozen. van de grond, hetgeen een verkorting van meer dan 10 centimeter betekent. Dezer dagen zijn drie grote modehuizen, namelijk die van Chanel, Givenchy en Ba- lenciaga, uit de bedrijfsvereniging van de haute couture getreden waarbij alle grote mode-ontwerpers van de Franse hoofdstad waren aangesloten. Coco Chanel, de leid ster van het naar haar genoemde mode huis, was de eerste die uittrad omdat zij zich niet verenigen kan met de strenge voorschriften van de vereniging. Zo wil zij het copiëren van haar modellen toestaan. Tijdens de hedenmorgen gehouden ver gadering van de Provinciale Staten van Noordholland is tot directeur van de Pro vinciale Accountantsdienst benoemd de heer A. de Nijs, uit Overveen, thans ac countant bij deze dienst. De heer De Nijs is in 1912 in Dusseldorf geboren. Zijn middelbare schoolopleiding volgde hij in Amsterdam, waar hij in 1930 het einddiploma be haalde van de eerste openbare handels school. Vervolgens studeerde de heer De Nijs accountantswe- tenschappen, waarbij hij het accountants diploma van het Ne derlands Instituut van Accountants behaal de. Na korte tijd bij een bankinstelling ge werkt te hebben, trad hij in 1931 in dienst van het girokantoor van de gemeente Amsterdam. Zes jaar later werd hij op eigen verzoek overgeplaatst naar de ac countantsdienst van de gemeente Amster dam, die hij in 1948 als hoofdcommies ver liet om in dienst te treden bij het ministe rie van Financiën in Den Haag. Na enige jaren werd hij benoemd tot accountant bij deze dienst. Op 1 augustus 1953 ging de heer De Nijs over naar de Provinciale Accountantsdienst van Noordholland,waar bij hij in 1956 tot accountant eerste klas werd benoemd. Van 10 december 1956 af is hij belast geweest met de waarneming van het directoraat van deze dienst. Zaterdag is in de buitenhaven te Vlis- singen het ruim 10.000 ton metende motor schip „Melbury Beacon", dat bij de Ko ninklijke Maatschappij de Schelde te Vlis- singen is gebouwd, overgedragen aan de opdrachtgeefster de Crawford Shipping Company te Glasgow. Bij de overdracht noemde de directeur van de Koninklijke Maatschappij „de Schelde", ir. C. Kapsen- berg de „Melbury Beacon" een mooi func tioneel schip, met goede verhoudingen, en met een Engels karakter. Voor de Craw ford Shipping Company werd het schip aanvaard door de directeur, de heer Bol ling. die dankte voor de prettige samen werking met „de Schelde". De „Melbury Beacon" is ingericht voor de algemene vrachtvaart. De voorgeschreven proef- tocbtsnelheid bedroeg 14 mijl.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7