„Rita-BH" won lusteloze koers in de Santpoortse feestweek Grijze Spijkerbroeken IJmuidense zeesleepvloot uitgebreid met de „Friesland" (1200 pk) Het kinder hoekje van tante Els a RA. RA, RA? Gerard van Praag Visserij-varia Regenmakertjes toverspreuk DAGKOOPJE Weinig vuur in veld van 21 kortebaandravers Thans nog vier schepen in aanbouw Burgemeester Kwint maakte reis mee 9 PAARDENSPORT Trainingsrit voor renners van „Kennemerland" Houtaanvoer voor papier fabriek Grotere veiligheid gevraagd voor de zeevaart voor aparte wolsoorten Verrichtingen van de Wijsmuller-slepers Burgemeester doet padvinders uitgeleide Wapenschouw op Formosa WEEKABONNEMENTEN Moppentrommeltje NIEUWE RAADSELS Mooi gekleurd ONTBI3TLAKEN Vergeetachtig Beverwijk V R IJ D A G 2 AUGUSTUS 1957 Het is bepaald geen enerverende kortebaan geworden, waarmee Santpoort gistermiddag in het gras van de polder zijn jaarlijkse feestweek voortzette, al hebben slechts weinigen kunnen vermoeden, dat de nerveuze „Rita-BH", Job Haan's zevenjarige vosmerrie, op het eind toch nog al haar rivalen uit de koers zou lopen en dat zij zelfs een sterretje als Ria Kitty naar de derde plaats zou verwijzen. Tegen zessen is het eigenlijk pas een beetje gaan spannen op de driehonderd meter grasbaan aan de Westlaan, want toen kwamen de draversbenen ietwat los en werd er enige strijd geleverd, strijd, waaraan het deze middag vaak zo duidelijk heeft ontbroken, dat men deze overigens plezierige drafsport haar eigen graf kon horen delven. De beslissende omloop zelfs was in het begin een lusteloos wandelingetje van het jonge merrietje Tourterelle, dat tegen Ria Kitty lootte en daar al genoeg aan had om op te geven en later was ook Jan Wagenaar niet in zijn staat zijn Queen Belwin tot enige spoed aan te zetten, toen zij tegen de fel-dravende Quirinus strijd moest leveren. Deze Quirinus is in feite een van de weinigen geworden, die in de vier uur dat de draverij moest duren, voortdurend in de hoogste versnelling over de baan draafde en het vosje van Dijkstra, dat onder Jan van Dooyeweerd werd gereden, bracht het dan ook overtuigend tot de beslissende omloop, waarin hij echter bleef steken in de tegenstand, die een toen nog net even fellere Rita BH hem bood. Zodat Quirinus met de tweede prijs naar huis mocht, zijnde toch nog altijd f 350,maar de eerste van Ria heeft het dier toch wel in de benen gehad. Met een mild zonnetje over de weiden en flink wat publiek achter de perfecte afzetting, zijn de courses aan de late kant begonnen de loting had uitgewezen, dat er al gauw heel wat koppen zouden rollen, want de zwakke zusters en broeders kwa men tegen de favorieten in de baan en alleen uit de ontmoeting tussen Tourterelle en Oviedo A aan de ene kant en tussen Partout en Ria Kitty aan de andere zijde was nog wat vinnigheid te verwachten. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc De dreigingen, die er boven de Sant- poortse feestweek hangen als gevolg van de wegenaanleg, welke dwars door f het huidige kermisterrein zal gaan lo- pen en die bovendien de ringrif derij van de oude stee zal jagen terwijl bo- vendien de grasbaan voor de draverij niet langer veilig bereikbaar is, als daar j eenmaal de verkeersrotonde bij het Delftplein zijn verkeer op de tunnel j loslaat, hebben het bestuur van de Harddraverijvereniging Santpoort en omstreken niet doen versagen. Men is j namelijk druk bezig voor de draverij j een ander plekje te zoeken en daarbij is het oog gevallen op drie plekjes: de Hagelingerweg, die ook vroeger de j draverij gastvrijheid bood, de Hoofd straat en de - klassieke - Harddravers- i laan. Van deze drie lijkt de laatste de meeste kans te hebben, omdat de beide eerste vermoedelijk bezwaarlijk eenj middag hing aan het verkeer onttrok ken kunnen worden, waar nog bijkomt, dat men het oude euvel van de vele niet-betalende kijkers weer in huis j terughaalt. Aan de Harddraverslaan te Santpoort echter kleven deze bezwaren niet of in mindere mate, zodat de kans groot lijkt, dat de laan van deze toepasselijke naam, die in vroeger tijden de particuliere j draverijen van de familie Cupin al on derdak bood, in haar oude glorie her steld wordt. Met de kermis wordt het wat moeilijker, maar ook daarover be raadt men zich reeds met grote kracht en er wordt een onderzoek ingesteld een bepaalde straat daarvoor „los" te krijgen, welke pogingen echter worden voorafgegaan door een enquête bij de bewoners over de wenselijkheid van dit j nogal luidruchtige vermaak. 8 :ooooooooooooooooooooooooocooocooooooooooooooooooooooooo Die er dan ook wel uitkwam: Tourterelle had echter evenveel last met haar oppo- nenet als met het starten, zodat er diverse keren moest worden herbegonnen, maar toen dit span dan ook eenmaal over de baan jakkerde, leek Tourterelle de vorm van een prijswinnaar te hebben gevonden. Haar kansen stegen, toen zij in de tweede omloop vrijlootte en dus kon uit blazen, maar naast haar was óók Ria Kitty in vorm, waardoor Partout er alvast finaal werd uitgelopen. Van de elf paarden, die in de tweede omloop verschenen bleven er na een paar harde ritten (maar ook menige lauwe ver toning: er waren geen kampritten bij, wat genoeg zegt) zes voor de beslissende om loop over: Tourterelle, uitgerust en dus blakend van strijdlust naar men dacht en hoopte, Ria Kitty met een handicap van 15 meter, Quirinus, die ondanks vijf meter achterstand in een vorige omloop over tuigend op Torero had gezegevierd, Queen Belwin, Rita BH en Surprise G. Stuk voor stuk dravers met een handi cap van 15 of 10 meter en geheel aan elkaar gewaagd. Ria Kitty leek op dat moment de beste papieren te hebben, welke nog stegen, toen haar tegenstandster Tour terelle nergens was tijdens hun ontmoeting. Maar de strijd was toch nog geheel open, omdat men van Surprice G en Queen Belwin nog wel wat verwachtte. Deze ver wachting is echter niet uitgekomen het drietal verslagenen deelde braaf de vierde, vijfde en zesde prijs en de overige drie paardjes draafden om de grote pot. De toto-omzet was inmiddels tot f 5704,op gelopen. Of het afspraak is geweest, of gewone luiheid: men gunde Rita BH de eer en de eerste prijs: nadat Quirinus Ria Kitty in de luren had gelegd in twee snelle ritten, werd Quirinus ook nog eens door Rita BH afgedroogd en tegen zessen was daarmee een wat roemloos einde gekomen aan de Santpoortse draverij. De Beverwijkse rennersclub „Kennemer land" heeft een trainingsrit gehouden die als volgt eindigde: A- en B-klasse 77 km: 1. C. Lute in 1 uur 52 min. 32 sec.; 2. B. Bosman; 3. F. Klardie; 4. H. Oldenburg; 5. A. Kuilman. C-klasse 55 km: 1. C. Dullemans in 1 uur 19 min. 23 sec.; 2. H. Komen; 3. Van Tonge ren; 4. J. C. van Vuuren; 5. A. M. Put. Aspiranten 33 km: 1. Verkooyen; 2. Ko per; 3. B. Weeda; 4. Wentink. Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen zijn woensdagavond en donderdag morgen aangekomen het Duitse s.s. „Em my Ottens" en het Noorse s.s. „Korsnes", die respectievelijk van de Finse haven Lovisa een lading van 610 vadem papier hout en van de Canadese havens Carlton en Souris 950 vadem papierhout aanvoer den. Eerstgenoemd schip meerde woens dagmiddag in afwachting van de losbeurt aan de Kanaaldijk. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 100 (UP) Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de Amerikaanse kustwacht zijn van mening dat de gel dende beveiligingsvoorschriften voor de internationale scheepvaart niet toereikend zijn. Zij hebben een commissie van 25 leden in het leven geroepen die nieuwe maatregelen zal moeten voorstellen. De aanleiding tot dit onderzoek is het feit dat bij de botsing tussen de „Andrea Doria" en de „Stockholm" voor de Ameri kaanse kust 51 opvarenden verdronken. Een van de eerste eisen die de Ameri kaanse kustwacht stelt is een verscher ping van de bouwvoorschriften voor zee schepen verhoging van de waterdicht heid van het schip door aanbrenging van meer waterdichte compartimenten, aan varingsschotten en voor het in dienst houden ervan door lenspompen en cen traal bediende waterdichte sluitingen. De voorschriften die op het ogenblik gelden zijn in 1948 bij een internationaal verdrag vastgesteld, en door 47 landen aanvaard. TOT OP DE BIJ KARWEIEN ZO ONONTBEER LIJKE vuurpijlen toe was de inventaris van Wijsmullers nieuwe zeesleepboot donderdagmorgen present. Dat wilde walkapitein M. de Koe maar even vertellen, toen hij een bosje raketten toonde. De „Friesland" kon varen. De 1200 pk. krachtige zeesleper, die werd uitge haald door kapitein Arie v. d. Wiele uit IJmuiden zoals altijd in de beste stemming snelde met dertien- mijlsvaart de Nieuwe Rotterdamse Waterweg af. Naar IJmuiden, het Wijsmuller-honk, waar vier stoomslepers voor een welkomstgroet zorgden en honderden aan de waterkant, op pieren, strand, kustwachtduin en op Sluis- plein waren samengestroomd om deze vlootuitbreiding en dit zusterschip van de „Titan" te bewonderen en ergens mee te leven in dit ook voor IJmuiden zo ver heugende feit. De slepersvloot van N.V. Bureau Wijs muller werd op deze feestelijke en zonnige dag vergroot tot acht schepen, waarbij de drie havenboten Nestor, Hector en Stentor. De „Friesland" is het derde nieuw- bouwschip van 1200 pk. van na de oorlogsjaren het drietal wordt nog gevolgd door vier nieuwe eenheden, die thans in aanbouw zijn en allen in 1958 zullen worden opgeleverd. En de kans, dat de krachtige „Noordholland" en „Zeeland" er binnenkort onverwacht een zusterschip in de provincievloot bijkrijgen is waarlijk niet gering. Prijzen van donderdag Heilbot 3,20-2,70, gr. tong 5,70-5,20, grm. tong 4,80-4, kim. tong 3,90-3,30, kl. tong I 3,20-3, kl. tong II 3,10-2,60, tarbot I 3-2,20, zalm 8 per 1 kg. Gr. schol 55, grm. schol 51, kim. schol 54-44, kl. schol I 60-43, kl. schol II 43-17, schar 25-16, bot 9-8, v. haring 18,60-11, makreel 18-11, gr. schelvis 37-26, grm. schelvis 31-21, kim. schelvis 25-13,50, kl. schelvis I 19-15, kl. schelvis II 13-10, wij ting 13-8,50, gr. gul 51-45, mid. gul 40-32, kl. gul 20-15, kl. haai 11-8, poontjes 12, pieterman 66-62, kl. koolvis zw. 32-25, kl. koolvis wit 40, kl. rode poon II 14 per 50 kg. Gr. kabeljauw 232-140, gr. koolvis zw. 98-84, gr. koolvis wit 92 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 234 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 460 school, 28 schar, 40 bot, 2175 haring, 1925 makreel, 595 schelvis, 104 wijting, 120 ka beljauw en gul, 8 haai, 4 poon, 40 koolvis, 64 diversen. Totaal 5700. Besommingen van donderdag Claesje f 16.000, Klaas Wijker f 10.700, Ariadne f 15.400, HD 87 f 6.290, KW 38 f 4.510, VL 27 f 9.110, VL 153 f 8.630, KW 61 f 1.040, KW 992 f 1.125, KW 60 f 820, KW 53 f 970, KW 58 f 1.810,, KW 77 f 45, IJM 221 f 7.140, IJM 59 f 2.100, IJM 7 f 5.410, IJM 78 f 2.210, IJM 3 f 960, Job Gouda f 21.900, AM 26 f 3.040, TX 33 f 1.990, RO 29 f 950. ADVERTENTIE met nieuwe breimodellen marktplein 7 In „Het schip van de week" Ruim dertig echtgenoten en familieleden van de bemanningen der IJmuidense zee sleepboten „Zeeland" en „Cycloop" van N.V. Bureau Wijsmuller zijn gistermiddag in de gelegenheid geweest via de Wereld omroep in het programma „Het schip van de week" groeten over te brengen aan de opvarenden van deze schepen. Daar thans reeds vier slepers van Wijs muller grote sleepreizen maken zullen ook de IJmuidense zeeslepers voortaan voor meer beurten bij Wereldomroep in aan merking komen dan voorheen, toen alleen de „Noordholland" op zee was. Posities De sleepboot „Noordholland" is thans onderweg van Aruba naar New Orleans om drie bakken voor Maracaibo op te halen. De „Zeeland" komt waarschijnlijk vandaag in Maracaibo aan uit Beaumont bij Port Arthur om bakken af te leveren en gaat dan eveneens naar New Orleans om drie bakken vast te maken voor Mara caibo. Ook de „Cycloop", die eerstdaags in Maracaibo wordt verwacht zal nog bak ken van New Orleans af moeten slepen. In totaal moeten voor zover thans be kend nog 18 bakken door de 3 slepers versleept worden. De „Titan" is intussen te Lagos in West- Afrika aangekomen, en gaat nu met een kraan en twee bakken de Atlantische Oceaan over naar Barbados. Donderdagmorgen zijn 24 verkenners van de Admiraal van Kinsbergengroep per i ut obus uit IJmuiden vertrokken naar Schotland, waar men een tegenbezoek gaat brengen. Een paar jaar geleden was een groep uit Schotland bij de verkenners in Beverwijk op visite. Er was voor dit afscheid veel belang stelling. Burgemeester Bruinsma drukte ook vele handen en gaf de leider van de verkenners, de heer G. Tukker, een fraaie ets mee van de Wijkertoren, voor de bur gemeester in Loanhead, waar men een dag of zestien zal verblijven. President Tsjang Kai Tsjek van natio nalistisch China, gefotografeerd tijdens de inspectie van zijn troepen in Taipeh gedurende de jaarlijkse militaire Vooral deze officiële proeftocht van Rotterdam naar IJmuiden en de over dracht even beoosten de uiterton van IJmuiden met het hijsen van de BW-vlag door de zoon van John Wijsmuller, Tom my, heeft zijn voor het zo specifieke Ne derlandse zeeslepersbedrijf zijn aparte be koring en hoogtepunten gehad op deze eer ste augustus. Onder het vijftigtal personen aan boord bevonden zich de dertien be manningsleden (tussen haakjes: waaronder zes pas overgekomen opvarenden van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst van de „Zwarte Zee", de „Hudson" en de „Blankenburg") en dan verder de grote groep genodigden, waaronder zich ook - wxmenso van,dit iaar Velsens burgemeester, mr. M. M. Kwint bevond. Mr. Kwint, die de IJmuidense zeesleepvaartmaatschappij een bijzonder goed hart toedraagt hij getuigde er la ter van tijdens een diner voer op de reis mee van Rotterdams Parkkade naar de steiger bij de pier te Hoek van Holland. Hij bezichtigde het schip en had alle lof voor de accommodatie in de hutten voor de leden der bemanning. Het grootste deel van de reis was Velsens burgemeester daarna bij kapitein Van der Wiele op de brug meesmuilend van de slepershumor, die onverwacht en sprankelend ter hoogte van Maassluis, het domein van de Smit slepers, bij de bemanning van de „Fries land" ontsproot. Hulp nodig Want daar even voorbij de haven van Maassluis er werd gewuifd van de kant en hoe kwam de „Friesland" een sleep tegemoet. De bekende concurrent van de „Titan" en thans van de „Friesland", de sleper „Maas" trok er op de korte tros de rederijgenoot „Hudson". De „Hudson" had pech opgelopen en werd met twee ballen in de mast naar de thuishaven gesleept. Er is toen nog al wat over en weer ge roepen. Daar kan de IJmuidenaar van op aan. Marconist Piet Kalkman van de „Fries land" was er als eerste bij met een kreet naar zijn broer, Cor Kalkman, kapitein van de sleper „Hudson": „Zeg, hebben jul lie ons nog nodig". Er is oprecht geant woord, dat men het zelf wel af kon. De derde „Friesland" De heren Stans van de scheepswerf Jon ker en Stans in Hendrik Ido Ambacht wil den het grif toegeven: de „Friesland" had in feite al in maart in IJmuiden moeten zijn, maar allerlei factoren hielden de af bouw op. Maar maandag werd het dan de tijd voor het trekken op de paal en de technische proefvaart op het Hollands Diep. Woensdagavond trok de „Friesland" van de werf in Hendrik Ido Ambacht naar Rotterdam en kon deze wereldhavenstad I reeds de derde „Friesland" in de meer dan vijftig jaren lange historie van Bureau Wijsmuller aan de Parkkade bezichtigen. Vandaag gaan we beginnen met een verhaal en dan heb ik ook nog een spel voor je en een paar raadsels, enfin er is weer van alles te beleven in ons hoekje. Hier komt dan eerst: 'T WAS VAKANTIE. Flip was overge gaan met een goed rapport en al weken had hij zich op deze vakantie verheugd, maar lieve helphet deed bijna niet anders dan regenen. De ene dag na de andere gutste de regen naar beneden en als de zon eens even gelegenheid kreeg om door het wolkengordijn heen te gluren, dan was dat voor zo'n kort poosje, dat niemand het waagde om zonder regenjas uit te gaan. Dat was geen regen meer. Het water stroomde uit de lucht. Vijf dagen zat Flip thuis voor het raam naar de regen te kijken. Toen had hij er plotseling geen zin meer in. „Moeder," zei hij, „ik ga uit. Regen of geen regen, ik ga wandelen". „Je zult drijfnat worden," zei moeder bezorgd. „Dat moet dan maar," antwoordde Flip. „Ik kan toch niet mijn hele vakantie in huis blijven zitten!" „Dat is ook weer waar," dacht moeder. Flip trok zijn cape aan, trok de muts diep over zijn hoofd en stapte naar buiten. „Ssssss", zei de regen. „Rrrrrr", zei de goot. „Plas, plas, plas", zeiden Flips voeten, 't Viel best mee, het was heus niet zo naar. Zo kwam hij in het bos. Het water droop van de bomen langs de stammen; het water stond in plasjes op het voetpad; alle planten en struiken glansden van nattigheid. De jongen stapte flink door. Daar zag hij plotseling iets bewegen tussen de bomen. Een konijn? Een haas? Een eekhoorn? Flip begon hard te lopen. Daar zag hij het weer. Een kabouter? Ja, het was een klein mannetje. Het liep hard weg. Flip achter hem aan. Hardernog harder. „Kip, ik heb je!" riep Flip en hij pakte het mannetje. „Wie ben jij?" vroeg hij verbaasd. „OCH TOE, laat me los," smeekte het ventje. „Ik heb 't nog zo druk! Ik ben de regenmaker en ik heb zoveel te doen in augustus. Als je me loslaat, zal ik je een toverspreuk leren en dan word je nooit meer boos als het regent!". „Fijn," zei Flip. „Jij bent ook helemaal niet nat. Komt dat ook door die tover spreuk?" „Misschien wel; maar laat me eerst los!" Flip liet het kleine, grappige mannetje los. „Het toverwoord is: BEHOUD JE GOE DE HUMEUR!" Floep! Weg was het regenmannetje. En Flip wordt nu niet boos meer. Hij voelt niets van de regen, want hij zegt tegen zichzelf: „Behoud je goede humeur!" En dat helpt! dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATES 30000000000c<xxx)00c!0000000co0000cxxxx500000c0000c0000c)000 Pietersen had een fiets van Jansen geleend. Hij bracht hem echter kapot j terug en was niet van plan er iets aan te vergoeden. Jansen nam dit niet en maakte er een rechtzaak van. De rechter liet Pietersen bij zich komen en na on- i dervraagd te zijn, antwoordde de snug- i gere Pietersen: „Ten eerste heb ik de fiets niet ge- j leend en ten tweede, was hij al stuk I toen ik hem leende." ooocoooooooooocxxxxxdooooooocooooocooocooooooooocxxxxxxxx: a a een grote kamer li. vette vloeistof a a hemellichaam rwpeulvrucht .os. kleur Als je alle woorden volgens de er achter staande aanwijzingen goed hebt ingevuld, kun je uit de begin- en eindletters van boven naar beneden twee jaargetijden lezen. 2. Weet je welk beroemd eiland uit onderstaande rebus te lezen is? De oplossingen van de raadsels van ver leden week zijn: 1. aardbeientijd (adder, aanbieden, ra den, bijt, iedereen, tranen). 2. Rijp, Rijn, rijs. Donderdagmorgen vroeg trok de beman ning met de sleper naar de Waalhaven om vlot kompas te stellen en daarna alles klaar te maken voor de proefvaart. Alle vlaggen gingen van top, de gasten kwamen aan boord en meester J. van Lochem tot voor kort op Smits „Blan kenburg" kreeg het commando via de telegraaf „Volle kracht vooruit". Rond zich trof hij nog de monteurs van Bolnes en van Bennekums scheepswerf en machi nefabriek, die de twee motoren van elk 600 pk installeerden. En met een van de oudste getrouwen van Wijsmuller, de heer H. v. d. Knaap, die bij de afbouw van de sleepboot was, hebben ook een Kees Zee- gers (sinds 1923 bij het Bureau), een ka pitein Maarten de Koe en de oudste in dienstjaren, de heer Burghouwt op het achterdek van de „Friesland" even de her inneringen aan de „Friesland I" en de „Friesland II" opgehaald. De eerste Friesland" van Wijsmuller was de 500 ipk. sterke sleper, die in 1914 werd gebouwd en 269 ton groot was. Het was het tweede schip, dat de vader van John Wijsmuller liet bouwen. Reeds in 1915 werd het schip naar Rusland verkocht. De Russen kregen er trek in, want ook de tweede „Friesland" ging die kant uit. Lange tijd heeft dit schip echter lange sleepreizen voor het Bureau verricht. In 1920 werd deze 392 ton grote en 750 ipk sterke stoomsleper opgeleverd en dertien jaar later afgevoerd als de „Pamiat Rusta- na" naar Rusland. Korte herinneringen? Kapitein De Koe voer op deze „Friesland" en Zeegers maakte er zijn eerste reis op mee in 1924 naar Zuid-Amerika met kapi tein Van Dijk. Ook met radar Nu stonden deze oude rotten uit het vak op de derde „Friesland". En met hen zul len kapitein Moerman uit Den Helder en de heer Van Maurik daar in gedachten hebben gestaan want de gedachten van menigeen zijn ondermeer geweest bij deze twee, die Bureau Wijsmuller ook door de moeilijke jaren hielpen en thans nog op afstand de verrichtingen en bloei kunnen gadeslaan. De met radar uitgeruste nieuwe „Fries land", slaat geen van beide voorgangers in tonnemaat. Die is 244 ton, maar de paarde- krachten en die moeten het tenslotte doen op dit 31.98 meter lange schip ko men gezamenlijk aan de 1200 toe. Overi gens is de „Friesland" identiek aan de „Titan", de nu weer rechtstaande beting en de onmiddellijk ingebouwde mechanische luchtverversing en koel- en vriescellen uitgezonderd. Rendabel type Directeur John Wijsmuller ziet in deze „Cycloop"-serie een bijzonder rendabel type schip, dat ook in tijden van minder voorspoed in de sleepvaart uitkomst moet kunnen brengen. Overigens ziet hij in de komende jaren een overvloed aan sleep- werk. Invloed van de daling op de scheepsvrachtenmarkt is naar zijn mening op de sleepvaart zowel in negatieve als positieve zin te verwachten. Afgedankte schepen zullen naar de sloper moeten wor den gebracht, maar een job met een Li- berty-schip gaat langzamerhand minder opbrengen, omdat de waarde van deze 7000-tonners nu gaat dalen. Transport van baggermateriaal naar allerlei havens en de De „Friesland", hier nog gemeerd in de Rotterdamse haven aan de Parkkade. geweldige transporten naar de olievind plaatsen bij het meer van Maracaibo blij ven ook bestaan. Alleen in de Caraibische Zee hebben de slepers „Noordholland", „Zeeland" en „Cycloop" thans nog werk te over. Achttien bakken moeten thans nog van New Orleans naar Maracaibo worden gesleept. Tot eind oktober zijn deze schepen daar zeker nog in actie. Voorlopig in IJmuiden Ook de kapitein konden zowel beman ning als passagiers deze middag in John Wijsmuller ontmoeten, want op de Noord zee nam hij zelf de proeven met de „Fries land". Van vol vooruit ging het op vol ach teruit, op hard stuurboord roer, en hard bakboord aan boord. Zeventien seconden van boord tot boord, was een reactie. Sneller dan de „Titan", meenden de ken ners, die deed er negentien over. Wijsmullers marconisten zijn er weer te vreden mee een boot, die met dertien mijl naar een job kan jagen, op station te heb ben. De radioinstallatie van Deense en Zweedse makelij stonden gisteren reeds bij. Overigens is de kans niet gering, dat de „Friesland" reeds binnenkort de reis op moet. Aanvragen zijn reeds binnenge stroomd en dat die zullen blijven komen bewezen de woorden van enige sprekers tijdens het luisterrijke diner in de avond uren in hotel „Duin en Kruidberg". ADVERTENTIE per stuk 2.98 ALLEEN ZATERDAG Snelliusstraat 23 Telefoon 5653 Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: muntbiljet, ring met sleuteltje, linnen zak met sleutels, autowieldop, sjaal, kinderarmbandje, re genjas, zelfbinder in zakje, autoped op luchtbanden, schildpad, zwart-witte poes, kinderschoentje, pakje inhoudende jurk en Frans tijdschrift, auto buitenband, 2 tassen inh. groente en 2 pakjes, duimstok, 1 paar zwarte sokken, knipportemonnaie, kinderbril, rubber laars, 1 paar jongens kousen, fietstas inh. hoes en sleutels, zon nebril, een rode en een zwarte ceintuur, hoofddoek, portemonnaie, damestas, cein tuur van japon, damesregenjas, herenjack, etui mef inhoud, kindermutsje, kraag van jurk, portemonnaie met inhoud, kinder- vest, zonnebroekje.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13