Resultaten van drijfnetvisserij en trawlvisserij waren slecht De „Van der Wijck" voer bij de KPM op de kleine sneldienst Havenberichten Visserij- varia De scheepvaart dringt verder door in Amerika's nijvere hart Export bevredigend; import gering r THALIA 10 °/o korting 8 DE NEDERLANDSE VISSERIJ IN JUNI Velsenaar en Beverwijker in hoger beroep lichter gestraft Bouw van nieuwe kademuur aanbesteed Examens Weer Afrikaanse dans in Bloemendaal LANGS SLUIZEN EN HAVENS Vechtpartij tussen Duitsers en Zweden Lege melkflessen uitspoelen Bezorger neemt ze anders niet terug Vijf jongens in IJmuiden aangehouden op alle niet afgeprijsde goederen Textiel en woninginrichting Vier aanrijdingen op Velsense wegen Ouderdomspensioen wordt verhoogd Betere markering rijstroken Hagelingerweg OLD CLOTHES NEW - i JÜLi 19 57 IN HET OVERZICHT van aanvoer en afzet van het Nederlandse visserijbedrijf over juni 1957 wordt in de eerste plaats opgemerkt dat de resultaten van de drijf- netvisserij slecht waren. In juni werd door 149 loggers de haringdrijfnet- en door 37 loggers de haringtrawlvisserij uitgeoefend. De zoute haringvisserij kenmerkte zich door een zeer wisselvallig verloop. Vooral de resultaten van de drijfnetloggers waren slecht. De uitkomsten van de zoute haringvisserij waren aanmerkelijk on gunstiger dan in 1956. Van het begin der teelt tot 30 juni 1957 waren er ongeveer 40.000 kantjes gezouten haring minder aangevoerd, dan in hetzelfde tijdvak van 1956. Door de reders was, evenals dit in 1956 het geval was, een onderlinge opvang- regeling ingesteld, waarbij de minimum-aanvoerprijzen aanzienlijk hoger waren dan de langs publiekrechtelijke weg vastgestelde prijzen. De uitvoer van gezouten haring was aanzienlijk minder dan in juni 1956; hij liep terug van 1.906 ton voor een waarde van f 1,5 miljoen tot 1.436 ton voor een waarde van f 1,3 miljoen. De hoge prijzen, welke in het buitenland moesten worden gevraagd, betekenden vaak een rem voor de export. België nam 736 ton af. Hoewel er door de Westduitse regering een nieuw contingent voor de import van gezouten haring ad D.M. 1.250.000,was vrijgegeven, bedroeg de uitvoer naar West- Duitsland slechts 532 ton en bleef daar door onder de verwachtingen. Andere af nemers waren Noorwegen (72 ton) en Denemarken (21 ton). De export van bok king is in juni doorgaans niet groot. In de verslagmaand waren de uitvoertotalen 96 ton en f 102.000,In juni 1956 kon 65 ton bokking worden uitgevoerd voor een waarde van f 59.000,Afzet vond o.m. plaats naar België (18 ton), de Domini caanse Republiek (28 ton) en Egypte (20 ton). Verse haring De aanvoer van verse haring liep ver geleken met mei op en wel van 769 tot 1.071 ton. Te IJmuiden was 509 ton verse haring aan de markt, tegen prijzen welke lagen tussen f 0,22 en f 0,80 per kg. De export van verse haring bereikte in juni 1957 het totaal van 220 ton voor een waar de van f 105.000,tegen 531 ton voor een waarde van f 226.000,in de overeen komstige maand van 1956. Afzet vond plaats naar België (142 ton) en West- Duitsland (77 ton). Zeevis Aan de trawlvisserij op verse zeevis werd in juni door 33 trawlers, 40 loggers en 146 kotters boven 120 pk deelgenomen. De vangsten waren matig. In totaal was er, inclusief makreel, ongeveer 4.800 ton zeevis aan de markt. Het aanbod van plat vis was met een totaal van 1.400 ton lager dan in mei, toen 1.800 ton werd aange bracht. Ook het aanbod van rondvis daal de en wel van 2.987 ton tot 2.600 ton. De prijzen, welke voor zeevis werden betaald waren aanmerkelijk lager dan in mei. De hoge temperaturen hadden blijkbaar in vloed op de vraag. Toch behoefde van de opvangregeling slechts een betrekkelijk gering gebruik te worden gemaakt (250 ton). Zandspiering In de maand juni werd in toenemende mate de visserij op de zandspiering uitge oefend. De gehele aanvoer, 1.100 ton, werd naar de vismeelindustrie afgevoerd. Makreel Door de trawlers werden veelal ge mengde reizen gemaakt. Zij voerden zo wel haring en makreel als zeevis aan. Het aanbod van makreel was dan ook lager dan in mei en liep terug van 1.744 ton tot 987 ton. Te IJmuiden kwam 761 ton aan de afslag. De prijzen varieerden van f 0,20 tot f 0,86 per kg. Ruim 58 ton makreel werd doorgevoerd voor verwerking tot vismeel, terwijl 70 ton werd uitgevoerd. Schelvis Schelvis was wederom in grote hoeveel heden aan de markt (1.223 ton). Deze vis soort, welke vooral in het binnenland wordt afgezet, bracht, door de teruggelopen vraag als een gevolg van de hoge tempe raturen, lage prijzen op. Te IJmuiden be dong 1.120 ton schelvis f 0,16 tot f 1,10 per kg. Bijna 150 ton schelvis behaalde de mini mum-aanvoerprijzen niet. 83 ton werd ge ëxporteerd. Kabeljauw De produktie van kabeljauw was met 519 ton vrij bevredigend. Van dit kwan tum leverde IJmuiden 447 ton, tegen prij zen, welke varieerden van f 0,17 tot f 1,08 per kg. De gehele aanvoer kon voor menselijke consumptie worden afgezet. De uitvoer bedroeg 140 ton. Schol De dalende lijn in de aanvoer van schol zette zich ook in de verslagmaand voort. Was er in mei nog 863 ton schol aan de afslagen, thans was dit totaal 578 ton. Hiervan leverde IJmuiden 446 ton tegen prijzen, welke schommelden tussen f 0,20 De 28-jarige los-werkman J. de R. uit Velsen, die zich heeft schuldig gemaakt aan een groot aantal inbraken en voor het gerechtshof iri Amsterdam in hoger be roep terecht heeft gestaan, is door het Hof veroordeeld tot twee jaar en negen maan den met aftrek. De procureur-generaal had vorige week bevestiging van het vonnis van de recht bank te Haarlem geëist: vier jaar met af trek. De 25-jarige mede-verdachte, J. O. uit Beverwijk, tegen wie tweeënhalf jaar gevangenisstraf met aftrek was geëist, werd veroordeeld tot een jaar en negen maanden met aftrek. De verdachten had den samen in Heemskerk, Beverwijk en Wijk aan Zee vele inbraken gepleegd. Dinsdag is door het Staatsvissersha- /enbedrijf te IJmuiden aanbesteed het bouwen van een 200 meter lange kade muur aan de nieuwe Haringhaven. Er wer den 24 inschrijvingsbiljetten ingeleverd. De laagste inschrijver was A. Broere's Aannemings Maatschappij nv te Amster dam met f528.500 en de hoogste was de nv Nederlandse Betonmaatschappij „Bato" te 's-Gravenhage met f 653.000. De gunning werd aangehouden. en f 1,38 per kg. De uitvoer was met 133 ton niet hoog. Tong De tongvangsten vertoonden in juni 1957 een teleurstellend beeld. Van deze veel gevraagde vissoort werd slechts 284 ton aangevoerd. Te IJmuiden was 229 ton tong aan de afslag. De prijzen varieerden van f 2,10 tot f 5,20 per kg. De gehele aanvoer werd in de verslagmaand geëxporteerd. Export en import Hoewel de export van zeevis geringer was dan in juni 1956 (hij liep namelijk terug van 1.357 ton voor een waarde van f 1,9 miljoen tot 911 ton voor een waarde van f 1,6 miljoen) was hij, gezien de weers omstandigheden, toch wel bevredigend. Afzet vond plaats naar België (356 ton), West-Duitsland (48 ton), Frankrijk (66 ton), Italië (179 ton) en de U.S.A. (66 ton). De invoer van zeevis was in juni 1957 gering en bedroeg 356 ton voor een waarde van f 233.000,In de overeenkomstige maand van 1956 waren deze totalen res pectievelijk 603 ton en f 670.000,Inge voerd werd o.m. uit: België (59 ton) en West-Duitsland (270 ton). Haarlem. Geslaagd voor de hoofdakte (gehele akte): mej. E. Hos te Haarlem; en de heren J. W. van Beek te Nes aan de Amstel; H. J. Cornelissen te Hippolytus- hoef; J. C. Sluyters en F. M. Ursem, beiden te Alkmaar; Th. N. Bon en J. van Z wieten beiden te Amsterdam; D. Sijpestijn en L. A. de Vries beiden te Haarlem; F. van Lent te Heemstede; K. de Jong te Middenmeer. Voor gedeelte A: de heer C. Spaans te Haarlem. Voor gedeelte B: mej. A. Brakenhoff te Assendelft; mej. J. Th. M. van Arensbergen te Uithoorn en de heren: H. J. Appelo te Santpoort; C. M. Bol te IJmuiden; K. Alons te Slootdorp; W. Th. P. M. Kalkhoven te Beverwijk; P. A. de Graaf te Den Helder; N. W. Bakker te Egmond-Binnen. Haarlem. Geslaagd voor de akte handen arbeid: mej. M. E. Houtman te Hilversum; de heren: W. P. P. Knuvers te Nieuwer Amstel, R. Clarenberg te Haarlem, A. Ch. de Vries te Amsterdam, A. W. A. v. d. Wa keren te Amsterdam, G. v. Wirdum te Am sterdam, A. Bekema te Duivendrecht, G. Langendoen te Beverwijk, A. F. Resseler te Amsterdam, H. Stam te IJmuiden, N. C. Zwartelé te Rijpwetering, J. C. Ruiter te IJmuiden en C. N. van Maarschalkerweerd te Amsterdam. Tengevolge van de geringe animo van de Nederlandse toneelgezelschappen, waarbij de vakanties trouwens in de zomermaanden vallen, zijn de open luchttheaters vooral aangewezen op voorstellingen door folkloristische en exotische gezelschappen. Speciaal de laatste trekken veel publiek. Dat is begrijpelijk, want dergelijke „romanti sche" manifestaties komen over het algemeen in natuurschouwburgen zeer voordelig tot hun recht. Zo zal er dan ook vrijdag en zaterdag in Bloemendaal wel weer veel belangstelling bestaan voor de negergroep van Kéita Fodéba uit Frans Equatoriaal Afrika, die hier al eerder met spectaculaire vertoningen veel succes oogstte. De foto toont een scène uit het gedeeltelijk nieuwe programma. IN DE LOOP der tijd hebben er scheepsrampen plaatsgevonden, waarover nog steeds wordt gesproken. Nemen we alleen al de ramp van de „Titapic", die vijfen veertig jaar geleden ten onder ging. Vele artikelen in kranten en tijdschriften wer den en worden er nog steeds aan gewijd en er is zelfs een boek over verschenen. Zo kunnen we nog vele namen van schepen opnoemen om in onze tijd te eindigen bij de „Flying Enterprise" en de „Andrea Doria". Het zijn veelal de grote passagiers schepen, die bij een ramp de aandacht van de wereld opeisen, terwijl de rampen met kleine passagiersschepen en vrachtschepen sneller vergeten worden. DE ZEESCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJEN van talrijke landen beginnen reeds rekening te houden met de dag, waarop de werken van de Sint Laurensrivier zullen zijn voltooid en bijgevolg schepen van 10.000 ton tot in het hart van Amerika kunnen opvaren. Thans kunnen slechts schepen met een maximum tonnage van 1600 ton tot Duluth en Chicago opvaren. Reeds voor de eerste jaren der exploitatie wordt een verhoging der werkelijke tonnage met 35 miljoen ton verwacht. De onge veer veertig goede havens aan de oevers van de grote meren spannen zich nu reeds in de outillering van hun havens te verbeteren, plannen worden opgesteld, maat schappijen met grote kapitalen worden opgericht. In de nacht van maandag op dinsdag heeft Velsen-Noord een forse vechtpartij beleefd tussen schepelingen van een Duit se en Zweedse vrachtvaarder. Omtrent de toedracht is weinig bekend geworden, maar het is een feit, dat de Velsense politie om streeks twee uur een bewusteloze man van het Duitse vrachtschip in de Hoflaan aan trof. Met een gat in het hoofd is de man via de verbandkamer van Hoogovens te ruggebracht naar zijn schip. De Sint Laurens, welke tussen New Foundland en Nieuw Schotland in de At lantische Oceaan uitmondt, is heden ten dage bevaar baar door zeeschepen tot aan Montreal, 1700 km stroomopwaarts. Tussen Montreal en het Ontario- meer, een afstand van 200 km waar de rivier de grens vormt tussen Canada en de Verenigde Staten, bevinden zich een aantal stroomver snellingen en ondiepten, waar in de loop der jaren kanalen zijn gebouwd tot een lengte van ongeveer 120 km ten behoeve van de scheepvaart. Deze kanalen zijn echter slechts bevaar baar voor schepen met een gering laadvermogen. Het thans door beide bij het plan betrokken landen (Ca nada en de Verenigde Sta ten) in uitvoering genomen project, voorziet in de ver nieuwing, uitbreiding en aanzienlijke vergroting van deze kanalen met de noodzakelijke sluis- werken teneinde een waterweg te ver krijgen van de kop van de grote meren tot aan de oceaan, geschikt voor zee schepen met een diepgang tot 9 meter. Hoever staan de werken? Van de werken die werkelijk in uit voering zijn is ongeveer 40% gereed. Maar er zijn ook werken waaraan nog moet worden begonnen zodat men kan zeggen, dat van het gehele plan thans een 25% is uitgevoerd. Het volgend jaar, in 1958 dus, moet de zeeweg gereed zijn tot Toledo, in 1962 moet de gehele zeeweg gereed zijn zodat bijvoorbeeld Duluth voor grote zee schepen bereikbaar zal zijn. De gehele streek van de Sint Laurens heeft een nieuwe aanblik gekregen. In de thans verlaten weiden langs de Ameri kaanse oever van de stroom hebben graaf machines een gang van 16 km lengte, 150 meter breedte en 8,5 meter diepte ge maakt. Het is het toekomstige Long Sault kanaal, dat reeds voor een 95% gereed is. Aan het uiteinde ligt de Iroquoisdijk (bij na gereed), aan het andere uiteinde, bij Massena (zie ons detailkaartje) liggen de Eisenhowersluis en de Grasse Riversluis, welke 240 meter lang en 24 meter breed zijn. De waterwegen tussen Eriemeer en het Hüronmeer, het Michiganmeer en het Bo- venmeer moeten volledig worden gebag gerd en op een uniforme diepte gebracht Hiernaast is een foto afgedrukt van het stoomschip „Van der Wijck", dat toebe hoorde aan de Koninklijke Paketvaart Maatschappij, welk vaartuig in oktober 1936 kort na vertrek uit Soerabaya door een nimmer opgehelderde oorzaak omsloeg en zonk. Het is de ergste scheepsramp ge weest die de K.P.M. is overkomen sedert de oprichting in 1891, uitgezonderd de zeer ernstige gevallen die zich gedurende de oorlogsjaren hebben afgespeeld. Bjj uitbreiding De „Van der Wijck" werd aan de vloot van de K.P.M. toegevoegd in een periode toen er weer een opmerkelijke uitbreiding was waar te nemen na 1920. Tijdens de eerste wereldoorlog heeft de aanbouw van nieuwe schepen vrijwel stilgestaan. Het was in 1921 toen de Mij. Feyenoord te Schiedam de „Van der Wijck" aan de K.P. M. overdroeg. Het was een stoompassa- giersschip van 2596 reg. ton bruto, 97,53 m lang, 13,41 m breed en 8,41 m diep en uitgerust met een machine van 2750 pk. Het nieuwe schip kwam varen op de klei ne sneldienst van de maatschappij. Kort daarna kwamen de „Bontekoe" en de „Swaertenhondt" er bij, zusterschepen van het type „Barendsz", metende ruim 5000 ton bruto, die een aantal- jaren op het bui tenland voeren. Voorts werd de vloot uit gebreid met de „Plancius" en de „Op ten Noort", passagiersschepen voor de grote sneldienst, de motorschepen „Cremer" en „Van Heutsz" (in 1926 in de Deli-Straits- China Lijn gebracht) en voorts de „Nieuw- Holland" en de „Nieuw-Zeeland", turbi neschepen van 11.000 ton met grote passa giersruimte voor de Java-Australië Lijn. Het opnemen van deze schepen in de vloot weerspiegelt de nieuwe expansie, die het bedrijf in deze jaren onderging. In 1931 bestond de vloot van de Koninklijke Pa ketvaart Maatschappij uit 146 schepen, te zamen ongeveer 290.000 bruto reg. ton. Sindsdien is door afdanking van een aan tal oude en aanbouw van enige nieuwe het totaal der schepen iets verminderd, maar hun bruto inhoud toegenomen. De scheepsramp van de „Van der Wijck" voltrok zich in de nacht van 19 op 20 ok tober 1936. Kort na het vertrek uit Soera baya sloeg het schip plotseling om. Door de zelfopoffering van de marconist, die tot het laatst toe op zijn post bleef om noodseinen uit te zenden en dit met de dood betaalde, kon door toegesnelde Mari ne-vliegtuigen en inlandse vissersvaartui gen het grootste deel der 260 opvarenden worden gered; 58 personen vonden echter de dood in de golven. Het fraaie passa giersschip „Van der Wijck" was niet meer. Hoe ernstig deze scheepsramp ook is ge weest, weinigen beseften toen dat er een nieuwe oorlog werd voorbereid, die, we weten het maar al te goed, in 1939 tot uit barsting kwam. Het duurde niet lang of ons voormalige Nederlands Oost-Indië werd er ook in betrokken. In de tijd, dat de oorlog daar heeft gewoed verspeelde de Koninklijke Paketvaart Maatschappij 85 schepen. Ondanks alle acties van de melkhandel om de huisvrouwen te bewegen, lege melkflessen om te spoelen, komen de mees te flessen ongereinigd bjj de bedrijven te rug. Overwogen wordt thans, het Produkt- schap voor zuivel een verordening te laten uitvaardigen waarbij het melkbezorgers verboden wordt, vuile flessen van de klan ten terug te nemen. Dit wordt verklaard in een mededeling van de Centrale Zuivelcommissie. „De ongelukkige gewoonte van de consu ment, om melkflessen ongereinigd terug te geven, stelt de consumptiebedrijven voor schier onoplqsbare moeilijkheden", zegt deze commissie: Er ig r?u eqp.-pntwerp-verordening-opge steld, uit te vaardigen door het Produkt- schap voor Zuivel, waarin bepaald wordt, dat het melkverkopers verboden is con- sumptiemelk en consumptiemelkprodukten gelijktijdig met lege flessen te vervoeren, tenzij deze ledige flessen vóór het vervoer tenminste oppervlakkig gereinigd zijn. Het zal dus als het produktschap hiermee akkoord gaat straks de plicht van de huisvrouwen zijn om melk-, pap-, yoghurt-, vla- en dergelijke flessen om te spoelen wil de melkboer deze flessen te rugnemen. Worden de flessen, zo zegt de Centrale Zuivelcommissie, direkt nadat de inhoud daaruit is geschonken, door de consument oppervlakkig gereinigd, bij voorbeeld door omspoeling met water, waardoor het grootste deel der eiwitres- ten wordt verwijderd, dan wordt daarmede de kans op ergerlijke schimmel- en bacte- riegroei voorkomen, welke thans het groot ste kwaad vormt. De Velsense politie heeft maandag vijf jongens van 12 en 13 jaar in IJmuiden-Oost aangehouden. Zij bevonden zich op de spoorlijn en hielden zich onledig met het verzamelen van oud ijzer. (Nadruk verboden) Arie van der Veer ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur op veler verzoek nog éénmaal Het sensationele hoogtepunt in filmamusement HIGH SOCIETY Blng Crosby Grace Kelly - Frank Sinatra Louis Armstrong and his band. De vrolijkste en vlotste musical die u ooit heeft gezien! Grace Kelly's allerlaatste film HEDENAVOND 8 uur: Laatste voorstelling DE DRIE MUSKETIERS ADVERTENTIE iAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Tot en met a.s. zaterdag uitgezonderd enkele merkartikelen I ii -a liTiyiiriim trnTiru _ÜI Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden In de nacht van maandag op dinsdag is een Duitse automobilist met zijn wagen op de Duin- en Kruidbergerweg tegenover de ingang van het crematorium te Driehuis tegen een paal van de N.S. gereden. Zowel de paal als de personenwagen liepen flinke schade op. De Duitser, die op weg was naar het tentenkamp te Wijk aan Zee, heeft later assistentie gekregen van de Velsense politie. De gezagsdragers zorgden er ook voor, dat de toerist weer in Wijk aan Zee terecht kwam. Op de hoek van de Lange Nieuwstraat en het Marktplein kwamen maandagmid dag een personenauto en een bromfiets met elkaar in botsing. De klap was hevig, maar er ontstond uitsluitend schade aan de brommer en de auto. De oorzaak: het niet verlenen van voorrang. Op de hoek van de Wijkerstraatweg en de Watervlietstraat verleende de bestuur der van een wagen uit Duitsland maandag geen voorrang aan een wielrijdster op de Rijksstraatweg. De fiets werd deerlijk be schadigd. Twee personenauto's kwamen maandag met elkaar in botsing op de hoek van de Enschedélaan en de Terrasweg. Ook hier was het een kwestie van het niet verlenen van voorrang. Er ontstond schade aan beide auto's. Op dinsdag kwamen in IJmuiden bin nen: Guineekust van Antwerpen, Grebbe- stroom van Liverpool, Selandia van Ant werpen, Daphnis van Antwerpen, Korsness van Jouris, Antha van Expyla, Hollandia van Gothenburg, Ahoy van Skutskar, Sculptor van Liverpool, Heerengracht van Walcom, Hinde van Londen, Billiton van Bremen, Richard Amly van Stettin, Johan van Oldebarnevelt van de Noordzee, Phi dias van Hamburg, Drenthe van Kotka. Vertrokken zijn: Wexford naar Boston, Alsterpark naar Hamburg, Eems naar Domsö, Ponza naar Antwerpen, Jan naar Kopenhagen, Willem Mengen naar Rotter dam, Burgundia naar Gothenburg, Hunze naar Stettin, Luossa naar Narvik, Waal- borg naar Hamina, Ilse Fritzen naar Ant werpen, Johan van Oldebarnevelt naar de Noordzee, Herman Buisman naar Lissa bon, Cito naar Londen, Hemelingen naar Bremen, Diana V naar Karlskrona, Heriot naar Leith, Gerd naar Londen, Schurbeck naar Le Havre, Aagtekerk naar Rotter dam, Jan Brons naar Karlstadt, Amstel- stroom naar Londen. Over huurcompensatie wordt in september beslist Vandaag is een Koninklijk Besluit tot verhoging van de ouderdomsuitkering af gekondigd. De pensioenen zijn te reke nen van 1 juli 1957 vastgesteld op f 876 voor ongehuwden en f 1452 voor gehuwden. Voorts zal er nog een nabetaling over het eerste halfjaar plaats hebben, welke 1 gulden per maand voor ongehuwden en 2 gulden per maand voor gehuwden be draagt. Het ligt in het voornemen, de pensioen bedragen volgens de Algemene Ouder domswet met ingang van 1 augustus 1957 weer te werhogen in verband met de huur verhoging. Aan de Sociaal-Economische Raad 'is reeds over deze verhoging advies gevraagd, waarbij aan de S.E.R. een ont- werp-besluit is voorgelegd, volgens het welk de pensioenbedragen ingaande 1 augustus 1957 worden verhoogd tot f 1512 en f 930. De S.E.R. verklaarde zich akkoord met deze bedragen. Evenwel zijn de na de verhoging van 1 augustus 1957 geldende pensioenbedragen afhankelijk van het indexcijfer der lonen, namelijk van het indexcijfer op 31 augus tus 1957. Daar dit cijfer pas in de loop van september bekend zal worden, is thans nog niet met zekerheid te zeggen of de bedragen van 1512 en 930 onveranderd zullen blijven. Een besluit tot nadere ver hoging van de pensioenbedragen met in gang van 1 augustus 1957 zal daardoor pas in de loop van september kunnen worden genomen. Ter hoogte van perceel nr. 37 gaat de Hagelingerweg in Santpoort-Noord van één- in tweebaansweg over, om bij de Kruidbergerweg driebaansweg te worden. Voor het doorgaand verkeer schept dit verwarring, vooral 's nachts als de groene verkeerszuilen branden. Naar wij van de ANWB vernemen, zal de strook voor door gaand verkeer beter worden gemarkeerd om het verkeerd rijden via de ventwegen te ontgaan. Dit gebeurt binnenkort als de aansluiting van de Hagelingerweg op de Broekbergerlaan wordt verbeterd. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4883 Prijzen van dinsdag Heilbot 3,50-2,10, gr. tong 5,50-5, grm. tong 4,80-4,60, kim. tong 4,50-4,10, kl. tong I 3,70-3,20, kl. tong II 3,20-3, tarbot I 3,20-2,40 per 1 kg. Tarbot II 134, schartong 36-30, kl. schol III 37-24, schar 14, bot 30-23, v. haring 19,60-12, makreel 16-10,60, gr. schelvis 37- 28, grm. schelvis 30-22, kim. schelvis 27-19, kl. schelvis I 25,50-17,50, kl. schelvis II 16,50-8, wijting 20-10, gr. gul 48-39, mid. gul 30-22, kl. gul 15-10, kl. haai 27-18, poontjes 20, kl. koolvis zw. 27-12 p. 50 kg. Gr. kabeljauw 336-100, gr. koolvis zw. 65-57 per 125 kg. Aanvoer van dinsdag 44 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 5 tongschar en schartong, 14 schol, 8 schar, 5 bot, 3515 haring, 1285 makreel, 1338 schelvis, 165 wijting, 325 kabeljauw en gul, 35 haai, 8 ham, 10 poon, 95 koolvis, 25 diversen. Totaal 6286. Besommingen van dinsdag IJM 15 Emma f 30.700, VL 121 f 14.200, VL 7 f 12.500, IJM 204 f 2.700, KW 24 f 3.930, KW 114 f 2.850, KW 76 f 2.150, KW 108 f 1.750, KW 141 f 7.750, KW 159 f 7.300, KW 125 f 12.000, KW 126 f 3.010, IJM 209 f 4.400, KW 57 f 1.690, KW 92 f 460, KW 30 f 370.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10